Goed nieuws voor HENGELAARS langs Beneden-Maas Productie steeg vorig jaar met 15 procent W.v.d.BURG AGENT-INCASSEERDER BRIGADIER PIET EN DE SEMI-PROF KIWRVERBLIJF IN DUITSLAND Enorme verruiming van het aantal vergunningen voor Brielse Maas-Voornse Kanaal Vergunningen niet voor iedereen .o° W.v.d.BURG Kampioenen achtkw Mevrouw VERENIGING VOLKSHUISVESTING SCHIEDAM DECEMBER- AANBIEDING DAMESMODES Pijpfitters-koperslagers Electrisch-autogeenlassers 2 Loodgieters Leerjongens Door DINSDAG 27 DECEMBER 1955 NSC PAGINA 8 Waar krijgt men zijn vergunning? Waar blijven de centen De toekomst Nederland moet vol maakte bevaarbaarheid van Schelde garanderen WERKEN MET RADIO ACTIEVE STOFFEN Voorontwerp veiligheidsbesluit: ioniserende stralen DERDE SLACHTOFFER EXPLOSIE TE VELP OVERLEDEN NOORD-HOLLANDS VEE BIJNA T.B.C.-VRI.T WESTDUITS AMBASSADEUR VON WELCK NAAR MOSKOU Thuiswerkers ver duisterden 350 passerdozen AARTSBISSCHOPPELIJK PALEIS IN DRIEBERGEN GERESTAUREERD Chemische Industrie in Europa Voor 1955 mag een overeenkomstige stijging worden verwacht SOCIALISTISCHE UNIE KIEST LIJSTAANVOERDERS CACAOMARKT Handel onderging eveneens een uitbieiding NEHROE EN ZIJN RUSSISCHE VRIENDEN MARKTBERICHTEN I 1? VÓ®*. CHUNG HING PLATENWISSELAARS levensverzekeringmaatschappij MAAK RECLAME VOOR UW ZAAK! N.V. „STAMI" - DORDRECHT Ills Handel en Bedrijf mm kippenbouillonsoep Maggi trekt de bouillon voor deze heerlijke soep uitsluitend van het malseblanke vlees van jonge kippen Met de beste vermicelli en héél even gekruid Zo klaar om van te genieten PEU ZILVERZAKJE VOOR 4 DIEPE BORDEIV 48 CT. i (Van onze hengelsportmedewerker) HEEL wat pennen zijn er de laatste jaren op papier gezet en een behoorlijke dosis spraakwater is er verbruikt door alle mogelijke hengelaars, die von den, dat het met het Voornse Kanaal en de Brielse Maas maar allerellendigst gesteld was. En zij bedoelden dan, dat er zo weinig vergunningen voor werden afge geven. Zoals bekend, kwamen beide watercomplexen, waartoe ook het Kanaal door Rozenburg en het Hartel- kanaal behoren, enkele jaren geleden onder een Ko ninklijk Besluit te vallen en werden tot „cultuurwater" verklaard, hetgeen inhield, dat deze complexen moes ten dienen om de omringende wateren van nieuwe vis aanvoer te voorzien. Het geringe kwantum vergunnin gen, dat er nog voor mocht worden afgegeven, werd verdeeld onder de leden van twee Rotterdamse, een Brielse en een Spijkenisser hengelaarsvereniging. De overige gegadigden mochten likkebaarden van wege de vele en grote voorns en de knappe snoekbaar zen in deze wateren Voor iedere belanghebbende lezer „hoera" gaat roepen, moeten we hier echter even een „maar" aan toevoegen. Niet iedereen kan namelijk zo'n vergun ning machtig worden. Slechts de inwo ners van de gemeenten, die vertegen woordigd zijn in de Stichting Recrea tieplan Brielse Maas en dan nog alleen, voorzover deze inwoners aangesloten zijn bij een afdeling van de A.H.B. of het C.N.H.V.. de beide landelijke orga nisaties van sportvissers. De aangeslo ten gemeenten zijn: Rotterdam. Schie dam, Vlaardingen, Maassluis. Rozen burg, Oostvoorne, Brielle, Vierpolders, Zwartewaal en Heenvliet. Om het nu voor de bewoners van nief-aangesloten gemeenten op de eilanden echter niet onmogelijk te maken, in genoemde wa teren te vissen, hebben de beide organi saties weten te bereiken, dat er ook vergunningen mogen worden afgegeven aan de bewoners van Spijkenisse (die van oudsher in deze wateren gevist heb ben) en van Voorne-Putten, alsmede van het Westelijk deel van IJsselmonde. met als meest Oostelijke grens de tram lijn over de Blaakedijk. Echter ook uit sluitend voorzover zij georganiseerd zijn bij een van de beide landelijke bonden. Bij de verdeling van het aantal ver gunningen zijn er voorlopig 1000 gere serveerd voor Rotterdam, 250 voor Brielle. 125 voor Spijkenisse. terwijl de resterende 625 zijn bestemd voor Schie dam. Vlaardingen, Maassluis en de eilandbewoners, die niet onder Brielle of Spijkenisse ressorteren. Het lijkt alle maal nogal ingewikkeld, doch het is op deze wijze opgezet om de grootst moge lijke eerlijkheid bij het verdelen van de vergunningen te bewerkstelligen. Dat is ook de reden, waarom de A.H.B., die als enige organisatie belangen op de eilanden heeft, deze eilanden in drie be langensferen 'heeft verdeeld, waardoor het uitgesloten is, dat de plaatselijke verenigingen van elkaar „zieltjes" gaan winnen. Er zijn drie van deae belangen sferen gecreëerd. t.w. Brielle (omvat tende de gemeenten Brielle en Abben- broek en het eiland Rozenburg en Voor- ne. dus het deel van Voorne-Putten be oosten het Voornse Kanaal) Spijkenisse (omvattende de gemeenten Hoogvliet, Spijkenisse en het eiland Putten minus de gemeente Abbenbroek) en als derde Rotterdam (omvattende de gemeente Rotterdam en het eiland IJsselmonde minus Hoogvliet) Het is de plaatselijke verenigingen niet toegestaan vergun ningen voor het complex af te geven aan zgn. ..buitenleden" (bijv. Rotterdam mag geen vergunningen geven aan le den uit Dordrecht) tenzij deze leden ook in 1955 een vergunning voor het complex hebben gehad. De sportvissers in de belangensferen Rotterdam, Brielle en Spijkenisse kun nen hun vergunningen bestellen bij het bestuur van hun eigen vereniging Zij die buiten deze belangensferen wonen, dienen zich op te geven aan de heer H. Overbeek, districts vertegenwoordiger van A.H.B voor Zuid-Holland, Van Heutszstraat 103, Den Haag, die voor verdeling van de gegadigden over de juiste verenigingen van A.H.B. en C.N H V. zorgdraagt De uitreiking der vergunningen voor het jaar 1956 is na melijk in overleg tussen Domeinen en de beide organisaties toevertrouwd aan de A.H.B Men hoeft geen rekenwonder te zijn om te becijferen, dat het gehele complex in 1956 2500 x 2.50 zal opbrengen aan uitgereikte vergunningen. Dit geld za) voor 1'3 worden afgedragen aan 's Rijks Domeinen, terwijl 2'3 ten goede komt aan een speciaal fonds ter aanschaffing van pootvis voor het Voornse Kanaal— Brielse Maas-complex Zo men ziet. een uitermate gunstige en sportieve rege ling In de loop van 1956 zal er een zgn. „beheerseenheid" in de zin van de Ka mer voor de Binnenvisserij gecreëerd worden waarin zitting hebben de ver tegenwoordigers van de belanghebbende broodvissers en van de beide hengel sportorganisaties. terwijl de Inspectie van de Binnenvisserij een adviserende stem in deze beheerseenheid zal hebben De beheerseenheid zal met spoed dë koninklijke goedkeuring moeten ver werven. zodat zij in rechten zal kunnen optreden, waarna aan haar de gehele verantwoordelijkheid voor dit uitge- Mct ingang van het komende jaar gaat hierin echter grote verandering komen. Het beheer over genoemde wateren althans voor zover het de sportvisserij be treft is in handen gelegd van de Inspecteur van 's Rijks Domeinen te Rotterdam en deze heeft in over leg met de hengelaarsorganisaties toegestaan, dat er voor het jaar 1956 2000 vergunningen voor de vaste hengel en 500 voor de „hengel geaasd met vis of de sleephengel" worden afgegeven. Het grote voordeel is hierbij, dat beide watercomplexen voortaan op één ver gunning bevist zullen mogen worden. Dat wil zeggen, dat degene, die in het bezit is van een vergunning voor de vaste hengel voor deze complexen, voor een bedrag van 2.50 een heel jaar lang mag vissen op de Brielse Maas tussen de dammen, het Kanaal door Rozenburg, het Hartelkanaal met inlaatkanaaltje tot aan het begin van het stortebed onder Spijkenisse, de haven van Nieuwesluis en het Voornse Kanaal. Hetzelfde geldt voor de houder van een vergunning voor de hengel geaasd met vis of de sleephengel. Ook hij betaalt slechts 2.50 voor alle wateren. strekte en prachtige viswater zal wor den toevertrouwd Zij zal dtis moeten zorgen voor het op peil houden van de visstand, het verdelen van vergunnin gen. etc Het is de bedoeling, dat deze beheerseenheid haar taak begint op 1 Januari 1957 Het seizoen voor de sleephengel en het aasvisje loopt van 15 Sept. t.m. 31 Dec. Alles bijeen betekenen de boven ge schetste maatregelen een belangrijke verruiming van de hengelsportmoge lijkheden voor de bewoners van de eilanden en het gebied rond de Bene den-Maas, waar men toch al niet rijk voorzien is van behoorlijk viswater. De bepaling, dat er op de vergunning voor de hengel geaasd met vis of de sleephengel nu ook met genoemde vis tuigen gevist mag worden in de Brielse Maas betekent een belangrijke verrui ming. Tot nu toe mocht men de sleep hengel alleen gebruiken in het Voornse Kanaal. Op dc jaarvergadering van de Ant werpse Kamer van Koophandel heeft de voorzitter, Fr. Osterrieth, een rede uit gesproken, waarin hij met betrekking tot het Deltaplan o.a. het volgende verklaar de: „Waar wij voor onze Noorderburen de noodzakelijkheid begrijpen zich te ver weren tegen de zee, spreken wij de hoop uit, dat zij van hun kant zullen begrijpen, dat alles in het werk dient gesteld, om de Belgische belangen te vrijwaren. Wij moeten onze toegang tot de zee verdedi gen. Al wat deze toegang en de optimale bevaarbaarheid van de Schelde in gevaar zou brengen, zal door onze instelling krachtig worden bestreden. Zolang niet door op ernstige proefnemingen gesteun de wetenschappelijke betogen bewezen wordt, dat onze vrees ongegrond is, of dat men het middel zal gevonden hebben, om ons de volmaakte bevaarbaarheid van de Schelde te garanderen, blijven wij ons kanten tegen de verwezenlijking van het Deltaplan, welke redenen de Nederlan ders ook mogen aanvoeren voor de ver wezenlijking daarvan". De staatssecretaris van Sociale Zaken heeft in Augustus de S.E.R. ter fine van advies een voorontwerp veiligheidsbesluit ioniserende stralen gezonden. De sociale commissie van de S.E.R. heeft daarover nu namens de raad een advies uitgebracht. Hierin zegt de commissie met de staats secretaris van mening te zijn. dat het toe nemende gebruik van röntgenstralen en radio-actief materiaal voor uiteenlopende doeleinden het wenselijk maakt zo spoe dig mogelijk e,en regeling tot stand te brengen, volgens welke de betrokken werknemers beschermd kunnen worden tegen de gevaren, welke onmisbaar voort vloeien uit de toepassing van radio-actieve stoffen. De commissie kan zich in het algemeen met het desbetreffende voor ontwerp verenigen, zij het dat in enkele artikelen een technische wijziging dient te worden aangebracht. In het Algemeen Ziekenhuis te Velp is, na wekenlang in zorgwekkende toestand te hebben verkeerd, de 18-jarige mej. S. L. overleden, die op 23 November bij een explosie in het laboratorium van het Velpse ziekenhuis zwaar werd gewond. Twee laboranten liepen, zoals gemeld, zulke ernstige brandwonden op, dat zij enkele uren na het ongeluk overleden. Het waren de hoofdlaborante mevr. A. D.-H. te Velp en mej. M. K. te Maarsber- gen. In de te Alkmaar gehouden vergade ring van de provinciale gezondheids dienst voor dieren, heeft de directeur, de heer D. Rempt medegedeeld, dat thans in Noord-Holland 11.869 veehoudersbedrij- ven (dat is 98.4 pet van het totaal aantal) geheel tbc-vrij zijn. Het reactiepercen tage van tbc onder het rundvee is in een jaar tijd in deze provincie gedaald van 6Va pet tot 1.2 pet; in het bezuiden het Noordzeekanaal gelegen gedeelte liep het percentage terug van 22.5 pet tot 4.6 pet. In 1952/53 was het reactieper centage in de provincie nog 35.2 pet. het geen betekent, dat er toen nog 16.000 reageerders waren. Er is nog voldoende geld in het fonds aanwezig om tot Mei 1959 de „tegenvallers" te betalen. Bij een toegepast tbc-onderzoek op geiten bleek, dat van de 336 onderzochte dieren er 14 reageerden, (vorig jaar vijf op de 390). West-Duitsland heeft Wolfgang baron Von Welck. een beroepsdiplomaat, voor gesteld als de eerste ambassadeur te Moskou, zo wordt in gewoonlijk welin gelichte kringen te Bonn vernomen Volgens het protocol mag hiervan geen officiële mededeling gedaan worden, zo lang Rusland het agrément, niet verleend heeft. Waarnemers leggen verband tussen hat Westduitse voorstel en de Russische mededeling, dat begin Januari de repa triëring van Duitsers uit de Sovjet-Urne zal worden hervat. Men meldt ons uit Rotterdam: Bij een onderzoek dat de recherche van het bureau Charlois naar gestolen passer dozen instelde, is men op het spoor ge komen van een complot van drie personen uit Gouda, die reeds sedert enige jaren passerdozen van een fabriek in Gouda hadden verduisterd. Voor zover bü de politie bekend, hebben zij ongeveer 350 passerdozen verduisterd en verkocht. Het waren de 33-jarige instrumentmaker II. J. F. W. T., de 61-jarige étuimaker C. J. en de 16-jarige L. K. H. L. De hoofdpersoon van het complot, de 33-jarige H. J. F. W. T„ was enige iaren geleden in dienst geweest bij een instru mentenfabriek te Gouda. Later, toen hij bij een Rotterdamse firma in dienst trad, verrichtte hij nog geregeld thuiswerk voor de Goudse firma. Het materiaal werd bij hem thuis gebracht door de 16-jarige L. K. H. L. T. had de taak van dit materiaal onderdelen voor passerdozen samen te stellen. De controlemaatregelen van de fabriek waren echter zo slecht, dat T. kans zag onderdelen „over te houden" De 16- jarige jongeman had dit ook al gauw in de gaten en van die tijd ging men samen werken. L. probeerde zoveel mogelijk materiaal mee te brengen. Een keer heeft hij zelfs, toen hij moest overwerken, T. in de fabriek toegelaten om een partijtje materiaal te stelen. Men wilde echter com plete passerdozen afleveren en nam daar toe een andere thuiswerker van de Goudse fabriek, de 61-jarige étui-maker C. J. In de arm. die voor de benodigde dozen kon zorgen. De passerdozen verkocht T. aan collega's en kennissen, hoofdzakelijk te Rotterdam, tegen zeer lage prijzen. Het resultaat is dan ook, dat men tegen 8 personen proces verbaal heeft moeten opmaken terzake van heling. Eén van hen, de 26-jarige Instrumentmaker J. de J. uit Rotterdam, die ongeveer 125 dozen afgenomen had, is inmiddels evenals T. voor de officier van Justitie geleid. Het is de bedoeling, dat weldra een res tauratieplan z'al worden gemaakt voor het vroegere aartsbisschoppelijk paleis „Spar- rendaal" te Driebergen, dat door de ge meente is aangekocht om het als raadhuis in te richten. B. en W. zullen daartoe nog dit jaar aan de raad een bedrag van 30.000 vragen. Dit zou dan een gedeelte zijn van de 500.000, die op de begroting 1956 voor deze restauratie en verbouw is uitgetrokken. Het plan zal worden ge maakt door de stedebouwkundige ir. J. B. baron van Asbeck. Omtrent het voornemen het gebouw uit te breiden met een vleugel aan elke zijde en het bijplaatsen van verdere gebouwen in de tuin is nog overleg tussen Ged. Sta ten en het gemeentebestuur gaande. De Socialistische Unie heeft voor de aanstaande Tweede-Kamerverkiezingen haar lijstaanvoerders aangewezen. In op 3 na alle kieskringen is de heer C. Pronk te Rotterdam de eerste candidaat pp haar lijst: in de provincies Groningen en Drente de heer A. van Bolhuis te De cacaomarkt aanvankelijk vast op Maandag 19 December liep in de loop der volgende dagen geleidelijk weer iets terug. Óp het lagere niveau waarop enige transacties tot stand kwamen bleef de markt verder fluctuerend, doch tame lijk stabiel, aldus bericht van de fa. C. lenfeld te Amsterdam. Het verdere ver loop, beinvloed door de naderende feest dagen was kalm. Dc chemische productie in de landen der Organisatie voor Europese Economi sche Samenwerking steeg in 1954 met 15 pet en over het jaar 1955 mag een over eenkomstige uitbreiding van de produc tie worden verwacht. Dit is de voor naamste conclusie, waartoe de commissie voor chemische producten van de O. E. E. S. komt in haar zojuist gepubliceerde rapport getiteld: „De chemische industrie in Europa in 1955". De totale industriële productie steeg in dezelfde periode met 9 pet. In de Ver. Staten handhaafde de productie in de chemische industrie in 1954 zich op hetzelfde peil, terwijl de to tale industriële productie een verminde ring met 8 pet onderging. De grootste productiestiigingen t.o v 1953 kwamen voor in Griekenland (39 pet) Italië (22 pet), Noorwegen (21 pet), de Belgisch-Luxemburgse Unie (19 'pet), Duitsland (16 pet) en Frankrijk (15 pet). Het aantal arbeidskrachten in de chemi sche industrie bedroeg in 1954 ongeveer 1.4 millioen, waarvan driekwart werk zaam was in Duitsland, het Ver. Konink rijk, Frankrijk en Italië. Over 1954 worden de investeringen in de chemische industrie in de acht landen, die tezamen circa 80 pet van de totale chemische productie der O.E.E.S.-landen voor hun rekening nemen, met aarne: België-I.uxemburg, Frankrijk, Duitsland, Italië, Nederland, Noorwegen, Zweden en het Ver. Koninkrijk, geschat op 775 mil lioen. Deze investeringen hadden voorna melijk betrekking op chemische aardolie producten, kunstmeststoffen, plastics en reinigings-middelen. Volgens het rapport is een groot deel van de investeringen door de industrie zelf gefinancierd. Het rnnnort wijst erop, dat het rr-oduc- tiviteitsniveau in deze industrietak na tuurlijkerwijze hoog is en dat er aan wijzingen zijn, dat op dit terrein in de laatste jaren veel vooruitgang is gemaakt. Dit komt tot uitdrukking in de prijzen voor chemische producten, die over het algemeen stabiel bleven. De handel in chemische producten on derging in 1954 eveneens een uibtrciding. De handel tussen de deelnemende landen en hun overzeese gebiedsdelen nam met 19 pet toe, ofwel 4 pet meer dan de pro ductie. Bij de handel met derde landen treedt vooral, een stijging van de importen van chemische producten met 46 pet t.o.v. 1953 op de voorgrond, terwijl de exporten slechts met 21 pet stegen. Niettemin over trof de export van chemische producten der O.E.E.S.-landen in 1954 de import nog met een bedrag van 900 millioen. Ver meldenswaard is, dat de waarde van de export van chemische producten der O.E.E.S.-landen naar derde landen over 1954 ongeveer even hoog was als de Ame rikaanse export van deze producten 1.060 millioen). Het rapport besteedt bijzondere aandacht aan de ontwikkeling van de handel met het dollargebied, die over 1954 een te kort vertoonde. Deze ontwikkeling is te wijten aan een sterke stijging van de importen enerzijds en een vermindering der exporten anderzijds. De commissie is van mening, dat hoewel deze ontwikke ling, wat de importen betreft, waarschijn lijk van tijdelijke aard zal zijn, er geen vooruitzicht is voor een aanmerkelijke stijging van de exporten van chemische producten naar het dollargebied. Het rapport wijst er voorts op, dat °e chemische industrie in Europa in toene mende mate het hoofd te bieden neeft aan concurrentie van derde landen, in het bijzonder die van de Ver. Staten gezien het feit, dat in 1954 het grootste deel van de productie aan het buitenland werd verkocht. Premier Nehroe van India heeft Za terdag berichten, volgens welke hij de Sovjet-leiders Kroesjtsjef en Boelganin beschuldigd had van „verwringing van de geschiedenis", „absoluut onwaar en ongegrond" genoemd. In Indiase persberichten was Vrijdag gezegd, dat Nehroe voor een commissie van de Congrespartij had verklaard, dat hij aanvallen van Boelganin en Kroesjt sjef op het Westen tijdens het bezoek der Sowjet-leiders aan India, betreurde. 'S-HERTOGENBOSCH, 24 Dec. Pluimvee- markt. Aangevoerd 10.000 stuks. Prijzen: witte kippen van 22.05 per kg levend gewicht, gele kippen 1,902 per kg levend gewicht, oude_ hanen f 3,254,25 p. st., tamme konijnen 2,552,60 per kg levend gewicht, hazen 6,75 10 per stuk, kalkoenen f 33,25 per kg levend gewicht. LEIDEN, 27 Dec. Vette varkensmarkt. Aan voer 137 vette varkens. Notering: zware f LC4, lichte 1.761,82, slagersvarkens 1,821,84. Handel: onzeker. ROTTERDAM. 27 December. Veemarkt. Aan voer in totaal 3907 dieren., als 1000 vette koeien en osen, 714 stuks gebruiksvee w.o. 625 t.b.c.- vrij, 40 vette kalveren, 131 grasaklveren w.o. 126 t.b.c.-vrij, 837 nuchtere kalveren, 557 varkens, 164 biggen, 52 paarden, 8 veulens, 384 schapen of lammeren, 20 bokkij of geiten. Prijzen: vette koeien le kw. 2.72—3.04, 2e kw. 2.52—2.72, 3e kw. 2.30—2.52: vette kalveren 2.80—3. f 2.602.80, 2.102.50; varkens (levend gew.) f 1.82, f 1.80, 1.78; slachtpaarden 2.20, 2, 71.80, alles per kg.; grsakalveren 450, 350, f 2.50; nuchtere kalveren 68, 60, 48; biggen f 5£ ƒ44, ƒ38; schapen ƒ130, ƒ10, ƒ90; lamme ren 120. 100, 90; kalf- en melkkoeien 1120, 950, ƒ,725; vare koeien 795, 695, 595; vaar zen 780, 680, 580; pinken 480, 425, 350, alles per stuk. Vette koeien aanvoer minder; handel goed; prijzen wat stijver, prima's boven notering. Vette kalveren aanvoer kort; handel slepend; dalende prijzen. Graskalveren aanvoer als vo rige week; handel stug; prijzen le kw. onver anderd, 2e en 3e kw. iets lager. Nuchtere kal veren aanvoer kleiner; handel redelijk., prijzen zinder. Varkens aanvoer voerter; handje 1 rede lijk; prijzen iets lager, enkele prima's boven notering, afloop traag. Biggen aanvoer minder; handel kalm; prijzen onveranderd. Schapen en lammeren aanvoer kleiner; prijzen tamelijk., handel stabiel. Kalf- en melkkoeien aanvoer als vorige week; handel kalm; prijzen stabiel. Vare koeien aanvoer korter; handel flauw; prij zen ruim prijshoudend. Vaarzen en pinken aan voer iets minder; handel traag; prijzen alsvo- rigeweek. December. Veiling Tiel en Omstre ken. Bellefleur Branbamtse 26-^4, 20—28, 14—21; Bellefleur Engelse 33—42. 18—26, 13—20; Cox's Orange Pippin 60—76, 40—54, 33—45; Golden Delicious 45—62, 38—49. 26—34; Goudreinette 30—39, 24—32; Jasappel 26—33. 19—24. 20; Jonathan 4049. 28—37, 17—26- Lemoen- Lornbart's Calville 4^. 2936, 2130; Winter Banana 34—^0, oo 21' 2°—26; Zuurkroet 10.70; Bergamotte 2226, 1823, 1217: Brederode 3037, 2127, 17—23; Comtesse de Paris 21—30, 15—22, 12—13- Gieser Wildeman 34—42, 23—30, 16—20; Legi- oont 50—61. 34—46. 29—36; St. Remy 25—32 19—26, 16—22: Winter jan 24—30, 20—25, 15—21 Ysbouten 2329, 1824, 1420. onH?RSS5T,J?£,cember- Veemarkt. Aanvoel ?k S in xt64 runderen, waaronder 453 t.b.c.-\nj, io vette kalveren, 48 graskalveren waaronder 48 t.b.c.-vrij, 377 nuchtere kalveren.' 181 scnapen, 215 varkens boven 100 kg, 262 Ï5 beneden 100 kg, 475 biggen, 24 bokken en geiten. irS5^zen: melk- en kalfkoeien 1100750; f^airvaarzen f 875650; Pinken f 510380; Vare koeien 790—560; Stieren 600—400; Vette kalveren f 350240; Graskalveren 375225; Nuchtere kalveren 60—45: Schapen f 130—^ 90; Lammeren 12085; Varkens boven 100 kg f 350270; Varkens beneden 100 kg 110 65; Biggen 5038; Bokken en geiten 52—10, Het bestuur ge'eft hiermede Kennis dat UITKERINGSBEWIJS No. 45 vanaf 2 Januari 1956 betaaibaar is gesteld bij de Rotter, damsche Bank N.V., Schiedam VOOR DE FEESTDAGEN Jersey, Wollen en zijden Japonnen, Deux-plèces, Blouses, Rokken enz. Tot in grote maten COCKTAILJURKJES Alles prima kwaliteit Zeer voordelig TEL. 66135 - SCHIEDAM LANGE KERKSTRAAT 19 Chinees Indisch Restaurant Rembrandtlaan 4 Schiedam - Telef. 65827 Voor NIEUWJAAR SPECIAAL MENU tegen gewone prjjzen Speciaal Japon, Deux-Pièccs Blouses, Rokken enz. Lange Kerkstr. 19, tel. 60135 W en zeer aantrekkelijke wekelijkse betaling 1 desgewenst met 10 tot 30 platen naar keuze. Ook fraaie risselaar- SAL0NKASTEN SCHIEDAMSEWEG 11 7 ROTTERDAM TEL. 32717 Een grote, goed ingevoerde (annex variaverzekerlngen) zoekt een actieve Hij zal worden belasi met het beheer van een bestaand agentschap in Rotterdam, terwijl nij tevens lr staat dient te zijn het agentschap uit te breiden. Er wordt een prett'ge werkkring aange boden op .alaris en provisie en een tege moetkoming in de beruepsonkosten. Gedurende de opield'ng, die in de buiten dienst woidt. gegeven, wordt een behoor, lijk inkomen gegarandeerd, zodat zonder zorg of risico ten aanzien van de verdien sten de gelegenheid wordt geboden tot een au-round verzekeringsvakman uit te groeien. Een pensioenregeling is aanwezig: een borgstelling tot een bedrag van minstens f 500.— is vereist. Gezonde personen van onder de 40 jaar, die de omschreven func'ie ambiëren en menen aan de gestelde eisen te Kunnen voldoen, wordt verzocht te reflecteren onder no. (5433 bureau van dit blad. i B Illlll!ll!lllllli|||llllllllllll!lii:il||lllllllillllllllllllllllllllllllll!ltllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|i||illll|ii|t vraagt voor haar montagewerken: Sollicitaties worden Ingewacht bij: B. Langhorst, Wol. lefoppestraat 69 B, le etage, Rotterdam (O.), 's-Zate'r- dags voor 19.00 uur, overige dagen na 19.00 uur. In klein, door zusters bestuurd herstellingshuis in mooie, bergachtige omgeving in Zuid-Westfaien (450 m. noi gte) wonen aan iedereen en in het bijzonder aan hart-, zeruw. en asthma-patiënten ook gedurende de winter genezingsmogelijkheid en het genot van eer. heenljk winterlandschap geboden. Qoor Nederlanders veel bezocht! Dagprijs b tot 8 O.M. ST. MARIëNHEiM, Welschen Ennest, Rharbachcrstraat, Westfalen, Duitsland. Turfstrooisel voor de vorstaf- dekking, grondverbetering van Uw tuin en ophoging van Uw kippenren. Fa. P. v. d Kooy Zonen, Geuzenstraat 1, Rot terdam, Tel. 3X418. COrYRKJHT S<UD O d-132 132. Nu kan men zeggen wat men wil, maar voetballers zijn per slot van rekening mensen, die hun spel louter en alleen voor hun genoegen beoefenen, althans eh..., dat zou zo móéten zijn. Maar goed. De spelers hier namen dat gesmijt met leer- en glas werk niet en begonnen ijverig de neergeko men munitie te verzamelen om daarmede vervolgens krachtig en welgemikt terug te werpen. Dit werd weer niet genomen door het wrede en ondankbare publiek, dat in woeste golven van de tribunes afstroomde en als een wrekende massa het veld op kwam En toen vielen er al weldra rake klappen De ene helft van de mensen koos partij voor de Fiorenza Boys en de andere helft van de mensen tegen hen, maar dat maakte in de praktijk niet veel verschil, want een blauw oog is een blauw oog, of je dat nu van links of van rechts krijgt. - Het meeste van alles hadden de heren Diavolo en Angelico echter te lijden, die wii op de voorgrond in lichtelijk verfomfaaide toe stand op de grond zien liggen. Zij waren weliswaar het veld opgegaan om de gemoe deren te kalmeren, maar zij werden weldra door beide partijen als vijanden beschouwd en ze kregen dus tweemaal zoveel klappen als een ander. - Doch wat was er intussen met Karei Kleuntjes en brigadier Piet aan de hand? Die waren in de algemene ver warring gauw de kleedkamers ingelopen, waar ze zich nu snel verkleed hadden in hun gewone burgerpakje. „Kom. Karei'. Nu er vandoor! Dat is onze kans!" riep Piet lachend. En daar gingen ze al. Ze lieten een knokkend en in zijn voegen krakend stadion achter zich en slopen ongemerkt door een zijuitgang naar buiten, een brede, deftige straat in. Maar nu hadden ze toch buiten de waard gerekend, want een aantal doldriftige bezoekers kreeg ze in 'let vizier. „Daar gaan ze, de twee aanstichters van alle kwaad!" brulde een van de toekijkers. „Pedebalisto di porco in fero!" - Hij wees met zijn wandelstok op het wegrennende tweetal en dat wijzen was blijkbaar al vol doende om de volkswoede tot het uiterste op te zwepen, want onmiddellijk werd de ach tervolging ingezet tl MAGGI ieuw

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 8