NATIONALE KERSTSALON YAN AMATEUR-F OTOGR ATEN Israëliërs overhandigden Dulles een concreet vredesplan uil Uganda Britse onderwijzers in beroering Een eigenaardig soort staking In Amsterdam Plaatjes" van voortreffelijk gehalte Jordanië zonder parlement en zonder kabinet Het katholieke geloof: de grootste rijk dom van een vredelievend land Het Goede Feest vraagt Golden Fiction Leerlingen vervroegd met vacantie Ontgrindingen kosten Limburg landbouw grond Krijnen versus Van Beunmgen YEEL TE LAGE SALARISSEN Bij 't feestdecor in rood en groen Bij Kerstgeschenken en kalkoen, Bij zachte kaarsenflikkering, Bij 't weerzien in familiekring, Bij wat U gasten presenteert, Bij wat U voor Uzelf begeert, Bij ieder waarlijk Kerstfestijn, Moet zeker Golden Fiction zijn! DINSDAG 20 DECEMBER 1955 PAGINA 3 Koning Hoessein neemt maatregelen Tuberculose op lyceum: Afvalstenen van „Maurits kunnen benut worden Proces uitgesteld PRIX DE LA CRITIQUE Vonk in het kruitvat (Van een onzer redacteuren) rp wee onderhoudende uren lang hebben wij Maandag in Huize „De Tiltenberg", het internatio nale trainingscentrum van De Graal te Vogelenzang, zitten kou ten met mister Anthony Lubwama- een kleine, vriendelijke man die over slechts enkele dagen opnieuw voor de klas zal staan, in de Ka tholieke junior secondary school van Rubaga, ginds in Uganda waar, zóveel maanden na de re gens, het land nu te branden ligt in de alles verzengende tropen zon. Mister Lubwama, was slechts enkele dagen in Nederland, hoofd zakelijk om nader kennis te maken met het Graalwerk dat hij overi gens vaag reeds kende: een zijner dochters heeft zich in Rubaga reeds aangesloten bij de Graalbe weging die daar, onder meer, een belangrijke bijdrage levert in het heilzame werk dat nu al ruim twee jaar in het plaatselijke R.K. ziekenhuis wordt verricht. De kleine onderwijzer uit Rubaga, niet ver van de hoofdstad Kampala, was bezig aan de laatste dagen van een bezoek aan Europa dat drie maanden had geduurd en dat hem en een collega met name in Enge land ruimschoots gelegenheid ge boden had, een studie te maken van Britse opvoedingsmethoden, de Britse economische en politieke machinerie en de landbouw. Productie en schijn..'.. De belangrijkste rijkdom van zijn land achtte mister Lubwama echter het feit, dat de Rooms-Ka- tholieke Kerk er zoveel heilvol Verstandige oplossing UNIEKE KRIBBE IN LONDEN MARGUERITE DEVAL f werk heeft verricht en dat dit werk nu reeds waarlijk imposante resultaten heeft opgeleverd. Het grootste gedeelte van de bevolking van Uganda is, aldus de heer Lub wama, die helaas niet over nauw keurige cijfers beschikte, reeds Rooms-Katholiek. Goede herinneringen Slechts enkele ogenblikken na dat hij voor enige, daartoe uitgeno digde journalisten zijn uiteenzet tingen gegeven had, vertrok mis ter Lubwama in een plensbui naar Schiphol. Nog twee dagen zal hij in Engeland verblijven, dan vliegt de ouderwijzer van Rubaga terug naar Uganda, drie zakboekjes vol, in Engeland en Nederland verza melde handtekeningen, vele erva ringen ende warme herinnering aan een gastvrije ontvangst in Huize „De Tiltenberg" met zich meenemende. Een van de vier „plaat jes", waarmee de amateurfotograaf H. de Leeuw uit Amsterdam op de Kerstsalon in de hoofdstad de eerste prijsde zilveren A. A. F. V.-hoJcaal, venvierf. (Van onze Amsterdamse redactie) De 17e Nationale Kerstsalon, welke door de Amsterdamse Amateur-Fotogra fen-Vereniging in de kunstzalen van „Arti et Amicitiae" aan het Rokin te Am sterdam is ingericht, omvat dit maal bij na 260 foto's en ruim 70 kleurendia's, in gezonden door tal van amateurs uit den lande alsmede een groot aantal plaatjes van „professionals". Een jury, bestaande uit de heren L. van Beurden, D. Helffe- rich. J. J. Hens, M. C. Meijboom en Cor van Weele, heeft de zilveren A.A.F.V.- bokaal toegekend aan de heer H. de Leeuw uit Amterdam, die vier titelloze maar zeer „raak geschoten" opnamen heeft ingestuurd. De drie bronzen me dailles gingen naar de heer J. van de Keuken uit Amsterdam, zijn stadgenoot F. L. Lemaire en de heer A. Nettel, even eens in de hoofdstad woonachtig. Mej. M. Dirkzwager uit Arnhem verwierf o.a. voor haar „Passagiers in Genua", en „Een klant voor abbé Pierre" de bronzen pla quette. Dezelfde onderscheiding viel te beurt aan de heer A. van Dijk uit Haar lem en de heer F. Gerritsen uit Amster dam. Het peil ven de geëxposeerde foto's overtrof dat van vorige jaren. Men 'et steeds minder op hetgeen er op een op name staat en acht het van meer belang wat „er in zit", zoals de voorzitter van de A.A.F.V.. de heer J. J. Hens, in de catalogus opmerkt. Er zijn ook onder de niet-bekroonde inzendingen, vele voor treffelijke plaatjes, zoals een meisjes portret van „Geneviève", genomen door de heer H P M. Canisius uit Geleen. „Duimelot"'van J. Pieëte uit Leiden, een „Dorstige schaduw" van B. van Wingen uit Goes, en vier werkelijk uitstekende close-ups uit „Porgy and Bess" welke ge schoten zijn door de heer B. Wisman uit Amsterdam. Ook onder de kleurendia's waren enige zeer smaakvolle exempla ren. De Wormerveerder J. Schraa zag zijn kleurrijk kwartet dia's beloond met een bronzen medaille. Een idem plaquette werd toegekend aan dr W. Kruyt uit Haarlem en aan de Nijmegenaar H. C. W. van Schaik. De onderscheidingen zullen hedenavond wanneer de expositie officieel wordt geopend, aan de prijswin naars ter hand worden gesteld. Op de tentoonstelling, die t/m 1 Ja nuari duurt, prijken ook een aantal op namen van de fotograaf F. J. Rotgans uit Amsterdam. Er hangt van zijn hand een schitterende vergroting 0.9 bij 3 meter van een Roterdams havengezicht met op de voorgrond de „Willem Ruys". De foto is buitengewoon scherp. zo zelfs dat de klinknagels in de romp van de boot makkelijk te tellen zijn. Hij heeft ook in opdracht van het Ministerie van Buiten landse zaken enige foto's genomen, waar uit diverse kalenders zijn samengesteld. „Nationale Koning Hoessein van Jordanië heeft gisteravond het parlement ontbonden en de Woensdag jl. gevormde regering van premier Hazzah Mahali is afgetreden. Maandagavond had de koning zich reeds via radio-Jeruzalem tot zijn volk gericht en er op aangedrongen het normale leven te hervatten. Premier Mahali zei gisteravond via de Jordaanse radio, dat zijn regering thans was afgetreden, teneinde het land de kans te geven de huidige problemen op te lossen. Een zakenkabinet zal toezicht houden op algemene verkiezingen, die binnen vier maanden zullen worden gehouden. Vei ligheidstroepen hebben opdracht de orde te handhaven. De nieuwe regeringscrisis volgt op de monstraties in het gehele land tegen even tuele aansluiting van Jordanië bij het Pact van Bagdad. Mahali zou voor toetre ding tot het verdrag zjjn. Hij vormde zijn regering na het aftreden van het kabinet van Said el Moefti, dat defensiebespre kingen voerde me, generaal Sir Gerald Templer, chef van de Britse imperiale generale staf. Gisteren werden in het Jordaanse deei van Jerusalem demonstraties gehouden Daarbij zouden, volgens berichten uit het Israëlische dee] van. Jerusalem, drie do den zijn gevallen. Het consulaat van Tur kije werd geplunderd. Verscheidene an dere consulaten en het Amerikaanse sana torium te El Aroeb werden beschadigd De Franse consul in Jerusalem is bij de demonstrates gewond geraakt. De politie opende het vuur op de betogers om de vreemdelingen te beschermen Ook t« Jericho zouden bij betogingen slachtoffers zijn gevallen. In Aman. de hoofdstad van Jordanië, zijn eveneens ge bouwen van buitenlandse vertegenwoor digingen met stenen bekogeld. Dit was b.v. het geval met het Belgische gezant schap. In de uiterwaarden langs de Maas wor den jaarlijks 60 ha ontgrind, waarvan er 40 blijvend verloren gaan. Wanneer voor de aanvulling gebruik kan worden ge maakt van de afvalstenen van de Staats mijn Maurits, kunnen ieder jaar 20 ha. worden teruggewonnen, terwijl dan bo vendien drie ha kunnen worden bespaard die thans nodig zijn voor het steenstort. Tot deze bevindingen komt de subcom missie voor de bestudering van het be houd en de terugwinning van landbouw gronden langs de Maas in het verslag van de Commissie voor de Agrarische Belan gen in Limburg. Door de afvoer van de afvalstenen van de Maurits naar de ontgrindingen kan derhalve 23 ha cultuurgrond per jaar worden teruggewonnen of behouden blij ven De kosten daarvan zijn geraamd op 31.300 per ha. Uit het verslag blijkt voorts, dat de sub commissie natuurschoongebieden erin ls geslaagd reeds voor een belangrijk deel van de 'provincie een voorstel voor de omgrenzing van de natuurschoon- en bos gebieden op te stellen. De subcommissie huisvuil beveelt de oprichting aan van plaatselijke installaties ter verwerking van het huisvuil. Be subcommissie voor het opstellen van een agrarisch ontwik kelingsplan Noord-Westelijk Limburg deelt mee, dat verwacht mag worden, dat het omvangrijke vooronderzoek in het komende jaar kan worden afgesloten, waarna begonnen kan worden met de op stelling van het eigenlijke ontwikkelings plan. Volgens Israëlische kringen te Washing ton heeft Israël de Amerikaanse regering een acht punten omvattend vredesplan voor het Midden-Oosten doen toekomen. Dit plan is aan minister Dulles reeds voor zijn vertrek vorige week naar de bijeen komst van de NATO-raad ter' hand ge steld. De acht punten zijn: Israël is bereid deel te nemen aan rechtstreekse besprekingen met vertegen woordigers van de Arabische landen, in het bijzonder Egypte. De Israëlische regering is genegen, op basis van wederkerigheid, in te stemmen met grenswijzigingen. Israël is bereid het land. en luchtver keer tussen Egypte en Libanon en tussen Egypte en Jordanië te vergemakkelijken. De Arabische landen zullen dan even wel aan Israël dezelfde faciliteiten op hun gebied moeten geven. Jordanië kan een vrije zóne in de haven van Haifa krijgen. De Israëlische regering is bereid scha devergoeding te betalen aan de Arabische vluchtelingen in het Midden-Oosten. Te rugkeer van deze vluchtelingen naar hun vroegere woonplaatsen in Israël is uitge sloten, doch Israël wil de Amerikaanse aanbieding voor een lening ter betaling van de schadeloosstelling aanvaarden. Israël wil met de Arabieren samenwer ken bij de uitvoering van plannen ter verdeling van het water van de Jordaan en de Jarmoek. De huidige verdeling van de stad Jeru zalem tussen Israël en Jordanië moet ge handhaafd worden, doch de Heilige Plaat sen zullen onder Internationaal bestuur kunnen worden geplaatst. Volgens genoemde Israëlische kringen weerspiegelen deze voorstellen het reeds bekende standpunt van de Israëlische re gering, doch het is de eerste maal, dat de Israëliërs dit in een concreet plan heb ben neergelegd, in antwoord op officiële vragen te Washington naar de bedoelin gen van Israël, In het gebied van Gaza heeft gisteren een treffen plaats gehad tussen Egyp- tenaren en Israëliërs. De Egyptenaren zouden een Israëlische patrouille hebben beschoten, die echter onmiddellijk het vuur beantwoordde. De Egyptenaren maakten daarop gebruik van mortieren. Er vielen echter geen slachtoffers. (Van onze correspondent] Het getuigenverhoor in de zaak van de Utrechtse kunsthandelaars de gebr. Krij nen, tegen de erven Van Beuningen, dat vandaag door de Zwolse rechtbank zou worden hervat, is andermaal uitgesteld; nu tot onbepaalde datum. Naar verluidt houdt dit uitstel verband met in het bui tenland vertoeven van enkele getuigen, onder wie prof. P Coremans. Intussen heeft de raadsman van de gebr. Krijnen. mr A. J. J. Wijman uit Heerlen, zich als zodanig teruggetrokken. De leerlingen van het Prof. Zeeman lyceum in Zierikzee zijn gistermorgen vervroegd met Kerstvacantie gezonden. Zoals bekend is enkele weken geleden op dit lyceum hij controle een beginnende infectie van tuberculose geconstateerd, die zich thans heeft uitgebreid over een leraar en dertien leerlingen. Dit is tien procent van de schoolbevolking. De schoolarts heeft in een rondschrijven aan de ouders van de leerlingen de thans genomen maatregel toegelicht. Hij ver klaart dat bij medisch onderzoek is ge bleken, dst de jongelui onder een zware geestelijke druk leven. Verscheidene leer lingen, bij wie geen besmetting is gecon stateerd, moeten door de spanning een rustkuur ondergaan. Aan de ouders wordt in het rondschrijven verzocht, er nauw lettend op toe te zien, dat de kinderen vroegtijdig naar bed gaan en zoveel mo gelijk rust genieten. Verzocht wordt, de meisjes geen werk in de huishouding te geven en de jongens geen werkjes op te dragen. Naar wij van de geneeskundige inspec teur van de volksgezondheid te Middel burg vernemen moet de maatregel gezien worden als een onderdeel van het ver lichte leerprogramma, waartoe reeds kort na het constateren van de besmetting werd besloten. Van een sluiting van de school is op dit ogenblik nog geen sprake. De „Prix de la critique", die wordt toe gekend door de Franse vereniging van let terkundige recensenten, is van het jaar toegevallen aan de veertigjarige schrijver Robert Hallet voor zijn essay „Une mort ambique". Dit werk is een getuigenis van gesprekken van de schrijver met André Gide en Paul Claudel in de laatste jaren van hun leven. Een gulden genieting voor 80 cent (Van onze Londense correspondent) De knuppel is geworpen in het anders zo rustige hoenderhok der Britse onderwijzers. De Nationale Unie van Onderwijzers, dre 220.000 leden om vat, heeft baar leden opdracht gegeven in het begin van het nieuwe jaar een eigenaardig soort staking op touw te zetten, die niet direct het onder wijs schaadt en toch irriterend genoeg is om de publieke aandacht te vestigen op de pleitzaak der onderwijzers: dat hun salarissen veel te laag zijn. Zij tonen gevoel voor verantwoordelijkheid, want zij zullen gewoon voortgaan met lesgeven, maar niet langer fungeren als inzamelaars van de schoolspaargelden, die jaarlijks de kapitale som van 6.500.000 belopen. In West Bromwich, een deel van Bir- mingham, zijn 500 onderwijzers reeds1 vooruitgelopen op de landelijke actie van hun bond, en zij hebben geweigerd de spaargelden der kinderen te aanvaarden. De Nationale Bond "an Schoolmeesters, 15.000 leden sterk, overweegt zelfs een nog scherpere protestactie, door te. weige ren elke activiteit, die niet direct op het onderwijs betrekking heeft, zoals toezien op de overblijvers, het organiseren van schooluitstapjes e- d. te verrichten. Men hoorde van de onderwijzers nooit veel. Het waren altijd de handarbeiders, die stakingsonrust veroorzaakten, en hun werkweigering, nu eens in deze dan ln een andere industriële sector, leverde vrij wel altijd weer succes op, evenzeer als zij de nationale economie onberekenbare schade deed. Maar de onderwijzers wa ren zich van hun verantwoordelijkheid bewust: er waren kinderen aan hun zor gen toevertrouwd, kinderen, die zij moes ten opvoeden tot goede staatsburgers. Maar doordat de handarbeiders door hun geschreeuw de aandacht op zich vestigen en daardoor loon rode op loonronde won nen, raakten de onderwijzers in het ver geetboekje. De Ionen der industriële arbeiders zijn sinds 1938 met niet minder dan 242 pet toegenomen, tegen die van de onderwij zers slechts niet 98 pet en dat terwijl hun salarissen reeds vóór de oorlog uiterst laag waren. Voor een goed begrip moet men in het oog houden, dat het Engelse onderwijs in twee „afdelingen" verdeeld is. Daar zijn allereerst de „private schools", scholen, die zijn gesticht door een particuliere onder wijzer die een staf van andere onderwij zers bijeengebracht heeft en tegen gepe perde schoolgelden leerlingen accepteert. Dit zijn de scholen voor de gegoede stan den, die hun kinderen later naar de „pu blic schools", de privé-kostscholen van naam kunnen sturen, om de kroon op het opvoedingwerk te kunnen zetten met een universitaire opleiding. Een salaris van 800 tot 1200 ls voor de onderwijzers aan de „private schools" normaal. Maar het leeuwenaandeel in het onder wijs wordt geleverd door de gemeente lijke scholen. Hier worden de onderwij zers betaald volgens een landelijke sala risschaal. Al naar gelang het aantal dienstjaren kan de onderwijzer een salaris verdienen, dat begint met 450 en ein digt met 725 per jaar, waarbij men r rekening mee moet houden, dat de le- venskosten in Engeland hoger zijn dan op het continent. Onderwijzeressen hebben een eigen loonschaal, die varieert van 405 tot 580 per jaar, doch zij zullen binnen vijf jaar geleidelijk tot het salaris peil harer mannelijke collega's worden opgevoerd. Voor speciale bevoegdheden kunnen de onderwijzers extra-toelagen krijgen tot maximaal 100 per jaar. Wonderlijk genoeg is het niet over hun salarissen, dat de onderwijzers hun actie zijn begonnen, doch 0ver hun pensioenbij dragen. Het ministerie van onderwijs be heert een landelijk pensioenfonds, waartoe de onderwijzers 5 pet van hun sa laris bijdragen en de gemeenten even eens 5 pet. De minister van onderwijs. Sir Davi.d Eccles, heeft echter bekend ge maakt dat deze pensioenbijdragen te laag zijn en verhoogd moeten worden met 2 pet., waarvan I pet voor rekening van de onderwijzer zal komen. De regering zou dan het bestaande tekort van 290 mil- lioen bijpassen. Die 1 pet is de vonk gebleken, die het kruitvat tot ontploffing bracht. De school- raakten in ziedende verontwaar diging en besloten voor het voetlicht der publieke openbaarheid te treden, vastbe sloten het nu eindelijk uit te vechten en een menswaardig salaris op te eisen voor de onderwijzersstand. Het verschil tussen arbeiders- en onderwijzcrslonen was te groot geworden. Nu bestaat er een plan de salarissen op te voeren tot een schaal, variërend van 500 tot £1050. Doch het zou min stens nog tot 1957 duren, eer deze salaris sen van kracht werden en zo lang kunnen de onderwijzers niet meer wachten. Het publiek, eindelijk wakker geworden, heeft sympathiek gereageerd op de pleitzaak der onderwijzers. Maar Sir David Eccles heeft nog een stormachtige tijd voor de boeg, eer deze brandende kwestie bevre digend is opgelost. Hoewel zelf niet in de landbouw werk zaam, achtte mister Lubwama vooral d® ervaringen welke hij op dit terrein in En geland had opgedaan, van groot belang. „Wil men de levensstandaard van mijn land verhogen", aldus de heer Lubwama „dan zullen zullen wij op de eerste plaa!| er voor moeten zorgen dat wij onze bo dem productiever maken." Hij achtte bovendien een verhoogde melkproductie van groot gewicht. Wat deze levensstan daard betreft, sprak de heer Lubwama met waardering over het werk dat in de achter ons liggende decennia in Uganda reeds is verricht. Hij kon, daar hij de rest van Brits Oost-Afrika niet uit eigen aanschouwing kende, niet zeggen of de levensstandaard van zijn land hoger ge legen was dan die van, bijvoorbeeld, Tan ganyika. In dit verband merkte de heer Lub- Uganda geen anti-Britse gevoelens", al dus de bezoeker uit Rubaga, „vanzelf sprekend heeft men het betreurd, dat de Kabala van Buganda twee jaren lang zijn troon niet bezetten kon doch dit conflict is nu opgelost en er zijn van dit conflict geen bittere gevoelens blijven hangen". Een andere rijkdom noemde de heer Lub wama de bodem van Uganda: „niemand die gezond is en zijn twee handen wil uitsteken, behoeft, zo hij deze grond be bouwt van honger om te komen". Voorts achtte hij het van groot belang, dat de oude „clans" (in Bukoba elf in getal) door het volk nog in ere gehouden wor den en dat deze clans over alle gods dienstverschillen heenreiken. Men vindt in deze clans zowel Katholieken, Mo hammedanen, Protestanten als heide nen. De clans onderhouden en kweken, ondanks al deze verschillen, die elders soms tot scherpe contrasten kunnen lei den. het saamhorigheidsgevoel dat onder meer dienstbaar gemaakt kan worden aan de coöperatieve gedachte die ook in Uganda, zoals elders in Brits Oost-Afri ka, nu snel terrein begint te winnen. Het valt niet mee, om een behoorlijk stukje muziek op een violoncel weg te geven. Het valt zeker niet mee, om on dersteboven aan een trapeze toeren uit te halen, Wat dan wel te zeggen van de man, die in het Parijse Lido, onderste- boven-aan-een-trapeze violoncel sveelt. DE GRAAL IN UGANDA ook in Rubaga heizaam werk, wama op, dat men zich niet moet vergis sen als men in steden als Entebbe en Kampala reeds vele inheemsen ziet rond reden als trotse bezitters van automo bielen. „Ook in Uganda zijn er belaas" aldus deze schrandere man die reeds der tig jaar lang in het onderwijs werkzaam is, „ook in m(Jn land zijn er die meer waarde hechten aan uiterlijke schijn en luxe dan aan innerlijke rijkdom en wel vaart." Intussen was de heer Lubwama er van overtuigd, dat zijn land wel degelijk over grote rijkdommen beschikt. Hij noemde daarvan op de eerste plaats de vredelie vendheid der bevolking. „Er bestaan in Duizenden mensen uit alle delen van Groot-Brittannië en van overzee die om deze tijd van het jaar de kathedraal van St Paulus bezoeken zullen een unieke kerstkribbe kunnen zien. Voor de eerste keer hebben een aantal vooraanstaande Britse beeldhouwers samengewerkt om de geboorte van Christus in de stal in oorspronkelijke beeldhouwwerken te re produceren. De groep van twaalf beeld houwers stond onder leiding van Josephi ne de Vasconcellos, een geregeld mede werkster aan de tentoonstellingen van de Royal Academy, De Parijse salon en de National Society wier ruim 2% m hoge „Christus de rechter" de hoofdfiguur van het nationale monument voor de slag om Groot Brittannië in Aldershot vormt. Alle figuren zijn meer dan levensgroot en zijn vervaardigd van een warm en licht terra cotta. De andere beeldhouwers die tot de kribbe hebben bijgedragen zijn onder andere Alexander Mashall, Eva Castle en Marjorie Meggit. Marguerite Deval, een van Frankrijks oudste toneel- en filmspeelsters, is Zater dag op 86-jarige leeftijd in Parijs over leden. Zij maakte haar debuut in 1884 in „Bouffes Farisiens" en trad vervolgens op in vele revues, toneelstukken, blijspelen en films. Verleden jaar trad zij voor het laatst in het openbaar op in een cabaret te Parijs. Men betreurt heit daarom in Uganda, dat er slechts één katholiek is onder de vijf inheemse ministers. Mr Lubwama behoort al tot de tweede generatie van katholieken in zijn land. Zijn vader werd destijds op de missiestatie van de Witte Paters te Rubaga bekeerd en gedoopt en twee broers van de bezoeker werden enkele jaren ge leden reeds priester gewijd. Met grote bewondering en waarde ring liet mr Lubwama zich uit over het werk van de missie en over de wijze waarop nu ook de Graal het missiewerk steunt. (Natuurlijk streven wij *n Uganda naar onafhankelijkheid", aldus de bezoeker, „maar wij zijn er ook van overtuigd, dat wjj voorlopig op velerlei terrein nog leiding, hulp en voorlichting nodig hebben". In dit verband wees de heer Lubwama er op, dat er in Uganda reeds een voortreffelijk katholiek week blad verschijnt dat Ljumuheet („Uw vriend") en dat wekelijks in tienduizen den exemplaren over heel het land wordt verspreid.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 3