Conferentie voor enkele dagen weer naar Nederland verlegd Ir Staf pleit voor herhalings oefening voor gehele 3de Divisie Drees over Russische glimlach Wereld-koopvaar dij vloot Mijlpaal van 100 millioen ton al weer ver gepasseerd PLAN VAN ACTIE TEGEN WONINGNOOD mm De Geneefse conferentie Revolutie in Para guayj DE S.llsi ACTIE De adel en de glorie van oude boerengeslacht het Mogelijkheid algemene loonronde' als compensatie blijft open Bouwen in winter c Bouwactiviteit voorwerp van een belangrijk rapport J Donderslag 22 December 1955 Vrijdag vergadert financieel-economische werkgroep in Den Haag Tand-technisch instituut weer aau het werk? Tuinders niet tevreden over minimum- prijsregeling o Werkgroep gaat vergoeding onder ogen zien Bevoegdheid ontnomen tot berijden van bromfiets ,Bouwhist" op Flakkee hersteld Verontrustende groei van tonnage onder Liberiaanse vlag De Delta-wet Ned. kustvaarder was stuurloos Werk stilleggen „onge permitteerde weelde" DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Gisterochtend heeft de financieel-economischè werkgroep van de Nederlands-Indonesische conferentie de laatste bijeenkomst vóór Kerstmis in Genève gehouden. Deze vergadering werd niet bijgewoond door de ministers Zijlstra en Kasimo, die, na samen de lunch te hebben gebruikt, 's middags per vliegtuig naar Nederland zijn vertrokken. Rotterdamse recherche op spreekuur Verjongingskuur Beroep op werkgevers Première voor Nederland Nederland op de negende plaats Tankschepen WEERBERICHT Met hetzelfde vliegtuig vertrokken ook de Indonesische minister van gezondheid, dr Leimena en enkele adviseurs van de Indonesische delegatie naar Nederland. Overigens schijnt het nog steeds niet zeker te zijn, waar tussen Kerstmis en Nieuwjaar de financieel-economische werkgroep verder zal vergaderen. Van Indonesische zijde is medegedeld, dat de besprekingen op 27 December in Genève zullen worden voortgezet, doch van Ne derlandse zijde is verklaard, dat dit waarschijnlijk zal worden besproken op de eerste bijeenkomst van de financieel- economische werkgroep in Den Haag, die Vrijdag zal worden gehouden. Inmiddels wordt van Indonesische zij de de hoop gekoesterd dat de Nederlands- Inonesische conferentie op 3 of 4 Januari, wanneer ook de Nederlandse delegatie weer in Genève aanwezig zal zijn, ge reed zal zijn met de voorbesprekingen en de beraadslagingen zullen kunnen be ginnen over de opstelling van de defini- De Rotterdamse recherche heeft sinds enige tijd opnieuw de gangen nagegaan van J. van W. die destijds van zich deed spreken, niet alleen in verband met het voorgenomen scheepgaan van Wester ling, maar ook en vooral door de practij- ken, die hij in een gebouw op de Binnen weg uitoefende. Door zijn belofte van ,,'s morgens tanden getrokken, 's mid dags een nieuw, gebit", wist hij of schoon het zeer dubieus was, of zijn prac- tijk te rijmen was met de letter van de wet autobussen vol met klanten te lokken, vooral uit België. Sinds enige tijd was het instituut, ver moedelijk als gevolg van de nieuwe wet telijke maatregelen, verplaatst en later opgeheven. De recherche vermoedde evenwel, dat die opheffing slechts schijn was. Gisteren vonden de politiemannen aanleiding opnieuw' een onderzoek in te stellen bij de mondarts J. B a T. in de Claes de Vrieselaan in de Maasstad en bij de in diezelfde straat gevestigde tand technische inrichting van J. van w. In de wachtkamer trof men een groot aan tal patiënten aan. Daar bleek, dat hier door personeel onbevoegd de tandheel- kunst werd uitgeoefend, werd proces-ver baal opgemaakt. Tevens werd bij J. van W. een gedeelte van de administratieéin beslag genomen. De recherche stelt een verder onderzoek in. Terwijl twee Atlieense agenten toekijken gaat een derde een demonstrant te lijf met een gummistok; dit is een beeld tijdens een demonstratie tegen de Engel sen. Dertien personen werden bij deze ongeregeldheden gewondterwijl acht tien studenten door de politie werden gearresteerd. tieve teksten van de overeenkomsten be treffende punt een en twee van de agen da; de opheffing van de Unie en de fi nancieel-economische betrekkingen. Verwacht wordt overigens, dat het daarna nog minstens een week zal duren, voordat de ministers met dit werk ge reed zullen kunnen zijn. Van Indonesi sche zijde zou men graag zien indien er van Nederlandse kant geen onover komelijke bezwaren zijn dat ook de ondertekening van de resultaten van de conferentie te Genève zal geschieden. Volgens onbevestigde berichten Buenos Aires is in Paraguay een revolutie uitgebroken, na een bevel van de presi dent, generaal Alfredo Stroessner, tot arrestatie van een vooraanstaand lid van een van de groepen der Coiorado-partij. Naar verluidt zou de minister van open bare werken de opstand leiden, die door de politie zou worden gesteund. Volgens de Argentijnse posterijen zijn enkele minuten voor middernacht de radio- en telefoonverbindingen met Pa raguay verbroken. Tijdens de gisteren in Arnhem gehou den vergadering van de Tuinbouwvak- organisatie van de A.B.T.B. hebben ver schillende streekgroepen van deze orga nisatie er bij het bestuur op aangedron gen een hogere minimumprijsregeling voor de tuinbouwproducten te bewerk stelligen. Men was van mening, dat de handel beter aan zijn trekken komt dan de producent en vandaar dan ook dat de tuinders tot de conclusie zijn gekomen dat er iets aan de prijzenregeling gedaan zal moeten worden. Het bestuur zegde toe contact op te nemen met de Tuinbouwvakbond van de K.N.B.T.B. De Tuinbouwvakorganisatie van de ABTB mag financieel bezien, op een nogal gunstig jaar terugblikken. De fruit teelt is zeer matig geweest, doch de prij zen waren niet slecht te noemen. Het slechtere fruit heeft in verhouding met de betere kwaliteiten dikwijls zelfs te hoge prijzen opgebracht. Tenslotte deelde de voorzitter nog mede dat minder goede boomgaarden in de toekomst onverwijld zullen moeten worden opgeruimd. De belangstelling voor de SUS-liefdadig- heidsloterij is van die aard, dat thans reeds vaststaat, dat de vijf trekkingen be langrijk eerder zullen worden gehouden en wel vermoedelijk begin Januari. Het vraagstuk van de vergoeding tijdens de herhalingsoefeningen heeft nog steeds de volle aandacht van minister Staf. Met het bedrijfsleven is hieromtrent dan ook reeds gesproken en het probleem van de vergoedingen, welke tijdens de herha lingsoefeningen zouden moeten worden betaald, zal door een werkgroep, samen gesteld uit vertegenwoordigers van de Stichting van den Arbeid en deskundigen van het departement van Oorlog onder de ogen worden gezien. Ir Staf is van me ning, dat thans in de eerste plaats dient te worden nagegaan in hoeverre een wij ziging kan worden gebracht in de vergoe- dingsbepalingen voor hen, die voor her halingsoefeningen moeten opkomen, voor dat nog verder zou worden gegaan met het erhogen der vergoedingen voor hen, die voor eerste oefening in werkelijke dienst moeten verblijven. Aldus zegt de minister van Oorlog in zijn Memorie van Antwoord aan de Twee de Kamer over het wetsontwerp „tijde lijk! afwijking van de Dienstplichtwet", welk voorstel het doen vervullen van meer dan 85 dagen herhalingsoefeningen doo- een beperkt aantal dienstplichtigen inhoudt, dat bij het aannemen hiervan wordt bereikt, dat de 3e Divisie volledig geschikt gemaakt kan worden voor de taak, welke aan deze divisie gedurende nog 3 of 4 jaren zal worden toegewezen. Zouden de herhalingsoefeningen voor het bedoelde beperkt getal dienstplichti gen niet worden verlengd, zei de minis ter o.m., dan zou dit betekenen, dat voor het tijdst'P. waarop de Westerse verdedi ging door het daarin opnemen van Duitse eenheden wordt versterkt, deze yerdediging belangrijk worden verzwakt in de sector, waarin het bijzonder de ver dediging van het Nederlands territoir zal moeten worden gevoerd. Hieraan kan nog worden toegevoegd, zo gaat ir Staf verder, dat de uitrusting en het materieel Voor deze divisie volledig aanwezig zijn en dat door het werk van de juist afgetreden divisie-commandant is bereikt, dat deze eenheid een grote sa menhang van het daartoe behorende per soneel te zien geeft, terwijl voorts bij in bet verleden gehouden oefeningen is ge bleken, dat deze divisie de toets der inter nationale critiek zeer wel kan doorstaan. In verband met het feit, dat in 1958 zal worden begonnen met bet verjongen van deze divisie, kan er met het thans inge diende beperkte voorstel op worden ge rekend, dat de mobilisabele divisies, wel ke thans in het legerplan zijn opgenomen, tot omstreeks 1960 hun waarde zullen be houden. De minister heeft reeds bij herhaling meegedeeld, dat na 1957 wijzigingen in de organisatie zullen kunnen worden ge bracht. In verband hiermee zullen ook veranderingen in de duur van de herha lingsoefeningen noodzakelijk kunnen zijn welke dan echter z.i. eerst in 1959 behoe ven in te gaan, reden waarom hij van me ning is, dat, alhoewel wellicht later op een algemene verlenging van de duur der herhalingsoefeningen moet worden terug gekomen, het onderhavige voorstel een redelijke oplossing geeft tot 1959 De minister is er zich volkomen van bewust, dat <je verlenging van de duur van de herhalingsoefeningen het sociale pro bleem vergroot en wel in het bijzonder, omdat het aantal gehuwden, dat voor het vervullen van de militaire dienst wordt opgeroepen, hierdoor belangrijk stijgt. Hij is voorts van mening, dat de bezwa ren op economische gebied worden ver meerderd, maar deze en de sociale moei lijkheden kunnen niet alle worden ge compenseerd door verhoging der ver goedingen. Voor wat dit laatste betreft wordt verwezen naar de bij de behande ling van de oorlogsbegroting 1956 aan gekondigde aanmerkelijke verbetering in de bepalingen van de kostwinnersver goeding. Desondanks meent hij, dat in derdaad wederom een beroep op de werk- gvers moet worden gedaan. De minister zou terwijl hij er aan zal medewerken, dat, zo spoedig mogelijk een oplossing zou worden gevonden het zeer betreuren, indien thans niet tot de voorgestelde verlenging van de duur der herhalingsoefeningen voor een be perkt getal dienstplichtigen zou kunnen worden overgegaan. Immers, het voor bereiden van een grote internationale oefening, waaraan de 3de divisie zal deel nemen, neemt zeer veel tijd in beslag en overigens zou de minister zo spoedig mo gelijk aan de internationale commandan ten willen mededelen, dat voor wat Ne derland betreft ook de volledige 3de di visie aan de in het najaar van 1956 te houden grote oefening zal deelnemen. Het is niet te ontkennen, dat in 1956 een klein deel der dienstplichtigen in totaal 1713 die reeds hun volle tijd van 85 dagen in wefkcnjkfe dienst voor het vervullen van herhalingsoefeningen heb ben doorgebracht, nog eens extra wordt opgeroepen. Indien wordt opgemerkt, dat hier een onbillijkheid wordt begaan moet hiertegenover worden gesteld, dal de lasten, welke dienstplichtigen worden opgelegd, nu eenmaal steeds verschillen, aldus de minister. De ambtenaar van het O.M. bij het kantongerecht te Zaandam heeft tegen een 19-jarige Zaandammer twee weken hechtenis voorwaardelijk geëist met een proeftijd van twee jaar, alsmede ont zegging van de bevoegdheid om gedurende twee jaar een bromfiets te berijden. De kantonrechter velde vonnis conform de eis. De Zaandammer kreeg in een betrekke lijk korte' periode twaalf bekeuringen wegens het in gevaar brengen van het verkeer met zijn bromfiets. Zijn moeder voldeed steeds de vrij hoge boeten, die de jongen werden opgelegd. De kanton rechter noemde G. een gevaar voor de samenleving. Voorts gelastte mr Van Houten, dat verdachte zijn bromfiets zal verkopen. Dit is. voor zover bekend, de eerste maal in Nederland, dat een kantonrechtei iemand de bevoegdheid tot het rijden met een bromfiets ontzegde. Tweemaal heeft het water haar be dreigd. In '44 tijdens de inundatie poogde het zeewater haar twee eeuwen oude grondvesten te ondermijnen en nog geen tien jaar later tijdens de ramp van '53 liepen de golven storm op haar verweer de muren, maar terwijl tien hoofdsteden om haar heen in elkaar startten hield zij stand en thans is het zover, dat Flakkee's oudste boerderij na een grondige restau ratie weer in haar oude luister is hersteld. De hoeve staat ln de polder Het Oude land van Oude Tonge en maakt deel uit van de ambachtsheerlijkheid Grijsoord, zoals ook het dorp Oude Tonge vroeger heette. Zoals de steen, welke in de hoge statige voorgevel is aangebracht er aantoont, da teert deze boerderij uit het jaar 1746 en :ij is dus meer dan twee eeuwen oud. Ir J. de Wilde, afkomstig uit deze stre ken, heeft met veel toewijding het herstel geleid. De fa Huurman uit Delft, welke zich toelegd op het restaureren van oude gebouwen werd opdracht gegeven om een m ander uit te voeren. Tegelijk met het woonhuis werd ook het •.g. bakhuis dat tegen het eerste is aan- ebouwd hersteld. Vroeger was er een •ijke groengordel omheen, die echter loor de inundatie van '44 geheel verloren ;ing. Toen de ramp in 1953 kwam was er al weer een rijke beplanting rondheen aan het groeien, die toen echter opnieuw verloren ging. Plannen voor een beplan king in oude stijl zijn gemaakt en reeds •edeeltelijk ten uitvoer gebracht. """*"1 De Eerste Kamer heeft gisteren z.h.8. aan prof. Gerretson C.H. een inter pellatie toegestaan, welke op een nader te bepalen tijdstip zal worden gehouden. De senator had de voorzitter een notitie doen toekomen, waaruit bleek, dat hij minister Luns wenste te interpelleren over een antwoord, dat hij op 28 April in de kamer heeft gegeven aan prof. Mole naar op vragen betreffende de bevoegd- Volgens „Lloyds Register of Shipping" kwam de omvang van de wcreldkoop- vaardijvloot dit jaar voor het eerst in de geschiedenis boven de 100 millioen ton uit. Het totaal-generaal was op 1 100.569.000 ton, hetgeen een toeneming is van 3.147.000 ton in een jaar tijd. De opmerkelijke vergrotipg van de ton nage van Liberië en de aanzienlijke toe nemingen, die uit Noorwegen, Duitsland en Engeland werden gemeld, wogen ruim schoots op tegen een vermindering van 921.000 ton in de Ver. Staten en kleinere dalingen in Panama, Canada en Argen tinië. Pe Ver. Staten staan echter, met inbe grip van een reservevloot van naar schat ting 14 millioen ton, aan het hoofd van de afzonderlijke landen wat het aandeel m de wereldvloot betreft, met een tonnage van 26.423.000 ton. Zij worden gevolgd door Engeland met 19.357.000 ton, waarvan de Vloot sedert 1954 met 342.000 ton toe nam. Op de derde plaats staat Noorwegen met 7.249.000 ton, een toeneming van 444.000 ton. De vierde plaats wordt inge nomen door Liberië met een tonnage van 3.997.000 ton. De gehele koopvaardijvloot vau dit land dateert van na de oorlog. Zij is in een jaar tijd met 1.616.000 ton toegenomen. In een commentaar op de vermindering van de tonnage van Amerika en Panama merkte Lloyds op, dat deze niet zonder verband staat met de toeneming in Libe rië. De tonnage van Panama verminderde in het overzichtsjaar met 168.000 ton tot 3.923.000 ton in 1955. Panama verdreef Frankrijk van de vijfde plaats met slechts een verschil van 1000 ton. De Franse koopvaardijvloot groeide met 82.000 ton tot 3.922.000 ton. Frankrijk wordt gevolgd door Italië met een toeneming van 112.000 ton en een to taal voor 1955 van 3.911.000 ton, op zijn beurt gevolgd door Japan met 3.735.000 ton of 157.000 ton meer dan in 1954 en Neder land met 3.696.000 ton, een toeneming van 253.000 ton. Zweden bezet de tiende plaats met 2.807.000 ton, een toeneming van 106.000 ton. Duitsland, waarvan de tonnage met 426.000 ton toenam, bracht zijn totaal op zeer korte afstand van dat van Zweden, met 2.653.000 ton. Dit laatste Duitse cijfer is nog steeds 1.830.000 ton kleiner dan dat van 1939. Het totaal van Japan ligt 1.895.000 op het vooroorlogse totaal achter. Andere landen melden toenemingen sedert 1939 De Sovjet-Unie volgt met een tonnage van 2.506.000 ton dicht achter Duitsland. De Russische koopvaardijvloot nam in een jaar met 135.000 ton toe. De andere tonnageverminderingen, waar van voor 1955 melding wordt gemaakt, zijn die van Canada, waarvan het totaal met 89.000 ton verminderde tot 1.521.000 ton en van Argentinië, waarvan een ton nage van 1.043.000 ton een vermindering van 14.000 ton betekent. Volgens Lloyds weerspiegelt het over wicht van schepen tussen de zes- en acht duizend ton het bouwprogramma uit de oorlogstijd. De sedert 1950 gebouwde sche. pen, verreweg de grootste tonnage, zijn tussen de tien- en vijftienduizend ton groot. Ongeveer 85 pet ervan bestètat uit olietankschepen. De wereldvloot van tankschepen groeide in het afgelopen jaar met 1.831.000 ton en beloopt thans 26.455.000 ton tegen 11.586.000 ton in 1939. Het aandeel der tankschepen in de totale tonnage aan stoom- en motor schepen steeg van 17 pet vóór de oorlog tot 26 pet. Engeland behield de leidende positie op het gebied van tanktonnage met 5.261.000 ton (toeneming 306.000 ton). Ondanks een vermindering sedert 1954 met 274.000 ton, behielden de Amerikanen de tweede plaats met 4.322.000 ton. De Noorse tankvloot nam met 378.000 ton toe tot 4.173.000 ton en lag ver op de Liberische en Panamese totalen voor. heid van de technisch Belgische-Neder- Iandse Schelde-commissie. Het antwoord is volgens prof. Gerretson onjuist ge weest. Daarna antwoordde minister-president Drees de sprekers, die gisteren het woord hadden gevoerd bij de algemene beschou wing over de Rijksbegroting 1956. Daar bij bracht hij geen enkel nieuw argument ter tafel. De leden van het huidige kabi net waren z.i. in staat gebleken op zake lijke basis met elkaar samen te werken, ook al ontbrak aan het kabinet iedere beginselhomogeniteit. Hij zag echter ook voor de tijd na de komende verkie zingen geen alternatief. Wat de internationale situatie aan gaat, zei hij, dat de kans op een nieuwe wereldoorlog zeer is verminderd, door de aanwezigheid van de atoomwapens, waarvan niemand de gevolgen voor zijn verantwoording durft te nemen. Van een wezenlijke ontspanning is echter geen sprake; de Russische glimlachpolitiek heeft geen enkele zakelijke betekenis. De Europese economische integratie gaat in de goede richting, zij het langzamer dan de Nederlandse regering lief is. Hij achtte twee bewindslieden aan Bui. tenlandse Zaken in deze tijd van veel zijdige internationale conferenties een voordeel, hoewel hij de vorm, waarin de ze tweehoofdige staatsrechtelijke ver antwoordelijkheid is gegoten niet ideaal vond. Ten aanzien van Nieuw-Guinea zftl de regering haar standpunt handhaven. De enige mogelijkheid de overheidsuitgaven te verminderen, noemde hij vereenvoudi ging van het werk door vereenvoudiging van de wetgeving. De redering heeft in principe besloten over te gaan tot een systeem van vrijere loonvorming, omdat zij de politiek der gebondenheid niet wenst te voeren tegen de wil van het bedrijfsleven in. Hij acht te het verschil echter niet al te groot; er blijft leiding bij de algemene loonvor ming, zij het door een andere instantie, en differentiatie is er thans ook. Alleen zal deze in de toekomst groter kunnen zijn. De mogelijkheid van een algemene loonronde als compensatie voor de stij ging van kosten van levensonderhoud door regeringsmaatregelen (huurverho ging en invoering ouderdomsvoorziening) blijft open. In de gisteravond gehouden vergade ring der Tweede Kamer is medegedeeld, dat de Delta-wet op Woensdag 8 Februari in de afdelingen zal worden onderzocht. De commissie-Holt, wclke eind Juni van dit jaar door het partij bestuur van de K.V.P. werd inge steld met als opdracht te onderzoe ken langs welke wegen het aantal jaarlijks te houwen woningen kan worden vergroot,, ontvouwt aan het slot van haar rapport, dat thans is verschenen en waarvan wij op pagi na 3 een samenvatting publiceren een concreet plan van actie, waaraan wij o.a. hier de volgende punten ontlenen: Bewustwording van het gehele Nederlandse volk en meer in het Bij zonder van alle bij de woningbouw betrokkenen, dat de leniging "van de woningnood behoort tot de belang rijkste doelstellingen van het natio nale streven. Samenwerking tussen al degenen die bij de verschillende fasen van de woningproductie betrokken zijn Zowel bij de totstandkoming van uit breidingsplannen als bij die van de bouwplannen. Krachtige bevorde ring van continu-productie. Stichting van voor verhuur aan kleinere ondernemers bestemde ma chineparken, waardoor de mechan - satie in het bouwbedrijf kan worden bevorderd. Bevordering van arbeid- en schaarse materialen besparende sys teembouw. op Stichting van satellietdorpen industriële grondslag, uitgevoerd door particulieren op initiatief en onder toezicht van de overheid. Bouw van houtrijke woningen. Opvoering van individuele ar beidsprestaties door een krachtig beroep op de bouwvakarbeiders, om hun grote verantwoordelijkheid te beseffen en door een aangepaste be loning, waarin met name de vak bekwaamheid en prestatie tot Uit drukking worden gebracht. Uitbreiding van het aantal aspi rant-bouwvakarbeiders door het verstrekken van toelagen tijdens de opleidingstijd. Het is al lang geen gemakkelijk karwei om in een stad als Londen met een groepje olifanten op stap te gaan, zon der dat er ongelukken van komen, doch als je op die tocht langs een groenten en fruitmarkt komt, ben je verloren Dat ondervond de begeleider van een viertal dikhuiden van „Tom Arnold's" circus, dat in Londen optreedt. Vrijstelling van voor vakbekwame ders. militaire dienst bouwvakarbei- Beperking van minder urgenie bouw, zolang en in zoverre als nood zakelijk is om een zo hoog mogelijke woningproductie te bewerken. Uniformeren ningen. van bouwverorde- Wijziging in de procedure inzake de totstandkoming van de woning door meer decentralisatie en grotere invloed van producent en consument bij het afnemen van de overheids invloed. Zeven uur roeien om hulp Het 330 ton metende m.s. ,,Tinda" uit Groningen is gisteren door drie Deense visserschepen te Karrebaeksminde bij Naestved in Denemarken binnengesleept. De „Tinda", die een gebroken krukas heeft, heeft drie dagen stuurloos rond gedreven tussen de kleine eilanden ten Zuidoosten van Fünen. Eergistermorgen zijn de schipper en twee leden van de bemanning in een sloep gestapt, waarmee zij na zeven uur roeien in het op Seeland liggende Karrebaeksminde aankwamen. Daar bleken de schippers van drie vissers vaartuigen bereid, de „Tinda" te hulp te komen. I De Tinda" was met een lading hout onderweg van Kotka in Finland naar 1 Holyhead in Engeland. Nog steeds zijn vele opdrachtgevers en hun directies geneigd het werk stil te leggen, indien er maar een geringe kans bestaat dat het zal gaan vriezen. Dat is wellicht de nawerking van vroeger jaren, toen in sommige gevallen het werken in de winter geheel werd verboden, ook al vroor het de gehele winter niet. Een dergelijke weelde kunnen wij ons niet langer permitteren. Dit zei gisteren de heer J. Dura Dzn, voorzitter van de Nederlandse Aannemers en Patroonsbond voor de Bouwbedrijven in Nederland, in een gisteren te Amster dam gehouden ledenvergadering van deze organisatie, waarin de prijzen werden uitgereikt aan de winnaars van een door de N.A.P.B. uitgeschreven openbare prijs vraag voor middelen ter beteugeling van het vorstverlet. Uit deze prijsvraag zijn verscheidene waardevolle aanwijzingen voortgekomen, die in handen zijn gesteld van de Commisie Klimaatsinvloeden. De heer Dura herinnerde er nog aan, dat de vorstperiode in het begin van dit jaar een productieverlies van 250 millioen gulden veroorzaakt heeft, dat is 12% pet van de jaarproductie van het bouwbedrijf. De weerverwachtlng van het K.N.M.I. geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Vöel be wol Icing met nu en dan wat regen of mogelijk vannacht ook nog wat natte sneeuw. Matige tot krachtige, aan de kust tijdelijk wel licht harde wind tussen Zuid en Zuid-West. Vrij zacht voor de tijd van het jaar. Vrijdag 23 December: Zon op 8.49, onder 16.33 uur. Maan op 12.31, onder 1.40 uur. IEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 1