Eisenhower vraagt voor uitvoer naar ..New deal" voor Amerikaanse landbouw toestemming Sovjet- Unie SNEEUWKLEED over Europa Engeland en Schotland in grote moeilijkheden Aanval op koude lucht Nieuwe terreurgolf in Algerije Is Kameruitbreiding Argumenten tegen nog groter aantal leden nodig? Scherp e NOTA tegen ISRAEL SCHANDAAL IN KONGOLESE VEILIGHEIDSDIENST E' M DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Ike in de creatie van verkoper van landbouwproducten dinsdag 10 januari 1956 Sultan Ben Joessef naar Frankrijk Oudste zoon van weduwe vrij van dienstplicht Costa Rica en Nicaragua Een Benelux-rechtbank te Mechelen 25 burgers gedood Veiligheidsraad weer bijeen Ktrdinaal Copello treedt niet af De Vierdaagse Afstand marsen Auto reed op drie bejaarde mensen in Harding sprak opnieuw met Makarios India wijst Amerikaans aanbod af WEERBERICHT Amerikaanse De Frans-Marokkaanse besprekingen Mits gezin vijf kinderen telt Geheel Europa is in de ban van de vorst en sneeuw geraakt. Een groot deel van oost- en midden-Engeland en van Schotland kwamen gisteren onder zulk een dikke laag sneeuw, dat weg en telefoonverbindingen verbroken werden. Aleer dan 150 dorpen zaten de gehele dag zonder elektriciteit en de inwoners van verschillende andere geïsoleerde dorpen moesten door helicopters van noodzakelijke levensmiddelen worden voor zien. In Nederland Administrateur wegens wangedrag ontslagen "7"» e'"Ug naar Buenos Aires Allen naar het ziekenhuis «lÉÉsf"'*"* e De weerverwachting van het K.N.M.I., geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Overwegend zwaar bewolkt met plaatselijk enige sneeuw ol regen. Aanvankelijk storm achtige tot krachtige, later krachtige tot ma tige wind, in hoofdzaak tussen zuid en oost. Over het algemeen lichte vorst, maar in het zuid-westen van het land mogelijk tijdelijke dooi, NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT V.S.-overschot aan produkt en ^resident Eisenhower heeft giste- *eri in een speciale boodschap aan ^ct Congres verzocht toe te staan at de enorme overschotten aan 0cdse] en natuurlijke textiel vezels 1 e V. S. worden verkocht aan de a en.van 'let communistische blok, amelijk zoals de president het in boodschap uitdrukte aan e dan alleen bevriende landen. EcÏ» Verï0ek Is een van de vele maatre- bood' ,d'e President Eisenhower in zijn onln P Vo°rstelde met het doel een ov! te vinden voor het probleem der ikerschotten, dat de inkomens der Ame rikaanse landbouwers blijft drukken. aandeSivent Eisenhower vesf®d het^ui- andel zouden verstoren, de kkenen en f ^erika nadelen eden rWprijspeil in f ruimschoots dermijnen De «^W^kaanse nóch i j markt in de huidige om- de buitenlandse markt m voorra- «fcheden vlot hans de dere maatrege en z nieuwe overschot- Om de prod c.teide president Eisen- Overal in de straatjes en «V de boule vards wapperen dc Amerikaanse en Monaaaske vlaggen ter gelegenheid van de verloving van prins Rainier 111 met Grace Kellyt doel heeft de bebouwde oppervlakte te hpnerken en de landbouwers hiervoor schadeloos te stellen. Ook stelde hij af zonderlijke programma s voor maïs, tarwe katoen, rijst, aardnoten en suiker voor. De boodschap, die een „new deal" voor de Amerikaanse landbouw wil uitstippe len, heeft doorslaggevende betekenis voor de regering. De presidents- en de congres verkiezingen worden gehouden na de oogst. Een mislukte republikeinse land bouwpolitiek zou grote invloed hebben op de resultaten van de verkiezingen in de agrarische staten die zwaar tellen voor de einduitslag van de verkiezingen. Het voornaamste doel van het program ma is de overschotvoorraden, die een waarde hebben van acht miljard dollar en een deprimerende invloed oefenen op het prijspeil, te ruimen; de regering in staat te stellen haar landbouwsubsidies af te schaffen en de landbouwers te laten delen in de welvaart, die de andere sec toren van de volkshuishouding genieten. De schadeloosstellingen, die de land bouwers zullen ontvangen, zullen worden betaald in natura en geld. De minister van landbouw, E T. Benson zal een administrateur voor de'landbouw overschotten aanstellen, die alle aspec ten van het probleem zal hebben te be handelen. Naar president Eisenhower ver der meedeelde, zal er worden gestreefd naar grotere mogelijkheden voor het slui ten van ruil transacties in landbouwpro- dukten welke aan bederf onderhevig zijn en die alleen tegen hoge kosten kunnen worden opgeslagen. Bij zijn verzoek aan het Congres om ook verkoop van Iandbouwprodukten uit de overschotten aan andere dan bevrien de landen toe te staan noemde president Eisenhower geen bepaald land. Zoals ech ter bekend is, zijn er de laatste tijd voor stellen gedaan om te trachten een gedeel te van de landbouwoverschotten te rui men door overeenkomsten met landen achter het ijzeren gordijn. Minister Dui- les heeft hierover in juli J.I. zijn Russische ambtgenoot, Molotof. gepolst, toen echter met negatief resultaat. In 1953 hadden de Amerikanen overigens een soortgelijke suggestie van de toenmalige Sovjet-pre mier Malenkof van de hand gewezen. Het voorstel van president Eisenhower is thans gedaan, omdat zich in de toe. <komst wellicht mogelijkheden, die duide lijk in het voordeel van Amerika zijn, kunnen voordoen, wanneer Iandbouwpro dukten worden verkocht aan landen, die door de bestaande wetten worden uitge sloten. Het ontstaan van de enorme over- en het katoenareaal met 3 miljoen acres. Daardoor zou de produktie van 1956 dalen tot beneden de hoeveelheid, welke nodig is ter bevrediging van de vraag der bestaande markten- Ter voor ziening in het tekort zouden dan over schotvoorraden gebruikt worden. en Si Abderrahmin Boeabib. Beide minis ters waren, volgens Faure, naar Frankrijk gekomen om ontmoetingen tussen verte genwoordigers van de beide landen te arrangeren. De Franse premier Edgar Faure heeft gisteren verklaard te veronderstellen, dat sultan Sidi Mohammed ben Joessef van Marokko zelf naar Frankrijk wenst te komen voor de besprekingen over de toe komstige Frans—Marokkaanse verhoudin gen. Hij vertelde dit nadat hij een bespreking had gevoerd met twee Marokkaanse mi- schotten is volgens de president toe "te i nisters van staat, Si Mohammed Tsjerkawi schrijven aan het feit, dat de produktie- o: 1~~!" prikkels, die in de oorlog nodig waren, te lang zijn gehandhaafd na de oorlog. De laatste drie jaar zijn overschotvoorraden tot een waarde van ruim 4 miljard dollar geruimd. Voor iedere schepel, die ver kocht werd, kwam echter IV2 schepel in de plaats^ De pogingen, die in het verle den in het werk zijn gesteld om het vraagstuk op te lossen, hebben dikwijls nadelige gevolgen gehad. Zowel in liet binnenland als in het buitenland zijn markten verloren gegaan. In het buiten land is de agrarische produktie verhoogd. De Amerikaanse uitvoer is gedaald en buitenlandse produkten hebben in Ame rika een afzet gevonden. Ambtenaren van het Amerikaanse ministerie, van landbouw achtten, dat het inkomen van de Amerikaanse boe ren door het landbouwplan van presi dent Eisenhower met ongeveer 1 miljard dollar zal toenemen, hetzij in contante betalingen hetzij in overschotten, die zij zullen ontvangen als compensatie voor het niet bebouwen van gronden. De be doeling van het plan is, volgens deze ambtenaren, het tarweareaal met on- geveer 12 miljoen acres te verminderen V V Aan de bestaande mogelijkheden tot het verkrijgen van vrijstelling, zoals wegens persoonlijke onmisbaarheid en wegens kostwinnerschap, wordt, te beginnen met de lichting 1957. een nieuwe toegevoegd voor de dienstplichtige, die de oudste zoon is van een weduwe. De dienstplichtige kan worden vrijge steld. indien de volgende omstandigheden aanwezig zijn: a) het hoofd van een ge zin, waarvan hij deel uitmaakt, is we duwe; b) hij is zelf het eerstgeboren kind; c) tot het gezin behoren nog ten minste vier jongere kinderen; d) hij voor de weduwe een onontbeerlijke steun bij de opvoeding van de andere kinderen Onder onontbeerlijke steun wordt zo wel morele als financiële steun verstaan Zijn niet al deze omstandigheden aan wezig, dan kan toch enig uistel van op komst worden verleend, b.v totdat een broer of zuster de plaats van de dienst plichtige als steun van de weduwe kan overnemen. Costa Rica en Nicaragua hebben giste ren officieel de twist bijgelegd die een jaar geleden dreigde op een oorlog uit te lopen. Tijdens een plechtigheid te Washington, die werd bijgewoond door diplomaten van landen van het Amerikaanse con tinent. ondertekenden de ambassadeurs van de twee Midden-Amerikaanse landen twee overeenkomsten die erop zijn ge richt de mogelijkheid van vijandelijkhe den in de toekomst te beperken. Een flinke sneeuwlaag overdekte gisteren Zuid-Limburg met een witte vacht. Het Geuldal bij Gculhem. (Van onze Brusselse correspondent) De eerste voorzitter van het Belgische Hof van cassatie heeft tijdens een plech tigheid van dat Hof verklaard, op de hoogte te zijn van een plan om een Bene- luxgerechtshof in het leven te roepen. Hij voegde daar zelfs aan toe, dat het te Mechelen zou gevestigd worden, waar in vroegere eeuwen (sedert Karei de Stoute) de Grote Raad der Nederlanden zijn zit tingen hield. Men heeft van dit nieuws nog geen be vestiging kunnen bekomen. Overal uit West-Europa werd sneeuw gemeld. In Noorwegen, Denemarken en België schommelde de temperatuur rond het vriespunt en de gehele dag sneeuwde het daar. Gisternacht zijn er ook in Parijs flinke sneeuwbuien geweest. In de ochtend lag de gehele stad onder een sneeuwtapijt van ongeveer 5 centimeter. Zelfs in Milaan en Genua viel gisteren sneeuw. Het groot ste gedeelte van Hfliië had. gisteren een koude dag. In Wenen en Berlijn bleven de straten gisteren nog schoon. De vooruitzichten waren er evenwel niet gunstig. De tempe ratuur was er iets beneden het vriespunt, hetgeen vooral in Oostenrijk voor de skiërs bijzonder gelegen kwam. Wat Nederland betreft, de wegen mogen er dan veelal zwart zijn en de straten ook. maar men kan toch zeggen, dat een zeer groot deel vah het land sedert zondag of gisteren met een wit kleed is overdekt. Bleef het westen zondag nog sneeuwvrij, maandag kreeg het ook zijn portie. De neerslaghoeveelheden liepen echter in het land nogal uiteen. Zo werd b.v. van 7 tot 19 uur in Eindhoven en Schiphol, volgens (Van onze weerkundige medewerker). Bij Ierland is vanmorgen een zeer diepe depressie aangekomen welke boven de Britse eilanden flinke stormen veroorzaakt. Het storingsfront van deze depressie passeerde vanmorgen Londen, vergezeld van sneeuw en regen en gevolgd door belangrijk zachtere lucht. Dit front trok in oostelijke richting en bereikte vanochtend Z.W.-Nederland. Aan de voorzijde stak een krachtige tot harde (koude) zuid-oostelijke wind op. Daarmee werd nog koude lucht uit Duitsland aangevoerd. Er viel opnieuw sneeuw, vooral in de zuid-weste lijke helft van het land. Achter het front stijgt de temperatuur tot 4 a 6 gr. C. boven het vriespunt, maar het was vanmorgen nog niet met zekerheid te zeggen waar dit front boven ons land tot staan zou komen. Het is ?eer waar schijnlijk, dat in het zuiden en zuid-westen van Nederland morgen dooiweer voorkomt, terwijl zich in het oosten en noorden van ons land de koude lucht met lichte vorst zich weet te handhaven. Ook in de Alpenlanden is vrij veel sneeuw gevallen. In Scandinavië evenals in Rusland gaat de koude weer wat toenemen, maar aanvoer van belangrijk koudere lucht is er de eerste dagen in ons land niet te verwachten. een mededeling van het KNMI, 7 millime ter afgetapt; op het vliegveld Zuid-Lim burg, in Vlissingen en Hoek van Holland daarentegen viel maar 1 millimeter. Het vliegveld Zuid-Limburg meldde intussen gisteravond om 7 uur een zware sneeuw bui. Met dat al was gisteravond op veel plaatsen het sneeuwdek 5 tot 10 cm dik. (Van onze Brusselse correspondent) Een weekblad publiceerde dezer dagen de voor België nogal sensationele mede deling, dat een zekere Pierre Humblet, administrateur van de Veiligheidsdien sten in Kongo uit zijn ambt is ontslagen en voortvluchtig is,, R\j een nieuwe terreurgolf in Algerije zijn in de afgelopen 24 uur minstens 25 burgers en 37 rebellen om het leven geko men. 12 Algerijnen werden door rebellen ontvoerd, terwijl de veiligheidstroepen 62 rebellen gevangen namen. Een van de meest gruwelijke overvallen vond plaats in de omgeving van Constan- tine. Dertig rebellen deden daar in de avonduren een aanval op een fabriek, die op zes kilometer afstand van de stad ligt. De rebellen namen de bedrijfsleider, zijn assistent en de hoofdingenieur, alle drie Fransen, gevangen en voerden hen weg. De bedrijfsleider, de 40-jarige Frangois Cotter, wist te ontsnappen, doch werd zwaar gewond. De rebellen lieten hem voor dood liggen en vermoordden vervol gens de beide anderen door hen de hals af te snijden. Elders vielen rebellen een munitiefa briek aan. Details over deze aanval, die bij Mereg plaats vond, zijn nog niet bekend. In het gebied van Ain Abid onder schepten veiligheidstroepen een convooi van muilezels, dat begeleid werd door 19 rebellen. Het convooi vervoerde wapens en munitie. In Marrakesj in Marokko kwamen vijf Marokkanen om het leven en werden verschillende anderen gewond, toen mili tairen het vuur openden op een demon strerende menigte, die hen met stenen bekogelde. Tal van grieven worden tegen deze persoon aangevoerd: brutaliteit, geld schulden, dronkenschap. Hjj zou een zeer avontuurlijk leven hebben geleid en o.m. deel hebben uitgemaakt van de Britse strijdkrachten in Ke*ia, van de Intellieu- gence Service en van het Franse De- zième Bureau, Eerst op het ogenblik, dat genoemde mededeling van het weekblad in kwestie verscheen, kwam een communiqué van het ministerie van koloniën het ontslag van Humblet bevestigen. Niet zonder verwondering vernam de publieke opinie daarui. dat de man reeds, bij kon. besluit van 15 oktober 1955, op 19 augustus 1955 uit zijn ambt was ontslagen en dat nog steeds geen opvolger is benoemd. Men heeft du, van die zijde de zaak in de doofpot willen laten. In een Vlaams hoofdstedelijk blad wordt in verband met deze zaak opge merkt „dat, bet niet prettig moet zijn, dat een der voornaamste leiders van de staatsveiligheid, die volledig op de hoogte is van alle geheimen, o.m. betreffende de ontginning van het uraniumerts, plotse ling verdwijnt en wegens wangedrag uit zijn ambt moet worden ontzet". Het^blad dringt er op aan, dat de pu blieke* opinie volledig van de feiten op de hoogte zou worden gehouden. veiligheidsraad der V. N. zal don- sJJf.M' bijeenkomen om het debat over Vaiu'? klacht inzake de Israëlische aan- bij het meer van Galilea te hervatten, tie ujteir>delijke redactie van een resolu- Val die *STael ernstig berispt over de aan- en ',Zaï door Groot-Brïttannië, Frankrijk de S. worden opgemaakt, voordat v®rgadering begint, aldus verklaarde Ve ?'s*eren in welingelichte kring. Satie en week werd er tussen de dele- s van de drie landen overcenstem- Bueru^'naal Copello, aartsbisschop van hiaamf Aires, zal na een verblijf van drie Van n n in Italië, deze week wederom ttorne naar Argentinië vertrekken. lange verblijf te Rome is aanleiding 7a e.st tot de veronderstelling, dat de -jarige kardinaal voornemens zou zijn te treden. Zijn vertrek wijst er evenwel P, dat dit niet het geval zal zijn. De 40ste Internationa!,, Vierdaagse Af standmarsen van de B. v L. O. zullen <kt jaar van 24 tot met 27 juli a.s te Derden geh den. ming bereikt omtrent de algemene toon VaÖpdderClaatstëe vergadering van de Vei- Vp. r „rnpj? de Syrische af2evaar- ligheidsraad vroeg de Syrische afgevaar. dfgde sancties tegen Israel te nemen ei de" uitstoting van het land nemen en uit de V. N. ^G^sterenVeefTeèn Israëlische militaire Gistere weer melding gemaakt van eerllncident aan de Israëlisch-Egyptische grens De Egyptenaren zouden in het ge bild van Mefalsim ten oosten van de ge- dem»itairi=eerde zone van Gaza. op een flraëlische patrouille hebben gevuurd, die het vuur onmiddellijk beantwoordde. (Van onze correspondent) Te Erica zijn zondagavond laat drie bejaarde voetgangers, die aan de rechter kant van dc weg liepen, door een uil tegenovergestelde richting komende per sonenauto aangereden. Het waren de 78- jarige F. P., die een heupfractuur opliep, zijn 77-jarige echtgenote, die een dubbele oriderbeenfractuur kreeg en de 75-jarigf VV. de V„ die een been brak, alsmede een ernstige hoofdwond opliep. De drie slachtoffers zijn in het ziekenhuis van Emmen opgenomen. De chauffeur, de garagehouder P. S- uit Emmen, had. naar men aanneemt, bjj het naar links afslaan de bocht te kor* ge nomen, waardoor hjj op de drie bejaarde mensen inreed. Voor de vijfde maal, sedert sir John Harding als gouverneur en militair be velhebber voet aan wal op Cyprus zette, heeft h(j gisterenavond een conferentie gehad met de leider der Cyprioten, aarts bisschop Makarios. De conferentie werd belegd in de aartsdiaconie van Nicosia en werd gehouden met gesloten deuren, terwijl de Britse troepen een cordon van wachtposten en prikkeldraadversperrin gen hadden gelegd rond het gebouw, dat gelegen is tegenover het Griekse consu laat. Een officiëel communiqué dat na af loop van de besprekingen werd uitgege ven verklaarde, dat beide autoriteiten van gedachten gewisseld hadden over de po litieke en constitutionele toekomst van het eiland en dat zij overeengekomen wa ren elkaar binnenkort weer te ontmoeten (waarschijnlijk aan het eind van deze week). De Sovjet-Russische ambassadeur in Bonn, Valerian Zorin (tweede van links) heeft in de villa „Hammerschmidt" in Bonn zijn geloofsbrieven aan bondspre sident Heuss aangeboden. We zien hier v.l.n.r. de minister van buitenlandse za ken van de Bondsrepubliek, Von Bren- tano, Valerian Zorin, een tolk en bonds president Heuss. R ZIJN POLITIEKE wensen, welke geen andere bestaansgrond lijken te hebben dan het simpele feit, dat zij nu eenmaal worden gewenst. De gedachte aan een kameruitbreiding is nogal popu lair in de Tweede Kamer. De reden waar om is niet zeer duidelijk. Natuurlijk de omvang van de parlementaire arbeid is groter geworden; verschillende kamer leden hebben in Europese parlementaire instituted een soort nevenfunctie gekre gen; en ook overigens laten zij zich in het buitenland geenszins onbetuigd. Maar tegenover dergelijke overwegin gen staan andere, welke aan die eerste bewijskracht ontnemen. Zo heeft de om vang van de parlementaire werkzaam heden vrijwel niets te maken met een groter aantal kamerleden. Het is een wel bijzonder simplistische redenering, als men zou willen staande houden, dat bijv verdubbeling van de hoeveelheid arbeids uren van het gemiddelde kamerlid onge daan zou kunnen worden gemaakt door nu het aantal kamerleden te gaan verdub belen. Nog altijd is waar, dat een parle ment voor een groot deel bestaat om te luisteren naar wat men elkaar te vertel len heeft; en de tijd, in beslag genomen door het luisteren naar wat anderen te vertellen hebben, maakt een vlotte kans groter te worden, naarmate het aantal dier anderen grooter wordt. Als 150 men sen praten over een hoeveelheid zaken hoe groot die hoeveelheid nu ook moge zijn, dan duurt dat waarschijnlijk langer dan als slechts 100 mensen daarover pra ten. De plaatsvervangende minister voor industrie van India heeft verklaard, dat India een Amerikaans aanbod van 100.000 ton tarwe voor overstromingsslachtoffers van de hand heeft gewezen, omdat Ame rika toezicht wenste te houden op de verdeling van het graan. De door de Amerikanen gestelde voorwaarde maakt volgens de minister inbreuk op het pres tige van India. Premier Nehroe had dui delijk gemaakt, dat India geen hulp kan aanvaarden, die met „neerbuigende min zaamheid" wordt gegeven. AAR is dan niet het verdelen van de werkzaamheden binnen de fracties gemakkelijker, naarmate de fractie groter is? Bij de kleine fracties zal dit wel zo zijn; doch deze bleken juist het minste enthousiast over het denkbeeld dei kameruitbreiding. Zij hebben ongetwijfeld ervaren, dat het ook zijn grote voordelen heeft om niet te vervallen in een toene mende specialisatie in de taak van elk kamerlid. Niemand zal betwisten, dat zekere arbeidsverdeling nodig en nuttig is; niemand zal betwisten, dat in bepaalde sectoren van het politieke werk speciali satie in deskundigheid tot op zekere hoog te onmisbaar is. Maar het ware toch een zeer aanvechtbaar argument voor kamer uitbreiding, als men deze zou nastreven met het doel de arbeidsverdeling nog ver der voort te zetten dan nu al het geval is en om nog meer specialisten in de ka mer te halen dan er nu al in zitten. De nadelen spreken reeds nu vrij sterk in de grotere kamerfracties. De afstand tussen de zeer weinige algemeen-politieke figu ren en de betrekkelijk talrijke „vak-ka merleden" wordt zodoende veel te groot: de vakkamerleden gaan ondanks de P.B.O. vaak lijken op belangenverte genwoordigers, terwij] alleen nog de wei nige algemeen-staatkundige figuren naar buiten het geheel lijken te beheersen. Het bezwaar gaat niet zozeer uit naar die kamerleden, die uitblinken op een be paald terrein, zoals defensie of financiële politiek of justitiële wetgeving. Het be zwaar gaat veeleer uit naar specialisten- groepsvertegenwoordlgers en naar een zodanige werkverdeling, dat behoudens enkele algemeen staatkundige aspecten, welke dan de fractieleider behandelt het werk in min of meer afgesloten delen wordt opgedeeld, waarbij ieder zich prak tisch zal beperken tot zijn eigen domein- tje. De beperking van de spreektijd per fractie maakt het dan vaak bijzonder moeilijk voor de niet-„speciaüst" om de zaak in openbare discussie te brengen. Het euvel neemt toe, naarmate het aantal fractieleden groter wordt. Een fractie van 30 of 32 man dwingt al tot een grote mate van vaste taakverdeling; bij een fractie van 45 of 48 man wordt dit alleen maar erger. Ook het interne fractie-overleg krijgt dan een stroever en zakelijker ka rakter. De gedachte van een club ver dwijnt dan nog meer, om plaats te maken voor een soort organisatie. Het buitenlandse werk wordt naar onze indruk overschat. Ook al moge het nuttig zijn, dat een kamercommissie een bezoek brengt aan Israël, het is geen verlies, als zij zulks doat in de vakantietijd. Dat en kele kamerleden regelmatig werk hebben in Straatsburg is prachtig en ongetwijfeld bijzonder nuttig, maar het kan kwalijk worden beweerd, dat het buitenlandse werk op dit ogenblik tot uitbreiding van de kamer dwingt. VOOR DE Eerste Kamer lijkt ons de idee der kameruitbreiding noj moei lijker te verdedigen. Hier toch zijn de fracties veel minder georganiseerde en veel vrijere clubs; heel de stijl van de Eerste Kamer zou worden aangetast, als dit zou veranderen. En hier geldt dan ook zeer in het bijzonder, dat uitbreiding van het aantal leden zal leiden ofwel tot lan gere beraadslagingen ofwel tot sterkere arbeidsverdeling binnen de fracties. Noch het een, noch het ander kan o.i. aantrek kelijk zijn. De Eerste Kamer zit overigens met deze hele zaak, waarvoor zij ten dui delijkste weinig gevoelt, in een vervelend parket. Dit geldt temeer, nu de zakelijke argumenten voor kameruitbreiding sedert 1952/53 minder overtuigingskracht hebben dan toen. Juist de omstandigheid, dat het verlangen naar kameruitbreiding is gaan rieken naar een prestige-kwestie maakt de zaak zo onprettig, allereerst voor de Eerste Kamer. Maar wat liefst voorkomen zou moeten worden, is een verwerping door de Eerste Kamer in tweede lezing; als zij zou zien aankomen, dat het ontwerp in tweede lezing bij haar de twee-derden meerderheid niet zou halen, moge zij het dan verwerpen ia eerste lezing.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 1