Nieuwe vleugel van de Dr Noletstichting Wordt morgen door Mgr Huibers officieel geopend Geheugen-hulp Vereniging van de H. Maagd Maria 1855 9 December 1955 ROTTERDAM HerttieS'D.V.S. moet situatie uitbuiten Reclame Het was gisteren al bezoekdag, en er komt nóg een nieuwe vleugel W AUTORIJSCHOOL öuer am HET .SiWIMMFLTJe'oP 6 DCC, Maakt Sint Nicolaasviering K. A. V. Reprise van „le Défroqué" Holiday IJsrevue 1956 Scheepsbrand voor Raad voor Scheepvaart IDEE Burgerlijke Stand Broodjes gietijzer gestolen burgerlijke stand WOENSDAG 7 DECEMBER 1955 NSC PAGINA 2 IN ROTTERDAM NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Mechanische ventilatie Vier lagen' T oekomstplanncn NED. VRACHTENMARKT Gat gebrand op verkeerde plaats OP HETERDAAD BETRAPT ENGELSE PILOOT OP ZOEK NAAR KENNISSEN VAN ROTTERDAM v7 M. H. van êut» Niet alleen voor Schiedam, maar ook voor Vlaardingen en Maassluis. Twintig procent der patiënten zijn uit deze steden afkom stig. Een volgende maal nog meer interes sante bijzonderheden over Schiedams modernste ziekenhuis, waarin Dr Kunze en de heer van Steenbergen ons onder veel meer nog het in aanbouw zjjnde vlïn- derbad toonden, dat een taak te vervullen zal krijgen bij de rheumabestrijding en waarvoor men over enkele weken een ver pleegstershuis gaat bouwen! Ja, het was gisteren al bezoekdag in de nieuwe vleugel van de Dr Nolet- «tichting. En wel op de bovenste verdieping. Daar is n.l. de kinderafdeling reeds in gebruik gent/nen. Terwijl beneden overal de werklieden nog bezig waren en in de bal een glastechnicus van Leerdam met een diamant bezig was op een gróte ruit een symbolische voorstelling van de levensblijheid uit te werken, die et reeds in grote lijnen op uitgewerkt stond, gingen de familieleden eens zien, hoe hun kleinen het wel maakten. Nu, ze kwamen evenals wij in een hy permodern ingericht complex van Kleine zalen, waar de kinderen onder de best denkbare hygiënische omstandigheden, met de nieuwste apparaten en met de beste zorgen van een in een ruime omge ving werkend verplegend personeel op de weg naar beterschap worden gevoerd. De kinderafdeling was dus in volle werking, toen de geneesheer-directeur, Dr Kunze en de econoom van het ziekenhuis, de heer van Steenbergen, ons rondvoerden langs (Advertentie) HEDEN. Passage-Theater: De gravin gaat bar revoets (18 j.). Monopole-Theater: De kleine wereld van Don Camillo (a. 1.) Stedelijk Museum: Dagelijks van 2—5 uur. Tentoonstelling Schiedammers uiten zich (tot en met 11 Dec.) C.C.C. Lange Kerkstraat, exp. Brand tot en met 9 December. Donderdag Passage Theater: Kath. Kring: „Cycloon 3 antwoordt niet", 8 uur. R.K OPENBARE LEESZAAL R.K. Openbare Lees- en Studiezaal en Bibliotheek: Geopend Dtnsdag. Donder dag en Zaterdag van 10—12 uur; Iedere middag van 25 uur. behalve Maandag en iedere avond van 7—830, behalve Donderdag en Zaterdag. Filiaal Gorzen (H Hartkerk): Dinsdag avond van 6.30—8 uur; Vrijdag van 7—8 uur uitleen van boeken. Filiaal Kethel (R K Ver. Gebouw), elke Zondag van half twaalf tot half één. NACHTDIENST APOTHEKEN De nachtdienst voor de apotheken wordt deze week waargenomen door apotheek Van Westendorp, Singel 81. TONEEL EN MUZIEK Donderdag; 8 December: Schouwburg, 8 uur: ..Die Czatdasfürstin" (Operettevereniging Irene"» Groote Schouw burg, 8 uur: „Het verraad" iDe Verenigde Spelers). BI08COPEN Programma's van 2 t/m 8 December: Arena: Les diabollques (strikt volw.j. Ca pltol: Satan's eiland (18 1). - Centraal: Rl«? of death ivolw.j. Cineac: Clske de rat ni J.). Colosseum: Broeders zonder vrees (14 1 Harmonie: Hondo <14 G» Lumière: Nan- (ontoelaatbaar). Lutusca: De slavin der Min netareea (14 1.). Luxor: Pick-up in South •treet (18 J.G - Metro: De man uit Larsmip (14 J.). Passage iSchiedami: De gravin ga*- barrevoets (18 f). - Prinses: WU. zondaar <14 j.) Rex: Jolanda. de dochter van de xwarte piraat (14 1 Thalla: Terug uit d» hel (14 J 't Venster: Het loon van de ancs< (volw.). Victoria: Het zwaard der Sarace nen (14 1.). OAOêtAO VOO* SCmfOAM f* 77ste Jaargang No. 22936 DAM 18 SCHIEDA M TELEFOON 66 152 POSTREKENING NR. 5 9 U 9 4 3 ADVERTENTIES f 0.15 per m.m.-hoogte. Bg con tract speciale tarieven. INGEZONDEN MEDEDELINGEN f 0.30 per m m.-hoogte. Bij con tract speciale tarieven. KAMPIOENEN tot 20 woorden f 0.50 bjj vooruit betaling. Elk woord meer 3 ct. Maximum 60 woorden. Alle advertentie-orders worden gesloten en geplaatst overeen komstig de Regelen voor het Advertentiewezen. ABONNEMENTEN f 0.26 per kwartaal, f 2.15 per maar an f 0.50 per week. zoveel, waarop ze met recht trots waren. En zo stonden we op een gegeven ogenblik naast het jonge echtpaar v. d. Hoek, dat opgetogen gadesloeg, hoe zijn tweeling vertroeteld werd in een der keurig inge richte kamers, waaruit de kinderafdeling bestaat. We konden ook een glimp opvan gen van twee kinderen van de kort gele den in de Dr. Noletstichting geboren Vlaardingse drieling, die nog in de cou veuse lagen. De kinderafdeling is in drieën verdeeld. Dat wil zeggen, over heel de lengte lopen twee gangen, waarlangs aan de Kant van de singel een aantal kleine slaapzalen voor grotere kinueren liggen. In het midden bevinden zich de afdelingen, voor de al- ierkleinsten en langs de gang aan de kant van het „oude gebouw" liggen tal van dienstruimten en kamers voor diverse doeleinden. De in het midden gelegen ruimten worden mechanisch geventileerd. We zagen er lampen met infrarood licht, die tevens 'n weldadige warmte versprei den boven de tafel, waarop de kleinen di verse zorgen genieten. In een muur op de gang werd ons een „kruikenmoeder" aan gewezen, een kast, waarin een aantal krui ken op de gewenste temperatuur wordt gehouden en die indien nodig zo uit de kast kunnen worden getrokken. Er is op de kinderafdeling een eigen keuken, die uiteraard door de centrale keuken in het hoofdgebouw verzorgd wordt, een zuige lingenkeukentje, een flinke spreekkamer. Ook in de kinderafdeling liggen op de gan gen rubbervloeren en zijn de plafonds in verschillende, rustige kleuren beschilderd. De toepassing van kleuren is tegenwoor- De nieuwe vleugel van de Dr Nolet stichting, die morgen door Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers officieel in dienst zal worden gesteld. Nu de bladeren van de bomen zijn gevallen, is het fraaie front goed zichtbaar. dig een aparte techniek en zelfs een kunst geworden. Ze worden naar gelang van de eisen toegepast en oefenen een kalmeren de werking uit Zoals we vroeger reeds hebben medege deeld, bestaat de nieuwe vleugel uit vier z.g. lagen. De bovenste is de kinderaf deling, de drie andere „lagen" zijn voor volwassen patiënten bestemd. Op die an dere lagen waren nog op tal van plaatsen werklieden bezig. Maar ons konden toch enkele keurig ingerichte kamers getoond worden, met zes bedden. Elke patient heeft er een eigen kastje en een bedlampje. De afwerking is allerwegen boven alle lof verheven en inderdaad mag deze nieuwe vleugel een der fraaist ingerichte en mo dernste ziekenhuizen van ons land worden genoemd. De diverse verpleegafdalingen zullen geleidelijk naar deze WSarlijk prachtige aanwinst voor de Dr Noletstich ting worden overgebracht, zodat er spoe dig de ganse ziekenverpleging in gecon centreerd zal zijn. Dan komt veel ruimte in het oude gebouw vrij voor andere doel einden en uitbreidingen en modernisering van bestaande doeleinden. Verschillende afdelingen zijn zeventien jaar vrijwel het zelfde gebleven, wegens gebrek aan ruimte. Dr Kunze vertelde ons, dat over enkele jaren de kapel zal worden afgebroken. Ze zal plaats maken voor een directe verbin ding van het hoofdgebouw met de nieuwe vleugel, hetgeen uiteraard de algemene organisatie ten zeerste ten goede zal ko men. En voor de toekomst staat nog een nieuwe vleugel op het programma, maar dat is toch nog een beetje toekomstmu ziek. Intussen, de nieuwe vleugel kan men eigenlijk geen uitbreiding noemen. Ze is feitelijk een sanering en hij zal moeten dienen voor een saneringsperiode van tien jaar. Op de duur zal de Dr Noletstichting als ziekenhuis zijn volledige taak zonder moeilijkheden moeten kunnen vervuilen. Gisteravond hield de K.A.V. haar jaar lijkse Sinterklaaravond in de geheel be zette bovenzaal van Gebouw Arcade. Als gewoonlijk werd de avond geopend met de christelijke groet en het gebed voor de zieken. Hierna sprak mevr. De Koning een kort openingswoord uit, waarin zij speciale aandacht vroeg voor de tombola. De opbrengst van deze torq- bola is bestemd om de zieken met kerst mis een tractatie te bezorgen. Behalve de kans om een prijs te winnen, had men de zekerheid een goed werk te doen. Spoedig weerklonken de vrolijke me lodieën- van het gezelschap ,,The quick- slows". De muziek werd afgewisseld door enige aardige sketches en declamaties, waarvan de sketch van Kees de Baby sitter, die zijn baby zelfrijzend bakmeel voerde wel bijzonder in de smaak viel. Zo kwam de stemming er steeds beter in, ze bereikte haar hoogtepunt, toen de komst van Sint Nicolaas aangekondigd werd. Onder het zingen van enige be kende liederen te zijner ere schreed de Spaanse bisschop de zaal binnen. Hij was vergezeld van een Zwarte Piet, die zich tussen al die dames blijkbaar best op zijn gemak gevoelde.... Het aantal om helzingen zijnerzijds was al spoedig niet meer te tellen, tot grote hilariteit overi gens van de dames, die niet door hem omhelsd werden. Gelukkig wist Sinter klaas hem tot de «orde te roepen, waarna de goedheiligman de dames toesprak. Hij dankte het bestuur voor het werk dat het in het afgelopen jaar verricht had en reikte geschenken uit aan de dames van het werkcomité. Daar vele werkzaam heden hem nog wachtten, vertrok de Sint weer spoedig. In de pauze werd aan de aanwezigen koffie met gebak gereserveerd. Na de pauze traden „the quick-slows" weer op, die er wel voor zorgden dat de avond om vloog en eigenlijk veel te vroeg was het uur aangebroken, waarop de prijzen van de tombola verloot wer den. Toen de K.F.A., afdeling Schiedam op 7 November j.l. de film ,,le Défroqué" („de Afvallige") draaide, was lang van te voren de zaal -Arcade geheel uitver kocht. Tientallen mensen moesten teleur gesteld worden. Het is daarom een verheugend bericht dat deze veelbesproken film opnieuw in Schiedam zal worden vertoond. Dit zal geschieden op Dinsdag 13 December a.s., wederom in de zaal Arcade. Aanvang acht uur precies. De geestelijke Adviseur van de K.F.A., pater C. Strijbos O.P., zal de film met een enkel woord inleiden. Kaarten zijn verkrijgbaar a 75 cent bij onderstaande adressen: Van Rutten, West Frankelandsestraat; Th. van Geerenstein, Buys Ballotsingel 53b en telefonisch te bestellen onder nummer 66439. Boven dien zullen kaarten verkrijgbaar zijn a.s. Zaterdag tussen 3 en 4 uur aan de zaal Arcade. De film is toegankelijk voor per sonen boven 18 jaar! In de Ahoy'-hal te Rotterdam is van 623 December een zeer bijzonder gezel schap te zien nl. een combinatie van in ternationale schaatsenrijders en -rijdsters van de eerste rang. De wereldberoemde „Glamour Icers" en de „Ice Squiers, de sterren op het ijs Erika Kraft en Don Wat son, Guy Longpre en Ivor Robson, Rudy Richards, Michele Andrews en Muray Galbraitb treden in een zeer gevarieerd programma van niet minder dan 23 num mers gecombineerd en afzonderlijk op. Welke programmapunten het meest ge roemd moeten worden is moeilijk te zeg gen, omdat Holiday 1956 weinig zwakke kanten vertoont. Slechts „Verjaardag in sprookjesland" kwam door een Uchtdefect niet goed uit. Wanneer „de paradijsvogel" Erika Kraft over de ijsvlakte zweeft of in het gedeelte „Uit de oude doos" Sagitta en Bob Laenge of Dorothy Goos en Galbraith hun rijkunst met alle zwier en gratie vertonen, alsof er zich geen schaatsen en glad ijs onder hun voeten bevinden, dan beseft men tot welk een grote hoogte deze ijsartisten het hebben gebracht. De Pausins in hun „Interpretatie"; Top per Martin de schaatsenrijdende jongleur en dan Paul Casble in „de picolo", die over 13 koffers tegelijk springt; ook zij hadden een dankbaar publiek. Van de grotere combinaties was „De Rhapsodie in blue" van George Gershwin de meest fantastische vertoning, door de bijkomende kunstmatige wolkvorming, waardoor de medewerkenden als in een verlichte nevel schijnen te dansen en te zweven. Holiday on Ice 1956 heeft ook aan de clownerie een ruime plaats gelaten De Rastellis in „Chocolate and Co" en Guy Longpre „Aan boord", zien kans om aan het verraste publiek een extra lang ap plaus te ontlokken. Het orkest onder leiding van Sem Kap per heeft een werkzaam aandeel in de talloze rhythmische variaties, die het be geleiden van schaatsenkunstenaars vraagt. Voor hen die van revues houden, waar grote artisticiteit, fijne costumering en virtuositeit tentoongespreid worden, kun nen wij een bezoek aan „Holiday on Ice 1956" ten zeerste aanbevelen. Dezer dagen is het honderd jaar geleden, dat een elftal dames uit de gegoede katholieken van onze stad zich verenigden niet het doel arme zie ken en kraamvrouwen te bezoeken en deze van versterkende middelen te ROTTERDAM 6 December 1955. Maandag 5 December n.m. 142 ton mais Weert, 100 ton mais Maashees, 656 en 540 ton mais 1/ varen, 415 ton gerst Andel, 1530 ton kolen Sluiskil, 150 ton oud-ijzer Alblasserdam, 140 ton veevoer Lochem, 75 ton veevoer Zutfen, 80 ton looistof Dongen, 430 ton tarwe Weert, 102 ton tarwe Sas van Gent, 175 ton papier Maas tricht, 80 ton super üstneren, Totaal 72 reizen, 10 vletreizen. Dinsdag 6 December v.m. 90 ton stammen Apeldoorn, 85 ton stammen Aayen, 160 ton copra Schiedam, 200 ton papierafval Maastricht, 250 ton tabak Amsterdam, 61 stand hout Middel burg, 24 stand hout Eindhoven, 20 stand hout Wageningen. voorzien. Haar vereniging kreeg de naam van „Vereniging van de H. Maagd Maria". En in de volksmond ook wel St. Elisa- beths-vereniging genoemd. Klein en een voudig begon ze, zoals alles in Gods H. Kerk is ontstaan doch men hoopte op de hulp van O. L. Heer en op de belangstel ling en steun van Schiedam's Katholie ken. En het moet gezegd worden, ge durende de honderd jaren van haar be staan hebben talloze weldoeners de dames van deze vereniging in de gelegenheid gesteld haar verheven doel: arme zieken en kraamvrouwen ter liefde Gods te on dersteunen, te bereiken. Honderd jaren van christelijke naas tenliefde: jaren van moeite en zorgen, ja ren van inspanning en overleg, hoe men de financiën bijeen zou brengen om bij de steeds grotere aanvraag van zieken het doel te kunnen blijven nastreven. En dan bevreemdt het ons niet, wanneer op een van haar vergaderingen de penningmees- teresse de klacht uit, dat er nog maar 33 centen in kas waren, terwijl het aantal aanvragen van arme zieken zich had ver dubbeld. Geen vergeefs beroep werd dan op Schiedam's Katholieken gedaan om de uitgeputte kas nog eens opnieuw te vullen. De middelen daartoe waren het houden van een loterij zoals b.v. in 1870 in een van de zalen der Koopmansbeurs alhier of 't houden 'n een liefdadigheids predikatie waarbij ook eenmaal de ge vierde Borromeus de Greeve O.F.M. voor deze vereniging een aanval kwam doen op de beurzen van Schiedam's Katho lieken en met succes. Ter illustratie hoeveel er per jaar aan de arme zieken en kraamvrouwen werd uitgedeeld, laten wij hieronder een staat je volgen genomen uit het verslag van de penningmeesteresse over het jaar 1910: 1473 portiën soepvlees; 2351 portiën rund vlees; 2216 portiën gehakt; 3742 liters melk; 5279 eieren; 71 halve flesjes wijn enz. Wanneer er niet vele weldoeners waren geweest die met extra giften en legaten de „Vereniging van de H. Maagd Maria" hadden gesteund dan zouden de dames nimmer aan de talrijke aanvragen van de arme zieken hebben kunnen vol doen. Het is daarom dat het plechtig dankoffer op a.s. Zondag ook voor deze weldoeners zal worden opgedragen. Maar daar is nog meer: op heden wordt deze vereniging door haar achtste presi dente bestuurd terwijl er daarnaast le den zijn geweest en nog zijn die 35 a 40 jaren lid van deze vereniging zijn<fc zelfs door Z. H. de Paus werden onder scheiden. De reden van dit alles moet gezocht worden in de onderlinge liefde en prettige samenwerking van leden en be stuur, maar bovenal in het gemeen schappelijk doel: de arme evenmens uit zuivere liefde tot God bij te staan. Op Zondag 11 December a.s. zal de „Vereniging van de H. Maagd Maria" haar honderdjarig bestaan feestelijk her denken door het opdragen van een plech tig dankoffer, In de vier parochieker ken zal zoals gemeld de Hoogmis worden opgedragen tot intentie van de overleden en levende leden weldoeners en bezochte zieken. Aan de ingang van de kerk zal aan de gelovigen een enveloppe worden uitgereikt waarin zij hun milde gaven kunnen sluiten. Aan een honderdjarige mag wel een cadeau onder „couvert" worden uitgereikt. Ook de arme zieken zullen op deze feestdag niet worden ver geten: aan hen wordt een keurig f eest pakket uitgereikt. L. A. ABMA WE HEBBEN NATUURLIJK de nodi ge malen beaamd, dat Sinterklaas heel goed voor ons gereden heeft. Ten slotte, er zijn wel Schiedammers, die Damwachter een goed hart toedragen. Een van hen, die zo belangstellend in formeerden, bracht echter tegelijkertijd een idee naar voren of liever, hij deed het geboren worden. Hij had Sinterklaas aan een jochie ho ren verzekeren, dat zijn paard de wor teltjes heerlijk had opgegeten. Sinterklaas herhaalde dit nog ettelijke malen. Toen kwam onwillekeurig de gedachte naar voren dat niet alleen heel wat klei ne jongens en meisjes een lastige maag zouden hebben op 6 December maar ook die arme schimmel. Aangezien de man, die medelijden had met de schimmel gewoon is zijn gedach ten op papier zetten, al tekenend en ont werpend en uitvoerend, deed hij het ook ]y[en fcon wei zienf dat Sinter- met deze. Het resultaat was bestaande 7 impressie. Deze impressie was b\j ons klaas geweest wasEen groepje her- weer oorzaak van de expressie van een stellende kleine zieken speelde ander idee: Laat men op de worteltjes „istermidda„ in de kinderafdeling wat zuiveringszout strooien in de strooi- o 0 tijd. Schiedam zal er beslist de primeur Van de nieuwe vleugel onder toezicht mee hebben. van een zuster. De Raad voor de Scheepvaart heeft gis- eren enige uren gewijd aan het openbare onderzoek naar de oorzaak van de brand op het motorschip „Amstelbrug" van de N.V. Rederij „Amsterdam". Op 13 Octo ber j.l. is op dit schip tijdens reparatie werkzaamheden brand ontstaan in de loc ker van ruim 3. Het schip was gemeerd in de Maashaven te Rotterdam om een lading tarwe uit Quebec te lossen. Voor de reparatiewerkzaamheden was het nodig een gat in het dek te branden. Hoewel de lassers dachten, dat zij boven het ruim 3 uitkwamen, bleek later, dat zij een gat hadden gebrand in het dek bo ven de locker, waarin ruim 2000 riet matten waren opgeborgen. De matten vat ten vlam en pas na vele uren kon de brandweer het vuur meester worden. Een deel van de lading liep daarbij wa terschade op. Als getuige werd gehoord de haven stuurman S. uit Boskoop. Hij verklaarde officieel niet op de hoogte te zijn geweest van de werkzaamheden. Wel hadden de werklieden van de firma, die de reparatie uitvoerde, hem gevraagd de matten op te ruimen, maar men had daarbij niet ge zegd wanneer men ging branden. Toen de lassers met hun werkzaamheden begon nen, waren de matten nog ter plaatse. De Inspecteur-Generaal voor de Scheep vaart de heer J: Metz, zei, dat er blijkbaar weinig coördinatie is geweest tussen de technische dienst en de nautische dienst van de maatschappij. Hij achtte in het algemeen de rederij verantwoordelijk. De Raad voor de Scheepvaart zal nader schriftelijk zijn mening bekend maken. Aan boord van het Griekse vrachtschip „Constantis" is de 32-jarige Nederlander C. N. uit Rotterdam, een gewezen zeeman, op heterdaad bij diefstal betrapt en na een achtervolging gearresteerd. Hij had de specialiteit aan boord van schepen te gaan op etenstijd en dadelijk de kaimt van de kapitein binnen te stappen, waair hij het voorhanden zijnde geld stal. In het geheel zouden zijn diefstallen 200.000 fr bedragen. C. N„ die zich tussen Rotterdam en Antwerpen per auto ver plaatste, had het steeds op libertysche- pen gemunt, Een dezer dagen heeft de Engelse pi loot, die in 1942 werd neergeschoten ter hoogte van de tol aan de Overschiese- weS, een bezoek gebracht aan Overschie. De vliegenier zou graag de kennisma king hervatten met degene, die hem toen •n 't holst van de nacht voor een paar Uur onderdak heeft verleend. H ijis het juiste adres kwjjt. Hjj weet zich alleen te herinneren, dat het hier toen om een echtpaar ging met twee kinderen, een jongen en een meisje. Het gezin woonde aan de Dorpstraat of Delftweg. Inlichtin gen gaarne aan de heer D. Zandbergen Gaenredamplein 306. Opgemerkt wordt nog, dat deze piloot des rnorgens door de Duitse gendarmerie werd gearresteerd. DAMWACHTF.lt »v;.y Het zit Hermes-DVS in deze competitie j waarlijk niet tegen. Twee weken geleden j verspeelde Hermes een punt in Helmond, doch behalve Leeuwarden, leden ook de j andere concurrenten een of meer pun ten verlies. Afgelopen Zondag was Hermes vrij, doch de uitslagen waren weer van aard, dat Hermes er verhoudingsg J nog beter is komen voor te stfanj,rach- stadgenoten moeten dan ook a'le ten bijzetten, om uit deze gang beha_ ken zo veel mogelijk voordeel - len, te meer, omdat deze meda.11e keerzijde heeft. Het is nl z0- bgt meer c'ubs de kans heb,b^nhe{ekent dm koplopers te voegen en dit beteluant, dat een misstap een grote tal9\ ranglijst tengevolge kanb n z Bij de uitslagen van afge'°peBG£°nda7 viel ons wel het meest op h't «ellike ipel van 't Gooi n.b op eigen veld tegen Longa, en wel, omdat Longa de tegenstander van Hermes zal zijn a.s. Zondag. Dit resultaat van de Tilburgers kan van alles beteke nen, o.m. dat Longa aan hers el toe is en daarom zu'len onze blauw-witten cr goed aan doen met dit laatste rekening te hou den Voorheen boekte Hermes steeds Vk- se overwinningen op Longa, maar wij heb ben zo het idee, dat Hermes het a.s. Zon dag heel wat moeilijker zal krijgen. Het is dus zaak, dat Hermes tot de tanden «ewapend de arena zal betreden. Wat be treft het 2e elftal van Hermes kan men van een zegetocht spreken. Zondag spe len de reserves aan de Damlaan tegen Xerxes 2 en het klinkt misschien vreemd, deze ontmoeting heeft Hermes 2 nog niet gewonnen. Het 3e elftal van Hermes speelt te Bot terdam tegen RFC 2 en zal alle zeilen GEBOREN: Margaretha J. M., d.v. Th. 1. Windhorst en C. Putter; Gerhard J„ :.v. G J. Huigen en G. Könemann; He- ena Maria E„ d.v. A. J. A. Veldman en j. J, van Dam; Johanna M-, d.v. A. J. en Hond en J. Rollof; Joyce J. M., d.v. A. P. E. Huijbregts en J. G. Heerschap. bij moeten zetten om het tot een over winning te brengen. Het 4e elftal speelt aan de Damlaan te gen Xerxes 4 en moet in staat worden ge acht om deze wedstrijd tot een goed einde te brengen. 'n de nacht van Donderdag op Vr(j. lag J1 werden de 30-jarige koopman C. v- B. uit Schiedam en de 51-Jarige losse werkman C. v. S. uit Rotterdam op de Botlek weg óp heterdaad betrapt b(j een diefstal van broodjes (Jzer. Deze broodjes lagen in de berm van de Botlekweg en dienden voor het uitba lanceren van de klep van de Botlekbrug 7-e zijn het eigendom van de gemeente Rotterdam. Bij hun arrestatie hadden de beide mannen reeds een partij van 2150 kg op een vrachtauto geladen. Aan het bureau Charlois bekenden zij de diefstal Daar de politie echter vermoedde, dat het tweetal meer op zijn kerfstok had werden. ZÜ, duchtig aan de tand gevoeld Aanvankelijk ha<j men geen succes, doch gistermiddag gingen zij door de knieën Zij vertelden dat zij reeds twee keer mei succes een bezoek bij de Botlekbrug had den gebracht. Bij die gelegenheid had den zij een partij van 6 ton gietijzer ge stolen ter waarde van f 3000 Zij hadden het gietijzer verkocht aan een jachten, bouwer in Schiedam, waar het grootste gedeelte van de partij inbeslaggenernen kon worden Gistermorgen zijn de twee daders voor de officier van' justitie ge leid. De parlementaire missie, welke van 19 tot 30 Januari een bezoek zal brengen aan Curagao zal bestaan uit de Tweede- Kamerleden Van Sleen. Wagenaar. De Kort, Fortanier de Wit Nederhorst, Van de Wetering, Fens, Van Leeuwen, Lemal- re, Van Ejjsden en de griffier mr Sche pel en de Eerste-Kam°rleden Rpi.iers, Aigra, Kraaljvanger, De Dreu en Cam- melbeeck. Aangiften van 5 December: BEVALLEN: J. J. Jacobs geb. de Lang z J. van der Star geb. Snikkers z. N Koster geb. den Otter d J J. Zwarts geb. de Haan z. - G. C. van Reen geb. van de Braak d H. J. Knevel geb. Zwarts d j. p. van der Ree geb. Oranje z. M. D. Beks geb. Saris d. - A. C. van der Hart geb. van Orden d H S. van Wijk geb. van den Ende z r Hoftuzer geb. Anemaat d. - A. E. de Kroes - j van nee ni A' M M- Worte] «eb- Mu' d' Melsen Seb nTl0eg geb' Berghout z. - A N. Besteva»? B1?,m - W. G. Ntlhoff geb. sen rf 5; "1.H E. F. Boerman geb. Mathle- Chr i-j Bouwen geb. den Outer d. Kpónm 1.^ 8eb- van den Dungen z. A. C. «Ti, g Gehrmann d. M. W. C. de Wit seo. Wijmans z. - A. M. Rotgans geb. Blokker E- Hudlg geb. van Ommeren z. A. A. Moret geb Wlllemse d. - L. Geldhof geb. van Wageningen z. L B. van Weverlng geb. Meijer d. E M Ttmmers geb. Boerenhnnk d' - A. M. S. Metier geb. Bom d M. J. Scheepsbouwer geb. Wasman d. R.e K. Sla venburg geb. Schubert d. E. Aarts geb. Terp»tra d. A. Snoek geb. Hess z. Chr M. Tuinenburg geb. Houtzager z. M. van Zopst geb. TuUl d. - M. H. F. Schaeffer geb. Tut» z. - T. van Loon geb. Luchtenberg z. - C. P. M. Duliens geb Rath d. A. J. A. van Meur» geb. Rledljk z. - C. de Vos geb. Nieu- wenhulzen z. Chr. J. de^sard eeb. van Mou- rlk z J. Terlouw geb. Boutkan z. O. P. Korenhof geb. Stermans d. D Westerveld geb. Zevenbergen i. y^w^ltueren geb. Nieuwpoor' z. 9' Wldaelham geb. Kermis d D Verbeek geb. Kruit d. E. de Kramer geb. van Rassel z W. Groenenboom geb. Uvterlinde z. K- H- Maa'dam gab. van sta- ten d M J- C G' Verschuren Seb. Zonder- op x J Chr. van der Werf geb. van dtr Meer d. OVERLEDEN: M. Bravenboer, ong. vrouw 79 j A. Straetemans. wed. van P. van der Sma'n 91 J - H. de Reus, wedr van M. Krln- sen 85 j. A. de Groot, wed. van J. Bas 73» j. M. Vermltn, dochter 6 m. J. Wesenaar, man van J Lorwa 79 j. j. m. Beks. vrouw van w. c. Pieters 91 j. - M. R. de Macker, man van M. G. C. van Beek 45 j. M. de Groot man van M. G. de Graaf 81 j. G. Vos. men van W'. H. Steenge 31 j. J. Verwaard. zoon li. J. de Bruljn, man van A- Pek 63 i. P. Paling^ man van C. Hoppeiibrouwer 54 j. C. van Dijk. vrouw van M. B Kranenhurg 39 j. A. Ophof, vrouw van C. J- Spaar 76 J. A. den Hartog, vrouw van K. Kos 65 J. j. G H. vga den Bovenkamp. man van G. ,T. Bax 73 j. M. Hausmgnn. wed. van M. Blokzijl 78 J. - H, van der Spek, man van A. Chr. Ackerman 86 j - R. Straut», man van H. J. Geijs 55 j L. de Zwart, man van C. van Ande! 42 J. - Th. J. C. van Noord, man van M. M. Stam 48 J, - Chr. Muusz. man van P. J. Lecker 55 J. - Voorts als levenloos aan gegeven: M. Hulsman geb. Braber d.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 2