r j «"K'en m Opstandelingen bedreigen Frans hoofdkwartier Gaullistische ministers dreigen ontstag te nemen PNI heeft voorsprong van een millioen stemmen In Maas bracht staken zeventig sleepbootkapiteins Ben Arafa heeft geen bezwaar troonraad tegen 25 millioen-plan van de BPM Prins Bernhard gaf meditatie weg Eerbied voor het leven VAN GEDACHTEN VERANDERD Electricit ©its j ubileum De strijd in N.-Afrika Twee doden op de weg DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Donderdag 6 October 1955 WEERBERICHT Overleg over drie-partij encoalitie gaande Prinses Wilhelmina richt zich tot de Nederlandse gezinnen Diep onder de indruk van het ontstellend grote aantal verkeers ongevallen en slachtoffers, zal Prinses Wilhelmina zich dezer da gen in een speciale boodschap tot alle Nederlandse gezinnen richten. Prins Bernharcl op de kansel In Utrechtse Domkerk Vacantie-uitkering in bouwbedrijf verhoogd Sovjets critiseren inr v. Heuven Goedhart Pentagon publiceert lijst Amerikaanse hiclitbases Vaart op de Maas gedeeltelijk stilgelegd Russische repatrianten verkozen liet Westen Oostelijk Flevoland in wording Sluitgat in Noorddijk gaat dicht FEESTREDE BIJ KAARSLICHT Aknoul bereidt zicli voor op bestorming Onweerswolken boven Faure's regering Eerste synthetische Glycerol installatie in Europa De weerverwachtlng van het KNMI, geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Nu en dan buien afgewisseld door opklaringen. Aanvankelijk vooral aan de kust nog harde, later krachtige tot matige wind tussen Zuid- West en Noord-West. Dezelfde of iets lagere temperaturen. Vrydag 7 October: Zon op 6.51 uur, onder 18.08 uur; Maan op 21.55 uur, onder 13.47 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Dr Ali Sastroamidjojo, wiens door de communisten gesteund kabinet in Juli van dit jaar ftrad na een geschil met de legerleiding, heeft gisteien de verwachting uitgesproken, dat de Partai Nasional Indonesia genoeg stemmen op zich zal weten te verenigen om een sterke en stabiele coalitie te kunnen vormen. Met nog acht millioen te tellen stemmen heeft de P.N.l. op liet ogenhhk een meerderheid van ruim een millioen stemmen op de andere partijen. Dit neemt echter niet weg, dat de positie van de beide Islanuetische partijen toch zeer sterk is, omdat het leger zich kant tegen de terugkeer van een door de nationalisten geleide regering. Intussen heelt president Sukarno de bewegen hun geschillen bij te leggen en leden van de gewapende macht eraan herinnerd, dat de grondwet hen verbiedt aan politiek te doen. Volgens hem zijn de drie onderdelen van het leger ..onderge schikt aan de regering". Waarnemers betwijfelen ook of het leger in het open baar de eerste gekozen Indonesische re gering zou afvallen, wanneer de P.N.l. de verkiezingen zouden winnen. Zij slui ten echter niet de mogelijkheid uit, dat het leger achter de schermen pogingen zou kunnen doen om invloed uit te oefe nen op de kabinetsformatie. Intussen hebben vertegenwoordigers van de Islamietische conservatieve Nahdatul Ulama, die, wat de verkiezings uitslag betreft, tot nu toe als tweede sterkste partij acher de P.N.l. volgt, giste ren een ontmoeting met voormannen van de P.N.l. gehad, teneinde inleidende be sprekingen te voeren over de mogelijk heid van een coalitie. Aangenomen wordt, dat de Nahdutal Ulama ernaar zou stre ven de P.N.l. en de Masjumi ertoe te In deze boodschap zal de Prinses op alle Nederlanders een beroep doen om ook in het verkeer op wegen en straten eerbied voor het leven te hebben. Tevens zal de Prinses alle ge zinnen opwekken mee te doen aan de „nationale veilig-verkeersactie voor de gezinnen". Deze actie wordt onder haar bescherming in de komende weken gevoerd door het Verbond voor veilig verkeer. In de Utrechtse Domkerk worden van protestantse zijde geregeld „bedrijf sdien- sten" gehouden, telkens op een „doorde weekse" dag, zo in de geest ongeveer als wij in verscheidene steden iedere werkdag het „Kwartier voor God" hebben. Gistermiddag begon er de najaarsserie en daarbij verscheen op de kansel Z.K.H. Prins Bernhard, die zich bereid had ver klaard de openingstoespraak te houden. Hij had dat gedaan „omdat het een ver heugend feit is. dat hieruit wederom blijkt, dat de Kerk zich niet alleen tot de Zondag beperkt en niet alleen spreekt over de hemel en het hiernamaals, maa]* daarentegen een open oog heeft voor het volle leven van alle dag". Als onderwerp van zijn toespraak!had Prins gekozen: Verantwoordelijkheid. *n een met voorbeelden geïllustreerde be schouwing, belichtte hij de verschillende facetten van dit begrip, dat hij tenslotte splitste in verantwoordelijkheid jegens onszelf en jegens de naaste. „Waarlijk verantwoordelijk", zo besloot Z.K.H.„leunnen wij ons pas voelen, als WIJ ,ona€ Plaats in deze wereld en het wJilv1 wij, te verrichten hebben ge- kregen, zien als een roeping. Die roeping kan alleen worden vervuld van uit de eerbiedige houding tegenover God, Die de bron van alle leven en van alle kracht te ien Die ons roept om in Zijn dienst T? me<te-arbeiders te zijn. Laat dit. korte samenzijn ons dan een aansporing zijn en om straks, terug in ons werk. van die roeping door ons voor beeld «n door onze houding jegens anderen te getuigen": De vacantie- en snipperdaguitkering aan bouwvakarbeiders zal met 1214 pro_ cent worden verhoogd, aldus een besluit van de federatie van werkgeversorgani saties Raad van Bestuur Bouwbedijf. De Raad van Bestuur Bouwbedrijf heeft besloten de hiervoor nodige verhoging van de bijdrage der werkgevers aan het sociaal fonds bouwnijverheid te doen in gaan bij de aanvang van het niéuwe z.g, bonnenjaar in Juli 1956. De uitkering, o.m. tijdens de verplichte vacanüeweek bestaande uit twee weken loon, heeft tot dusverre plaats gehad °P basis van 100 procent van het regelings- of contractloon. Inmiddels is door wettelijk toegestane toeslagen en tariefwerk het gemiddelde loon van de bouwvakarbeider op een ho ger peil gekomen dan 48 maal het basis uurloon. Teneinde het evenwicht tussen gemiddeld inkomen en vacantie-uitkering te herstellen, is besloten tot de genoemde verhoging van de uitkering. De politie van Guatemala heeft in de hoofdstad een overval gedaan 0n een vergadering van personen, die ver dacht worden van een communistische Samenzwering. Er ontstond een vuurge vecht, waarbij een man gedood werd en verwondingen opliepen. Vijftien ner- •onen werden gearresteerd. toe te stemmen in een ..triple alliantie Doel van deze alliantie zou dan zijn de communisten buiten de nieuwe regering te houden. Er zijn thans ongeveer 22 millioen stemmen geteld van de 30 millioen. De voorlopige (niet officiële) uitslag luidt: P.N.l 6.524.551, Nahdaul Ulama 5.168.596, communisten 5.037.745 en Masjumi 4.530.087. In totaal hebben 63 politieke partijen en groeperingen aan de stemming deelge nomen 80 pet bracht. en van naar schatting heeft 70 a de kiezers hun stem uitge- Repatriëring van vluchtelingen voorgesteld De Russische afgevaardigde Malulis heeft gisteren in de sociale commissie van de V.N. een resolutie ingediend, waar in gevraagd wordt om bevordering van vrijwillige repatriëring van vluchtelingen. Hij leverde ernstige critiek op de hoge commissaris van de V.N. voor de vluch telingen, onze landgenoot mr Van Heu ven Goedhart, omdat deze niet zozeer re patriëring bevordert, doch er naar streeft de vluchtelingen naar andere landen over te brengen, veelal over zëe „waar zij ge bruikt worden voor zwaar, slecht betaald werk". Matulis stelde voor „voorlichtingsgroe- pen" naar de kampen te zenden om de vluchtelingen inlichtingen te verstrekken over de omstandigheden, werkgelegenheid cn eventuele amnestie-mogelijkheid in hun landen van herkomst. „Honderduizenden ongelukkige vluchte lingen vegeteren in het buitenland, zonder rechten en zonder werk. Wij moeten een snelle, vrijwillige repatriëring aanmoedi gen", aldus de Russische afgevaardigde Het Amerikaanse ministerie van defen sie heeft gisteren een lijst van de Ameri kaanse luchtmachtbascs in bet buitenland gepubliceerd. De publicatie die een zestigtal blad zijden beslaat, somt vrijwel alle installa ties van de luchtmacht der V. S- in Euro pa, Noord-Afrika, het Nabije Oosten en Japan op. zij geeft tevens nauwkeurige gegevens over de ligging van deze bases, met inbegrip van afstanden ten op zichte van de voornaamsts steden in de buurt. De lijst van luchtmachtbases was tot nog toe geheim gehouden. In bevoegde kringen wordt de huidige publicatie toe geschreven aan het feit dat de juiste ligging der bases waarschijnlijk aan de Sovjet-Unie bekend is. De lijst is opgesteld door de financiële afdeling van het Pentagon voor de ver goeding van de vervoerskosten van Ame rikaans militair personeel in deze landen De titel van het document luidt': ..Ver voer en reizen. Officiële tabel van de afstanden voor de reizen in het buiten land". De lijst is echter geenszins een vol ledige opsomming van de Amerikaanse bases in het buitenland. Zo wordt bijv. onder het hoofdstuk Midden-Oosten niet genoemd de belangrijke basis te Dhahran in Saoudi-Arabië. Wat het Verre Oosten betreft worden alleen de bases in Japan vermeld, terwijl ds grote strategische vliegvelden op de Philippijnen, Guam en Okinawa niet worden genoemd. De publicatie van deze officiële lijst is geschied na goedkeuring door de Ameri kaanse militaire veiligheidsdienst. Zes Russen, die zich op weg hadden begeven naar de Sovjet-Unie als gevolg van een Russische amnestieaanbod aan „allen die naar het vaderland" terugke ren, zpn na een kort verblijf in Oost-Ber- tracht hadden twee van de drie mannen met een machinepistool, hen vergezellen tot aan de Russische grens, Hij wilde zijn beschermelingen niet de hand schudden en ontfermde zich over hun inreisvisa. De Amerikaanse woordvoerder verklaar de, dat het gezelschap tot de overtuiging was gekomen, dat de repatriëring een val was. De Russen verklaarden, dat officie ren van de Russische geheime dienst ge- lijn van gedachten veranderd cn opnieuw naar het Westen uitgeweken, aldus heeft een Amerikaanse woordvoerder gisteren in Berlijn bekendgemaakt. Het betreft hier een gezin van man, vrouw en twee kinderen, die tien dagen achter het IJzeren Gordijn zijn geweest en twee vrijgezellen, die samen reisden en reeds na vijf dagen terugkeerden. Al le zes waren afkomstig uit de omgeving van Munchen. Een van de redenen, waarom de repa- triërenden van gedachten veranderden, was het feit, dat zij in Oost-Duitsland een luitenant van de M.V.D. toegewezen kre gen als begeleider. Deze zou. gewapend aan te werven voor missies onder Russi sche ballingen in West-Duitsland en dat zij de derde voor spionnage in West-Duits- land wilden gebruiken. Op Maandag 17 October a.s. zal 'n aan vang worden gemaakt met het dichten van het sluitgat in de Noorddijk van de toekomstige polder Oostelijk Flevoland. Met het dichten van het sluitgat zullen slechts enkele weken zijn gemoeid. Dit gat bevindt zich tussen de percelen Q en R, nabij het gemaal Colijn. Wanneer het gat is gedicht zal aan de Noordelijk en Ooste lijke zijde van de toekomstige polder een aaneensluitend stuk dijk gereed zijn van naar schatting ruim 25 kilometer lengte. Dc ongeveer zeventig sleepbootkapiteins aangesloten bij dc te Maasbracht geves tigde Nederl. Vereniging van particulie re sleepbooteigenaren, zijn met ingang van Dinsdagmorgen een scheepvaartstaking voor het Maastraieet begonnen. Zij eisen een tariefsverhoging van PCG °mdat naar hun gevoelen het Maastarief vcr- houdingsgewüs tc laaS "5 Tijdens de te Maasbracht ten gemeen tehuize gehouden bijeenkomst, waarop naast leden van genoemde vereniging de voorzitter van de stichting Ned. Particu liere Binnensleepvaart en de plaatse lijke commissie van deze stichting als mede vertegenwoordiSers van enige schip-., persorganisaties aanwezig waren, is men niet tot overeenstemming gekomen. "De Maasbrachtse vereniging is met vijf andere verenigingen van particuliere sleep sleepbooteigenaren verenigid in eert fede ratie, die op haar beurt met de sleepboot reders en de sleepbootagenten samenwerkt in de stichting Nederlandse Binnensleep vaart. De Maasbrachtse vereniging heeft enige tijd geleden bij de tarievencommis- sie voor de sleepvaart aangedrongen op verhoging van de tarieven, speciaal voor het Maastraject, dus de trajecten Maas bracht - Rotterdam en Maasbracht Am sterdam. De tarievencommissie heeft toen geadviseerd tot een verhoging van 10 pet over het gehele land, met welk advies sleepbooteigenaren zich inmiddels hebben accoord verklaard. Ten aanzien van het Maastarief is evenwel geen advies gege ven. Dit nu is voor de leden der Maas brachtse vereniging aanleiding geweest, het Werk erbij neer te leggen. Hun eis is buiten de geadviseerde 10 pet in het algemeen 15 pet extra voor het Maastraject. Het gevolg van een en ander is, dat een aantal schepen niet wordt weggesleept naar het Noorden. Solidariteit in Amsterdam en Rotterdam Hetzelfde geval doet zich voor met de „opvaart" omdat sleepbooteigenaren te Amsterdam en Rotterdam zich solidair hebben verklaard met hun Maasbrachtse collega's en geen schepen verslepen dan tegen een tarief dat 25 pet hoger is dan "het oude. Echter bij het slepen tegen een tarief dat hoger is dan het officieel vastgestel de. zondigen de sleepbooteigenaren tegen de bepalingen van de stichting Nederland se Binnensleepvaart, met het gevolg, dat zij van de zijde dezer stichting een zware boete zullen oplopen De gevolgen van deze staking kunnen o.a. zijn het overhevelen van kolenver- voer door de mijnen naar de Ned. Spoor wegen en het nemen van andere maatre gelen van verladerszijde (ook tegen event, soortgelijke acties in de toekomst). Overigens is verhoging van de tarie ven een kwestie, die mede de overheid aangaat. Van die zijde zal men zeker een opgedrongen tariefsverhoging niet ac cepteren. In lange tijd hadden zich op Flakkee geen storingen voorgedaan in de electriciteit, maar laat er zich nu uitgerekend gisteren wel een voordoen op de avondwaarop men het zilveren jubileum van het clectriciteitsbcdrijf vierde voor een verslag zie men elders in dit blad). Kort voordat een groot aantal gasten, waarbij vele dames, zich aan een diner zou aanzitten viel dc stroom uit en zat men, met de gehele bevolking van Flakkee. in het pikkedonker. Gelukkig had de directie van Hotel Meijer snel veel kaarsen bij de hand en zo ging men bij kaarslicht aan tafel en hield president-commissaris L. J. den Hollander zijn tafelrede bij het licht, van in kandelaars en flessen gestoken kaarsen. Het duurde meer dan een uur voordat het licht weer aanfloepte en in die tussentijd werd nog een nagekomen geschenk bezorgd, dat bij opening „een pak kaarsen bleek te bevatten, afkomstig van een clectricitcitsgebruiker, die onbekend wenste te blijven. Later in de avond, ook nog tijdens het diner, zat men nog eens, zij het nu maar een kwartiertjein het donker. Op de foto ziet men de president-commissaris bij kaarslicht het woord tot de gasten richten. In hetzelfde gebied, waar Ab del Krim dertig jaar geleden zijn rebellen tegen de Fransen en de Spanjaarden aanvoerde, verstevigden gisteren de opstandige Berberstammen hun greep op de twee Franse buitenposten Tizi Ouzli en Boured, die reeds sedert Zon dag omsingeld zijn. De garnizoenen van beide Franse bastions, acht kilo meter ten Zuiden van de Spaans-Mar rokkaanse grens gelegen, zijn sterk °n de minderheid ten opzichte van de aanvallers. Slechts op één punt, na melijk bij Aknoul, dat met bovenge- noemde posten een driehoek vormt, waarbinnen zich de strijd afspeelt, konden nog versterkingen worden aangevoerd. Van hieruit is gisteren een met pantserwagens uitgeruste Spahi-co- lonne er in geslaagd contact te maken met een andere tankcolonne onder aanvoering van kolonel Marie Boreille bekend uit Korea en Indo-China die bijna 24 uur in een bergengte was opgehouden door moordend vuur van de opstandelingen. De opzet van beide colonnes, zich een weg te banen na Tizi Ouzli, kon niet verwezenlijkt worden door de felle tegenstand van «te zijde der rebellen. Het gevolg was, dat beide regimenten naar hun plaats van uitgang moesten terugkeren. Men schat de sterkte van de Franse troepen in deze scetor op ongeveer twee duizend man, die wanhopige po gingen ondernemen om de onherberg zame uitlopers van het Rifgebergte onder controle te brengen. Zij worden daarbij ten zeerste gehinderd door de zware wapenuitrusting, die hun in het zeer heuvelachtige terrein weinig diensten blijkt te bewijzen. Aknoul, waar het Franse hoofd kwartier te velde is gevestigd, wordt inmiddels ernstig door de opstan delingen bedreigd. De weg naar het Noorden is reeds afgesneden. De Franse bezetting is koortsachtig in de weer om van de plaats een on neembare bergvesting te maken, die tegen iedere prijs zal worden verde digd. Intussen heeft gisteren het hoofd van het Franse ministerie van buiten, landse zaken, René Massigli, er na mens minister Pinay bij de Spaanse ambassadeur, graaf de Casa Rojas, krachtig op aangedrongen, dat van Spaanse zijde een scherpe controle zal worden uitgeoefend op de grens tussen Frans en Spaans Marokkovan uit welk laatste gebied bepaalde op standelingen tegen de Fransen zouden opereren. Spanje zou alle maatregelen moeten treffen om te voorkomen, dat de opstandelingen Spaans Marokko als basis gebruiken, aldus Massigli. Z.K.H. Prins Bernhard heeft Woensdag middag in de Utrechtse Domkerk de serie najaarsbedrijfsdiensten van de her vormde gemeente geopend met een toe spraak over „verantwoordelijkheid". We zien de Prins hier voor de aanvang van de dienst temidden van de bestuursleden van dc bedrijfsdiensten. Geheel rechts loco-burgemeester H. Ploeg jr, links naast dc Prins ds R. Donkers, voorzitter van het bestuur. Toen de 54-jarige mevrouw F. uit Beek (L.) Dinsdagavond tegen half zes per fiets de voorrangsweg MeerssenNuth, onder de gemeente Schimmert. overstak, werd zij gegrepen door een Belgische personenauto, die uit de richting Meers sen kwam. Mevr. F. werd op slag gedood. De wagen kwam in de berm van de weg terecht; de inzittenden bleven ongedeerd. De 64-jarige voetganger M. O. uit Am sterdam, die Vrijdagavond 19 Augustus j.l. op de Westermarkt aldaar bij de Prin sengracht door een onbekend gebleven motorrijder werd aangereden, is in het ziekenhuis aan zijn verwondingen bezwe ken- Na dit ongeval reed de motorrijder tegen een andere motorrijder op. mum ineapn dc (Van onze' correspondent PARIJS, Donderdagmorgen. Terwijl zicli van alle kanten de onweerswolken samenpakken boven de legering van premier Faure, is er gisteren een belangrijke nieuwe ont wikkeling in bet „Marokkaanse drama" gekomen, doordat sullan ben Arafa tegenover de lieer De Panafieu, gevolmachtigd minister bij de residentie in Rabat, verklaard heeft, dat de delegatie van bevoegdheid, die hij ben Arafa aan zijn neef ben Hafid gedaan beeft, geenszins onverenig baar is met de instelling van een troonraad. Zodoende is dus een van de onzekere punten opgeklaard, die na be' vertrek van ben Arafa uit Rebat in bet duister waren gebleven. Dit wi! immers zeggen, dat ben Arafa er geen bezwaar tegen maakt, dat de Franse regering voortgaat met baar „nieuwe koers", waarvan de volgende stap innners juist deze instelling van een troonraad zou zijn. Het is nu maar de vraag, of premier Faure nu inderdaad de knoop zal doorhakken en ervoor zal zorgen, dat de troonraad nu zo gauw mogelijk in gesteld wordt. Een moedig en resoluut optreden van de premiér zou de at mosfeer in het parlement alsnog kun nen veranderen, al ziet het er op het ogenblik niet naar uit, dat een rege ringscrisis nog lang op zich zal laten wachten. Met name is Faure's positie aan zienlijk slechter geworden sinds gis teravond de Gaullistische fractie be sloot zich tot de president van de re publiek te wenden met het verzoek, om op korte termijn een regering van „salut public" te doen vormen. Geheel in overeenstemming hiermee over- Gisteren was het zuiveldag op dc Horc- caf-tentoonstelling in het R.A.I.-gebouw te AmsterdamDames boden de bezoe kers kaashapjes aan. Op de voorgrond een tafel met verschillende inzendingen van kaasgerechten. wegen de Gaullistische ministers nu om te beginnen vandaag, alvast maar niet meer in de ministerraad te verschijnen. Zoals men weet zijn de Gaullisten steeds de onverzoenlijke tegenstanders geweest van de idee van een troonraad, waarin bijna on vermijdelijk Si Bekkai zitting zal hebben. Si Bekkai in de troonraad staat voor de Gaullisten ongeveer gelijk met een terugroepen van Ben J oessef. Van de socialisten heeft Faure al niet veel méér te verwachten. Zij ziin het in principe wel eens met zijn „nieuwe koers", maar zijn uiterst on tevreden over de lakse wijze, waarop de besluiten van Aix-les-Bains uitge voerd worden. Bovendien verwijten zij de premier, dat hij een slappe hou ding aanneemt tegenover de vele economische en sociale moeilijkheden. Voorts staan zij zeer vijandig tegen over Faure's beslissing om reservisten naar Noord-Afrika te zenden. Faure's partijgenoten, de radicalen, blijven de kat uit de boom kijken, waarbij de heer Pierre Mendès-France dan met zeer bijzondere oplettendheid kijkt. De enige groep, die de regering op het ogenblik werkelijk steunt is de MRP, doch op voorwaarde, dat Faure terstond een begin maakt met de uit voering van de plannen van Aix-les- Bains. Vooral de heer Teitgen heeft, na een felle strijd met de heer Bidault, de fractie tot deze houding weten te bewegen. De geringste weifeling van Faure kan de houding van de MRP echter alsnog doen wijzigen. Voor het ogenblik is het nu maar de vraag, of de vijf Gaullistische minis ters vandaag nog in de ministerraad zullen verschijnen. Doen zij dit niet dan is het zo goed als zeker, dat de onafhankelijke minister Sourbet hun voorbeeld zal volgen. De plannen voor de bouw van de eerste synthetische glycerol installatie in Eu ropa, en de enige buiten de Verenigde Staten, zjjn voltooid. De kosten van dit project bedragen ruim 25 millioen gulden en de installatie zal worden opgericht door de N.V. De Bataafse Petroleum Maatschappij in haar raffinaderij Shell Installaties en Fabrie ken „Pernis" bij Rotterdam; men ver wacht dat de installatie omstreeks 1957 in gebruik kan worden genomen. Het product Dit chemische product, cewoonlijk gly cerine genaamd, vindt een groot aantal verschillende toepassingen, zoals bij de bereiding van explosieve stoffen, alkyd- harsen voor de verfbereiding, medische en pharmaceutische preparaten, cosmetica en cellophaan. Oorspronkelijk verkreeg men glycerol als bijproduct in de zeepindustrie. Het werk van de Shell Development Com pany in Californië leidde echter tot de ontwikkeling van een werkwijze voor de synthetische oereiding van glycerol, die uitgaat van propyleen, eer. bestanddeel van gassen, die vrijkomen bij de verwer king van aardolie in een raffinaderij. Deze werkwijze, waardoor men bijzon der zuivere glycerol verkrijgt, wordt door de Shell Chemical Corporation reeds een aantal jaren op g"ote schaal toegepast in de Verenigde Staten. Het product is zo zuiver, dat het kan worden gebruikt in levensmiddelen en pharmaceutische pro ducten. Aan de oprichting van een tweede syn thetische glycerolfabriek in Amerika wordt reeds gewetki door de Shell Che mical Corporation aldaar.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 1