geen NIEUWE MAASBRUG voor Rotterdam SNEL EEN TUNNEL, WIL GEEN VERKEERS CHAOS ONTSTAAN Opperste Sovjet keurt begroting goed oplossing mm Bijna 200 tanks naar Egypte Osservatore-coramentaai verkeerd uitgelegd? Goede kanten bij sensatie-pers Maar toch ere-code gewenst Staalproductie in het Westen met 22 pet gestegen Gaat missionaris Kammerer met helicopter terug? Zestig jaar na zijn dood omhelsde Siciliaan zijn moeder Donderdag 29 December 1955 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN J Voorkeur: hangbrug Indonesisch leger krijgt nieuw uniform WÊm, H. Vader ontving na Zijn ziekte 370.000 personen De wapenhandel via Antwerpen Geen Kerstgratificaties door gemeentebesturen Geen bemiddeling van de H. Vader Britse persraad kaart na over T ownsend-af faire Stakingsoproep van Algerijnse communisten Koning blijft meerder jarig op 18 jaar Bulldozer stortte in scheepsruim Straalvliegtuigen voor Sabena Russische wapenhulp voor Tito? Eisenhower gaat kuren WEERBERICHT gjpfl Sinds voiig' jaar is onder voorzitterschap van de wethouder van Open- I hare Werken te Rotterdam, de lieer J. Meertens, een commissie doende, een oplossing te vinden voor liet vraagstuk van de oeververbindingen. Officieel heet deze commissie „Commissie Vervanging Willemsbrug", populair Wordt zij „Bnlggencommissiegenoemd. Gisteren is haar rapport ver schenen en hoewel zij, volgens haar taak, een bepaald brugtype voor nadere uitwerking kan aanbevelen, ziet zij uiteindelijk toch de oplossing in een nieuwe verkeerstunnel en wel op korte termijn, wil er geen verkeeis- chaos ontstaan. Rivierbelang Schee pvaartbelan g Zes rijstroken 15,5 millioen Al deze overwegingen leidden ertoe, dat de commissie uiteinde lijk unaniem tot de conclusie kwam, dat de in zichzelf veranker de hangbrug met onderbroken kabel en een middenoverspanning ■«m king en uitvoering moet worden aanbevolen. De tunnel Zij volstaat er daarom mede, aan het college van B. en W. in ernstige overweging te geven een nadere studie uit te lokken over de vraag of geen andere keuze zal moeten worden gedaan. Zij denkt daarbij aan een ondertunneling van de rivier. Grote cliaos *.3Schrikbarend f -v Voor 2 Januari a.s. Wetsontwerp tot wijziging leeftijdsgrens ingetrokken Bestuurder op slag gedood STIJGING IN RUSLAND EN SATELLIETEN SLECHTS 10 pCt Duitse internist geconsulteerd De weerverwachting van het KNMI, geldig tot hedenavond, luidt: Veranderlijke bewolking met plaatselijk buien. Krachtige1 en tijdelijk tot matig afnemende wind tussen Zuid-West en West. Langs de kust aanvankelijk nog harde Westelijke wind. Wei nig verandering in temperatuur] Vrijdag 30 December: Zon op 8.50 uur, onder 16.38 uur; Maan op 18.51 uur, onder 9.32 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De commissie heeft in haar beschou wingen betrokken het rivierbelang, het scheepvaartbelang, het wegverkeer en de bestaande en toekomstige oeververbin dingen ten behoeve van het spoorweg verkeer". Ten aanzien van het tramverkeer meen de de commissie, dit buiten beschouwing te kunnen laten omdat zij ervan uitging dst er een tramtunnel gebouwd zal wor den en zelfs gereed zal zijn, vóórdat de oeververbinding die zij ter studie had, zal kunnen zijn voltooid. Gelet op de rivierbreedte meent de commissie dat een brug met een hoofd- overspannmg van plm. 250 m en twee zij-overspanningen van plm. 55 meter de Voorkeur verdient. Hieruit vloeit voort, dat er twee pijlers komen, die elk on geveer 25 meter uit de oever worden op gericht. Wanneer men hiervan uitgaat, ver krijgt de scheepvaart een doorvaartbreed- te van 220 m., hetgeen een grote verbete ring betekent km opzichte van de thans bestaande Willemsbrug, waarvoor de nieuive in de plaats moet komen. Ook de doorvaarthoogte heeft een punt van bespreking uitgemaakt. Wil men re kening houden met de zgn. Rijnvaart hoogte, d.w.z, een brug waaronder de hele Rijnvaart zou kunnen passeren, zou men de brug op 10,20 m. boven N.A.P, moeten leggen (de Willemsbrug ligt 7,80 m. boven N.A.P.). De commissie wilde bij haar plan de 10,20 m.-hoogte aanhouden. Zij heeft geen verdere uitwerking ge geven aan de gedachte van een hoge brug met 35 m. doorvaarthoogte (waar de ge hele scheepvaart onder kan passeren) om dat voor het overwinnen van het hoogte verschil voor het wegverkeer zeer grote problemen zouden ontstaan. Het wegverkeer zal zeer intensief zijn, maar men mag de capaciteit niet hoger opvoeren dan die van de af- en aanvoer- wegen. Daarom zou men niet meer dan zes rijstroken dienen aan te leggen, hoe wel ook dan nog ten behoeve van de aansluiting aan het stedelijk wegennet nog bepaalde voorzieningen moeten wor den getroffen b.v. in de vorm van ver keerspleinen, doch deze voorzieningen zijn uitvoerbaar. Men heeft dan een winst van vier rij stroken ten opzichte van de bestaande brug. Aan weerszijden van de snelver- keersbanen zullen stroken voor wielrij ders en voetgangers moeten worden inge richt. De totale breedte van de brug komt dan op ten minste 36 m. De commissie doet allerlei typen brug gen de revue passeren, drie typen balk- De brug van de voorkeur: een in zichzelf verankerde hangbrug niet onderbroken kabel. verankerde hangbrug (d.w.z. een, waar van de hangkabel volledig doorloopt van de ene oeverpijler naar de andere) en een in zichzelf verankerde hangbrug. Bij deze laatste wordt de kabel in het midden onderbroken, doordat hij vóór het midden het brugdek raakt, waaraan hij verankerd wordt. Wat de kosten en het nuttig effect be treft, zou men voor totaal f 15,5 millioen klaar komen met een boogbrug en een in zichzelf verankerde hangbrug. De mon- tagevan de boogbrug brengt echter moei- iijkheden mee voor de scheepvaart, ter- wijl deze brug het, in het oog der com missie, in aesthetisch opzicht moet afleg gen tegen een hangbrug. bruggen, een boogbrug, een uitwendig van 250 m. voor verdere uitwer- 1 Wrtkktowt tussen de Sovjet-Unie hebben gisteren eenstemmig de begroting voor volgende jaar goedgekeurd, die o.m voorziet in verlaging van de defensie- uitgaven met tien procent en een grotere ontwikkeling van de zware industrie. Ge zien de prijsdalingen van sommige grond stoffen in de Sovjet-Unie zal deze ver laging van de defensie-uitgaven volgens Westelijke waarnemers weinig invloed hebben op het Russische bewapenings- rhythme, Men verwacht, dat de vergadering van heden de slotbijeenkomst zal zijn, waarop premier Boelganin of partysecretaris Kroesjtsjef verslag zal uitbrengen over I de recente Aziatische reis der beide i staatslieden. i De Raad van,de Nationaliteiten heeft j een resolutie aangenomen waarin word verklaard, dat de Opperste Sovjet en het gehele volk hun volle steun zullen blij ven geven aan de ontwikkeling van con tacten met parlementen van andere lan den, om zodoende het vertrouwen in de wereld te versterken. De voorzitter van de raad. Lacis, deelde mede, dat dit jaar veertien delegaties van buitenlandse par lementen de Sovjet-Unie bezocht, hebben en dat een Sovjet-delegatie een bezoek aan Groot-Brittannië. België en Zweden orengen zal. Hij betreurde het, dat men in sommige landen niet gereageerd heeft op ?Jiu rfn-g van de Opperste Sovjei tnt J„ Uari' waarin opgeroepen werd t on). contact tossen de parlementen Lacis deelde voorts mede dat in 1955 Cnvfet T?° buitenlandae toeristen naar de gekomen zijn en dat circa reisden °eristen naar het buitenland DeifV5ee;V,>??itter van de Raad. Avkhi- mowitsj, verklaarde, dat de verbetering "Woensdagmorgen werd op de Amster damse scheepswerf G. de Vries Lentsch Jr de mijnenveger Hr Ms „Wildervank" officieel overgedragen en in dienst ge steld. Na deze plechtigheid heeft de bur gemeester van Wildervank, de heer B. P. Liese, namens zijn gemeente een scheepsklok aangeboden. De staf van het Indonesische leeer heeft aangekondigd, dat geleidelijk, nieuwe mi litaire uniformen n gebruik zullen wor den genomen. Het uniform, dat de militai ren thans dragen, is een erfenis van net Nederlandse expeditionnaire leger dat „vroeger uit een vreemd land kwam om ,zi'n opdracht op vreemd grondgebied uit te voeren", aldus de chefstaf van de In donesische landstrijdkrachten, Nasution haa^°m..zulIen wij dit "nif0rfjn langzamer hand wijzigen overeenkomstig ijet karaK- r van de Indonesische gemeenschap Hii zei dit bij de plechtige uitreiking van di- Sruüvt" aan 25 geslaagden na de officiers opleiding te Bandung. en Joego-SIavië „een slag is voor de krachten die Joego-SIavië wilden gebrui ken voor agressieve plannen in Zuid Europa". Joego-SIavië heeft z«n onafhan kelijkheid bewaard ondanks infiltratie pogingen van buitenlands kapitaal. Ook heeft Joego-SIavië niet toegegeven aan druk om lid te worden van het „agres sieve Noordatlantische blok", aldus Avkhimowitsj Links: een bruggenhoofd van een hangbrug. Rechts: zware, aan de uiteinden verankerde kabels hel pen het brugdek dragen. Daarmede was aan de letterlijke op dracht voldaan, maar na overleg met de Dienst voor Stadsontwikkeling en de Verkeerspolitie ten aanzien van het ver keer in de toekomst meende zij niet te mogen volstaan met het brug-advies. In aanmerking nemende de belangrijke verkeersstagnaties door het elke twee uur openen van de brug aan de Konings haven van gemiddeld ongeveer 20 minu ten, de zich ontwikkelende scheepsbouw bedrijven en industrieën bovenstrooms van de bruggen en het toenemende ver keer doet de commissie besluiten, dat de bouw van de aanbevolen brug geen op lossing voor het oeververbindingsvraag- stuk vormen. In een lijvige bijdrage brengt ir G. Plantema, hoofdingenieur bij Gemeente werken van Rotterdam de noodzaak van een tunnel nog sterker onder de aan-- dacht. Hij verklaart positief, dat de bouw van bruggen als de besprokene „weinig zinvol" is en dat slechts de bouw van een verkeerstunnel, Willemstunnel in aanmer king komt. Nu de gedachte uitgaat naar het bou wen van een Beneluxtunnel (tussen Per nis en Vlaardingen) en van een oeverver binding aan de oostzijde van Rotterdam (Brienenoord, nabij IJsselmonde) dient men wel al deze gedachten in aanmer king te moeten nemen bij de algehele planning. Ir Plantema meent, dat aan de eis, waaraan een nieuwe Willemsbrug op de eerste plaats heeft te voldoen, niet of nauwelijks voldaan wordt. Zij dient op zeer onvoldoende wijze het wegverkeer en veroorzaakt reeds van het begin van haar realisering af een grote verkeers chaos, welke gepaard gaat met het, toe brengen van economische verliezen aan het wegverkeer. Enerzijds files, die in 1963, het jaar van het gereedkomen van de Nieuwe Willemsbrug, reeds 1,7 km lang zijn en waarbij de file bestaat uit drie rijen auto's naast elkaar, anderzijds in de betrekkelijk willekeurig gekozen periode van 19631980 een economisch verlies veroorzaakt van circa 50 mil lioen. Uit de stagnaties die in de Maastunnel zullen optreden dient bovendien geconclu deerd te worden, dat de nieuwe verkeers tunnel zo spoedig mogelijk gebouwd moet worden. De stagnaties vanaf het jaar 1960 zijn immers als schrikbarend te kwalifi ceren; uitgaande van een economisch ver lies van 3,45 per auto per stagnatie-uur en een Maastunnel-factor van 312, kunnen de economische verliezen, welke van 1958 tot en met 1963 in de Maastunnel geleden worden, becijferd worden op circa 30 millioen. Als het bouwprogramma zo is, dat eerst na de tramtunnel de verkeerstunnel moet worden gebouwd, dan zal het gereedko men van de Beneluxtunnel en de oever verbinding Brienenoord (tunnel?) in het jaar 1960 een verkeerschaos kunnen voor komen, aldus ir Plantema. „Lu-, In een kerkje in een voorstadje van Parijs, Vaucresson, heeft de pauselijke nuntius van Frankrjjk het H. Doopsel toegediend aan het zoontje van Prins Robert van Habsburg en Prinses Mar garita van Savoya-Aosta, Prins Lorenz van Habsburg. Peetouders waren Prin ses Maria Christina van Savoya-Aosta flinksde zuster van de moeder en Prins Otto van Habsburg. Op de foto het moment van de doop. In het afgelopen jaar 3 955, sinds Zijn ziekte, heeft de H. Vader 59 toespraken en radioboodschappen tot de wereld ge richt, wagrvan 25 in het Italiaans, 22 in het Frans, 6 in het Engels, 5 in het Spaans en 1 in het Portugees. In totaal heeft de H. Vader 370.000 per sonen in audiëntie ontvangen. Ofschoon de H. Vader geruime tijd geen audiëntie verleend heeft vanwege het noodzakelijk herstel van Zijn gezondheid, heeft Hij in de loop van het jaar dit zo be langrijk contact met de gelovigen en de wereld op bijzonder actieve wijze hervat. De bovengenoemde 370.000 personen ont ving Hij zowel in het Vaticaan als op Castel Gandolfo; hiervan werden er 341.000 op algemene audiënties. 2167 in bij zondere audiënties en 401 in particuliere audiënties ontvangen. Onder de staatslie den, die de H. Vader bezochten, waren Pièrre Mendès-France. premier Menderes van Turkije en president Gronchy. Ook Prins Bernhard werd door de H. Vader ontvangen. (Van onze Haagse redactie). De minister van Binnenlandse Zaken, prof. Beel, heeft een circulaire doen uit gaan naar alle gemeentebesturen, waarin wordt gesteld, dat het verlenen van Kerst gratificaties niet in overeenstemming is met de salarispolitiek, zoals deze thans voor het overheidspersoneel wordt ge volgd. De minister heeft deze circulaire uitgevaardigd naar aanleiding van het feit. dat de gemeentebesturen van Eind hoven en Heerlen Kerstgratificaties aan hun personeel hebben uitgekeerd. Strikt genomen betekent dit ministeriële schrij ven, dat de ambtenaren de ontvangen gratificatie zullen moeten terugbetalen Het is niet onmogelijk dat de gratificatie gekort zal worden op de volgende salaris uitkering. Naar een vertegenwoordiger van een Belgische schrootfirma gisteren mede deelde zijn door zijn firma sedert Sep tember 151 tanks uit België naar Egypte verscheept. „Maar de transactie was ab soluut legaal", aldus de vertegenwoordi ger. Men veronderstelt, dat nog 20 Va- lentine-tanks uit andere Belgische dumps naar Egypte werden verzonden. Volgens een havenautoriteit zijn bovendien sedert September een aantal Belgische Centu- riontanks, meer dan honderd brengun- carrlers, jeeps en andere vervoermidde len via Antwerpen naar het Midden-Oos ten verscheept. Tenminste vijftig van deze carriers zouden via Rotterdam naar Israel zijn ge gaan. Het katholieke nieuwsblad „La Cité'' meldde reeds voor Kerstmis, dat er naar Israel ook Britse Centuriontanks wa ren getransporteerd. In een grote dump bij Gent zijn nu meer dan 560 Britse brencarriers, 15.500 trai- lers en ander verouderd Amerikaans en Belgisch oorlogsmateriaal opgeslagen. Al deze goederen zouden volgens de be heerder van de dump als schroot worden verkocht. „Geen wiel zelfs, geen*schroef 's hier vandaan gegaan als bruikbaar oorlogsmaterieel". aldus de Belgische of ficier. De woordvoerder van het Britse Office heeft gisteren verklaard, dat er reden ls aan te nemen, dat naar Egypte in totaal ongeveer 180 tot 190 Belgische tanks via België waren verscheept. De regeringen van Groot-Brittannië en België hebben reedg contact opgenomen over deze wa pentransporten. Groot-Brittannië heeft verklaar^ strengere maatregelen toe te passen, zodat geen militaire uitrusting het land verliet zonder dat de plaats van bestemming bekend was. Namens de Bel gische regering is meegedeeld, dat men „ernstig hoopt", dat de verhandeling van wapens naar onbekende bestemmingen zal ophouden. In Vaticaanse kringen toont men zich, zacht gezojd, verbaasd over het door een internationaal neutraal persbureau (Uni ted Press) verspreide bericht, als zou Z.H. de Paus bereid zijn als bemiddelaar op te treden tussen Oost en West, voor wat betreft het tot stand brengen van een beperking van de overenkomst tot atoomwapenen. Het is volstrekt uitgesloten te achten, zo zegt men, dat de H. Vader Zichzelf als bemiddelaar zou aanbieden, en wel aller minst op een tijdstip als het huidige, waarbij niet de minste aanwijzing naar het verlangen van zulk een bemiddeling van de zijde van ook maar één van de betrokken partijen te bespeuren valt. Zulk een aanwijzing zou toch allereerst nodig zijn. Bovendien zou de H Vader door de betrokkenen uitdrukkelijk moe ten worden verzocht Zijn goede diensten te verlenen. Van dit alles is vooralsnog echter geen sprake. Mogelijk vindt het bedoelde persbericht zijn oorsprong in een passage van het commentaar, dat de „Osservatore Ro mano" op de pauselijke Kerstboodschap heeft gegeven. Daarin wordt deze bood schap vergeleken met de nota, welke op 1 Augi^stus 1917 door Paus Benedictus XV uan de staatshoofden van de oorlogvoe rende landen werd gericht. De vermei- ding van deze nota door het Vaticaanse orgaan is blijkbaar uitgelegd als een aan wijzing, dat de Paus bereid zou zijn als bemiddelaar op te treden, ofschoon niet de minste reden voor deze uitleg bestaat. De Siciliaan Giuseppe Caldo, die in 1896 op tweejarige leeftijd was gestor ven en begraven heeft Dinsdag voor het eerst sedert zestig jaar zijn moeder om helsd Als men een bericht uit Messina moet geloven, dan zou zich daar de volgende wonderlijke geschiedenis hebben voor gedaan. De kleine -Caldo werd in 1896 te Mes sina. nadat zijn ouders hem een laatste groet hadden gebracht, begraven. De doodgravers hoorden toen zij het graf wilden sluiten, een geluid, waarop zij de kist openden. Zij zagen het kind zich onrichten en namei* in allerijl de wijk. Toen zij na al hu-, moed bijeengegaard te hebben, naar het graf teruggingen, bleek het leeg te zijn. De doodgravers deden het deksel weer op de kist en spraken af het stilzwijgen over deze verdwijning te bewaren. Inmiddels had echter een vrouw, die bij het nabijgelegen graf van haar over leden klad was komen bidden, zich ver wijderd met Giuseppe, die zij in baar rouwsluiers had gewikkeld. Deze vrouw .liet Giuseppe zijn naam die zij op de begraafplaats had gelezen. Toen M acht jaar was, stierf de vrouw en de jongen kwam in huis bij de smid van het dorp waar de vrouw de laatste jaren had ge woond. Op twintigjarige leeftijd werd Giuseppe opgeroepen bij de mobilisatie voor de eerste wereldoorlog. Op zoek naar zijn papieren, ontdekte hij, dat zijn familie na de aardbeving van Messina in 1908 als vermist was opgegeven en nooit werd teruggevonden. Hij kwam er toen echter niet achter, waarom hij niet door zijn familie was opgevoed. Na als caféhouder een bescheiden for tuin te Tripolis te hebben verdiend, be sloot hij zich korte tijd geleden te Milaan te vestigen. Aan de hand van officiële stukken, kwam hij nu achter zijn eigen „dood". Een verder onderzoek leidde tot de ontdekking, dat zijn moeder de aard beving van 1908 had overleefd en, 92 jaar oud, nog in Messina woont. De Britse persraad, een lichaam dat op treedt als bewaker van de ethische begin selen en goede smaak van de Britse dag bladpers, heeft gisteren een lans gebroken voor het recht van de dagbladen om be schouwingen en berichten te leveren over de minder voor publicatie geschikte en derhalve meer sensationele aspecten van het leven. De raad kwam tot de vaststelling van dit recht, hoewel hijj toch weinig goede woorden over had, voor wat hij noemde de „laakbare exploitatie van de algemene interesse voor het koningshuis door zekere dagbladen en tijdschriften", aldus herinne rend aan het weinig verheffende geschrijf in de dagen van prinses Margaret en Pe ter Townsend. De raad kwam nog eens met de wens naar voren omtrent de opstelling van een erecode, die te zijner tijd deel uit zou moeten maken van de geestelijke bagage van elke journalist. Opstelling van een dergelijke erecode, zou echter, volgens het verslag van de raad, „een lang en moei lijk proces zijn, omdat hier kwesties van smaak mee gemoeid zijn en juist de smaak zoveel ruimte laat voor eerzame menings verschillen". „Doch" zo vervolgt het verslag „zeker waar het gaat over de koninklijke familie of het land, moet deze smaakont wikkeling wel degelijk in de hand worden gehouden". Het rapport haalt een onlangs in de'eer biedwaardige „Times" verschenen hoofd- aan' waarin gezegd wordt: „De wedloop voor monsterachtige oplagen heeft in verschillende gevallen geleid tot een schandelijke verlaging van waarden. Men komt aan de lagere instincten tege moet, niet alleen waar het wellustigheid betreft, maar zelfs waar het gaat om so ciale houding en gedrag". De raad moet de „Times" toegeven dat er veel waars in deze woorden schuilt, doch zegt dan: „Wanneer deze punten zjjn gesteld, dan is het gemakkelijk om de populaire pers van het begin tot het einde verder te veroordelen en er weinig of niets goeds van te zeggen. Dat zou evenwel een fout zjjn". De fouten moeten de critici niet blind maken voor de werkelijk goede dingen en de waarden van de populaire pers. Het etaleren van ongerechtigheden, het goedmaken van verkeerde dingen, het geven van raad, de eenzamen vrienden geven en de hulpelozen helpen dat zijn enige van de diensten, die deze bla den altijd die mensen geven, die der gelijke dingen anders niet kunnen krij gen. Zij interesseren zich voor bepaalde kwesties en organiseren campagnes, die naar hun aard geen plaats kunnen krij gen in de meer soliede helft van de pers, wier doel dat niet doogt. Zij staan on veranderlijk aan de kant van patriot tisme, van heldenmoed en ridderlijk heid". Temidden van hun kinderen en kleinkin deren hebben President Eisenhouwer en zijn echtgenote dit jaar voor het eerst Kerstmis gevierd in het Witte Huis te Washington. De foto geeft een beeld van dit kennelijk vrolijke familiefeest, dat zich in de oostelijke balzaal afspeelde. V.l.n.r.: Majoor John Eisenhower, de zevenjarige David Eisenhower, mevrouw Mamie Eisenhower, President Eisen hower, die de driejarige Susan vast houdt, mevr. Barbara Eisenhower en haar zesjarige dochtertje Barbara Ann. oi Het ondergrondse communistische dag blad van Aigrije, „Liberté", heeft de Algerijnen opgeroepen om op 2 Januari, de dag der Franse verkiezingen, te staken. De terroristenbenden werden opgeroepen om „weer eens in actie te gaan". De door de gouverneur-generaal Soustelle aangevraagde troepen komen in kleine afdelingen binnen. Een transport van 230 soldaten uit Indo-China wordt verwacht, terwijl een groep van 60 commando's aan gevoerd wordt uit Toulon. Het ministerie van marine maakte gisteren bekend, dat twee escortevaartuigen onderweg zijn naar Algerije, waar zij zich zullen aan sluiten bij de zes andere, die reeds patrouilleren in de Algerijnse wateren. Op 4 Januari 1952 heeft de regering bij de Tweede Kamer een wetsontwerp ingediend tot het in overweging nemen van een grondwetswijziging. Daarbij werd voorgesteld in de Grondwet te be palen dat de koning niet meer meerder jarig zou worden op 18-jarige leeftijd, maar pas bij het bereiken van het 21ste jaar. Tegen dit voorste] zijn destijds door de Tweede Kamer overwegende bezwa ren geopperd. Als gevolg daarvan heeft de regering het wetsontwerp thans in getrokken. Gistermorgen vroeg is een bulldozer tijdens het manoeuvreren op de houten luiken op een tussendek van het Griekse zeeschip „Ioannis Inglessis" in de Am sterdamse haven, in het ruim gestort. De 44-jarige bestuurder W. K. uit de Makas- sarstraat te Amsterdam, kwam hierbij om het leven. De Belgische luchtvaartmaatschappij Sabena heeft, naar het voorbeeld van de Air France, besloten drie viermotorige Boeing Intercontinental Stratoliner straal vliegtuigen aan te schaffen. Deze toestel len zullen achtereenvolgens geleverd wor den in December 1959, Januari en Februari I960 en zullen onmiddellijk na ontvangst in bedrijf worden genomen. Deze Boeing Intercontinental, die voorzien is van een standard radar met ingebouw de antenne, zal 126 passagiers kunnen vervoeren, waarvan 98 in de toeristen klasse en 28 in de eerste klasse, alsmede een bemanning van 8 9 koppen. Met deze vliegtuigen zal de afstand Brussel— New York in 8 uur kunnen worden afge legd. Met een tussenlanding in Rome zal de reis van Brussel naar Leopoldsville 7 uur en 50 minuten vergen. De kruis snelheid bedraagt 880 km, de maximum snelheid 925 km per uur. Het rechtse Romeinse blad „Giornale d'Italia" zegt van „volledig betrouwbare zijde" vernomen te hebben, dat de Sovjet- Unie Joego-SIavië voorziet van zware wapens en straalvliegtuigen, Joego-SIavië, aldus het blad, heeft reeds 35 straalvlieg tuigen van het laatste type „Mig" ont vangen. Joegoslavische piloten zouden In het Kaukazische deel van Rnsland wor den opgeleid. Volgens het Amerikaanse blad „Iron Age" was de staging der staalproductie in de niet-communistische landen dit jaar groter dan in de communist!sche landen. De niet-communistische landen van Europa en Azië en de Verenigde Staten produceerden dit jaar 22,5 proeent meer staal dan in 1954. In de Sovjet-Unie en de andere com munistische landen bedroeg de productie stijging slechts 10,5 procent. Het grootst was de productiestijging in de Verenigde Staten. Onder de invloed van de grootste economische hausse, die dit land ooit heeft gekend, steeg de productie met 32 procent. Hef Westen produceerde in 1955 223 millioen ton staal in ruwe blokken, ver geleken met 182 millioen ton in 1954. De productie der communistische landen steeg van 62 millioen ton in 1954 tot 68 millioen ton, In de Sovjet-Unie werden dit jaar 49,6 millioen ton geproduceerd tegen 45,2 millioen ton in 1954, een stij ging van slechts 10 procent. De totale wereldproductie wordt door het blad geraamd op 293 millioen ton in 1955, vergeleken met 245 millioen ton in 1954 De Amerikaanse productie van het lopende jaar bedraagt 116,5 millioen ton, waarmede alle vorige productiecijfers worden overtroffen. Verleden jear be droeg de productie 88,3 millioen ton, de stijging in 1955 beloopt dus 28,2 millioen ton. President Eisenhower is gisteren voor verder herstel in Key West, in Florida aangekomen. De Kanselarij van het Witte Huis heeft zich tot de internist dr Wilhelm Moelier te Kassei gewend, naar men meent In verband met een voor president Eisen hower gewenste kuur. Dr Moeller is be kend om zjjn zuurstoftherapie.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 1