Overwinning van pro-Duitse partijen groter dan iemand had durven verwachten r> Vertrouwensvotum voor het grote vaderland' Hoogspanning langs Israëlisch Syrische grens Zes doden op de weg Nationalisme triomfeerde in de Saar v Westeuropese Unie zit met de scherven van het Statuut WEU-raad hedenavond bijeen Westelijke Grote Drie bijeen te Parijs Overweldigende meerderheid voor premier Diem NEEN! Nieuwe verwikkelingen in het Midden-Oosten Sjaret beschuldigt Groot-Brittannië Het Syriseh- Egyptisch verdrag Maandag 24 October 1955 J DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Zakenkabinet-W elsch? WEERBERICHT y>\ VIER MILLIOEN NIET VOL DOENDE OM STAKING TE FINANCIEREN Alg. Ned. Grafische Bond handhaaft contributie Referendum was eerlijk en correct SAARGEBIED VÓÓR GENèVE: BAO DAI'S LOT BESLIST Dementi van Moskou RADIO-TOESTELLEN VOOR FIRATO-BEZOEKERS Zondagavond: 65.000 Italiaanse parlementaire missie naar Nederland Dé weerverwachting van tiet KNMI, geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Overwegend droog weer met nu en dan opkla ringen. Zwakke tot matige wind tussen West en Noord. Weinig verandering in temperatuur. Dinsdag 25 September: Zon op 7.22, onder 17.29. Maan op 14.48, onder 0.15 NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT DE SAAR STEMT „NEEN Tijdens de verkiezingen die gisteren in het Saargebied werden gehouden traden Nederlandse burgemeesters als officiële waarnemers van de W est-Europese Unie op, Op deze telefoto fungeert de burge meester van Marum, in Groningen, als waarnemer, terwijl de burgerij haar stem uitbrengt. (Van onze speciale verslaggever) SAARBRUECKEN, hedenmorgen Het Europese Statuut voor het Saargebied is door twee-derde van de Saarbevolking verworpen. In kalmte en rust heeft de Saar zijn beslissing geno men, ofschoon de vrees voor een mogelijke na tionalistische rel zodanig was, dat de Fransen aan de grens politietroepen gereed hielden. De verplet terende meerderheid voor een Duitse oplossing heeft reeds tot de val van de regering-Hoffmann geleid- Hoffmann heeft voldaan aan de wens der pro-Duitse partijen en er zal een zakenkabinet worden gevormd, totdat nieuwe verkiezingen zijn gehouden. Daardoor wordt wellicht voldoende stoom afgeblazen om de gemoederen tot bedaren te laten komen. In plaats van Hoffmann verschenen Zondagnacht de zegevierende strijders der pro-Duitse partijen voor de camera's en microfoons der wereldpers. Zij lieten zich als de grote helden van de dag vieren en wijzigden de nationalistische phrasen der voor gaande maanden terstond in pleidooien voor'een goede Frans-Duitse verstandhouding. Maar, zo zeiden zij voorwaarde daarvoor is de terugkeer van de Saar naar Duitsland. De nieuwe politieke De overwinning is groter dan zelfs zeer optimistische schattingen der Duitse partijen hadden durven ver wachten. Na een aanvankelijk zeer heftige Duitse golf, die over het Saar gebied gestuwd werd, had het nuchter inzicht dat het statuut uit Europees oogpunt het best bereikbare resultaat was weer aan invloed gewonnen. Zo leek het tenminste, doch het overgrote deel der Saarlanders heeft tenslotte vastgehouden aan zijn be sluit een nieuw bewijs van vertrou wen aan het „grote vaderland" te le veren. De wijze, waarop dit resultaat tot stand is gekomen is in vele öpziéh- ten weinig fraai. De manier, waarop de Duitse partijen hun campagne heb ben gevoerd heeft herinnerd aan de tonelen die zich in Saarland afspeel den, toen het gebied in 1935 de zijde van nazi-Duitsland koos. Dit alles neemt niet weg, dat de Saarbevolking een duidelijk votum heeft gegeven, dat in de hoofdsteden niet zonder meer in een lade kan worden gelegd. Het haastwerk dat bij de opstelling van het Saarstatuut omwille van een spoe dige Duitse intrede in het Westelijk bewapeningsfront door Adenauer en Mendès-France is geleverd, heeft een wrang resultaat opgeleverd. De staats leden hebben hun statuut, dat bedoeld vas om twee grote landen nader tot elkaar te brengen, afhankelijk gesteld van de instemming van een bevolking, lie de draagwijdte van het statuut niet kon overzien. In elk geval hebben zij luchthartig voorbijgezien aan het feit, dat sedert jaren de Saarlandse bevolking uitzag naar een passende gelegenheid om haar gal uit te spuwen over 10 jaren van Frans protectoraat over het kolenlandje. De pro-Duitse partijen wisten, wat in de door de re- gering-Hoffmann zorgvuldig besloten gehouden ketel der Saarlandse politiek broeide. Zij hebben de kans met beide handen gegrepen en Bonn en Parijs en de hele Westeuropese Unie zitten nu met de scherven van het statuut. Het blijft NIET bij het oude! De theorie, dat alles bij het oude zou kunnen blijven, is reeds ineengestort door het aftreden van de regering- Hoffmann. De kracht der cijfers is sterker gebleken dan die der theorie en in Saarbruecken komt nu een re gering, die „Heim-ins-Reich" wil. Dat is voor de Frans—Duitse verhouding géén prettig vooruitzicht. Misschien worden de gemoederen, nu Hoffmann van het toneel verdwenen ts ietwat bedaard doch er zal veel politiek be leid nodig zijn om de Saar-scherven weer aaneen te lijmen. De Europese commissie die bruecken over de stemming heeft ge waakt kan daarbij goede diensten le veren en het is goed, dat de raad der ministers heeft besloten deze heren op hun post te laten. De in de bondsrepubliek voor een terugkeer van de Saar naar Duitsland agerende partijen hebben natuurlijk hun positie versterkt gezien en zij zullen dr Adenauer vermoedelijk niet meer de armslag geven waarover hij vroeger kon beschikken. Heticongres van de Alg. Ned. Grafische Bond besloot op advies van het bestuur, de contributie op twee percent van het loon te handhaven. Zulks, omdat het bestuur een gemeen schappelijk bezit van ruim vier millioen gulden nog niet voldoende acht om met succes een eventueel noodzakelijke sta king te kunnen financieren. Besloten werd de percentages derden, tributie, die in de afdelingskassen wor den gestort met een percent te verlagen, omdat het overschot m die £assen 1948 is opgelopen van 45.000 tot ruim 100.000. Op deze telefoto uit het Saargebied zien we minister-president Hoffmann zijn stem uitbrengen onder de „ogen van de vcde cavieTCi s. leiders hebben ook terstond een onderhoud gehad met de Europese commissie voor het Saar-referen- dum en hebben zich er allen voor uitgesproken, dat deze nog in Saarbruecken zal blijven om tot voor de verkiezingen te controleren of alles langs democratische banen blijft verlopen. Zij hebben ook terstond een andere toon aangeslagen en spre ken na alle ophitsende geluiden uit de campagne nu van goede verstandhouding met Frankrijk en van Europese eenheid. De Saar heeft voor een terugkeer naar Duitsland gestemd en daarmee nieuwe Europese complicaties geschapen. Zo moet men het doorslaande succes der Duitsgezinde partijen interpreteren. Deze hebben immers hun campagne tegen het Statuut er onom wonden op gericht de volksstemming over het Sta tuut tot een uitspraak tot terugkeer naar „ons Duit se vaderland" te maken- „Ons Duitse vaderland" deze woorden ontlenen wij aan een herderlijke brief, die mgr. Matthias Wehr de bisschop van Trier, Zondagochtend in alle Saarlandse kerken liet voorlezen. Het was een bis schoppelijk woord over de wereld-missiezondag, doch mgr. Wehr had niettemin kans gezien er tot viermaal toe de woorden „Vaderland" en „Heimat" in te verwerken. De ministers van buitenlandse zaken van de zeven landen van de Westeuro pese Unie komen hedenavond te Parijs bijeen om informeel de toestand te bespreken, die is geschapen door de stemmingsuitslag. Heden vergaderde in Bonn het Westduitse kabinet. In Parijs overleg den de ministers MacMillan en Pinay reeds .mét elkaar over de ontstane situatie. Fernand Dehousse, de Belgische voorzitter van de Europese Saarcom- missie, heeft verklaard, dat het refe rendum bijzonder correct en eerlijk is verlopen. Er waren slechts enkele on belangrijke incidenten geweest. Het corps internationale waarnemers had „bewonderenswaardig" werk geleverd L, 3»; Naar wij zo juist uit Saar- brücken vernemen, zal de leiding van het zakenkabinet, dat thans in het Saargebied zal worden gevormd in af wachting van de verkiezingen, ver moedelijk komen te berusten bij de heer Welsch, vroeger minister van arbeid in de regering-Hoffmann. Totdat het zakenkabinet is gevormd, zal de regering-Hoffmann de lopende zaken afhandelen. De ministers van buitenlandse zaken van de ,.en Engeland, Dulles en MacMillan, zijn gisteren resp. uit Rome en Londen te Parijs aangekomen, waar zij met bun franse ambtgenoot Pinay een gedachtenwisseling zullen hebben, alvorens zij ZIC'1 Oedrieën naar Genève zullen begeven, waar Donderdag hun conferentie tnet Molotof begint. Voor zijn ve.r^reAU1* Londen had MacMillan verklaard, dat er, indien het overleg te Geneve succes zal heb ben, „misschien" m het voorjaar weer een dergelijke bijeenkomst za] worden gehouden. Hij achtte ee" f^sduur van drie tot vier weke,n-A°l voor de komende besprekingen Als er d hog geen voortgang zou zlJn gemaakt, *4 het beter het gesprek e staken en later opnieuw te S zo «beende de Britse minister. De eerste uitslagen van de gisteren gehouden volksstemming in Zuid- Vietnam over de vraag, of Bao Dai als staatshoofd zal worden gehandhaafd dan wel premier Ngo Dinh Drem als zodanig zal worden gekozen geven een overweldigende meerderheid voor laatstgenoemde te zien. In officiële kringen te Saigon, waar de stemming rustig is verlopen, wordt verklaard, dat naar schatting 95 pet van de stem men tegen Bao Dei is uitgebracht. Zo behaalde premier Diem in het eerste arrondissement van de Zuidvietnamese hoofdstad 44.954 stemmen tegen Bao Dai 277, terwijl in Da lat, de zomerre sidentie van de koninklijke familie, Bao Dei slechts 104 stemmen verwierf tegen de premier 26.288. Intussen hebben leden van de op standige Hoa Hao, die, zoals bekend, fetle tegenstanders zijn van de pre mier, nadat zij Zaterdag met mortieren het vuur hadden geopend op een ge bouw van Cao Lanh-Sades, ten Zuid westen van Saigon, een aantal stem- bureaux beschoten. Bij beide acties zouden een dode en veertig gewonden zijn gevallen. Volgens Radio-Peking heeft het aldaar verschijnende „Volksdagblad het officiële orgaan van de Chinese communistische partij, zich tegen het referendum uitgesproken, daar het dit beschouwt als een „schen ding van de Geneefse overeenkomst inzake Indo-China". Volgens het blad maakt de Zuidvietnamese premier gebruik van een „politieterreur" om te pogen de verdeling van Vietnam een officieel karakter te geven waardoor hij de uitvoering van de Geneefse overeenkomst onmogelijk maakt. overleg met de drie westelijke minis ters te Parijs, minister Molotof in Genève hoopte te ontmoeten. Premier Sjaret verklaarde voorts dat hij „een nieuWe bedreiging voor Iraëls veiligheid" zag in „de beslis sing van Groot-Brittannië om zijn wapenleveranties aan Irak te be spoedigen". Hiermede bevestigde de Israëlische premier het reeds enige tijd lopende gerucht, dat Groot-Brittannië beslo ten heeft zijn wapenleveranties aan [rak te bespoedigen ten einde te po gen de Egyptische beschuldiging te weerleggen, dat het Westen zou weigeren wapens aan de Arabieren te verschaffen. Inmiddels heeft Radio-Moskou gis Syrië heeft gisteren in allerijl troepenversterkingen naar de zwaar verdedigde, 80 kilonietei lange grens met Israël gedirigeerd, nadat zich «terdagavond opnieuw een ernstig grensincident had voorgedaan. Lei Israëlische patrouille drong door tot op Syrisch grondgebied en nam daar vijf Syrische soldaten gevangen, waarschijnlijk bij wijze van vergeldir.i wegens het feit, dat de Syriërs onlangs bij een andere overval een viertal Israëliërs ontvoerden. Naar van Syr'«che zijde medegedeeld werd, hebben de Israëliërs bij hue overval van Zaterdagavond bovendien een drietal Syriërs gedood. De Palestijnse bestandscommissie van de V.N. heeft Israël voor deze aanval veroordeeld. Het hoofd van de commissie, generaal Burns, vertrok gisteravond naar New York om daar op het V.N.-hoofdkwartier verslag te gaan uitbrenger over de situatie. Van officiële zijde werd gisteren in Syrië verklaard, dat de jongste Is raëlische aanval gezien moet worden als een reactie op het nieuwe Syrisch- Egyptische defensieverdrag, dat j.l. Donderdag in Damascus door de Sy rische en Egyptische ministers van defensie werd geparafeerd. Alle Egyptische bladen publiceerden giste ren nadere gegevens omtrent dit ver drag. In de eerste plaats zou dit in houden, dat een gewapende aanval op hetzij Syrië, hetzij Egypte, be schouwd zou worden als een aanval op beide landen. Volgens artikel 5 zou het verdrag vervolgens voorzien in de instelling van drie organen: een op perste raad, een oorlogsraad en een verenigd opperbevel. Dit gezamenlijk opperbevel zou een permanent lichaam zijn, dat zowel ten tijde van oorlog als ten tijde van vrede zou functionneren. Volgens artikel 9 zou den beide landen al'hun strijdkrach ten te allen tijde aan het verenigd opperbevel ter beschikking stellen. Naar verluidt zullen spoedig soort gelijke tweezijdige verdragen geslo ten worden tussen Egypte en Saoudi Arabië, en tussen Syrië en de Libanon Een officiële woordvoerder van het Britse ministerie van buitenlandse zaken verklaarde Zaterdag, dal Groot-Brittannië het zojuist gepara feerde Syrisch-Egyptische defensie verdrag „niet kan verwelkomen". De woordvoerder verklaarde, dat dit ver drag, „evenals dit het geval was bij het vroeger voorgestelde driezijdige verdrag tussen Syrië, Egypte en Saoudi-Arabië", gericht scheen te zijn tegen het Bagdad-pact, dat, zoals bekend, in Februari van dit jaar tus sen Turkije en Irak werd gesloten. Sjaret in Parijs De Israëlische premier, de heer Mosje Sjaret, is gisteravond naar Parijs gevlogen, ten einde aan de mi nisters van buitenlandse zaken van de Westelijke Grote Drie die op het ogenblik in de Franse hoofdstad krijgsraad houden vooraleer zij Don derdag te Genève met minister Molo tof zullen samenkomen duidelijk te maken, hoezeer Israël zich bedreigd voelt nu Egypte wapens van het Sovjet bloc ontvangt Bij zijn aan komst te Parijs verklaarde premiei teravond officieel bekend gemaakt dat het Sovjet-bloc nimmer uiting heeft gegeven aan zijn bereidheid om ook aan Israël wapens te leveren Hiermede werd dus ontkend, de ver klaring, die onlangs door het Ameri kaanse departement van buitenlandse zaken is gedaan, dat het Sovjetblor bereid was om ook aan Israël wapens te verstrekken. Radio-Moskou zeide dat deze Amerikaanse verklaring ten doel had „de openbare mening in de wereld te verwarren". Zaterdag werd inmiddels te Cairo bekend gemaakt, dat de eerste zen ding wapens uit Tsjechoslowakije, in totaal 133 kisten, te Alexandrië is gearriveerd. Over de aard van de wa pens is niets bekend. Het transport geschiedde met het Russische s.s. „Sta lingrad". In Cairo lopen geruchten, dat een Egyptisch vrachtschip Vrijdag niet minder dan ongeveer honderd ton lichte wapens zou hebben gelost, die uit Communistisch China afkomstig waren. In officiële Egyptisch kringen werd geen enkel commentaar op deze geruchten geleverd. Radio Peking heeft gisteren het bericht nadrukkelijk tegengesproken. Iran ratificeert Intussen heeft gisteren de Perzische Kamer met algemene stemmen zijn goedkeuring gehecht aan het toetre den van het land tot het verdrag van Bagdad. Haeri Zadeh, de enige af gevaardigde, die bezwaren tegen het pact had laten horen, had voor de stemming de zaal verlaten. Woensdag j.l. had de Senaat reeds zijn fiat ge geven aan het desbetreffende wets voorstel. Zaterdagavond omstreeks acht uur wil. de de 35-jarige wielrijder de rijksweg tussen Tilburg en Den Bosch oversteken naar de kom van het dorp Berkel. Hij werd toen door een met grote snelheid rijdende auto bestuurd door de heer K uit Enschede gegrepen en op slag ge dood. In het E.K. ziekenhuis te Deventer is Zaterdag de 14-jarige H. K. uit Olst over leden aan de verwondingen, die hij de middag er voor had opgelopen, toen hü op de IJsseldijk werd aangereden door een vrachtauto De jongen die fietste, zou plots zijn gaan slingeren toen de auto naderde en vervolgens zijn afgestapt, waarbij hij door de wagen werd gegrepen Zondagmiddag is in de gemeente Arne- muiden bij de Sloedam een Belgische per sonenauto met drie inzittenden in een bocht geslipt, over de kop geslagen en in een sloot terecht gekomen. Bij dit onge val werd een 79-jarige dame, mevr. M. L. G.-W. te Hoboken, de moeder van de be stuurder, zo ernstig gewond dat zij kort daarop overleed De beide andere inzit tenden. de bestuurder en zijn echtgenote, werden licht gewond naar het ziekenhuis in Middelburg overgebracht. De wagen werd totaal vernield Zaterdagmiddag is te Loosduinen een ongeluk gebeurd, dat het leven heeft ge kost aan de 37-jarige J. van D uit 's-Gravenzande. Van D, bereed een brom- fietg op het rijwielpad van de Ockenburg- straat. Plotseling stak hü de rü'weg over om de Vermeerstraat in te slaan. Daar- bü werd hü gegrepen door een uit de tegenovergestelde richting komende per sonenauto bestuurd door de 52-jarige W C. de R uit 's-Gravenhage Van D. liep Sjaret gisteravond, dat hij na zijn hierbij een schedelbasisfractuur en in wendige kneuzingen op, waaraan hij in de loop van Zondag is overleden. Zaterdagavond kwam de 60-jarige B. K. uit Nieuw-Dordrecht (Dr.) op zijn brom fiets van het erf af rijden de drukke ver. keersweg op. Hij stak zonder voldoende uit te kijken de weg over en werd gegre pen door een personenauto Met een sche deibasisfractuur en een gecompliceerde beenbreuk moest hij naar het ziekenhuis te Emmen worden overgebracht, waar hij aan zijn verwondingen overleed De 54-jarige mevr. J. J. v d. M.-de Wit te Enschede die Zaterdagavond bij haar man achter op de bromfiets over de Haaksbergerstraat reed, is het slachtoffer geworden van een verkeersongeluk. Toen het echtpaar wilde afslaan, kwam het in botsing met een achteropkomende per sonenauto. Mevr. v d M. liep daarbij een schedelbasisfractuur op en overleed nog dezelfde avond in het ziekenhuis. Haar man brak een been. Zaterdagavond is de 50,000ste bezoeker van de Firato 1955 de ingang van het RAT gebouw te Amsterdam gepasseerd Het was een 15-jarige zöon van een fa milie te Amsterdam die de gelukkige be. zitter van een radio-toestel werd. Zondag is de 65.000ste bezoeker de lo ketten gepasseerd. Het was de heer Lahey uit Amsterdam die eveneens een radio toestel kreeg. ZO heeft de Saarbevolking dan met een overweldigende meerderheid „neen" gezegd aan het nieuwe statuut. Dit „neen" is een „neen" aan Europa, een „neen" aan de Frans-Duitse verzoening, waarop het nieuwe Europa, waarvan een Ade nauer en een Schuman droomden, ge grondvest zou moeten zijn, het is een neen ook aan Frankrijk dat in de laatste tijd, door zijn schuld en buiten zijn schuld, reeds zo dikwijls diep ver nederd werd* Eclatant is de victorie, die het na tionalisme hiermede binnen haalt, dat nationalisme, waarvan men, en kele jaren geleden, toen de koude- oorlog-zonder glimlachjes op zijn he vigst woedde, nog geloven kon, dat het als een verouderd verschijnsel op de terugtocht was, maar dat zich nu. de hele campagne door, in zijn meest afschuwelijke vorm heeft getoond De grote speler, die met zijn ge heimzinnige handen tot overal op het Europese schaakbord reikt, Moskou viert tenslotte met deze beslissing van de Saarbevolking eveneen? zijn triomf,, want de instructies aan de Saarlandse communisten luidden: „on verzoenlijke strijd tegen het Europese statuut". MET alle spijt vöor de onverdiende vernedering, die Frankrijk hier-, mede lijdt, kan men toch niet nalaten er in dit uur aan terug te denken, hoe het eigenlijk Frankrijk zelf is geweest, dat als eerste ontrouw werd aan Europa, toen het de EDG verwierp. Wie weet, vraagt men zich af, zou dit referendum in Saarland misschien toch niet anders zijn uitge vallen als Frankrijk zelf eerst het voorbeeld had gegeven van die Euro pese geest, die juist in Frankrijk, in de idealistische conceptie? van man nen als Schuman, Pleven en Monnet, zijn nobelste uitdrukking vond? Het heeft bij dit alles weinig zin meer om zich te beklagen of te ver wonderen over de houding van de Saarlandse bevolking, die in 1947, toen het Duitse vaderland honger leed, toen de Duitse industrieën stuk voor stuk ontmanteld werden, met een overweldigende meerderheid stemde voor premier Johannes Hoff mann, die een nauwe binding tussen de Saar en Frankrijk in het vooruit zicht stelde. Het heeft geen zin om hieraan terug te denken. De teerling is geworpen. Met een meerderheid van ongeveer twee tegen een heeft de bevolking zich uitgesproken voor een „Heim ins Reich". NIET weinig zijn overigens de pro blemen die nu rijzen. Daar noch kanselier Adenauer, noch de heer Mendès-France, ook maar een ogen blik twijfelden aan de Europese ge zindheid. van de Saarbevolking, toen zij vorig jaar het Saaraccoord para feerden, is demogelijkheid vaneen ver werping van het statuut in hetgeheel niet onder het oog gezien. Het resul taat hiervan is. dat de nu ingetreden situatie volstrekt onzeker is. De Franse regering heeft de laatste tijd. toen het door het optreden van de pro-Duitse partijen meer en meer dui delijk begon te worden, dat het sta tuut gevaar liep te worden verworpen, herhaaldelijk verklaard, dat een ver werping gelijk zou staan met een te- ruggkeer naar de situatie zoals die sinds 1945 bestond en waarbij de Saar nauw verbonden was aan Frankrijk. Gegeven echter de overweldigende meerderheid, waarmede de bevolking haar trouw aan Duitsland heeft be toond, is het ondenkbaar, dat Frank rijk deze uitslag zal negeren. Premier Hoffmann heeft trouwens het goede voorbeeld gegeven. Ook hij had tot het laatste ogenblik toe steeds gedreigd, dat, als het statuut verwor pen zou worden, hij, alsof er niets ge beurd was, zou aanblijven tot de al gemene verkiezingen van 1957, Doch de uitslag was nog niet helemaal be kend of Hoffmann demissioneerde reeds en kondigde aan, dat spoedig algemene verkiezingen zouden wor den gehouden. (Indien het statuut aangenomen was zouden in December verkiezingen zijn gehouden). Voor Frankrijk, dat op het ogenblik toch ai bezig is links en rechts grond gebied in invloedssferen te verliezen, is het klimaat er zeker niet naar om nu maar meteen accoord te gaan met het verlies van de Saar. En het lijdt geen twijfel of Frankrijk zal, strikt juridisch genomen, zeer zware argu menten hebben, die pleiten voor een voortduren van de sinds 1945 be staande toestand. Maar geen van dezte .strikt juridische" argumenten kan uiteindelijk bestand zijn tegen die re gel van het in Frankrijk zélf on- stane! doemocratische spel volgens welke het de stem des souvereinen volks is, die uiteindelijk beslist. En die stem is zo duidelijk, dat daarover niet de minste twijfel kan bestaan. Vandaag komen in de Franse hoofd stad de ministers van buitenlandse zaken van de Westelijke Grote Drie bijeen, en ook minister Von Brentano zal daarbij van de partij zijn. Het spreekt vanzelf, dat de situatie in het Saargebied bovenaan op de agenda van hun besprekingen prijkt. Op uitnodiging van de beide Kamers der Staten-Generaal zal van 3 tot 8 No vember een Italiaanse parlementaire mis sie een bezoek aan Nederland brengen. Vanmiddag opent dr Ph. J. Idenburg. voorzitter van de Raad van Bestuur van de stichting Unesco centrum Nederland, in het Koninklijk Instituut voor de Tro pen de tentoonstelling „Tweeduizend iaar Chinese schilderkunst" een collectie childerijen beschikbaar gesteld door de Unesco De expositie wordt gehouden ter gele genheid van het tienjarig bestaan van de Verenigde Naties.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 1