PSV's „oude garde" gaf jeugd van Feijenoord een lesje Dramatisch accent op protest bij 0-4 voorsprong Fortuna 54 liep storm BW en PSV stuntten B.V.V. brak Alkmaar's record Bossche verdediging speelde een onvermurwbare partij Roda Sport liet ook VVV in het Kerkraadse zand bijt Scheveningen verraste met een gelijk spel bij Enschede en Kostbare draw voor Limburgia Frits Cox-pass en Habets-goal Gloeilampjes van Philips' betere spel doorstraalden de mist Nu tien gelijkwaardige ploegen voor de twee 9e plaatsen! Eindhovenaren wonnen met meer glans dan zij zelf geloofden NAC's enige goal was echter beslissend Ook winter bracht géén adempauze |j Klaassens uit bed, nu Schaap erin Amsterdam speelde te individualistisch engeland-schotland smmÊÊÊmÊMMm MAANDAG 30 JANUARI 1956 PAGINA 6 Alsof het 44 was.. WVV-PROTEST AFGEWEZEN URUGUAY—PERU 2—0 Excelsior omhoog Ajax aan de kop MVV nu nr. 9 SVH verraste bruikte. Opnieuw wees Koos van Gelderrevanche-zege van Roda Sport veilig. Olympisch voetbaltoernooi EGYPTISCHE 4—1 ZEGE IN ABESSINIë VOETBAL IN FRANKRIJK VOETBAL IN BELGIë NEDERLANDS TRIO LEIDT BELGIë—HONGARIJE OP 3 JUNI IN BRUSSEL CARLIER SPEELT NOG NIET .O (Van onze speciale verslaggever) FEIJENOORD-Stadion, zondag. Alle dramatiek: de drang naar lijfsbehoud, de angst en de zenuwen, die in het moordende gevecht rond de grens posten van de Hoofdklassen zo vaak buiten de sponningen van een normale voetbalwedstrijd barsten, gaven in de 6e minuut van de tweede helft tussen Feijenoord en PSV ook de 40.000 toeschouwers in het Rotterdamse sta dion een schok. Nul-tegen-vier was de stand reeds voor de PSV-ers, maar nochtans gaf Feijenoord's eerste tegen- punt hun toen aanleiding voor een wild en oproerig heen- en-weer-gedraaf over het veld en tot heftige protest-tone len tegenover scheids- en grensrechter. P.S.V. had die wedstrijd eigenlijk al in zijn zak, maar nóg vraten aan het moreel van de Brabanders de angst en de zenuwen. Oók nog in het laatste kwartier, toen de rood-witten met talmen en treuzelen seconde n trachtten te winnen in een gevecht waarin zij kwartieren lang de meerderheid hadden gehad. Oók nog in de gebaren waarmee keeper Steiger in de allerlaatste seconden, toen Feijenoord nog tot een tweede doelpunt was gekomen, zijn voorhoede terugriep naar eigen strafschopgebied, alsof er werkelijk nog gevaar dreigde. Er dreigde voor PSV helemaal geen gevaar meer. Maar FRANSSEN, de stormram Er deinde op de koude wind een zure en natte mist over de Feijenoord-kuip en na de rust moet uit de hoeken van de tweede ring het spel moeilijk te volgen zijn geweest. Maar dwars door die grijze schemer heen pinkten steeds weer de gloeilampjes van Philips' betere spel. Srakke passes langs de grond, resolute manoeuvres, waarbij het - spel van de blauw-blauwe Feije- noorders week en traag afstak. Geïm poneerd door de physieke kracht van PSV's stevige ver dediging talmde de jonge voorhoede van de Rotterdammers wat bangelijk rond, terwijl de rood-wit- -ten- daarentegen keer op keer doorstoot ten. Van der Bijl moest al spoedig met doodsverachting voor de voeten van dertormende Dillen duiken om een voltreffer te voorkomen, toen in de 5e minuut Kerkum in een kop duel met Brusselers aan een oog was ge wond en Dillen in de centrale defensie bres Bak royaal los sprintte. Dillen, die van zijn rechterwing herhaaldelijk naar binnen zwierf, bleef de gevaarlijke man: met een kopbal rakelings over de lat- kruising, met een prachtig dropshot uit een maatzuivere center van Franssen en met een nieuwe rakelings naast suizende kogel. Het waren vooral Philips' „veteranen' Dillen en Franssen, die met hun schot vaardigheid de Feijenoordverdediging in moeilijkheden brachten. Doelpunten kan den dan ook niet uitblijven. In de 20ste minuut kreeg Franssen een pass van Van Elderen precies op maat terug en na een duel met Kerkum knalde hij laag in. Precies 6 minuten later een prachtige open aanval SteigerDillenFranssen— Buenen—Brusselers en "pnieuw een vol- treffer, produkt van een verre en zuivere doeltrap, twee afgemeten passes, een be heerste trekbal en een resoluut schot, een aanval waaraan geen Feyenoordbeen te pas was gekomen. Een nieuwe kans voor Franssen strandde op een centimeter bui tenspel, bij een vol/jende dook Van der Bijl opnieuw moedig op de schietschoen. Maar 5 minuten voor de rust bleef de Feijenoord-doelman stokstijf staan bij een verrassend draaiend schot van Dillen, tegen de paal! Uit de door Van Elderen opnieuw ingeschoten bal ontstond een comér, door Brusselers tegen Van der B(jl geschoten en vervolgens zelf in net net gelopen. Feijenoord had in al die drie kwartier één schot van Den Bleljker en een van Moulijn geproduceerd, obde met een uit vorm zijnde Schouten, hield desondanks cle bal steeds over links, waar de lichte brigade echter m Wiers- ma een voortreffelijke I back tegenover zich vond I even goed als stopper Wouters in grote vorm j Cor van der Gijp totaal uitschakelde. Steiger f kreeg het dan ook niet i overmatig druk Des te meer werk verzetten PSV's „oude" half spelers D'Hooghe en Van Tuyl, die met tomeloze energie het middenveld beheers ten en met rechtstreekse passes doelrijpe kansen boden. Uit een van die kansen loste Franssen nog een prachtig hoog schot, door Van der Bijl nog juist met één vuist over de lat ge werkt. Neen, aan die 03 ruststand voor PSV mankeerde werkelijk niets. En de tweede helft was nog geen 6 mi nuten oud, of PSV, in dezelfde resolute trant voortgaande, scoorde opnieuw. Franssen werkte zich uver links los van Van der Hoek (de oud-stopper die na ge nezing van zijn gebroken teen een be vredigende rentree als echtsback maak te), vond met zijn lange voorzet Dillen precies op maat, waarna Bak het éérste schot van Dillen nog van de lijn kon trappen, maar voor het tweede moest capituleren. Uit de onmiddellijk losbarstende tegen aanval scoorde Feijenoord toen zijn eer ste tegenpunt. Den Bleljker ging (einde lijk weer eens een pass op rechts) langs Rensen en wipte de bal met een beheerst boogschotje precies over de volle lengte van de uitgelopen Steiger heen. Wel gleed Wiersma, in formidabele vorm, de bal nog van de doellijn en naast de paal, maar op advies van de grensrechter kende scheidsrechter De Boer een doelpunt toe. Alsof het 44 in plaats van 14 was, zo stormde Steiger met zeven-mijls-laar- zen uit zijn kooi om te protesteren, er verdrongen zich rond grens- zowel als scheidsrechter groepjes opgewonden PSV- ers, maar beide rechtsprekers bleven on vermurwbaar, al duurde het wel een paar minuten alvorens de strijd werd hervat. Het werd toen moeilijk voor de PSV- verdediging, die zich in aller ijl met Buenen en Brusselers liet versterken. Feijenoord ging in stormpas. Eindelijk kwam Van der Gijp los: met een vrije trap die op centimeters miste, met een rush over rechts en een trekbal die door Den Bleijker werd gemist, met een kop- de Philips-mannen voelden dat niet aan. Zy voelden alleen maar de angst. En de enorme luchtsprong van Brusselers na het eindsignaal was helemaal niet in overeenstemming met het beeld van de wedstrijd, een beeld dat vóór het laatste half uur reeds een volkomen verslagen Feijenoord had te zien gegeven. De reactie van de PSV-ers op het eindsignaal was alleen maar een reactie op alle opgekropte en verkrampte zenuwen, die hun het koel denken en rustig taxeren van kans en tegenkans hadden belet. PSV's overwinning was, een half uur voor het einde reeds, in feite even onbedreigd als dubbeldik verdiend. En aan de 2-4 eindscore is werkelijk geen goal geflatteerd. De oude Philips-garde, mannen als Wouters en Van Tuyl, Dillen en Franssen, hadden de jeugd van Feijenoord een lesje gegeven in snel en doelmatig voetbal, een lesje in het doel van wedstrijdvoetbal: goals scoren. Een lesje ook in samenspel boven pingelen en in ploegverband boven individualiteit. En men mag gerust zeggen, dat deze PSV-ploeg, die haar twééde inzinking te boven is en eindelijk weer de weg- omhoog heeft gevonden, die vooral ook haar eigen even wicht en de oude beproefde opstelling heeft teruggevonden, een plaats in de Eredivisie méér dan waard is, ook al staat zij nu nog altijd in de Hoofdklasse benéden de streep. bal die Steiger op zijn reputatie testte. En er kwam ook nog een schot van Mou lijn, boven op de lat. Met negen man moest PSV zich toen schrap zetten, zelfs Dillen en de na de rust toch al terug getrokken linksbuiten Van Elderen moes ten een paar maal het doelgebied zuive ren. P. S. V. in de knel. De koppende Rensen iveet echter samen met stopper (no. 5) Wouters de charge van de lialf verscholen Bosselaar, geflankeerd door Den Bleijker en Van der Gijp, af te slaan. Maar het Rotterdamse offensief duurde niet lang en na een kwartiertje was de brand al over. PSV her nam het initiatief, kwam met nog wat zoevers van Dillen en Fransse*. hield zich echter toch wel een tikje in de ver dediging. Wouters en Wiersma excelleerden daar. Van Tuyl en D'Hooghe hielden met Buenen en Brutzelers het middenveld. Daar werd de strijd wat grim mig, al waren Kerkum (matig op dreef na zijn oogwond) en Steenber gen aan de éne- en Brusselers aan de andere kant de enigen, die temidden van de harde maar sportieve strijd soms wat nare dingen deden. In heel dat laatste half uur kon Feije noord de royale PSV-zege niet meer be dreigen, ook niet toen Van der Gijp met een kopbal uit een corner van Bosselaar in de laatste minuut de stand nog tot 24 had teruggebracht. PSV haalde het einde met méér glans dan het zelf wilde geloven! D'HOOGHE, middenveld (Van onze speciale verslaggever) GELEEN, zondag. Het heeft Fortuna deze middag tegen NAC niet mee gezeten. Alles, wat de Gelcense ploeg aan kunde en kennis van het spel meedroeg, heeft zjj in de strijd geworpen, maar het resultaat was nihil. De NAC-defensie, waarin voor al Kuys een prachtige partij vertolkte, was met een gewijzigde voorhoede ge confronteerd. Angenent had moeten plaats maken voor Kleintjens die 'n grote dosis geestdrift aan de dag legde en met de kleine Huis veel vaart in de Ge- leense aanvallen bracht. Maar toch niet eerder dan dat het openingsoffensief van de Bredanaren was uitgewoed. In de Fortuna-verdediging had men er in die periode wel voor gewaakt zich aan buitennissigheden over te geven. Van der'Hart nam de snelle Canjels volkomen au serieux en De Munck lette bijzon der scherp op, of dit heerschap hem niet met een onverwachte kogel wilde verrassen. Het sloot als een bus in de Geleense verdediging. HOOFDKLASSE A: StormvogelsD.O.S22 LimburgiaAmsterdam 11 Roda SportV.V.V2—1 Fortuna '54—N.A.C0—1 EindhovenSparta10 ExcelsiorVitesse 53 A.D.O.—E.B.O.H5—2 AjaxRigtersbleek11 N O A.D.—H.V.C3—0 HOOFDKLASSE B: 4—0 3—0 0—2 2—2 1—3 2—4 Na dat openingsoffensief van NAC dan be gonnen No termans en Pieneman het middenterrein voor Fortuna op te eisen en zodoende kwam het NAC-gebied onder pressie te staan. Kuys en Lussenburg ook weerden »ich voortrekkelijk. maar doel man Goedhart bleek ook uit het goede keepersho-U't gesneden te zijn. Een snelle combinatie tussen Huys-Appel-Dingena besloot de laatste met een fel schot, dat Goedhart prachtig stopte. Dit schot was de aanloop van een serie enthousiaste en goede Fortuna-aanvallen, die echter op het vastberaden verzet van Lussenburg c.s. strandden. In de 40e minuut kwam NAC's voorhoe de plotseling weg en het leer belandde by Overbeke, die een hoog schot inzond, dat even buiten bereik van De Munch hoog in de touwen vloog. Een knap schot, waarbij Overbeke de situatie glashelder had overzien. Een kapitaal doelpunt ook: het enige en beslissende!. In de laatste S.V.V.—Emma Willem IIDe Volewijckcrs Alkmaar—B.V.V Sportcl Ensch.-Scheveningen De GraafschapM.V.V FeijenoordP.S.V D.F.C.—Sittardia 0—0 E.D.O.Rapid 11 Elinkwijk—G.V.A.V. 4—0 De strijd rond de grensposten in de Hoofdklassen kent géén adem pauze. Zelfs de winter kon er deze week niet voor zorgen. Hoewel hier en daar op dik besneeuwde velden werd gespeeld, voornamelijk in het noorden en oosten, werd geen enkele Hoofdklassewedstrijd afgelast, zulks in tegenstelling tot de verwachtingen. Geen adempauze. Integendeel: zowel in afd. A als in afd. B is de strijd feller en zijn de krachtsverschillen geringer dan ooit. Nog wisten de beide nrs 8, resp. Stormvogels en Feijenoord zich te handhaven, maar rond de 9e plaats in afd. A verdringen zich nu niet minder dan 6 ploegen met helmaal 1 puntje onderling verschil, terwijl in afd. B ook 4 ploegen met vrijwel gelijke papieren op eikaars tenen staan. (Van onze verslaggever) ALKMAAR, zondag. Ja, zo is dan Alkmaar op deze derde zondag van de tweede competitiehelft zijn thuisrecord kwijtgeraakt. Het was BW dat dit staaltje verrichte en het is wat vreemd, dat het Krijgh en zijn mannen moesten zijn, die als eersten met de volle winst uit de Kaasstad terugkeerden, want wij hebben tevoren ploegen in Alkmaar te gast gehad, die wat kwaliteiten betreft al veel eerder dit thuis record van de Noordhollanders om zeep hadden kunnen brengen. Het was geen grote partij voetbal van BW, maar toch altijd beter dan het spel van Alkmaar, dat vergeefs zijn gewone vorm zocht. Een verdiende Bossche zege derhalve. tig. Linksbuiten Heymans schot ging ach- De Spelregel- en Protest-Commissie van de K.N.V.B. heeft zaterdag in hotel Hofman" te Groningen vergaderd. Be handeld werd het protest van WW, in- zake de op 27 november 1955 gespeelde wedstrijd WW—Sneek. Eerste klasse B amateurs. Het protest werd afgewezen en de uitslag van deze wedstrijd blijft derhalve 33. Het leek er, toen reen een kwartier of zo aan het spelen was, helemaal met naar dat BW uiteindelijk met een 2—0 overwinning naar Zuidelijker dreven zou Iterugkeren. Dat dit het terugkeren. 1 tenslotte toch 1 ;eval was kan men ip rekening schrij- en van de samen- t telling van de thuisspelende iloeg. waar de ionge Buis in de KEES KRIJGH, onvermurwbaar ter zijn rug om tussen de palen. Alkmaar bleef tot na de rust het ant woord schuldig doch startte toen met een krachtig offensief, dat wel een kwar tier aanhield doch dat behalve enkele be nauwende momenten voor het Bossche doel niets opleverde. Aan de overzijde betekende een schot van de doorgebroken Van Overbeek bijna 2—0. Het werd toch 2—0, door Van den Dungen die uit een corner fraai scoorde, ne Toen stond het wel vast. dat de Bosschs- plaats van op naren de winst niet meer kon ontgaan, rechtsbuitenplaa gen versterkte BVV-achterhoede gaf geen krimp; wat Van der Sluis en Smit ook zwoegden, het Bossche doel bleef on bereikbaar. jp het reserve bankje zat (waar om7 De afgelopen week n°S speelde hij in het Jeugd wedstrijd) en waar WIERSMA, uitblinker elftal een prima voorts linksbuiten Michel nergens was en linkshalf Evert Smit toch geen speler bleek voor het eerste elftal. En hoewel d^ rest van de voorhoede goede dingen liet zien, stond er vervolgens voor het Bos sche doel een achterhoede di^.S06" §eas" sisteerd door de halflinie, blijk gaf van wanten te weten in zoverre, dat de Alk- maarse vuurlinie er niet eenmaal vlot doorheen kon spelen. Alkmaar begon de eerste helft goed, was geenszins de mindere van BW ea kreeg enkele fraaie kansen om een voor sprong te nemen. Van der Sluis sprong er echter te nonchalant mee om- Na een minuut of twintig werd BW iets sterker en spoedig hierna werd een te vroeg uit lopen van Snabilie de thuisclub noodlot- De bezetting van de half-plaatser, in het Nederlands Elftal blijft zor gen baren. Nadat de V.V.V.-aan- voerder Jan Klaassens al geruime tijd hedrust had moeten houden wegens een ernstige beenblessure (een scheur in het kuitbeen) doch deze zondag eindelijk zÜn rentree in de wedstrijd Roda SportV.V.V. kon maken, is nu zijn comparant in de nationale ploeg: dc Gooi- speler Rinus Schaap voor geruime tijd uitgeschakeld. Schaap lijdt reeds enige tijd aan gewrichtsreuma, heeft al enige wedstrijden van 't Gooi gemist en zal vermoedelijk de eerste maan den niet kunnen voetballen. 5 minuten kraakte het daarna geducht In de Bredase verdediging, Appel kwam met twee pronte schoten op de proppen, die hij door Goedhart echter weer voortreffe lijk gestopt zag. In de tweede helft gooide Fortuna zich weer met elan in de strijd, ondanks de afwezigheid van Huis, die in de 37e mi nuut van de eerste helft met een ernstige voetblessure was uit- gevallen en door Hofman was vervan gen. Met een prij zenswaardige ijver vochten de Geleense Stadionbewoners fel en intelligent om de kleine achterstand in te lopen Maar in de Bredase verdediging, waap Kuys en Lus senburg de grote fi guren in het verzet waren, liet men zich niet intimideren. Men bewaarde zijn koel bloedigheid tegen het heftig opdringen van Fortuna, dat ook Ravens'tein wegens een blessure zag ver dwijnen. Angenent kwam nu zijn plaats innemen. Ook dat kon de vechtlust van de Limburgers niet ondergraven. Uit een voorzet van rechts kopte Angenent hard in. langis Goedhart, maar Michiels zag nog kans tiet leer van de doellijn te werken. N.A.C. had niets meer in te brengen en zelfs Cor v. d. Hart begon zich met het offensief op het N.A.C.-doel te bemoeien. Een gelijk spel zat er nog in, maar in de laatste minuten miste Appel de gelijkma ker door hoog over het Bredase doel te schieten. Zo kwam het einde voor een voor Fortuna werkelijk niet gelukkig ge speelde wedstrijd.... GOEDHART, onpasseerbaar In de competitie om het voetbalkam pioenschap van Zuid-Amerika heeft Uruguay met 2—0 van Peru gewonnen. De „sleutelwedstrijd'in afd. A was LimburgiaAmsterdam, met 11 onbeslist geëindigd. De Btunssum- mers behielden dus hun wankele voorsprong van 1 punt op hun naas te belagers. Maar intussen moesten zij op de 9e plaats ook een andere ploeg toelaten: Excelsior, dat door een opmerkelijke zege op Vitesse de kans gretig greep. Even gretig als Roda Sport, dat de laatste weken weer stevig van zich afbijt en een fraaie revanche op V.V.V. aan de balk schreef. Even gretig tenslotte ais A.D.O. en N.O.A.D., die de volle winst tegen E.B.O.H. resp. H.V.C. buit maakten. De punten telden hier dubbel: voor de verliezers E.B.O.H., H.V.C. en Vitesse betekende het vrij wel het einde van de illusie. Men zie de ranglijst: Limburgia en Excelsior op de gedeelde 9e plaats, Amsterdam met slechts 1 punt minder (maar een wedstrijd meer tegoed!), A.D.O. Roda Sport en N.O.A.D. eveneens met slechts 1 puntje minder En vlak boven die 9e plaats? Een gelijk spel tussen Stormvogels en D.O.S., waardoor beide ploegen, even als V.V.V.binnen het bereik van de onderste helft bleven. En aan de kop Opnieuw een troonswisseling. Fortu na '54 werd op eigen veld met de enige goal door N.A.C. verslagen, ten gerieve van de Bredanaars zelf uiteraard, maar ook van Ajax, dat weliswaar aan het weer fel van zich afbijtende Rigtersbleek een teleur stellende draw moest meegeven maar desondanks door betere deelcijfers nog juist de eerste plaats voor zich kon opeisen. Fortuna '54 werd zelfs nog gepasseerd door Eindhoven, dat door de minimale zege op Sparta naar de 3e plaats oprukte. „Sleutelwedstrijden" waren er ook in afd B en het duel tussen Feijen oord en P.S.V. was wel van de groot ste invloed. Géén revanche echter Hoofdklasse A: Ajax 20 27 43-26 N.A.C 20 27 31—24 Eindhoven 19 25 3323 Fortuna '54 20 25 3518 Spairta20 24 39—26 VVV 19 22 33—21 D.O.S. 19 22 50-42 Stormvogels20 21 3734 Limburgia20 19 32—37 - M.V.V. 19 20 Excelsior 20 19 2936 P-S.V. Amsterdam 19 18 3332 G.V.A.V. AD O 20 18 34—32 S.V.V. NO AD 20 18 33—38 Scheveningen Roda Sport 20 18 38—45 De Graafschap Rigtersbleek 19 15 3247 Sittardia E B O H 19 13 24—38 E.D.O H V C 20 12 22—44 Emma Vitesse 20 11 29—44 Volewijckers voor Feijenoord, maar opnieuw een nederlaag tegen een weer op volle toeren draaiend P.S.V., dat om zijn candidatuur voor de bovenste helft geen doekjes meer wond. Toch hand haafde Feijenoord zich nog op de 8e plaats, evenals D.F.C., al moesten de Dordtenaren aan Sittardia een draw meegeven. Willem II ging echter beide ploegen door de normale zege op de Volewijckers voorbij, zodat er nog altijd een marge van 2 punten tussen de 8e én de 9e plaats ligt. Op die 9e plaats moet P.S.V. dam. nog juist M.V.V. boven zich dulden, nadat de Maastrichtenaren aan de illusies van De Graafschap een dui delijk einde hadden gemaakt en om dat zij een wedstrijd méér dan P»S.V. voor de boeg hebben. G.V.A.V. dui kelde echter door een zware neder laag tegen Elinkwijk naar de 11e plaats en het zal de Groningers heel moeilijk vallen om zich uit hun in zinking te bevrijden. Zij worden nu ook al op de hielen gezeten door S.V.V., dat opnieuw royaal van Emma won, Gevaar komt er intussen ook van Scheveningen. nu deze combinatie van het voormalige Holland Sport het presteerde om Enschede, in Twente nog wel, een verrassend 22 gelijk spel af te dwingen (en dat ter wijl de Hagenaars niet eens in hun sterkste formatie konden aantreden!). Door deze draw van Enschede en doordat ook Rapid J.C. slechts een gelijk spel bij E.D.O. kon oogsten, was Elinkwijk de enige kopploeg die won en de voorsprong van de Utrech ters werd dus alweer groter. Attentie tenslotte voor B.V.V., dat het pres teerde om Alkmaar's trotse thuis record te breken. Waar ploegen als Elinkwijk en Rapid en andere faal den, daar verrichtten de Bosschena ren het stoute huzarenstuk wèl en zij stormden er meteen mee naar de 3 e plaats! Zou uiteindelijk dan vandaar het gevaar voor Elinkwijk nog moe ten komen? Hoofdklasse B: Enschede B.V.V Rapid J.C. Feijenoord D.F.C 20 31 50—19 20 28 61—36 19 26 46—26 20 26 44—27 20 23 29—29 18 22 44—32 20 22 45—37 20 22 40—34 19 20 35—25 20 20 47—39 20 20 43—46 20 19 40—31 19 17 32—42 20 16 28-42 20 16 36—53 20 14 21-41 19 7 18—56 20 5 25—69 (Van onze sport-correspondent). ENSCHEDE, zondag. De combinatie Scheveningen Holland Sport, nog wel zonder Micky Clavan, heeft in Enschede een verrassend 2—2 gelijk spel behaald. Het veld was zeer glad en dit stelde aan de spelers de hoogste eisen. Hoe meer dc wedstrijd vor derde, des te duidelijker bleek, dat de Hagenaars hiermede beter overweg konden. Wel waren zij meestal in de minderheid, maar dit was een gevolg van hun systeem. Midvoor Krist fungeerde als aanvallende spil en de Enschedese voorhoede wist daar geen raad mee. S.H.S. gaf tal van hoekschoppen cadeau, maar dat kon men rustig doen omdat die toch zonder resultaat bleven. In het koppen waren de Hagenaars hun tegenstanders verre de baas. Abe Len stra ontwikkelde weinig activiteit en hij moest in de meeste duels het onder spit delven. (Van onze sport-correspondent). KERKRADE, zondag. Men moet tegenwoordig van goeden huize komen om Roda Sport in eigen huis te kunnen kloppen. Ook V.V.V. heeft nu in de Kerkradenaren zijn meer dere moeten erkennen. V.V.V. meende er goed aan te moeten doen Frans Rutten, de Kerkraadse middenvoor, een mannetje mee te geven. Gedurende de gehele wedstrijd bijna liep Heger bij hem, maar door deze tactiek ontstond er toch voor de anderen wat meer bewegingsvrijheid en zo ontstond in de 10de minuut na het begin van de wedstrijd een kans voor Ederveen, die men in de Venlose verdediging geheel uit het oog was verloren. Doelman Swinkels verwachtte een voorzet, maar tot zijn ontzetting volgde een hoog schot, dat via de paal doel trof 10. Zes minuten later was VW al aan zijn gelijkmaker toe. Teeuwen, die uit een goede pass hef leer toegespeeld kreeg, loste een hard schot. Timmermans wist niet beters te doen, dan de bal met de hand te stoppen. Koos van Gelder wees naar de witte plek. Koopal schoot het leer prompt langs Essers 11. Maar 12 minuten later heroverden de Kerkradenaren die leiding. Steinbusch manoeuvreerde door de Venlose verdedi ging en lanceerde een voorzet, waarbij stopper Van der Hurk zijn handen ge- een penalty toe. Nu voltrok Weber het vonnis feilloos 21. In de tweede helft dwong VVV de gast heren tot de terugtocht en toen het in de Kerkraadse verdediging al te penibel werd dirigeerde men Frans Rutten naar achter. Hier vervulde hij met veel verve en elan de functie van tweede stopper. VW liep zich op de door de Kerkrade- naren opgeworpen barrière te pletter Er kwamen nog een paar kansen, maar Es sers voorkwam een zeker doelpunt van Lambert en stelde daarmee de kostbare (Van onze sport-correspondent) BRUNSSUM, zondag Hoewel Amsterdam, behoudens het laatste kwartier, steeds maar in de nabij heid van het Brunssumse doel opereerde, heeft het zich met een gelijk spel te vreden moeten stellen. Door het snelle doorspelen van dc bal legden de Amster dammers de grondslag voor een permanent offensief, maar door een tc indi vidueel spel van Geel en Gallis vooral de eerste bezondigde, zich tc veel daaraan boetten de Amsterdamse aanvallen toch aan tempo in. Daardoor kon een resoluut ingrijpende Brunssumse verdediging met succes ingrijpen. Op f c vleugels opereerden Tolmeyer en Brom aanvankelijk erg gevaarlijk, maar op de duur konden zij zich niet van hun tegenstanders lloogcn cn Hellemonfls ios maken. Bij Limburgia had men al zijn hoop op Frits Cox gesteld, maar ue te ruggekeerde zoon" kon het snelle tempo echt niet volgen en Wiertz mei voor problemen stellen. De Amsterdamse stopper had geen kind aan hem. «aar l0™ leidde een scherpe pass van Cox tot het eerste doelpunt. H« schoot dwars door dc Amsterdamse h fntki kèn gaL Ec'kosthaar verraste en met een laag schot daarop \an Kaalte net naKUKen s doelpunt, naar achteraf bleek. Het legde de basis voor het gelyke spel, dat Lim burgia minstens moest behalen. Enschede nam direct het heft in han den en het duurde niet lang of een goe de pass van de uitstekende linkshalf Feldmann belandde bij Voges, die op zijn beurt Lenstra in de gelegenheid stelde van dichtbij in te schieten. Vier minuten later er was toen een kwartier ge speeld trapte Van der Wint de bal uit een doelschop ver naar voren. Deze werd, zonder dat er een andere speler aan te pas kwam. door midvoor Oonk bemach tigd. die naar rechts afzwenkte en be heerst langs Landman schoot. Daarna liet Landman zich echter niet meer passeren en in tal van moeilijke situaties toonde hij zich een keeper van klasse: 20. In de 24ste minuut van de tweede helft kwam plotseling de ommekeer. Dekker, die wegens een blessure van Clavan de linksbuitenplaats bezette, profiteerde van een dekkingsfout en van vlakbij gaf hij v d. Wint het nakijken. Deze laatste gleed vier minuten later uit toen hij een hoge bal van Cock Clavan wilde vangen en dit betekende de gelijkmaker: 22. Het heeft er daarna aan beide kanten danig gespan nen, maar verandering kwam er niet meer in de stand. In de voorronde van het Olympisch voetbaltoernooi is te Addis Abeba de eer ste ontmoeting tussen Abessinië en Egyp te gespeeld. De gasten wonnen met 41. Bij de rust hadden zij met 20 de lei ding. De returnwedstrijd zal op 7 april te Cairo worden gespeeld. De uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de Franse competitie, luiden: Eerste divisie: MarseilleNice 00. Reims- Toulouse 01, LensSochaux 21. Monaco Lyon 21, NimesSedan 62. R.C. Paris- Nancy 34, St. EtienneStrassbourg 31, Metz Lille 2—0, Bordeaux—Troyes 2—2. Alle ploegen hebben. 22 wedstrijden gespeeld Nice heeft de leiding met 29 pnt. voor Lens 23 en Reims 26 pnt. Troyes is hekkesluiter met 13 punten. De uitslagen van dc wedstrijden gespeeld voor de Belgische eerste divisie luiden: La Gantoise—Berchem Sport 40. Antwerp —Standard 2—0. Union St. Gilloise—Charle roi S.C. 22, Malinpis Beeringen FC 2—1, Tilleur—RAC Mechelen 1—1, F.C. Luik— -Liew 30. WaterscheiAnderlecht 15, Beerschot —Daring 03 Anderlecht vergrootte zijn voorsprong tot 3 punten door zelf te winnen, terwijl runner- up Standard verloor. Anderlecht heeft 27 pun ten uit 19 vedstrijden. 'weede staat Ant werp met 24 punten. Malinois won weliswaar, doch blijft,op de onderste plaats met 11 pun ten. Dat was na 20 minuten spelen en in te genstelling met de verwachtingen. Want Amsterdam had voordien het Brunssumse doel reeds permanent bestookt t.. het was Geel geweest die met een paar venijdige schoten Jacobs te vergeefs op de proef had gesteld. Het Brunssumse doelpunt haalde Amsterdam even uit zijn cadans en in die periode liet men in dv Amster damse verdediging enige steken vallen, waardoor kansen voor Stephan en Habets ontstonden. Het liep met een sisser voor Van Raalte af. Hoe voortreffelijl de Am sterdammers ook in het veld speelden, voer het Brunssumse doel bleef het aan tempo mangelen. Maar vier minuten voor de rust volgde toch de gelijkmaker. Uit een verre uittrap van Van Raalte beland de het leer bij Geel. die een laag schot loste. Via de onderkant van de paal ca ramboleerde het leer over de doellijn. In de tweede helft bleef Amsterdam het spel beheersen. De Brunssumse voor hoede kwam er nauwelijks aan te pas en zodoende konden Van Houten en Wee- nink al hun aandacht aan hun voorhoede schenken. De Brunssumse defensie kreeg het in zekere zin hard te verantwoorden. Evenals voor de rust waren de Bruns sumse verd 'ligers erg royaal met corners maar geen daarvan leidde tot een doel punt. Geel kwam nog met een paar pittige schoten voor de dag, maar Jacobs, die er deze middag weer scherp oog in had, liet zich niet kennen en redde evenvele ma len fraai. In het laatste kwartier begon de ver moeidheid ten woordje bij de Amster dammers mee te spreken, zodat Limbur gia nog even voor een pittig slotoffensief kon uithalen. Spanjer en Vossenberg be heersten nu het middenterrein, maar de Brunssumse voorhoede was hoegenaamd niet tegen Wiertz c-s. opgewassen, zodat Van Raalte rustig vanuit zijn doel de kei harde worstelingen om het leer kon vol gen. Het bleef dan ook 1—l. Voor de wedstrijd EngelandSchotland voor spelers beneden de 23 jaar, welke op 8 februari a.s. te Sheffield word, ge speeld. is als scheidsrechter aangewezen de Nederlander P. P. Roomer uit Rotter dam: als grensrechters zullen fungeren onze landgenoten J. C- van Gelder (Voor burg) en J. H. Martens (Zeist). De Hongaarse voetbalbond heeft de Kon Belgische Voetbalbond voorgesteld een wedstrijd België Hongarije te houden op 3 juni in het Heysel-stadion te Brussel. De KBVB heeft in verband hier mee overleg gepleegd met de ver eniging van eerste klassers, waar na het voorstel is aanvaard en deze wedstrijd is toegevoegd aan de wedstrijdkalencier van dit seizoen. Bart Carlier heeft van de behandelende geneesheer het advies gekregen de eerste twee weken nog niet te gaan spelen. Zo zal Fortuna a.s. Zondag in de uitwedstrijd tegen VVV zonder hem verschijnen. .vw :,v, Doelpunt voor de Stormvogels: gescoord, door De Boer (links), die zijn bewaker Kruay te vlug af is. Verder naar rechts Van Basten en de uit het veld gestuurde Temming.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 6