Koel en nuchter nam Ronnie Adams de Rally en het miljoen mee naar huis Laren struikelde over een stevige Amsterdamse barricade DE XXVIe RALLY NAAR MONTE CARLO (8 SLOT) Gatsonides beste Nederlander met achtste plaats Olympisch vuur ontvlamde in tempel van Jupiter Venlo-aanval is van de kook; sprekende DKS -zege op PW Norton Williams won toch weer Elinkwijk's winnende doelpunt leidde tot groot tumult Onze tennis-ploeg werd te Brussel met zware cijfers verslagen i." Gelieime controle bleek Brulboei" te machtig Ronnie best, maar b.v. Verzijl... Tienden van seconden Noodweer gewenst Brokkenhuis Optocht van „zieke" auto s Geheimzinnigheden 0111 de geheime controles Algemeen klassement Moeilijk aanpassen voor onze spelers f Moeizame Venlo-zege Hilversum net gedijk In Hilversum heeft het geducht gespan nen tussen de zwarte Hilversummers en de mannen uit Bilthoven. Vóór rust scoor de Eddy Zwier voor SCHC. Eerst vijf mi nuten voor tijd gelukte het linksbuiten Duyster één punt voor zijn club te rel den. DKS gebaat AMERIKAANSE ATLETE IN 5.8 SEC. OVER 50 YARDS Geersen - terug op de sulky - zegevierde SVV zou gelijk spel wel hebben verdiend Uitslagen SWITCH-PROBLEEM VOOR ORANJE-ELF OPGELOST 1» MONTE CARLO, zondag. Door MARTIN W. DUYZINGS „Rien ne va plus". De XXVIe Rally naar Monte Carlo behoort tot het verleden. Wanneer ge dit leest hebben wij, de overlevenden, onze jaarlijkse klim naar het zonovergoten pleintje van het paleis van Son Altesse Prince Rainier III gemaakt ten einde toe te zien hoe Ronnie Adams, een kleine, stille, donkere Ierse garagehouder, die met zijn Jaguar van Glasgow kwam teneinde, koel en weloverwogen, enige dozijnen vorstelijk gehonoreerde en met alle comfort omringde fabriekscracks grondig te vloeren, de moesson van bekers, plaquettes, medailles en franks overleefde en vervolgens heeft men ons, nog éénmaal, verzameld aan het wijd en zijd befaamde „diner de gala" dat, met Uw welnemen, gemeenlijk van de oesters tot tegen het och tendgloren van de volgende dag pleegt te duren. Dan, dinsdagochtend, stroomt, zoals ieder jaar, Monte Carlo grondig leeg. Zij, die nu precies een week geleden uit alle uithoeken en alle windstreken van Europa kwa men, klimmen in dat wat er van hun automobielen nog over is en beginnen de weg-terug. Er zijn er, die naar Scandinavië, of naar Helsinki, of naar Lliandrod Wells gaan. Er zijn er, die, als ze eenmaal op hun basis zijn teruggekeerd, ontdekken zullen, dat ze, afgezien van de nogal tijdrovende voorbereidingen, met deze XXVIe Rally naar Monte Carlo drie volle weken hebben verdaan. Er strafpunten vallen cn wij hoopten dat Ne derland, met enige uitstekende stuurlui in de race, aan die strafpunten ontkomen zou. Helaas: er héérste zaterdag geen noodweer in de Aipes Maritimes. Er viel zoals gezegd, een droevige druil- regen in Monte Carlo. Er viel bovendien wat natte sneeuw op de Turbie en er lag, van de vorige nacht, nog wat ijs in som mige hairpins. En de Turbie zat verder van boven tot onder verscholen in een grauwe mist. Er vielen dan ook straf punten. Er vielen bovendien nogal wat brokken. zijn er die, na alle rally-ontberingen, nu nog eenmaal dwars door de winter en West-Europa moeten met auto's, die een week geleden glimmend als paradepaarden in Lissabon, in Stockholm, in Miinchcn, in Athene aan de start stonden en die nu, slechts enkele etmalen later, zelfs voor de sloper niets moois meer zijn om er naar te kijken. Er zijn er die, terwijl ze gisteren, zaterdag, hier in Monte Carlo door een droeve druilregen liepen en het vorstendom van Son Altesse al zijn kleur en al zijn kla tergoud verloor, zodat het, als men het Casino, de palmen en het weelderige privéjacht van Aristotele Onassis in het haventje wilde wegdenken, nauwelijks veel op Laag- halerveen in de duistere dagen voor Kerstmis be^on te lijken; er zijn er, die hardop ten overstaan van belang- langstellende getuigen gezworen hebben dat ze, gezien de kosten, gezien de brokken en gezien het feit, dat ze toevallig niet Ronnie Adams heten, wel niet meer voor een Rally naar Monte Carlo te strikken zullen zijn. Pierre Taffe, de man die het allemaal organiseert se dert het eens zo machtige en gepolijste mannetje Noghuès ietwat abrupt achter de decors verdween, loopt niettemin blozend door het vorstendom. Pierre Taffe ként zijn rally en bovendien zijn pappenheimers. Volgend jaar zullen er opnieuw een kleine vierhonderd glanzende auto's aan de start staan in alle uithoeken van Europa. De raly naar Monte Carlo is, in zekere zin, een koorts. Wie er eenmaal door gegrepen is, hij heeft wel enige moeite er zich definitief aan te ontworstelen. GOED l, en voor het overige stelt ge er vermoedelijk wel prijs op te weten te vernemen hoe het tenslotte kwam, dat Ronnie Adams en zijn Jaguar met frs 1 200.000, een pakhuis vol edele meta len en de XXVIe Rally naar Monte Carlo aan de haal ging. Het is in feite, een bijzonder simpele geschiedenis. Deze verslaggever vertelde u reeds aan de hand van de avonturen van de „Brul boei" dat, in tegenstelling tot de algemeen heersende verwachtingen, slechts een enkele sector van het traject Parijs—Mo naco, namelijk de sector Chambery-Gre- noble een vrolijke keuken vol dartel in het rond vliegende strafpunten veroor zaakte. De rest was, bij Chambery Gre noble vergeleken, min of meer gesneden koek, ook al behoeft ge dat met al te let- terlijk te nemen en ook al kan het in de praktijk wel eens tegenvallen als ge, na vier etmalen, verzocht wordt m een Al pentraject, dat men gemakshalve voor het normaie verkeer maar niet heeft afgeslo ten en waarin ge aldus achter 'edere hairpin een tegenligger alsmede het einde uwer dagen kunt vinden, moyennes te draaien van zestig kilometer en meer Ronnie Adams behoorde tot deveertig uitverkorenen, die zelfs tussen Chambeiy en Grenoble aan strafpunten ontkwamen. HU schijnt het, mét de andere Glasgow- starters, daar wel wat gemakkelijker ge had tehebben dan b.v. de Stockholm- karavaan, die de Col dn Granier en de Col de Bucheron nemen moesten m een van de hardnekkigste mistbanken welke we ooit in een Monte Carlo-rally hebben ontmoet; en ge moet ons maar met van overdreven nationaal chauvinisme ver denken als we beweren, dat de prestatie van Wim Verzijl en dr. v. d. Ber-gh die met hun kleine, doch pittige Fiat met ons uit Stockholm kwamen en die, mist01 geen mist, op de Col du Granier hun strafpuntenregister blanco hielden, be duidend groter geweest moet zijn dan die van Ronnie Adams, de kleine vrachten Ier die, met al de Jaguar-paardekrachten onder zijn motorkap en zonder een spa^e mist op zijn weg te ontmoeten gaarne bereid is om toe te geven dat hu zich tussen Chambéry en Grenoble geen bla- ren in de handen heeft gereden. Veertig strafpuntlozen dus. Men rangschikte hen vrudag, nadat d rekenmachines der organisatoren buna M uren lang op volle toeren hadden gedraaid op de eerste plaats aan de hand van de bereikte resultaten in de daal- en rem proef op de Mont des Mules, waarbij tien den van seconden opnieuw helaas een ro speelden in een monsterrit, die over vier etmalen en vele duizenden kilometers was gegaan; men rangschikte hen voorts aan de hand van de voor de deelnemers volmaakt oncontroleerbare gegevens bij de geheime controles, welke men tussen Reims en Monte Carlo over de route had gestrooid. Zo kregen we dan een voorlopig klasse ment met mister Adams en zijn kornuiten met 213 punten aan de leiding, vrq dicht gevolgd door de Duitse Mercedes van Schock—Moll en de Franse D.K.W. van Grosgogeat die op dat moment, als zijnde afkomstig uit Nice en diensvolgens kind aan huis op het bergcircuit waarop zater dag de beslissing zou moeten vallen, veel betere kansen op de overwinning leek te hebben dan de Ier en de Duitser. Voor het overige mocht vrijdag, bij het bekend maken van het voorlopig klasse ment ook Nederland niet mopperen, zaten Maasland en Rob Slotemaker, de jongsten der Nederlandse deelnemers, zowaar op de achtste plaats, Verzijl en dr. v. d. Bergh deelden met Maus Gatsonides en diens Franse co-équipier Becquart de veertien de Plaats en ook Taks Mercedes, hoewel kansloos voor de eindoverwinning, maakte nog altijd een behoorlijke kans om als n-- zaterdag op dat bergcircuit inderdaad hard tegen hard zou gaan, nog naar dej eerste tien van het algemeen klassement op te rukken. Voor de rest was voor de Nederlandse deelnemers de XXVI Rally naar Monte Carlo op dat ogenblik al gereden. Onze Brulboei" die, naar de wedstrijdcom missarissen ons haarfijn uitlegden, een geheime controle in de straten van Gre noble met wat al te veel haast was ge passeerd en die daardoor nog wat extra- strafpunten op haar rekening kreeg, werd verlost uit het pare ferme en ver- volgens broeden wij. onder aanvoering j van K.N.A.C.-sportcommissaris J. van Haaren dan met zijn allen listige tac tische plannen uit voor de laatste, be slissende klassementsproef van zaterdag, 240 kilometers over een zeer moeilijk en bergachtig traject met de Turbie, de Turini, de Castillon, de Braus en meer van dat verraderlijks en het zou over dreven zijn te beweren dat we niét met de mogelijkheid van een Nederlandse overwinning in het diepste geheim volop rekening hielden. Het enige wat we voor de eindoverwin ning in ieder geval nodig hadden, was een noodweer! Maus Gatsonides, die bjj zijn voorberei dingen voor zo'n rally niet van halve maatregelen houdt en die weken te voren dan ook speciaal naar de Rivièra geko men was teneinde het bergcircuit haar fijn te verkennen, wist uit ervaring wel zeker, dat bjj slechte weeVsomstandighe- den een gepeperd moyenne op dit zware circuit, waarbij men op de havenklap gehinderd werd door het normale verkeer, niet of nauwelijks te draaien zou zijn. Dus zouden er, bij slecht weer, stellig Pat Moss, die de kunst van het rallyrij den van haar befaamde broer Stirling heeft geleerd, dook met haar Austin en met haar begeleidende lady's een hiarpin uit en landde met vier wielen in de lucht een etage lager. Salvador Bas Fabregas, de zo temperamentvolle Spanjaard, die enige jaren geleden, toen we met het „Kanon" uit Lissabon startten, een half uur voor het begin van de rally zijn auto mobiel al aan flarden reed en die nu met een Mercedes 300 SL ad f 40.000 of daar omtrent zowaar heelhuids van Rome naar Monte Carlo gereden kwam. keerde na afloop van het bergcircuit op de Moyenne Corniche terug met een klomp luid krij send oudroest, waarmee zelfs de experts van de beroemde fabrieken te Untertürk- keim behoorlijk wat moeite zouden hebben er een Mercedes in te herkennen. In totaa. telde men veertien crashes, gelukkig zon der ernstig lichamelijk letsel. En dat viel niet alleen toe te schrijven aan het feit, dat de fabrikanten van auto mobielen tegenwoordig wel stevige car rosserieën bouwen, doch vooral aan de omstandigheid, dat men dit jaar voor het eerst in de rally een uitvoerig en nuttig gebruik heeft gemaakt van veiligheids gordels. Het bleef niet bij crashes alleen. Wie zaterdagochtend hier in Monte Car lo aan de start stond van de laatste klas sementsproef, kon zonder veel moeite ho ren. dat niet een klein deel van de negen tig uitverkoren automobielen een goed- geoutilleerde garage beter gebruiken kon dan een nieuwe scheur- en boenderpartij over meer dan tweehonderd uiterst zwa re kilometers. Wat er bijvoorbeeld onder de motorkap van Greta Molanders wagen aan geluiden allemaal geproduceerd werd hield het oorverdovende midden tussen een ver on weer en een carillno. De Noorse, die za terdagmorgen in het algemeen klassement de 29e plaats bezette en praktisch onbe dreigd was in de strijd om de Coupe des Dames (Sheila Van Damm, de winnares van verleden jaar had met haar Sunbeam op de Col du Granier meer dan elf minu ten verspeeld en was al uitgeschakeld), zakte met dit carillon, dat hooguit nog vijftig kilometer per uur kon rijden nu als een baksteen in het klassement en de Coupe des Dames kwam in handen van de Franse equipe Madelaine Blanchoud mevr.' Alziary de Roq. Zo werd het zaterdag op de Cols van de Alpes Maritimes dus ook wel een optocht van doodzieke automobielen. Doch ook op dat gebied had Nederland niet te klagen. Dat Wim Verzijl één van de vier versnel lingen in zijn Fiat miste behoort tot de dingen, waarover men zich in zo'n rally niet druk pleegt te maken. Niettemin was het Verzi.il, die als eerste van de vier Nederlanders een der zeven sectoren van het bergcircuit niet in de voorgeschreven tijd haalde. De Fiat had (een tactische fout van de bemanning!) niet genoeg benzine aan boord en aangezien de enige automa tische benzinepomp in het dorp L'Escarè- ne zorgvuldig aan flarden gereden was door een der Engelse deelnemers, moest Verzijl zijn tank bij een handpompje vul len. Dat kostte kostbare minuten. Het kostte bovendien enige onverdiende straf punten, waardoor ze in het eindklasse ment wegzakten naar de overigens altijd nog zeer fraaie 21ste plaats. Ook Maasland en Slotemaker verspeel den hun plaats. Ze werd nu veroverd door Gatsonides. Maaslands Alfa kwispelde enige malen tegen de rotswand en boven dien snelden de jongelui in hun geest drift een geheime controle met te veel haast voorbij. Voor het overige werd er zondag over deze geheime controles (er waren er drie, doch aan tenminste twee van de controles zakten de officials door hun zenuwen en uit al hun gegevens viel niets meer wijs te worden), allerlei duis tere dingen gemompeld. Er schenen za terdagavond en zondag zelfs een paar protesten in de maak, d°ch daar is ten slotte om onbekende redenen toch niets van gekomen. En Ronnie Adams? Ronnie Adams reed ook in die laatste klassementsproef keurig, verstandig en met heel zijn aandacht geconcentreerd zijn klokkenwinkel. Hij voegde geen en kele strafpunt toe aan ziin totaal, zoals de meesten zijner gevaarlijke concurrenten Zo bleef, voor -at de vier eerste plaatsen betreft de stand na deze laatste proef volkomen ongewijzigd, mocht Nederland met een achtste plaats (Gatsonid-ss), een veertiende (Maasland, tevens tweede in zijn klasse), een een en twintigste plaats (Verzijl) en een negen en dertigste (Tak) zeker niet ontevreden zijn. doch zou het er stellig wel heel anders hebben uitgezien als de weergoden zich tusaen Grenoble en Monaco eens niet z.o mild tegenover deze rallykaravaan zouden hebben gedra gen. „It's all in tlie game", zei Ronnie Adams weinig origineel, doch zeer bescheiden. Men vierde hem en zijn partners met een cocktailparty. D>c nacht was lauw opeens en boven de Azuren kust hing de hemel vol met sterren. Men wandelde nog eenmaal langs de decors van een operette-vorstendom. Men proefde nog eenmaal die merkwaardige cock tail van klatergoud en charme, waar aan de Cóte en Monaco hun repu tatie te danken hebben. Het is deze cocktail, waarop ook de rally naar Monte Carlo zich voor een belangrijk deel drijvende zal blijven houden. Hetalgemeen klassement luidt: 1 Ronald AdamsFrank Bigger (Gr. Br.), met Jaguar, te Glasgow gestart, 213 punten; 2 Wal ter SchockRolf Moll (Did), met Mercedes te München gestart. 219 punten; 3/4 ex aequo Mi chel GrosgogeatPierre Biagini (Fr.) met DKW te Stockholm gestart en Peter HarperDavid Humphrey iGr. Br.) met Sunbeam te Stock holm gestart, 227 punten; 5 Wolfgang Levy- Georg Kokott 'Dldt met Volkswagen te Mün chen gestart.. 229 punten; 6 Walter Loffler- Helmut Rath (Did) met BMW te Stockholm ge start. 233 punten; 9 Per MillangEinar Jensen Payen (Fr.) met Citroen te Lissabon gestar' 231 punten- 8 M. Gatsonides (Ned.)Marcel Becquart (Fr.) met Standard te Lissabon ge start. 223 punten; 9 Per MallindEinar Jenscr, iNoorw.) met Panhard te Stockholm gestart. 234 punten; 10 Ames Ray—John Catts <Gr. BrJ met Sunbeam te Stockholm gestart. 236 put 11/12 ex aequo IngemarWollert (Zweden met Volkswagen, startplaats Stockholm en Ro ger DugatGeorges Gillard (Fr.) met Panhard, startnlaats München, 237 p.; 14 Hans Maasland Robert Slotemaker 'Ned.) met Alfa Romeo, startp^ats München. 239 p.: 21 W. G. D. Verzjj] dr. E. M. van den Rerg (Ned.V met Fiat, startplaats Stockholm 248 p.; 29 Madelem« Blanchoudmevr. Alziary de Roq (Fr.) met Porsche, startplaat'1 Lissabon. 261 p., winnares Couoe des Dames; 39 W. TakF. van der Vluc.t (Ned.) met Mercedes. 331 p. In totaal werden 72 ploegen geklasseerd. Klassement Coupe des Dames: 1 Madele'ft Blanchoudmevr. Alziary de Roq (Fr.) mot Porsche, startplaats Lissabon. 261 punten; Gilberte ThirionLisse Renaud (België) mot Renault, startnlaats Lissabon, 332 punten; 3 Nancy Mitchell (Gr. Br.) met M.G.. startplaats Stockholm. 678 punten. De winnaars in de verschillende categorief-n en klassen zijn: Eerste categorie (normale serie toerwagent» le klasse 'boven de 2000 c.c.l: 1 AdamsBigger 'G.B.) met Jaguar, startplaats Glasgow; 2e klasse '1300—2000 c.c.): 1 CourtesCourt Paven (Fr.) met Citroen, startplaats Lissabon; 2 Maas landSlotemaker (Ned.) met Alfa Romeo, startplaats München. 3e klasse (750—1300 c.c.t: 1 Grasgogeat— Biagini (It.) met DKW, startplaats Stockholm. 4e klasse 'onder 750 c.c.): 1 CottonLeclevc (Fr.) met Panhard. startplaats Parijs. Tweede categorie (speciale toerwagens en groot toerisme wagens): le klasse (boven 2000 c.c.): 1 ChironLongo (Monaco) met Laneia. startplaats Rome: 2 RoqueSanglas (Spanje) met Lancia, startplaats Lissabon; 3 TakVan der Vlugt (Ned.) met Mercedes, startplaats Stockholm: 2e klasse (1300—2000 c.c.): 1 BoylPt (Fr.) met Alfa Romeo, startplaats Parijn. 3e klasse (750—1300 c.c.): 1 Gacon—Arcan 'Fr.) met Porsche, startplaats Lissabon; 4e klasse (onder 750 c.c.): 1 Monraisse—Feret (Fr.) met Renault, startplaats Lissabon. ROME, zondag. Met groot ceremonieel heeft de burgemeester van Rome, de heer Sal- vatore Rebecchini op de heuvel van het Capitool het vuur ontstoken dat, na te zijn overgebracht naar Cortina d'Ampezzo, tijdens de hele duur van de Olj'mpische Winterspelen zal blijven branden. Het eerst ver spreidde het zijn licht in de ruine van de oude tempel van Jupiter, waar het opvlamde in een bronzen schaal, een lamp die uit de eerste eeuw vóór onze jaartelling dateert. Het werd door een voetknecht in zestiende eeuws kostuum naar het paleis van de senaat gedragen. Vijfhonderd dui ven wiekten omhoog in de stralende zon, de Olympische vlag met de vijf ringen werd aan de mast van het Capitool gehesen onder fanfares, van trompetters en een muziekkorps van de politie speelde de Olympi sche hymne. Daarna hield de burgemeester een toespraak tot een groot gehoor van diplomaten, vertegenwoordigers van de landen, die aan de Spelen zullen deelnemen, leden van het Italiaanse parlement, hoofdofficieren van leger vloot en luchtstrijdkrachten en Italiaanse atleten en oud-atleten. Hij herinnerde aan de oude Griekse traditie welke meebracht dat, wanneer het Olympisch vuur eenmaal was ontstoken,onmiddellijk een einde kwam aan de onenigheid tussen Helleense steden en families. Thans werd, met het vuur, de hoop uitgesproken op vrede en eendracht tussen alle volken van de wereld. Na een groet te hebben gebracht aan de stad Rome ontstak de bur gemeester een fakkel aan het vuur in de bronzen schaal en overhandigde haar aan de discuswerper Consolini, terwijl een koor van duizend kin deren de hymne van Rome zong. Langs de basiliek van de Heilige Maria van Aracoeli, waar kardinaal Clemente Micara de zegen uitsprak, bracht Consolini de fakkel naar de auto van Giuseppe Dordoni, winrtaar van de 50.000 meter snelwandelen op de Spelen van 1952 te Helsinki, die. de fakkel hoog boven zijn hoofd houdend en begeleid door een motorbrigade van 150 man, naar de lucht haven van Ciampino reed. In de ontvangzaal stak hij een andere bron zen lamp aan die op een marmeren voetstuk was geDlaatst en waarbij een afdeling van de luchtmacht tot maandagmiddag de wacht zou hou den. Door middel van twaalf mijnlampen, aan de schaal ontstoken, zou het vuur in een militair vliegtuig naar Venetië worden gebracht voor de tocht per estafettelopers naar Cortina, waar op 26 januari de plechtige opening van de Spelen zal plaats vinden. (Van onze tennis-medewerker) BRUSSEL, zondag. Niet alleen in cijfers maar ook in spel is de eerste wedstrijd van onze interna- tionele tennissers in het nieuwe jaar een teleurstelling geweest. Er is. zonder over drijving, een verklaring, die tevens een verontschuldiging is: de overgang van het trage gravel van de tennishal Marlot naar het snelle rubber-plastic van deze magni- in aren's gelijkmaker tegen Amsterdam, ingeslagen door Dick Loggere, geheel op de voorgrond. (Van onze hockey-medewerker) Er was ondanks de bolle westerstorm veel volk naar de Eemnesserweg gekomen, om Laren kampioen te zien worden doch men kwam bedrogen uit! De titel-pretendenten zijn over de oersterke Amsterdamse verdediging gestruikeld cn het heeft er zelfs even op geleken, dat de hoofdstedelingen deze voor Laren „beslissende" partij op hun naam zouden schrijven. Alle verdedigers van Amsterdam waren hun plaatsen vol komen waardig en zij vormden samen een muurtje, dat de Larenaars te machtig was. In het begin was ook de Amster damse aanval zeer actief en hadden de withemden een over wicht. Daaruit ontstond na 10 minuten het Amsterdamse doelpunt door de gebaarde Pannekoek en wat Laren ook probeerde het bleef 01. Na de thee werd Mulder wat meer op de proef gesteld. Tot 9 minuten voor het einde hield de nationale keeper stand. Toen nam Laren een strafcorner, die door Jan Willem van Erven Dorens hard werd inge schoten. Nóg stopte Mulder deze kanjer, maar de bal bleef in een kluwen van spelers hangen en toen was het Dick Loggere die nog een gaatje vond voor de gelijkmaker. De stand in West is nu: Laren 13—20 Hilversum 12—10 HHYC 12—16TOGO 11— 9 BMHC 1315 Amsterdam 11— 9 SCHC 12—12 Groen Geel 12— 5 In Bloemendaal was Groen Geel bij BMHC te gast en verspeelden de Hage naars vrijwel hun laatste kans om aan degradatie te ontkomen. Het leek daar aanvankelijk niet op. Groen Geel begon uitstekend en drong BMHC terug, waarbij de gebroeders Hillen vooral uitstekend speelden. De oudste, de voorwaarts, wist zowaar na een kwartier te scoren, 0—1 Tot de rust ging het verder gelijk op zonder dat er werd gescoord.. In de tweede helft spéeldé BMHC en vooral Henk Bouwman sterker. De inter nationaal deelde keurige passes uit en uit twee daarvan wist Boom te scoren en zijn club de zege met 21 te bezorgen. (dat uitstekend bespeelbaar was) in de meei'derheid tegen hekkensluiter Rapidity. De Osser ploeg speelde fel en hard, doch kon tegen de betere techniek der gast heren ook het verdiende tegenpunt niet halen. Voor rust scoorde rechtsbinnen Haasdijk, na de hervatting midvoor Don ders voor EMHC. De stand der Zuidelijke eerste klasse: Venio ia—20 Breda 13—11 HTCC 10—15Zwart Wit 13—10 EMHC 12—12 Tilburg 11— 9 Push 12—13 Rapidity 12— 7 Beide kampioenspretendenten in Oost hebben gewonnen, waarbij echter DKS het meest gebaat is. De kampioensdrempel is nabij! DKS klopte PW met 41, een hoge score en misschien iets te hoog. Doch de Twentse Kanaries maakten een beter ge bruik van de kansen, vooral direct na het beginsignaal toen ze in 4 minuten door midvoor Rietman en Veerdig met 20 voor kwamen te staan. Voor de rust maakte Knottenbelt zeer fraai na een soloren een tegengoal. In de tweede helft heeft het tot tien minuten voor tijd ge spannen, toen heeft Rietman met twee goede goals zijn club de 41 zege bezorgd. In Nijmegen stelde Zwolle zich tegen Union uitstekend te weer. Leenen gaf Union voor rust een voorsprong van 1—0. Franssen heeft daarna de stand op 2—0 gebracht, waarna tien minuten voor tijd het alleszins verdiende tegenpunt van de stick van Albers kwam. ZutphenDeventer werd een pittige Bij indoor-wedstrijden te Washington heeft de atlete Isabell Daniels, een van de favorieten van Amerika voor de Olym pische Spelen, de 50 yards afgelegd in 5.8 sec. Dit is de beste tijd ooit op een overdekte baan over deze afstand ge maakt: 0.2 sec sneller dan de tijd die Stel la Walsh in 1930 liet afdrukken en die in 1953 door Mable Landry werd geëve naard. fieke Brusselse tennishal is te groot- Magnifiek is deze hal inderdaad. Zij troeft die te Kopenhagen en Stockholm, welke toch als model gelden. De boogvormige spanten uit één stuk (Nederlands fabri kaat!) vormen niet het minste beletsel voor lobs, het lichtelijk diffuse licht van grote egale sterkte geeft een uitstekend „zicht" en de accomodatie is luxueus, met keurige tribunes voor 1500 toeschou wers, met een restaurant enz. Bovendien is het in de hal niet kil, zoals in zovele, in de enkele Nederlandse in het bijzonder. Sinds september heeft geen onzer spe lers een wedstrijd gespeeld! Ook dit wreekte zich tegenover een Belgische ploeg, waarvan de snelers hier al een paar maanden oefenen. Qua spel was de partij van Brichant, de Belgische kampioen die Washer onttroonde, tegen Dehnert nog de beste. Brichant vatte, hoewel de wed strijdstand reeds 20 was, de partij zeer serieus op. Doorlopend zocht hij, evenals Dehnert trouwens, het net. de geboden tactiek op deze snelle baan en hier was zijn volleren dat van een speler die sterk internationaal spel gewoon is. Ook zijn backhand passings waren voortdurend een gevaar. Dehnert was gevaarlijk op do service, doch de controle op zijn ground- 'trokes was minder, Brichant won de eer- s'e set met 6—2, kwam op 4—0 in de tweede, doch een bevlieging van sterk aanvalssDel gaf Dehnert drie games ach tereen. Op 43 had Brichant een onweer staanbare service game, op iove, en hoe wel hij het eerste matchpoint te niet ge daan zag door een verrassende passing van Dehnert, won hij op het tweede de partij met 63 (6—2 63). Een winstkans voor Nederland lag er in de partij van Linck tegen Gamar, een partij waarin de tactiek van de minder snelle Linck opwoog tegen het ietwat bruuske spel van de jonge Belg. Jammer was dat Linck keer ep keer dubbele fou ten sloeg, veertien in totaal.... Hij ver loor de eerste set, ondanks 42, met 57. In de tweede domineerde zijn beter op treden lichtelijk (86). In de derde leek hij te gaan winnen, toen hij op 31 kwam en 40.15. Tweemaal sloeg hij iets te ver en na het verlies van de game kwam de kans niet meer terug: 46. Karamoy kon. op deze baan zijn varia tie niet uitvieren. Voordat hij (tegen Mezzi) daaraan toe was, had Mezzi's felle aanval hem reeds getroefd: 61 61. Goris scheen zich op deze snelle baan niet al te goed thuis te voelen. Hij kon slechts enkele malen een goede aanval ontplooien tegen Froment, doch deze, hoewel verre van een sluitend spel, was zowel aan het net als met zijn service secuurder. Hij won met 63 62. In de dubbels waren er twee partijen welke geen bepaald overwicht van de Belgen toonden. In het ene lag dit aan de Belgen zelf, want de combinatie Brichant Mezzi had stellig toch van Karamoy Linck kunnen winnen indien zij even vinnig gespeeld hadden als tegen Dehnert Linck (61 63). Mogelijk had de voorsprong van de Belgische pioeg (60) invloed op hun vechtlust. Hun concentra tie was matig en zij lieten Karamoy Linck te veel vrij spel, misten bovendien kansen, handhaafden zich in de eerste set op hun services en wonnen die set na 6 setpunten met 8—6. In de tweede lieten zij zich een voorsprong van 41 ontglip pen om tenslotte wederom met 86 te winnen, door twee dubbele fouten van Linck. Goris en Karamoy verloren met dezelf de cijfers van de tweede Belgische dubbel Moreau-Froment. Op 53 ontglipte hen tweemaal de service en dat leidde tot 68, In de tweede set hadden zij een mooie kans bij 6—5, doch Karamoy ser veerde te zacht en het werd wederom 6—8. Tenslotte een succesje voor onze dub bel Dehnert—Goris: 62 75 op Mo- reau en Troment. Waarmee dus „de eer gered was". De uitslagen waren: Enkelspelen: Brichant versl. Dehnert 62 63; Mezzi versl. Karamoy 61 61; Froment versl. Goris 6—3 62 Ja- mar versl. Linck 75 6—8 64. Dubbelspelen: Brichant en Mezzi versl. Dehnert en Linck 6—1 6—3; versl. Linck en Karamoy 86 86; Moreau en Fro ment versl. Karamoy en Goris 86 86; verl. van Dehnert en Goris 68 68. (Van onze paardensportmedewerker) HILVERSUM, zondag. In he, hoofdnummer van dc middag, de continentale draverij over 2340 m„ liet Fan Fan verstek gaan. Olga Pluto, geheel achteraan op 2400 m. vertrokken, was na één ronde al bij qe koppaarden. Doch dat bleek teveel gevergd van de trouwe mer rie. Peterhof daarentegen werd door Geersen rustig op toeren gebracht en ver beterde geleidelijk zijn positie. Toen Olga het liet zitten nam hjj de leiding over. Maar ook Geersen had evenmin als Van Leeuwen met Fan Fan verleden week rekening gehouden met de geweldige eindsprint van Norton Williams cn ook nu won deze tegen veler verwachting, in de beste tijd op het zware pad van 1.25,1- Geersen, die voor het eerst weer op de sulky verscheen, vierde zijn rentree m;i een fraaie zege van Sunny Boy waar hij overigens niét teveel moeite voor be- In Zuid won Venio te Breda met moei te (21) van de oude Bredase, die uit stekend verdedigde en eerst vlak voor tijd de zege moest prijsgeven. Vcnlo's aanval Is van de kook en als Coehorst er niet was, zou het helemaal mis zijn met. dc kampioenen. De uitstekend gestarte gast heren kregen voor de rust dpor Verheem de leiding die zij ook tegen een opdrin gend Venio tot rust konden handhaven. Daarna kwam Venio in de meerderheid. Na 20 minuten maakte Coehorst gelijk indirect uit een corner, en 13 minuten voor tijd besliste een tweede treffer van de journaHst-midvoor de strijd ten gun ste van Venio. EMHC bleef in het Eindhovens Sportpark (Van onze sport-correspondent) UTRECHT, zondag- In de vier-en-twintigste minuut van de tweede helft, toen Elinkwijk tegen SVV het (zoals achteraf zou blijken) winnende doelpunt scoorde met een kogel van Van Capelle na een hoekschop, ontstond er van de zijde der Schiedammers groot tumult. De grensrechter gaf arbiter Kiewiet te kennen, dat er geen sprake was geweest van een corner en naar ons beste weten was de bal inderdaad zonder meer uit geweest. Hoe het zjj, toen de arbiter corner gaf, had de grens rechter direct contact moeten opnemen. Nu kwam zijn protest als mosterd na de maaltijd. Later weifelde de grensrecfiter weer en toen had je de poppen aan het dansen. Kordaat ingrijpen van politie en officials voorkwam een grote vechtpartij tussen de wederzijde supporters. Toen het spel werd hervat gingen I In de twaalfde minuut namen de blauw- „u, „„cl hrar-ht enkele Schiedammers en dat geldtwitten de leiding. Zij ondernamen toen „,„.e voor Deventer dat nu 2 punten voorligt 'ukheden uitlokte - zich te buiten aan op de drageTS van de rode lantaarn intussen niet gespeeld hebben. De stand is oost is nu: D.K.S. 11—19 Deventer 10—16 Zwolle 1313 Nijmegen 1211 Arnhem Die unfair spel, maar dat duurde gelukkig slechts korte tijd. Tot het einde toe bleef de strijd echter fanatiek. De Utrechtenaren wonnen met 2—1 en 118 j kregen met die uitslag naar onze mening 10 7 j een Dup.t te fVeei. Veel heeft de strijd 96njet om het lijf gehad, al vergoedde in 10 6 <je tweede helft gedurende een vrij lange n 'periode de spanning heel veel. De gasten oe r air kampioen 1 hadden een grote schare supporters bij Be Fair is door een 3—1 op Alliance I zich. die vier grote vlaggen hadden mee- kampioen geworden van de westelijke gevoerd. Gedurende de gehele wedstrijd overgangsklasse A en moet over enkele hebben de Schiedammers op toeters ge- Union P.W. Zutphen aanval, besloten met een zeer Scherpe voorzet van topscorer De Jongh; waaruit Huntink de bal te pakken kreeg. Hij zag Westers in betere nositie staan. Een voor zet op maat volgde en Westers dook de bal achter Kouwen (1—0). Nog geen vijf minuten na de hervatting werd de stand weer gelijk. Jan v. Schijn- del zorgde op het middenveld voor het hoefde te doen de reeds genoemds tweede plaats van Peterhof en een verj dienstelijke derde plaats met de debutan te Trudi Trothan, die nog stoom te kort kwam maar er weldra zal staan. Evenals Strooper won ook Van den Berg twee coursen, de laatste met de steeds vooruitgaande Robert Taylor en met zijn lieveling Quatrième Poulain- Strooper zegevierde voor de tweede keer met Quick Fire, dus eenzelfde resultaat als verleden week. Leeuwenkamp blijkt Sita goed in vorm te hebben. De merrie repeteerde haar course keurig en won in 1.30,2, na felle strijd met Q- Deter van Zora, waarbij de foto -moest beslissen. Pupillen van Geer sen deden het met enkele tweede en der de plaatsen zeer goed. doch het leerlni- gennummer beheersten zij volkomen. De goed door Van Wegen gestuurde Querida Donum'won met overmacht en haar stal- genote Rita du Maire, gereden door Voor- baar, was beste tweede. Waaj-prijs, I960 m., 9 deelnemers: 1 Souvp- raine 'Ten Hagen) 1.34,1: 7.10, 1.60: 2 Trudel Hollandia 1.80, C 5.50; 3 Trudi Trothan 1.60 Koppel: 30.10. IJssel-prijs, 1960 m., 8 deelnemers: 1 Sunny Boy 'Geersen! 1.28,7; 1.90, 1.30- 2 Oeke 2.10, C 7.90: 3 Quelle Veine 2.30, Koppel 4.10. Apeldoorn's Kanaal-prijs, 2340 m. 12 deel nemers: 1 Robert Taylor (v d. Berg) 1.31 8- 6.70, 2.50: 2 Terraise 7.20. C 18.-; 3 Sonja Nol- ton 9.10. Koppel: 14.90. Keteldiep-prijs, 2340 m., 14 deelnemers: 1 Sita (Leeuwenkamp) 1.30.2- 4.40, 2.-' 2 Q Dete- va? ,511? 3'80- c 20-: 2 Trabant' 2.70, Kop- pel ïz.iu. Berkel-prijs I, i960 m., 10 deelnemers; 1 Quick Fon6 Jr?«op^r) 128'3: 3'30- 1-40; 2 Ria Kitrv 1.30, C 3.40; 3 Qui est ce qui 2.50, Koppel 4.70. Berkel-prijs II, i960 m.. 11 deelnemers: I Rud) Trothan (Swart) 1.30,5; 15.50, 3.50- 2 en 3 heat) Quita Scott 2.-, C 3.10 en Rina Gay 2.90, C 3.90, Koppel 10.20 en 7.40. Uddelermeer-prijs, 1980 m.. 14 deelnemers: l Quatrime Poulain (v. d. Berg) 1.26,9; 9.10. 3.-: 2 Réthy Hollandia 2.60, C 7.60; 3 Quite Heny 5.70. Koppel 6.20. Maas-Waalkanaal-prijs, 2340 m.. 9 deelne mers: 1 Norton Williams (Strooper) 1.25,1, 3.90, 1.30; 2 Peterhof 1.10, C 4.-; 3 Olga Pluto 1.10. Koppel 4.-. Maas-prijs (leerlingen), 2340 m., 8 deelne mers: 1 Querida Donum (v. Wegen) 1.29.4; 3.10. 1.30; 2 Rita du Maire 1.30. C 5.40; 3 Persim mon 1.50, Koppel 6.90. Toto-omzet 143.338,50. Het probleem van de data voor de wed strijden van het Nederlands Elftal tegen Zwitserland, België en Denemarken is door de betrokken bonden tot oplossing gebracht. De oorspronkelijk vastgestelde inleidende werk, waaruit tenslotte een data kwamen, zoals gemeld, onze tegen- mooie scherpe pass naar Maltha werd standers bjj nader inzien niet gelegen, geboren. Deze speler passeerde toen Men is het er vrjjwel over eens gewor- Kraak met een vlijmscherpe diagonale den dat Nederland op zaterdag 15 septem- weken tegen de kampioenen van de over- blazen, waartussen door van tot tijd een kogel. Later kwam dan het bovenom- ber 1956 uit legen Zwitserland zal spelen, gangsklasse B (Kampong, HDM of HGC) ratel klonk. Veel bijzondere momenten 1 schreven winnende doelpunt. Dank zij op zondag 14 October uit tegen België en spelen om één plaats ln de westelijke vielen er in deze kamp overigens niet te I tijdig getroffen maatregelen liep na het op zondag 4 november uit tegen Denemar- eerste klasse. noteren. I eindsignaal alles goed af. I ken.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 6