Enschede kon finish-roes gelijkmaker voorkomen m D.O.S. kanonneerde er hard op los DOS vond goed herstel Ajax bleef steken bij Limburgia Elinkwijk wandelde in tweede helft over Emma heen BVY volhardde in kort ook in slot-offensief J.C. buitte twee kansen en hield de zege vast spel Rapid uit Extra premie voor Fortuna 54 ADO's buitenspel-tactiek werd tegen Roda Sport noodlottig Sportclub speelde zakelijker, maar ook Feijenoord's arabesken toonden in slot-phase karakter Direct na de rust werd NO AD voor een voldongen feit geplaatst Excelsior's verweer stortte na de rust ineen MVV EN PSV MISTEN KANSEN Duel op techniek werd thriller De Vroet trainer-af bij Be Quick Volewijckers misten zegekans tegen GVAV mm ADO en Feijenoord onder de streep! Dordtenaren verzuimden hun kans Verdedigingen stonden geen doelpunten toe Nederland turnde beter dan Belgisch team S mLk£T*1r Ml"1 nederlandsFrolhockey. MAANDAG 21 NOVEMBER 1955 PAGINA Uitblinkende backs Twee doelpunten VOETBAL IN FRANKRIJK Enerverende finish VOETBAL ÏN ENGELAND VOETBAL IN BELGIë GROTE ZWEEDSE VOETBAL- ZEGE OP PORTUGAL GILLEN REED RECORD Klaas Boot werd derde ZEGE OP DE BELGEN (Van onze verslaggever) ENSCHEDE, Zondag. In de laatste acht minuten van de „thriller" tussen Sportclub Enschede en de technici van Feijenoord barstten aan alle kanten de sensaties los en wer den de 17.000 toeschouwers in het Enschedese Sportpark opgejaagd naar een zo beklemmende sfeer als ware Alfred Hitchcock persoonlijk aan het werk. Nog 8 minuten en Enschede scoorde zijn derde doelpunt: 31. Maar nau welijks 2 minuten later had Feijenoord de marge opnieuw tot een minimum verkleind: 32. Er vergleed nog géén volle minuut en het was 42. Maar wederom sloeg Feijenoord, in een koortsige finishroes, met feilloze trefzekerheid terug: 43. Op dat moment scheen Enschede niet meer de èxtra kracht te kunnen op brengen om nóg eens een ruimere voorsprong los te wrikken. En de wacht was op Feijenoord's gelijkmaker. Maar dat wist Enschede nog juist te voorko menDe zege bleef in het Oosten! Twee technisch knappe ploegen. Twee ploegen die in sierlijke combinaties de weg zoeken om de vijandelijke verdedi ging uit haar voegen te spelen. Meer dan eens stelde Enschede in dit seizoen zijn supporters teleur door zich tot die com binaties te beperken, door te „sterven" aan zijn eigen schoonheid, aan de solis tische neigingen ook van zijn individualis tisch ingestelde balgoochelaars. En het zelfde doet Feijenoord, met al zijn ..in houd" nog altijd niet tot de bovenste helft van de ranglijst doorgedrongen. Het Enschede-team van vanmiddag speelde echter Anders. Het liet de schoon heid en de arabesken aan de Rotterdam mers, was zélf ditmaal voornamelijk op het scoren van doelpunten ingesteld. Wèl langs de altijd bewandelde weg van tech niek en zuivere spelopbouw, maar toch zakelijker en van de franje ontdaan. De zwarthemden schoten ook veel vaker, vooral Van der Wel, die dan ook twee van de vier voltreffers op zijn naam bracht. En schotvaardigheid is nu juist niét Feijenoord's grootste troef! Een verdiende overwinning derhalve voor de Sportclub, die in dit duel op tech niek de beste „zakelijke" kwaliteiten be zat. Een duel tussen binnenspelers van naam: Bosselaar en Schouten bij de gas ten, Lenstra en Voges bij de thuisclub. Een duel met aantrekkelijk en gaaf com binatie-spel, maar wederom in producti viteit ten gunste van Sportclub Enschede beslist. De grote uitblinkers vond men intussen in de verdedigingen: rechtsback Kerkum bij Feijenoord (die elke week een ernstiger candidaat voor het Oranje-shirt wordt), linksback Odenthal bij Enschede (de ex- internationaal die ondanks zijn 33 jaar nog niet tè oud voor een come-back is; hij overtrof Osterholt zeer duidelijk en in zijn sobere leefwijze ligt het geheim van zijn perfecte conditie en zijn nog altijd felle sprint). Kerkum moest in de tweede helft opschui ven naar het centrum om de uitgevallen stopper Van der Hoek te ver vangen (Kooien werd back) en ook dèèr speelde hij een prima partij. Een proef met Kerkum-Oden- thal op de beide Oranje- backplaatsen zou interes sant zijn; beiden bezitten techniek, snelheid, spel inzicht en flair. Daaren tegen is van Abe Lenstra weinig gezien. Hij waagt zich steeds minder aan persoon lijke duels, gaf in een vrije ruimte nog wel staaltjes van gave techniek en scherp spelinzicht weg en had een groot aan deel in de doelpunten, maar van een „mo derne" binnenspeler wordt toch méér verwacht dan hij kan (of wil) opbrengen. Enschede startte in een hoog tempo en al spoedig kreeg de Rotterdamse achter hoede het zwaar te verantwoorden. Men hield daar weliswaar het hoofd koel, maar toen de stevige doorzetter Oonk een al „verloren" bal toch nog in zijn bezit vocht, schoof hij het leer goed door naar Lenstra, die een vrije kans kreeg. Van der Bijl ving het schot echter klemvast. Feijenoord bouwde op weloverwogen wijze aan een paar zorgvuldig uitge werkte aanvallen, maar alle knappe com binaties leidden vrijwel niet tot schiet kansen. De stoot om zo'n kans te forceren, ontbrak. Vooral op rechts leverden Bos selaar en Van Woerden fraaie duels met Odenthal, maar doelpunten konden ook van die kant niet komen. Wèl kreeg Schouten na listig positiespel een kans, maar Busschers zette hem op het kritieke moment nog juist op faire wijze van de bal. Van der Bijl kreeg allengs meer en d. WEL (Van onze correspondent) Met onderling wederzijds goedvinden hebben Be Qnick en z(jn trainer Arie de Vroet besloten het contract met onmid dellijke ingang te beëindigen. De oorzaak moet worden gezocht in het niet diéect beschikbaar zijn van de juiste trainings materialen voor de trainings-m^thoden van De Vroet. Hij ontbrak Zondag ook op het appèl bü de wedstrijd Be Quick Baronie. De uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de Franse competitie, lulden: Eerste divisie: Monaco-Nlce 4-2. Lyon- Lens 0-1, Strassbourg-Reims 0-1, Sedan-St. Etlenne 3-0, Toulouse-RC Paris 0.0, Sochaux -Nancy 0-0, Troyes-Marseille 0-1, Lllle- Bordeaux 2-1, Metz-Nimes 2-2. moeilijker werk: schoten van Oonk en Van der Wel, vakkundig gestopt. Maar 6 mi nuten voor de rust moest hij zwichten voor een onhoudbare kopbal van Voges en dat bracht toch wel een deuk in Feijen- oords defensie-pantser. Nauwelijks 3 mi nuten later lanceerde de opgedrongen Odenthal een hoge voorzet, het leer werd weggewerkt, voor de voeten van Oonk, wiens keiharde kogel op het hoofd van Van der Hoek afsprong. Van der Wel maakte zich van het carambolerende leer meester en toen Van der Bijl diens schot niet klemvast kon krijgen, tikte Lenstra van dichtbij in. Van der Hoek bleef na de rust in de kleedkamer: ondervond last van het schot van Oonk dat hem op het hoofd had ge troffen. Kerkum ging stopperen en deed dat zo solide dat Feijenoord zich met alle macht in de aanval kon werpen. Na een kwartier scoorde Bosselaar uit een corner het tegenpunt, dat de stimulans gaf die Feijenoord nog nodig had. De Rotterdam mers joegen hun gastheren op eigen helft terug en lanceerden een lawine van aan vallen. Twintig minuten lang was Feijenoord heer en meester. Maar het scoorde niet. En toen scoorde Enschede wel Waar de Rotterdamse aanvallers on machtig waren om dóór te drukken, daar plantte Van der Wel bij een snelle te genaanval onvervaard een voltreffer in de Rotterdamse touwen. Nog 8 minuten en 3—1. Verwoed vocht Feijenoord nu terug. En ineens had zo'n sierlijke arabesk succes, toen Schouten zich vrijspeelde en knap Inschoot. Nog 6 minuten en 32. Maar binnen de minuut maakte de Rotterdamse (Van onze sportcorrespondent) AMSTERDAM, Zondag. Zoals gewoonlijk heeft De Volewijckers ook vandaag tegen GVAV zijn technische en tactische tekortkomingen trachten te compenseren door een grote dosis enthou siasme. Tot vier minuten voor tijd ston den de Groningers nog met 01 voor. Toen kwam dat harde schot van Schenkel, waardoor de eindstand op 11 werd be paald. Het had ongetwijfeld anders kun nen zijn. indien de Amsterdammer Van der Mast in de laatste minuut vanaf anderhalve meter niet had misgeschoten- De Volewijckers breide vanaf het begin- signaal weer allerlei verwarde patronen op het veld, waardoor de GVAV-defensie telkens op tijd rustig kon ingrijpen. Neen, dan deden de Groningers het beter. Suc ces kregen zij voorlopig niet, aangezien spil Kamstra in een sublieme vorm stak. Eerst na een half uur vonden de Gronin gers de weg naar een doelpunt. Het kwam van Been en doelman Hagenaars kon er echt niets aan doen: 0—1. Na rust is De Volewijckers vrijwel voortdurend in de aanval geweest. Het begon enthousiast storm te lopen op het doel van Roffel, maar het duurde, zoals we reeds zeiden, tot vier minuten voor tijd, alvorens het Noordamsterdamse offensief resultaat opleverde. In het slot kwamen de Amsterdammers ononderbro ken terug. Schenkel schoot nog tegen de paal, Van Alphen richtte een keer te onzuiver en Van der Mast.Dat weet U al: 1—1. verdediging het foutje, dat beslissend bleek toen zij even weifelde bij vermeend bui tenspel. Lenstra zag de kans, schoof de bal voor de schietvoet van Van der Wel en het was 42. Neen, Feijenoord berustte niet. Het toonde in die laatste 5 minuten karakter en kwam nu met alle reserve-woede en -energie aanstormen. Nóg een keer lie pen de Rotterdammers, door een fraaie goal van De Bruin, de marge tot een mi nimum in: 43. Maar in de resterende tijd sloot Enschede nu zijn doel hermetisch af. Er zat voor Feijenoord géén gelijk maker meer in. -■ jgaiiiB Geen kans voor Abe Lenstra als Feijenoord-doelman Van der Bijl naar de bedreigde hoek duikt (Van onze sportcorrespondent) r UTRECHT, Zondag. Nooit Uphouden Altijd Doorspelen is de naam en tevens het devies van het Til- burgse NOAD. De Brabanders hebben zich daar bij DOS dapper aan gehouden. Negen minuten na de rust keken zij namelijk tegen een achterstand van niet minder dan 60 aan en desondanks zwoegden zij door alsof er niets aan de hand was. Dat doorzetten werd met drie tegendoelpunten beloond, waarna het tenslotte toch nog 73 werd voor de thuisclub. verd voor de thuisclub. DOS heeft de zege zeer zeker verdiend, maar evenzeer is het waar, dat de gasten geen zwakke ploeg vormden en dat zij flink tegenstand hebben geboden. De ge luksfactor heeft bij de gastheren niet meegesproken; wél kunnen wij zeggen, dat wat DOS probeerde, deze middag doorgaans ook wonderwel gelukte. De Kanaries zijn er met de wijzigingen Ok- huizen rechtsback, Van Basten spil, Van de Bogert rechts-,en Van de Linden links binnen beslist op vooruitgegaan. NOAD was bijna het eerst aan een doelpunt toe. De uitstekende kopbal van middenvoor Mooy, gelanceerd na een prima voorzet van Louer, vloog echter via de lat uit. Lammers deed het in de zes tiende minuut beter. Met schitterend solo- werk passeerde hij niet minder dan vier tegenstanders om vervolgens De Rooy geen schijn van kans te geven, Tien mi nuten later bracht hij wederom een doel punt van formaat op zijn naam (2—0). Kort voor de rust keerde De Rooy een niet bepaald zuiver door Temming ge nomen strafschop. De tweede helft begon met een ware kanonnade In de derde, vijfde, achtste en negende minuut scoorden achtereenvol gens Krommert, Van de Bogert, Luiten en Van de Linden, zodat alle voorhoede spelers aan bod waren geweest Dat was dus 6—0. Binnen de minuut scoorde v. Leeuwen De uitslagen van de wedstrilden gespeeld voor de Engelse League lulden: Eerste divisie: Birmingham Clty.Hudders field Town 5-0, Burnley-Portsmouth 3-0 Charlton Athletlc-Aston Villa 3-1, Everton Manchester City l-l;Luton Town-Sunderland 8-2, Manchester Unlted-Chelsea 3-0, New. castle United-Cardiff City 4-0 Preston North End-Arsenal 0-1, Sheffield Unlted-Bolton Wanderers 1-3, Tottenham Hotspur-Wolver. hampton Wanderers 2-1, West Bromwleh Albion-Blackpool 1-2. Tweede divisie: Barnsley-Brlstol Rovers 4-3, Bristol City-Sheffield Wednesday 3-2 Bury-Stoke City 1.0. Fullham-Plymouth Argyle 2-1. Leeds United-Liverpool 4-2. Mlddlesbrough-Doncaster Rovers 4-1, Notts County-Leicester City 1-1, Port Vale-Hull City 0-1, Rotherham United-Blackburn Ro vers 3-2. Swansea Town-Lincoln Clt.y 0-2. West Ham United-Nottingham Forest 1-2. De uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de Belgische eerste divisie lulden: Waterschei Thor-R'eeringen FC 1-1, FC Mech/,1 en-Daring CB 0-3. La Gantolse.FC Luik 1-2, SC Anderlecht-Beersohot AC fi-0 Antwero FC-RAC Mechelen 4-2. Berchpm Sport-Charlerot SC 3-1. Standard CL-Lierse SK 2.0 lilleur FC-Unlon St. Gllloise 5-0. tegen (61) en NOAD bleef flink partij geven en nam zelfs enige tijd het offen sief in handen. Mooy en Louer zorgden nog juist binnen het half uur voor 63. DOS geloofde het echter wel, waarna een fantasieloos slot volgde, dat zowaar door Luiten nog een doelpunt opleverde (7—3). Het Zweedse voetbalelftal heeft te Lissabon de internationale wedstrijd tegen Portugal met 6—2 gewonnen; bij de rust was de stand 1—1. Vijftigduizend toeschpuwers zagen de Zweedse rechtsbuiten Hamrin in de twaalfde minuut de score openen. De Portugese middenvoor Aguas maakte in de 32ste minuut gelijk. Het eerste kwartier na de rust was Portugal sterk in de aanval; daarna werd het teruggeworpen. Door doelpunten van linksbuiten Nilsson en rechts binnen Lovgren (tweemaal) werd het 41 Aguas maakte nog een tegenpunt (42) en vervolgens dreven de superieure Zweden de stand op tot 62. door .Tohnsson (tijdelijk links buiten) en middenvoor Sandell. In Oost-Berlijn heeft Üost-Duitsland in tegen woordigheid van 70.000 toeschouwers met 10 van Bulgarije gewonnen. Het doelpunt werd in de 23e minuut van de eerste helft door de midvoor Froeger gescoord. De Bulgaren mis ten 9 minuten voor het einde een uitgezochte kans op de gelijkmaker doordat Boschkoff uit een strafschop de bal tegen de paal schoot. De wedstrijd werd geleid door de Neder landse scheidsrechter Leo Horn. (Van onze verslaggever) DORDRECHT, Zondag. Als de Emma-defensie in de 6e minuut van de 2e helft niet twee kardinale blun ders had gemaakt, zou de uitslag wellicht heel anders zjjn geworden. Want het Emma. dat ongeintimideerd tegen het lei dende Elinkw(jk aantrad, was een herbo ren club, verraste door vlot spel keurige combinaties en bijwijlen door brillante staaltjes als uit de glorieuze dagen van weleer. Drie kwartier is de thuisclub practisch In de aanval geweest en stonden de gas ten met de rug tegen de muur zonder dat zij in staat waren zich los te werken en hun juiste vorm te demonstreren. Vooral Janus van der Gijp toonde zich weer een speler van formaat, ofschoon hij aan Onink een kwade tegenstander had. Uit een der voorzetten van Van der Gijp kopte midvoor Van der Gaag precies op de lat en al kreeg De Jong vlak daarna een kans, Emma domineerde bijna voort durend. Stopper Van Dijk stond tot 20 minuten voor rust als een rots in de branding, ofschoon Kraak toch eens scherp moest reageren bij een scnot van Van der Gaag. In de 24e minuut kreeg Emma loon naar werken: Kreyermaat had op het nippertje redding gebracht, maar toen Kraak bij 'n voorzet van Hardenbol te ver vas uitge lopen, kon J. v. d. Gijp met een hard schot in de uiterste hoek zijn club de welverdiende leiding geven 1-0. Als ja. als Emma toen had doorgedrukt en de aanvallers niet te ver warer terug geblevenmaar de Dordtenaren lieten het getij verlopen, met alle gevolgen vari dien. Tot zes minuten na rust bleef de stand ongewijzigd. Toen keerde de kans. Door fouten van In 't Veld en Van der Starre Rapid's tvinnende doelpunt. Het schot van invaller Janssen heeft de uitgelopen doelman Van der Burgt en spil Krijgli al verslagen en ook1 Remmers kan in een wanhopige poging de BW-nederlaag niet meer afwentelen. (Van onze sport-correspondent) DEN BOSCH, Zondag. B V V. is er niet in geslaagd, de met zoveel spanning tegemoet geziene ont moeting tegen Rapid J.C. te winnen. Erger nog, de Bosschenaren verloren, on verdiend deze wedstrijd met 1—2. De thuisclub had beslist een heter resultaat kunnen boeken als de aanvallers niet hadden blijven volharden in hun korte spel en vooral na rust met open spel de Rapid-verdediging uiteen hadden gerukt Nu liepen de rushes van Van Beurden en Van Overbeek, hoe prachtig vaak van opzet en hoe mooi ook voor het oog der 8500 bezoekers, keer op keer vast in de Rapid J.C. defensie, die, naar mate het einde in zicht kwam, een steeds dichtere barricade voor haar doel ging vormen. Het geweldige slotoffensief, waaraan zowat heel de ploeg» met uitzondering van doelman Van de Burgt, in het laatste kwartier deelnam, bleef daardoor vruchteloos en de verdiende gelijkmaker bleef uit. De gasten gingen vlot van stapel en wis ten reeds in de eerste minuten verwarring in de BVV-defensie te stichten. In de vierde minuut werd de bal door Krijgh en Remmers, die zich voor hun doel niet erg op hun gemak voelden, met een Van Melis en Stroucken op hun hielen, hoog de lucht ingekopt, totdat linksbuiten Han- neman er zich mee ging bemoeien en met een ferme sprong en kopstoot de BVV- doelman het nakijken gaf, 01. Nadat Heijmans kort daarna de gelijkmaker had moeten scoren toen hij alleen voor doel man Cox stond- maar een tam schot loste kon na een kwartier spelen Van Beurden uit een hoekschop de gelijkmaker tóch scoren en was de balans weer ln even wicht. Het heeft maar weinig gescheeld of Van Overbeek had de thuisclub kort daarna aan een voorsprong geholpen, maar met een geweldige duik naar de bedreigde hoek wist doelman Cox dat te voorkomen. Strolenberg kwam na een half uur, toen h(j Van Hintum de bal wilde ontfutselen zodanig te vallen, dat hjj zijn been brak en van het veld gedragen moest worden. Janssen kwam hem vervangen en deze worgde in de eerste minuut van de tweede helft dat Rapid een voorsprong kreeg, die het tot het einde behield. Krijgh trapte bij een poging om een Rapid-aanval op forse wijze af te weren de bal tegen de linksachter Van Engelen, vanwaar het bruine monster juist voor de voeten van Janssen kwam die in vrije positie staande weinig moeite had om doelmar. Van der Burgt te passeren. Toen trokken de BVV-ers keer op keer op doelman Cox af, maar, zoals gezegd, zij deden het meestal door het centrum en met veel te kort spel en daardoor liepen hun aanvallen steeds vast in de zich goed opstellende Rapidverdediging. In de laatste minuten schoten Kerssens en Van Overbeek van dichtbij in en re gende het hoekschoppen, maar de Rapid JC-defensie hield stand en in laatste in stantie was daar doelman Cox, die niet te passeren bleek. De Luxemburgse renner Lucieri Gillen heeft het wereldrecord 5 km op overdek te banen zonder gangmaking verbeterd. Op de Vigorellibaan te Milaan liet hij een tijd noteren van 6 minuten 19.2 sec. Het oude record stond sedert 28 November 1954 op naam van de Italiaan Messina met 6 min. 24.4 sec., gemaakt te Parijs. kon de snelle De Jong de score op 1-2 brengen- Dat was toen nog tegen de ver houding in, maar later bleek, dat Emma zijn kruit had verschoten en dal Elink wijk zijn krachten had gespaard voor de tweede helft. De Utrechtse motor ging op volle toe ren lopen en de Dordtenaren raakten er meer en meer uit. Vooral Van der Hoe ven stapelde fout op fout. Bovendien ging het bij Emma veel te langzaam. Stolk is toch niet the right man in the right place maar ook de overigen hadden biijkbaai in de eerste helft boven hun stand ge leefd. Er klopte niet veel meer in de Dordtse gelederen. Geen wonder dat na 19 minuten uit een hoekschop Vonk met een kopstoot de stand op 1-3 bracht. Geen wonder ook, dat acht minuten voor hét eind De Jong zijn hattrick kon verrichten en hij voor het einde na een geraffineerd tik-tak-spel- letje der Utrechtse aanvallers, de eind stand op 1-5 bracht. HOOFDKLASSE A Eindhoven-Stormvogels 22 Fortuna '54-Excelsior 51 RODA Sport-ADO 4—1 Limburgia-Ajax 00 DOS-NOAD 7—3 Amsterdam-H.V.C21 VW-Rigtersbleek 42 NAC-EBOH 2—0 Sparta-Vitesse 31 HOOFDKLASSE B De Graafschap-SVV i_i Enschede-Feijenoord 4—3 Alkmaar-DFC 00 Willem IJ-EDO 1—1 Emma-Elinkwijk 15 De Volewjjckers-GVAV 11 BVV-Rapid JC 1-2 Scheveningen-Sittardia 4 3 MVV-PSV "—O Uit de collectie 00 (drie stuks) en 11 scores (eveneens driemaal) springen in de Hoofdklasse A ook een paar opmerkelijk grote overwinnin gen naar voren. Het frappantst was wel het, overigens verwachte, herstel van D.O.S dat zijn 6-3 nederlaag tegen Ajax wegzuiverde door een nög dave- render 7-3 rehabilitatie op NOAD. waarmee de Utrechters hun goede P°" sitie in de bovenste ranglijsthelft weer rechtvaardigden. De beide koplopers wonnen intussen normaal: Sparta van Vitesse en V.V.V. tegen Rigtersbleek, terwijl het op de derde plaats tronende Fortuna '54 een gemakkelijker op gave kreeg te verwerken dan was verwacht. Excelsior liet namelijk zijn be faamde „betonnen" defensie-politiek varen, speelde op aanval (en verzwakte daardoor zijn numerieke middenveld-verdediging) èn werd zonder meer door de Geleners met 51 in de pan gehakt! Reeds verleden week tegen Roda Sport had dit Excelsior-experiment weinig zoden aan de dijk gezet en na de debacle tegen Fortuna '54 (dat niet om beter had kunnen vragen) zullen de Rotterdammers wel weer ijlings terugschakelen. Overigens handhaafde Excelsior zich nog in de goede helft, zulks in tegenstelling tot A.D.O., dat na zijn verrassende 52 zege op Limburgia nu een nög vreemdere 41 nederlaag tegen Roda Sport te slikken kreeg. De Hagenaars verspeelden hun ne gende plaats aan de Stormvogels, die het presteerden om Eindhoven een 22 gelijk spel af te dwingen. Eind hoven werd nu gepasseerd door D.O.S. en ingehaald door N.A.C., dat een normale meerderheid over E B. O. H behaalde. Het doelgemiddelde van de Stormvogels op de negende Plaats is beter dan dat van Amster dam. maar de Zwarte Schapen, die weer van H.V.C. wonnen, hebben de ooaaande lijn nu wel stevig te pak ken. Tenslotte bleek de opdracht van Ajax, om zijn drie-punten-herstel van verleden week thans met een nieuwe zege te completeren, inder daad iets te moeilijk; men wint niet gemakkelijk van een Limburgia- thuis. vooral niet als de verdediging van de Brunsummers een rake ne derlaag heeft goed te maken. En dus bleef Ajax op 00 steken, een in dit geval overigens heel normale score. Elinkwjjk is in de Hoofdklasse B nög meer uitgelopen, want zelf won nen de Utrechtse blauwhemden zon der moeite van Emma. terwijl hun naaste concurrent Willem II zijn tan- Hoofdklasse A Sparta 11 16 25—12 V.V.V 11 16 26—13 Fortuna '54 11 15 25—11 D O.S11 14 35—26 Eindhoven 11 13 2215 NAC11 13 20—19 Ajax 11 12 18—16 Excelsior 11 12 11—14 den stuk beet op het soms nog zeer harde „beton" van E.D.O.'s defensie en met halve buit genoegen moest nemen. Rapid JC plaatste zich door iets betere doelc(jfers dan Willem II nog op de tweede plaats, nadat de roodhemden van Kaalheide het gro te concurrenten-duel tegen B V V. met een kleine overwinning hadden afgesloten. Boven en onder de „streep" hiel den zowel De Graafschap en S V V. als M.V.V. en P.S.V., vier ploegen op zoek naar herstel, elkaar precies in evenwicht. En daarvan werd Feijenoord het slachtoffer! Want de Rotterdammers mochten, groeiend naar een topvorm, vechten voor wat zij waard zijn, toch moesten zij na een enerverende strijd de 43 over winning aan Enschede laten (een Enschede dat met deze zege naar de vierde plaats klom. ook al doordat Alkmaar geen kans zag om aan D.F.C. meer dan de halve winst te ontrukken). Feijenoord werd nu im mers in doelcijfers (met een gelijk aantal punten) zowel door D F.C als door P.S.V. en De Graafschap ge passeerd en zakte naar de twaalfde plaats af. Scheveningen Holland Sport sleep te tegen Sittardia toch nog zeer for tuinlijk de zege in de wacht en be gint nu aardig te klimmen. De Vo lewijckers maakten op G.V.A.V een voor -hen weinig betekenend puntje buit (alleen G.V A V. miste hier de kans op de negende plaats door!). Hoofdklasse B Elinkwijk n 19 35—11 Rapid JC 11 16 27—13 Willem II 11 16 29—15 Enschede H 15 3.5—23 Alkmaar 11 15 17—15 BW 11 14 30—16 M.V.V' 11 12 23—15 S.V.V.' 11 11 25—18 Stormvogels 11 Amsterdam 11 23—20 20—21 D.F.C. 11 10 25—20 A.D.O 11 10 19—19 Roda Sport 11 10 2226 NOAD 11 10 21-28 Limburgia 11 9 13—20 H.V.C 11 7 16—24 E B.O H11 7 13—22 Rigtersbleek 11 7 1628 Vitesse 11 5 13—24 P.S.V11 10 22—22 De Graafschap 11 10 1820 Feijenoord 11 10 2224 G.V.A V 11 10 19—28 Scheveningen 11 8 2230 Sittardia 11 8 19—31 E.D.011 7 10—28 Emma 11 4 1334 Volewijckers 11 3 1543 (Van onze sport-correspondent) GELEEN, Zondag. Er viel voor de Fortuna-spelers een vette premie te verdienen, wanneer zij Excelsior op de knieën zouden brengen. Was het hieraan te danken of was het de zwakke tegenstand van de Rotterdammers, die het de jongens van Joosten hielp verwezenlijken zich daarvan meester te maken. In de eerste helft gaf Excelsior nog tamelijk wel partij, maar alles wees er in het veld op, dat de Geleense sterren-ploeg ditmaal verre superieur was. De Limbur gers startten sneller, combineerden beter en werkten menige aanval ook beter af, zodat het voor Lagerwaard c.s. op de duur ondoenlijk werd om zich tegen de stormlopen van Fortuna te handhaven. In de eerste helft verzette Excelsiors achterhoede met Lagerwaard aan het hoofd uitstekend werk; en daar keeper Den Hertog ook in goede vorm stak, moest Fortuna zich na de eerste helft slechts met een 10 voorsprong tevreden stellen. Na 16 minuten had Hofman uit een pass van Angenent raak geschoten. Wie dacht, dat de Rotterdammers met hetzelfde elan de tweede helft zouden kunnen volbrengen, werd al spoedig op minuut na de hervatting was het al andere gedachten gebracht. In de vijfde raak. Na aangeven van de uitstekend spelende half Notermans loste Angenent een schot, dat de Rotterdamse doelman te machtig was Er kwamen nog meer kan. sen voor Fortuna's voorhoede. maar voorlopig wenste men daar geen gebruik van te maken. Totdat Notermans een vrije trap kreeg te nemen, waaruit de bal bij Hofman belandde, die het leer in een rush op zijn Hbrst meenam en daarna een schot loste, dat Den Hertog evenmin vermocht te stoppen. Er speelden zich nog enkele opwinden de dingen voor het Rotterdamse doel at en in de 40e minuut moest men weer ca pituleren. Een vlotte combinatie tussen Carlier-Angenent-Appel besloot de laat ste met een kopbal, dat een nieuwe tref fer betekende Even liet Fortuna Excel sior op adem komen en daarvan profi teerde de Rotterdamse voorhoede om er tussen uit te trekken. Korpelein loste een hard en laag schot, dat De Munck niet (Van onze correspondent) MAASTRICHT, Zondag. Machteloze voorhoeden en sterke defen sies kenmerkten deze wedstrijd van ge miste kansen, waarin het tempo wel aan trekkelijk was. vooral in de eerste helft, maar waarin de voorhoeden tot geen doorstoot konden komen. Het hoge tempo waarmede gestart werd, bezorgde da resp. doelen direct hachelijke momentef en vooral de P.S.V.-achterhoede kreeg het nogal eens te kwaad, waarvan zij zich gelukkig later herstelde. Meer en meer bleek tijdens het verloop van deze eerste helft, die door ongeveer 7000 personen werd gadegeslagen, dat de resp. voorhoeden hun dag niet hadden Voetballers als Brusselers en Dillen faal den volkomen en keeper Weijzen kreeg eigenlijk geen behoorlijk schot te verwer ken. Ook Steiger had met de hoge baller weinig moeite, doch in de 40e minuut loste Ummels een schot, dat hij slechts door zich in volle lengte te werpen, kon keren In de tweede helft lag het tempo aan merkelijk lager, maar deden zich toch kansen voor, die niet gemist hadden mo gen worden. Zo kwam Dillen reeds in de 47e minuut door een misverstand van de M.V.V.-achterhoede in een vrij schietveld doch zijn schot vloog naast. De thuisclub werd hierna enigszins sterker, doch ook hier liepen de aanvallen telkens vast in de P.S.V.-defensie, waarop het accent, was gelegd1. Een snelle uitval van P.S.V. be zorgde Dillen in de 60e minuut wederom een zeer goede kans. maar wederom faal de hij. Ook aan de andere zijde konden noch Van 't Hoofd, noch Van Wissen en Ummels de goede richting vinden en faalde Toen- naar bij een fraaie voorzet van Ummels in de 80e minuut. De resterende tijd bleef het spel slap en zo kwam het einde van deze wedstrijd van gemiste kansen met een draw 0—0. geheel onder controle kon krijgen. Dat verschafte Braams. die voor Miedema was ingevallen, de kans om de achter stand in te lopen: 41. Fortuna, dat een drietal doelpunten wegens buitenspel had zien afgekeurd gooide er ln de laatste minuten nog een schepje op En met nieuw succes. Uit een vrije trap van earlier ving half Kie- neman de hal op en plaatste het leer tn De Nederlandse heren-turnploeg heeft te Leuven met 261.50 tegen 254.35 punten gewonnen van de Belgische ploeg. De beste prestatie werd geleverd door onze landgenoot Van der Sande, die in het in dividuele klassement de eerste plaats be zette met eentotaal van 54.9 punten uit 60. De Belg Ceurstemont eindigde als tweede met 54.85 punten. De Nederlandse kampioen Boot moest zich met de derde plaats tevreden stellen. Hij behaalde een totaal van 54.02 punten. Jan van der Sande (Ned.) deelde met Marteaux (Belgde vierde plaats (50.75 pnt.). Van Kalen (Ned.) klasseerde zich negende (48.35 punten) en Meijnen (Ned.) twaalf de 145 10 pnt.). (Van onze sport-correspondent) KERKRADE, Zondag, net wordt meer en meer duidelijk, dat Roda Sport op eigen veld een tegen stander is, waarmee niet valt te spotten. Nu de Kerkradenaren weer volledig kunnen uitkomen, vormen zij een goed op elkaar ingespeelde ploeg, enthou- siast, doortastend en schotvaardig. ADO ondervond het tot zijn nadeel aan de "Olducerweg: met 41 moesten de Hagenaars de vlag strijken. Het werd een aantrekkelijke wedstrijd, niet het minst door de vaart en de animo, die z°wei Roda Sport als ADO achter hun aanvallen zetten. Maar die van Roda Sport bleken toch gevaarlijker te zijn, door hun directheid, zonder franje of tierlantijntjes. Het eerste succes kwam dan ook van de kant van Roda Sport: uit een voorzet van Esser bereikte het leer Debie, die met een hard schot doelman Van Ostrum het nakijken gaf. ADO bleef het antwoord niet schuldig. Er volgde een reeks goede aanvallen, waar Wim Timmermans de hand in had Knollmann zag zijn schot aan de verkeerde kant_ van de paal uit gaan en Schuurmaan zijn kogel door Es- sers met bravour gestopt. Roda Sport be antwoordde dit Haagse offensief op zijn beurt ook met niet malse aanvallen en door uitlopen kon Van Ostrum bij een daarvan net redding brengen Dp Haagse verdediging greep toen naar de buitenspelval en trachtte daar door Roda Sport in te sluiten. Deze tac tiek werd in zekere zin haar ondergang, want na een snelle combinatie tussen Kic ken en 1 immermans. vanuit de achter hoede opgebouwd kwam de bal uiteinde lijk m het bezit van Debie. die niet aar zelde en een schot loste, dat Van Ostrum opnieuw te machtig was. 20. Kort na de hervatting boekten de Kerk radenaren opnieuw succes. Zij waren ra zendsnel van start gegaan en gaven de Haagse verdediging een voorproefje, wat haar nog te wachten stond Een nieuw Kerkraads doelpunt liet niet lans op zich wachten. Uit een pass van Schreurs belandde het leer bij Frans Rutten. die in een oogwenk zijn kans had gezien, Er volgde een scherp gericht schot, dat Van Ostrum kansloos sloeg. Dit werd ADO toch te bar en toen in de Kerkraadse verdediging onvoldoende werd ingegrepen, stond Schuurman klaar om Esser te passeren 31. De strijd kreeg een spannend aanzien, want het was duidelijk öat ADo Ult dif doe]punt moed putte Er volgde een aantal pittige aanvallen, die de Kerkraadse verdedi ging op volle toeren liet werken Weber en Ti.^erVerhoekSSiSteerden hun doel- manv,lt „Hm 6en Paar «aal hard inschoot. De climax kwam toen Eder- „/"hal tournooi om het Europese kam pioenschap rolhockey voor junioren te arcelona heeft het Nederlandse team in zijn derde wedstrijd met 2-0 op België zijn enige overwinning behaald. Daarna volg- cen nog nederlagen tegen Spanje 7-0 en 'egen Duitsland 4-1. Baskettball: De Russische héren won- nen te Moskou met 85-47 van Hongarije, dat Europees kampioen basketball is. Volleybal* Frankriik-Roemenië heren te Parijs 2-3 (t.w 11-15, 15-8. 12-15 15-5, 15-10 voor de Roemenen).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 4