RADION ASSISTENT-BOEKHOUDER Waterwegen en Delta-plan BRIGADIER PIET EN DE SEMI-PROF ■MMPI0E U kunt zelf bewijzen dat witter wast R.K. Huithoudstef/Diwislbode SECRETARESSE acl Jongste bediende (mni) Marokkaanse regering gevormd t MOTORBOOT t standaardpak42cent De NET MEISJE J Schotse bisschoppen brandmerken Rolls Royce-staking Israël bereid tot grenscorrecties Zwolsman plaatste onderhands f 1 millioen aand. tegen 140 pet Gunstige sfeer voor Nederlands-Belgische onderhandelingen Slachtoffers van ramp te Breda begraven WOENSDAG 7 DECEMBER 1955 PAGINA 6 JUi Nj GEHEIMEN VAN DE RUBBERSTICHTING Hoge Raad vernietigde veroor delend vonnis KLOPJACHT OP MAU-MAÜ- LEDEN Uitgifte van f 3 millioen conver teerbare obligaties te verwachten WOONWAGENKAMP- SCHOLEN ONDER HET B.L.O. GEZONDHEIDSWET ONDERVINDT CRITIEK VAN EERSTE KAMER UITVOERING ART. 17 BANK WET Voorlopig verslag van de Eerste Kamer Onderzoek naar oorzaak duurt voort (Van onze correspondent) Hel onderzoek BOERDERIJ IN DE AS GELEGD VAN EEN FABRIEK ZEVEN TIEN ARBEIDERS ONDER SCHEIDEN FRAAI HUIS VOOR FLORA'S KINDEREN Utrechtse veiling voor planten mede aan de spits Neem twee stukken wit wasgoed, mevrouw, beide even vuil. Het mogen handdoeken, lakens of slopen zijn. Was het ene stuk in nieuwe Radion, het andere in welk wasmiddel U maar wenst. Het ene stuk wordt beslist witter dan het andere véél witter. U zult zien, dat het witste stuk uit het Radionsop komt. In teil, ketel of wasmachine: Radion wast uitge sproken witter! A. VISSER ZN *er«rto0l COPYRIGHT STUCMO AVAN De nog melc te F mem den Kc aan ren den de E verli „Lot ke I zal Doo stam zijn hij I van van M edel] maa waai Ge mak er, z keur ven de. Hc fing! schij zijn, nem bom W melc gesti dere loze een gasli gaslc wore spra nog ploti hoe vuui N; mog' bran een verp koei dan tuel< is ge Vc talri; ke p cie plaal het teruj echti De Algei gistei men, word ting hiem De Pinla Caml hybii rÜe, De tegen vijf c V. s Jp een groot kantoor in het Centrum van Rotterdam, wordt gevraagd Srieven onder no. 74472 bur. van dit blad. Telefoon 28647 na 18 uur: Telefoon 21623 Heden nieuwe Jeep - Trekhaken gevraagd voor de dag. Aanmelden Nassaulaan 74. Schiedam. Bij ind. onderneming van 100 werknemers is plaats voor: Zeer geschikt voor jongeman van 20-25 jaar. Bekendheid met loonadministratie strekt tot aan beveling. Sollicitaties met uitgebreide inlichtingen en ver langd salaris worden ingewacht, onder no. S 977 Nieuwe Schied&msche Courant, Dam 18, Schiedam. Mevrouw Cavudinu, Mdtnenesserlaan 333, Kotterdam, vraagt tegen 1 Januari a.s. Zelfstandige werkkring Hulp voor ruw werk aanwezig. Sollicitaties schriften).* of persoonlijk >s avonds na 19.30 uur. De aartsbisschop van Glasgow, mgr. Do nald Campbell, heeft, mede uit naam van de andere Schotse bisschoppen, in een her derlijk schrijven, gericht aan de clerus en gelovigen van het aartsbisdom de staking van 7500 employees bü de Rolls Royce- Fabrieken gebrandmerkt als een door communisten ontketende actie. De staking dreigt over te slaan op 15.000 arbeiders in de Engelse en Schotse neven- fabrieken. Met is niet de eerste maal, dat de katholieke arbeiders zich hebben laten misleiden door de communisten. De aartsbisschop zegt, dat arbeiders om richtlijnen hebben gevraagd. Hun wil hij antwoorden, dat er in hun midden men sen zijn, die „er hun beroep van maken de klassenstrijd te bevorderen en stakin gen te veroorzaken, zonder zich te bekom meren om de onvermijdelijke ellende, die zij op grote schaal veroorzaken". „Wij aarzelen niet deze mensen bij de naam te noemen, aldus de aartsbisschop, hetzijn de leden van de communistische partij". Men verwacht, dat de interventie van de aartsbisschop de ontwikkeling van het overleg in de Schotse industrie zeer zal beïnvloeden, omdat er zich veel katholie ken bevinden onder de arbeiders en hun leiders. De katholieken hebben lange tijd een be langrijke rol gespeeld in de politiek in de industriële centra van West-Schotland. Overwegend behoren deze katholieken tot de Labour-partij. Van de gehele Schotse bevolking is 15,1 pet katholiek in een getal uitgedrukt: 774.320. In hoger beroep heeft destijds het ge rechtshof te 's-Gravenhage ten aanzien van de chef der afdeling expeditie van de Rubberstichting te Delft, mej. A. H. van de S. bewezen verklaard, dat zij bepaalde adressen, welke eigendom waren van de Rubberstichting, had verstrekt aan P. J. A. M. H., verkoper te 's-Gravenhage. We gens schending van geheimen was zij ver oordeeld tot 40 boete. De Hoge Raad heeft dit arrest thans ver nietigd en het bewezen verklaarde niet strafbaar verklaard. De verkoper H„ die door het hof wegens uitlokking tot 100 boete was veroordeeld, is eveneens van rechtsvervolging ontslagen. De Israëlische minister van buiten landse zaken Mosje Sjaret, heeft giste ren een bezoek van bijna twee uur aan zijn Amerikaanse collega, John Foster Dulles gebracht. Bij het onderhoud wa ren George Allen, onder-minister voor zaken betreffende het Midden-Oosten, en Abba Eban, ambassadeur van Israel in Washington, aanwezig. De Israëlische minister verklaarde na afloop, dat de mogelijkheden van een vreedzame regeling van het Israëlisch- Arabische conflict besproken waren, evenals het Israëlische verzoek om wa penen en de recente voorstellen van pre mier Eden. Eventueel was Israel bereid enige ge ringe grenscorrecties toe te staan, zulks in het kader van een vredesverdrag met de Arabische landen. Sjaret voegde er aan toe. dat bij voornoemd onderhoud geen besluiten waren genomen. Ongeveer zeventig duizend leden van de Merustam in Kenya hebben gedurende de laatste tien dagen onder leiding van de Britse overheid deelgenomen aan een grote actie tegen leden van de Mau-Mau- beweging, die zich schuil hielden in de bossen op de berg Kenya. Met speren en messen gewapend trok- kon de inlanders, die tezamen 'n nume rieke sterkte hadden van zes infanterie divisies, de berg 0p tot aan de eeuwige sneeuw. Bij de afdalingen ging men door de bamboebossen tot aan de zgn. „stop- lijn' die door nolitie en leger werd ge vormd op bepaalde hoogten van de berg. Vijf terroristen werden gedood, acht werden er gevangen genomen en vijf ga ven zich over tijdens de klopjacht. Volgens andere bronnen zouden 16 Mau-mau-leden zijn gedood De actie was de grootste die ooit was gehouden. 116. Brigadier Piet liep het hotel vol goede moed binnen, doch voordat hij nog maar één woord kon uitbrengen, had de chef van je receptie hem al toegeroepen: „Vraagt U maar niets meneer! Vraagt U maar niets! ik heb toch geen plaats!" Strompelend van vermoeidheid liep Piet op 's mans bureau af. „Luister eens, goede man", zei hij met holle stem. „Ik kan niet meer. Ik ben kapot. Ik ben speciaal naar deze stad komen lopen, omdat ik geen geld h: 1 voor de trein. Ik wou mijn kleine beetje geld bewaren voor een goed hotel, maar overal kom ik voor ge sloten deuren. Ik ben speciaal komen lopen, omdat ik morgen zo graag die Karei Kleun- tjes uit Holland wilde zien spelen.." - Dat was de brave receptionist te veel en hij barstte uit in een aandoenlijk snikken. „Wat maakt u 't me toch moeilijk", huilde hij met zuidelijk temoerament. ..Enerziids kan lk niet verantwoorden, dat u morgen tijdens de wed strijd in slaap valt, maar anderzijds kan ik u toch ook geen plaats maken, waar werke lijk geen plaats is! Ik heb veertig bedden in mijn hotel en daar slapen nu al honderd- twinHg voetballiefhebbers in. Dat is drie per bed. Het biljart en de leunstoelen zijn ook a) bezet en er slaapt zelfs iemand in de piano! Zeg nou zelf, waar moet ik u neerleggen. —„Voor mijn part op een matrasje in de gang of in de een of andere badkuip!' antwoordde Piet ten einde raad. Toer klaarde het gezicht van de receptionist he lemaal op. „Da's waar ook!" riep hij ver heugd uit. „Ik heb nog een bad, waar p; één persoon in slaapt! Gaat u maar mee! Zo pratend voerde de receptionist Pi' naar een badkamer, waar een klein venl met opvallend donkere ogen in de kuip la „Aha. nog een reiziger, die naar rust zoek' zei hij monter .Even voorstellen? Mijn ps; is Alessandro Fiasco, inspecteur bü 35 de Criminele Recherche". De directie van de N.V, Verenigde Aan nemersbedrijven v'h Zwolsman deelt mede, dat in een op 12 December a.s. te houden buitengewone vergadering van aandeelhouders een wijziging van de sta tuten aan de orde zal komen. Deze wijzi ging betreft een verhoging van 6 mil lioen tot 12 millioen. Deze verhoging wordt noodzakelijk geacht met het oog op de steeds toenemende expansie van het bedrijf, die ondanks de in 1955 bereikte consolidatie naar voren komt. Met machtiging van de raad van com missarissen zijn ondershands geplaatst 1 millioen aandelen, delende in de winst van 1956 en volgende jaren, tegen de koers van 140 pet. Het geplaatste maatschappe lijk kapitaal wordt hierdoor verhoogd tot 5 millioen. Bovendien ligt het in het voornemen om op korte termijn een converteerbare obli gatielening van 3 millioen uit te geven. In Staatsblad 526 is gepubliceerdeen Ko ninklijk Besluit houdende wijziging van het besluit buitengewoon lager onderwijs. Deze wijziging, welke in werking treedt op 1 Januari a.s., beoogt in de eerste plaats de scholen en klassen voor woonwagen kampkinderen onder het b.l.o. te rang schikken. Voorts zijn bij deze gelegenheid enige technische wijzigingen in bovenbe doeld besluit aangebracht. (Van een m.dewer' r) DS Nederlands-Belgische verklaring in zake de onderhandelingen over de waterwegenvraagstukken en tnzake de bespreki- -> nopens de uitvoering van het Delta-plan, is op een zeer gelukkig ogenblik gekomen, nu de onzekerheid over het verdere verloop van zaken een hoogtepunt had bereikt. Inmiddels is bove..dien het wetsontwerp inzake het Delta-plan verschenen, hetwelk eveneens veel onzekerheid heeft wegge nomen. Uit de voorlopige reactie in de pers kre gen wij In het algemeen de indruk, dat de Nederlands-Belgische regeringsverkla ring met Instemming is ontvangen. De in de regeringsverklaring voorko mende zinsnede, dat de Nederlandse en Belgische regeringen ermede rekenen bin nenkort onderhandelingen aan te angen over de waterwegenvraagstukken, is voor ons aanleiding geweest nog eens te griinen naar het advies SteenbergheVan Cauwe- Iaert over de vraagstukken inzake de waterwegen en havenproblemen. Uit de gepubliceerde stukken blijkt, dat op 9 October 1951 werd bekend gemaakt, dat de Nederlandse en Belgische ministers de heren Steenberghe en Van Cauwelaert hadden aangewezen als vertegenwoordi gers van hun respectieve landen in de Nederlands-Belgische onderhandelingscom missie, welke de grote lijnen van een over eenkomst inzake het crobleem der water wegen zou moeten vastleggen. Bij schrijven van 8 November 1951 werd deze opdracht nader gepreciseerd in die zin, dat de onderhandelaars de grote lijnen moesten vaststellen voor een. accoord over de vraagstukken, welke het onderwerp van de onderhandelingen vormen. OP 26 Februari 1954 kwamen de onder handelaars tot de conclusie voldoende overeenstemming te hebben bereikt over 1e hun toevertrouwde problemen, zo dat de onderhandelingen als beëindigd konden worden beschouwd en het ogenblik was aangebroken om hieromtrent verslag uit te brengen bij hun wederzijdse rege ringen. De onderhandelaars meenden goed te doen er op te wijzen, dat zij krachtens hun opdracht een advies uitbrengen, waaraan de regeringen niet gebonden zijn. Hieraan deed niet af het feit, dat hun opdracht nader werd gepreciseerd door de algemene instructies- die élk hunner van zijn regering ontving en zij hun regeringen geregeld op de hoogte hielden van het verloop van de onderhandelingen. Indien das de onderhandelaars voldaan hebben aan hun j| dracht om in grote lijnen een overeenkomst te ontwerpen in zake het probleem der waterwegen, neemt zulks niet weg, dat thans de beide betrok ken regeringen nog rechtstree's zullen moeten onderhandelen over de definitie e regeling van de vraagstukken, die in het rapport SteenbergheVan Cauwelaert :ijn behandeld en dat zij zullen moeten trach ten tot algehele overeenstemming over die punten te komen, waarover een algehele overeenstemming nog niet was bereikt. Aldus moet, naar onze mening, de inter pretatie van de eerste alinea van de Nederlands-Belgische verklaring zijn. Indien er onderhandelingen plaats vin den. zullen deze zich beperken tot bespre kingen over onderwerpen, behandeld in het rapport Steenberghe—Van Cauwelaert Verwacht mag worden, dat zodanige onderhandelingen spoedig zullen worden gevoerd. Vermoedelijk zal de Nederlandse regering het tijdstip afwachten, dat de Be) gische regering haar standpunt ten aan zien van .het rapport Steenberghe—Van Cauwelaert heeft bepaald. Na kennisne ming van het Belgische standpunt kan zij dan haar eigen houding bepalen. Dan zal eerst o.i. kunnen worden beoor deeld, of en, zo ja. in welke zin onder handelingen over het waterwegenvraag- stuk met vrucht kunnen plaats vinden, die dan waarschijnlijk op het hoogste mi nisteriële niveau zullen worden gehouden Aan de tweede alinea van de afgelegde verklaring menen wij alleen ideële bete kenis te kunnen toekennen. Uiteraard zul len beide regeringen elkander ontmoeten als Benelux-partners, die geneigd zijn elkanders belangen zoveel mogelijk te waarborgen. Door deze verklaring zijn de Neder lands-Belgische besprekingen voor goed geheven uit de onverkwikkelijke sfeer van de periode van 1918 en volgende jaren, alsmede van die ener onvruchtbare juri- diek. DE derde alinea heeft betrekking op de problemen, die rijzen bij de uitvoering van het Delta-plan, die eveneens in de geest van Benelux-partners zullen wor den besproken De derde alinea heeft betrekking op het Delta-plan, dat geheel naast het probleem van de waterwegenvraagstukken staat, die behandeld zijn in het rapport Steen bergheVan Cauwelaert. Het Delta-plan staat geheel los van deze andere proble men, in die zin, dat, indien het Delta-plan niet bestond, de overige waterwegen problemen in hun volle omvang zouden bestaan en het Delta-plan in zjjn volle omvang zou bestaan, indien het probleem van de overige waterwegen niet bestond. Wel zoude het uiteraard mogelijk zijn, dat bij de uitvoering van het Delta-plan zodanige kunstwerken zouden worden uit- gevoerd, dat op die wjjzc aan de Belgische desiderata inzake een andere verbinding tussen de Schelde en de Rjjn in genoeg zame mate wordt voldaan. Hoe het ook zij. België erkent volgens de Nederlands-Belgische verklaring ruiter lijk het recht van Nederland, zich tegen herhaling van nieuwe overstromingen té verdedigen en daartoe de zeegaten af te dammen; Nederland erkent van haar zijde dat bij de uitvoering van de werken reke ning behoort te worden gehouden met de Belgische belangen, zowel voor zover deze de Schelde als de tussenwateren betreffen Wij brengen nogmaals tot uitdrukking, dat door deze verklaring de onderhande lingen over de waterwegenvraagstukken Steenberghe—Van Cauwelaert en de be sprekingen over het Delta-plan op geluk kige wijze worden ingeluid. Naar ons ge voel hadden de regeringen de situatie niet in gelukkiger bewoordingen kunnen schet sen. Hopelijk zal de irenische sfeer waarin de gedachten wisseling tussen de beide re geringen zal plaats vinden behouden kunnen blijven en tot een spoedige en gunstige oplossing der hangende vraag stukken kunnen leiden. zu w o o i a - n Mj cu> ei* wouru meer 3 ets excro tot een maximum van on woorden Dl) vuuruitoelaling Personeel gevraagd Gevraagd: werkster voor 3 nalve dagen per week. Mevr. de Klerk, Noordvestsingel 87. Jongens en meisjes gevraagd tot 18 jaar, voor lichte werk zaamheden. Hoog loon en pret tige werkkring. Rondcarton- nagefabriek Rocafa, Boter- tra at 48-50. Goedeien aangeboden Goedeien gevraagd Wij betalen v.a. 30 et. per kg. lompen en de hoogste prijzen voor couranten, oud ijzer en alle soorten metalen. W. Jan sen, Noordvest t.o. 117, Dam- aan 50, Tel. 68134. ,'iano gevraagd van particu- ier. B,met opgaat merk en irijs: Winkelman, Burg. Elsen- aan 117, Rijswijk (Z.H.)., Tel. K 1700-119605. l'e koop: tafelhockeyspel voor 2.50; verchroomde broodroos ter 1.50; wandelstok met zil veren knop 12.50. Westlranke- 'andsestraat 82 beneden. Handel en Bedrijf Kerstgroepen en stallen in een grote sortering en tegen de laagste prijzen, reeds vanaf i 1.50 vindt u bij Vlasveld, Singel 20y. WIJ verkopen onze stahen tegen fabrieksprijzen. Gaat u een kerstgroep of stal kopen en zoekt u keus? Dan moet u naar Vlasveld, voor de grootste sortering en de laag ste prijzen reeds vanaf f 1.50, Hier kan niemand tegen op! Vlasveld, Singel 209. De Marokkaanse kabinetsformateur. Si Barek ben Mustapha el Bekkai. is er gis teren in geslaagd de eerste representatie ve Ma'okkaansp regering te formeren Hjj zal heden de liist van ministers aan Sul tan Sidi Mohammed Ben Joessef voorleg gen. Si Bekkai verklaarde, dat in zijn nieuwe regering negen leden van de Istin'al. zes leden van de Democratische Onafhanke- Iijkheidspartij en vijf onafhankelijken waaronder een afgevaardigde van de Ma rokkaanse Joodse minderheid, zitting zui len hebben. Inmiddels hebben deTtig gewapende verzetslieden die helmen van Amerikaans model droeeen. gisteren een Frans zieken huis in het hart van het zwaar bewaakte Berkane in Noordoost-Marokko overval len en een gevangen rebellenleider be vrijd Franse troepen trokken onmiddellijk een cordon om de plaats en doodden zes opstandelingen, die naar de bergen aan de Snaans -Marokkaanse grens trachtten te ontkomen. De overvallers kwamen de stad binnen waar een uitgaansverbod van kracht is en belden bij het ziekenhuis aan Misleid door de Amerikaanse helmen, lieten de bewakers van het ziekenhuis hen binnen van mening dat zij met Franse militairen te doen hadden. Terwijl enkele verzets lieden bulten op wacht stonden, ontvoer den de anderen de rebellenleider en zijn bewakers twee Marokkaanse politieman nen. Geen der vijftig andere patiënten onder wie vijf Europeanen, werd gemo lesteerd. Kort na de overval zijn de lijken van zes Marokkanen in de omgeving van Ber kane gevonden. Men vermoedt, dat zij door de vluchtende verzetslieden zijn ver moord. Het ontwerp-gezondheidswet heeft niet de onverdeelde instemming van de leden van de Eerste Kamer Dat blijkt uit het voorlopig verslag van de commissie van rapporteurs uit die Kamer, waarin wordt meegedeeld dat vele leden het wets ontwerp weinig bevredigend achten Ten aanzien van onderwerpen als zorg voot geesteliik gestoorden, de geestelijke volks gezondheid en de schoolgezondheidszora menen zij dat het ontwerp niet duidelijk is. Verder wordt door diezelfde leden nog opgemerkt, dat zij in het gehele wets ontwerp een aantasting zien van de huidige positie der overheid op het ge bied van de gezondheidszorg. In het voorlopig verslag der Eerste Kamer over het ontwerp van wet hou dende bepalingen ter uitvoering van ar tikel 17 van de Bankwet 1948 word» op gemerkt dat het genoemde artikel een wettelijke regeling vordert binnen het kader waarvan voorschriften worden gegeven omtrent de begrenzing van het gezamenlijk bedrag der omlopende bank biljetten, bankasslgnaties en kredtetsa' di ln rekentngcourant bij de Ned Bank Naar het gevoelen van deze leder, heeft de praktijk aangetoond dat de onderwerpeliike aangelegenheid niet zonder meer geheel aan de Kroon kan worden overgelaten en terecht in de sfeer van de wetgever is gebracht, met dien verstande dan da» deze zich za! bepalen tot het aangeven van een kader waarbinnen de Kroon voorschriften, als waarop m art 17 wordt gedoeld, kar geven Voorts waren d" hier aan he' woord zijnde liden van mening dat <3* regering terecht de voorkeur heeft ge geven aan het proportionele stelsel. Nog betoogden deze leden dat de regering ln overleg met de Ned Bank straks een beslissing zal moeten nemer omtrent het verhnudingspercentage Zv stelden er prijs op te verklaren dat zb de in de Tweede Kamer geuite suggestie dat percentage aan de zeer lage kant te houden nie' deelden Het In de nadering van dat dekkingspercentage gelegen waarschu-vtngssein zou lan zijn beteke nis geheel verliezen Andere leden kon den nog steeds niet Inzien dat er am dit wetsontwerp een dringende behoelie bestaat Zi1 erkenden alleen dat men bij het algemeen aanvaarden an dit stana punt beter zou doen met art. 17 ln zijn huidige vorm uit de wet te verwijderen. Nadat te Breda in de kerk van Chris tus Koning de plechtige H. Mis van Re quiem was opgedragen voor de zielerust van de heren J. van Eyckeren en P. Heermans en in de kerk van de Onbe vlekte Ontvangenis van de H. Maagd Ma ria een H. Mis voor de heren K. Poppe- Iaers en A. Mathijssen, zjjn de stoffelijke overschotten van drie van deze vier slachtoffers van de ontploffingsramp op Vrjjdag jl. te Breda, op het kerkhof Zui len aldaar ter aarde besteld. Het stoffe lijke overschot van Heermans werd over gebracht naar Haarlem om daar aan de aarde te worden toevertrouwd. De triest heid van de teraardebestelling, welke nog werd geaccentueerd door het mistige sombere weer, geschiedde op Zuilen on der belangstelling o.m. van de zijde van het college van B. en W., de directie van de gemeentelijke vervoersdiensten en vele raadsleden De kisten werden in drie naast elkaar gelegen groeven neer gelaten waaromheen een schat van bloe men. Pastoor J. Dekkers verrichtte de absoute voor de slachtoffers Mathijssen en Poppelaers; pastoor A Michielsen van de parochie Christus Koning deed zulks voor Van Eykeren. Ondertussen duurt het onderzoek naar de oorzaak van de ramp voort. Op *e plaats waar men volgens zekere tekenin gen had gedacht 'n gasleiding aan te tref fen, heefj men niets kunnen ontdekken. Het verdere uitgraafwerk vordert slechts zeer langzaam, want de aangrenzende muur van de garage, die voorlopig on derstut wordt, blijft een bestendige be dreiging. He» kan nog dagen duren eer men het puin volledig zal geruimd heb ben. Een hevige brand heeft Dinsdag de boer derij van de heer B. Schoenmaker te Vier- akker. gemeente Warnsveld. volkomen in de as gelegd. Het vee kon in veiligheid worden gebracht, de inboedel slechts ge deeltelijk. Een voorraad van 41 000 kilo gram hooi en stro werd een prooi der vlammen. Niet minder dan zeventien arbeiders nebben Dinsdag in Tilburg een onder scheiding, de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, mogen ont vangen. Het waren allen arbeiders van de wolienstoffenfabriek Frans Mutsaerts en Zonen aan de Spoorlijn. Dat iets dergelijks mogelijk was is voor al te danken aan de uitstekende verhou dingen in het bedrijf, welke overigens een afspiegeling zijn van de verhoudingen in alle fabrieken van Tilburg, zo zei de bur gemeester, mr E. baron van Voorst tot Voorst bij de huldiging van de twee gou den jubilarissen, A. Jansen en H. van Berkel en van de arbeiders, die veertig jaar of meer in dienst van deze firma zijn. Van de directie mochten de zeventien arbeiders geschenken onder couvert en andere cadeaux in ontvangst nemen. In Utrecht wordt Donderdag officieel de nieuwe Bloemen- en Plantenveilmg ge opend, welke een der best geoutilleerde van het land ts geworden. Na heel veel omzwervingen tijdens de oorlog heeft deze veiling, die als vereniging in 1912 werd opgericht, eindelijk een goed onderdak ge vonden in een modern gebouw aan het einde van de Vleutenseweg, juist bij de grote verkeerswegen. Het hoofdgebouw beslaat een opper vlakte van 2400 vierkante meter, waarin een veilingzaal van 400 vierkante meter, terwijl de rest wordt ingenomen door vijf flinke hallen, een kantoor en cantine. Er ts iedere dag aanvoer tot uit meer afgelegen plaatsen als Harderwijk. Qouda en Beesd, maar planten komen voorna melijk uit de directe omgeving en daar mee s'taat de Utrechtse veiling mede aan de spits. üp de Ardeling uocumentane van een INTERN ATTONAAL HANDELSKANTOOR te Rotterdam, wordt gevraagd een Candidate moet dij voorkeur middelbare school opleiding genoten hebben en moet goed op de hoogte zijn van de moderne talen. Kennis van typen is gewenst. Voor serieuze candidate levenspositie met pensioen. Brieven met uitvoerige inlichtingen omtrent genoten op leiding, levensloop, godsdienst etc. worden gaarne inge wacht onder no. 74333 bureau van dit blad. Heden overleed tot onze diepe droefheid in het St Andreas-Ziekenhuis te Tiel na een kortstondige ziekte doch nog geheel onver wacht. voorzien van de H H Sacramenten, onze ge liefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer JOHANNES GERARDÜS VAN HESTEREN Weduwnaar van Mevr. Catharina Jacoba Carolina Norberta Franclsca ILilfmmis ln de ouderdom van 68 J F. J. VAN HESTEKEN G. P. v. HESTEKEN- Gruijtnuijsen IJ. G. V. HESTEKEN P. H. M. v. HESTEKEN. Bruggeman C. A. v HESTEREN H. G. M.'v. HESTEREN van GasseP F. M. V. HESTEREN En kleinkinderen Tiel, 6 December 1955 Gr. Br. Grintweg 14 De plechtige H. Mis van Requiem, voorafgegaan door stille H.H.. Missen te 6.45 en 8 uur. zal plaats vinden op Zaterdag 10 De cember a.s-, des morgens te 10 uur, in de parochie kerk van de H. Domlmcus te Tiel, waarna begrafenis op het R.K. Kerkhof. PRACHT STALEN 750-220 T. Ford, loopt op tractor-olie, Tel. 68874, tussen 68 uur. UW GOED RUIKT HEERLIJK Fris geurt het sop, fris geurt Uw wasgoed. Zo fris of het heerlijk in zon en buitenlucht geweest is. Nog vóór U het ophangt- RADION IS ZACHT VOOR UW HANDEN! Gebruik geen wasmiddelen, die Uw huid ont vetten. Het stevige, schuimende zeepsop van Radion is zo zacht, dat Uw handen nooit schraal worden. Zo zacht voor Uw handen betekent: mild en veilig voor de teerste weefsels en... voor het kostbare materiaal van wringer en wasmachine.' ROTTERDAM Nederlands grootst gesorteerde Sloperij Vraagt te koop SLOOPAUTO'S bij voorkeur van 1945 tot 1955 Grote sortering onderdelen van vele merken Personenauto's ALLEEN GEVESTIGD: TERBREGSEWÉG 262 HET KOMT DOOR RADION'S „ZONNE- WERKING"! Al die jaren dat Radion er al is, waste Radion witter. En nu meer dan ooit! Want Radion is nog verbeterd Radion ontwikkelt ozon, precies zoals de zon dit doet in drogend wasgoed. Intens- zuiverend ozon, dat elk vlekje radicaal uit trekt. Even veilig als de zon maakt Radion Uw was hagelwit, 's Zomers, 's winters, al tijd geef t Radion met „zonnewerking" U een smetteloze was, want er zit zon in dat sop! Met diep leedwezen geven wij kennis, dat nug vrij on verwachts. voorzien van de HH. Sacramenten, is over leden, onze geliefde Broer en Zwager, de Heer J. G. VAN HESTEREN Weduwnaar van Mevrouw C. J. C. N. F. Hoffmans ln de ouderdom van 68 J. Warmenhuizen: G. J W. E. v. HESTEREN E, v. HESTEKEN-Zwart Tiel: W. E. v. HESTEREN A v. HESTEREN- van Gasselt Tiel: TH. H v. HESTEREN E. M. v HESTEREN- van Roeijen Tiel, 6 December 1955 AUTOSLOPERIJ

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 6