m Seoo Totaal nieuw TIJD IS UITGESPAARD BELASTINGGELD Afgelopen boekjaar was zeer bevredigend 6 t m 23 Dec. a.s. Erwtensoep LUX toilet zeep vrouwelijk personeel gezond „ademen WÏÊÊiêÈÈËM origineel Amerikaanse ijsrevue Premie-aftrek 1955 W. A. Scliolten's Aardappelmeel fabrieken DAMESMODES W.v.d.BURG KEUKENPRINSESSEN KAMPIOENEN zoeken het voor U op De Krant kunt gijrsf missen, geen dag! :^ëWf .i, M riiMwr Smetteloze 011223 van '*ux Toilet Zeep bewijst haar volmaakte zuiverheid De conditie van Uw huid bepaalt de charme van Uw voorkomen. Breng daarom Uwtere huidweef- sel alléén in aanraking meteen toiletzeep, waarvan U zeker weet dat ze intens zuiver is. Lelieblanke Lux Toilet Zeepgeeft U die zekerheid. Uitgelezen oliën, die in Lux verwerkt zijn, worden gezuiverd en gezuiverd tot ze doorzichtig helder zijn. Vandaar dat Lux een overvloed van wit, inzuiver Zo wit - zo zuiver - zo zacht voor Uw huid schuim geeft, dat Uw poriën volkomen èn veilig reinigtLux Toilet Zeep laat Uw huid onbelem merd ademen, dat betekent: lucht opnemen. Een gezonde,gave huid meteen natuurlijke charme is hei resultaat. Kies daarom voor een prettige, dagelijk se verzorging de beschaafd geurende Lux Toilet Zeep. ïffNSDAG 6 DECEMBER 1955 NSC PAGINA 8 NOG GEEN BESLISSING OVER STATUTENWIJZIGING POSTCHEQUE- EN GIRODIENST Het zijn louter gave erwten waarvan Maggi %ijn lekkere erwtensoep bereidt. En ook alle verdere ingrediënten die in de%e stevige vaderlandse kost thuishoren zijn zonder uitzondering eersteklas! vare gerenommeerde afkomst PER ZILVERZAK.IE VOOR VIER DIEPE BORDEN 58 CT. ETNA i ihtv/if1*.;.: U bereikt dit jdoor een .Vplmaaki zuivere toiletzeep. JUNKER 3 CLASS Enig optreden in Nederland, v. a. Dinsdag LTZ 39.210.160.54 PRIJZEN van 1,50 tot 6. PLAATSBESPREKING AANBEVOLEN Dagelijks aanvang 20 uur. Matinée's Zaterd. en Zond. 16 uut. Kinder-matinée tegen gereduceerde prijzen: Woensdag 14 en 21 Dec. -Voorverkoop: AHOY'cassa's tel. 113280- 113281 M. Breedveld, v. Cittersstraat 1. tel. 31442 J. Hordijk. Noordmolenstraat 51b. tel. 47132 W.Grolle Oostzeedijk 83. tel. 21823 L. Kooiman. Henegouwerlaan 120. tel 36622 C. Milot, Slaghekstraat 36, tel. 77666. Het jaar 1955 begint al weer zijn einde te naderen. Hierin moet voor degenen, die al enige tijd het voornemen hebben door middel van de levensverzekering een voorziening voor de toekomst te treffen, een aansporing schuilen het nemen van een beslissing niet al te lang meer uit te stellen Wordt gewacht totdat het jaar 1956 zijn opwachting in de kringloop der tijden heeft gemaakt, dat laat men de mogelijkheid nog in het lopende jaar van de wettelijk toegestane belastingfacilitei ten te profiteren, ongebruikt voorbij gaan Zo ooit dan geldt hier tijd is geld. Want door niet uit te stellen tot het volgen de jaar wat men nog vóór 31 December a.s. zou kunnen doen, kan men bereiken, dat men over 1955 minder inkomstenbe lasting zal hebben te betalen dan wan neer eerst in 1956 de beslissing valt. Min- der belasting wil zeggen, dat men over een groter besteedbaar inkomen de be schikking krijgt en aldus voor zijn uitga ven een ruimere marge creëert. Wie besluit een lijfrente-verzekering te nemen, waaronder wordt verstaan een verzekering, welker uitkeringen afhanke lijk zijn van het in leven zijn van 4én of meer bepaalde met name te noemen per sonen, mag de daarvoor v erschuidigde premie op zijn belastbaar inkomen Ir mindering brengen. Weliswaar niet onge limiteerd. maar sinds 1 September 195- dan toch wel tot een zodanig bedrag, dat in verreweg de meeste gevallen de af trek als ruim voldoende kan worden be schouwd. Voor alle groepen der bevolking, on verschillig of men ongehuwd of gehuwd ls en al dan niet kinderaftrek geniet geldt als uitvloeisel van de jongste in ons belastingstelsel aangebrachte wijziging te genwoordig een aftrekbare premie van 3.600. —per kalenderjaar. In verband met het bij de Staten Generaal aanhangig gemaakte wetsontwerp inzake e'en Alge mene Ouderdomsverzekering, op grond van welke naar verwacht wordt geduren de de eerste jaren na de in werkingtre- ding der wet een verplichte bijdrage ver schuldigd zal zijn van 6.5 a 7 procent over ten hoogste 6000.— van het inko men, derhalve pl.m f 400.— per jaar. moet er Intussen rekening mee worden gehouden dat deze premie t.z.t. in het maximum aftrekbare bedrag van 3.600 - zal zijn begrepen. Geeft men er de voorkeur aan een ka pitaal Inplaats van een lijfrenteverze kering te sluiten, dan komt de daarvoor verschuldigde premie slechts dan voor aftrek op het inkomen in aanmerking wanneer de door de levensverzekering maatschappij afgegeven polis voorzien is van een speciale clausule, te weten de fiscale lijfrenteclausule. Deze clausule bepleit, dat het kapitaal ten tijde van de uitkerfng zal moeten worden aangewend als koopsom-storting voor een zuivere lijfrente. Van een „zuivere" lijfrente is sprake, wanneer de maatschappij alleen dan de uitkeringen heeft te verrichten als de be trokkene leeft. Overlijden heeft dus ten gevolge, dat geen verdere uitkeringen zullen geschieden, zoals b.v. het geval is bij de verzekering van een dadelijk in gegane lijfrente, van een weduwen-, we zen- en oudedagspensioen e.d. Welke sooit lijfrente men prefereert, behoeft eerst ten tijde van de uitkering onder ogen te wor den gezien. Daarover behoeft men zich derhalve voorlopig geen zorgen te ma ken. De reden, waarom een groot deel van het Nederlandse publiek de kapitaalver zekering met lijfrenteclausule prefereert boven de zuivere lijfrente-verzekering schuilt hierin, dat men bij een kapitaal- verzekering op de „expiratiedatum" nog alle kanten uit kan. Men kan voor het verzekerde kapitaal een lijfrente kopen op zijn eigen leven, maar is niet verplicht dat te doen. Desgewenst kan men een lijfrente kopen door te betalen zolang men zelf óf de echtgenote leeft, men kan een lijfrente op het leven van de echtgenote alléén nemen enz. enz. Verkiest men (b.v. bij een minder goe de gezondheid) het geld toch contant op te nemen, dan zal zelfs dit ondanks de lijfrenteclausule wel mogelijk zijn Op de buitengewone algemene verga dering van aandeelhouders van de N.V. W.A. Scholten's Aardappelmeelfabrieken, Zaterdagmorgen te Groningen gehouden, is het belangrijkste punt van de agenda, statutenwijziging, wel in discussie ge weest, maar een besluit kon niet vallen omdat het vereiste aantal stemmen (twee derde van de geplaatste aandelen) niet aanwezig was. De statutenwijziging werd, zoals ge meld is, wenselijk geacht om in het al gemeen de verouderde statuten te moder niseren. Het betreft o.m. verbreding van de basis van de N.V., verhoging van het kapitaal van 3 tot 10 millioen, uit gifte van prioriteitsaandelen, een nieuwe winstdeling e.a. wijzigingen. Voor een rechtsgeldig besluit zal een tweede ver gadering worden gehouden od 20 Decem ber a.s. Het is dan voldoende als twee derde van de aanwezige stemmen zich uitspreekt voor het voorstel. Een der aandeelhouders roemde de con ceptie en vond de nieuwe voorstellen, ,,een kranig stukje werk" Hij was echter van mening dat 't bestuur zich voorgoed op het kussen wilde plaatsen.' Hij vond het onjuist om nu, hangende een procedure tussen bestuur en de oud-commissaris dr Scholten, met' statutenwijzigingen te komen. Een andere aandeelhouder infor meerde welke bedoeling er achter de uit gifte van de prioriteitsaandelen steekt. De president-commissaris, dr. E. H. Ebels, ontkende pertinent dat directie en commissarissen met de statutenwijzigin gen eigen belang probeerden te dienen De N.V. kan door de nieuwe statuten veilig worden voor de machtsgreep van welke groep ook. De continuïteit van de N.V. wordt er door gediend. De ontwerper van de statuten, mr Gros heide, verklaarde dat het concept was ge maakt geheel los van de ruzie in de ven nootschap en naar het voorbeeld van an dere moderne statuten. In de prioriteits aandelen heeft het bestuur een overwe gende invloed £fn buitenlandse invloe den te kunnen weren. Deze buitenlandse invloed is naar de president-directeur, de heer B.G. Kernkamp, verklaarde een zeer reëel gevaar. Zo is een buitenlandse be langhebbende er in de oorlogsjaren in geslaagd duizend aandelen op te nemen. Momenteel hebben verscheidene buiten landers bijzondere belangstelling. Na een discussie over het recht van aandeelhouders tot het bijeenroepen van een vergadering, de zeggingskracht van de kleine aandeelhouders, werd vanuit de vergadering opgemerkt d at het onjuist werd geacht dat preferente aandelen be voordeeld worden tenkoste van de gewo ne aandelen. De voorzitter deelde nog mee dat de gang van zaken over het boekjaar 5455, waarover eind Januari, begin Februari, het jaarverslag zal worden uitgebracht, zeer bevredigend kan worden genoemd. Dat geld eveneens voor de eerste resul taten van het thans lopende boekjaar. maar men moet er wel op bedacht zijn, dat het kapitaal in zo'n geval in het uit keringsjaar in zijn geheel belastbaar in komen vormt. Men kan dan echter tot de belasting-inspectie het verzoek richten bij het vaststellen van de aanslag het bijzon dere tarief van art. 48 van het Besluit Inkomstenbelasting 1941 toe te passen. Men zal dan tenminste 20 procent, doen niet meer dan 40 procent van het kapi taal aan de fiscus moeten afdragen, m. a.w. over 60 procent of meer heeft men in elk geval de vrije beschikking. Men verkeert nog al eens in de veron derstelling, dat men sjechts dan van de belasting-aftrek zal kunnen profiteren, wanneer de betrokken verzekering in de eerste helft van het belasting (is kalen derjaar ts tot stand gekomen. Dit is ech ter geenszins het geval. De fiscus vraagt niet op welk moment van het jaar, waar over men de premie als aftrekpost op zijn aangiftebillet wenst op te voeren, de verzekering is afgesloten. Wel is doorslag gevend, dat de premie daadwerkelijk dient te z(jn betaald in bet jaar, waar voor de aftrek moet gelden. Laat men da verzekering uit. December ingaan, dan moet men er dus wel Voor zorgen, dat het premiebedrag beslist niet later dan 31 December in het bezit van de maatschappij is Daarom zullen dege nen, die het voornemen koesteren de zorg voor de toekomst van zichzelf en van hu« gezin door middel van een verzekering gestalte te geven, er in hun eigen belang goed aan doen nog vóór het einde van het jaar te besluiten en te beta len. Eerst dan kunnen zij er op rekenco, dat zfj reeds van 1955 af een reductie van de fiscus op de door hen verschuldig de belasting zuilen ontvangen. Tijd is hier uitgespaard belastinggeld! Bij de te 's-Gravenhage kan geplaatst worden a. voor het bedienen van adresseermachines en het verrichten van andere eenvoudige werkzaamheden b. voor het verrichten van sorteerwerkzaamheden Aantrekkelijke voorwaarden Leeftijd voor a: 15 tot 19 jaar. Leeftijd voor b18 tot 35 jaar. Vereiste voor a en b: Volledig Lager Onderwijs. Gegadigden kunnen, in daarvoor in aanmerking komende gevallen, vergoeding van reiskosten of een tegemoetkoming in de pension, kosten te 's-Gravenhage worden toegekend. Gelegenheid tot mondeling solliciteren iedere werkdag (behalve op Zaterdag) van 9 tot 16 uur, Spaarneplein 2 - -'s-Gravenhage Schriftelijke sollicitaties worden eveneens gaarne aan dit adres ingewacht. Getrouwd: LODEWIJK DE GROOT en ELLY VAN HOOFF Amsterdam, 6 December 1955. Toekomstig adres: Na 1 Janu ari 1956 Carlton Hotel, Flat 319, Amsterdam. In plaats van kaarten. Het Bestuur van de R.K. Begraafplaats aan de Daalsewcg te Nijmegen, maakt bekend dat zij zich tot haar spijt genood zaakt ziet, na 1 Januari 1959 artikel 20 van het Reglement van de Begraafplaats toe te passen. Dit artikel luidt: Alle kruisen, zerken en andere tekenen tot aandenken van overledenen worden weggeruimd, wanneer zij niet in behoor lijke staat van onderhoud z\in. Zij kunnen niet van het Bestuui worden teruggeëist. Namens het Bestuur, H. N. KLOPPER Reestraat 8, Nijmegen. Speciaal Japon, Oeux-Ptèces Blouses, Kokken enz.. Lange üerkstr. 19, tel. 66135 mm ZU W O l O c O OU Clfc ein woorc meel S ets extra tot een maximum van au ■vuurden oij vourultoetaiing 115. Toen brigadier Piet dankbaar te ken nen gaf, dat hij maar wat graag in aanmer king zou komen voor een stukje worst, deed de dikke man met een eenvoudig gebaar zijn karbiesje open om er nog zo'n vette worst uit te halen, die hij in zijn geheel aan Piet gaf. „Asjeblief", lachte hij vriendelijk. „Ik heb genoeg bij me. Ik begrijp nog steeds niet waarom, maar mijn vrouw geeft me altijd minstens voor een hele maand eten mee, al ga ik maar voor twee dagen op reis" Piet hapte vol smaak van de worst en gaf te kennen, dat hij van oordeel was, dat de man een buitengewoon lieve vrouw moest hebben. Toen zei de dikzak: „Gooi het maar in mijn bolhoed. Ga jij soms ook naar de Hollandse voetballer Karei Kleuntjes kijken? Die speelt morgen zijn eerste wedstrijd in de Fiorenza Boys. Als je de verhalen uit de kranten ge loven moet, dan hebben twee scouts hem ten koste van héél wat moeite hier gekregen Hij moet wonderlijk goed zijn. Noudat knaapje wil ik wel eens zien spelen. Zal mij benieuwen of-ie werkelijk de ton waard is die ze voor hem betaald hebben". Brigadier Piet was de hemel dankbaar voor alle won derlijke verhalen, die de onbekende dikzak hem vertelde. Hij nam ze goed in zich op en zei: „Ja ja..., ik ga ook eens kijken naar die zogenaamde aanwinst. Ik heb het anders niet op die import van buitenlandse snoes hanen. Italiaans voetbal is geen Italiaans voetbal meer, als er Hollanders in meedoen en Hollands voetbal is geen Hollands voet bal, als er Duitsers in meedoen. Dat zeg ik altijd maar". - Zo ontspon zich natuurlijk een geanimeerd gesprek over de voetballerij en voor ze het wisten, waren ze al in Fioren za. Nou, het viel Piet daar helemaal niet mee om een hotel te vinden, want alle za ken waren tjokvol met sportievelingen, die allemaal gekomen waren om Karei Kleun tjes te zien. „Ik probeer het nog één keer", zuchtte Piet, toen hij diep in de nacht bij het twintigste hotel aankwam^ „Als ik nou nog geen bed krijg, dan Ka ik gewoon op een bankje in het park liggen!". MAGGI Personeel gevraagd Gevraagd: werkster voor 3 halve dagen per week. Mevr. de Klerk, Noordvestsingel 87. Goeiieren gevraagd Wij betalen v.a. 30 ct. p. kg. lompen en de hoogste prijzen voor couranten, oud ijzer en alle soorten metalen. W Jan sen, Noordvest t.o. 117, 'Dam- laan 50. Tel. 68134, Het Racliohuis, Hoogstraat 92. Tel. 68044. Platenspelers met Pick-Up 75.50, 89.-, Granio- foon onderzetkasten 110.., 135.- 140.-, Philips zelfbouw druk knop-super, compl. met luid- spreker 160.-. Philips zelfbouw 10 Watt versterker 175.-, Luid sprekers 7.-, 12.50. 15.75, 20.- en hoger. Alle soorten radio, buizen. Kerstverlichting in doos. met 16 lampjes 9.90, 13.75. 16,75, Kruislampjes 1.55. 2.75 ,,lk gebruik LnxToiletZeep", vertelt de M.G.M.-iter Latta Turner. Zij speelt in „The Prodigal". fJanoel en Bedrijt Inlijsten van platen, foto's en aquarellen, schilderijen. Scherpe prijzen en toch 2 jaar garantie, C. van Loenen, Dam 41-43, Tel. 66192. Showroom: Vlaardingerstraat 6. Zondagsmissaais van f 2.85. Nieuwste uitgave handboeken voor de Kath. Moeder Man, Meisje en Jongeman. Prachtige cadeaux. Voor de grootste sortering en de laagste prijzen naar Vlasveld. Singel 209. Koopt bijtijds uw nieuwe kerstgroep. Zoekt uw keus en wilt u tegen grossiersprijs ko pen, dan naar Vlasveld Sin gel 209, Het Radiohuis, Hoogstraat 92, Tel. 68044, Televisie-apparaten 495.-, 650.-, 775.-, 795.-, 895.-. 925,-, 995.. en hoger. Televi sie-tafels v.a. 46.50, Philips- ra.dio-apparaten vanaf f 80.-, Electr. Scheerapparaten 39.75. 59.75, 65.-, 98.., Scheertasjcs 4,25. 4.75, Infraphil 37.50. Philips hoogtezon Ultraphtl. tijdelijk 66.50. Erkende Philips Service. Het Radiohuis, Hoogstraat 92, Tel. 68044, Electr. soldeerbou ten 5.15, 6.25, 10.50. Kristal- ontvangers 5.25. 7.50, Kopte lefoons 7.50. Amroh radio onderdelen. Boeken van de Muiderkring in div prijzen Electronische Jaarboekjes 2.75 Zelfbouw versterker Amroh in doos 46.-. Zelfbouw kristalont vanger in doos 14.75 model 7034 mei aulom, aansteek- Inrichting 220.- Afdekplaat 1 S. Amerikaans oiodel 5034 260.- Afdekplaal 15.- HALLER zeer sierlijk model, m. verchroomde hand greep aan de oven deur, prima afwerking Model 4585/4 2 30.- Aldekplaat 20.- met de speciale J.& R. branders en oven- brander met bak- en braadstand type 5414-1 221.- type 5414-1* W.V. mei - cpberglade ZO/ Afdekplaten 28 Keukenprinsessen rnnto sortering vonkï.iner formaat Gr°te 3,31/2 VLAMS VAN ATAG, GASCOMFOREN r jijnkER 8.-RUH PELGRIM ETNA BECKERS HALLE^^ ETC, Wij vlechten weer Rotan- en biezenstoelen. Adres: W. Net. ten. Kamperfbedielaan 10, Ke- thel of aan het pakhuis Grof- baan 36, Schiedam. Geopend dagelijks van f-5 en des Za terdags van 9-1 uur. Turfstrooisel voor de vorstaf- dekking. grondverbetering van Uw tuinen, ophoging van Uw kippenren. Fa. P. v. d. Kooy Zonen, Geuzenstraat 1, Rot terdam, Tel. 31418. MEENT 104 - ROTTERDAM R'DAMSEDIJK 447 - SCHIEDAM STALLKAMP ideaal gasfornuis voor kleine keukens met 2 normale en 1 kleine kookbrander. Model H. 246: diep- gebouwde uitvoering aldeTplaat 214.50 Model H. 241diep- gebouwd met opberg- lade. oventhermo- meter en afdekplaat 238. PELGRIM modern blokmodef met glasdeur achter de ovendeur 247.50 Afdekplaat 15.-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 8