Zelden maakte Kuselhumes Stadion zo'n fluitconcert mee STUDIECENTRUM Dan liever fair spel en een nederlaag! 1 Tien mans-barrière verdedigde een-twee zege met alle en voornamelijk onsportieve middelen Frans de Munck behoedde onze falende ploeg voor nederlaag Scherpe critiek in de Saarlandse pers Voetballers bleken onze slechtste ambassadeurs Onsympathieke indruk door unfaire trucs Een der pijnlijkste overwinningen in onze voetbalhistorie Galina Zybiiia brak haar Wereldrecord Brnsselers scoorde anderhalf doelpunt Duits nationaal elftal klopte de Noren DONDERDAG 17 NOVEMBER 1955 ?AGINA 5 Voordelen misbruik Met bittere bijsmaak Maar een groot deel van het Saarlandse publiek heeft dat niet meer gezien en was al op weg naar huis, met een bittere bijsmaak in de mond en met allesbehalve vriendschappelijke gedachten over deze Nederlandse voetballers, die de naam van ons volk in dit kleine Europese hoekje „niemandsland" méér schade hebben gedaan dan ze zelf kunnen bevroeden. GERARD PATTIJN Vraagt inlichtingen over de vele cursussen die het Studiecentrum organiseert Penalty! Van der Hart knalt onder de gespannen blik van de Oranje-mannen (uiterst rechts) loeiend hard in. en scheidsrechter Nussel Inderdaad: zó erg was het. Ten koste van alles...-. Kansjes Uit penalty gelijk uit fouten Saarlands doelpunt Tiveede helft De Saarlanders forceerden direct bij de hervatting enige corners. Tweemaal ach tereen stond een Nederlands bot een schot in de weg tot Martin naast schoot. Neder land moest lange tijd in die tweede helft teren op de corner, die doelman Strempei weggaf bij een verrassend en zuiver ge richt lange afstandschot, dat Klaassens na een energieke solo afvuurde. „Winnende" goal Permanente paniek Maar niet overtuigend «'"ie ■>'>«*+*«- NEOERLANOS SCHRIFTELIJK SI 1 IhChN IK M CULEMBORG Het Duitse nationale elftal heeft einde- '(jk zijn derde interland na de Wereld kampioenschappen gewonnen, maar aan verwachtingen van de 50.000 toe schouwers in het Wildpark Stadion van Karlsruhe, 'n herboren Wereldkampioens- Woeg (tegen de Noren) aan het werk te 4ien, heeft het team van Sepp Herberger Scker niet voldaan. De 20 zege was dan "ok niet helemaal overtuigend. Het Noorse ®lftal gaf fris cn ongekunsteld spel te sien (beter dan dat van vorige week in Amsterdam), waardoor gevaarlijke situa- 'ies ontstonden. Maar het ontbrak de ^oren aan een stevig contact tussen ver- ^cdigings- en aanvalslinie. De gasten hadden gedurende het eerste ^artier een sterk overwicht, maar de Gevaarlijke schoten van middenvoor Dyb- Jva<j en rechtsbuiten Knudsen misten doel. wereldkampioenen herstelden zich ?aarna en binnen twee minuten was het '°t der Noren beslecht. Fritz Walter (als ^Pelregisseur niets te betekenen scoor- nog volkomen onverwacht het eerste Skipunt (op voorzet van linksbinnen ?öhrig) en in de 26ste minuut maakte •töhrig zelf 20. De Noren bleven terug- achten, maar kwamen niet tot een tegen- chnt. k*« de tweede helft verslapte het spel. oelman Hansen moest onder de druk, 7le de Duitsers uitoefenden, nog wel enige ingrijpen, maar gevaarlijk werden 1 nooit, evenmin als hun tegenstanders (Van onze speciale verslaggever), SAARBRÜCKEN, hedenochtend Dat Nederland met de voetbalwedstrijd tegen Saarland geen beste beurt heeft gemaakt blijkt ook uit de reacties in de Saarlandse ochtendbladen. In Saarlands Allgemeine Zeitung lezen wij: „Zelden heeft het Kieselhumes Stadion zulke fluitconcerten meegemaakt als bij de wedstrijd Saarland—Nederland en deze fluitconcerten waren ditmaal meer dan terecht. Wie op Bid- en Boete dag naar het stadion gepelgrimeerd was om een voetbalwedstrijd van kwaliteit te zien, werd zeer teleurgesteld. Wat hij we] kon zien. was een ongeconcentreerd Saarlands elftal en een overdreven hard spelende Nederlanuse Oranje-ploeg. De aanduiding „overdreven hard" is eigenlijk voor de Nederlanders nog vlijend, want wat zii meebrachten was voornamelijk een collectie onsportieve trucs, die de volks ziel tot koken brachten". „Als wij terugdenken aan de wedstrij den van Saarland tegen Fransen. Oosten rijkers. Noren en Zwitsers", zo gaat het blad verder, „dan staan die in opmerke lijke tegenstelling tot dit spel van de Nederlanders". Het Nederlandse voetbal heeft zich met de wedstrijd in Saar- bruecken een slechte dienst bewezen. In de Neuese Nachrichten (Die Deut sche Heimatzeitung) wordt er eveneens op gewezen, dat de Nederlanders, groter en langer en robuuster van bouw, deze voordelen hebben misbruikt en een veel te harde wedstrijd hebben gespeeld. Tenslotte het weekblad Toto Sport dat zegt: „De Nederlander^ maakten van hun physieke meerderheid meer gebruik dan een faire mentaliteit toelaat en wisten daardoor de zege te behalen. Bij elke ean- val van Saarlan^ demonstreerden zij een menigte van unfaire trucs, waardoor zij een uiterst onsympathieke indruk ach terlieten. Volgens Toto Sport was de K.N.V.B.- secretaris. Brunt, na afloop helemaal niet blij met de overwinning Volgens het blad zei hij: „Feliciteert U mij niet, want het was Uw elftal (dat der Saartanriers) dat de gelukwensen verdient Saarland heeft met pech verloren. En ook trainer Merkel was na afloop tegenover de Saar landse pers over zi.in elftal niet tevreden. De Saarlandse spelers in het algemeen laakten het harde spel van de Nederlan ders, die tai.i allen in Saarbriicken een on prettige indruk hebben achtergelaten. f Door Martin W. Duyzings Saarbrücken, Woensdag HET GESOL MET onze vlag was pijnlijker nog dan al het ande- re Terwijl, aan het slot van de fees telijkheden in het Kieselhumes Sta dion e®n vriendelijke grasmat, ge vangen in een grauw decor v de 25.000 Saarlanders, die ons sedert deze voetbalveldslag vast en zo'n vriendelijk en argeloos volkje niet meer vinden, het zegevierende Oranje-team onthaalden op een ver- vooroorlogs joel- en fluitconcert, terwijl, ter voorkoming van mogelij ke incidenten, de plaatselijke gendar merie ijlings en met kennis van za ken een erehaag vormde teneinde in het spreekwoordelijke gedrang voor de kleedkamers Rinus Schaapman en diens Nationale Kornuiten tegen mo gelijke uitbarstingen van de woede des volks te beschermen holde er een groepje, van vaderlandsliefde lallende jongelieden met een Neder landse vlag en een scheepstoeter over de sintelbaan. teneinde de verblufte omstanders duidelijk te maken, dat er vandaag in dit stadion zowaar óók nog een dozijn Nederlandse suppor ters waren, die zich voor deze Ne derlandse overwinning en voor de manier, waarop zij bevochten werd, niet volop schaamden Het was zoals gezegd, met die na tionale driekleur en dat troepje door-het-dolle-heen supporters een bijzonder pijnlijke geschiedenis. Want zelden hadden wij na afloop van een interland (zij het ditmaal een interland, die het zonder de volkslie deren moest doen zolang het „Deutschland uber alles'' aan de Saar voorlopig nog slechts "P politieke vergaderingen gezongen kan worden) zó weinig recht met onze nations,© driekleur en onze vaderlandse voet- balsentimenten op hol te slaan Het is waar: wij wonnen deze In terland. Elf Nederlandse semi-profs krijgen straks, mét de meeste hoog achting van de K.N.V.B., 150 op hun giro-rekening, doch deze arm zalige overwinning van een team, dat er kennelijk op uit was. zich zelf, onze voetballerij en het Nederlandse volk, dat het op dit terrein heet t® representeren, aan de Saar voorlopig hartgrondig onsympathiek en volsla gen onmogelijk te maken déze overwinning was drie nederlagen meer dan waard XXX ELDERS OP DEZE pagina zult ge kunnen lezen hoe dit Neder landse elftal tweemaal drie kwartier lang vergeefs liep te zoeken naar het antwoord op het spel der Saarlanders. dat voornamelijk gedra gen werd door zeer behoorlijke lichaamsconditie en een overdonde rende hoeveelheid van vinnige, doch fris-aandoende geestdrift. Wat de Saarlanders aan tactische wijsheid meebrachten stamde uit de vooroor logse Duitse school: Hellmuth Schön. de voormalige goalgetter van het Duitse nationale elftal, die het team van de Saarlander Fussball Bund onder zijn hoede heeft, zweert kenne lijk na al die jaren nog steeds bij een eindeloos tik-tak spel, dat nauwe lijks kans op varianten biedt en dat, van nature, de Weense élégance mist om het desondanks voor het oog aan trekkelijk te maken. Tegen dit In de kern zo simpele speltype, waarmede Nederlandse ploegen in het verleden nauwelijks enige moeite hadden. Hep het Nederlandse elftal (met elf hoof den vol alleringewikkeldste tactische wijsheden) zich praetisch onmiddel lijk al te pletter. Van der Hart ver loor prompt zijn zekerheid toen de vijandelijke middenvoor in terugge trokken positie bleek te spelen, het geen voor een stopper-spil die men met man en macht ingehamerd heeft dat hij middenvoor of géén mld- denvoor! In de schaduw van zijn doelman met alle geweld en uitslui tend ten gerieve van HET SYSTEEM stoDperen moet. altijd wat pijnlijk is. Het schiep niet alleen verwarring bij Van der Hart. het veroorzaakte prompt paniek In heel ons, zo solle- de geheten defensieblok. dat we te genwoordig te pas en te onpas nog met onze buitenspelers nlegen te ver sterken hetgeen inderdaad een voor treffelijke methode fs om onze spe lers gelegenheid te geven in ons doel gebied over eikaars ledematen te struikelen XXX Zó WAS DAN in deze interland de situatie: een Nederlands elftal dat met uitzondering slechts voor Frans de Munck die ons van een catastrofe redde zonder veel reden en kennelijk alleen omdat het geen tactische varianten meer te beden ken weet (voor zover een elftal dat tegenwoordig nog zou mógen!) klak keloos uit zijn gewone doen werd gespeeld en. dat zich haastte om het oubliek duidelijk te maken, dat het deze ervaring niet al te best ver dragen kon. In een wedstrijd die we. ook al kampeerden de Saarlanders royaal drie-kwart van de speeltijd op de Nederlandse helft, met 1—? konden winnen, niet alleen omdat de referee zo vriendelijk was een ge heide strafschop tegen de onzen over het hoofd te zien. doch vooral omdat onze tegenpartij Uidende bleek aan een „au fond" machteloze aanval en een gemakkelijk tê desorganiseren defensie, vertoonden wij de complete voorraad onze semi-proftrucs en ge droegen wij ons alsof wij bezig wa ren, met een horde bulldozers de Siegfriedlinie om te spitten. Niet alleen Clavan. die voor het overige niets liet zien wat zijn voor ganger Carlier niet beter zou kunnen en die voornamelijk opviel door een uitgesproken venijnige en njandelij- ke manier van snelen, bezorgde ons ln deze wedstrijd een slechte naam. Anderen, zoals Van der Hart. waren hem voorgegaan. Het benauwendsta aan dat alles was, dat de Saarlan ders dit rauwe, herhaaldelijk uitge sproken onsportieve snel der onzen niet alleen niet uitlokten, doch ons zelf niet met geliike munt betaalden. En wellicht zullen de Saarlanders enige moeite hebben om te begrijpen, dat we in de,Neder!andse voetbalwe reld aan één semiprof-selzoen vol doende hebben om een naar voetbal sterren zó hoog te paard te tillen, dat ze alleen de gedachte, er oott eens af fe kunnen tuimelen, al niet ver teren kunnen. Het enige wat men hopen kan ts, dat het K.N.V.B.-bestuur. dat er toch naar streeft ook in de semlprof-we- reld althans tets van een sportieve sfeer te redden, deze Nederlandse zege met enige huivering heeft geac cepteerd en dat men daar de moed heeft desnoods enigen onzer „ster ren", die vandaag tn geen enkel op zicht schitterden, uit het zadel te wippen zo ze nog éénmaal, gehuld in het oranje-shirt. Nederlands goede naam als sportnatie te grabbel willen gooien I hand te tellen, de eenzame, in de midden cirkel verblijvende Appel kreeg daar één keer een spurtende De Bruickere naast zich en zag uit zijn doorkopbal de Til- burger nota bene ook nog slechts rake lings naast schieten. Acht corners voor Saarland in die twee de helft. Acht maal levensgrote paniek in het Nederlandse doelgebied. Acht dreigende gevaren door een De Munck- in-grootse-vorm bezworen. En toen lieten in de laatste minuten de Saarlanders, moe gesjouwd en beurs ge beukt, het hoofd hangen. Ergens stond blijkbaar in de sterren geschreven, dat ze deze wedstrijd niet móchten winnen en in die laatste minuten kon Oranje zowaar nog naar voren komen om twee corners te nemen waarna dat kleine legioentje supporters met zijn misplaatst vlagvertoon voor de tribunes de maat volmaakte. De Wereldrecordhoudster kogelstoten, Galina Zybina, verbeterde haar Wereld record kogelstoten voor de vierde maal van dit jaar. Tijdens de Russische kam pioenschappen te Tbilisi stootte zij de ko. gel 16.67 m. ver, waarmede zij haar vorige prestatie van 16.45 m. op 8 November, aanzienlijk verbeterde. Oranj gooide Nederland s naam aan de Saar te grabbel (Van onze speciale verslaggever). Saarbrücken, Woensdag. HET TROEPJE BROODDRONKEN Nederlandse sup porters dat vanmiddag, dwars door het gefluit en gejoel van de Saarlandse menigte heen, met opge heven vaan over de sintelbaan kwam stormen, tot vlak voor de eretribune en de kleedkamers doordrong en daar onder gejuich de Nederlandse driekleur ging zwaaien boven de hoofden der van het veld terugkerende Oranje-spelers, had dat gebaar achterwege kunnen la ten. Het kon slechts het misprijzen van de terecht verontwaardigde Saarlanders alleen maar vergroten en dat dééd het ook. Eén was er slechts voor wie enig applaus op zijn plaats was. Doelman Frans de Munck, die in zijn eentje méér dan alle andere tien tezamen heeft gedaan om de nederlaag te vermijden. Inderdaad, een nederlaag! Dat had het deel moeten zijn van deze Oranje-ploeg, die vanmiddag niet minder deed dan de goede sportnaam van het Nederlandse volk te grabbel gooien. We hebben ons als landgenoten voor dit Nederlandse elftal zitten schamen. En wat tien jaar geleden onze legendarische correcte mariniers en verleden maand onze burgemeesters aan goodwill bij het Saarlandse volk hebben gekweekt, dat is vandaag in twee luttele uren tijds door een ploeg Nederlandse voetballers gron dig en op ergerlijke wijze bedorven. Zó ondubbelzinnig, zó onbeschaamd en zó onopgevoed heeft de Oranje-ploeg zich vanmiddag gedragen, dat we gaarne als toeschou wer-beroepshalve onze excuses aan de Saarlandse spe lers en het Saarlandse publiek zouden willen aanbieden. En dan tóch een overwinning. Jawel, maar vraag niet hoe! Door in de tweede helft permanent met tien man te verdedigen, door allerlei onbehoorlijke practijken, door een niet geringe portie geluk (de scheidsrechterlijke leiding inbe grepen) en.... ten koste van alles, wat het Nederlandse volk op sportgebied aan goede naam en vriendschap te verliezen heeft. Tenslotte wonnen wij die wedstrijd ook nog, hoewel voor een ondergeschikt deel. door de tekortkomingen van onze tegen standers. Deze Saarlanders bleken meer dan een volwaardige tegenpartij, maar ook hun voetballen was niet vlekkeloos. Hun verdediging maakte een paar fouten, waar door ze zich nooit sterk genoeg voelden, om nóg verder naar voren te gaan. Daar door kreeg de kracht achter de Saar landse aanvallen nooit die van de mas sieve stoomwals, die wellicht nog wél de Nederlandse yerdediging omver had kun nen rollen. Bij de afwerking van hun aan vallen demonstreerden de Saarlanders tóch nog te weinig schotvaardigheid en ook te tijdrovende combinaties en drib- belspel. Maar deze tekortkomingen waren min der groot dan het slechte plaatsen en het vaak lukraak wegtrappen in de Neder landse ploeg, die in technisch opzicht niet aan deze Saarlanders kon tippen en die de twee doelpunten moest scoren uit een strafschop en een vrije trap! Appel bracht om vijf minuten over half drie de bal aan het rollen en Nederland begon met enkele aardige aanvallen, die al direct tot een paar foutjes in de Saar landse verdediging leidden. Het werd van weerskanten een wat rommelig begin. De Saarlanders moesten de structuur van bun spel nog vinden, de Oranjeploeg vond die structuur nooit, tenzij men het panieke rige tien-mans-verdedigen met dit woord zou willen betitelen. Nederland kreeg bij een foutje van kee per Strempei, toen Appel en Bosselaar een begin van een combinatie opzetten, het eerste kansje. Bosselaar spurtte fel toe op het, door de uitgelopen Strempei niet gegrepen terugspeel-balletje. Lauck kon er nog juist bij. Het leer bleef even han gen tot rechtshalf Siedl een zwak schot van Appel resoluut keerde. Van betere kwaliteit was een Saar- aanval, waarbij de aanvoerder-linksbin nen Martin, samen met zijn rechtervleugel AltmeyerFollmann door de Nederlandse linies laveerde. Martin kwam helemaal vrij en kogelde op kniehoogte in. maar De Munck verrichtte toen de eerste safe van wat er een paar dozijn zouden worden. Van der Hart, die ten onrechte trachtte1 de teruggetrokken middenvoor Kieger te blijven volgen en die tegen de samen aan vallende binnenspelers Altmeyer en Mar tin herhaaldelijk misgreep, had zijn prik kelbaarheid daarover al eens een paar keer doen- -blijken. ging. De Nederlandse tegenaanvallen waarin de volledig falende Clavan zeiden een aandeel nam, liepen veelal over Bosselaar, wiens te hoge en scherpe voor zetten echter voor keeper Strempei een gemakkelijke prooi werden, behoudens in de negentiende minuut, toen De Bruickere er nog juist bij kon. maar zijn schot, in de clinch met de uitlopende keeper, pal naast vloog BRUSSELERS Anderhalf doelpunt a LS HET WAAR IS, dat de sport een middel kan zijn ter bevordering van f\ de vriendschapsbanden tussen twee volkeren, dan is het ook waar, dat zij vijandschap kan kweken. En dat heeft dan vanmiddag in het Kieselhumes Stadion van Saarbrücken ons eigen Nederlandse elftal gedaan. En als er van avond in de grijze, verweerde Saar-hoofdstad géén mensen met wraakgevoelens rondlopen, dan komt dat alleen maar omdat deze Saarlandse bevolking bij alle terecht geuite verontwaardiging tóch een zeer rustig en gemoedelijk slag mensen bleek te zijn, niet gauw uit het evenwicht te brengen, een sympathiek en prettig volk, tegenover welks gastvrijheid onze voetbaldelegatie zich op een zeer grove en ergerlijke wijze heeft misdragen. Laten we de ergste meteen noemen: onze der Hart, die ken nelijk weer eens leed aan schrome lijke zelfoverschat ting. echter in dt eerste minuten reeds een paar maal misgreep op de bei de aanvallende binnenspelers, die daarna nooit meer de rust, de onwrik baarheid van vori ge wedstrijden be reikte en die van de weeromstuit ge bruik maakte van allerlei onoirbare trucs. Dat kwarr ons in de zesde mi nuut al op een vrije trap te staan, waar- Uit de Saarlanders bun doelpunt scoor den. En ondanks deze boosdoener maar stopper-spil Van VAN DER HART Boosdoener radicale afstraf- fing ging Van der Hart dóór, zelfs na dat hij van de Belgische scheidsrechter Van Nuffel een officiële waarschuwing wegens natrappen had gekregen. Onze backs Wiersma en, vooral Kuys. die ook al zeer matig speelden, gingen zich met name in de tweede helft aan dezelfde practijken te buiten. En dat de Saarlanders na dat ene doel punt in de zevende minuut verder niet aan scoren toe zijn gekomen, heeft een reeks van oorzaken: a. In de hele tweede helft heeft Ne derland slechts met één man in de aan val gespeeld (midvoor Appel), die in trieste eenzaamheid in de middencirkel rondhing, maar daar overigens, ondanks al zijn charges, tegen de Saarlandse in valler-stopper Lauck, niets had in te brengen; hij bofte nog dat hij niet tegen de echte stopper Momber behoefde op te tornen'. b. De rest van ons elftal, niet alleen inclusief de binnenspelers maar zélfs met de beide buitenspelers ver terugge trokken, vormde in die tweede helft een levende tien-man-barrière; c. In die tien-man-barrière vielen Bos selaar en Clavan voornamelijk op door onsportiviteiten, die ze tegenover de Saar landse buitenspelers toepasten en dreef de afweer van de Saarlandse aanvallen voornamelijk op de kanthalfs Klaassens en Schaap; d. Dank zij die beide kanthalfs, die verdedigend overal tussen zaten, wier plaatsen in tijdnood echter meestal er barmelijk slecht was, maar die tenminste nog de „verdienste" hadden, dat ze, even als De Bruickere en Brusselers, correct bleven spelen, heeft keeper De Munck dan niet nóg meer werk te doen gekre gen. e. En wat De Munck dan nog voor werk kreeg: een dozijn uiterst harde en moeilijke schoten, heeft hij op fantasti sche wijze uit zijn doel gehouden. Dit was echt een wedstrijd, waarin een keeper als De Munck kon „groeien", en dat heeft hij dan ook gedaan, kon uitgaan, twee buitenspe lers die vrijwel niet aan hun normale taak zijn toegekomen en die voornamelijk mee verdedigden, een middenvoor die, ondanks al zijn handigheid en ondanks een lengte voordeel maar met een schromelijk tech nisch tekort niets klaar maakte tegen zijn directe bewaker; tenslotte twee binnen spelers, van wie Brusselers nog het meest zijn best deed om opbouwend voetbal te spelen en van wie De Bruickere wederom aan alle kanten faalde. DE MUNCK Topvorm En dat werd hem in de zesde minuut noodlottig. Nu was het rechtsbinnen Alt meyer, die samen met de linkerwing Mar tin— Vollmar een combinatie opzette. Er kwam een kans voor de ineens meegeko men Krieger, die door Van der Hart buiten het strafschopgebied iets te hardhandig op zij werd gezet. De scheidsrechter, Wiens besiissingen zeker niet in ons nadeel Uitvielen, gaf een indirecte vr(je trap, door Vollmar goed voor het doel gebracht. De Munck kon de kopbal van rechtshalf Siedl nog wegslaan, maar rechtsbuiten Foll mann (even kaal en bijna even handig als zekere Bertus) ving het leer op en kogelde het in de vlucht in. De l—o voorsprong bracht het Saar- landse publiek, dat van de aftrap af zijn ploeg op enthou siaste wijze had aangemoedigd, in een permanente juichstemming. De blauwhemden lan ceerden van het middenveld, dat ze onbetwist in bezit hadden, een vloed golf van nieuwe aanvallen, slechts onderbroken door talrijke overtredin gen van Van der Hart, een mond- blessure van Foll mann na een wild kopduel met Wier sma, wat allemaa! vrije trappen aan de lopende band opleverde en waar bij onze verdedi ging de steun vat Klaassens. Schaai en Brusselers hare nodig had. Slechts éénmaa, kwamen de Saar landers tot een ge vaarlijk schot van - aanvoerder Martin, De eerste Nederlandse corner in de eer ste helft (Saarland nam er drie) leidde in de 27ste minuut de gelijkmaker in. De Saar-verdediging riep, in paniek toen Bosselaar toespurtte op een poging van Lauck om terug te spelen, frappante ge lijkenis op met een ouderwetse rommel zolder. waarin Clavan plotseling een schot waagde, dat corner ging. Bosselaar zette hoog en ver voor, Brusselers klom, bij de tweede paai, met heel zfjn rijzige gestalte de lucht in en sloeg het leer met een prachtige neerwaartse kopbal in de hoek, waar rechtsback Schussig slechts kon redden door hands te maken. Strafschop En Van der Hart knalde loeiend hard in. Het spelbeeld werd iets meer verdeeld. Appel waagde een slap schot, dat onge vaarlijk bleek. K'.aas- jj£ j ..jilj&t, sens moest in laatste ln- sr je*" Tijfc stantie reddend optre- m - J5S <'en 'oen A'tmeyer een Jj||K vrije kans kreeg. Van IR jteaf, der Hart kreeg van I» scheidsrechter Van Nuf fel een waarschuwing wegens natrappen. Ap pel lanceerde een moei lijke en goed geplaat ste, maar evengoed ge stopte kopbal op een Bosselaar-voorzet. Onze kanthalfs bleven terug getrokken spelen en gaven weinig ruimte voor de Saarlandse combinaties. Kuys en Bosselaar deden on gemanierd bij Saarlandse vrije trappen. Van der Hart Het niet alleen defensief vele steken vallen, maar plaatste boven dien slecht en de rust kwam al met een onbehaaglijk gevoel. Tegen de verhouding in nam Oranje toen in de elfde minuut de leiding. De Bruickere, die in vooruitgeschoven positie speelde, trachtte zich aan de zijlijn van het strafschopgebied langs Siedl te wurmen, werd ten val gebracht, liet de vrije trap nemen door Clavan, die hoog voorzette. Wéér stond Brusse lers precies op de .juiste plaats bij de verste doelpaal opgesteld en nu trof zijn kopbal doel. Dat was dan 21 voor Oranje en daarmee had onze ploeg dan de zege behaald. Want tegen de nu waatT.k ih alle fel heid losbarstende Saarlandse aanvalsdrift (wat bleven de Saarlanders bij al die felheid beheerst en correct en wat stak het Nederlandse verweer daar grof tegen at....') hebben de Oranje-mannen niets anders meer gedaan dan zich met tien man rond het eigen strafschopgebied con centreren. Bosselaar ging terug, Clavan volgde hem. Brusselers groef zich nog dieper in, Klaassens en Schaap doken veelal échter Van der Hart op, ook De Bruickere kwam niet meer over de mid denlijn heen, Kuys en Wiersma gleden en duwden als wildemannen langs de lijnen. Toch geraakte men in die massale barrière in paniek, toen De Munck uitlopend moest redden om een misser van Van der Hart te herstellen en Wiersma ternauwernood een schot van Martin uit de hoek van het doel kon trappen. Saarland oogstte achter el kaar acht corners, toen De Munck een kogel van de gevaarlijke linksbuiten Vollmar met één vuist over de lat moest boksen, een boogbal van Krie ger uit de bovenhoek moest duwen en in zweefduik -en enorm hard schot van rechtshalf Siedl van richting ver anderde. Maar ondanks deze prachtige safes kroop De Munck door het oog van de naald, toen handsballen van Kuys en Schaap buiten het strafschop gebied wél, maar een nieuwe handsbal van Kuys binnen het penalty-vierkant niét werd bestraft en toen een listig opgewipt booghalletje van Vollmar op de lat wegdanste Het zou een eentonig verhaal worden van al maar Saarlandse aanvallen en al maar paniekerig en onbehouwen Neder lands verweer. Een kopbal van Altmeyer suisde nog via de paal naast. Oranje's uitvallen waren op de vingers van één KLAASSENS Onvermoeibaar dat rakelings naast Weer stond Brusselers (op de foto links zittend) op de juiste plaats eri nu trof zijn kopbal doel21 voor Oranje en de zege!

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 5