Faure en Pinay stellen reis naar Moskou uit Permanente F ranse VN-delegatie terug naar Parijs Eerste ondernemingsraad in het ziekenfondswezen Eisenhower voelde zich minder goed Eis van eerbied voor van de naaste in het Wegpiraten dienen op harde wijze gestraft te worden rechten verkeer aSI Elke clag 4 doden en 80 gewonden in het verkeer Frankrijk diep gekwetst over besluit van V.N.-Assemblee Instelling van een bedrijfschap voor het kappersbedrijf Voorzichtige verklaring der medici Peron (eindelijk) vertrokken DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Maandag 3 October 1955 WEERBERICHT J Commentaar van Moiolof, Spaak en Knoivland Nobele strijd in Nairobi Dokters vechten voor kinderleven ?,Niet op de stoel van liet bestuur gaan zitten waarschuwt minister Suurlioff Russisch wapenaanbod aan Oostenrijk tankE" DRIE DODEN OP DE WEG Remmen van brand weerauto weigerden Door afsluitboom van overweg gereden Vliegtuig tegen Andes-piek Alle 30 inzittenden omgekomen Race-auto tussen menigte Vijf doden, verscheidene gewonden Debat over kijkgeld in Eerste Kamer voor t.v. N.T.S. verzorgt directe uitzending Beperken van rijsnelheid in bebouwde kommen dringend gewenst Lonardi oefent wetgevende macht uit K.A.B.-wimpel in Roosendaal heedene€wrwachtlnS van KNMI, geldig van neaen- tot morgenavond, luidt; en morgenochtend op vele plaatsen kiar, laaghangende bewolking. Overdag op- Weinil de meeste plaatsen droog weer. ren ai "5 en Ongeveer dezelfde tehiperatu- ren als vandaag. 4 October: Zon op 6.46 uur, onder 18.15 uur, Maan op 19.08 uur, onder 10.22 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Er was echter niemand die tevoren verwacht had, dat Frankrijk bij de stemming in de minderheid zou komen. (Van onze correspondent) PARIJS, Zondagavond. Na een urenlange vergadering heeft de I ranse ministerraad vandaag be- ïloten om het bezoek van premier Faure en minister Pinay aan Moskou voorlopig uit te stellen en ook de permanente Franse delegatie bij de Verenigde Naties voorlopig naar Parijs terug te roepen. Deze besluiten zijn het gevolg van de beslissing, die de V.N.-Assemblée Vrijdagavond nam om bet Algerijnse vraagstuk op haar agenda te plaatsen, een beslissing, die door nagenoeg alle Fransen, met uitzondering uiteraard van de commu nisten, als een slag in bet gezicht is opgevat. De gehele pers, met uil zondering van de Humanite, neeft het vertrek van minister Pinay uit do Assemblee toegejuicht. Ook de ministerraad heeft gisteren de beer Pinay lof toegezwaaid om zijn houding. „Het besluit van de Assemblee is een flagrante schending van bet Handvest en betekent een verraad aan de geest, die leidde tot bet in het leven roepen van de V.N. De regering acht zich daarom niet verant woord, wanneer Frankrijk zou meedoen agn een ontwikkeling die fataal kan zijn voor de V.N. Bijgevolg wil de regering alle rechten van Frankrijk reserveren en de toekomst van de V.N. veilig stellen door niet langer aan bet werk van de Assemblee deel te nemen''. De ministerraad heeft verder be sloten, dat Frankrijk in het vervolg niet meer de in het Handvest bedoelde mededelingen betreffende de Franse overzeese gebiedsdelen aan de secre taris-generaal van de V.N. zal ver- strekkew. De regering heeft evenwel niet be sloten om haar medewerking in de Veiligheidsraad en in de ontwape ningssubcommissie stop te zetten. Men mag wel zeggen, dat door deze hele affaire het prestige van de V.N. in Frankrijk diep gezonken is. „Een beslissing, die erger voor de V.N. dan voor Frankrijk is", zo drukte minister Pinay het uit, en men mag aannemen, dat hij zich met die woorden tot tolk van de communis opinio maakte. In dien de regering minder matiging be toond had en besloten zou hebben om aan het parlement voor te stellen Frankrijk uit de V.N. te doen treden, ~d.an zouden daar misschien niet eens erg veel protesten tegen gehoord worden. Ofschoon algemeen de vrees geuit wordt, dat de V.N. dezelfde weg op gaan als de gesneuvelde Volkenbond, is een groot deel van de publieke opinie toch geneigd om met beleid te werk te gaan en het niet tot een vol komen breuk met de V.N. te laten korren. Minister Pinay heeft er echter uitdrukkelijk op gewezen en dit is alom in Frankrijk met instemming be groet dat Frankrijk in geen geval een beroep zal doen op de landen, die voor opneming van de Algerijnse kwestie op de agenda gestemd hebben, in een, poging om hen alsnog op hun besluit te doen terugkomen. Zoiets zou een gunst betekenen, die Frankrijk afwijst omdat het zich in zijn fierheid als groot land gekrenkt voelt. Daarbij komt, dat ook als zeer on aangenaam ervaren wordt, dat juist een aantal kleine landen, waar veelal nog de meest ergerlijke feodale toe standen bestaan, de doorslag hebben gegeven bij de stemming. De „gecivi liseerde" landen bleken in de minder heid. Ook de houding van de beide NATO- leden IJsland en Griekenland wordt ernstig becritiseerd, het eerste land ornaat het zich bij de stemming ont hield, en Griekenland, omdat het tegen stemde al kan aan dit laatste land uiteraard wel een en ander vergeven worden na zijn nederlaag bij de stem ming over de kwestie-Cyprus. Bovendien wordt de vraag gesteld of de Franse delegatie wel voldoende contact had opgenomen met de dele gaties van de verschillende landen om de verkiezingsuitslag voor te bereiden. In dit verband dient overigens ook te worden opgemerkt, dat men min of meer vaag verwacht had, dat Moskou zich van stemming zou hebben ont houden. Bij het recente bezoek van de Franse parlementsleden aan Moskou had Kroesjtsjef aan de voorzitter van de Nationale Vergadering in antwoord op diens vraag uitdrukkelijk ver- klaard, dat de Sovjet-Unie Noord- Afrika als een interne aangelegenheid beschouwt. Het Franse persbureau AFP meldt inmiddels, dat de Sovjet-minister van buitenlandse zaken, Molotof, gisteren te Parijs, waar hjj op doorrreis van New York naar Moskou aankwam, verklaard heeft, dat de Sovjet-Unie vóór opneming van de kwestie-Alge- rije op de agenda der Algemene Ver gadering had gestemd, omdat zijn land „tegen een verergering van dat pro bleem" is. „Wij zijn er echter van overtuigd, dat Frankrijk deze kwes tie zelf zal regelen en dat die regeling een verbetering in de betrekkingen tussen alle landen met zich zal mee brengen," zo zei Molotof en hij sprak de hoop uit, dat na de stemming in de Algemene Vergadering de „gpede be trekkingen" tussen Frankrijk en de Sovjet-Unie niet zouden veranderen. Inmiddels heeft de Belgische minis ter van buitenlandse zaken, Paul- Henri Spaak, gisteren bij aankomst uit New York in Brussel verklaard, dat hij de terugroeping van de Franse V.N.-delegatie na de stemming over de Algerijnse kwestie volledig goedkeurt. „Frankrijk heeft hier goed aan ge daan.... Wat gebeurd is, gaat alle perken te buiten," zo zei Spaak. In zijn op 14 October a.s. te houden openbare vergadering zal de Sociaal-Eco nomische Raad een nota van de Organi satie-commissie van de raad behandelen betreffende het verlenen van de bevoegd heid tot het vaststellen van minimum prijzen aan een eventueel in te stellen bedrijfschap voor het kappersbedrijf. Uit de nota blijkt, dat de organisaties van ondernemers en van werknemers werkzaam in het kappersbedrijf, de raad verzocht hebben te adviseren tot instel ling van een Bedrijfschap voor het Kap persbedrijf en t0t het verlenen van de bovengenoemde bevoegdheid aan dit be drijfschap. In de nota wordt er op gewezen, dat de arbeidskosten van de ondernemer zelve en van zijn medewerkende gezins leden een aanmerkelijk deel van de kost prijs vormen, zodat door het elastische karakter van déze kostprijsfactor een sterke druk op de prijs kan ontstaan. Voorts wordt er de aandacht op geves tigd, dat in het kappersbedrijf het aan tal improductieve uren relatief groot is. Weliswaar kan de ondernemer individueel trachten door prijsverlaging een hogere bezettingsgraad te bereiken, maar als zijn bedrijfsgenoten dit voorbeeld navolgen hetgeen te verwachten valt mist de maatregel ieder effect. De organisaties zijn daarom van me ning, dét niet kan worden verwacht, dat bij" vrije mededinging een aanvaardbaar prijspeil voor de door het kappersbedrijf yerleende diensten tot stand zal komen. Achttien dokters en verpleegsters vech ten op het ogenblik voor het behoud van een tien maanden oude ^^^ruiken «an kinderverlamming lijdt. gebrui.ken hiervoor een toestel. dat ®lk n"' "j1 verband met de inspanning bedie- niet Janger dan tien minuten n De baby, die in een ziekenhuis te Nai robi is opgenomen, is in keel en s verlamd en nog te jong om met een g Woon inhalatietoestel te worden dud. In plaatst daarvan maakt men g - bruik van een apparaat, dat met de ha moet worden bediend en waarmee, via een buisje, dat in het keeltje is aanga bracht, zuurstof in de longen wordt go- pompt Elke keer dat de baby in- of uit ademt, moet het toestel met de hand resp. worden in- en uitgeschakeld. De bediening van he, toestel veroorzaakt krampen in de vingerspieren, waardoor men na tien mi nuten uitgeschakeld is. Het medische team, waaronder zes Europese doktoren, heeft zich vrijwillig ter beschikking ge steld, om het toestel te bedienen. Volgens de doktoren blijft de toestand van het kindje stationnalr, maar men verwacht dat het nog IF vijf dagen zal duren voordat de.t"f t ,is- Het hartje van de baby hee£t reeds gisteren tweemaal stilgestaan. 'v -■-.vUï'X. V) r> het centraal bureau van achtte het beter dit niet te doen Ned. Onderling Ziekenfoftö omdat dit begrip nog te Op (Aïg* «ea. unuernug j Utrecht is Zaterdag de onderneming™ van dit grootste ziekenfonds in het geïnstalleerd door de minister van Socia le Zaken en Volksgezondheid de heer G. Suurhoff. De minister zeide dit met zoveel noegen te doen o.m. omdat het de eerste ondernemingsraad betreft die in het zie kenfondswezen tot stand is gekomen. Er is geaarzeld over de vraag of zieken fondsen ondernemingen zijn volgens de wet op de on£iernemingsraden. Ofschoon de wet op dit punt niet geheel duidelijk is, zal toch de wet ook voor de zieken fondsen worden toegepast. De minister zag de ondernemingsraden, ook voor de 7iekenfonasen, als belangrij ke instrumenten voor de goede gang van zaken. Hij was voorts van mening, dat de ontwikkeling van de ondernemingsra den in het bedrijfsleven niet snel genoeg gaat. Aan de ondernemingsraden is bij de wet een aantal concrete bevoegdheden toege kend, die wel eens worden aangeduid met de naam medezeggenschap. Minister Suur- —v weinig zegt. Hji gaf ac leden van de geïnstalleerde raad, aie zulten werken onder voorzitter schap van de secretaris van de ANOZ, G- Jansonius, de waarschu- wmLmct stoel van het bestuur te willen gaan zitten. Alleen de leiding heeft «r,a"tWoordel«kheid tegenover de lc- 5 i,^ met de leiding heeft de raad de taak de goede gang van zaken en de goede verstandhouding in de onderne ming te bevorderen. Daarom is er wel ruim overleg, o°k over technische en economische zaken, maar net nemen van beslissingen blijft bij het bestuur Hetgeen niet zeggen wil. aldus de minister, dat de leden van de raad geen zelfstandig inzicht zullen heb ben. Hij g3 i,Vde .Waarschuwing, dat het niet de bedoeling is de raad uitsluitend als vragenbus voor het personeel te la ten fungeren. Daarvoor zijn er andere wegen. De grote taak van de onderne mingsraad blijn- veroetering van de men selijke verhoudingen m de onderneming aldus minister Suurhoff. De Franse minister van buitenlandse zaken, Antoine Pinay, is teruggekeerd van de algemene \vergadering van de Verenigde Natie's. Op deze telefoto is liij net gearriveerd op het vliegveld Orly en wuift hij naar de mensen, die hem verwelkomen. Naar in welingelichte kringen te Wenen verluidde, is gisteren een Oostenrijkse de legatie naar Szombathely in Hongarije vertrokken om daar wapens in ontvangst te nemen, die de Sovjet-Unie aan het nieuwe Oostenrijkse leger heeft aange boden. Volgens genoemde kringen zou het Rus sische aanbod, dat vorige week werd ge daan een belangrijke hoeveelheid lichte en zware wapens voor de infanterie, an ti-tankkanonnen en „tommyguns" van Russische makelijk betreffen. In het aan bod is tevens begrepen een aantal lichte oefenvliegtuigen en de nieuwste T-34 Het Russische wapenaanbod volgde op een bekendmaking van de Amerikaanse autoriteiten in Oostenrijk, dat de V.S. Oostenrijk voor een waarde van 44 mil- lioen dollar aan wapens zouden leveren. Blijkens de nota acht een deel van de Organisatie-Commissie niet voldoende aangetoond, dat er duurzaam behoefte aan publiekrechtelijke vaststelling van mini mum-prijzen bestaat. Zij zouden de be doelde bevoegdheid slechts verleend wil len zien, indien gewaarborgd is, dat daar. van uitsluiten gebruik zal worden ge maakt bij een excessieve prijsconcurren tie. Deze waarborg kan naar hun me ning worden verkregen door voor te schrijven, dat de bevoegdheid slechts toe passing kan vinden na een voorafgaande beslissing van de Kroon. Een derde groep leden van de Organi satie-Commissie heeft overwegende be zwaren tegen het toekennen van de be voegdheid tot het vaststellen van mini mum-prijzen, daar naar haar mening de concrete behoefte daaraan niet is aange toond. Te Haelen CL.) kwam Zaterdag het 8- jarige meisje G. B. met haar hoofd tegen de laadbak van een vrachtauto, toen zij haar vriendinnetje van haar fiets wilde zetten. Het kind was op slag dood. In de nacht van Zaterdag op Zondag is te Neu-Ulm. nabij Ulm aan de D0nau, de 52-jarige Nederlandse mevr. J. K. W. uit Amsterdam met haar auto tegen een autobus gereden. Zij werd zo zwaar ge wond, dat zij gedurende het vervoer naar het ziekenhuis overleed. Haar dochter en de verloofde van deze, die zich eveneens in de wagen bevonden, liepen slechts lichte verwondingen op. Toen de 70-jarige heer v. d. A. uit Ge- mert Zaterdagmiddag op de Kanaaldijk onder de gemeente Aarie-Rixtel met zijn auto een scooter wilde passeren week hij te ver naar links uit. Hij kwam in botsing met een uit de richting komende bus met fabrieksarbeiders en werd vrijwel op slag gedood. Zijn medepassagier, de 35-jarige heer H. N. uit Gemert, kreeg een hersen schudding en een kaakfractuur. Hij werd naar het ziekenhuis te Helmond overge bracht. Van de bus-passagiers werden er enkelen licht gewond; zij konden, na ter plaatse te zijn behandeld hun reis echter vervolgen. Zaterdagmiddag is een auto van de Zaandamse brandweer door een van de afsluitbomen van de z.g. „Hoornse lijn" een overweg in de provinciale weg te Zaandam op de lijn ZaandamEnkhui zen gereden. De afsluitboom werd eni ge meters naar binnen gedrukt, maar- de trein, die kort na het ongeval passeerde, kon ongestoord doorrijden. Het ongeluk gebeurde, omdat zowel de voet- als de handremmen van de brand weerwagen, die met 10 personen was be spand, weigerden. Het gezelschap was op weg naar een B.B.-demonstratie in West- z'aan. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. De materiële schade was vrij groot. Een vliegtuig van de Peruviaanse „Fawcet te"-vliei;luig maatschappij is op weg van Lima naar Cuzco, tegen een piek van de Andes opvlogen. Op verkenning uitgezonden vliegtuigen hebben het volle dig vernielde wrak van het toestel waar genomen. In de omgeving was geen teken van leven te bespeuren, zodat men vreest, dat de dertig inzittenden allen om het le ven zijn gekomen. Vele honderden zijn Zaterdagmorgen weer door het poortje gegaan in de lan ge hoge muur van de gevangenis aan de Van Alkemadelaan in Scheveningen. Voor de tiende maal na de oorlog zijn op deze morgen de oud-politieke gevan genen uit „het Oranjehotel" en de nabe staanden van lien die omkwamen, in Scheveningen bijeengekomen. Op de bo venste foto staat minister Beel enkele ogenblikken in eerbiedig stilzwijgen bij cel no. 601, de dodencel; waar immer licht brandt en steeds verse bloemen staan. Op de onderste foto een overzicht van het défilé langs het monument, dat is aangebracht temidden van de einde loze opeenvolging van stenen in de ge vangenismuur. Tijdens een 'auto-race in het Stadion te Santiago (Chili) is één der auto's tussen de toeschouwers gereden, doordat één der coureurs de macht over zijn stuur verloor. Vijf personen werden gedood en ver scheidene gewond. Morgen, Dinsdag 4 October, zal de behandeling van de Wet van het kijkgeld in de Eerste Kamer- door de Nederland se Televisie-Stichting rechtstreeks wor den uitgezonden, te beginnen om 13.20 uur. Indien de behandeling 's avonds wordt voortgezet zullen de t.v .-camera's ook dan in de vergaderzaal aanwezig zijn. In dat geval zal het normale avondprogram ma, dat die avond (door de K.R.O.) wordt verzorgd, worden uitgesteld tot Woens dagavond 5 October om 20.15 uur. Nadere mededelingen zullen via de televisie wor den gedaan. De N.T.S. heeft dit besluit eerst Zater dag kunnen nemen, omdat toen pas vast stond, dat de apparatuur van de studio Irent bij de wederingebruikneming op 5 October geheel gereed zal zijn, zodat de reportage-apparatuur vrij komt. Gisteravond omstreeks 9 uur plaatselijke tijd hebben de dokters, die president Eisenhower behandelen, gerapporteerd, dat „hij zich niet zo gord gevoelde als gewoonlijk". De president was een weinig vermoeid, zeiden zij, maar overigens was zijn toestand goed. Zijn temperatuur, pols en bloeddruk zijn volgens iiun rapport normaal. De pers-secretaris van de president, James Hagerty, deelde op een perscon ferentie aan journalisten op een desbe treffende vraag mede, dat het woord „vermoeid" in het medisch bulletin niet betekende dat er „een verandering" in Eisenhower's toestand was ingetre den. Elke verandering ten goede of ten kwade zou de journalisten worden mee gedeeld. Op een vraag van een reporter, of de ontwikkeling in Eisenhower's toestand als een ongunstig voorteken kon wor den beschouwd, antwoordde Hagerty „neen". Later riep Hagerty een tweede pers conferentie bijeen. In deze nieuwe con ferentie werd hem o.a. gevraagd, of hij vice-president Nixon van de nieuwe toestand van de president op de hoog- Er woedt sinds jaren een nieuwe klas senstrijd. Het is een strijd, die dagelijks met verbetenheid gevoerd wordt op de openbare weg tussen automobilisten, bromfietsers, fietsers en voetgangers. Mogen we dan in onze tijd op allerlei terrein meer sociaal besef hebben gekre gen, op de openbare weg heerst nog al tijd een meedogenloos egoïsme, een brute strijd van allen tegen allen, waar bij men zich bitter weinig bekommert om de rechten van de ander in het ver keer. Dit niets ontziende verkeersegoïs- me werd dezer dagen onverbloemd ge demonstreerd door een man, die, aange houden en bekeurd door een wachtmees ter der Rijkspolitie, omdat hij het ver- keer_ in gevaar bracht door zijn dolle capriolen, de politieman toesnauwde „Als ik passeren wil, dan passeer ik. Met een ander heb ik niets te maken. Die moet maar op mij letten" De verkeersonveiligheid, die van deze mentaliteit het gevolg is, stijgt onrustba rend. Het is al zover gekomen, dat er gemiddeld vier doden en tachtig gewon den per dag als slachtoffers van het ver keer vallen. Wat moet dat wérden, wanneer, zoals de voorzitter van de A.N.W.B., de heer P. Zimmerman, verwacht, het verkeer binnen tien jaar zal verdubbelen, d.w.z. een intensiteit bereiken, die we nu alleen op de spitsuren kennen? En het ergste is, dat we aan de ver keersongevallen op de weg door hun dagelijkse terugkeer zo gewend raken, dat we er nauwelijks nog acht op slaan! Wie staat nog stil bij het menselijke leed, dat achter zo'n zakelijk gesteld be richt over een verkeersongeval met een of meer doden of gewonden schüi] gaat? Alleen bij een zeer sensationeel ongeval, zoals zo pas in .Den Haag plaats vond, wordt ons voor verkeersongelukken af gestompt gemoed nog even geschokt. En toch, wij mogen niet door gewenning in deze tot een nationale ramp uitgroeiende verkeersonveiligheid gaan berusten. In tegendeel, het is hoog tijd, dat wij ons met alle kracht te keer gaan stellen te gen dit dagelijks terugkerende onheil. De voorzitter van het Verbond voor Veilig Verkeer, jhr Th. Roëll, heeft de verkeersonveiligheid op de deze week gehouden jaarvergadering van deze Bond zelfs volksvijand No. 1 genoemd. Nu heeft de woningnood dit praedicaat reeds voor zich opgeëist en het is moei lijk te zeggen, wat meer ellende over ons volk brtmgt. In ieder geval is ook de verkeersonveiligheid een volksvijand geworden, die tot de grootst mogelijke waakzaamheid dwingt. Gelukkig is er bij de overheid een stijgende aandacht voor dit vraagstuk te bespeuren, zoals in de 'aatste Troonrede duidelijk naar voren .redt. En terecht. Want de toenemende verkeersintensiteit als gevolg van onze bevolkingsgroei maakt de beveiliging van de verkeersstroom tot een steeds moeilijker probleem, dat dringend om uitvoering van allerlei kostbare technische voorzieningen roept. Daar naast staan de overheid nog verschei dene andere middelen ter beschikking ter beveiliging van het verkeer. Wij denken hierbij o.a. aan beperking van de rijsnelheid in de bebouwde kommen, ook voor de bromfietsers, een categorie, die nog altijd een groot ge vaar is voor.de verkeersveiligheid, Van iedere 1000 bromfietsers waren er in het afgelopen jaar, zoals uit het laatste jaar verslag van de A.N.W.B. blijkt, 25 bij een ongeluk betrokken. En naar geschat wordt, rijden er dit jaar al meer dan 150.000 bromfietsers door ons kleine landje. Deze bromfietsers presteren het, zoals ieder wel - eens opgemerkt zal hebben, meermalen om in een drukke straat in de bebouwde kom wellicht in een soort bromfiets-extase, de automobilisten, die mef het oog op de verkeersveiligheid terecht hun snelheid temperen, rustig te passeren. Een beperking van de verkeerssnel heid in de bebouwde kommen zou ook een gunstig effect kunnen hebben op het waanzinnig hoog opgevoerde levens tempo van de moderne mens, die bij al de haast om hem heen vanzelf wel mee moet gaan rennen. Verder zal met grote strengheid op getreden moeten worden tegen de weg piraten, die de verkeersveiligheid door hun onverantwoordelijk rijden voort durend in gevaar brengen. Deze lieden verdienen op voorbeeldige wijze ge straft te worden. De preventieve wer king, welke van een flinke straf uitgaat, zal tegenover hen ten volle benut moe ten worden. Meer dan tot dusverre zal de straf rechter moeten overgaan tot intrekking van het rijbewijs bij herhaaldelijk over treden van verkeersregels en de wetten van het verkeersfatsoen. Slechts uiterst straffe verkeersdiscipline kan uitkomst bieden uit de impasse, waarin we met de veiligheid op de openbare weg zijn geraakt. In verband hiermede juichen we van harte de grote landelijke veiligverkeers- actie toe, welke het Verbond voor Veilig Verkeer deze maand organiseert en wij hopen, dat zij een belangrijke bijdrage zal zijn tot de zo dringend noodzakelijke versterking van het verantwoordelijk heidsbesef op de openbare weg, tot ver levendiging van het respect voor de rechten van de naaste in het verkeer. te had gesteld. Het antwoord luidde ontkennen^ De president was om kwart voor 9 des avonds gaan slapen en sliep thans nog rustig (kwart voor II des avonds}.. De patiënt was niet in de zuurstoftent teruggebracht. Dr. Paul White, hartspecialist te Bos ton, die Eisenhower eerder in zijn ziek te had behandeld, zeide „De president za] morgen misschien wel weer opge knapt zijn, zo niet, dan zuilen de doc toren de oorzaak van het onwelzijn moeten opsporen. Al is het intreden van het gevoel van vermoeidheid bij de president niets ongewoons, „toch doet het ons op onze hoede zijn, want er kan iets achter zit ten", aldus dr White. Ex-president generaal Juan Peron van Argentinië is gisteren met een Paraguese vliegboot naar Asuncion vertrokken, waar hij, volgens een ver klaring van de Argentijnse minister van buitenlandse zaken, Mario Ama- deo, gisteravond te 21.45 is gearri veerd. Het toestel werd geëscorteerd door twee vliegtuigen van de Argen tijnse marine. De generaal was verge zeld van het hoofd van de Argentijnse marine-missie in Paraguay, kapitein Barbitta. Intussen heeft de voorlopige presi dent van de Argentijnse republiek, generaal Lonardi, bekend gemaakt, dat hij door middel van wetsdecreten de wetgevende macht in het land zal uitoefenen, zolang de uitzonderings toestand voortduurt. Voorts is de staat van binnenlandse oorlog, die bij het begin van de militaire opstand in Sep tember 1951 door Peron was afgekon digd, opgeheven. Inmiddels is het religieuze perso neel teruggekeerd naar de diverse tehuizen, hospitalen en diensten, die ressorteren onder het ministerie van sociale bijstand en publieke gezondheid, waaruit zij na het uit breken van het conflict tussen de regering-Peron en de Kerk waren verwijderd. Uit handen van de propagandaleider van de K.A.B., Louis Beumer, ontving de afdeling Roosendaal Zaterdag in het Gildenhuis te Roosendaal de K.A.B.-wim pel in klasse A (boven de 2000 leden). De diocesaan voozitter, de heer Jacobs feliciteerde Roosendaal met het succes in de eerste ronde van de competitie. Roosendaal bood meteen weer 83 nieuwe leden aan en heeft een grootscheepse bliksemactie voor de komende weken op het programma staan. Roosendaal veroverde de wimpel op Utrecht, dat tweede werd omdat het „doelgemiddelde" van Roosendaal beter was.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 1