Nieuws uit STAD en OMTREK FEEST voor SINGELPAROCHIE Geheugen-hulp Nogmaals: DE NIEUWBOUW DER Dr NOLETSTICHTING Honderdjarig bestaan Ver. van de H. Maagd Maria Drie gemeenten gaan gezamenlijk structuurplan uitwerken Hermes knalde weer met losse flodders op Longa-veste 900 duiven op royonexpositie van S.V.Ö. Van de SCHIEDAMSE CLUBS Reclame En voldoening voor Pastoor Oorsprong Samenwerking langs de Waterweg Unicum in ons land NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Jongerenorganisatie K. V. P, Burgerlijke Stand Tilburgers verdedigden 2-0 zege met succes Expositie geschenken van de West burgerlijke stand Maakt MAANDAG 12 DECEMBER 1955 NSC PAGINA 2 IN ROTTERDAM 1250 EEN POLITIEKE „COCKTAIL" R. K. MIDDENSTANDS BOND MET SPECIALE AAN DACHT VOOR DE DERDE ETAGE Pro Ecclesia voor mevrouw Nolet en mejuffrouw Van der Burg MAASLAND: Geen consequentie t. a. v- annexatie VLAARDINGEN: Overwinning tegenstrijdig heden REGIONALE UITBOUW VER- VAN ASSURANTIE BEZORGERS MAASSLUIS: Historische dag De technici WIT ROOD WIT—SCHIEDAM 5—2 Onderscheidingen StrijenSVDPW 3-D PFC—DHS 0—4 VAN ROTTERDAM K.N.V.B. AFD- ROTTERDAM Het geheel gerestaureerde hoojdaltaar van de Singelkerk, wier restauratie gisteren op feestelijke wijze gevierd werd. Vijf maanden geleden, toen liet grote werk van de restauratie der Singel kerk werd begonnen, twijfelde iedere niet-ingewijde er aan, of het werk wel vóór Kerstmis beëindigd kon worden en de Singelkerk voldoende ruimte zou bieden voor alle prochianen tijdens de Nachtmis. Doch pastoor L. J. A. Oorsprong O.P. was vervuld van een vurig enthousiasme en een rotsvast vertrouwen. En naarmate het werk vorderde, gin gen ook de parochianen er vertrouwen in krijgen. Het voorste gedeelte kwam klaar op de vastgestelde tijd, de verwarming werd op de vastgestelde tijd geplaatst en het achterste deel kwam klaar op de tijd, welke men had geraamd. Restte toen nog het schoonmakenEn daar wisten de parochianen raad mee! En gisteren, nog een flink stuk voor Kerstmis, kon de gehele parochie het feest van ingebruikneming vieren. De Singelkerk zo vertrouwd en ge liefd bij de parochianen is weer een waardig Godshuis geworden en een trots HEDEN. Passage Theater: La Strada 18 j. Monopole-Theater: De schrik van de 2e comp. (a.l.) Tentoonstelling: Stille Glans der Gou den Eeuw tot 15 Jan. R.K OPENBARE LEESZAAL R.K. Openbare Lees- en Studiezaal en Bibliotheek: Geopend Dinsdag, Donder dag en Zaterdag van 10—12 uur; iedere middag van 2—5 uur, behalve Maandag en Iedere avond van 7—8.30, behalve Donderdag en Zaterdag. Filiaal Gorzen (H Hartkerk): Dinsdag avond van 6.30—8 uur; Vrijdag van 7—8 uur uitleen van boeken. Filiaal Kethel (R.K Ver. Gebouw), elke Zondag van half twaalf tot half één NACHTDIENST .APOTHEKEN De nachtdienst voor de apotheken wordt deze week waargenomen door apo theek Gouka Hoogstraat 29. TONEEL EN MUZIEK Dinsdag 13 December Schouwburg. 8 uur: ,,Hör' mein Lied, Violet- ta" (Hoofdstadoperette) Groote Schouwburg, 8 uur Jim Murray, telepaat. BIOSCOPEN Programma's van 9 t/m 15 December Arena: The dam busters (14 j.) Capitol: Terug uit de hel (14 j.) Centraal: Verborgen moederschap (strikt volw.) Cineac: Ciske de Rat (14 j.) Colosseum: Gekweld geweten (18 j.) Harmonie: De sneeuw was vuil (ontoelaatbaar) Lumière: Menselijke be geerte (strikt volw.) Lutusca: Blanke slavin nen (volw.) Luxor: Het meisje op de rood fluwelen schommel (18 jaar) Metro: Nana (ontoelaatbaar) Passage: (Schiedam): La atrada (18 J.) Prinses* De tyran van Califor nia* (14 j.) Rex: King Kong en de Arabieren (14 j.) Thalia: De mooiste vrouw ter wereld. (14 j.) 't Venster: Het loon van de angst (volw.) Victoria: Camille (strikt volw.). OA»»l»D VOO» SCMUOAM OVV'VH.tk 77ste Jaargang No. 22940 DAM 18 SCHIEDAM TELEFOON 66152 POSTREKENING NR. 5 9 0 9 4 3 ADVERTENTIES f 0.15 per m.m.-hoogte. Bij con tract speciale tarieven. INGEZONDEN MEDEDELINGEN f 0.30 per m.m.-hoogte. Bij con tract speciale tarieven. KAMPIOENEN tot 2C woorden f 0.50 btj vooruit betaling. Elk woord meer 3 ct. Maximum 60 woorden. Alle advertentie-orders worden gesloten en geplaatst overeen komstig de Regelen voor het Advertentie wezen. ABONNEMENTEN f 6.25 per kwartaal, t 2.15 per maand en f 0.50 per week. bezit van de parochianen. Dit resultaat moet pastoor Oorsprong ongetwijfeld veel voldoening schenken, want bij alle voor bereidingen en plannen is hij de grote drijfveer geweest en ook hij was het, die dearbeiders, die aan het project werkten wist te bezielen met een heilig enthousi asme, of zij nu katholiek waren of niet, waardoor het werk punt voor punt op tijd klaar kwam. Qe derde Zondag van da Advent in 1955 zal in de geschiedenis van de Singelparochie altijd een belangrijks dag blijven. Het feest werd begonnen met een plech tige Hoogmis, opgedragen door de hoog- eerw. pater Provinciaal der Dominica nen, pater B. Jansen, geassisteerd door pastoor L. Schiphorst als diaken, pater L. Mulder als sub-diaken en pater C Strijbos als presbyter-assistens. Pastoor Oorsprong sprak voor de H. Mis woorden van welkom en dank aan zijn parochianen, terwijl de preek werd gehouden door de hoogeerwaarde Provin ciaal, die in een boeiend betoog de gelo vigen de waarde voorhield van het Gods huis voor het contact met God. Het kerkkoor had de prachtige Magda- lenamis van Ph. Loots ingestudeerd, en deze werd ten uitvoer gebracht olv. de dirigent Paul van de Putten. Tijdens de collecte gingen pastoor en kerkmeesters zelf rond met de schaal, welks opbrengst bestemd was voor de kosten der restauratie en de dankbare parochianen brachten bij deze ene cole- lecte het formidabele bedrag van 1250 bijeen. Des avonds was er een plechtig Dank- lof, waarbij de kerk zo gevuld was dat er geen plaats onbezet bleaf. Ook dit d.anklof werd opgedragen door de Pro vinciaal der Dominicanen. Er werd een zeer uitgebreide processie gehouden, met een stoet van bruidjes en misdienaartjes, delegaties van de ver schillende jeugdverenigingen, delegaties van de politiebond „St. Michael'' en de officierenbond „Arko", de hoogeerw. De ken en de pastoors van de verschillende parochies. Tijdens deze processie werd door het jongenskoor uitstekend gezongen Na afloop van de processie werd door allen het Te Deum gezongen in afwisseling met het jongenskoor, dat op bijna vol maakte wijze de oneven verzen zong. Pas toor L. Schiphorst uit Nijmegen hield de feestpreek, waarvoor hij als uitgang ge kozen had, het woord van Paulus „Daar om beschouwe men ons als dienaren van Jezus Christus en bewaarders van Gods verborgenheden''. Het is een feestelijke dag van intens parochieel leven gewor den voor de Singelparochianen, een dag, welke hen nog lang in het geheugen zal blijven als een mijlpaal in de geschiede nis van hun parochie. Zondag a.s. wordt een gezellige bijeen komst gehouden voor de leden van de Jongerenorganisatie der K.V.P. in de zaal en de foyer van het Doofstommeninsti- tuut te Rotterdam. Doel is, het contact tussen de jongeren van de kringen Dor drecht en Rotterdam te verstevigen. Er worden aardige en interessante films vertoond, dr G. Veldkamp, staats secretaris, spreekt over „Jeugd en Staats, burgerschap" en er komt nog een spre ker. Gezien de belangrijke doel stelling van deze bijeenkomst, waaraan veel zorg is besteed, verwacht men gro te belangstelling. Wat Schiedam betreft, zijn er kaarten voor verkrijgbaar a 1,75 bij de heer H. W. Metaal, Rotterdamse- dijk 409b. De bijeenkomst is georgani seerd als een „jongerencocktail. Er wordt 'n eenvoudige koffiemaaltijd aangeboden een thee, er is muziek en een voorstelling van het poppentheater „In den Vroeden Zotscap" etc. Voorts worden er korte sketches opgevoerd. Kortom, er is een uitstekend programma samengesteld. De opening zal geschieden door de voorzit ters van de jongeren-organisaties der bei. de kringen, de heren Huilmand en Me taal. Gezien het grote belang van deze bijeenkomst en de bijzondere aard er van verwachten de organisatoren een grote opkomst. Op de societeitsavond van de R.K. Mid denstandsbond, die Dinsdag in De Kroon wordt gehouden, spreekt de sportjourna list Jan Cottaar over de „Tour de France". (Van onze medewerkster) Zóveel belangstelling was er gistermid dag voor het bezichtigen van de nieuw bouw der Dr Noletstichting, dat dit zelfs groepsgewijs moest gaan. De zusters wer den niet moe om met trots en voldoening de nieuwe aanwinst voor Katholiek Schie dam te laten zien. Het leek bijna een feest, om opgenomen te mogen worden. De derde étage, de speciale kindereta ge, al in gebruik genomen, daarvoor was de toegang verboden in verband m«t eventuele verkoudheden enz. De rust der kinderen zou er maar door verstoord wor den. Bij de vriendelijke directrice had ik echter een heel klein streepje voor en met haar suisde ik in de lift naar boven. Mijn moederhart ging vanzelfsprekend wagenwijd open, toen ik die afdeling zag met 't dubbele corridor-systeem. Jongens en meisjes naar gelang de leeftijden op aparte zaaltjes van 4 bedden met aparte kastjes voor elk. Op de handige speelplankjes stonden juist de boterhambordjas, waarvan die ene kleuter het beslist makkelijker vond om zijn handje te gebruiken, inplaats van die nare prikvork in dat lekkere reepje met worst. Kleuters tot 2 jaar met een eigen bad gelegenheid en w.c.-tje, de speelkamer ruim en licht, met 2 boxen in de hoek voor de kleintjes. Nee. veel speelgoed was er nog niet, maar dank zij de goede ga- Ven der oud-patiënten komt hier straks behoorlijke aanvulling van en zullen zij het vertrouwde tehuis makkelijker kun nen vergeten. Gezellig en fris deden de kleurige vloerbedekkingen aan met con trasterende gordijnen, vooral het baby zaaltje met de zachtgele gordijnen maak te alles zo rustig. De speciale keuken voor voeding der kinderen, de dienstkamer, de handige badkamer met w.c.-tje, terwijl er een aparte badkamer voor ontslag is. De spe ciale luierkamer met aan beide zijden een uitklapbare tafel, waaraan de zus ters naar hartelust luiers kunnen vouwen. Tot slot de couveuse-zaalDe zor genkinderen der zusters, waarop zij al tijd zo trots zijn, ondanks het vele werk, dat zij er aan hebben. Kleine, glazen pa- leisjes, waarin onbewust van al die be langstelling, de kinderen iedere minuut bespied enbewaakt worden. GEBOREN: Jeannette H., d. v. E. Don ker en H D. van Herksen. OVERLEDEN: H. Visser 89 j.; G. J. van Aalten 54 j. Het honderd-jarig bestaan van de Ver. van de H. Maagd Maria tot het onder steunen van arme zieken en kraam vrouwen is gisteren op stemmige en waardige wijze gevierd. Nadat des morgens in alle parochie kerken de Hoogmis tot intentie van de overleden en levende leden was opge dragen, vond er ten huize van de presi dente, mevr. A. Nolet-Van Thiel een bij eenkomst plaats, een feestelijk ontbijt waaraan als eregasten Deken J. Reynen en pastoor W. E. Blok, geestelijke advi seur der vereniging aanzaten. De presidente hield er een korte toe spraak, waarin ze een overzicht gaf van de historie der vereniging, welke doj'r de heer L. A. Abma aan de hand der notulen werd samengesteld. Ze herin nerde er aan, hoe de vereniging door elf dames op 9 December 1855 gesticht werd, met een doel, dat steeds hetzelfde is ge bleven, n.l. het verlenen van materiële hulp en geestelijke steun aan arme zie ken en kraamvrouwen. Onder vaak zeer moeilijke omstandigheden werd er ge werkt, maar men ondervond ook veel sympathie en medewerking van de zijde der Schiedamse Katholieken. Dit is ge lukkig nog steeds het geval. Spr. noem de enkele bekende namen uit de histo- die der vereniging en meende, tot eer er van te kunnen vaststellen, dat ze de eer ste stoot heeft gegeven tot de oprichting van een Katholiek ziekenhuis hier ter stede. Dit was reeds in het jaar 1870. Van de vereniging is ook een initiatief uitgegaan, dat de eerste stap was op de weg naar de oprichting van een vereni ging als het Wit-Gele Kruis. Mevr. No- let bracht in het bijzonder dank aan de geestelijke adviseur, Pastoor Blok, voor hetgeen deze ten behoeve van de ver eniging doet en tevens aan Mevr. Klei- pool-Melchers, oud-voorzitster, die bijna twintig jaar de "vereniging geleid heeft, ook tijdens de moeilijke oorlogsjaren. Enkele andere leden, die zich lange tijo verdienstelijk hebben gemaakt, betrok ze eveneens in haar dankwoord, terwijl ze ten slotte alle medeleden dank zegde, wier toewijding haar telkens weer mei dankbaarheid en bewondering vervult. en wel. dat het Z.H. de Paus behaagd had, mevr. Nolet en mej. v. d. Burg, die 38 jaren lang lid is, te begiftigen met hét erekruis Pro Ecclesia et Pontifice. Hij speldde het mevr. Nolet op, waarna deze het mej. v. d. Burg opspeldde, uiteraard onder grote instemming der aanwezigen Des middags heeft het bestuur van de jubilerende vereniging in de pastorie aan de Nieuwe Haven gerecipieerd. Ook hier op deze afdeling een aparte dokterskamer, zoals op de andere afde lingen en waarin Dr Schaars zijn scepter zachtmoedig zwaait. Hét solarium, met het wijdse uitzicht op de Maas, Delft, Rotterdam en Vlaar- dingenWaar vooral de kleine jongens van zullen genieten, als zij die boten kunnen zien gaan en komen, wanneer zij daar mogen spelen. En dit vast vergeten, geboeid als zij zullen zijn door al dat moois De gemeenteraden van Vlaardingen, Maassluis en Maasland hebben Vrijdagavond de bijzondere problemen besproken, die samenhangen met de belangrijke en snelle ontwikkeling in het gebied rond de Nieuwe Water weg, waarvan deze gemeenten deel uit maken. Deze ontwikkeling brengt mede, dat niet alleen terreinen voor de industrie moeten worden aan gewezen, doch ook gebieden voor de woningbouw en de recreatie. Om tot een voor de ioekomst verantwoorde opzet te geraken, hebben de drie raden besloten over te gaan tot het gemeenschappelijk doen uit werken van een structuurplan. Zij doen dat teneinde te komen tot een nauwe samenwerking bij de ruimtelijke ordening in het gebied, omvattende de gemeenten Vlaardingen, Maassluis en Maasland. De voltallige raad van Maasland hechtte zonder hoofdelijke stemming unaniem zijn goedkeuring aan het verstrekken van een dergelijke opdracht. Op de vraag of_ het plan iets te maken heeft met het zoiuist gepubliceerde streeknlan Westland. waaJf" in Maasland ook is opgenomen, deelde burgemeester F. J. Groot Enzerink mede. dat het structuurplan geheel Maasland zal omvatten en dat het beschouwd moet worden als staande naast het streekplan Westland. Of het structuurplan consequenties heeft voor de dreigende volspuiting van Maas- landse en Vlaardingse polders met Rotter damse baggerspecie ts nog in het geheel niet te zeggen. Het plan staat daar trou wens volkomen los van. Evenmin heeft het te vervaardigen structuurplan enige consequentie met betrekking tot eventuele annexatie van Maaslands grondgebied, een ander teer punt voor de raadsleden en ingezetenen van deze gemeente De vraag of het kleine Maasland er niet wat bekaaid zou afkomen bij de samenwer king met de vee] grotere buurgemeenten wees het college van B. en W. met klem van de hand De woordvoerders van alle fracties ver- Drie minuten na de hervatting al ont ving Hermes DVS de genade-slag van gastheer Longa, toen de Schiedamse ver dediging rekende op een fluitsignaal voor buitenspel. Het was linksbinnen Van Dies- sen, die van deze aarzeling profiteerde en de stand op 20 bracht. Wel stapel den de Schiedammers daarna aanval od aanval, maar de impotentie van het bin- nentrio Van der Burg, Van Zuylekom en Van der Gevel speelde de stugge Til- burgse defensie danig in de kaart. En toen de storm eenmaal was uitgewoed bleken de Longa-spelers voldoende in de mars te hebben om de voorsprong met succes te verdedigen. Hermes zou trouwens in deze wedstrijd geen zege hebben mogen verwachtpn. Daarvoor was het spel van Longa ze ker in het eerste half uur te sterk. De Tilburgse aanvallen waren talrijker, maar misten vooralsnog het element ver rassing, zodat doelman Van Diest, gese- cundeerd door stopper Schenk baas bleef. Linksbuiten Zaal zette op zijn beurt de Hermes-voorhoede aan het werk, maar de meeste spelers bleven ver onder de maat. Vandaar ook de glorieuze misser van het Schiedamse binnentrio rond de 30ste minuut. Vijf minuten later brak Longa-linksbuiten Klerks door de Hermes defensie, nadat Van Diessen en Hessel- berth gezamenlijk hem de bal hadden toegespeeld. Wel trachtte Van Diest het schot nog te keren, doch via de paal verdween de bal in het doel (10). In de laatste minuut voor de pauze kroop Hermes door het oog van de naald toen Van Diessen voor open doel faalde en een fractie later mochten de Schie dammers andermaal de handen dicht knijpen toen Hesselberth tegen de onder kant van de lat schoot en Villevoye on middellijk daarna ovfer. Na de pauze bleek Schenk bij Harmes door Burger te zijn vervangen. Drie mi nuten na de hervatting viel het tweede Longa-doelpunt en op eens leek Hermes wakker. Een hard schot van Van der Burg naast het Tilburgse doel was het eerste bewijs daarvan. Vlak daarop een vrije trap van linkshalf Broeders (door doelman Struycken onschadelijk ge maakt) en een enorm hard schot van Mijnsbergen, ver uit de koers. Hermes was nu niet te stuiten. De Longa-defensie kreeg het uitermate zwaar onder deze aanhoudende Schiedamse druk. Met de minuut echter bleek duidelijker, Mevr. van Thiel speldde mej. v. d. Burg de onderscheiding op. Links Deken Reynen. dat Hermes behalve Van der Tuyn ook de schutters had thuisgelaten. De laatste tien minuten kenmerkten zich door snel op en neergaand spel, waarbij Van Dies sen in het zijnet kogelde en Van der Burg het laatste woord voor zich opeis te, al was het dan slechts met een hoek schop. En tenslotte werd het dan duide lijk waarom Hermes dit maal niet meer zou doelpunten. Altijd maar weer dat ge brekkige schieten. En zelfs dat bleef me nigmaal achterwege, omdat de Longa-de- fensie zich met bravour bleef weren (2 0). Teneinde een nauwer contact met de leden der Ned. Ver. van Assurantiebezor gers die steeds groeiende is, en het te Utrecht gevestigde Hoofdbestuur moge lijk te maken, werd kort geleden besloten, dat zouworden overgegaan tot het oprich ten van regionale afdelingen. Nadat in Nov j.l. een afd. Den Haag werd opgericht, werd thans op een te Rotterdam door de hier ter stede en omliggende gemeen ten woonachtige leden, eveneens een re gionale afdeling gesticht. klaarden zich accoord met dit voorstel, al waren er nog wel enkele vragen. Bur gemeester Heusdens kon echter niet uit voerig op deze vragen ingaan. De burgemeester noemde het voorstel een eerste stap om te trachten, waar te genstrijdigheden liggen, deze te overwin nen en gezamenlijk te werken aan de op bouw voor dit belangrijkste industrie gebied van ons land, Naast de technici zullen de drie gemeen ten uit het college van B. en W twee vertegenwoordigers aanwijzen. Voor Vlaardingen zullen dit ziin de burgemees ter en wethouder T. de Bruyn. De heer 'Niemandsverdriet had er op gewezen, dat er door het Econ. Techn Instituut in 1950 grote misrekeningen zijn gemaakt. Hij vreesde herhaling bij deze plannen. De burgemeester antwoordde dat men thans veel ervaring had opgedaan, zodat m'srekeningen voorkomen konden wor den. Het voorstel werd tenslotte z. h. s. aan vaard. Alvorens hun stem aan dit voorstel te geven vroegen verschillende leden van de Maassluise raad nadere inlichtingen aan de voorzitter, loco-burgemeester P. van der Snoek. De heer Wagner (AR) vroeg of de ge dachten aan dit gezamenlijke structuur plan geboren ts uit onderling contact of van hoger hand gesuggereerd ts Alle ge meenten van Rotterdam tot Hoek van Holland, wilde de heer De Pagter (CH) inschakelen, terwijl de heer Hoogenbosch (RK) de vraag stelde of Maassluis haar volledige vrijheid wel zou kunnen hand haven. Ook de heer Kortleven (Onafh.) had gaarne nog meerdere gemeenten In geschakeld en noemde in het bijzonder Schiedam. Misschien is deze dag wel een historische voor Maassluis, zei de heer Smit (Arb.) en vroeg of er ook een nieuwe haven in het plan wordt opgenomen. Vol gens spreker fluistert men in Vlaardingen over een nieuwe haven. Hij vroeg of de reeds bestaande havenplannen van Maas sluis met dit nieuwe structuurplan niet in gevaar komen. De voorzitter gaf toe, dat deze vergade ring inderdaad van historische betekenis kan zijn. De voornaamste vraag is: waar om wordt het structuurplan beperkt tot de gemeenten Vlaardingen, Maasland en Maassluis. De samenwerking is in volle dige vrije sfeer van overleg geboren en inwilliging van het voorstel Impliceert met dat Maassluis zich op enigerlei wijze bindt De tijdsfactor Is van groot belang en voornamelijk daardoor dient de op dracht tot deze drie gemeenten beperkt te blijven. Bovendien vindt deze samen werking plaats met het oog op de toekom stige ontwikkeling van de Noordelijke Maasoever. Hierbij hebben voornamelijk Vlaardingen en Maassluis belang, terwijl het logisch Is. dat Maasland als naburige gemeente van Vlaardingen en Maassluis hierbij wordt Ingeschakeld. De stedebouw kundigen zullen nu moeten uitmaken waar de industrie-terreinen, woongebie den en recieatie-moselijkheden geprojec teerd dienen te worden. Inschakeling van Rotterdam. Schiedam en Naaldwijk achtte spreker onnodig. Gevaar voor het bestaan de havenplan zag de voorzitter niet. De burgemeester van Rotterdam heeft nog geen eohtact gezocht met Maassluis Spre ker deelde mede. dat Rotterdam van de samenwerking met Vlaardingen en Maas land wel op de hoogte Is. Met deze beantwoording nam de raad genoegen en gaf zonder hoofdelijke stem ming zijn instemming met het voorstel te kennen, waarna de vergadering, die circa een uur in beslag genomen had, is geslo ten. Het (streekplan zal worden opgesteld door drie stedebouwkundigen uit Rotter dam in samenwerking met het econo- misch-technologisch instituut voor Zuid- Holland te Rotterdam De stedebouwkun digen zijn ir W van Tijen voor Vlaardin gen, ihr ir J. Ranitz voor Maassluis en ir J. Schut directeur van het instituut stad en landschap van Zuid-Holland te Rotter dam voor Maasland. Geschenken, die Koningin Juliana en Prins Bernhard in Suriname en de Ne derlandse Antillen hebben ontvangen, zjjn in ons land aangekomen. Het ligt in de bedoeling van het Koninklijk Paar de geschenken gedurende een week en wel vóór de Kerstdagen tegen een geringe toegangsprijs in de benedengalerij van het Paleis op de Dam in de hoofdstad ten toon te stellen. De opbrengst zal ter beschikking worden gesteld van nader aan te wijzen instellingen op sociaal-cul tureel gebied in Suriname en de Antil len. Het Amerikaanse departement van Landbouw heeft meegedeeld, dat West- Duitslamd aanvragen voor invoer van boter uit de Ver. Staten overweegt. Het zou ongezouten boter van kwaliteit A betreffen met een vochtigheidsgehalte van niet meer dan 17 pet. Van 13 De cember a.s. af zullen door de Westduitse autoriteiten iedere Dinsdag en Vrijdag aanvragen voor invoerlieenties in over weging worden genomen en de aange kochte boter zou voor 31 Januari 1956 moeten zijn ingevoerd. De jaarlijkse rayon-tentoonstelling van SVO, omvattende de verenigingen De Postduif en Blauwe Doffer te Schiedam, Keer Weer, Vlaardingen en De Blauwe Doffer te Overschie. hield in samenwer king met de twee Vlaardingse verenigin gen van de Ned. Bond van Zaterdagvlie gers in het afgelopen weekend in het feestgebouw „De Harmonie" te Vlaardin gen een goed geslaagde tentoonstelling, waarvoor circa 900 duiven werden inge schreven. Zowel van diverse officiële instanties, als de dagbladpers en belangstellenden, 10 minuten worden toe,gekend' ,I?aa^ nu aam Schiedam G. Stolk maakte geen fout (3—1). Ónze stadgenoten spa"den hierna alle krachten in om d0 achter- De scheidsrechter voor Wit Rood Wit— „„„kleinen, maar Schiedam had verstek laten gaan. Ge- stand nog meer t kang lukkig kon hiervoor echter een °Ploy 4 g_f d^n de linksbinnen. Een solo- smg worden gevonden. Van het begin afvan Regieree bezorgde de zwart aan liet WRW zien dat het niet ten on rechte in de vierde klasse F op de tweede plaats staat. De aanvallen die er wa-ren, bleken alle op het doel van Schiedam te zijn en na tien mimuiten plaatste de linksbuiten de eerste treffer. Het werd 20 toen een hard schot van de linksbinnen doelman v. d. Poel te machtig bleek. Schiedam kwam hierna in de meerderheid, maar de goede schoten van Stolk en v. Gent hadden geen succes. Toen hierna één der Schiedams© backs de uit een corner voor het doel geplaatste bal met d'e hand speelde, kreeg WRW een penalty toege wezen en deze werd in een doelpunt omgezet (3—0). Met deze stand ging de rust in. Een. tweede penalty moest na Hierna nam deken Reyen het woord, om een verrassende mededeling te doen ren v ax witten een tweede togenpunt, maar de Brielse linksbuiten maakte aan alle Schiedamse illusies een eeinde door hierna de stand °P. j j te brengen. Toon de goed leidende scheidsrechter het «rinde floot, wist WRW, dat het zich weer wat hechter op de tweede plaats genesteld had. Wederom heeft SVDPW een nederlaag moeten incasseren. Het eerste half uur ging het nog uitstekend met de Schie dammers, maar tot scoren konden zij niet komen. Toen iedereen oen Schie dams doelpunt verwachtte, deed btrijen een uitval en het was direct raak (1—0). Tot meer doelpunten kwam het in de eerste helft niet Na de hervatting stel de SVDPW alles in het werk om tot de gelijkmaker te komen, maar het wilde maar niet lukken. Een strafschop, die na 20 minuten spelen aan de Strijenaren werd toegewezen, betekende voor de Schiedamse club de genadeslag (20). Wei volgden er nog enige goed© aanval len op het Strijense doel, maar een tref fer bleef uit. Toen hierna de gastheren nogmaals scoorden, waren de Schiedam mers definitief geslagen en met een 3—0 nederlaag moesten zij het veld verlaten. SVDPW heeft thans 4 punten uit 11 wed strijden on staat samen met Aeolus on deraan in 4G- HoPeiijk zal de wedstrijd van a.s. Zondag tegen PFC weer eens een Schiedamse zege brengen. Deze kans is des te groter omdat de Schiedammers dan weer met enige spelers uitkomen, die enkele wedstrijden verhinderd waren. 'Vóór de rust ging de strijd gelijk op. Van beide kanten werden aardige aan vallen opgezet maar vooralsnog bleven de verdedigingen de baas. Een misver stand in de PFC-verdediging kwam de bewoners van Geervliet duur te staan, want midvoor Schel was er als de kippen bij en doelpuntte (0—1). Na de rust deden de Schiedammers er nog een schepje op en na een kwartier plaatste Schel een vrije schop in de bo venhoek waardoor het 02 werd. Tien minuten later joeg Schel uit een voorzet van links nummer drie in de Geervlietse touwen. En ook nummer vier bracht de zeer actieve en doortastende Schel op zijn naam; op zijn eentje passeerde hij enige Geervlietse achterspelers, de doel man incluis (04). DHS heeft door deze overwinning PFC van de derde plaats verdrongen en heeft nu 14 punten uit 10 wedstrijden. waren talrijke fraaie prijzen beschikbaar gesteld, waarom een felle strijd werd ge streden. De keurmeesters: L. v. d. Eijnden, A. J. Buyt. G. Booden en A. C. Beguim ken den in de hoofdklassen de hierna volgende bekroningen toe: Oude duiven: le prijs J. Westerholt, A. Waardenburg A. Smit, A. Waardenburg, L. H. Bakker, M. de Roode, B. Vletter. G. Roodenburg, M. de Roode, W. Huizer, Vallenduuk en J. Jekel. Jonge duiven: le prijs Gebr. Willems, Jac Stougie, A M. Vink. J. Westerholt, p m®Öer en P. J. Wijntjes. Prijs vliegers-klasse: le prijs M. de Roode. A. Smit, W. v. d. Kant en W. M van Vliet. Kampioenen-klasse, inzending van vier uuiven: 1. A. Smit, 2. N. M. Kerkhof. 3. J. van Leeuwen. Beste oude duivin: G. Roodenburg, idem doffer: Bovenberg-Verheij. Beste jonge doffer: L. de Clerk. Schoonste van het geheel: G. Rooden burg. Als kampioen van dit rayon traden de hierna volgende liefhebbers uit het strijd perk: 1. J. v. d. Wint, 2. Gebr. Poelman, 3. A. Smit, 4. J. Lagrand. 5. A Limborg 6 A. ™n Leeuwen en Co, 7. J. Doejaren, 8. Gebr. Willems, 9. Van Deursen en 10 H. Crama. Door i*eJieer M. de Roode, voorzitter van de Rotterdamse Postduivenbond wer den deze kampioenen gehuldigd. Aangiften van 9 December: d - A LnEiW- van der Kist «eb- Grashof f ffph w u£lhaas geb. Daman z. W, de Rooy Blonk 0ud£n d' - A- C Snelleman geb. -lonk 2 d. N. J. Bakker geb. Kool z. C. .T. ?.r!ai5ï geb. Vlsseren z. - H. Chr. Groenew-g Richard d. M. Koudstaal geb. den Otter ~T A. H. L. le Comte geb. van den Hoek d. J. Michielsen geb. Bohnen d. J. A. Bur- gerhoff geb. Kommené z. C. P. van der Graaf geb. Goutziers d, G. M. van der Meer geb. Stok z. H. J, van Haaren geb. Knuist d. H. A. van Wijk geb. Tuitel d. L. J. van 'i«r Heijden geb. Scheefhals z. P. Sint geb. Kraaijeveld z. J. C. Stadt geb. Lam z. E. van Meijgaarden geb. van der Post z. A. Janssen geb. van der Wegen z. J. Snikkers geb. Wijbenga z. E. Visser geb. de Waal z. E. Cleuskens geb Kalle d. R. W. Hulsink geb. Stoeten z. C. J. M van IJzendoorn geb. van der Heijden d. C. A. M. Ligterink geb. Ocké z. OVERLEDEN: C. J M. van der W^den, vrouw van P. Koster 59 j. P. J. Meurs, man .van C. M. Rennings 55 j. J. M. van Unnik, wed. van J. Vermeeren 94 j. L. van Bocho- ven. man van J. G. van der Myn 79 j. M. E. de Nijs, wed. van E. G. R. Frendij 72 J. B. de Ruiter, man van J. J. G. Reinhardt 60 j. C. Casteleins, wedr van G. Noordzij 67 j. A. Teséers. zoon 21 uren. C. J. J. Emmels, man van J. Chr Groenhof 82 j. J. M. van Zij 11, wed. van K. Ophof 68 j. A. J. A. Boers, man van J. A. Stoffels 55 j. W. M. Ph. Laus- berg. wedi van M W. Bruijniks 56 j. A. van der Plas. wed. van P. J. van Alphen 81 j. P. Vink. man van H. L. A. Kuhnen 73 j. L. J. Krook, man van R. Timmermans 41 J. G. A. Kalkman, vrouw van C. Westein 78 j. G. C. A. de Rooij, wed. van C. Ouwehand 79 j. C, Kamp. wedr van T. van Santen 75 j. A. F. van der Stel, wed. van W. C. de Jong 62 j. L. Langeveld. man van S. C. Dekker 68 j. R. d' Olieslagers, man van Th. J. Ver- weijden 3? J. Voorts als levenloos aangege ven: D. Verbeek geb. Franke, zoon. D. Laats geb. van 't Hoenderdaal, zoon. Zowel de wedstrijden voor Zaterdag als voor Zondag zijn wegens de gesteldheid van de terreinen niet doorgegaan.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 2