Voorzitter vakgroep tuinders L.T.B. gehuldigd V KAMPIOENEN Plaatwerkers Jongens Ier opleiding STAATSMIJNEN IN LIMBURG Plaatsingsmogelijkheid en Arbeidsv oor waarden ondergronds mijnbedrijf ipffi BRIGADIER PIET EN DE SEMLPROF l superzeep TWEE DODEN OP DE WEG ONOVERTREFBAAR A!s de Winter komt... is reizen niet aangenaam NIEUWS TREKT ALTIJD -iEDERE DAG 37 m Kampioene :i BEKWAME le BEDIENDE WINKELJUFFROUW en SNIJMEISJE WINKELJUFFROUW en SNIJMEISJE super-zeep Betekenis van het minimumpr ij zenstelsel De „Stad Zwolle" gelicht Hulp i.d.liuishouding tol isoleerder ol plaalwerker MAANDAG 21 NOVEMBER 1955 NSC PAGINA Import-export L.E.I.•prijzen Brandstoffenvoorziening Minimum-prijzen Bromfietser gewond Stoffelijk overschot van een der verongelukten gevonden KRANTENPAPIER IN DE Y-S. DUURDER J. TIMMERMANS Plastic Pluche Vulpen- Doe MEER met MINDER geld - J óók ad verton I ie- n ion i vj Tn het Arbeidsbureau te SCHIEDAM, Broers- veld 144, zal op Dinsdag 22 November 1955 van 19.3020.30 uur zitting worden gehouden door de Staatsmijnen in Limburg. Op deze avond zal een uiteenzetting worden gegeven over de voor het Alle mannelijke personen in de leeftijd van 1835 jaar, die hiervoor belangstelling hebben, kunnen op deze zitting alle gewenste inlichtingen ontvangen. - r;.- m Een zuiver Natuurproduct Speciaal voor de wasmachine Zó uit de ween - zó in de wasmachine De speciale zeep voor Uw wasmachine Na de opening van de vergadering van de vakgroep tuinders van de L.T.B., welke Zaterdag j.l. in Haarlem onder leiding van de heer Jac. Groen Azn werd gehouden, werd de voorzitter wegens het feit, dat hij 35 jaar de leiding van deze vakgroep heeft gehad, gehuldigd door de algemeen voorzitter van de L.T.B. in het Bisdom Haarlem, de heer G. W. Kampschöer, De heer Kampschöer noemde de heer Groen een erkend expert op tuinbouwge bied. Hij kent alle onderdelen van de tuinbouw. Dit is in de loop der jaren ge bleken. De tuinders in het bisdom Haar lem, aangesloten bij de L.T.B. stellen ver trouwen in hem. Over enkele jaren is hij 40 jaar bestuurslid van de L.T.B. Dan zal hij op zeer bijzondere wijze worden gehuldigd voor zijn grote deskundigheid en werklust. De leden van het dagelijks bestuur boden mevr. Groen bloemen aan en de jubilaris een assortimentskist siga ren. De heer Groen dankte voor deze waar dering. De heren Adr. Jong, G. J. Ottenhof en H. A. Tol werden herkozen, gekozen de heren H. P. de Wijs en F. C. Meijer.. T.a.v. het Benelux-handelsverkeer was het bestuur van mening, dat de beperkin gen op de invoer van Nederlandse tuin bouwproducten in België, welke beper kingen voortvloeien uit het Landbouw- protocol van 1947 opgeheven dienen te worden. Het bestuur stelde evèneens voor, bij de tuinbouwvakbond van de K.N.B. T.B. aan te dringen deze zaak bij de autoriteiten te bepleiten. Wat betreft de liberalisatie van de tomatenpurée heeft geen enkel protest gehoor gevonden bij de regering. Bij voortschrijdende liberali satie van het handelsverkeer dient er een zekere bescherming voor de tuinbouw te komen, om dumping tegen te gaan. Het bestuur stelt voor een voorstel in deze geest in te dienen bij de Tuinbouwvak bond van de K.N.B.T.B. De vergadering ging hiermede accoord. T.a.v. de contactteelt meende het bestuur dat er alle reden was, om op afschaffing van deze contractteelt aan te dringen. De heer Duyvestijn was van mening, dat men van zekere zijde deze contract teelt wil continueren. Voor spinazie wil de industrie 8 cent geven. Dit is de mini mumprijs. Deze prijzen hebben dumping ten gevolge. We moeten met alle kracht op afschaffing aandringen. De vergadering ging hiermede accoord. Bij het agendapunt teeltregeling deelde de voorzitter mede, dat er gunstige plan nen zijn voor Kennemerland. Er is bin nenkort een voorstel te verwachten van Ged. Staten. De heer G. Vijverberg daviseerde de jongens uit Goeree en Overflakkee het te proberen in het Westland. De kring West- land van de L.T.B. zal hun de nodige raadgevingen kunnen geven. Een afge vaardigde van Delfland adviseert hetzelf de voor zijn gebied. Het is het bestuur bekend, dat bij het L.E.I. enige achterstand is ontstaan be treffende het publiceren van rapporten inzake het kostprijsonderzoek van tuin bouwproducten. Er wordt aan gewerkt, om deze achterstand in te halen. De vergadering ging hiermede accoord. Het bestuur was van mening, dat er op het moment geen ongerustheid behoeft te bestaan over de brandstoffenvoorzie- ning. De vergadering was het hiermede eens. Het bestuur meende dat de vraag, of een bepaalde minimum-prijs verhoogd zou kunnen worden, geheel afhangt van het be leid van debetrokken productencommis sie, welke bij het bepalen van de ophoud- prijs rekening dient te houden met ver schillende factoren, waarvan de kost prijs er slechts één is. Reeds zijn ver- secheidene minimumprijzen verhoogd. Het bestuur was evenwel van oordeei dat in verband met het gestegen kosten- peil, waar het mogelijk is, de minimum prijzen wat opgetrokken moeten worden. Drs W. H. Kemmers van' het Centraai Bureau hield een inleiding over de be tekenis van het minimumprijzenstelsel. De prijzen hebben drie functies. De prijs bepaalt het inkomen. De prijs is ook een aanwijzing voor de productie. De derde factor is, waar de producten te recht komen. Dit zijn drie punten, waarbij de prijsvorming van belang is. Voor de prijs is de stand van het gewas van groot belang; het aantal H.A. is even belangrijk. Bij de productie is ook belangrijk op welk moment de produc ten op de veiling komen. De minimum- prijspolitiek hangt niet af van de stand van het gewas; met de kwaliteit van het product staat het iets anders. In onze positie moeten we zo veel mogelijk kwaliteitsproducten op de markt krijgen. De prijspolitiek zou verkeerd zijn, ais die een prikkel zou zijn. om minder goed te produceren. De prijs voor het product van het vorig jaar speelt een grote rol. Op lange termijn is de prijs een maatstaf voor wat men moet telen. We moeten nooit zo ingrijpen, dat we de verkeerde kant opgaan met onze teelten. De totale pro ductie gaat net zo goed op en neer als die van een bepaalde groep groenten. Als men het prijsniveau te hoog gaat leggen, wordt het juist aanlokkelijk op de grenzen. Op welk moment komt het product op de veiling? Dat weet men niet zeker, Maar er is wel iets aan te doen. De prikkel om naar momenten te gaan. dat er niet zoveel is. moet blijven bestaan. Men moet het nooit zo regelen, dat de spreiding slechter wordt. We kunnen ons niet permitteren, dat de minimumprijs te dicht ligt bij de kostprijs. De consumptie past zich aan bij wat de natuur en de tuinders brengen. De consument reageert vrij goed op de prij zen. Als de prijs omlaag gaat, verkoopt men wel meer, maar hoe is dan de omzet? Als de prijs nog verder daalt, verkoopt men niet zo veel meer. Als de markt verzadigd is. verkoopt men niet meer. Daarom moet men via mi nimumprijzen marktbederf voorkomen. Bij voedselvernietiging moet de con sument redelijkerwijs inkopen kunnen doen. De binnenlandse markt is belang rijk, maar we kunnen er slechts de helft van onze producten kwijt#Als men geer. concurrentie heeft gaat hetzelfde gebeu ren in het buitenland als in het binnen land. Maar geen concurrentie in het bui tenland is een zeldzaamheid. Als er wel concurrentie is. gaat de prijs omlaag. Bij verlaging van de prijs wordt ook in het buitenland meer geconsumeerd. Als bij de industrie de prijs omlaag gaat dan gaat zij meer kopen. De kost prijs van het product heeft weinig in vloed op de minimumprijs. Gaat evenwei alles over de gehele linie omhoog, dan staat de zaak anders. De voorzitter dankte de heer Kemmers voor de wijze, waarop hij de zaak vol komen uit de doeken had gedaan. Verschillende vragen en opmerkingen vanuit, de vergadering werden door de heer Kemmers beantwoord, waarna sluiting volgde. De 47-jarige mevrouw G. T. uit Blari- cum, die Vrijdagavond met haar dochter per rijwiel het buitencenitrum „Neder- heem" verliet, is bij het oversteken van de rijweg door een passerende auto ge grepen. Zij werd tegen het wegdek gewor pen en met zeer ernstige verwondingen naar het St Jans-ziekenhuis in Laren overgebracht, waar zij enige uren later is overleden. De dochter, die achter haar reed, bekwam geen letsel. Het 9-jarige zoontje van de heer B. W„ boswachter aan het Kroondomein te Soestdijk, is Zaterdagmorgen, toen het op de fiets de rijksweg bij het paleis overstak, door een auto gegrepen en ern stig gewond. De jongen is naar het ziekenhuis te Baarn overgebracht en daar overleden. H.M. de Koningin, die van het ongeluk hoorde toen zij in het park wandelde, spoedde zich naar de plaats van het on geval en liet zich voorlichten over de toedracht. Op de Steekterweg te Alphen a. d. Rijn is Zondagmiddag de 57-jarige A. K., toen hij met zijn bromfiets de weg overstak door een auto gegrepen. De man kreeg een hersenschudding en een diepe wonde aan het achterhoofd. Door het krachtige remmen is de auto vervolgens geslipt en tegen de woning, van de familie A. B. ge slagen. De voorgevel werd gedeeltelijk vernield, doch de bewoners, die juist aan tafel zaten, bleven ongedeerd evenals de automobilist, de heer W. uit Leiden en diens echtgenote. Zondagmiddag is het zandschip „Stad Zwolle" gelicht, dat Donderdagmorgen in de IJssel bij Kampen is gekapseisd. Nadat het schip boven water was gebracht werd het leeggepompt. In de machinekamer werd, vastgekneld onder een omgeslagen werkbank, het stoffelijk overschot ge vonden van J. H- Venneman uit Zwolle Het lichaam bevond zich ongeveer bij de plaats waar men Donderdag een gat in de scheepsbodem had gebrand en waar men nog met het slachtoffer gesproken heeft vóór de ontploffing. Daarna werd de kajuit in het voorschip leeggepompt met de hoop, dat men het lichaam van het andere slachtoffer, R. de Vries, daar zou vinden. De kajuit bleek echter leeg te zijn, zodat het vermoeden dat De Vries tijdens het kapseizen met het zand over boord is geslagen is bewaarheid. De Great Northern Paper Comp. heeft de prijs van het door haar geproduceerde krantenpapier met 5 per ton verhoogd. Deze verhoging gaat op 1 Februari a.s. 'n- L>it__is de tweede Amerikaanse maat schappij, welke een prijsverhoging van krantenpapier aankondigt. In de afgelo pen drie weken hebben 9 Canadese maat schappijen haar prijzen met 3 tot 5 per ton verhoogd. Met blijdschap en dankbaar heid geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje ILSE J. G. H. OFFERMANS W. J. M. OFFERMANS- Haring MIES ADA PETER JOAN Overschie, 20 Nov. 1955 Rötterdamserijweg 104 Tijdelijk: Dr. Noletstichting, Schiedam. forse gouden pen in fraaie houder ten geschenk van blijvende u-aarde Schoolvulpen me» gouden pen, in fraaie uitvoering Dat kan alleen Rotterdams grootste. VCJLPENMAGAZIJN AERT VAN NESSTRAAT 25 ROTTERDAM TEL. 11.18.50 Aan de Pastorie Stateniaan 12, Hlllegersberg (Rotterdam) wordt gevraagd Prettig huis, goed loon, werk ster aanwezig. Brieven aan Pastoor S. Linthorst. K Bouwdozen Chocolade figuren fiiMc mef houten 50c, 35c en blokken 1.50 en Luxeauto's 475 poppenl.-50.MWc dieren beren, honden enz. met frictie met slaapogen Fijngekruide ff speculaas ww 2Ó0 gram Fornuis <J75 Druk- met pannen e.d.M» ballpoint 1.50 ÖVc houder (kan echt branden) Vol automatisch mef zuigervulling Expres trein met I ocomotief en 2 wagens Fondant borst- QK plaatjes OO 200 gram St. Nicolaas IA boeken 1U 16 pag. 35c 12 pag. 25c Kleur- c notloden 1-25 w"c 2 stuks in doos GEVRAAG»; Personeel gevraagd Nette meisjes gevraagd voor alle afdelingen. Stoom- en Chemische Wasserij Nico Nij- man, Voorhaven 33-41, Rot- terdam-W. Handel en Bedrijf Geeft de moed niet op, 't is eenvoudiger dan u denkt. Ga maar eens kijken bij Bokhorst, Hoogstraat 34 en Groeneiaan 36, daar vindt u wat u hebben moet. Onze sortering kerstgroepen staat al weer uitgestald. Wij kunnen zeggen een niet te evenaren collectie in alle prijs klassen en maten reeds vanaf 1.50. Geef met St. Nicolaas een kers'tgroep cadeau. Verdien geld, koop bij Vlasveld, Sin gel 209. Gevraagd voor ons filiaal in Schiedam: Voor ons filiaal Nieuwe Binnenweg Aanmelden: GERRITSEVS SLAGERIJEN Kantoor Sluisjesdijk 70, Telefoon 704Ü1, Rotterdam.^/ 14 Kar. Gouden Kleursteen Ringen, artistieke zetting, fraai geslepen v.a. 17.^0 In armbanden brengen wij de modernste ontwerpen in goud reeds v.a. 84.^5 Elk record valt. vroeg ol laat, nog wel te verbeteren De feiten tonen net aan. hoewel ergens moet de grens toch liggen. Als men de verspreiding, de lage prijs en de DUELMATIGHEID van onze overweegi zou men eenter durven vast te stellen dat op net gebied der KLELNE ADVEKTENT1EN de top-prestatle is bereikt. Aanmelden; N.V. HJLLANDSCHE ASBEST MIJ. Vierliavensstraat 99, dagelijks vóór 12 uur. Solliciteer naar een vacante plaats op een modern kantoor in Schie dam. Een kantoor met een gratis lensioer regeling Voor jonge krachten eventueel gratis opleiding tot typist(e). Brieven s.v.p inzenden ond. no. 47849 S bureau van dit blad. 'WWKJIIIIHIIIIIIlil1'1 '!IHHi|flll4lll|!|,;l'i|;'Mi||WIH)tffnill)!l||||llffll|il!!' v' -J wF'' j wasmachine superzeep Ja. nu pas kan Uw wasmachine voor de volle 100% het werk doen. Want nu is er voor deze speciale manier van wassen een speciale zeep: DRIETEX wasmachine superzeep. Een zuiver natuurproduct! De enige zeep. -L-lp;: -OO'-B'Om! GuO'C AvAin „Je krijgt toch ook een andere behande ling dan die doodgewone soldaten", hield bri gadier Piet keihard vol. „Daar gaat het nou juist om. Jij krijgt een fijne bajonet en „Hou op! Het is verschrikkelijk! Porei bar- bari!" kreunde de generaal. Hij stond van zijn stoel op en drukte nerveus zijn handen tegen zijn maag. „Een bajonetkreun de hij. „Het is vreselijk! Owat word ik plotseling naarIk ben ziek! Ik wil naar bed!" „Kom nou, generaal!" zei Piet on barmhartig. „Juist nu Uw mannen daar boven U zo hard nodig hebben?" „Och... laat ze naar de bliksem lopenschold de generaal. „Ik zou wel naar boven willen, maar ik kan niet, want ik ben plotseling zó vreselijk ziek geworden" „Dan heb ik een idéé generaal", zei Piet, die nu een van zijn diplomatieke zevenklappertjes tot ont ploffing bracht. „Ik lijk nog al op U qua gezichtstrekken en postuur. Nou, als ik nu eens in Uw plaats naar boven ging. U kon dan rustig naar bed gaan en als ze mij aan de bajonet staken, wel.., dan was het le ven van de fameuze generaal Mesjocco ten minste gespaard! Geef mij Uw uniform maar!" „Mij goed...", steunde de generaal, die nu langzamerhand werkelijk groen zag van de ellende „Trek jij mijn pak maar aan. En laat jij je maar op de bajonet prik ken als je daar zin in hebt. Maar... maar het gaat niet! Je hebt geen snor!" „Geen bezwaar!" riep toen de artistiekerige zan ger, die van de verwarring gebruik had ge maakt door het bord eten van de generaal in zijn grijperige vingeren te nemen en nu be zig was de inhoud daarvan met smaak te verorberen. „Geen bezwaar!" riep hij nog maals. „Ik ben toch kunstenaar, niet? Wel nu! Ik heb een grimeerdoos bij me, vol snor ren en baarden, pruiken en postiches! Ik weet zeker, dat er ook wel zo'n gerafeld vliegenverschrikkertje tussen zit, als jij daar onder je neus hebt bengelen, ouwe ijzervre ter!" En jawel, hoor! Daar staat brigadier Piet al in het uniform van de generaal, ter wijl de artistiekerige persoon bezig is hem een fraai snorretje onder de neus te plak ken. De generaal, uiteraard in zijn onder hemdje, staat er echter zéér fatsoenlijk bij, want hij heeft zich in een van de sneeuwwitte tafellakens gewikkeld.. '°f4A WdS die reeds bij 65 graden (de normale soptemperatuur ook in Uw wasmachine) haar volledige waskracht ontplooit. Dat betekent een langer leven voor Uw wasgoed en een langer leven voor Uw wasmachine. Geen enkele bezitster van een wasmachine is nu nog aangewezen op gewone wasmiddelen die - hoe voortreffelijk ook - niet speciaal voor de wasmachine gemaakt zijn. Met Urietex - de nieuwe wasmachine superzeep - behoeft J Uw goed alleen maar te wassen. Vooraf koken of laten trekken is nu niet meer nodig. Dus minder moeite! Minder slijtage! Mi nder kostenU doet Uw goed zó uit de week zó in de wasmachine. Ja mevrouw, alléén maar laten draaien en Uw was is schoon - fantastisch schoon en fris-geurend! DRIEVOUDIGE VEILIGHEIDSGARANTIE De DRIEHOEKZEEP en DRIEHOEKSODA fabrieken garanderen onvoorwaardelijk, dat Drietex Wasmachine Superzeep geen enkel bestanddeel bevat, dat schadelijk zou kunnen zijn voor: 1. Uw wasgoed; 2. Uw wasmachine - zowel kuip als wringerrollen 3. Uw handen. KIJK hoe zuiver! Hier - uit de handige verpak king komt een zeep. zoals U nog nooit eerder hebt gezien. Vervaardigd volgens een gloednieuw procédé, uit lou ter pure oliën. KIJK hoe practisch! WiP - uit de verpakking in bet water! Precies genoeg voor een normale gezinswas een heerlijk fris en welig sop. Alles puur natuur! veilig DRIETEX Gezinswas-pak cent 'n NIEUW product van de DRIEHOEKZEEP en DRIEHOEKSODA fabr

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 8