MOSKOU bij avond maakt weinig imposante indruk Dader ontsnapte uit politie bureau GEHEIME SCHUILPLAATS VAN PERON ONTDEKT V.N.-A ssemblée debat over besluit Algerije tot De Franse delegatie verlaat uit protest de zaal RIJKSDAGBRAND IN 1933 Ondanks aanbeveling; van agenda commissie JVisselvallig weer Werknemers in vervoerswezen voelen zich uitgesloten bij overleg r Het kan verkeren Van der Lubbe is weer in het nieuws EFFECTEN Kamer met uitzicht op het Kremlin DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN J VERHOOGDE BOUWKOSTEN, VERHOOGDE BIJDRAGEN 1 AAN-EN VERKOOP VAN ook incourante OuietnJIloStrae^l'ilSfnjfn^.UiarKes ësscljeniueg if tel: 22320 P?otter&am PRAVDA Leningrad Moskou Van Sprang in Moskon Ouderwets Louise en Janet eisten vele slachtoffers „Janei" Gouddelversexpeditie gaat voorshands niet door Het ongeluk in de Haagse Venestraat Niemand herkende hem Te"keerde Invoer gedaald, uitvoer gestegen Dekkingspercentage in Augustus opgelopen tot 86 (72) als de chauffeur Pon jade in staat van beschuldiging Havenstaking in Bremen Zaak v. cl. Lubbe opnieuw aan de orde gesteld „Geen Europese integratie op kapitalistische leest |i!||l| NliDERl.ANDSCHE CRED1U1 BANK N V. V WEERBERICHT rrza MOSKOU, September 1955. (Van onze speciale correspondent Alfred van Sprang) Op het platlorm voor liet bescheiden stationsgebouw van Helsinki's vliegveld staat een tweemotorig, Dakota-achtig vliegtuig met op de staart een grote, rode vlag compleet met hamer en sikkel en het woord Aeroflot in Russische letters op de neus. „Moskouvraagt een man in uniform. „Ja....' „Die kant. Even later roept een luidsprekerstcm de passagiers voor Leningrad en Moskou op zich aan boord te begeven. Het gaat allemaal heel eenvoudig. Een stewardess om de plaatsen aan te wijzen is er niet. Stoelriemen zijn er evenmin. Het toestel stijgt op zonder eerst de motoren warm te laten draaien. Maar we vliegen Het interieur van het toestel is netjes. Er zijn maar een-en- twintig plaatsen. Ze zijn allemaal bezet. In de eerste plaats door een groep Russische bouwkundigen, die verschillende Westeuropese landen (waar onder Nederland) bezocht hebben. Verder door enkele Finse journalisten, een Turkse exporteur van visconserven, een Israëlische diplomaat, een Ame rikaanse dokter en zijn vrouw en een Indiër in een jodhpoer en een lange, khakikleurige jas. We vliegen laag. Bijna iedereen zit te lezen. De Russen hebben gevochten om een exemplaar van de Pravda. Een van hen heeft zich in Faris-Presse verdiept. Een ander leest het verhaal Der Bumerang der Diebe in de Neue Illustrierte. De andere passagiers bladeren uit verveling een neetje door de Russische propagandabladen welke in het bagagenet liggen: Neue Zeit, Sovjet- Union, China Today en het spotblad Kro kodil. Beneden ons schuift het Russische landschap voorbij. Met veel moeite slaag ik erin een ge sprek aan te knopen met een van de Rus sische bouwkundigen. „Hoe vond u Nederland „Een zeer mooi land en de mensen zijn er erg vriendelijk...." „Waar bent u geweest „Den Haag, Rotterdam. Amsterdam. Hilversum en Hij wijst naar het speldje van de Utrechtse Jaarbeurs op zijn revers. „Utrecht...." help ik. „Ja, Utrecht En welke stad is u het best beval len....?" Amsterdameen echte stad met ac tiviteit en ruimte en een uitstekende luchthaven Dan stelt hij vragen. Wat gaat u in Rusland doen....?" ^Reportages schrijven...." We dale^t. De hoogtemeter boven de deur naar de stuurhut geeft aan, dat we snel omlaag gaan. We vliegen laag over een brede rivier met scheepswerven en fabrieken erlangs. Dat moet de Newa zijn. En de stad verderop is dan Leningrad Even later landen we. We taxiën naar het sta- .««Kniiw Er Staat een flink aantal weemotorige vliegtuigen op het veld De meeste zijn zilverkleurig, maar enkele maken door hun bruinachtige kleur de indruk militaire vliegtuigen te zijn. Een zwartgeblakerd geraamte van een hangar herinnert nog aan de oorlog. Een verte genwoordiger van het staatsreisbureau Intourist begeleidt ons naar het monu mentale stationsgebouw. Het interieur heeft veel weg van een ouderwets bank- ffehnuw Een ruime hal met marmeren pilaren.' Hoge deuren van zwaar eiken hout. Donkere betimmeringen langs de wanden. In een salon met anke^ meubi lair en een grote kristallen luchter aan het plafond Tronen een officier, een vrouw in een grijs uniform met vier ster ren od de kraag en een oude dame acn ter een tafel De paspoorten worden in genomen De Intourist-man deelt douane- formulieren uit. Men wil weten of ik oP™m wormzaad, horens van een steppe- antilope. levende planten, ho^m^onsters, ikonen, verrekijkers, manuscripten, br e Ven gramofoonplaten, films, boeken. Paddestoelen en een massa andere dingen bij me heb. Voor het gemak schrijf ik achter alle vragen no. En mijn bagage Wordt zonder geopend te zijn weer in het vliegtuig geladen. In net restaurant wacht Intussen het èerste Russische maai: toma- tensla, kippensoep, vlees a la Stroganoff, gebakken aardappelen en compote. Een uur iater vliegen we weer. Er is nu een meisje in een gebloemde jurk bijge komen. Ze nestelt zich met een boek naast een van de Russen. Eerst als ze iemand een gjas tllee brengt blijkt dat ze de stewardess is. „Heeft u wodkavraag ik haar in het Duits. „Nee.... antwoordt ze „En kaviaar. „Ook niet „Een Russisch^ vliegtuig en geen wodka en kaviaar „Neegeeft ze lachend toe. Het is donker als we Meskou naderen. Daar het vliegveld voor de stad gelegen is zien we er weinig van. Het enige is de hoge toren van de nieuwe universi teit: een van Moskou's wolkenkrabbers. Felle schijnwerpers flitsen aan als we naar 't platform taxiën. De vrouwen van verscheidenen van de Russische bouw kundigen staan te wachten Ze omhelzen haar alvorens de formaliteiten te vervul len. Een Intourist-man voort ons ook hier weer naar de wachtkamer. Aan de wand hangt een enorm schilderij van Stalin. Een radio speelt operamuziek. En de tafel ligt vol met propagandabladen als in het vliegtuig. Een zwarte, zes-persoons Zim brengt ons naar Moskou. Het is stil en donker in de buitenwijken. In de stad zelf is meer licht en leven. Maar voor een millioenenstad is het toch niet veel. De étalages zijn klein en slecht verlicht. Er is weinig rijdend verkeer. Een licht reclame is een uitzondering Op de Gorki. Onze speciale correspondent, we reldreiziger Alfred van Sprang, heeft zojuist een bezoek van enkele weken aan de Sovjet-Unie gebracht en daar bijzonder interessant ma teriaal vergaard voor nieuwe arti kelen. Onze speciale correspondent is de eerste Nederlandse journalist die op een toeristenvisum Rusland bin nenkwam. Jarenlang had hij ver geefs gepoogd een Russisch visum te bemachtigen totdat hij, bij ge legenheid van het bezoek van bondskanselier Adenauer aan Mos kou, opeens zonder verdere moei- lijkneden zijn wens in vervulling zag gaan. Vandaag beginnen we met de publicatie van deze Russische reis brieven. boulevard is het wat drukker. Maar dat is dan ook het hart van Moskou. De Zim stopt. „Hotel National" ontcijfer ik boven de ingang van een groot, oud gebouw op de hoek van de Gorki-boulevard. In de hal troont een vrouwelijke receptionist achter een zwaar bureau met een kolos sale schemerlamp. De wand achter haar wordt geheel bedekt door een schilderij van Stalin. „Uw naamvraagt ze in het En gels. „Van Sprang „Kamer 231 Een liftman, die er in zijn zwarte uni form uitziet als een binnenschipper-in- ruste brengt me naar de tweede verdie ping. Daar staat ook weer een groot bu reau met een schemerlamp erop. Het is hier echter Lenin inplaats van Stalin die voor de wandversiering zorgt. Een ka mermeisje wijst me verder de weg. De kamer heeft wel iets van een salon in een slecht-ingericht paleis. Antiek meu bilair met een bekleding van imitatie gobelin. Overgordijnen van rood pluche. Een hoog plafond. Een kast met een mar meren blad en afbeeldingen van een val kenjacht op de deuren. Een niet-lopende pendule geflankeerd door een harpspe lende maagd. Een schrijftafel met een op de schouders van een dikbuikige Cu pido rustende schemerlamp en een inkt- stel van zwart-geaderd marmer. Behalve twee bedden staan er In de kamer twee nachtkastjes, een tafel, een kast, een schrijftafel, een bank en acht stoelen. Ik schuif de zware overgordijnen opzij. Voor me ligt een wijd. donker plein. Aan de overkant ervan tekenen de contouren van het Kremlin zich flauw tegen de avondhemel af. De bakstenen muur met de kantelen in dreigend-zwart. Op de hoeken verheffen zich kegelvormige to rens. Op enkele staat een vijfpuntige ster van diffuus rood licht. In het lange ge bouw achter de muur zijn slechts enkele vensters verlicht. Dat is dus het Kremlin. Het machtige bastion van het commu nisme. Het geheimzinnige hart van de Sovjet-Unie. Nu ik er vlak tegenover sta besef ik eerst werkelijk in Rusland te zijn. (Nadruk verboden). Dc orkaan „Louise" die gisternacht het Japanse eiland Kiocsjoc en Westelijk Japan teisterde heeft volgens tie laatste gegevens 31 doden, 41 vermisten en meer dan 200 gewonden gecist. Men vreest echter, dat het aantal slachtoffers nog zal stijgen. Ruim honderdduizend huizen zijn vernield of weggespoeld en er zou den in West-Japan reeds 500.000 daklozen zijn. De orkaan, die op het ogenblik boven de Japanse zee woedt, beweegt zich voort in de richting van het Noordelijke Japan se eiland, Hokkaido. De orkaan Janet" die de laatste da gen het district Corozal in Brits Honduras heeft geteisterd, heeft nu in totaal onge veer 350 slachtoffers geëist. De schade wordt geschat op ve-scheidene millioe- nen dollars. In het gt ',eu is de noodtoe stand afgekondigd' én' er wordt niemand toegelaten zonder speciale politiepas. Zo ziet het centrum van Moskou er overdag uit. Het grote gebouw is het Moskwa Hotel met meer dan 500 kamers. De voetgangers steken er al even ongedisciplineerd over als bij ons. Volgens informaties van daarbij betrok kenen, staat thans wel vast, dat de ex peditie naar het goud in het wrak van de „Renate Leonhardt" voorshands niet zal doorgaan. De bergingstoren ligt nog steeds in het Noordzeekanaal. Men is er niet in geslaagd het gevaarte in drijven de toestand te brengen. Volgens de door het C. B. S. samenge stelde voorlopige gegevens bedroeg de waarde van de invoer in Augustus 1955 936 (v.m 1.065) millioen, terwijl voor een waarde van 809 (v.m. 763) mil lioen werd uitgevoerd. Het dekkingspercentage bedroeg 86 (v.m. 72). Het is gebleken dat de 22-jarige be hanger A. L. uit Rotterdam, die vorige weck Zaterdagavond jn beschonken toe stand met een gestolenauto in de Vcne- straat te 's-Gravenhage! dood en verderf zaaide, onmiddellijk nadat de auto tegen een winkelgevel tot stilstand was geko men door een agent van politie naar het bureau op het Buitenhof is gebracht en niet de benen heeft genomen. Hij is er pas vandoor gegaan nadat hij in het po litiebureau enkele verklaringen had af gelegd. In dc menigte getuigen die zich in het bureau opgaven is L. ongemerkt verdwenen. Hü zal binnenkort worden voorgeleid voor de Officier van Justitie. Nader vernemen wij nog van de zijde der Haagse politie, dat een agent A. L. naar de post Buitenhof heeft gebracht, omdat hij meende te doen te hebben met een medereiziger uit de verongelukte auto. A. L. was namelijk, direct nadat de wagen tot stilstand was gekomen, er uit gesprongen en in de paniek had niemand hem herkend als de bestuur der. De agent gaf A. L. over aan de por- waarheen het meeste personeel van de post gestroomd was om hulp te bieden. A. L. diste de portier het verhaal op, dat hij vanuit Rotterdam was meegelift met een Amerikaan, die na het ongeluk was verdwenen. Toen even later het politiebureau vol liep met mensen, die wilden getuigen pf om inlichtingen kwa men, heeft A. L. van de, verwarring ge bruik gemaakt om rustig naar.buiten te wandelen. Hij was op dat moment ook geen arrestant, want niemand had hem als zodanig aangewezen. Pas toen zijn passagier op het bureau was gebracht en werd ondervraagd, bleek hij de be stuurder te zijn geweest. Hij was toen inmiddels reeds 'n eind uit de buurt en lifte met een tot nog toe onbekend ge bleven automobilist naar Rotterdam, waar hij later werd gearresteerd. In een gebouw te Buenes Aires, waarin verscheidene peronistische bladen waren ondergebracht, is een geheime -pant serde schuilplaats ontdekt, waarvan al leen Peron cn ex-gouverneur Carlos Aloe van de provincie Buenos Aires de sleutel bezaten. De schuilplaats, ecu -tucus appartement bestaande uit een lial, keu ken en twee siaapkamcrSi bevatte een kortegolfzender en stond in verbinding met de voornaamste telefooncentrales van de stad. In de schuilplaats werden fraaie tapij ten, juwelen, een zilveren servies en kris tallen glazen aangetroffen, terwijl voorts een noodaggregaat, enige zuurstofeylin- ders en een luchtverversingsapparaat aan wezig waren, zodat men het er in geval van nood verscheidene dagen kon uitzin gen. In de kelder, die een aantal geheime toegangen had, werden weinig documen- aangetroffen. Uit een map met vertrouwelijke gege vens, die in het regeringsgebouw werd gevonden blijkt, dat Peron tijdens de op stand opdracht had gegeven de in Uru- quay gevestigde radiostations te bombar deren, welke opdracht echter werd gene geerd. De map, die afkomstig is van de particuliere inlichtingendienst van de ex- president, bevatte voorts gegevens over de voormalige minister van defensie, ge neraal Molina, die opdracht zou hebben gegeven tot de levering van 500 revolvers aan de stichting van Eva Peron. En over de peronistische minister van voorlichting Apold, die een groot aantal bioscopen on der zijn beheer had. Volgens deze gege vens zou tevens in 1947 een bedrag van 12.000 in goud naar Zwitserland zijn overgebracht, waar het op banken werd vastgezet. Dwars tc^en de aanbeveling van de Agendacommissie in, heeft de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties gisteravond met 28 tegen 27 stemmen besloten het Algerijnse vraagstuk op haar agenda te plaatsen. Onmiddellijk nadat dit besluit gevallen was, besteeg minister Pinay bet spreekgestoelte en verklaarde: „Ik weet niet welke gevolgen deze beslissing morgen zal kunnen hebben voot de betrekkingen tussen Frankrijk en de V. N. Mijn regering weigert een interventie van de V. NT. te aanvaarden, die in strijd zou zijn uiet de bepalingen van bet Handvest. Iedere aanbeveling, die de Assemblee ten deze eventueel zal doen, zal door mijn regering als nietig en van onwaarde worden beschouwd". Onmiddellijk nadat hij deze verklaring had afgelegd verliet Pinay, gevolgd door de gehele Franse delegatie, de zaal. Verslaggevers stoven onmiddellijk op de minister af, om hem te vragen of Frankrijk nu, zoals veelal gemompeld w«rd, uit de V. N. zal treden. „Daarop kan ik nu geen antwoord geven. De regering moet hierover beraadslagen", zo zeide Pinay. Zoals men weet beroept Frankrijk zich op de omstandigheid, dat Algerije juridisch een integraal deel vormt van het Franse moederland en betoogt in verband hiermede, dat een debat in de V.N. in strijd is met artikel 2 van het Handvest, dat inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van een land verbiedt. Onmiddellijk nadat het nieuws om trent het besluit van de V.N.-Assem blee gisteravond in Parijs bekend ge worden was, werd in regeringskringen bevestigd, dat Frankrijk inderdaad de mogelijkheid om uit de V-N. te treden, althans de hele verdere zit ting te boycotten, overweegt. Vandaag zal de Franse regering beraadslagen over wat haar in deze nu te doen staat Met dat al stapelen de moeilijkhe den zich dus op voor de regering, die op 4 October het parlement zal hebben te trotseren. Naar verluidt zouden premier Faure en minister Pinay overwegen hun bezoek aan Moskou, dat in de loop van deze maand zou plaatsvinden, uit te stellen in verband met de politieke situatie. Dit uitstel zou dan tevens een soort „vergelding" zijn voor het feit, dat de Sovjet-Unie gisteren vóór plaatsing van de Alge rijnse kwestie op de V.N.-agenda ge stemd heeft. Premier Faure en minister Pinay hadden gepoogd om het Marokkaanse vraagstuk tot een oplossing te brengen vooraleer in de V.N.-Assemblée over de Noordafrikaanse vraagstukken zou gestemd worden. Minister Pinay heeft in de afgelopen dagen talloze tele grammen naar Parijs gezonden, waarin hij er bij de regering op aandrong om zo spoedig mogelijk een eind te maken aan de Marokkaanse crisis, ten einde beter gewapend te zijn in de discussie over Algerije. Dit heeft echter niet mogen gelukken. Het gevolg van een en ander is geweest, dat de Assemblée gisteren na het vertrek van Pinay uit de zaai ook besloot om de Ma rokkaanse kwestie op de agenda te plaatsen. Sinds 1952 is dit vraagstuk door de Assemblée in discussie ge bracht. Vóór opneming van de Algerijnse kwestie op de agenda stemden: Af ghanistan, Argentinië, Bolivia, Birma, Costa Rica, Egypte, Griekenland, Gua temala, India, Indonesië, Irak, Jemen, Joego-Slavië, Libanon, Liberia, Me xico, Ukraine, Pakistan, Perzië, Philip- pijnen, Polen, Saoedi-Arabië, de Sov jet-Unie, Syrië, Thailand, Tsjechoslo- wakije, Uruguay, Wit-Rusland. Tegen stemden; Australië, België, Bi-azilië, Canada, Chili, Columbia, Cuba, Denemarken, de Dominicaanse republiek, Ecuador, Frankrijk, Groot- Brittannië, Haiti, Honduras, Israël, Luxemburg, Nederland, Nieuw-Zee- land, Nicaragua, Noorwegen, Panama, Een willekeurig groepje Moskoviten op straat. De mensen zien er zeer eenvoudig gekleed uit. De mode is dertig jaar bij de onze ten achter als men tenminste van mode kan spreken. De Franse anti-belasting-agitator Pierre Poujade, is gisteren in staat van be schuldiging gesteld wegens het organi seren van een collectieve weigering tot het betalen van belastingen. Poujade is voorlopig in vrijheid gelaten. Op een persconferentie, verklaarde de beschuldigde, dat zijn beweging nimmer haar aanhangers heeft aangezet tot het weigeren belasting te betalen. Hij had eenvoudig gevraagd deze betaling „op te schoren". Op zijn persconferentie verklaarde Pou jade verder, dat zijn beweging zich ten doel stelt een „Staten Generaal", een volkscongres als tijdens de Franse revo lutie bijeen te roepen, waarin alle gele dingen van het volk vertegenwoordigd zullen zijn. Het K.N.M.I. deelt mede: Op de weerkaarten bevindt zich onge veer langs de 45ste breedtegraad een gor del van hogedrukgebieden. Een van deze hogedrukgebieden bereikte vanmorgen Ierland en verplaatst zich vrij snel in Oostelijke richting naar het Zuidelijk deel van de Noordzee. Gisteravond en vanfiacht passeerde een zwak oceaan front. vergezeld van enige regen ons land. De regenhoeveelheden waren ge ring. Geen enkel station meldde meer dan 3 mm neei-slag. Na de frontpassage ruimde de wind naar West of Noord- West en nam de bewolking snel af. Van nacht zal het hogedrukgebred passeren, zodat bij heldere hemel tengevolge van de flinke afkoeling hier en daar mist zal ontstaan. Bij IJsla'nd bevindt zich een depressie, die in Oostelijke richting naar het zeegebied tussen IJsland en Schot land trekt en waarvan het bijbehorende oceaanfront naar de Britse eilanden op dringt. Morgen zal het front in de loop van de dag de Noordzee bereiken en zal de bewolking bij ons gaan toenemen, terwijl in de middag een regenzone het Westen van het land nadert. De wind krimpt naar richtingen tussen Zuid en Zuid-West en neemt in kracht toe. In de temperatuurverdeling komt weinig ver andering. Ongeveer 2.500 havenarbeiders te Bre men zijn gisteren in wilde staking ge gaan, nadat het havenbestuur Donderdag hun eis tot een loonsverhoging van 2 tot 3 mai-k per dag en een eenmalige uitke ring van 80 mark van de hand gewezen had. Peru, Turkije, Venezuela, de Verenigde gestoken. Het verzoek werd ingediend Staten, Zuid-Afrika en Zweden. f,00r ',e broer van de terechtgestelde, de lieer J. M. v. d. Lubbe. Van diens advo- China, Ethiopië, Paraguay, San Sal vador en IJsland onthielden zich. De rijksdagbrand in Februari 1933 speelde, zoals men zich zal herinneren, een grote rol bij het aan de macht konten van de. nationaal-socialististen in Duits land. De Nazi's zouden de brand zelf heb ben gesticht, doch hem aan de commu nisten in de schoenen geschoven hebben om de invloed dezer gevaarlijke tegen standers te verzwakken. Van der Lubbe zou door een misdadige toeleg der Nazi's als de brandstichter zijn bestempeld. Bij een Wcstberlijnse rechtbank is het verzoek binnengekomen de naam te zui veren van de Nederlander Marinus v. d. Lubbe, die in 1953 te Leipzig ter dood werd veroordeeld, omdat bij het rijksdag- gebouw te Berlijn in brand zou hebben caat te Berlijn, dr Brandt, heeft noen nog geen commentaar kunnen krijgen. De economische integratie is noodzake lijk ter waarborging van het voortbe staan van de vrjje naties van Europa, al dus luidt een van de resoluties, welke op een conferentie van de werknemers in het Europese vervoerswezen (aange sloten bij de Internationale Transportfe- dcratie) te Bern werden aangenomen. Met het oog op de ondervinding van de laat ste jaren, verklaren de woordvoerders van de werknemers in het Europese ver voerswezen, dat een integratie van Euro pa, welke uitsluitend, of in overheersende mate, wordt gemodelleerd met het oog merk kapitalistische belangen te dienen, van geen betekenis is voor de werkne mers, de steun van de werknemersor- ">"i :a(ie! niet waardig is en zelfs hun ver kan uitlokken. De conferentie constateert, dat be- angrijke organisaties, welke door de re geringen belast zijn o.a. met de oplos- ung van de vervoersproblemen bijv. de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal, de Raad van Europa, De Euro pese conferentie van verkeersministers en de Europese burgerluchtvaart-confe- rentie opzettelijk de organisaties van de betrokken werknemers van hun werk uitsluiten en de problemen van sociale politiek op het gebied van het vervoer volkomen verwaarlozen. De conferentie protesteert verontwaar digd hiertegen en vraagt de onmiddellijke herziening van de betreffende protocol len, statuien en bepalingen, welke werk zaamheden van deze lichamen regelen- teneinde de doeltreffende deelneming van de I.T.F.-vertegenwoordigers aan hun werk te waarborgen. Gelovende, dat de deelneming van de werknemersorganisaties onmisbaar is, heeft de conferentie een aantal voorstel len opgesteld welke van vitaal belang wor den geacht voor de oplossing van de pro blemen. De conferentie betreurt het te moeten constateren, dat het verzet van bepaalde belangen het onmogelijk maakt om in de naaste toekomst een Europese vervoers- autoriteit te creëren. Zfj keurt dientenge volge het principe goed van het plan voor een permanente commissie voor Europees vervoer, aangenomen door de raadgeven de vergadering van de Raad van Europa op haar zitting van Juli 1955. Het prin cipe van dit plan vormt het onmisbare minimum om tot een meer rationele or ganisatie van het Europees vervoer te komen. HOOFDKANTOOR» F nuf ,i .l,,', rilfci ili T- 947 35 VtSTIGtHOIN De wcerverwachting van het K.N.M.I., geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Koude nacht met weinig wind cn plaatselijk mist. Morgen in de loop van de dag geleidelijk toenemende bewolking en later enige regen. Tot matig of vrij krachtig toenemende wind tussen Zuid en Zuid-West. Ongeveer dezelfde middagte'mperaturen. Zondag 2 October: Zon op 0.42, onder 18.30 uur. Maan op 18.07, onder 7.39 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 1