Chefarine,» 4-voudige bestrijding van pijnen en griep Twee doden op de weg Overzicht Eerste Kamer Gloeilampjes e Pauselijke gewapende macht Boven Nijmegen edoken en ..rolls Zandvoortse miljoenen- plan aangenomen Woensdag 25 januari 1956 gedraaid Twee weken geëist tegen jonge vlieger Raad wil evenwel geen over brugging van Noordboulevard PRINS BERNHARD IN DE V. S MOZARTS GEBOORTEDAG Geen onthoudingsdag in Salzburg 3 EN Uniformrijkdom BEROEMDE GENEESMIDDELEN ik ÓEN TABLET (Advertentie) Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderen I De 4 geneesmiddelen van Chefarine „4" worden in de hele wereld op grole schaal gebruikt. Tezamen in één tablet verenigd werken zij bijzonder snel, krachtig en weldadig, zelfs wanneer andere midde len falen. m u „Ik betreur het, dat de krijgsraden voor deze feiten doorgaans voorwaardelijke straffen of 'n geldboete opleggen, zeide de advocaat-fiscaal bij het hoog militair ge rechtshof in zijn requisitoir in de zaak tegen de 23-iarige res. luitenant-vlieger H.W.H. uit Nijmegen, die, zo luidde o.m de dagvaardiging ,,in afwijking van zijn opdracht boven zijn woonplaats kunst- vluchten heeft vertoond". De krijgsraad had hem hiervoor een boet van f 200 subs. 30 dagen gevangenis straf opgelegd, doch de auditeur-militair was van dit vonnis in appèl gegaan Tweemaal was hij met een Meteor van het 322e squadron boven de stad geweest waar zijn ouders en verloofde woonden: de eerste maal op 15 juni jl en de tweede maal begin oktober. Die eerste keer was hij boven de bebouwde kom een duikvlucht begonnen en hij had deze, volgens ooggetuigen, doorgezet tot ongeveer 200 meter. Dit laatste ontkende hij echter daar zijn hoogtemeter, volgens zijn zeggen de minimum toelaatbare hoog te van 400 meter nog niet had aangewe zen. Ooggetuigen hadden echter de letters op zijn vliegtuig kunnen lezen, wat voor de president aanleiding was op te merken, dat hij dan toch zeker beneden de 400 me ter was geweest. De tweede keer had hij enige „rolls" gedraaid, naar hij zeide bo ven de Betuwe, doch volgens oggetuigen boven de bebouwde kom van de stad In beide gevallen was hij op een oefen- vlucht geweest, waarbij zijn opdracht was de stad Nijmegen aan te doen. De jeugdige vlieger is thans gedemobi liseerd. doch de advoeaat-fiscaal vond dit geen aanleiding (ook al uit het oogpunt van generale preventie om met de straf maat daarmee rekening te houden. Hij eiste een gevangenisstraf van twee weken. Uitspraak over een week. len (alen. TEGEN PIJNEN MM ftfeigP 20 TABLETTEN B5 el "S-GRAVENHAGE, 24 februari 1956 Het stond, gezien de schriftelijke voor bereiding. reeds van te voren vast, dat de Eerste Kamer het wetsontwerp tot invoe ring van de mogelijkheid van adoptie zou aanvaarden, ook al waren er na de wijzi gingen. welke de Tweede Kamer had aan gebracht nog enkele bezwaren overgeble ven. Voor de K.V.P. was dit. zo betoogde mr Witteman, het beginselbezwaar, dat ouders en kinderen van nature bij elkaar behoren en dat men dit natuurlijke verband niet op één lijn kan stellen met het psychische verband, waaraan de leden van de P v. d. A. in het Voorlopig Verslag de voorkeur hadden gegeven. Mej. Tjecnk Willink (P.v.d.A.) bestreed echter deze mening door erop te wijzen, dat haar partijgenoten deze twee zaken niet op één lijn stellen, maar dat zij al leen niet bereid zijn de psychische relatie op te offeren aan een natuurlijke band, die geen enkele betekenis heeft. Een zui ver materieel standpunt dus, dat de heer Witteman nu juist niet kon delen. Herroeping De katholieke woordvoerder memoreerde dat in het rapport van de commissie— Petit, wordt gesteld dat adoptie ongedaan moet' kunnen worden gemaakt ook dooT de natuurlijke ouders, zelfs al kunnen deze dan niet in de ouderlijke macht wor den hersteld. In verband daarmede be treurde hij het dat de onbeperkte moge lijkheid tot herroeping van de adoptie in de Tweede ftamer niet was aanvaard door de verwerping van het amendement— Van Rijckevorsel (dit amendement werd toen Gistermorgen is de 74-jarige voetgangei J. de B. op de Nassaukade te Amsterdam onder een tram geraakt. De man is ter plaatse overleden. Maandagavond is <je 58-jarige bromfiets- rijder C. van W. uit Borne op de Dene- kamperweg in de gemeente Losser aan gereden door een auto. bestuurd door een zekere B. uit Enschede. Van W. werd zwaargewond naar het r.-k. ziekenhuis in Hengelo overgebracht, waar hij gister nacht is overleden. •een- raar- van mP- te in een 3.7 elfde Japans atoomschip. In Japan zullen te gen de zomer plannen gereed zijn voor de bouw van een atoomschip, dat zowel voor passagiers als vracht geschikt zal zijn. De turbine zal in zoverre een ver betering op die van de Amerikaanse atoomduikboot Nautilus" zijn. dat zij met helium wordt aangedreven in plaats van met stoom. Na een urenlange discussie heeft de Zandvoortse gemeenteraad dinsdagavond het voorstel van B. en W. aangenomen om aan de stichting ..Recreatieoord Zandvoort tot 1 januari 1957 optie te verlenen op de terreinen die in het goedgekeurde weder- opbouwplan zijn bestemd voor het zoge naamde boulevard- of zomercentrum. De gemeente Zandvoort behoudt rich echter het recht voor om de naast het afgeba kende gedeelte gelegen gronden te ver kopen. Voorts stelt men de conditie dat het verkeer op een behoorlijke wijze door gang moet hebben en dat het wederop- bouwplain oreeies moet worden aangehou den wat de grenzen betreft. Na een uitvoerige bespreknig werd met 14 tegen 1 stem aangenomen een voor stel van de stichting kenbaar te maken, dat de Zandvoortse gemeenteraad op prijs zal stellen indien men de overbrugging van de Noordboulevard zal laten verval len. De kosten van dit plan worden op ongeveer 20 miljoen gulden geraamd. Het nu aangenomen plan omvat de bouw van twee zijvleugels met restaurant en win kels en flatwoningen met een maximum inhoud van 500 kubieke meter. De hoogte van de twee torenflats zal maximum tot tien etages reiken. Daarnaast wordt ge bouwd een cinerama-theater en een on dergrondse garage. dat in de boezem van de Democratische Unie is overeen gekomen, dat de commu nisten slechts maximaal 20 van de 300 parlementszetels zullen krijgen. Het is zeer goed mogelijk, dat Papandreou dit alles heel eerlijk meent, maar intussen biedt hij hier aan de communisten toch maar de kans waarop zij sinds 1949 hopen en die in de huidige wereldsituatie geheel overeenkomstig de door Moskou gedic teerde koers is: op „legale" wijze In de democratische instellingen binnen te drin gen. HOEZEER deze huidige gang van za ken naar de zin is van de Griekse communisten, blijkt over duidelijk uit de inderdaad verba zingwekkende concessies, die zij aan de met ben samenwerkende par tijen hebben gedaan. Hier in deze mo gelijkheid, dat de communisten in Grie kenland weer officieel hun woord kunnen gaan meespreken ligt een allerminst denkbeeldig gevaar. Ondergronds bestaat er nog steeds een niet te onderschatten communistische organisatie, en de Griekse bevolking heeft grote redenen tot ontevre denheid, gezien de zeer grote armoede en de wrevel, die alom bestaat over de wijze waarop de kwestie-Cyprus zich ontwik keld heeft. Het meest opmerkelijke is hierbij even wel, dat alle partijen, die zich tot het I volksfront bekend hebben (dus. niet alleen de communisten!) de kwestie-Cyprus en de ressentimenten tegenover Turkije en GrOot-Brittannië uitbuiten om hun cam pagne hoofdzakelijk te richten op het aan prijzen van een neutralisme ten opzichte van de beide wereldblocs. Op Tito en Nas ser wordt daarbij gewezen als op voor beeldige politici, die er in slaagden beide bloes tegen elkaar uit te spelen. Het is zeker onjuist om te zeggen dat deze hou ding voortvloeit uit beïnvloeding door de kleine communistische EB A-partij, doch desalniettemin ligt hier toch juist de reden in dit neutralisme waarom dit volks- front-avonturisme met bezorgdheid bezien moet worden. Overigens moet opgemerkt worden, dat indien, hetgeen op het ogen blik niet zeker doch zeer wel mogelijk schijnt, de kwestie-Cvprus tot een snelle oplossing komt. de grond voor een groot deel onder de voeten van de volksfront- partisanen wegvalt. Verheugend is het te constateren, dat premier Karamanlis, die in deze dagen juist een begin maakt met zijn verkie zingscampagne, een overweldigend en on verwacht groot succes heeft geboekt met zijn redevoeringen, waarin hij maatrege len voor economisch herstel aankondigt en pleit voor het behoud van de allianties met het Westen. de echt- een nvol- bben mae- dan wend it hij affen had een die e hij lis. :e de met t za- prof. ■s en bo- jding zijn, Hij r fe- Prins Bem.hard is dinsdagavond per vliegtuig uit Houston (Texas) in Wash ington aangekomen voor een niet-officieel bezoek van d,rie dagen. Daarna keert hij naar Nederland terug. Hedenmiddag zal de Prins aanzit ten aan een noenmaal, dat aangeboden wordt door senator Mnnroney van Okla homa. 's Avonds is Prins Bernhard ere gast op een diner $at de Nederlandse am bassadeur in Washington, dr. J H. van Rooijen, anbiedt. De 200ste verjaardag van de geboorte van Mozart, vrijdag a.s.. 27 januari, heeft mgr. Rohracher, aartsbisschop van Salz burg tot feestdag uitgeroepen Het ont houdingsgebod is voor die dag opgeheven 's Morgens wordt in de Dom van Salz burg e©n pontificale mis opgedragen waarbij o.m. de bondspresident en leden van de regering aanwezig zullen zijn Alle kerkklokken van Salzburg, de geboorte stad van de componist, zullen op die dag luiden van 12 tot 12.15 uur. rver- litle- boete 250 an onze Romeinse correspondent) ering oord- bin- wor- mil- voor le te etten jaren zijn, inden met 1 ook Sov- aan- rbin- ichau msa" ische Kopenhagen Ruim vier jaar geleden werd een vrouw, die op een avond rustig in de deur van haar woning stond, aangevallen door een uil. Gisteren is ze aan de gevolgen van de venijnige beten en krabben van de vogel overleden. Mevrouw Elsa Nil- sen was. sinds haar dit overkwam, voortdurend bedlegerig geweest en de wonden, die de uil haar had toegebracht, wilden niet helen. Tot dan tenslotte een infectie zich door haar lichaam ver spreidde, die haar leven tot een einde bracht. Emmer Compascuum Op haar vierenzeventigste verjaardag viert Aaltje Luikens een zeldzaam ju bileum. Want op die verjaardag, dins dag 7 februari, is het zestig jaar ge leden dat zij als hulp in de huishouding kwam bij de familie Middel, die vroe ger te Musselkanaal woonde eri thans te Emmer Compascuum. Bjj haar gouden huishoudhulpjubileum ontving zij des tijds reeds een koninklijke onderschei ding. Melbourne Australië) Snoepgoedfabrikanten hebben een kin derfeest georganiseerd, met de bedoe ling te weten te komen, wat de kinde ren nu het liefste hebben. Wel, ze zul len het nu zeker weten. Om te begin nen waren er 1500 gasten, 1000 meer dan er uitgenodigd waren, hetgeen in de grote mensenmaatschappij ook wel eens voorkomt. Vervolgens verzwolgen de lieverdjes binnen een uur: 8000 gebak jes. 340 liter limonade, 50 kisten bana nen. 80 kisten ananas, 80 blikken bis cuits, 318 liter ijs en verder nog enige heuvels snoep in allerlei soorten. Marlborough Engeland „Ik heb nog steeds maagpijn", zei de boer tegen de apothekersassistente, „en het is eigenlijk nog véél erger gewor den sinds ik die poeder inam, die u me gaf". En de man vroeg verontrust of de juffrouw zich bij de samenstelling van bet recept van de dokter niet vergist had Bestaat niet", zei de assistente vastberaden „en ik zal het u bewijzen, ijc neem zelf ook zo'n poeder in". Drie uren later was ze dood en de boer ligt in het ziekenhuis. Hij brengt er het leven mischien af, maar wel heel dui delijk was, dat de assistente zich fataal vergist had. laam, rking, ering, roord, 'oord, h ge- aan- ak. ird, 3 sel, 6 naam, n Ja- grote 26 in (Fr.), 32 W-VWl üyK gala-uniform i;«NÊÏF't»9ff do reusachtige berenmuts was gesteld Eerst na de schepping van de nieuwe Vaticaanse Staat in 1929 kwamen de gendarmen onder het direc te bevel van de kardinaal-voorzitter ven de Bestuurscommissie van Vaticaanstad zijnde nog steeds kardinaal Canali Het korps omvat 150 gendarmen en onder officieren en vier opperoffieieren, o.w. de kolonel-commandant, die door de Paus wordt benoemd. Deze gendarmen treft noen letterlijk overal aan In Vaticaanstad en de diverse uniformen die zij dragen al na®r gelang de dienst waarmee ze belast zijn brengen de vreemde bezoeker bijna in verwarring Aan de „grenzen" van de kleine staat zien ze eruit als dood gewone politieagenten: korte donker blauwe tuniek rijbroek, leren beenkap pen en een platte pet met klep Ze con troleren alles en iedereen, die in- en uit gaat en patrouilleren in de stille lanen en straten. Binnen het Vaticaans paleis en in de Sint-Pietei dragen de gendarmen bun meesf bekende uniform met dp Napo leonsteek en de lange sabels En pas in het Paus-appartement ziet men hen in gala: zwarte wapenrok, witte rijbroek, enorme laarzen, die tot halverwege de dij komen, en de reusachtige beren muts. In de naaste omgeving van dr H. Vader, die zij evenals de Zwitser.' en de andere afdelingen overal die ROME, januari 19,% HET VATICAANSE politiekorps is betrekkelijk jong: 140 jaar is niet weel in een omgeving, waar ongeveer alles vele eeuwen oud 1-. Het was Pius VII, die na zijn terugkeer uit de „vergulde" ge vangenschap in Frankrijk de zo juist herstelde Kerkelijke Staat ge heel reorganiseerde en bij die gelegenheid de „Carabinieri Ponii- fici" in het leven riep. En de hui dige naam „Gendarmeria Ponti- ficia" stamt van Pius IX, die na zijn terugkeer uit de ballingschap in 1850 bepaalde, dal de politie rechtstreeks onder de bevelen zou staan van de kardinaal-staats secretaris, (die tot het verlies van de wereldlijke macht van de Pau- in 1870 letterlijk „de eerste minis ter" was) In 1916 liet Paus Benedictus XV een speciale medaille slaan ter ere va,n het eerste «"etiwfeest van het korps, dat in middels onder dc H. Pius X onder de bevelen van een Kardinalen-Commissie „Een bataljon in groot gala bij het I bezoek van een Staatshoofd aan de Raus".

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 5