m Centrale training voor onze waterpoloërs begonnen ml.l— uZiV won zwem-vijt- kamp van de RZ en PC iü* Turntitel voor Halter heren en Doves-dames Fraude in Hongaarse voetbal-competitie Maar reis naar Melbourne nog duisternis PAGTNA 7 MAANDAG 7 NOVEMBER 1955 Geen grote prestatie Vergeer won in Delft JEANNE VAN ES OPNIEUW SCHERM-KAMPIOENE Van Zeeland in Antwerpen SCHAAK-COMPETITIE Hercules Hebe onttroond HECHT KLOPTE NEUHAUS TOUR DE FRANCE 1956 Zware straffen volgden SCHULTE-PETERS EN POST IN BRUSSEL GEKLOPT Verbetering techniek HIJC WON TOURNOOI TE CHAUX DE FONDS Gerrit Bijlsma: knietje PARIJSE BOYCOT VAN SCHULTE-PETERS Volmaakte eenheid FRANSE WIELERPLOEG KLOPTE ITALIANEN De Spaanse Rijschool üi de givie iehool-guadrillt. Terwijl hier paarden en ruiters wat op de achtergrond blijven, geeft deze foto een zeldzaam beeld van de in eeuwen onveranderd gebleven en prachtig be waarde rijkdom van de Weense Hof- burg-manége, de ruime galerijen, de enorme kroonluchters, de aaneenrij ging van marmeren zuilende prach tige plafonds. Men proeft er de gaaf bewaarde sfeer van de barok, de sfeer die altijd nog aan Wenen's Spaanse Rijschool eigen is. In het Sportfondsenbad te Rotterdam heeft de Rotterdamse Zwem- en Polocluo Zaterdagavond een vijfkamp gehouden met D.Z.V. (Delft) „Rotterdam" en <ie Duitse club Bayer (Leverkusen) en Obligo 1888 (Solingen). De gehavende ploeg vuti D.Z.V. won, ondanks een diskwalificat; op de 4x100 m. wisselslag, deze wedstrijd met 2199,5 punten vóór „Rotterdam" da! slechts 9,5 punt meer had Van de Duitse clubs eindigden „Ohligs" als vierde en Bayer" als vijfde en laatste. De presta ties kwamen niej boven het middelmatige uit. Een polowedstrijd tussen R.Z.P.C. en L.A.C. eindigde met een 31 zege voor R.Z.P.C. De voornaamste uitslagen luiden: S V e. "i 200 M. schoolslag: 1 Platen. R.Z.P.C 3.02, 2 Melse, Bayer 3.14: 100 M. vrije slag: 1 Van der Zwan D.Z.V. 1.02.2, 2 Kleingeld, „Rot- terdam" 1.02.6. 100 M. rugslag: 1 Keyzer, .Rot terdam 1.11,4, 2 Bezemer, ..Rotterdam" 1 13 4x100 M. rugslag: 1 R.Z.P.C, 5.40,8, 2 „Rotter dam" 5.50,5; 4x100 M. wisselslag: 1 „Rotter dam" 5.02,8, 2 Ohligs 5.07. Dames: 100 M. rugslag: 1 H. C Everse- Bakker, ..Rotterdam" 1.28,1, 2 Corry Plak D Z.V. 1,33,2; 100 M. vrije slag: 1 R Vieleers R.Z.P.C. 1.17, 2 R. Vos, D Z.V. 1.21,3: 100 M schoolslag: 1 Corry Plak, D.Z.V. 1.25. 2 A. Buyt „Rotterdam'' 1.35,8. 4x100 M. schoolslag: 1 D.Z.V. 2.53, 2 Bayer 3.08,9: 4x50 M. wisselslag: 1 R.Z.P.C. 2.-44,5. 2 „Rotterdam" 2.44,8. Begunstigd door fraai najaarsweer is te Delft de jaarlijkse Veldparkloop van A.V. '40 gehouden, waaraan door om streeks 80 athleten werd deelgenomen. Het parcours, uitgezet rondom de Noot- dorpse Plassen, was vlak en bood niet veel moeilijkheden. De senioren liepen 3300 m., de A-junioren 2.000 en de B- junioren 1500 meter. In de hoofdklasse werd' de favoriet J. Vergeer uit Boskoop onbedreigd winnaar. De voornaamste uitslagen luiden: Se nioren klasse A: 1. Vergeer, A.V. '47, Boskoop 10.05,2; 2. Christiaanse, N.A.C., Noordwijk 10.17.8; 3. Rijnsent, SIOMO, Den Haag, 10.31,2; 4. A. Broekhuizen A.V. '40 Delft 10.43,2. Klasse B: 1. Veldhoven. SVV Schiedam 10.23,6. Klasse C: 1. De Vette, LDA Den Haag, 10.50,0. De terugkeer van de beroemde Spaanse Rijschool in zijn stand- piaats Wenen was dezer dagen een hippische gebeurtenis van wereld formaat en er waren dan ook uit alle landen van Europa experts in de equüstische sport naar de Oos tenrijkse hoofdstad getogen om dit evenement mee te maken. De be kende Rotterdamse dressuur-expert Ad. Klebe, figuur van Europese vermaardheid in de paardensport, ontbrak uiteraard ook niet. Van zijn hand plaatsen wij hiernaast een beschouwing over dit hippisch festijn. De Haagse schermster Jeanne van Es is er te Tilburg in geslaagd het Nederlands floretkampioenschap voor dames op haar naam t.e brengen. Hiermede is zij voor da derde maal in successie titelhoudster ge worden en ook de stijlprijs kwam in haar bezij De uitslag luidde: 1. en kampioene van Nederland: Jeanne van Es (Den Haag) 6 gew. part.; 2. Mary Kals-Dwinger Am sterdam) 4 gew. part.; 3. Annie Midden dorp (Loosduinen) 4 gew. part.; 4 Jenny Vandervoodt-Siebrand (Rotterdam) 4 gew. part.; 5. Noortje Terweer-Offner (Den Haag) 3 gew. part.; 6, Sini van Rhenen- Desta (Utrecht) 3 gew. part.; 7 Mop Quartani-De Gunst (Den Haag) 2 gew. part.; 8. Jacqueline Sloos (Den Haag) 2 gew. part. - .;-v Een internationale cross welke te Ant werpen is gehouden, is ggwonnen door de Belg Van Hoof, hij legde de 8 kilo meter af in 29 min. 16.- sec. Op de tweede plaats eindigde zijn landgenoot Hullebroek in 29 min. 32 sec. De Nederlander Van Zeeland bezette de derde plaats (29 min. 48.- sec.) vóór Stevens (België), die er De uitslagen van de wedstrijden, ge speeld voor de Hoofdklasse-competit. van de Koninklijke Nederlandse Schaak bond, luiden: A.S.C.Philidor 3Va3)4 (voorlopig) N.R.S.V.— Schaakclub Utrecht 3—7, D.D.—V.A.S. 614—3^. In de „Sociëteit" te Almelo zijn onder grote belangstelling de wedstrijden geor ganiseerd door de Almelose gymnastiek vereniging „Sparta" om de nationale K.N.G.V.-titels keurturnen in verenigings verband. Zowel bij de heren als bij de dames werd de titelhouder, „Hercules Hebe" uit Enschede onttroond. Bij de heren door „De Halter" uit Alkmaar, dat 303.60 pun ten verzamelde tegen Hercules Hebe 300.50 pnt. Bij de dames veroverde „Doves" (Hei- loo) de erepalm met in totaal 261.90 pun ten tegen „Hercules Hebe" 255.56 pnt. Bij de heren traden in het bijzonder op de voorgrond de nationale kampioen Klaas Boot uit Alkmaar en G. van Galen van „Hercules Hebe". Vooral het voltige ren op het paard werd door beide heren uitstekend gedaan. Zij behaalden daar voor resp. 9.9 en 9.35 pnt. De Europese kampioen halfzwaargewicht, de Duitser Gerhard Hecht, heeft voor 16.000 toeschouwers in de Westfalenhal te Dortmund met gering puntenverschil ge wonnen van de ex-Europese kampioen en Duitse titelhouder zwaargewicht Heinz Neuhaus. en daarmee de tl til -an Duit:- kampioen in het zwaargewicht op zijn naam gebracht. De wedstrijd ging 'Sver twaalf ronden Hecht woog 80,9 kg en Neuhaus 99,2. Als eindpunt van de eerste etappe van de Tour de France 1956, die zeer waar schijnlijk te Reims zal beginnen, is Rouen gekozen. Deze etappe wordt besloten met een zeer korte individuele tijdrit, ter ver vanging van de ploegentijdrit welke in 1954 en 1955 op het program stond. Ge dacht wordt aan een afstand van 15 kilo meter op een nader te bepalen parcours. Jozef Utasi, voorzitter van de Hongaarse voetbalclub Czecled, is betrapt °P om' koperU tijdens de wedstrijd van zijn ver eniging tegen Goedoellos, beide clubs uit de tweede divisie. De president van Czecled (deze club verkeert in degradatie gevaar) heeft enkele weken geleden aan vijf spelers van Goedoeilos geld overhan digd. om zijn club te laten winnen. Hei resultaat was een 92 zege voor Czecled I De Hongaarse Voetbalbond heeft strenge maatregelen genomen tegen de personen, die bij deze fraude betrokken waren. Utasi zelf kreeg wel de zwaarste straf Hij werd voor het leven geschorst van het lid maatschap van alle Hongaarse sportver enigingen of -organisaties. De wedstrijd werd intussen ongeldig verklaard en Czecled geschorst voor de competitie tot 31 Januari 1956. De omgekochte spelers zullen tot 2 Juli van het volgend jaar niet mogen voetballen. Onder grote belangstelling zijn in hei Brusselse Sportpaleis wielerwedstrijden gehouden, waaraan ook een aantal Neder' landers deelnam. Een wedstrijd voor jon geren over twaalf ronden werd in de finale gewonnen door de Belg Lauwers (3 min. 30 sec.). Onze landgenoot Post ein. digde op de tweede plaats, vóór o.a. de Bei gen Blavier De Gier en Heuninckx. Een achtèrvolgingswedstrijd over 15 ronden (3.525 km.) tussen een Belgische en een buitenlandse ploeg had het volgen de resultaat: 1 Buitenland: Gillen (Lux.). Terruzzi (It.), Poblet (Spanje), Schulte (Ned.) Peters (Ned.), tijd 4 min 1,6 sec. 2 België (Ockers, Van Steenbergen. Im- panis, Brankart en Severyns) op 70 mettr Tenslotte werd nog een koppelwedstrijd over 100 km. gehouden, waarvan de u.t- slag luidde: 1 Van Steenbergen-Severijns (België) 2 uur 3 min. 10 sec., 2 Decorte- n» p«nkelaere (België), 3 De Paepe-Van Looy (België), 4 Acou-Van Geneugden (Belgié). Üp 1 ronde: 5 Poblet-Godeau (Spanje-Frankr.). 6 A. Rijckaert-Van Cau- ter (België), 7 Schuite-Peters (Ned.), b Jansens-Van Genechten (België). Op 2 ronden: 9 Ockers-Impanis (België). Intussen is het nog lang niet zeker, dat er een waterpoloploeg naar de Olym pische Spelen zal gaan, maar zoals het er nu uitziet, maken zij een behoorlijke kans. De Zwembond pakt deze training ge ducht aan en niets wordt aan het toeval overgelaten. Zo zagen wij reeds Zaterdag avond. hoe elke speler op lichamelijke conditie nauwgezet door dr T. Hazenberg werd onderzocht. En het ligt in de be doeling ook deze medische contróle vol te houden. De heer B. Planjer vertelde, dat de training voorlopig gericht zal zijn op ver betering van de techniek. Daarom houden de leiders zich de eerste tijd niet zo streng aan de regels, maar tegen het eind van dit jaar worden de zaken steviger aan gepakt. Er zullen in het nog resterende jaar voor Melbourne veel wedstrijden worden gespeeld en de daarbij gebruike lijke uitstapjes gemaakt. De voorberei ding van het Nederlandse waterpolo- zevental zal geheel bestaan uit een kei harde training, die aan Frans Kuyper wel toevertrouwd is. „Trainen, trainen en nCiT eens (rainen. Dat is het devies voor de spelers, die ge kozen zijn voor dc waterpolo-training in verband met de Olympische Spelen". Dit zei ons Zaterdagavond de voorzitter van de sportcommissie van de K.N.Z.B., de heer J. Armbrust bij het begin van deze training. Behoudens enkele onderbrekingen zul len de spelers elke Zaterdagavond in het Sportfondsenbad Oost te Amsterdam bij elkaar komen voor de oefeningen onder leiding van Frans Kuyper. De nacht brengen zij door in het zwembad, zoals reeds een aantal jaren geschiedt. Zondag- ochtends wordt de training hervat en later vertrekt het gezelschap naar het C.I.O.S. te Overéeën voor de conditie training onder leiding van Rob Sindorff. „Wij blijven trainen desnoods tot de laatste dag voor het vertrek naar Mel bourne", zo zei de heer Armbrust voorts. De Haagse club HIJC heeft het Inter nationaal ijshockey-tournooi, dat Zater dag en Zondag te Chaux de Fonds (Frank rijk) is gehouden en waaraan door Bad Toelz. Chaux de Fonds, Milano Inter en HIJC is deelgenomen, gewonnen Won HIJC des Zaterdags de wedstrijd tegen de Italiaanse club Milano Inter met 53, des Zondags zegevierden de Hage naars met 95 over Chaux de Fonds, dat Bad Toelz met 93 had geklopt Milano —Toelz 54. Eerstgenoemde wedstrijd had een zeer rommelig karakter. Enkele malen moest de ontmoeting worden onderbroken, aan gezien men slaags was geraakt. De ontmoeting Chaux de Fonds— HTJC. die door 8000 toeschouwers werd bijge woond, stond op een hoger peil. In de eerste periode waren de Hagenaars over wegend sterker en in de laatste twee speeltijden ging de strijd gelijk op. Laliberte was wederom de ster van de baan. Hij scoorde 4 maal, terwijl Loek 2 keer de roos trof Gelinas, Zukiwsky en Schwencke namen ieder één doelpunt voor hun rekening. Van de uitgenodigde spelers waren Za terdagavond aanwezig: Anton de Boer (Robben), Freddy van Dorp (A.Z. en P.C.), Harry Lamme (Robben), Nico Luchs (Robben) Wim Mostert (A.Z. en P.C.), Hans Muller (Dolfijn), Frits Smol (H.Z. en P.C.), Wim Waalewijn (H.Z. en P.C.) Ben Kniest (Neptunus Amersfoort) en Rolf Waagenaar (Meeuwen). Gerrit Bijlsma (Haarlem) mag nog steeds niet zwemmen wegens een .knie tje" en Nijs Korevaar (H.Z. en P.C.) kon om andere redenen niet aanwezig zijn. Het ligt tenslotte in de bedoeling uit de B- cn de jeugd-trainingsploeg nog twee spelers voor de toptraining aan te wijzen. De heer André Mouton, directeur van de Parjjse winterbaan, heeft bekend ge maakt dat vier bekende zesdaagserenners, t, w. de Belgen Rik van Steenbergen en Stan Oekers en de Nederlanders Schulte en Peters, deze winter niet door hem gecontracteerd zullen worden. Hij verklaart dat de „Azen van de Zes daagse" dictatoriaal optreden tijdens elke wedstrijd en hoopt dat de directeuren van de winterbanen de handen ineen zullen slaan om aan deze dictatuur een eind te maken. •r*" 'v.- Spreiding school-quadrille pizzaner-ras gefokt. Door de hogere knie- actie en de van nature gecadanceerde be wegingen eigenen deze paarden zich bij zonder goed voor de klassieke hogeschool. De beslissende cn meest geweldige in druk, die men van de voorstellingen der Spaanse Rijschool krijgt, is de grote een heid van ruiter en paard. Deze eenheid draagt nooit het stempel van een opge- dwongen dressuur, van een verkuntseld dictaat. In tegendeel, zij laat de gracieuze figuren en edele evoluties als een gemeen schappelijke wils-prestatie van ruiter en paard zien. Uit de natuurlijke gang, de onbewust© bewegingen der edele paarden, hebben zich oefeningen en bewegingen van d© hoge school ontwikkeld, die door haar vol maaktheid, door de onovertroffen beval ligheid van de vorm, de toeschouwer, leek of kenner, steeds weer in verrukking brengen. Als een jonge danseres voert de zijde achtige, glimmende Lipizzanerschimmel •an lange teugel zijn sierlijke dans- In Parijs is een wielerwedstrijd ge oden tussen een Frans en een Italiaa.i- ploeg. De ontmoeting bestond uit een irint tijdritten, derny-rit, achtervolgin en en klassements-rit. In de Franse loeg kwamen o.a. uit: Bellenger. Darn- rade Dupont, Robic, Anquetille en Vltre \7oor Italië verschenen o.m Maspes Defilippis, Albani, Minardi. Copp' en Messina oP de baan. De Fransen wonnen deze interland-ontmoeting met 5V4—VS. j>uat

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 7