Nieuws uit STAD en OMTREK Verbouwing van Singelkerk vordert in flink tempo emma Hermes ging bijna ten onder Geheugen-hulp R.K. EHBO „St. Christophorus in het zilver OUDE TIJD Brillante wedstrijd Oude Dijk aan de eclame K.N.V.B. Afdeling Rotterdam 2 Uit die goede ppm Jllii Pastoor Oorsprong gidste zijn parochianen voor de tweede maal J&gföilS&Zrp. EZ «2?? J? SSU2JSS& Tegen een enthousiast spelend Rheden NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT V.. Kwart eeuw St. Liduina in Rotterdam I!»! I S> lilt mêÈÊÊÊÊÊÈË ^aakt MAANDAG 10 OCTOBER 1955 NSC PAGINA 2 eiuRs voor mops WW*' Nog slechts dagen „ST. CHRISTOFFEL" AANRIJDINGEN PETROLEUMKACHEL OMGEGOOID 'mmm MOND- EN KLAUWZEER VECHTPARTIJ OP V OETBALVELD SCHIPPER TE WATER WAT SCHIEDAM VERLOOR EN VOND //V ROTTERDAM Met Kerstmis een gerestau reerde Singelkerk BURGERLIJKE STAND VAN ROTTERDAM MET EEN GOUDEN HERINNERING HOOG BEZOEK per Trouive dienst De receptie Drukbezochte jubileunireceptie VEEMARKT TE R'DAM EXCELSIOR -POSTDUIVEN 6—2 CN HUISHOUDING Woensdagavond a.s. 1 1 uur SLUITING Dinsdagmorgen 11 u. In de bioscoopzaal LEZING door Mevr. J. H Duijkers- Kranenburg over: Verxor- ging wan top tot teen. Dinsdag 11 Oct. uitrei king van veie cadeau* o.a. COMF1,. KEUKENUITZET een HOLLAND ELECTItO STOFZUIGER, 'n MARTINI REGENMANTEL en een «taande SCHEME RL AM AHOY' GEBOUW ROTTERDAM t/m 12 Oct. Kr zit volop leven in de Kleine Schie- damse afdeling van „St Christoffel". De jonge katholaeke handelsreizigers begin nen hun taak te begrijpen, en hun belang in te zien. Zij zijn actief lid en werpen zich met vuur op de propaganda. En zij roeren zich terdege op de vergaderin gen. Dat bleek weer op de jongste verga dering. Meer dan de helft der leden was opgekomen. Afdelingszaken werden besproken. O.a. deelde voorzitter De Jonge mede, dat hij. voornemens was. zijn functie neer te leg gen, en hij beval een der jongere leden als zijn opvolger aan. Dit word't dus een onderwerp voor de volgende vergade ring. Besloten werd, binnenkort weer n ke- gelavond op touw te zetten. Verder zal de traditie van 'n jaarlijkse H. Mis in ere worden hersteld, en op de a.s. algemene jaarvergadering aan de andere afdelingen worden aanbevolen. De ledenwerving zal met kracht worden voortgezet, waaraan tevens zal worden aangeknoopt een actie voor nog grotere deelname aan de ver gaderingen. Besloten werd in het a.s. voorjaar weer en autozegening te organiseren. Zo wordt er dus flink werk verzet in de or ganisatie der R.K. Handelsreizigers, en zal succes niet uitblijven. Toen A. J. v. d. D. Zaterdagmiddag in zijn woning aan het G-roenewegje uit zijn Er wordt liard gewerkt aan de verbouwing van de Singelkerk, buiten gewoon bard. De arbeiders hebben vrijwillig overgewerkt om te bereiken, ij at op 30 September pastoor en parochianen van het achtergedeelte der kerk konden verhuizen naar het voorste, dat inmiddels gereed gekomen was. Wat het zware werk althans betreft, ^'ant er dient in transept, priesterkoor en voorste gedeelte van de kerk nog genoeg te gebeuren. De altaren bijvoorbeeld zijn nog niet Niettemin liet pastoor Oorsprong zich klaar De Singelkerk had er vijf, doch optimistisch uit over de zware geldzor- twee Hiervan, het St. Jozef- en St. Anto- gen, welke hem en het kerkbestuur niusaltaar komen te vervallen, teneinde drukken. In tien jaren moeten we er van meer ruimte te krijgen op het priester- af zijn, meende hij, want dan hebben we koor bij grote plechtigheden. Over deze dingen sprak pastoor Oorsprong gister middag met z'ijn parochianen, toen hij hun voor de tweede maal, de eerste keer geschiedde het in Augustus uitleg gaf over de te verrichten werkzaamhe den. Staande op een houten schot boven de blootgelegde fundamenten van zijn kerk, vertelde de pastoor over alles wat reeds geschied was: het stugge werk van de arbeiders, die mogelijk maakten wat niemand voor mogelijk had gehouden nl op 30 September klaar te komen met het voorste gedeelte van de kerk. Doch pre cies op 30 September kwam men klaar en op 1 October kerkten de Singelpa rochianen in het voorste gedeelte. Dat is pas een goede week geleden en nu reeds is het hele achterstuk opgebroken, is bijna alle grond tot op een diepte van 1 40 m. weggegaven en zijn de vloerfun deringen afgebroken. En de tweede puls- paal is de grond reeds ingedrukt. In to taal zullen er 12 van deze palen in het achtergedeelte komen. Enorme kosten brengt al dit werk met zich mee, temeer daar ook de centrale verwarming ver nieuwd wordt en de paramenten van de kerk vernieuwing behoeven. Pastoor Oorsprong in zijn geliefde Singelkerk, aan parochianen uitleg gevend van de onder handen zijnde reparatie. gegarandeerd niet meer de hoogconjunc tuur van nu en wie zal ons dan van de zware schulden afhelpen? De Singelparochie staat echter alom bekend om haar vrijgevigheid en daarom geven we het plan van pastoor Oorsprong een goede kans. Men kón gistermiddag ook vragen stel len aan de pastoor en iemand maakte daar gebruik van om te informeren of de verzakking te wijten was aan de enorme bouwputten voor de nieuwe droogdokken van Wilton en enkele jaren geleden voor het nieuwe rioolgemaal aan de Marconi straat welke een belangrijke hoeveelheid grondwater onder Schiedam zouden weg trekken. Het onderzoek van Grondmecha nica uit Delft heeft echter uitgewezen, dat dit niet 't geval i. De grond onder de Singelkerk is eerder te nat dan te droog.. De technici van Grondmechanica werden door het vele water belemmerd in hun onderzoek, zodat er zelfs pompen aan te pas moesten komen, voor men verder kon gaan. toorbediende A. A. H. uit Schiedam bracht door plotseling over te steken de bromfietser H. J. uit Vlaardingen ten val die met een hoofdwond en een her senschudding moest worden opgenomen in het Gemeente Ziekenhuis in Vlaardin- gen. De 31-jarige slagersknecht A. v. d. B. uit Sched'am werd door een auto gegrepen en meegesleurd toen hij met zijn brom fiets de weg overstak. De G.G. en G.D. vervoerde hem met een hersenschudding en verwondingen naar zijn huis. lekeurige beweging de petroleumkachel om. Met de hulp van een buurman slaag de hij er in de brand, die hierdoor ont stond, te bussen. Aan de inventaris werd enige schade aangericht. De Vee-artsenijkundige Dienst heeft enkele gevallen van mond- en klauwzeer geconstateerd bij vee, dat in een weiland aan de Burgemeester van Harenlaan loopt. Het vee behoort toe aan de melk handelaar A. K. uit Ove-rschie. Bij de. voetbalwedstrijd MartinitHur ricanes op het Martinit-terrein werden de gemoederen op een gegeven moment zo verhit, dat er een vechtpartij ontstond. Een speler werd uit het veld gestuurd en enkele heethoofdige Martinit-supporters moesten op bevel van de politie het ter rein verlaten. Aan de Lange Haven, vlak bij de Bran- derssteeg, geraakte Zaterdagmiddag om streeks drie uur een schipper te water. Zwemmend wist hij het volgbootje te be reiken, dat door mede-opvarenden van zijn schip in allerijl was uitgezet. De schipper heeft geen nadelige gevolgen van het onvrijwillige bad ondervonden. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie tussen 9-12.30 en 25 uur: bril- lenkoker met bril; zwarte vulpen; een rode autoped. Te bevragen bij de vinders: Groene plastic capuchon, Westerman, Mesdag laan 21b; rozenkrans in étui, A. Sliedrecht Geervlietsestraat 22a; 1 paar scheenbe schermers, Kolmeijer, B.K. laan 181a; 1 kg. gewicht, v. d. Leek, Mathenesserstr. 36, Rotterdam W; damesportemonnaie met inhoud, Ten Hope, Swammerdamsin gel 75a; damesportemonnaie met inhoud R. V. Dongen, Am. van Solsstraat 25; lichtbruine tas, J. Timmermans, Singel 154a; portemonnaie, K. Willems. Lange Nieuwstraat 35b; bedrag aan geld, T. de Jager, p..a. Smit, W. de Zwijgerstraat 39, Rotterdam; zilverkleurige broche, Geer ling, Grote Markt 31; bedrag aan geld, de Ruiter, Lange Kerkstraat 13; oorbel, R. v. Gerven, Dwarsstraat 62, damespols horloge, M. Winkelman, Oude Kerkhof 3; étui met gereedschap, M. Meivogel Herenpad 11; rood kinderjasje, Schel, Bagijnhof 1; zwarte zwembroek, E. den Broeder, Tielman Oemstraat 18; bedrukte damesshawl, Kemmers, v. Leeuwenhoeck straat 25a; bruingrijze vulpen, R. Hoo- gerboord, Jacob v. Lennepstraat 12b; ro zenkrans, I. Walbeek, Da Costastraat 31b rozenkrans, K. Gommel, Zuidlandsestraat 15; rozenkrans, M. v. Dijk, Ant. Muijsstr. 33; zilveren kruisje van rozenkrans, J. Zevenbergen, Mariastraat 79b; vulpen in étui, J. Knol, Vroersveld 84. HEDEN Passage Theater; French Cancan (ontr Monopoie Theater: De wraak van het monster (14 j.). Stedelijk Museum: Dagelijks van 25 uur Bali-tentoonstelling. C.C.C.. Lange Kerkstraat 34: Tent. werken van Dook Everse, tot 4 November R.K. OPENBARE LEESZAAL R.K. Openbare Lees- en Studiezaal en Bibliotheek: Geopend Dinsdag, Donder dag en Zaterdag van 10—12 uur; tedere middag van 2—5 uur behalve Maandag en iedere avond van 7-8.30, behalve Donderdag en Zaterdag. Filiaal Gorzen (H Hartkerki: Dinsdag- avand van 6 30 8 uur Vrijdag van 7—8 uur uitleen van boeken. Filiaal Kethel (R.K Ver. Gebouw) elke Zondag van half twaalf tot half één. NACHTDIENST APOTHEKEN De nachtdienst voor de apotheken wordt deze week waargenomen door Apotheek Backer St Liduinastraat 58. TONEEL EN MUZIEK Dinsdag, 11 October 1955. Schouwburg, 8 uur: Hor' mein Lied, Violetta, (Hoofdstadopertte) Rivièrahal, 8 uur: 22ste Nationale Politieconcert m. m. v. R. Kamer Ork. o. 1. v. P. Ketting en Nina Wind (alt.) BIOSCOPEN. Programma's van 7 t.m. 13 October. Arena: Strand-affaire (18 J.) Capitol: De duivels van Cascabei (18 jaar). Centraal: De purperen vlakte (14 j.) Cineac: Ciske de Rat (14 j.) Colosseum: Ciske de Rat (14 j.) Harmonie: Ongetemd (14 j.) Lumière: Napoleon (14 J.) Lutusca: Lady Godlva <14 j.) Luxor: Vadertje Langbeen (a. 1.) Pas sage (Schiedam): French cancan (ontraden) Prinses: De overmoedigen (18 Jj Rex: De bankrover (14 j.) Thalia: La Strada (18 j.) *t Venster: The heart of the matter (18 j.) Victoria: Ciske de Rat (14 J.) Het weinig imponerende Hermes DVS heeft met het laag geklasseerde Rheden nog heel wat moeite gehad, hetgeen uit de sobere 2—1 zege alleszins blijkt, zy het dat de Schiedamse aanvalslinie uit het overwicht in de tweede helft meer had moeten scoren. Aan het Rhedense enthousiasme is de thuisclub bijna ten onder gegaan, ook ai doordat de verdediging, nu Burger nogal in vorm is achteruitgegaan, al tc gauw in paniek raakt. Na een in hoog tempo uitgevoerde Schiedamse openings-aanval, bleek al di rect dat de Rhedenaren zich helemaal met lieten intimideren. De aanval werd roet een overgenomen en wel met zulke klop- pende combinaties, dat het in de Hermes- defensie geducht ging rammelen. Rijke werd enige malen, op snelheid geslagen en nadat midvoor Zweers een eerste kans gemist had was het in de 8ste minuut met een raak. Van de Sloot maaide hopeloos over de bal, toen Kool een pass op-links buiten Bosveld afgaf. Toen kreeg deze alle tijd om scherp voor te zetten, waarop Zweers de bal langs Van Diest tikte (0 Onaangenaam verrast ging Hermes Wie momenteel de ravage ziet in de Singelkerk, kan zich niet voorstellen dat met Kerstmis de parochianen in een ge- 9^ "^ók" uUoef ënemMaar "het aanvals- resaureerde kerk en belangrijk warmer I schema van de Schiedammers was verre dan vroeger de Nachtmis kunnen bijwp- -njverrmnpelend ^Stuggejastem. nen. Pastoor Oorsprong is er echter vast hoofd Weef gemakkelijk staande. De Rhedense uitvluchten bleken eigen lijk veel gevaarlijker en buitenspel-over- van overtuigd en zijn optimisme bleek tot nu toe reële gronden te berusten. tredingen moesten die Schiedamse verde digers nogal eens uit de moeilijkheden redden. In de 25ste min. wist Zinnemers niet anders te doen, dan de vrij op doel afstomende Mijnsbergen ten val te bren gen. Maar uit de toegestane penalty schoot Van der Sloot keihard in Brouwers' han den- Tot aan de rust drukte dit falen zwaar op het moreel van de Schiedamse back, maar ook Broeders en Rijke werden vaak op snelheid en doortastendheid gesla gen door de nu weer fel attaquerende Rhedenaren. Van der Tuyn wist kort voor de rust opluchting te brengen, maar zag zijn schot door Brouwer gekeerd. In de rust leek Hermes doeltreffende plannen gemaakt te hebben, want binnen vijf minuten besloot Zaal een vloeiende aanval tussen Van der Tuyn, Van de Burg en Mijnsbergen met een goed doelpunt (1—1). Wel moest Van Diest tweemaal redden bij kansen voor Zweers, maar hard werken van Van der Tuyn en Schenk ga ven de Schiedammers toch een overwicht dat echter eerst in de 25ste minuut werd uitgebuit. Toen van der Burg de bal uit een verre voorzet van Zaal meteen voor het doel joeg, prikte Van der Tuyn listig tussen enige verdedigers door in het net (2—1). Een goede combinatie tussen Bosveld en Zweers bleef onbeloond. En daar ook Van der Burg in de Schiedamse aanval hardnekkig weigerde een tweetal kan sen te accepteren, kwamen de Schiedam mers als overwinnaars uit de strijd. Aangiften van 7 Octber 1055. BEVALLEN: L. C. Beijens geb. Willems z. J. van der Jagt geb. de Vos z. R. Dijkman geb. Meijer d. A. W. J. Been geb. Hum- ting d. M. Amesz geb. Klaver z. C. S. Muller geb. van Aalst z.„ C. Jansen geb. Pols d. Ma Craans geb. Krootjes z. A. D. van Kampen geb. Schipper z. D. Hangst- mengel geb. Embregts d. T. H. Nanu- laitta geb. Roelse z. J. S. Gossner geb. van der Ark z. L. van den Berg geb. Zwaai d. J. Lems geb. de Zeeuw d. F. Hiwat geb. de Ruijter d. E. E. Dekker geb. Kuij- per d. A. Bos geb. Bakker d. J. van Krug- ten geb. Vis z. M. J. Waterreus geb. Nord- lohne z. M. H. Klaassen geb. Mellaart d. H. A. Bonda geb. Verdoorn z. N. Verbeek geb. van Heest d. M. Pols geb. Stempels z. A. C. Hettich geb. Pot d. L. C. M. Salij geb. Klopper d. F. van der Stek geb. Koet sier z- OVERLEDEN: A. de Koning m. van G. E. J. Parsy 67 j. D. Relts vr. geh, gew. met H J. W. Jansen 83 j. E. J. van Scherpenzeel m. van E. R. Hadders 60 j. L. Willemstein vr. van W. AR. Spiering 51 j. G. Merkens vr. van A. Bongers 69 j. J. A. Schröder vr. van J. W. Ruiter 40 j. C. J. Hartog m. van C. L. A. de Graaf 51 j. J. E. Everts vr. geh. gew. met H. L. Cillekens 84 j. J. S. van den Meiracker vr. geh. gew. met P. W. H. Eversteijn 85 j. D. de Jong m. van J. Onink 64 j. R. A. Appel vr. van A. Alders 62 j. J. Catsburg vr. van W. den Hond 74 j H. Chr. Peters ongeh. vr. 46 j. J. F Savelsbergh vr. van A. C. Soek 56 j. Voorts als levenloos aangegeven: A. M. Rutte man geb. Gordeau di. B.è M. A. Meerwijk geb. Vanhove z. De minister van Binnenlandsche Zaken rnu Heemskerk dG commissaris der Koningin in dfprovincie Z.-HoUand mr Patiin alsmede eenige andere autoritei- ten, zullen morgen (Donderdag) ochtend October 1908) met den trein 29 van 10.10 (Gr), alhier uit Den Haag arrivee- re Van het station zal een rijtoer door de stad worden gemaakt, waarbij gelegen heid zal zijn verschillende merkwaardig heden te bezichtigen. De opgespoten grienden aan de Maas zullen worden be zocht en ook zal een kijkje worden geno men op de terreinen, welke door de aan hangige grenswijziging bij Rotterdam zul len worden geannexeerd. uur wordt den heeren ten Raadhuize een lunch aanaeboden. Des middags om 2 uur zal de minister en gevolg zoomede vele autoriteiten te genwoordig zijn bij de officieele opening van de Ambachtsschool, aan de St. Li duinastraat. Naar wij verder vernemen, heeft minis ter Heemskerk het voornemen om de Raadsleden M. C .M. de Groot, O. Ben der en J. M. van der Schalk in audiën tie te ontvangen, teneinde eenige monde linge toelichtingen op het bekende adres inzake gemeentelijke geldleeningen van deze heeren te vernemen. (Nwe Schiedamsche Courant, van 28 October 1908). N.B. Men weet het, de Ambachtsschool is thans onder slopershanden gevallen.. DACBIAO VOO* SCHIfOAM fOM'.rffFKFA 77ste Jaargang No 22887 DA M 18 SCHIEDAM TELEFOON 66152 POSTREKENING NR. 59 0 94 3 ADVERTENTIES 0.15 per m.m.-hoogte. Bij con tract speciale tarieven. INGEZONDEN MEDEDELINGEN f 030 per m-m.-hoogte. Bij con- traot speciale tarieven. KAMPIOENEN tot 20 woorden f 0.50 bij vooruit betaling. Elk woord meer 3 ct. Maxunum 60 woorden. Alle advertentie-orders worden gesloten en geplaatst overeen komstig de Regelen voor het Advertentiewezen. ABONNEMENTEN f 6.25 per kwartaal, f 2.15 maand en f 0.50 per week. Gistermorgen droeg kapelaan Oudshoom in de dekenale kerk een H. Mis op tot intentie van alle levende en overleden leden van „St Christophorus". Ze werd bijgewoond door burgemeester J. W. Peek en echtgenote, waarna het bestuur alle leden een gezellig ontbijt aanbood in „Arcade", omlijst door pianospel van mej. Schmiermann. Guido Lida Kreuger bleek haar gidsen goed te hebben onderricht in tafelbediening De heer A. Folst. als voorzitter van het feestcomité, heette alle aanwezigen van harte welkom, in het bijzonder de Hoog- eerw. Deken R. Reijnen, burgemeester ea mevrouw Peek, het hoofdbestuur (de heren Weber en A. M. Bergers), het dagelijks bestuur en hun dames, de eerw. pater R. Out O.P. als geestelijk adviseur en dr P. J. W. Beukers. Na het ontbijt opende deken Reijnen de rij van sprekers. Hij bracht warme hulde voor alles wat onze EHBO in deze 25 jaar van haar bestaan bereikt heeft. Deken Reijnen wenste het bestuur en leden toe. dat zij dit werk van charitas tot heil van Schiedam zouden blijven doorzetten en wanneer krachten haar zouden ontvallen, „St Christophorus'' dan zóveel nieuwe zuigkracht zal hebben om nieuwe leden aan te werven. Het Schiedamse jongenskoor „Jokosi". onder bezielende leiding van broeder Bor- romeus. vroeg en verkreeg aller muis stille aandacht, want deze zang werd op de bandrecorder opgenomen. Burgemeester Peek bleef vanzelf niet achter met zijn waardering voor 25 jaar St Christophorus", die eigenlijk al 28 jaar bestaat. Goed EHBO-werk is onmogelijk zonder medische leiding. Prachtig werk heeft deze jubilerende vereniging verzet en het is goed op deze feestdag te wijzen op de grote organisatie, de B.B.. die pa raat gemaakt wordt om, als het ven- tueel nodig mocht zijn. Nederland volledig hulp te schenken. In 1940 bleek dit een on mogelijkheid, faalde ook de luchtbescher ming. Wij hopen allen, dat er geen oorlog meer komt, want het land zal ook dan weer klaar moeten zijn en dat kan, als men volledig samenwerkt. Individuele hulp moet nimmer meer tekort schieten. De taait in de toekomst zal „St Christo phorus" in dat licht moeten zien en dan is er reden om dankbaar terug te zien op hetgeen in deze 25 jaar bereikt is. Wan neer de vereniging vooruit ziet. zich in de B.B. organiseert, dan zullen nog vele nieuwe contacten groeien en kan „St Christophorus" haar fiere taak aanhou den. t De heer A. Folst onthulde daarna het feestcadeau. aangeboden door de leden, een prachtige materialenkast. eigen hand werk van de heer A. de Vetiu die hier voor in het extra feestzonnetje werd ge zet. Zijn vrouw kreeg een fruitmand aan geboden. De heer A. M. Bergers (de grote EHBO- man!) bleef niet achter en bood „Sint Christophorus". waaruit hij ontsproten is, namens het bondsbestuur een moderne zuurstofkoffer aan, na eerst een geestige terugblik te hebben geworpen op de af gelopen 25 jaar. Terecht vertolkte hij de warme erkentelijkheid namens allen voor hetgeen dr Beukers al 15 jaar als docent aan de vereniging geschonken heeft en betrok ook diens vrouw, die hem zo dik" wijls moet afstaan, in deze hulde. De heren H. Leenders, J. Verver, D. Leenders en Th. Wuisman zagen zich de medaille voor 25 jaar trouwe dienst op de borst gespeld, gevolgd door de hreren F. v. d. Klink, A. Boks en A. Schrauwers voor 20 jaar, terwijl de heren J. Schoenmakers, Th. Oversier en M. v. d. Berg elk vo.Qj; 12% jaar de jubileumrij sloten. Dr Beukers vond dat alle feestelingen van „St Christophorus" als in het Evan gelie van deze Zondag, dit soort bruilofts maal gerust in feestkleding konden nut tigen, omdat een zilveren feestdag was ingeluid. Spr. betrok terecht ook de heer A. M. Bergers in zijn huidewoorden, daar dit ook diens feest was. De heer F. v. d. Klink, als voorzitter, kon dr Beukers voor zijn 15 jaar docent schap géén insigne aanbieden, omdat hij geen lid van de vereniging is, maar er was wel een ander blijk van waardering. Ook voor mevrouw Beukers waren er bloemen Bloemen ook voor de dames Linnenbrink, Leenders. Schauwers en de ijverige secretaresse mevrouw Schoen makers, terwijl ook mej. Riet Zondag als jongste' bestuurslid in de bloemenhulde deelde. De feestcommissie, de heren Folst en Hollander, werd niet vergeten. De heer E. Linnenbrink sprak een kort woord van hulde en danlj. waarna pater R. Out O.P. als geestelijk adviseur de rij sloot door in welgekozen woorden „Sint Christophorus" met het bereikte resuj- taat geluk te wensen en wenste hij c f i.e vereniging onder Gods onmisbare zegen nog vele jaren van hulpverlening aan de lijdende mens toe. 's Middags op de receptie gaven velen acte de precénse. Wij noteerden vele he ren geestelijken, eerw. zusters, de oud adviseur pater Ditters, afdelingen van Overschie, Vlaardingen, Kethel, Delft, de De heer Bergers overhandigde gister middag aan de voorzitter, de heer v. d. Klink, van het jubilerende St. Christoforus, een zuurstofkoffer. Kon. Ned. Vereniging. Het Rode Kruis, Excelsior, „Katholiek Schiedam", Liduina- comité. Het Wit-Gele Kruis, afd. Rotter dam van de EHBO, terwijl ook velen een aardige bloemenmand of stukje stuurden, dat het 's avonds in Arcade erg aardig op het podium deed. De heer Folst begroette om 8 uur een stampvolle zaal, in het bijzonder deken Reijnen, de eerw. pater R. Out O.P.. de doktoren Beukers en v. d. Berg met hun dames, commissaris Rijpma, de heer Sjoer van dé B.B. alsmede verschillende zuster organisaties! Helaas was Gerard Walden door een accute galaanval verhinderd, maar werden zijn rollen glansrijk overge nomen door Harry Woodson en Nol Kie- vits. „Uitverkoo.p" bleek een goede greep van het feestend bestuur van „St Christopho rus". Berry Kievits is kostelijk, een troost voor de thuisblijvers: zij maakt met Ge rard Walden deel uit van ons K.R.O.- tournéeHet hele gezelschap was trou wens af. slechts de zang klonk iets te schel. Nick Godail liet de zaal demen, Frances en Capi waren als elastiek in hun dansen, terwijl Harry Boda de zaal deed schudden! Een geanimeerd bal, verzorgd door „ine Merry Mskers'' o.l.v. Ber Janse hield heel „St Christophorus" tot laat op de dansvloer. Met een plechtige H.Mis, gevolgd door een drukbezochte receptie en een ballet voorstelling heeft de afd. Rotterdam van de Ned. Kath, Vereniging voor slechtho renden „St. Liduina" gisteren het feit her dacht dat deze afdeling oorspronkelijk geheel onafhankelijk op 28 September 1930 werd opgericht. De plechtige H.Mis die o.m. wred bij gewoond door de oud geestelijk adviseur van de vereniging, rector Nolet, werd op gedragen door Pater Brinkman. Na 'n fees telijk ontbijt begaf het bestuur zich naar de Aula van het R.K. Lyceum voor Meis jes aan de Breitnerstraat, waar tal van belangstellenden bij gelegenheid van dit zilveren jubileum hun gelukwensen kwa men aanbieden. Later op de middag ver zorgde mej. Ding van Swieten voor leden, donateurs en genodigden een aantrekke lijk bpllet-programma. ROTTERDAM, 10 October. Vette koeien cn ossen (naar schatting 1191), varkens 755, Totale aanvoer 1973 dieren. Prijs per kg., vette koeien le kwal. f 2.10 2.78, 2e kwal. 1 2.4S— 2.60, 3e kwal. ƒ2.16—2.30, varkens (lev. gew.) resp. 1.84, 1.82, 1.90. Prijs per stuk: weide- en zuiglammeren le kwal 120, 2e kwal. 100, 3e kwal. 90. Vette koeien: Aanvoer: als v. week; Han del: redelijk; Prijzen: alleen le kwal. iets stilver, verder onveranderd, prima's boven no tering. Varkens (lev. gew.): gewoon; vlot; iets hoger, zware varkens van 1.72—1.76. Lam meren: matig: zeer vlug; als v. week Dinsdag. Deze wedstrijd werd een demonstratie van snelheid en schotvaardigheid van de Excelsior-voorhoede, die met een half dozijn doelpunten werd bekroond. De gehele voorhoede nam deel aan de doelpuntenproductie, die mogelijk werd door een constant spelende halflinie. De linkervleugel met de Nijs en Vermaas als uitblinkers, combineerde verbazend snel en attractief en gaf de eerste stoot voor deze klinkende zege. De Haagse gasten konden aanvankelijk het tempo goed volgen, waarbij vooral de snelle vleugelspelers opvielen. Heen en weer verplaatste zich de aanval en beiae ploegen hielden elkaar de eerste 20 mi nuten goed in evenwicht. De score werd geopend door een bijzonder fraai doelpunt van Vollebregt. Een voorzet van zijn linksbuiten nam hen ineens op zijn schoen en hij knalde de bal hoog in de touwen Postduiven herstelde zich keurig met een serie aanvallen «11e resulteerden in een fraai doelpunt van de rechtsbinnen, een kopbal in vallende positie. 1-1. Van teen af aan werden de gasten ^eeds ™eer in het defensief gedrongen. De Excelstor- aanval begon op volle toeren te draaien en dwong in eerste instantie een serie hoekschoppen af. die 2 doelpunten ople verden binnen 5 minuten Vollebregt liet met een hard schot het tweede doelpunt aantekenen en even later was het Zuider- wük die met een fraaie kopbal het leder juist onder de deklat schoof. 3-1. Tot aan rust kwamen de Hagenaars iets meer in de aanval, doch zij vonden een hechte verdediging paraat. Na de hervatting liet de Excelsior- voorhoede weer direct van zich spreken. De aanval over de linkervleugel leverde een serie doelrijpe kansen op, die echter of in het zijnet belandden of rakelings overgingen. Vermaas was nu aan de beurt om zijn bijdrage in de score te leveren en hij deed dit door een snelle combinatie met zijn linkervleugel met een vliegend schot te besluiten. 4-1. Sporadisch kwam de Haagse aanval nog in beweging en bij een van deze spaarzame uitvallen zorgde Kerklaan voor een verrassing door de zacht ingeschoten bal door zijn handen te laten glippen. 4-2. Deze fout werd spoedig weer goed gemaakt door De Nijs die van flinke afstand een hard schot inzond, dat de Haagse keeper volkomen verrastte. 5-2- Midvoor Kleiss completeerde juist voor het einde het half-dozijn 6-2. Met 8 punten uit 5 wedstrijden heeft Excelsior zich in de kopgroep van haar afdeling weten te plaatsen. Belangstelling is ook een seri euze bijdrage tot succes en een tocht naar de Oude Dijk is het dubbel en dwars waard om Excelsior aan het werk te zien. De uitslagen luiden: Excelsior-Postdui- ven 6-2; Neptunus 3"Excelsior 2 6-3; Excel sior 3-Neptunus 4 2-1; Excelsior 4-DHZ 4 1-1; Excelsior 5-VOC 5 2-2; Dindua 6- Excelsior 7 4-3; Feijenoord 16-Excelsior 8 0-5. le klas A: AVO/ZVC—DOK 1—4; Noorder kwartierBloemhof 6-2; Martinet Hurri canes 5—3; Oud BeijerlandUrsus 2—0: SportvogelsTediro 2—1; B: Crooswjk- Progress 0—2; Hellevoetsluit—RWB 6—1, RCR/DKS-AVS 2—2; Saturnus—Nestoro 10; WF—GLZ 0—1; C: Eureka—Germinal 22; RogaLMO 03; SFCHekeling 10; TOGB'DJS 5—3; Demos—Het Noor Te klas A: DOZ-Vlerpolders 5-0; Singel- SSA V RC Voorw a a rt s 2-°" B: "To^Witten ladm öT Tportlefla-zWart Wit 2-4; Blij- dorn-VND 0-5' WCR-St Lodewijk 1-1; C: ARB-Puttershoèk 1-3; Florlssant/OBR-Onlt 6-tf Pechvogels-Wlco 5-3; GVMD-NRC 1-6; SVDP-Kortenaer 3-5. 3e klas A: Varkenoord-Oldl 4-1; Boule- varrt-TAOvq-TOGZ 2-8; SVO-USC 1-2, Vüo Don Bosco 5-0; B: DESV-OMU 1-2; HW5- poo 2-i* Rood Groen-NHS 2-2, C. ut5 Schiedamse Boys 2-3; OHVV-Smeetsland 2-5; Postef-Steeds Hooger 1-2; RJB-Wesi End 5-1. Res. le kl. A: CVV 5-VFC 3 3-2; Feijen. 5- Exc. R 5 6-3; Sparta 5-Spart., 20/3 8-3, SV 5-HDVS 5 3-2; B: Exc. R S-HOV 4 1. Feijeh 6-Sparta 6 1-2; Transv 2-Coal 4 z R. Hope 2-Leon. 2 0-2: VDL 2-Nepti 1, C: Dindua 2-VOC 3 2-2; Exc, R 7JSV Pret. 2 4-1: Nado V 2-ODI 2 6-3; RDM 3-FeUen. 7 2-6; Sparta 7-Bolnes 2 3-2; D. m '4_ DHZ 4 1-1; VDC 4-Exc. R 8 0-3. Overm. a OVV 2 3-1; E: DDC 2-Belvedere 2 6-0; St. Volh2- Poortugaal 2 3-1; DZB 2-Schied. 2 3-5^ Zul- rierster 2-HWD 2 7-2; F: Rockanje 2-DHZ 5 4-1; SMV 3-Hermandad 2 2-2; St Volh. 3- Ovérmaas 5 1-3; RKWIK 2-DRL 2 2-2; G: Bloemhof 2-TOGB 2 1-4; Nestoro 2-LMO 2 3-0- SFC 2-Roga 2 1-4; Noorden 2-Tedtro 2 0-1; H/O Beljerl. 2-Ursus 2 0-3; Mart. 2- RCR/DKS 2 8-1; Noorden 3-DJS 3 1-2; i: RET 2-VND 2 2-1; SVDP 2-LMO 3 12-2; Put- tersh. 2-TOGB 3 5-2; Res 2e kl A: Fortuna 4-Feljen. 8 2-5; SVV 6-RFC 6 2-0; VFC 4-Sparta 8 1-8; Xerxes 5-HDVS 6 3-2; B: Fortuna 5-Feijen 9 0-5; Nept. 6-Spart. 20/4 1-1; Sparta 9- DCV 4 4-5; C: FSV Pret. 3-Sparta 10 0-2. Leon. 3-Nept. 7 7-1; SVV 8-Transv 3 3-2; Hillesluls 4 7-2; PFC 2-Feijen 112-2, Sparta 11-Nado V 3 10-0; E: Flakkee 3-Schleyr 2 3-0; Spart. 20/5-FSV Pret- 4 5-2, DCV 5- Musschen 5 5-1; F: DHZ 6-EDS 3 2-1, Aeolus 3-Schledam 3 4-3. G- DR7 3-7uiderster 3 5-5; EDS 4-Progress 2 3-3- Germinal 2-SMV 4 1-1; H: Demos 2- SFC 3 3 v^Tediro 3-Hurrtcanes 3 5-2; RVVB 2-Eureka 2 1-0: L AVS 2-Saturnus 2 4-6; HeHev 2-Noorderkw. 2 .3-3; RVVB 3-AVO 7VC 9 0-6' L Kortenaer 2-SSAVR 2 5-^. NRC 2-WCR 2 1-3: Pechv 2-DOZ 2 1-7: i o Gr Witten 2 0-4- K" St Lod. 2- Noorderkw. 3 4-0; SFC 4-Flo'riss /OBR 2 4-2: Tediro 4-Noorden 4 2-1; Activitas 2-Wico 2 £4. L: use 2-AVO/ZVC 3 1-4: Varken 2- VND 3 10-2: VIB 2-Pantserboys 2 0-0 Res. 3e kl. A: Coal 5-SVV 9 0-7. CVV 7- HPVS 7 4-1; RFC 7-Exe. R 9 13-3; Sparta 12- Fetien 12 2-5- K- HDVS 8-Bolnes 3 4-2: Feijen. 13-VDL 3 6-4: Snart. 20/6-01313 2-4. c- HDVS 9-SVV 11 4-7; Snart.. 20/7-HOV 6 1-2Transv. 4-DCL 4 2-6; Ds DHZ 7-CKC 4 5-2; Nado 4-Mnssehen 6 1-4: Overm. 7- OVV 3 1-1- SVV 12-Htllesl 5 0-3; E: Dindua 5-DRL 3 2-1- Exc. 20/5-VOC 5 2-2' Poortu gaal 3-DCT. 5 2-5: WRW 3-DHZ R 2-2 F: T3oiv 3-DHZ 9 1 Flakkee 4-SrhleOr. .3 2-1* Sind 3-H'herg 3 2-2; G: DHS 5-Aeolus 4 8-1:' DZB 4-Scht»d. 4 2-4: GT.Z 2-SMV 5 4-2: St. Volh 4-Croosw 2 2-0; H: AVS 3-Sat. 3 2-6- Germ 3-F.ureka 3 3-8: Roga 3-Nestoro 3 0-0- DHS 6-ASB 2 1-8: 1; D.TS 4-Rsdin 2 2-5: óns HnÓ 2-Snng 2 3-7: TOGB 4-LMO 4 7-0: 7w Wit 2-Blt1<1orn 2 1-2. t. Nestoro 4-Puttersh 3 2-2: DOK 3-St Hoóeer 2 1-4: NRC 3-ASB 3 3-0: K: OMT, 2- Flns 2 3-V svo 2-Afr Knvs 2 8-2: TOGZ 2- Ronlev' Bovs 2 2-0: Postef 2-Slngelkw 2 2-0: r ASR 4-St Hooger 3 0-2- Noorden 5-OHVV 23-VSrh. Boys 2-SFC 5 2-4 rpÓ 4e kl. A: RFC 10-Fortuna 6 2-3: VDT 4-CVV 8 1-2: Nent. 8-Exc. R 10 8-1: B: Fortuna 7-RFC 11 5-0: HOV 8-Xerxes 9 2-1- Nept. 9-Leon. 5 2-2: Slikkerv 4-CVV 9 li-Ó: C: Dindua R-Exc 20/7 4-3: DCV 6-ODI 4 4-i- Transv 5-1,pon. 6 4-2: PFC 3-VOC 6 1-2- FSV Pret,. 5-Holl 5 5-3: D: H'herg 4- Felien. 15 3-1: Bolnes 4-Snart. 20/9 4-5: VOC 7-Leon 7 7-0; Nent. 10-Overm. 8 3-1 E; Foiien 16-Exe. 20/8 0-5: DRT, 4-DHS 0-0- RKWTK 4-Roekan1e 4 3-3; F' DHS 8 EDS 5 0-5: SMV 6-VOC 8 9-3: Nept. 11 G: Bloemh. 3-Germ. 5 4-3; Demos 3-RCR/ DKS 3 6-4; GLZ 3-Schied 5 2-3; Eureka 4- Roga 4 0-7; OD1 5-Mart. 3 5-4; H; Mart. 4- Zw. Wit 3 1-1; Zuiderster 5-SVDP 3 4-9; Pechv. 3-Bloemh. 4 6-3; Noorderkw. 4-AVS 4 2-2. I: DOZ 3-Nestoro 5 5-0; SFC 6-Noorden b 8-0; Voorw. 3-Sat. 4 0-0; WIco 4-WCR 3 1-1; smeetsl 3-Gr Witten 4 0-6; J; Abbenbr. 2- NRC 4 2-6; DPB 2-West End 2 7-3: GEM 2- St Lod 3 3-3; Old! 2-Gr. Witten 5 3-2; HWS 2-Flort'ss./OBR 3 4-7; K; OML 3-SVO 3 2-1; RJB 3-VOB 3 4-0; Floriss./OBR 4-TOGZ 3 4-1; Holt. 6-VFC 5 1-4: Transv. 6-R. Hope 4 2-8; VND 4-Hellev. 3 3-2. Slikkerv. 3-Feijen. io 7-1; D: De Holl. 4- Germinal 4 1-2; H'berg 5-Spart. 20/10 7-1; Martinit Hurricanes Ursus O Beijerland Tediro Hellevoetsluis Saturnus Progress GLZ Nestoro LMO TOGB Noorden Hekelingen Demos SSAVR Luno Voorwaarts DOZ Stngelkw. St Lodewijk Radio VND WCR RET ASB Puttershoek NRC Florissant Pechvogels le klas A 5—10 DOK 6—10 Sportvogels 5— 7 AVO/ZVC 6— 7 Noorderkw. 6— 7 Bloemhof le klas B 6— 9 RCR/DKS 6— 8 W.F, 6— 7 RVVB 6—6 AVS 6— 6 Crooswljk le klas C 6—11 Roga 6— 9 SFC 6— 8 Germinal 6— 7 Eureka 66 DJS 2e klas A 6—12 Ons Huls 6— 9 Vierpolders 6— 9 Pantserboys 6— 8 DPB 6— 6 Activitas 2e klasB 6—10 Soag 69 Sportlefla 6— 9 Zw Wit 6— 6 bhj'dorp 5— 5 Gr. Witten 2e klas C 610 GVMD 610 Korten aer 6- 9 SVDP 6— 8 Wlco 6— 8 Onlt 6— 6 6— 6 6— 2 62 6— 1 5— 5 6— 5 5— 4 6— 4 6— 4 6— 6 6— 6 6— 4 6— 2 6— 1 66 6- 5 6— 5 6— 1 6— 0 5— 5 6— 5 6— S 6— 3 G— 1 6— 4 6— 4 6— i

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 2