Eerste stap naar Europees staats burgerschap gezet Ja zeker, mevrouw,er is «el degelijk verschil in 'n buitengewoon soep t 0, Kerstkind! vermicel li-soep Eet ze vaak! Three Lions goudgeel fluweelzacht ENERGIEKE VERKOPERS melkl r slasaiïs en mayonnaise Kampioenen Kantoorbediende (rnnl.) Jongste Bediende (mnl.) jongeman steno-typiste aankomend typiste Ministerscomité vergaderde te Parijs Geen Westelijk compromis in ruil voor Duitslands hereniging Prof. dr S. Antoniadis nam afscheid Advertenfiën V. TYPISTE De Nederlandsche Staalindustrie N.V. GEMEENTE SCHIEDAM N.V. ELECTROLUX WOENSDAG 14 DECEMBER 1955 NSC PAGINA 6 W. B. DIEPEVEEN Co. N V. PELGRIMSSTBAAT 5 - ROTTERDAM-WEST Vergelijk deze nieuwe soep eens met andere vermicellisoepen. Wat een verschil! Hoeveel mogelijkheden biedt ze voor steeds weer "andere" soepen, bijv. met gehaktballetjes, met paprika, met poulet, met wat prei of selderij. Ze zal U kostelijk smaken, want de basis ervoor - Maggi's Vermicellisoep - is ge maakt van zuiver rundvlees bouillon, prachtige vermicelli, tuinverse peterselie en uitge zochte kruiderijen. Personeel gevraagd Goederen gevraagd Handel en Bedrijf Speciaal in Zilverzakjes voor 4 diepe borden Bekijk een Three Lions sigaret en zie zelf de goudgele, in de zon gerijpte Virginia tabak, die er voor is gebruikt. Proef dan hoe fluweelzacht deze heerlijke sigaret inhaleert. Zorgvuldig uitgezochte, allerfijnste tabakken worden ver werkt in de Three Lions sigaret. Het roken van deze Virgi nia betekent een verfijnd genot te smaken, tèlkens weer! Een fun-tas-tische Virginia 75 cl 1 Het Comité van ministers van de Raad van Europa heeft gisteren in Parijs enige belangrijke Europese overeenkomsten getekend, waaronder een Europese vestigingsconventie die gebaseerd is op een voorstel, dat in Augustus 1950 door de sindsdien overleden Italiaanse minister van buiten landse zaken, graaf Sforza, werd gedaan. Het doel van deze conventie is, aan staatsburgers van elk der ondertekenende landen voorkeursbehande ling te verlenen, zodat zij in zeer vele opzichten op gelijke voet met de staatsburgers van het betrokken land zullen worden behandeld. Zij kunnen daardoor in zulk een land aanspraak maken op dezelfde wettelijke en juridische bescherming van hun persoon, hun eigendommen en hun belangen, als de staatsburgers van dat land zelf. De conventie verzekert hun ook volko-1 Europees fonds moeten komen, waaruit „ii„...v men gelijkstelling voor de uitoefening van een beroep of het drijven van handel in een ander land van de Raad van Europa dan hun vaderland, behalve als er ernsti ge economische of sociale redenen moch ten zijn om geen werkvergunning te ver lenen. Volledige gelijkstelling wordt te vens verzekerd voor wat betreft het, on derwijs, de belasting en verplichte bur gerlijke diensten. De conventie, die van kracht wordt zodra vijf landen haar heb ben geratificeerd, heeft echter geen be trekking op deviezen- en valutamaatrege len. Een permanente commissie van ver tegenwoordigers der landen, die de con ventie ratificeren, zal toezicht houden op de naleving ervan. De tweede overeenkomst, welke door de ministers werd getekend, en die reeds op 1 Januari a.s. van kracht zal worden heeft betrekking op de uitwis seling van militaire en burgerlijke oor logsinvaliden die medische behandeling nodig hebben en deze in hun eigen land niet kunnen krijgen. Bovendien voorziet de overeenkomst in de uitwisseling van technische en medische voorlichting, van medisch personeel, voor voltooiing van studie, en de levering van kunst ledematen en orthopedische instrumen ten Voorts ondertekenden de ministers nog een overeenkomst tussen de Raad van Europa en de Haagse Permanente con ferentie voor internationaal privaatrecht, die zich bezig houdt met de geleidelijke eenmaking van dat recht. Volgens deze overeenkomst, die namens de Haagse conferentie door minister Beyen als ver tegenwoordiger der Nederlandse regering werd getekend, zullen alle vraagstukken op het onderhavige gebied, behalve in zeer bijzondere gevallen door de Raad van Europa word enverwezen naar de Haagse conferentie. Deze kan thans een conventie over dat onderwerp opstellen, waarna de Raad van Europa zijn leden zal aanbevelen, die conventie te tekenen en te ratificeren. De ministers hebben uitvoerig van ge dachten gewisseld over de resolutie, die in October jl. door het parlement van de Raad van Europa werd opgesteld en die handelt over een gemeenschappelijke Europese politiek ten aanzien van de be trekkingen tussen Oost en West. Zij stem men tenslotte in met de door de Duitse minister van buitenlandse zaken. Von Brentano, voorgestelde tekst,. Daarin wordt nogmaals verklaard, dat het Wes ten. in ruil voor de verbetering van die betrekkingen, niet bereid is tot compro missen; dat de hereniging van Duits land een der voornaamste doeleinden van de Westelijke politiek vormt en dat die hereniging op vrije verkiezingen moet zijn gebaseerd. De Belgische minister van buitenlandse zaken. Spaak lichtte het Comité van mi nisters in over de stand van de werk zaamheden der deskundigen, die de laat ste maanden onder zijn leiding in Brussel voorstellen omtrent verdere Europese in tegratie hebben uitgewerkt. Hij was evenwel niet in staat conclusies daarom trent mee te delen, aangezien de rappor ten van deze experts, als gevolg van de recente politieke moeilijkheden in Frank rijk, nog steeds niet zijn voltooid. Een beslissing van de ministers omtrent de eventuele toelating van Joegoslavië (in een of andere vorm) tot de Raad van Europa, werd uitgesteld tot deze kwestie in het begin van 1956 opnieuw door de permanente vertegenwoordigers der mi nisters zal zijn bestudeerd Intussen heeft minister Beyen zich la ter op de zitting van het ministerscomité uitgesproken tegen gelijkschakeling van de emigratie-pplitiek der verschillende Europese landen Een voorstel in die zin was gedaan door de emigratie-commissa ris van de Raad van Europa, Pierre Schneiter. Volgens dit voorstel zou er een de verplaatsing van emigranten uit alle landen van de Raad van Europa zou wor den gefinancierd. Als Nederland dit systeem zou aan vaarden, zouden de emigranten gevaar lo pen de voorkeurspositie te verliezen, die zij op het ogenblik in verschillende over zeese landen genieten, zo werd hier dooi waarnemers opgemerkt. Het comité van ministers heeft nu be sloten het fonds wel op te richten, maar op basis van een „gedeeltelijke overeen komst". zodat de ledenstaten van de Raad van Europa vrijblijven er ai dan niet aan deel te nemen. De permanente vertegen woordigers van de ministers bij de Raad van Europa zullen vóór 1 April a.s. een statuut voor het fonds moeten uitwerken, waarvan de kosten alleen voor rekening van die landen komen, die aan het fonds willen deelnemen. Het mandaat van de heer Schneiter werd voor onbepalde tijd verleend. Tijdens dezelfde zitting van het comité van ministers heeft de Noorse minister van buitenlandse zaken, Lange, medede ling gedaan van de officiële aanvaarding door zijn land van het individuele klacht recht bij de Europese commissie voor de rechten van de mens. Noorwegen is hier mede het zevende land, dat dit heeft aan vaard Eerste Leiclse vrouwelijke hoogleraar Dindsdagmiddag heeft prof. dr S. An toniadis, ruim een kwart eeuw geleden als eerste vrouwelijke hoogleraar te Lei den benoemd, afscheid genomen als hoog leraar in verband met de reeds enige tijd geleden door aar aanvaarde functie van leidster van het centrum voor Griekse cul tuur in Venetië. Bij dit afscheid waren behalve zeer vele Leidse hoogleraren en oud-studenten ook aanwezig de Griekes ambassadeur in ons land, de heer N. A. Anissas en echtgenote en de secretaris van de Griekse ambassade. Prof. Antoniadis doceerde in Leiden Griekse taal en let terkunde van de oud-Christelijke, de By- zanthijnse en de nieuwere tijd. Het heengaan van prof. Antoniadis was reds geruime tijd bekend en zij had reeds in Augustus haar nieuwe taak in Venetië op zich genomen. De tijdelijke terugkeer in ons land werd aangegrepen om een afscheidscollege te organiseren. Dit 'ng over de dagboeken van de Griekse koop man Pringos, die in zijn Amsterdamse tijd in de tweede helft van de achttiende eeuw zijn ervaringen in een ordeel over Holland formuleerde. Hierna sprak prof. mr R. P. Cleveringa als vertegenwoordiger van de rector-magnificus hartelijke afscheids woorden, waarin hij vooral o.m. haar hou ding in de bezettingstijd in herinnering bracht. Namens de litteraire faculteit sprak prof. dr B. A. van Groningen zijn buitengewone waardering uit voor de wijze, waarop prof. Antoniadis steeds haar taak heeft vervuld. Namens de oud leerlingen sprak dr E. Boswinkel uit Bloemendaal grote dankbaarheid uit voor het werk van prof. Antoniadis, daarbij de toezegging gevend, dat deze waardering een meer blijvende vorm zal krijgen in een in het komende jaar verschijnende bundel opstellen van haar leerlingen. Tij dens een zeer druk bezochte receptie in het academiegebouw namen tenslotte tal lozen nog persoonlijk afscheid van deze eerste Leidse vrouwelijke hoogleraar. De première voor Nederland van Ho- negger's laatste werk „Cantate de Noël" zal a.s. Vrijdag in Heerlen plaats vinden De Heerlense Oratoriumvereniging zal met het L.S.O. onder leiding van Jef So- mers het werk ten gehore brengen met ale baritonsolist Leo Ketelaars. ■~V~" lui)'** VOOR SMAKELIJKE SALADES OP UW FEESTDIS Het is alleen jammer, dat de huisvrouwen zich dit niet voldoende realiseren. Vele van haar menen, dat alle melk gelijk is in smaak en kwaliteit. Dit is echter niet zo. De ene melk is de andere niet. Goede melk bevat belangrijke voedingswaarden, vormt een groot onderdeel van het huishoudelijk budget en daarom heeft U een waarborg nodig om zeker te weten, dat G de beste melk krijgt. Let daarom op de naam van de fabriek. Dus op de naam: „HOLLAND1A Dan heeft U melk, verkregen van het beste Hollandse vee en op de meest hygiënische wijze in de Hollandia fabrieken verwerkt. Vraag dus: Holland ia melk. „HOLLANDIA" brengt ook VITAMINE MELK. Een bron van A en D vitamines. Vitamines dus, die U en Uw gezin juist in de herfst- en wintermaanden tekort komen. Hollandia Vitamine melk verhoogt het weerstandsvermogen van Uw kinderen en beschermt ze tegen verkoudheid en griep. Probeer U hel maar eens. Hollandia yoghurt. Onovertroffen van kwaliteit, zacht-romig, dik-vloeibaar en licht verteerbaar. Een gezonde, voedzame tractatie en altijd welkom. Verrukkelijk als toetje na de maaltijd. Neem morgen meteen een fles in huis! Een goede raad bij Uw aankoop van MELK en MELKPRODUCTEN: LET OP DE NAAM .HOLLANDIA" HOLLANDSCHE FABRIEK VAN MELKPRODUCTEN EN VOEDINGSMIDDELEN N.V. Hiermede geven wij met blijd schap kennis van de geboorte van onze dochter en zusje MARY die bij het H, Doopsel de namen ontving Van MARIA LOUISA C. L. VOLK L. VOLKBeukelaar TEDDY Schiedam, 13 Dec. 1935. Rembrandtlaan 74. Sta ons bi] ln onze nood, Want de zorgen zijn zo groot. Laat de mensen er aan denken Ons een Kerstcadeau te schenken. Voor de Ukkies, Klein en groot (We zitten met 100 ln de boot) Vele kleintjes maken samen Eén hete grote. Dank U! Amen. GIRO 3 8 2 3 5 6 PATER KEMP. Neuhuyskade 97 - Den Haag. vraagt voor spoedige indiensttreding: voor de aid. Boekhouding. Leeftijd 18-23 Jaar Bekend met machinale doorschrijfmethoden. Tevens Soil, te richten aan Personeelszaken. oovengenoemd adres afdeling GEMEENTE SCHIEDAM Op de afdeling „Onderwijs" van de secretarie bovengenoemde gemeente kan een van worden geplaatst. Bezit van een UL.O.-diploma en prvarint? in typewerk strekt tot aanbeveling. Bezol diging naar gelang van leeftijd. Eigenhandig geschreven sollicitaties dienen vóór 25 dec. a.s. te worden ingezonden aan de Burgemeester. Prettig en helder werk. Goede sociale verzorging. Koffie en thee. Aanmelden: Stoom- en Chem. Wasserij Nico Nijman, Voorhaven 33-41, R'dam-West. Wij betalen v.a. 30 ct. p. kg. lompen en de hoogste prijzen voor couranten, oud ijzer en alle soorten metalen. W. Jan sen Noordvest t.o. 117, Damlaan SO, Tel. 63134. Wij vlechten weer rotan en biezenstoelen. Adres: W. Netten, Kamperfoelielaan 10, Kethel, of aan het pakhuis Grof baan 36. Schiedam. Geopend dagelijks van 1-5 uur en 's Zaterdags van 9-1 uur. Keileweg 40 - Rotterdam-W. vraagt voor spoedige indiensttreding beneden 25 jaar, om te worden opgeleid voor de afdeling verkoop „geperforeerde platen" enigszins op de hoogte van de mo derne talen. voor de inkoopafdeling. Volledige schriftelijke sollicitaties te richten aan de Directie. MAGGI' Per 8 december 1955 zijn de navolgende nummers uitgeloot van de 4% Lening 1952, tot een totaal bedrag van f 67.000. 4 35 146 177 204 206 233 239 278 322 352 358 368 397 398 435 446 45J 469 498 531 544 571 625 629 644 661 672 701 704 731 764 776 802 822 848 878 886 921 925 941 956 971 1015 1048 1090 1118 1223 1235 1258 1275 1281 1341 1342 1386 1396 1436 1606 1607 1624 1627 1631 1664 1731 1830 1881 1961 vraagt voor district Rotterdam en omgeving ter uitbreiding harer buitendienst, enige met initiatief en doorzettingsvermogen. Leeftijd 2540 jaar. Mogelijk tot een inkomen van f 400.— en meer per maand. Aanmelden Donderdag tussen 58 uur bij Ver koopkantoor Rotterdam, Witte de Withstraat 15a, Rotterdam. 122. Toen brigadier Piet even had staan kijken naar die sluwe Alessandro Fiasco, werd zijn aandacht plotseling getrokken door een zéér luxe sportwagen, die lang zaam kwam aanrijden, omstuwd door hon derden mensen die geestdriftig riepen: „Viva Alfredo!" „Wie is dat nou weer, die dure meneer Alfredo?" vroeg Fiet aan een welbesnord heer, die ook dapper mee- gilde. - „Wat nou?" vroeg die heer ver baasd „Kent u Alfredo niet? Nou dan hebt u niet veel verstand van voetbal. Dat is immers Alfredo Pinanti, de beroemde mid- voor van de Brindisi Fenomenali. Hü is zo juist gekocht door de Fiorenza Boys en hp speelt vandaag voor het eerst mee, vlak naast die Hollandse snoeshaan, die ook zo goed moet wezen. Dét kan me een wedstrijd worden vandaag!" - „Hebben jullie hem nog nooit eerder gezien?" vroeg Piet. - „Wel nee hij is hier nog nooit eerder geweest antwoordde de heer. „Brindisi is immers zo ver weg! We weten alleen uit de krant, dat hij in 'n knalrode open superdeluxe sport wagen zou komen. Dat moet hij dus wel rijn. Maar ehneemt u me nou niet kwalijk, Luri «jiw 1 - - - dat ik u in de steek iaat, want ik ziet dat Alfredo handtekeningen begint uit te deten aan zijn bewonderaars Daar moet ik ook bij wezen, want ik ben dol op zulke dingsig- heidjes." Piet keek het toneeltje eens aan en stelde verheugd vast. dat Alfredo P op losse en ongedwongen wijze op de tr® plank van zijn auto stond, goedmoedig hand tekeningen uitdelende aan iedereen die daarom vroeg. „Het kan niet beter gnji de Piet. ..Het kan met beter want Alfredo Pinanti heeft daar de belangrijkste kaart op de grond laten vallen, die iemand maar kan laten vallen

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 6