Kanspaarden Meppel en Laren binden de strijd aan RADIO PROGRAMMA PUZZLE SANOSTOLaas»i Overzicht Tweede Kamer Grote moeilijkheden bij Almelose Heracles Beker-Zondag in optima forma DKS, Nijmegen, PW en Zutphen „halen in" PAGINA 7 Terug naar de amateurs? GEEN NEDERLANDS TEAM FIFA-JEUGDTOURNOOI MAX PIPPOW DEFINITIEF SCHEIDSRECHTER Door JOHN BUCHAN Vertaald door J. M. Kempees. Oplossing van gisteren ^en wereldmerk van Zwitsers ife ^Sjlt fabrikaat Proeft de ongeëvenaarde heerlijke smaak! De financiële moeilijkheden bjj de Al melose semi-profclub Heracles ziin mo menteel van dien aard. dat in de boezem van de vereniging ernstig overwogen wordt terug te keren naar de afdeling niet betaald voetbal. Bij de aanvang van het seizoen 1955/1956 was er reeds een begrotingstekort van 10.000 gulden, waarbij de recettes berekend waren op een bedrag van gemiddeld 3.000 gulden uer wedstrijd. Door de slechte resultaten in de competitie haalde men dit bedrag echter niet, waardoor het tekort steeds groter werd. Daar het voor mogelijk moet worden gehouden dat Heracles volgend seizoen naar de tweede divisie zal degraderen, zullen deze moeilijkheden door een ver moedelijk aanhoudende vermindering van de publieke belangstelling nog toe nemen. Ernstig wordt dan ook overwo gen om weer plaatsing te zoeken bij de amateurs. Een commissie stelt echter po gingen in het werk een bedrag bijeen te brengen, ter dekking van de begrotings tekorten en waaruit tevens aankopen van nieuwe spelers kunnen worden ge financierd. Dit bedrag zou moeten liggen tussen de 100.000 en 200.000 gulden. Men denkt hierbij aan financiële steun van de gemeentelijke overheid en van de plaatselijke fabrikanten. Destijds was Heracles een van de laatste clubs die zich meldden bij de sectie Betaald voetbal De Almelose club heeft een behoorlijke staat van dienst in de KNVB. In de eerste klasse werd zesmaal het kampioenschap van het district Oost behaald, terwijl de club tweemaal landskampioen is geweest, namelijk in 1927 en in 1941. Nederland zal niet deelnemen aan het F.I.F.A.-jeugdUiurnool, dat in de komen de Paasvacantie in Boedapest wordt ge houden. Voor de K.N.V.B. geldt de be trekkelijk verre reis als een der voor naamste bezwaren. Het is thans definitief, dat de Duitse scheidsrechter Max Pippow de leiding zal hebben van het gevecht om de Europese titel weltergewicht tussen Beb van Klave- ren en de kampioen, de Fransman Idrissa i Dione. dat op 28 November in de Ahoy'- hal te Rotterdam wordt gehouden. Er zijn echter nog verschillende andere inter-regionale ontmoetingen van eerste klassers die zeer de aandacht trekken, namelijk GHBS—Zwolle, TOGÓZwart Wit. EMHCBe Fair (dames èn heren!), BredaBMHC. HilversumTilburg en UnionSCHC. Bij ai die wedstrijden ver meldt het programma ook nog 14 wed strijden om de Veteranen-beker. Een bekerdag in optima forma! hevige pijnen in de buik. Na een massage scheen hij zich weer beter te gevoelen en de jongen speelde verder. Enkele minuten later zakte hij wederom ineen. Hij werd naar een ziekenhuis gebracht, waar een gevaarlijke operatie noodzake- liik bleek Zijn toestand is zorgwekkend. De jongeman moet een hevige trap in de buik hebben gehad van een van zijn tegenstanders. De politie zoekt de dader. Horizontaal: 1 vogel. 3 duur van eb en vloed, 5 inhoudsmaat (afk.). 7 muziek instrument, 8 ijzeroxide. 10 bolgewas. 12 deel v. e. huis. 14 wijza waarop iets zich toedraagt. 16 tandeloos zoogdier. 18 Europese hoofdstad, 20 stofmaat, 21 met kracht van boven neervallen, 22 onbep. vnw„ 26 Chin, maat, 27 pl in Friesland. 30 kuip. 31 zangnoot. 32 getij, 33 bijwoord Verticaal: 1 kil, 2 zangstuk. 3 seconde, 4 dun. 5 titel (afk.). 6 soort onderwijs (alk.), 9 damp, 11 schamen, 13 toiletar tikel, 15 bergruimte, 17 zijrivier v. d. Donau. 19 bergweide, 23 riv er in Duits land. 24 inwendig orgaan. 25 zeedier, 28 en dergelijke (afk.), 29 jongensnaam, 30 voorzetsel. bereid uit heilbot- en kabeljauwlevers en de kleuren van een of andere club of school. Het optrden van de oude man was vol maakt. Mijnheer Hannay zei hij aarzelend. Wenst U mij te spreken? Een ogenblik, jongens, ik ben zo weer bij je. We kunnen beter naar de rookkamer gaan. Ofschoon ik geen greintje zelfvertrou wen meer over had, dwong ik mij zelf het spelletje door te spelen. Ik trok een stoel bij en' ging er op zitten. Ik geloof, dat wij elkaar al eens eer der ontmoet hebben, zei ik, en ik vermoed, dat U weet, waarvoor ik kom. Het licht in de kamer was flauw, maar zover ik hun gezichten kon zien, speel den ze hun misleidende rol heel goed. Misschien, misschien, zei de oude man. Ik heb niet zo'n heel goed geheugen en ik vrees, dat U mij zult moeten ver tellen, waar U voor komt, mijnheer, want ik weet het werkelijk niet. Nu dan, zei ik en al die tend scheen het mij toe, dat ik pure onzin zat uit te kramen ,ik ben gekomen om U te ver tellen, dat het spelletje uit is. Ik heb hier een bevel tot arrestatie van U drieën. Arrestatie, zeide de oude man en hij keek werkelijk geërgerd Arreatieü Goe de hemel, waarvoor? Voor de moord op Franklin Scudder in Londen op de 23e van de vorige maand. mik heb die naam nooit tevoren ge hoord, zei de oude man verbluft. Een van de anderen begon te spreken. Dat was de moord op Portland Pla ce. Ik heb er over gelezen. Grote hemel U moet gek zijn, mijnheer! Waar komt U vandaan? —Van Scotland Yard, zei ik. Daarna heerste er gedurende een mi nuut volmaakte stilte. De oude man staar de naar zijn bord en speelde met een noot, het volmaakte beeld van onschuldige ver bijstering. Toen begin de gezette te spreken. Hij stamelde een beetje, als een man, die naar woorden zoekt. Wind U niet op, oom, zei hij. Het is een vergissing, die niets te betekenen heelt die dingen komen meer voor, wij kunnen het gemakkelijk in orde brengen. Het zal niet moeilijk zijn onze onschuld te bewijzen. Ik kan aantonen, dat ik op 23 Mei niet in het land was en Bob was in een ziekenhuis. U was in Londen, maar U kunt uitleggen, wat U daar deed. Horizontaal: 1 e.k., 3 kraag. 7 re, 9 barok. 11 traag. 13 tor. 14 elk. 15 netel, 17 liter. 19 ar 20 negen, 22 I.O., 23 n.a.v., 24 ia. 26 etter, 28 le, 29 elite, 31 reder, 33 lea. 34 nono. 35 largo, 37 lenig, 39 n.h. 40 eerst, 41 e.a. Verticaal: 1 eb, 2 kater, 3 koren, 4 r.k., 5 at. 6 grein. 7 rakel, 8 eg. 10 rot. 12 alt. 15 natie, 16 lente, 17 lever, 13 rover, 21 gat, 25 allah, 26 etage. 27 renet, 28 leiye. 30 ier. 32 don, 35 l.n., 36 oe, 37 Ï.S., 38 ga. (Wordt vervolgd)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 7