Alkmaar-stopper Kuiper won een weddenschap Falend Willem II verloor zijn trotse record VW-defensie machteloos tegen Excelsior's verrassingen A.D.O. VIEL VERGEEFS AAN Willem II verslagen M. V. V. beneden- zijn goed voor de dag vorm E.D.O. kwam en behaalde de eerste winst Enschede overschatte zichzelf en kreeg van Emma geducht lesje Roda Sport was bijna winnaa Koneman midvoor in voorl. Oranje-ploeg Dordtenaren scoorden, met rug tegen muur, winnende goal uit penalty Van der Sluis scoorde reeds na acht minuten het enige doelpunt Klaassens spaarde zich voor oefenwedstrijd Theo Timmermans wordt geopereerd N.A.C. had aan één doelpunt genoeg Hongaarse voetbal-zege VVV, Enschede en MVV de andere grote verrassings- slachtoffers Maar Limburgia maakte nog gelijk MAANDAG 3 OCTOBER 1955 PAGINA 5 Timmermans uitgeschakeld, Carlier op reserve-bankje De keuze-Commissie van de KNVB heeft het voorlopig Nederlandse Elftal samengesteld, dat Woensdag 5 Octo ber in het Feijcnoord-Stadion te Rot terdam een oefenwedstrijd zal spelen tegen de Engelse twecde-divisie-club Fulham: Tsjechen niet 3—1 geklopt Alleen Elinkwijk icon Bood dus de Hoofdklasse B wel een overdaad aan ..muziek", daaren tegen eindigden in afd. A. niet min der dan vijf van de negen wed strijden in een gelijk spel. Maar de grote verrassing bleef ook hier niet uit: WV van de kop verdrongen door de nederlaag tegen Excelsior, een verrassing waarvan wij de mo gelijkheid toch niet buiten beschou wing hadden gelaten. De eerste plaats is nu weer voor Eindhoven, dat op fraaie wijze het obstakel Am sterdam overwon. Eindhoven leidt INVITATIE VOOR HORN Woensdag fluit Beltman VOETBAL IN FRANKRIJK VOETBAL IN BELGIë DUBBELE NEDERLAAG VAI FRANSE ATHLETEN (Van onze speciale verslaggever) ALKMAAR, Zondag. Het is meer voorgekomen dat een op papier veel sterkere tegenstander aan een bezoek aan Alkmaar zeer onplezierige herinneringen overhield, en Willem II, met de last van een trots „maximum"-record op de schouders, heeft dat vanmiddag in het Alkmaarse sportpark wel heel duidelijk ervaren. In de reeks verrassende uitslagen, die deze voetbaldag opleverde, zorgde Alkmaar voor wei nig minder dan de grootste stunt door de TÜburgse tricolores niet alleen een illusie armer naar Brabant terug te sturen> doch ook door het feit, dat de combinatie van Noordhollandse 2e en 3e klassers Willem II volkomen over speelde, zo zelfs, dat de Tilburgers practisch niet eens aan voetballen zo toekwamen. Door de reputatie en door het record, waarmee de Willem II-ers naar de kaas stad kwamen, heeft Alkmaar zich geen moment laten intimideren. Het nam, al na een paar minuten het heft in handen en bleef, hoe wonderlijk wisselvallig is deze ploeg, de gehele duur van de wed strijd domineren. Men had kennelijk zijn beste vorm voor deze ontmoeting uit de kast gehaald en of het nu kwam doordat Willem II zijn tegenstander, die dit sei zoen nog niet zo heel veel groots had la ten zien, onderschatte of dat de Tilbur gers door het opportunistische Noordhol landse voetbal niet tot hun spel konden komen, het bleek al zeer, spoedig, dat men stellig van plan was zijn alom als overwinnaar getipte tegenstander niets cadeau te doen. Welnu dan, de Noordhollanders begon nen maar meteen met aan te vallen en vrijwel direct bleek toen, dat de vijande lijke vesting vrij makkelijk te bereiken was. In de 5e minuut al moest doelman Feyt in zijn volle lengte omhoog om een tollende Inswinger van linksbuiten Michel over de lat te werken. Alkmaar kwam di rect terug, rechtsbuiten Schouten kreeg zijn eerste kans, maar zijn schot mislukte grandioos. Toen direct hierop aanvalsleider Van der Sluis de bal kreeg toegespeeld en een vrij veld voor zich zag, deed hij het be ter, want zjjn in volle ren geloste schot suisde, hoewel niet onhoudbaar, onder de uitvallende Feyt door in de Tilburgse kooi. Dit was in de 8ste minuut. De verwachting was, dat de Tilburgers nu ook zouden gaan voetballen of tenmin ste op eenhogere versnelling zouden over schakelen'om de stand weer in evenwicht te brengen, doch niets van dat alles. Men» kwam met techniscch ontegenzeglijk knap voetbal tot in de buurt van doelman Snabilie's heiligdom, maar daar bleef het voorlopig bij. want- de stoere Alkmaar verdediging bleek op dit ,.van-mannetje- naar-mannetje"-voetbal vrij aardig kijk te hebben. Van Roessel produceerde op rechts enkele aardige solo's, maar meer dan aardig om te zien waren deze met en een schot kwam er niet uit voort. Wie er wel op een hogere versnelling schakelden, waren de Alkmaarders. De Willem Il-achterhoede kreeg geen moment rust en een enkele maal moesten v. Loon c.s. met paniektrappen erger voorkomen. Dit beeld bleef tot de rust aan toe voort duren een technisch armer, doch veel gevaarlijker Alkmaar viel steeds maar weer aan en kwani in de 35ste minuut heel dicht bij een tweede doelpunt door Ramakers, terwijl Willem II, (lat blijk gaf van shortpassing het een en ander af te weten, slechts zelden gevaarlijk werd, doordat het fraaie tik-tak-spellet.ie in het Alkmaarse doelgebied steeds weer ruw werd afgebroken. Wie verwacht had dat de tricolores na de thee uit een ander vaatje zouden gaan tappen en hun ware gezicht zouden gaan tonen, kwam bedrogen uit. Van Roessel bezette nu weliswaar de rechtsbuiten plaats en De Bruijckere ging het als mid- voor proberen, doch het baatte bitter wei nig. Alkmaar-spil Kuiper, die een wed denschap zou winnen als de Tilburgse ka nonnier geen doelpunt zou scoren, bleek een blok gewapend beton, waarvan alle ballen harder terugkaatsten dan zij kwa men; rechtshalf Los opereerde als een jachthond onvermoeibaar op het midden veld en deed vriend en vijand verbaasd slaan met waarlijk knappe staaltjes voet bal en de rechtervleugel Klaas Smit Michel belaagde, geassisteerd door Van der Sluis, keer op keer doelman Feyt's heiligdom. Al in de vijfde minuut na rust kroop Willem II voor de tweede maal door het oog van de naald, toen K. Smit een ge vaarlijke corner voor het Tilburgse doel liet neerdalen en tien minuten later kon een bijna geslagen Feyt slechts met een wanhoopssprong het leer met één hand uit zijn kooi houden. De Tilburgse ach terhoede liet steeds weer steken vallen en tenslotte moest men ziin toevlucht ne men tot minder faire middelen om erger te voorkomen, waarvan Alkmaar-midvoor Van der Sluis het. slachtoffer werd. Hij trekkebeende nog even mee, doch ver dween toen onder de tribune Invaller Buis bleek er echter zin in te hebben en hoewel Alkmaar het even wat kalmer aan ging doen. bleef een tweede doelpunt in de lucht hangen. Toen bij een der sporadische Willem Il-aanvallcn back Kabel in de mangel werd genomen, kre gen Brooymans en ook Van Beer» een waarschuwing. Ook Van Roessel bleek het met voetballen alleen niet te kunnen winnen. Nog steeds stond Alkmaar met 10 voor en naarmate het einde naderde, groeide de spanning. De aanval bleek echter ook hij Alkmaar de beste verdediging, zo zelfs, dat de bezoekers vier corners en een vrije trap achter elkaar moesten weggeven. Hoewel Willem II vertwijfeld poogde tenminste nog een gelijk speluit het vuur te slepen, was het wel duidelijk, dat Alk maar aan 10 genoeg zou hebben, loen het eindsignaal klonk, zochten dan ook elf zwijgende Tilburgers de kleedkamers op en 'kregen de Noordhollandse profs een hartelijk en ten volle verdiend applaus. De beste ploeg had gewonnen, een grote nederlaag is de tricolores bespaard geble- ven. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, Zondag. Jan Klaassens, onze internationale half-speler, liep vanmiddag hardop te denken aan het oefen-duel van het Nederlands Elftal tegen Fulham in de komende week. Hij wilde zich kennelijk sparen, maar was net iets tè zuinig op zich zelf en dat wreekte zich in de gehele V.V.V.-defensie, die op het verrassende aanvalsspel van Excelsior geen vat kon krijgen. Boven dien hielden de Venlose aanvallen slechts weinig gevaar in. De Rotter dammers hadden echter met een grote dosis pech te kampen en zo kwam hun alleszins verdiende zege slechts nret één doelpunt verschil tot stand (2-1). mgm ■x 1 '-''iv y.V.'.v.' y.vyv.-.-* J'.V.V.'s enige doelpunt tegen Excelsior, ingekopt door Teemden (niet zichtbaar achter Westphal op voorgrond Doel: De Munck (Fortuna '54); Achter: Wiersma (PSV) en Kuys (NAC); Midden: Schaap (Gooi) aanvoerder, Van der Hart (Fortuna >54) en Klaas sens (VVV); Voor: Huis (Fortuna '54) De Bruyc- kere (Willem ID, Koneman (SVV), Rrooymans (Willem en Clavan (Seheveningen). Reserves zijn: Feyt (Willem II), Kerkum (Feijenoord), Brusselers (PSV), Heinen (HVC), Van K«» (Ajax) en Carlier (Fortuna 54). Theo'Timmermans wordt deze week aan zijn knie geopereerd en kan voor lopig niet spelen. vnnrin,ved'erlandse voetbal zal het mans mn ,20nder Theo Timmel" aÏ?£ stellen. De aanvoer- lm e" enkele malen ook van het Nederlands Elftal zal Dins- Geineentelijk Zie kenhuis aan de Zuidwal te Den Haag door de bekende specialist voor voetbalknietjes, dr P J van Dijk, worden geopereerd aan zijn rechterknie. Timmermans heeft reeds lange tijd een voetbalknie, doch pas de laatste weken begon hij er hinder van te krijgen. Na onderzoek bleek dat er een scheurtje was gekomen in het vlies van de^neniscus. Voor ADO zal hij ongeveer drie maanden niet kunnen uitkomen. Tegen België op de 16e October zal het Nederlands elftal het dus ook zonder Timmermans moeten stellen. tikte bal na ai- Het spel van Excelsior groeide in de eerste helft uit tot een massaal overwicht. Maar voor het zover was. kwam eerst (na zes minuten) het enige VVV-döelpunt uit de bus. Rechtsbuiten Lamberts, de zwakste figuur in het team van de Ven- loërs, trok de bal van de rechtervleugel af voor het doel, waar rechtsbinnen Teeu- wen slechts behoefde te knikken. De hachelijke situaties voor het VVV-doel, waarvoor de Rotterdammers hierna steeds zorg droegen kwamen niet via fraaie combinaties tot stand. Diep in de ver dediging kwamen de verre passes los, die door de veelbelovende jonge middenvoor Pijpers en de rechtervleugel Dörr-Braams in gevaarlijk harde kogels werden om getoverd. In de negentiende minuut gaf de in te ruggetrokken positie spelende linksbinnen Van Kilsdonk weer zo'n ve^;r®lk^d! voorzet, waarmee Dorr na een korte rush alleen voor doelman Swinkels verscheen, om de gelijkmaker listig in een hoek te schuiven, 1-1. Gêvaarlijke scho en van piiners. Braams en vooral van Don schroeiden lat en paal van de Limbur gers, maar steeds aan de verkeerde zijde De Venlöërs konden met de gelijke rust StHMzeMe°fpe1byidVontp]ooide zich na de hervatting vöor de ^000 toeschouwer. Excelsior-spil Lagerwaard had de snelle middenvoor-scherpschutter Koopal vol komen in zijn zak. En daarmee was de Limburgse aanval steeds gedoemd de toch al spaarzame pogingen, om tot het Rotterdamse doel door te dringen, te zien mislukken. Want veel steun had deze Koopal van Schatorjé, Nass en Teeuwen niet, terwijl Lamberts maar een beetje liep te passagieren. Een fout in de Venlose achterhoede be zorgde de gasten in de negentieivcle mi nuut de nederlaag. Rechtsback Gubbels speelde te zacht op spil Van der Burk te rug en daar zat linksbuiten Corpeleyn prompt boven Braams. die Swinkels tevergeefs naar de hoek deed duiken. De Limburgers heb ben 'daarna alles op alles gezet om de stand te nivelleren, gebruik makend van de vermoeidheid, die zich in de Rotter damse gelederen ging openbaren. Maar voor zover Lagerwaard en de zijnen suc ces niet in de weg stonden, deed keeper Den Hertog, in prima vorm. dat wél. In de laatste minuten kreeg linksback Westphal een trap tegen het hoofd, maar met een groot verband om de slapen kon deze voortreffelijke verdediger blijven helpen de 21 voorsprong voor de Rot terdammers te consolideren. Alkmaar in de aanval op het doel van Willem II, waar doelman Feyt n"g juist redding kan brengen alvorens Klaas Smit hem onderuit glijdt. Buis en Michel wachten vergeefs op een kans, Van Beers weet het gevaar al gekeerd. (Van onze sport-correspondent). DEN HAAG, Zondag. Een merkwaardige wedstrijd met een vreemde uitslag. Gedurende de gehele tweede helft is de Bredase ploeg slechts éénmaal tot een gevaarlijke aanval kun nen komen, welke bovendien nog een strafschop opleverde. Deze door Overbc- ke genomen, werd door de Haagse doel man Frans Kok op kranige wijze ge stopt. ADO was in de tweede helft door lopend in het offensief, doch tegen het met man en macht verdedigende NAC af en toe was het hele elftal in de defen sie zag de schuttersarme aanval van ADO geen kans een bres te slaan. NAC was voor de rust gelukkiger ge weest, de aanval met de twee rappe vleu gelspelers Overbeke en Bruyninckx, had de Haagse verdedigers verscheidene ma len voor problemen gesteld. Doch de af werking van de aanvallen liet veel te wensen over. Kuys. de linksback van het Nederlands Elftal, was als middenvoor een mislukking. In de tweede helft ging hij als aanvallende spil fungeren en daarin voelde hij zich veel beter thuis. Vóór de aftrap werd een minuut stilte in acht genomen voor het plotseling over lijden van de controleur bij ADO. de heer Pleuel, enkele minuten voor de wedstrijd zou beginnen. ADO was van de aftrap af in de aanval getrokken, en het scheel de weinig of de Hagenaars hadden in de eerste de beste minuut reeds de leiding genomen. Een laag schift van Rijnvis stopte doelman Goedhart maar half, de bal werd nogmaals ingescho ten door midden voor Verhoek, doch nu bracht Stori- mans redding op de doellijn. Pal daar op schoot de Haag se middenvoor tot tweemaal toe vrij voor doel tegen de Bredase doelman. Na een kwartier besloot Overbeke een rush met een hard diagonaal schot, dat doel trof, 1—0. Dat doelpunt stimuleerde NAC tot een flitsend spel. dat ADO enige tijd overrompelde. Kansen kreeg ADO voor de rust echter nog voldoende. Rechtsbinnen Schuurman trof met een schot nog de lat. In de, tweede helft had Storimans zich door de' ex-DHC-er De Dit laten vervan gen. ADO begon weer met aanvallen en heeft dat gedaan vrijwel tot het einde toe Timmermans, die hier voorlopig, in ver band met zijn knie-operatie, zijn laatste wedstrijd' speelde, had weinig geluk met een paar verraderlijke omhalen, eenmaal ketste.een schot van de befaamde links binnen tegen de lat. Bij een sporadisohe doorbraak van NAC werd Vergouwen door spil Jans tegen de regels gevloerd Dat kwam ADO op een strafschop te staan, welke door Overbeke formidabel hard werd ingeschoten- maar door doel man Kok met een snelle reactie werd gestopt. De 11.000 toeschouwers kregen sensatie na sensatie opgediend, doch us alom verwachte gelijkmaker bleef uit. Het Hongaarse voetbal-elftal heeft te Praag voor 50.000 toeschouwers een 13 zege op de Tsjechen veroverd. Sebes had in de opstelling van de Hongaren nog al wat wijzigingen gebracht. Buzansky, Hi degkuty en Machos waren uit het elftal geschrapt en vervangen door respectie velijk Dudas. Tichy en Kertesz, van wie de beide laatsten naast Kocsis, Puskas en Czibor in de voorhoede waren opge nomen. Bij de rust was het 01 voor de Hongaren door een kopbal van Kocsis. daarna werd het 02 door Czibor. 12 door Prada en 13 door Tichy. HOOFDKLASSE Roda SportLimburgia A: 2<2 Fortuna '54—DOS 3—3 EindhovenAmsterdam 32 ExcelsiorVVV 21 ADO—NAC 0—1 AjaxSparta 11 NOAD—Vitesse 2—2 HVC—EBOH 2—2 StormvogelsRigtersbleek 62 HOOFDKLASSE B: AlkmaarWillem II 1 Sportclub EnschedeEmma 34 GraafschapVolewijkers 32 FeijenoordBW 22 DFCSeheveningen 41 EDO—MVV 1—° ElinkwijkPSV 40 GVAV—Sittardia 3—1 SVV—Rapid J.C1—1 Willem II verslagen! En daarmee zijn de Tilburgers nu hun maximum record, dat zij als enigen nog droegen, meteen kwijt. Het was Alkmaar, dat daarmee de „stunt van de dag" op zijn naam bracht. Maar er vielen op deze zesde competitie-dag nog wel meer verrassingen. M.V.V. slacht offer van E.D.O.'s eerste overwinning V.V.V. verslagen door Excelsior en tenslotte Sportclub Enschede verrast door Emma: en dan zijn wij er eigenlijk nóg niet, want er was ook nog een opmerkelijk grote score van D.F.C. tegen Seheveningen en van Stormvogels tegen Rigtersbleek, en ook Feijenoord's gelijke spel tegen B.V.V. stond niet op iedereens pool- boekje! nederlaag tegen DFC. normaal wa ren tenslotte alleen de overwinnin gen van GVAV en De Graafschap op resp. Sittardia en De Volewij- ckers. Want de kans, die de ontmoeting tussen Fortuna '54 en DOS aan deze beide ploegen bood, werd noch door de Geleners noch door de Utrechters uitgebuit, daar dit duel met 33 on beslist eindigde, een niet onver wachte maar onverminderd knappe prestatie van de Utrechtse gasten. Overigens moet Eindhoven zijn eerste plaats delen met NAC. dat de moeilijke visite aan ADO mét een goal tot een goed einde bracht. Heel opmerkelijk was de grote overwin ning van de Stormvogels op Rig tersbleek. goed werk deed Roda Sport door Limburgia een draw af te dwingen Ajax en Sparta bleven beide door een draw in de goede helft. EBOH sleepte bij HVC zijn vierde gelijke spel in de wacht en tenslotte deed ook de deling tussen NOAD en Vitesse ons niet van ver bazing achterover vallen HOOFDKLASSE B: Willem II Vroeg of laat moest natuurlijk Willem II's eerste verliespunt en zelfs de eerste nederlaag tóch komen. Maar het zat er toch écht niet in dat dit nil tegen Alkmaar zou ge beuren. Voetbal blijft echter voet bal en met hun 10 overwinning zorgden de Alkmaarders voor de verrasing "van de dag. Desondanks behield Willem II in Hoofdklasse afd B de leiding en zelfs nog met een punt voorsprong. De Tilburgers hadden het geluk, dat van hun zes concurrenten er slechts één de volle buit veroverde. En dat was Elinkwijk, aat op duide lijke wijze aantoonde hoe weinig er nog van PSV's kampioensglans is overgebleven. Elinkwijk rukte nu op naar de tweede plaats, die de Utrechters delen met BW en Rapid JC, welke beide laatste ploegen met een gelijk spel genoegen moesten nemen: de Bosschenaren bij Feijenoord en de Limburgers bij het sterke SVV. dat nu twéé punten op Willem II achter staat. Op gelijk niveau met de Schie dammers staan MW en Sportclub Enschede, die zo verrassend werden verslagen, doordat de Maastrichtena ren slachtoffer werden van de eer ste overwinning van hekkensluiter EDO. die tot nu toe nog geen enkel punt had, terwijl Sportclub Enschede weer aan een meerderwaardigheids- complex leed en daarvoor moest boeten met een nederlaag tegen Emma. dat daarmee ook aan ziin eerste overwinning kwam. De durende malaise van Seheve ningen kwam tot uiting in de zware HOOFDKLASSE A: Eindhoven NAC Fortuna '54 Ajax Limburgia EBOH Rigtersbleek Amsterdam Roda Sport Vitesse 6 9 18— 9 fi 9 13—11 8 8 17—8 6 8 21—14 8 8 12— 8 8 7 10— 9 6 7 8— 7 8 7 5— 5 8 7 - 13—14 8 8 10— 9 5 5 8— 8 6 5 13—13 8 5 11—15 6 4 7— 9 5 3 8—12 8 3 10—16 8 S 9—18 6 2 8—15 Rapid JC SW Enschede De Graafschap GVAV Sittardi; «FC PSV Emma EDO Volewijckers Seheveningen 8 10 17— 7 8 9 15— 6 8 9 15— 6 6 9 18—10 6 8 19—10 8 8 16— 7 8 8 22—i2 8 7 13—12 8 7 8—12 6 7 12—14 6 8 11—12 6 4 11—14 8 4 10—14 6 4 11—16 8 3 10—18 8 2 5—17 8 2 9—23 6 1 8—20 TIMMERMANS voorlopig zijn laatste wedstrijd De Nederlandse scheidsrechter Leo Hom (Bentveld) is aangewezen als scheidsrech ter voor de wedstrijd Oost-Duitsland— Bulgarije, die op 20 November in Berlijn zal worden gespeeld. De oefenwedstrijd van het voorlopig Ne derlands Elftal tegen Fulham. die Woens dag in het Feijenoord-stadion te Rotter dam wordt gespeeld, zal worden geleid door scheidsrechter W. Beltman uit De venter; grensrechters zijn de heren H. J. Veldhuizen uit Den Haag en J. Kuilen burg uit Rotterdam. (Van onze sport-correspondent) HAARLEM, Zondag. M.V.V. he^ft in Haarlem lelijk teleurgesteld en moest met een verdiende 1—0 nederlaag naar het verre Zuiden terugkeren. En volkomen verdiend, want het spel van de Haarlemse club was minstens gelijkwaardig aan dat van de Zuider lingen, die blijkbaar een stuk beneden hun normale vorm speelden. De Haarlemmers zoeken blijkbaar nog steeds naar de juiste opstelling en brachten ditmaal wederom een gewijzigde combinatie in het veld. En het moet gezegd dat E.D.O. veel beter voor de dag kwam dan in voorgaande wedstrijden. De ploeg speelde bovendien zeer enthousiast en belette de tegenstander zün normale spel te ontplooien. Wel hadden de bezoekers vooral in de aanvang het beste van het spel, omdat hun balbehandeling beter was dan van De uitslagen van de wedstrijden ge speeld voor de eerste divisie van da Franse voetbal-competitie luiden: Nimes— Nice 11, St. EtienneLyon 01, Monaco —Toulouse 10. R.C .ParisLille 21, ReimsSochaux 30. MetzTroyes 21, Lens—Nancy 3—2, Bordeaux—Sedan 2—1 Marseille—Strassbourg 3—1. Alle clubs hebben nu zeven wedstrijden gespeeld. Nice heeft de leiding in het klassement met 13 punten. Lyon en Ra cing Paris volgen met elk 10 pnt. Troyes is hekkensluiter met 2 pnt. (Van onze sport-correspondent) ENSCHEDE, Zondag. Een aan zelfoverschatting lijdend Enschede heeft op eigen veld van het zwak geachte Emma een geducht lesje gekregen, 'n Lesje omtrent spelopvatting! Zó glad ging alles in de zwarthemdenploeg gedurende de eerste vijf minuten van een leien dakje en zó gemakkelijk werden de gasten van het kastje naar de muur gestuurd, dat zich in die allereerste spel-phase reeds een stemming van de Enschcdeërs meester maakte die funest voor hen is geworden. Een stemming van ^Dat hebben w« eigenlijk al gewonnen". Maar er viel helemaal niets te winnen voor Enschede, vandaag. Ongetwijfeld vormden de gastheren de betere ploeg. En die start, met perfect, hoewel te ver doorgevoerd combinatie-spel, was indrukwekkend genoeg. Maar de combinaties werden niet productief, bij solo-partijen hield men t e >a te lang in zijn bezit, Emma kreeg steeds de kans om zich te herstellen en tenslotte vochten de Dordtenaren met zo'n enorm élan tegen de Enschedesc meerderhe.d in. dat ervan die meerderheid niets meer over bleff. Tóch behield Enschede de betere kansen. Maar het is hun nederlaag geworden, dat keeper Van de W.nt tegen het einde een onvoorstelbare onsportiviteit beging d.e met een strafschop- alleen nog te zacht werd gestraft. Intussen werd die penal.y benut en daarmee was Emma's verrassende 34 zege een feit. Dat de bezoekers wel iets in hun mars hadden, bleek na 8 minuten toen Bus- schers zich de weelde veroorloofde van een hoekschop onnodig cadeau te geven. Die werd keurig door Landsmeer voor de doelmond geplaatst; Van der Wint rea geerde te laat en netjes tikte midvoor Van der Gaag de bal met het hoofd in het nret. Er was nog gfeen kou aan de lucht. Zo dachten tenminste de 15.000 toeschouwers er over want Enschede nam onmiddellijk het heft weer in handen. Het tempo bleef echter te laag; de gas ten konden het beter en de verre van hechte Enschedese defensie, die het zon der stopper Fralich moest stellen, had het soms danig te kwaad. En zo gebeurde het na 15 minuten dat Emma opnieuw kon juichen. Busschers had met een frale kopbal in eigen doel gescoord (0—2). De Enschedeërs zagen toen pas. dat het menens werd. Voges, de besle speler van het veld. verkleinde met een kopbal uit moeilijke positie de achterstand (1—2). Maar men verviel daarna weer in het oneindige peuterspel, waardoor zelfs Abe Lenstra, die enkele bekeken passes gaf. niets kon uitrichten. Er heerste weer schrik in de Ensche dese gelederen, toen Weustink met een vreemde actie Odenthal onnodig de bal afnam. Die kwam in het bezit van de rap toeschietende rechtsbinnen Bnitenhek, die er 13 van maakte. Emma zat toen „op fluweel". Na de rust bleek dat niet het geval te zijn want ondanks het stug verdedi gen der gasten, gaf Enschede een pracht partijtje voetbal ten beste. Het geluk was echter niet aan de zijde van de thuisclub want- vele schoten troffen lat en paal. Bovendien was Zondervan onder de lat van betere kwaliteit dan zijn collega aan de overkant. Toch moest hij eindelijk zwichten voor een kopbal van Voges, die van goed voorbereidend werk van Len stra en Oonk profiteerde. Het spél werd daarna herhaaldelijk onderbroken voor vrije schoppen tegen Emma. Twaalf minuten voor afloop werd Voges in het strafschopgebied unfair aan gevallen en zelf schoot hij de toegekende penalty in. Enschede zou met de volle winst zijn gaan prijken als een schot van Van der Wel niet de paal had getroffen. Even later werd Jopie Jansen, de actieve links buiten der thuisclub, met verwrongen trekken van het veld gedragen. Het zelfde lot onderging kort (jaarop de ker mende Buitenhek. die met Van der Wint in botsing was gekomen. Toen hij op de grond lag werd hij door de Enschedese doelman getrapt. Uit de daarvoor toege kende strafschop bezorgde Janus van der Gijp, kort voor het einde. Emma een 43 zege. Het is onbegrijpelijk, dat Van der Wint niet naar de kleedkamer is verwezen. de Haarlemmers- welke laat sten hun kracht zochten in snelle open aanvallen waarmee zij het Limburgse doel herhaaldelijk in ernstig gevaar brachten. MVV speel de onbetwist bet beste voet bal maar niet effectief genoeg om het de EDO-defensie al te moeilijk te maken. Ummels Willems en vooral Van Wis sen stelden krachtige pogin gen in het werk het Haar lemse bolwerk te doen capi tuleren maar vonden steeds een verdediger op hun weg. Aan de andere kant kreeg doelman Weyzen moeilijker werk te verrichten dan zijn collega Koe- lemey en tweemaal kwamen lat en palen de MVV-er te hulp toen deze reeds ge slagen leek. In de laatste seconden van de eerste helft kreeg Berends van EDO een vrije trap te nemen. Wel sloeg doelman Wey zen de bal fraai uit z'n doel maar Rood- selaar pikte de bal op en sooorde onhoud baar, 10. MVV trachtte in de tweede helft he getij een andere wending te geven e viel onmiddellijk heftig aan. Daardoo werd EDO dikwijls vólkomen in de ver dediging gedrongen maar verzuimd daarbij niet met snelle open aanvalle het Maastrichtse doel te belagen. En in derdaad kreeg doelman Weyzen ook^ n weer meer werk te verrichten dan Koe lemey in het EDO-doel die doelman Va den Berg uitstekend verving en enkel malen bij schoten van Verdonschot Ummels als reddende engel optrad. Naarmate de strijd vorderde werd MV weliswaar sterker maar door het verr opdringen van Van Bun c.s. kreeg d EDO-voorhoede dikwijls gelegenheid ge vaarlijk door te breken, waarbij Roodse laar en Kops enkele geheide kansen o zeep brachten. Zo bleef het dus 1—0 voo EDO hetgeen wel de juiste uitslag is. E waren 4.000 bezoekers. Roodselaar enige goal en meer Dg uitslagen van de wedstrijden ge speeld voor de eerste divisie van de Bel gische competitie, luiden: Berchem Spor A Gantoise 1—0, Standard CL—Ant werp FC 2—2, SC Charleroi—Union S Gilloise 1—3, Beringen—FC Mechele 2—2, C Mechelen—Tilleur 3—1, Liersesk FC Luik 2—1. SC Anderlecht—Watersche 4—1, Daring CB—Beerschot 2—0. Na vier wedstrijden heeft Berche Sport de leiding met 7 punten, gevolg door SC Anderlecht en RC Mechele ieder met 6 punten. In de dubbele landenwedstrijd van d Franse athleten tegen Polen en tegc Finland, te Parijs, verloren de Franse van beide tegenstanders. Polen versloe de gastheren met 108 tegen 103 punten e Finland won met 120 tegen 91 punten, de officieuse wedstrijd tussen Finland e Polen, zegevierden de Finnen met 154 te gen 135 punten. (Van onze sport-correspondent). KERKRADE, Zondag. In de Limburgse derby Roda Sport cn Limburgia, die beiden met een invaller in het veld verschenen voor Jongen en Feyen, heeft de spanning veel goed moe ten maken voor het gemis aan kwaliteit. Tot de laatste minuut hebben de Limbur gers elkaar de overwinning fel betwist, waarvan de thuisclub zich in de eerste helft reeds meester waande. Want twee minuten voor het einde van die helft stond Roda Sport met 2—0 voor en had voordien ook het beste van het spel ge had. In de tweede minuut voerden de Kerk- radenaren Ederveen juichend mee naar het middenveld. Op een pass van Esser was hij toegesneld en een aarzelende Piet Bruist kon hem in zijn rush niet stuiten. En hoeveel moeite doelman Jacobs nog aanwendde om het lage schot meester te worden, het was tevergeefs. Limburgia liet zich echter door dit snelle doelpunt niet uit het veld slaan, benaderde op haar beurt het Kerkraadse doel zeker niet on gevaarlijk, maar vond een doelman Es sers tussen de palen, die zijn vakbe kwaamheid nog niet afgelegd had. Twe minuten voor de rust drukte Roda Spo weer door de Brunssumse verdedigm linies, Rutten pikte een pass van Edervee op en gaf Jacobs opnieuw het nakijke 2—0. Wat kon Roda Sport nog verde voor rust gebeuren, maar Spanjer dac er anders over, loste van verre afstan een laag schot. waar doelman Esse royaal over heen duikelde: 2—1. Dit doelpunt bad de strijdlust van Brunssummers dermate geprikkeld, d zij na de hervatting met de beste voo nemens van start gingen en de Kerkraa se verdediging stevig aan de tand voelde Ongeveer na een hal£ uur zag Limburg* zijn zwoegén beloond, na een vlotte co binatie tussen Van Lubeck en Habe kwam Spanjer in goede positie vo Essers te staan, die kansloos werd gepa seerd. Aan beide kanten spande men tot het uiterste in om een zege te fo ceren, maar dat lukte niet. Het ble 2—2.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 5