Vertrouwen in toekomst van Europese Monetaire Overeenkomst ireerde „Don Giovanni bij de Nederlandse Opera De Drie Hoefij zersll (10,5) pet. dividend BRIGADIER PIET EN DE SEMI-PROF ASSISTENT(E) KAM PIPE PERZISCHE TAPIJTEN MOZART-HERDENKING AMADEUS KWARTET BRUNOTT In het Concertgebouw Samenwerking onder nieuwe verhoudingen Mozart-herdenking Mr. Van Empel mag wel binnen Binnenkort uitgifte van converteerbare obligatielening „ST. HOMOBONUS" Advertentiën -J BELANGRIJKE VEILING rolt beter plakt beter brandt beter I KLOK GENEVE g WIHKELCEHTRUMBIHNENWEG TELEF. II6615-ROTTERDAM MAANDAG 30 JANUARI 1956 PAGINA 10 Werking Europese Fonds Afrekeningen ook via wisselmarkten Voornaamste verschillen met de E.B.U. Verdere vorderingen gemaakt Goud- en dollarreserve verder gestegen Opheffing 69ste groep van tweede tactische luchtmacht? DE „KLEINE" JAGERS VOELEN ZICH BEDREIGD In Twente wordt alarm geblazen UTRECHTSERE ASPHALT Maar niet als advocaat van Jungschlager Antivoord op Nederlandse nota Reeds 7 van de 10 shagrQkers willen alléén Mascotte! Personeel gevraagd Lessen VEILING WOENSDAGMIDDAG 3 UUR COPYRIGHT STUWO AVAN t Wereldberoemd fabrikaat Geheel gepolitoerd e= Noten H| Massief koper our- werk §H Zware Bim-Bamslag g II dagen lopend Schriftelijke garantie. =E De Europese Monetaire Overeenkomst Tal de ledenlanden de mogelijkheden bie den voor monetaire samenwerking wan neer sommige ledeelanden de valuta-in wisselbaarheid zullen hebben hersteld. Vertrouwd kan worden dat de nieuwe overeenkomst een nuttig instrument zal verschaffing ter voortzetting van de vor deringen, welke del den van de Europese 3etalingsunie reeds hebben gemaakt in de ontwikkeling van economische samen werking, daar de bepalingen der nieuwe overeenkomst ervan uitgaan, dat de grondslagen van het systeem van de EBÜ worden aangepast aan de toestand van inwisselbaarheid der valuta's. Bovenstaande conclusies zijn ontleeno aan het verslag over 1954'55 van de E.B.U. waarin uitvoerig wordt ingegaan op de 29 juli 1955 genomen beslissing door de raad van de Organisatie voor Europese Samenwerking inzake een Europese Mo netaire Overeenkomt, inhoudende een Europees Fonds en een multilateraal sys teem voor betalingsregelingen, welke na 30 juni 1956 in de plaats zouden moeten komen van de E.B.U. Voor de overgangs periode van 1 augustus 1955 af werd, zoals bekend is, overeengekomen, dat in de E.B.U. alle overschotten of tekorten zul len worden afgerekend op basis van 75 pet in goud in plaats van, zoals voorheen. 50 pet. Het Europese Fonds zal kortlopende kredieten verschaffen aan de ledenlanden In die gevallen waarin daaraan behoefte bestaat terwijl het multilaterale afreke ningssysteem alle ledenlanden in staat zal stellen op vooraf bepaalde voorwaarden hun vorderingen t' verkrrgen in de va luta van hun partnerlanden. Enige basis kenmerken van de E.B.U. bleven behou den in de nieuwe Europese Monetaire Overeenkomst, doch er zijn ook belang rijke verschillen. In de eerste-plaats zal onder de nieu we overeenkomst het verstrekken van kredieten aan ledenlanden niet langer automatisch geschieden. De kredieten zul len worden verleend krachtens besluit van de O.E.E.S. en zullen bestaan uit goud en zij zullen in goud moeten wor den terugbetaald in een periode van niet meer dan twee jaar. De te verstrekken kredieten zullen worden verleend uit het kapitaal van het Europese Fonds, waar voor alle ledenlanden een bijdrage zullen moeten verstrekken. Dit kapitaal zal 600 miljoen eenheden (dollars) bedragen. In de tweede plaats zal de Europese Monetaire Overeenkomst beschikken over een apparaat voor multilaterale compen satie en voor de afrekening van netto sal di volgens vooraf bepaalde voorwaarden. Het multilaterale systeem van afrekening legt de ledenlanden de verplichting op aan- en verkoopkoersen voor goud, Ame rikaanse dollars en andere valuta's vast te stellen de eigen valuta. Deze note ringen moeten aan de andere leden en aan de organisatie worden medegedeeld en zullen van toepassing zijn voor alle afrekeningen verricht via het systeem. Onder de nieuwe verhoudingen, waar- bij sommige valuta's inwisselbaar zullen zjjn, zullen de afrekeningen tussen leden landen voor een eroot deel geschieden door gebruikmaking van de wisselmark ten en in normale gevallen zal het zelts in het belang van de ledenlanden zelf zijn valuta tegen marktkoersen op de buitenlandse wisselmarkten te kopen of te verkopen in plaats van gebruik te maken van de faciliteiten welke het multilaterale systeem van afrekeningen biedt, waarbij wordt, uitgegaan van minimum- of maxi mumgrenzen. Niettemin betekent het bestaan v'an het systeem voor de aangesloten landen de garantie dat de centrale banken altijd haar bezit aan valuta van ledenlanden kunnen inruilen tegen goud of dollars. In de derde plaats legt de Europese Monetaire Overeenkomst haar leden de verplichting op, dat zij elkaar tijdelijke voorschotten in hun respectieve valuta zullen verstrekken voor afrekening met later dan de vervaldatum van de lopende maand via het multilaterale systeem. In verband met de inwisselbaarheid van sommige valuta's werd het echter gewenst geacht de bedragen te beperken welke ieder land verplicht zou zijn te verstrek ken of gerechtigd zou zijn op te nemen- In het mechanisme voor de compensatie en afrekening, zoals voorzien door de Europese Monetaire Overeenkomst, liggen de voornaamste verschillen met de EBU In de eerste plaats staat het de ledenlan den onder het voorgestelde schema vrij eventuele saldi, welke zij hebben in de valuta van andere landen, al dan niet te laten meetellen bij de maandelijkse clea- ringaf rekeningen. Voor zover het echter vorderingen be treft uit hoofde van tijdelijk verstrekte en nog niet in de afgelopen maand terug betaalde voorschotten of saldi van dezelf de aard, aangehouden op grond van bi laterale aan de organisatie opgegeven overeenkomsten, zijn de ledenlanden ver plicht deze onder de maandelijkse afre kening te laten vallen. In de tweede plaats zal de omzetting van saldi in een gemeenschappelijke re keningeenheid voor compensatie of afre keningsdoeleinden niet langer a pari ge schieden, doch tegen de aan- of verkoop- koers, welke door ieder land werd vast gesteld. Tenslotte zal het aldus verkregen netto saldo geheel in dollars worden afgere kend, waarbij de betaling zal geschieden aan en door het Europese Fonds Dit be tekent derhalve, dat het fonds afgezien van zijn primaire functie wat betreft het verstrekken van kredieten tevens een be drijfskapitaal zal verschaffen voor het multilaterale systeem voor afrekening. Teneinde een stabiele basis te geven aan de monetaire samenwerking tussen de ledenlanden zijn de bepalingen der Europese Manetaire Overeenkomst ont worpen om voor een onbepaalde periode van kracht te blijven. Voor het einde van het eerste jaar zal echter worden nage gaan hoe het mul ilaterale systeem heeft gewerkt en voor het einde van het derde jaar zal dit geschieden voor de werk zaamheden van de overeenkomst in haai geheel. Een en ander zal geschieden in overleg met de regering van de Ver. Sta ten. Wat dc ontwikkeling in de landen van De E.B.U. in het jaar per 30 juni 1955 be treft, wordt er in bet verslag op gewe zen, dat deze landen verdere vorderingen hebben gemaakt in de richting van een meer omvattend systeem op het gebied van het handels- en betalingsverkeer. Het algemene indexcijfer voor de in dustriële produktie in deze landen op basis 1950 100 is gestegen van 127 in het tweede kwartaal van 1954 tot 138 in het tweede kwartaal van 1955. Dit was de grootste stijging voor een jaar sedert 1950—51. De grootste stijgingen werden geboekt in West-Duitsland, Frankrijk de Belgisch—Luxemburgse Economische Unie, Nederland en Oostenrijk. Wat de buitenlanose handel betreft is het totale nadelige saldo der aangesloten landen gestegen tot S 3.9 miljard in hel jaar 19^455 tegen 2,8 miljard in het jaar 195354. De uitvoer steeg van S 10.9 tot S 11.5 miljard, doch de stijginc van de invoer was groter namelijk van S 13.7 toi S 15.4 miljard Dc stijging in het tekort was het di recte gevolg van 'e stijging van hel te kort in de handel et het dollargebied. De invoer tegen dollars van alle leden landen. vooral van West-Duitsland, Ne derland, Engeland en Denemarken. is aanzienlijk gestegen. Gezamenlijk hebben de ledenlanden in 1S5455 25 pet meer uil het dollargebied ingevoerd dan in het jaar 195354. In dezelfde periode steeg de invoer uit de rest van de wereld met slechts 6 pet. De uitvoer van de ledenlanden naar de Ver. Staten gaf in de eersle helft van 1955 een geleidelijke stijging te zien en bereikte het niveau van de eerste helft van 1953. de periode welke onmiddellijk voorafging aan de tijdelijke inzinking in de economische activiteit van de Ver. Staten. De waarde van de uitvoer naar het dol- De goud- en dollarreserves der E.B.U.- landen gaven een verdere stijging te zien, doch in een trager tempo dan in het voorafgaande jaar. Aan het einde van het tweede kwartaal van 1955 bedroegen de gezamenlijke goud- en dollarreserves der E.B.U.-landen 13.7 miljard, het hoogste na-oorlogse niveau of bijna S 1.4 miljard meer dan een jaar geleden en 4 miljard meer dan per einde Juni 1953. De stijging wsfe vooral groot voor Frankrijk en West- Duitsland. Aankopen door Canadese en Amerikaanse beleggers van Europese ef fecten hebben waarschijnlijk bijgedragen tot de stijging van de reserves van som mige ledenlanden. vooral wa Nederlano betreft. Waf de werkzaamheden van de EBU in 195455 betreft wordt er in het ver slag op gewezen, dat de wijzigingen In de posities van de ledenlanden in de EBU betrekkelijk bescheiden zijn gebleven Dit vloeide grotendeels voort uit de spe ciale maatregelen ter vermindering van het uitstaande krediet. In kringen van de Koninklijke Lucht- In het kader van de Mozart-Hcrden- king was zaterdagavond in dc kleine zaal van het Concertgebouw het „Amadeus Kwartet" uitgenodigd in de „Kwartet- Cyclus", drie Strijkkwartetten van de Salz- burger meester uit te voeren. Het strijk kwartet beleefde, vooral in de tweede helft van de achttiende eeuw, een merk waardige hoogconjuctuur. De opera en het kwartet zijn typische vcrtcgenwoor- ders der toenmaals Wecnsc zeer muzika le aristocratie. Voor de grote en de kleine ruimte vertegenwoordigden zij respec tievelijk die aparte sfeer van de rococo stijl. Er werd op deze avond van het „Ama- deur Kwartet" verwacht dat het de geest van Mo-art, in al zijn verscheidenheid zou belichten en uitstralen. Vooral in het ..Jachtkwaret" in Bes (K.V. 458) wer den we teleurgesteld. De eerste violist Norbert Brainin. vergat totaal dat er nog drie partners bestonden. Hij ontwikkelde een ruwe en harde toonvorming, die in de kleine zaal, bekend om haar uitste kende doch onbarmhartige akoestiek be- slist hinderlijk was. Van een homogeen macht acht men de mogelijkheid niet ensemble was geen sprake. Wel viel op uitgesloten, dat in de nabije toekomst de 69ste groep (Belg.-Ned van de'tweede geallieerde tactische luchtmacht (hoofd kwartier München Gladbach) opgeheven zal worden. Evenals men grote veranderingen in de opzet van de landstrijdkrachten mag ver-, wachten (getuige het niet doorgaan van de herfstmanoeuvres) kan men aanne men dat ook de luchtstrijdkrachten op nieuwe leest geschoeid zullen worden En op die nieuwe leest zou voor de 69ste largeboed steeg van 3 miljard in 1953i groep wel eens geen plaats meer kunnen 54 tot 3.4 miljard in 195455. zijn. De Ncdcrlanse Qpera zet de Mozart- Herdcnking voort met „Don Giovanni" Vergeleken met de uitviering van .,Die Zauberflöte" van vrijdagavond was deze zondagmatinée in verschillende opzichten gelukkiger. Dc tekstdichter Lorenzo da Ponte schonk Mozart ook een veel ge lukkiger libretto dan schikaneder in laatstgenoemd oeuvre. Van de ouverture af, die somber en spannend inzet in d mineur tot het slot akkoord in D groot voelt men zich in de greep van het genie Mozart. De dirigent Alexander Kranhals was trouwens uiterst verfijnd op dreef met de ouverture. De Don Giovanni van Scipio Colombo was kortweg meesterlijk. Qua spel en zang gaf deze Italiaan door raffinement en tem perament gestalte aan de hoofdrol. On middellijk daarnaast moet vermeld wor den Gré Brouivenstijn die „Donna Anna" diep bewogen met treffende dramatische allure voor het voetlicht bracht. Haar uit beelding was beslist aangrijpend. Muzi kaal en qua zangkunst evenaart ze de buitenlandse sterren. Zij vond in Chris Scheffer voor de „Don Ottavio" rol een uitstekende partner die uitmunt door be schaafde lyrische stemvorming doch naasi Gré B.rouwenstijn soms te weinig warm te uitstraalt. Als contrast tegenover de geladen atmosfeer van het met wraak- Dlannen vervulde paar Donna Anna en Don Ottario voldeed in hoge mate, en dat psychologisch zeer raak. Nel Duva) in Zerlina. Zii ontpopte zich als de ideale zangeres in deze nsieve en pure rol. Go- rin als Masetto, paste zich keurig aan bij zijn bruidje „Leporello" de dienaar van „Don Giovanni'' vond in Fritz Ollendnrf' de reïncarnatie van deze kluchtige buf- farol. Ook hij gaf het meesterwerk, door zijn pregnante en zonnige allure gestalte en tintelende levenslust. De verstoten ge liefde Donna Elvira, werd door Uta Graf imnressionant en met warmte uitgebeeld Ook zij is een rasopera-zangeres. Guus Hoekman met zijn warmdooraderde bas stem maakte grootse indruk met ziin ..Commendatore". Ook in de tweede akte was zijn verschijning Indrukwekkend en vormde mede door de trombones een typi sche Wagneriaanse sfeer. Ook het koor moet in alle opzichten hogelijk «enrezen worden. Eveoeens het korte ballet dat gracieus het bekende menuet danste. De vele ensembles en het orkest ston den op hoog peil. De aankleding en de de cors waren zeer smaakvol. De grote In spirator Alexander Kranhals komt ook dat de tweede violist Siegmund Nissel de altist Peter Schidiof en de violoncel list. Martin Lovett. alle mogelijke kwali teiten vertoonden van eerste rangskwar- tetspelers. Het prachtige werk gecom poneerd in 1784 en opgedragen aan Jos Haydn is gekarakterisserd door zijn tin telend eerste deel, vol pittige jacht hoorneffecten. Ook de vele imitaties ma ken het werk zo levendig. Het melancho lieke Adagio, een biecht van Mozart een (Van onze correspondent) De „kleine" jager voelt zich in de Ko ninklijke Nederlandse Jagersvereniging niet meer veilig Bij het inwerkingtreden van de nieuwe jachtwet zijn honderden „kleine" jagers genoodzaakt geweer en hond te verkopen, daar zij aan de gestel de voorwaarden niet meer kunren vol doen. De nieuwe jachtwet eist van elke iager. dat hij de beschikking heeft over een aaneensluitend jachtterrein van 40 ha Voordien was het mogelijk dat ver scheidene jagers van eenzelfde jachtter rein gebruik maakten. Een commissie, bes-taande uit de heren D. J Deunk. Enschede en H. Peters. G, L Foks, G. Wiegers en Hilgers. allen te Hengelo, wil trachten de belangen van de kleine jager voor de toekomst veilig te stellen. De minister heeft n.l de bevoegd heid om het jachtgebied willekeurig te vergroten Deze heeft de jaebtraad aan de Ko-ninkliike Jagersvereniging hem ge delegeerd, Daarover heerst bij de ..klei ne'' jagers grote ongerustheid. Men wil trachten door het oprichten van een nieu we vereniging een stem te krijgen bij het veranderen van de jachtwet. In verschillende steden en dorpen van Twente heeft voornoemde commissie vergaderd met de jagers. De belangstel ling was overal zeer groot en reeds 300 jagers sloten zich bij (Ie in oprichting zijnde vereniging aan. Bij de inschrijving op f 599.400 aandelen A. in de N.V. Utrechtsche Asphaltfabriek lof toe voor deze geinspireerde „Don Gio-J hebben nagenoeg alle houders van claims vanni". 'van hun inschrijvingsrecht gebruik ge- O.v.H. j maakt. echo uit diep ongelukkige momenten, werd mooier vertolkt, doch een spirituele bo venaardse stemming ontstond niet. De finale was, zoals de vorige onderdelen technisch uiterst verzorgd. In het „Kwartet" in D gr (K.V. 499) kwam er gelukkig enige kentering ten goede in de uitvoering. De eerste violist trachtte zich zeer geleidelijk aan te pas sen bij zijn collegae. Het koketteren met zijn uitstekende violistisehe kwaliteiten maakte ruimte voor verdieping en inle ving in zijn taak. Het speelse en zonnige „Allegretto" deed ons de teleurselling van een onstilistische weergave verge ten. Doorschijnend en licht werd er ge musiceerd. In het „Menuetto" voelde Brai nin zich weer de „solist" en verbrak de sfeer door zijn forse en volumineuze spel Zeer contrasterend hiermede werden het „Adagio" en het slot „Allegro", Mo- zartiaanse juweeltjes, op hoog peil ver klankt. Met het „Kwartet in Es" (KV 428) eventens opgedragen aan Jos. Haydn Mozart bekende zijn oudere kunstbroeder veel van hem geleerd te hebben in zake kwartet compositietechniek gespeeld na de pauze gebeurde pas het wonder. Het musiceren werd in alle opzichten herschapen. Etherisch en ragfijn Werd het sublieme werk. een rijkdom van inventie techniek en kleur, bovenaards vertolkt Intuitief voelde men dat het Amadeus- kwartet het medium geworden was het welk het ondoorgrondelijke fluïdum van Mozarts geest weergaf. Het was een Mozartherdenking met gemengde indrukken. O. v. H. De Indonesische regering heeft van daag in een officiële verklaring meege deeld,, dat rechter Maengkom mr. Van Empel heeft afgewezen als verdediger in de zaak Jungschlager omdat het onder zoek in deze zaak het einde nadert. In overeenstemming met het principe der „trias politica" (de onderlinge zelfstan digheid van wetgevende, uitvoerende en rechterlijke macht) kan en zal de rege ring zich niet mengen in de beslissing van de rechter. De Indonesische regering besluit haar verklaring met te zeggen dat indien van Nederlandse zijde de wens bestaat dat mr. Van Empel een visum voor een kort be zoek wordt verleend, de Indonesische re gering daartegen geen enkel bezwaar heeft. Intussen heeft de Indonesische minister van buitenlandse zaken ad interim, pre mier Harahap, het antwoord op de Ne derlandse nota van donderdag j.l. over handigd. De minister van voorlichting, soeitan Makmoer, verklaarde dat het ant woord niet van een tijdslimiet rept doch inlichtingen bevat aan de Nederlandse regering betreffende het Indonesische standpunt ten aanzien van de Nederland se nota. De behaalde resultaten hebben aan re delijke verwachtingen beantwoord, zo schrijft de directie van de N.V. Bier brouwerij „De Drie Hoefijzers", in het verslag over het boekjaar eindigend 30 september 1955. De totaal omzet, zowel voor bier als voor limonadeprodukteo behaalde een recordhoogte, welke ver klaard wordt door de bijzonder gun stige zomer, alsmede door de regelmatig stijgende rendens van de biersconsumptie hier te lande. Daartegenover staat, dat diverse kost prijsfactoren een aanzienlijke stijging vertonen, waardoor de winstmarge per eenheid ongunstig werd beïnvloed. Deze marge is naar gevoelen van de direct:? bepaald te laag, te meer. omdat de ver grote omzet een belangrijk kapitaal vast legt in emballage en vervoermiddelen. De rëvenuen uit nevenbedrijven sn deelnemingen waren alleszins bevredi gend en droegen niet onbelangrijk bij tot de behaalde winst. Ook de gang van zaken in de dochter ondernemingen gaf reden tot voldoening Blijkens de winst- en verliesrekening beliep het voordelige saldo van de ex ploitatierekening ƒ1.150.755 (930.765) waaraan wordt toegevoegd het saldo AP ad ƒ285.944 (280 623). Na toevoeging aan het vernieuwingsfonds van ƒ350.000 (v.j, aan de extra reserve van 180.000) is er een winst van ƒ1.036.700 (1.031.388). Voorgesteld wordt een dividend uit te keren van 11 (10Va pet. In verhand met dc krappe ar beidsmarkt heeft men besloten het pro- duktieapparaat verder uit te breiden met de modernste outillage, waardoor nieuwe belangrijke investeringen geboden zijn. Voor de financiering van de kapitaalbe hoefte zal eerstdaags een beroep op de kapitaalmarkt worden «edaan. De direc tie stelt zich voor daartoe uit te geven een in certificaten an aandelen conver teerbare obligatielening. Met de Heinekens Brouwerij werd over gegaan lot oprichting van en deelneming in de N.V, Mouterij ..Albert" te Winegem (België) De moeilijke situatie in Indone sië vraagt het uiterste aan aanpassings vermogen bij de leiding van de N.V. Oranje Brouwerij. Ondanks de moeilijk heden heeft het bedrijf zich gezond kun nen ontwikkelen. Gezien het belang, dat Indonesië aan de industrialisatie toekent, ziet de directie de toekomst van deze brouwerij met vertrouwen tegemoet. Zoals gemeld, wordt ƒ350.000 uit de winst bestemd voor het vernieuwings fonds. Door overboeking van een bedrag van ƒ700.000 ten laste van de bestaande vernieuwingsreserve (welke tot dusverre in het hoofd ..crediteuren" was begrepen) paraisseert dit vernieuwingsfonds thans op de balans met ƒ1 050.000. 161. Toch gebiedt de eerlijkheid ons te zeggen, 'dat één van de drie mannen minder ver baasd was dan de andere twee. Die ene man was de huidige Arend. Die was immers veel te deskundig om ergens verbaasd over te zijn. Hij was echt zo'n man, die alles van te voren zag aankomen en die er dan ook la ter altijd steevast op wees, dat hij-het-altijd- wel-gezegd-had. Zo was hij nu eenmaal, die Arend. Hij begaf zich dan ook met grote spoed naar zijn kantoor en schreef een van die opvallend deskundige stukjes. .Weldra ra telden toen de rotatiepersen op volle kracht en zo duurde het niet lang of de extra edi ties gingen de deur uit. De krantenjongens werden als het ware bestormd en weldra ging het nieuws van mond tot mond: Bri gadier Piet heeft Karei Kleuntjes terugge haald uit Italië, maar Karei zegt, dat hij niet meer wil spelen. Hij beweert ambities te hebben voor de functie van fabrieksdi recteur in een fabriek van voetbalkousen... Geloof maar, dat dit nieuws de aandacht trok van voetbalminnend Nederland. Maar het nieuws drong ook door tot de keuzecom missie, die juist in vergadering bijeen was. Bol de Bongers van Willem VII was er, alsmede Hendrik Craenvoghel en ir. Harrie Debie. Piepend van opwinding danste Craen- vogel op zijn stoel heen en weer en zijn ge piep werd maar nauwelijks overtroffen door de stevige slagen, waarmee de voorzitter de sandelhouten hamer (met zilverbeslag!) han teerde. „Ik heb een idee", zei Ir. Harrie Debie. „We moeten die rare Kleuntjes maar eens in het doel proberen. Dan zijn we met een van het gezanik af met een speler, die te briljant is voor zo'n doodgewone boeren- fluitjesvoorhoede. Je kunt dan je elftal om het doel heen opbouwen COÖPERATIEVE INKOOPVERENIGING ROTTERDAM Een afwisselende, prettige werkkring wordt u geboden, indien u zich aange trokken voelt tot de functie van van de inkoper voor de afdeling damesconfectie Deze veelzijdige functie vereist Mulo diploma en uiteraard enige confectie- ervaring. Het bezit van vakdiploma(s) strekt tot aanbeveling. Leeftijd tot 28 jr. Sollicitaties met volledige levensloop en pasfoto te richten aan de personeels-afdeling. 4U n o o Q s o oo cu woord meei ets extra tot een maximum van woorden DO voonmoeiaiing Wij vragen net werkmeisje voor halve dagen van 8.30 tot 1 uur n.m. De Graaf-van Loon, Rotterdamsedijk 270, tel. 69637 Gevraagd ee*n„ nette werkster of meisje voor hele of halve dagen. Mevr. v. d. Veen, Louise de Colignystraat 25. De Heer en Mevrouw A. SCHOTS—KIRCH MARIE. LOUISJE, USJE en ELSJE geven met vreugde en dankbaarheid kennis van de geboorte van hun zoon en broertje ANDRê Bij het H. Doopsel ontving hij de namen ANDREAS THEODORUS JOANNES MARIA Tilburg, 28 januari 1956. Golrleseweg 35. Handel en Bedrijf Alle soorten poppen worde'n bij ons gerepareerd. Bokhorst, Hoogstraat 34, Groenelaan 36. Gorzenbewoners, breng voor le klas chemisch reinigen en voor verven uw goederen naar Verspeek. Hoofdstraat 143. Let op het nummer. Nette werkster gevraagd voor twe'e middagen per week van 1.30 tot 5.30 uur. Aanmelden: Verzijden, Frans Halsplein 11 b Kijk toch uit! Laat anderen u niet voorbijstreven. Studeer. Studeer goed. Bij de Verenigde Leergang voor. schriftelijk on derwijs Schiedam. Gratis pro spectus. Pick-ups en platenwisselaars vanaf f 68.50. Reeds voor f 1.- per week zonder vooruitbeta ling. Desgewenst met 10-30 platen naar keuze, ruime sor tering van merken als Philips, Telefunken, Callaro, Dual, Garrard, Joboton, Thore'ns, enz. Uitgebreide collectie van de nieuwste modellen salon- kasten voor wisselaars. Kroon Radio. Schiedamseweg 117, Rotterdam. Tel. 55669-32717. Bij tramhalte. In deze partij bevinden zich zeer kostbare exem plaren o.a. ROYAL KIRMAN, ROYAL KESHAN, OUDE BIDJARS, TEBRIZ enz. Tevens een col lectie in OUDE HERIZ, MECCA SHIRAS, AF GHANISTAN, BELUDEH, alsmede lopers in diverse maten. Verzuim niet deze veiling te bezoeken!!! KIJKDAGEN: dinsdag 31 jan. van 10 tot 9 uur 's avonds. woensdag 1 februari van 10 tot 2 uur 's middags. Op woensdag 1 februari a.s. zal deurwaarder L. C. Breedveld te Rotterdam, in de zaal „Marijke", Broersvest 121 te Schiedam, openbaar verkopen, een geselecteerde partij

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 10