Voor circa f 70 miljoen aan 5-j aars papier geplaatst nieuw! de decoratieve air-wick salon-set met vaste air-wick stick maakt ENKELE VROUWELIJKE KANTOORBEDIENDEN ENKELE JONGEDAMES m Waarom eten velen Royco erwtensoep zo vaak AANK. VERKOOPSTER JANSE 0^ 0: 0: Nieuws trekt altijd - Iedere dag EMOTIES OP BRITS ROTSEILAND dr. G. PET f -et -et -e#- -ei- -efj DOUGLAS HYDE f GASFORNUIZEN Kampioenen mt dtó M£/Ut Forse uitzetting bankbiljettenomloop van WOERKOM Het wonder van de verdampende air-wick stick in vaste vorm! J. H. STAALMAN dr. A. HOOGENDIJK OPKOMST VAN DIENSTPLICHTIGEN, V08R EERSTE OEFENING ONDER DE WAPENEN 't Verbaasde me, dat buurvrouw zo vaak erwtensoep at 7 <3- O <3- oók advertentie-nieuws WOENSDAG i FEBRUARI 1936 N S C PAGINA 6 Integratie kan uiteindelijk positie van de Kerk ondermijnen Op 11 en 12 februari a.s. zullen de bewoners van het kleine en overbevolkte eiland Malta ter stembus gaan om zich in een refe rendum uit te spreken voor of tegen incorporatie in het Verenigd Koninkrijk, dat 1200 mijl verwij derd ligt. Als de Maltezers zich voor aansluiting uitspreken dan zal dit trotse en onafhankelijke volk met zijn eeuwenoude katholieke tradities en zijn rijke middel eeuwse cultuur een integratiepro ces binnen het Britse rijk begin nen. De eerste stap in deze rich ting zal dan zijn het zenden van drie Maltese afgevaardigden naar het Lagerhuis. Onnatuurlijke welvaart Honderd procent praktizeer» NEDERLANDSCHE BANK BELENINGEN AFGELOST Callgeld nog 1 pet tezers is praktizerend katholiek. In de den ontvangen. „HAARLEMS BLOEI" REEDS DRUK IN DE WEER Deviezenaann as De deviezenreserve heeft in de afgelo pen week een versterking met 21.2 (v. w. 6.2) miljoen ondergaan. De goud voorraad b' ef onveranderd 3275.1 mil joen. Goud en deviezen tezamen bedra gen 4752.0 miljoen. De keuze f 11 bevat 125 luchtjesdoders plus Chlorophyl SAMENZWERING VAN SALAH BEN JOESSEF DE ZIEKTE VAN MINISTER DONKER En de werkzaamheden der Tweede Kamer Advertentiën AFWEZIG Goederen gevraagd voor het verzorgen van de post en andere lichte kantoorwerkzaamheden. Leeftijd 16-18 jaar. Op DISTILLATEURSKANTOOR te Schiedam kunnen geplaatst worden voor administratief- en typewerk. Mulo-diploma strekt tot aanbeveling. Handel en Bedrijf Lessen WIJ VRAGEN een 1 -i Allereerst omdat ze zo bijzonder lekker is. Hoe gul laat ze U proeven, dat ze van de fijnste erwten is bereid. En ze is lichter. Vandaar dat Royco Erwtensoep ook bij uitstek geschikt is als deel van Uw maaltijd van een maaltijd die prettig is te variërenen die U klaar hebt binnen een half uur! Speciaalzaak in baby- en kinderkleding HOOGSTRAAT 89 TELEFOON 68495 Royco Erwtensoep ^gfgr-^1 rijst met cocosnoot en bruine suiker KLAAR BINNEN EEN HALF UUR! C" Malla (100 katholiek) moet beslissen over opneming in Verenigd Koninkrijk De uitslag van de stemming zal er in laatste instantie door bepaald worden of de bevolking zulk een integratie als een zegen dan wel als een ramp voor het eiland beschouwt. Als buitenstaander, die Malta kent en liefheeft, zou ik willen zeg gen, dat vanuit materieel oogpunt inte gratie zeer waarschijnlijk een zegen zou betekenen, maar in bepaalde omstandig heden tot een geestelijke ramp zou kun nen leiden. Malta's Labourregering. die geleid wordt door de felle en schrandere links-socialist Dom Mintoff. wordt niet moede de nadruk te leggen op de voorde len van aansluiting bij Groot-Brittannië. Mintoff wijst erop. dat het eiland een bijna onafwendbaar economisch bankroet tegemoet gaat, wanneer het niet in Groot- Brittannië wordt geïntegreerd. Mintoffs politieke tegenstanders echter, de natio nalisten. die worden aangevoerd door de rustige, uiterst beschaafde Borg Olivier zeggen daarentegen dat aansluiting bij Groot-Brittanmië, een land dat qua cul tuur, levensopvattingen en godsdienst ofwel gemis aan godsdienst zo diep van Malta verschilt, slechts kan leiden tot een snel verval van dat alles wat Malta dier baar is. Hun enigszins onrealistische eis is, dat Malta de status van dominion kriigt binnen de Britse Commonwealth Het zwakke punt van dit standpunt is, dat Malta in de voorzienbare toekomst per se niet economische onafhankelijk kan wor den. De elementen van de strijd tussen voor- en tegenstanders van de integra tie zijn een mengsel van nationalisme, politiek en godsdienst, elementen dus, die wel geschikt zijn om de ge moederen in vuur en vlam te zetten en om de striid met grote intensiteit te doen voeren Het is een nationale trek van de Maltezers om te vechten voor hun geloof en voor hun onafhankelijke nationale bestaan. Wanneer een poging wordt gedaan om aan een van deze beide dingen te tornen, worden emoties opgeroepen die diep geworteld liggen in de geschiedenis. Het rotsachtige kleine eiland is door de eeuwen heen een natuurlijke vesting ge weest Eeuwenlang was het een bolwerk in de bittere strijd die gevoerd werd tus sen het christendom en de islam Tijdens de laatste oorlog werd het eiland, als voornaamste Britse basis in de Middel landse Zee door Mussolini's en Hitiers bommenwerpers zwaar geteisterd. De uitzonderlijk moedige weigering van de bevolking om zich op de knieën te laten drukken is bijna legendarisch geworden en werd beloond met het „George Cross" dat in de regel slechts aan afzonderlijke personen wordt toegekend voor buitenge wone dapperheid. Gefinancierd door mil- joenen ponden oorlogsschadevergoeding, die Groot-Brittannië betaalde, werd een begin gemaakt met de herbouw. Dit bracht meer bedrijvigheid en meer wel vaart voor de 300.000 zielen van het eiland Doch dit was een onnatuurlijke welvaart. Feitelijk was Malta er immers niet rijker op geworden. Aan het eind van ieder jaar valt er nooit een druppel regen Het weinige land dat er is ligt kurkdroog Nog belangrijker is misschien dat gebrék aan water en bijaldien aan energie een produktieve industrie van enige omvang onmogelijk maakt De bevolking van Malta profiteerde evenwel van deze kunstmatige hausse zo veel zij kon. Na alle ellende van de oor logsjaren en na vele eeuwen van armoede leefde men slechts in het heden. De men sen trouwden op jongere leeftijd, kregen meer kinderen, terwijl minder kinderen dan vroeger aan ondervoeding stierven. De bevolkingscijfers schoten omhoog, ter wijl de meeste landen die tot nu toe emi granten uit de oude wereld hadden toe gelaten paal er perk begonnen te stellen aan de immigratie Het grote succes dat de socialisten be haalden met hun verlangen voor een wel vaartsstaat naar Brits model, kan ver klaard worden door een zekere vrees van de bevolking dat zij de betere levensom standigheden. waaraan zU snel gewoon is geraakt, zou verliezen. De linkse politici spraken over vrije medische voorzienin gen sociale verzekeringen, pensioenen en andere zaken, die een weldoende staat uitstort niet gratis overigens! over de inwoners van het Verenigd Koninkrijk. Het ligt voor de hand, dat een groot deel van de bevolking van Malta wel oren had naar deze plannen. De nationalisten onder leiding van Borg Olivier waren niet de enigen, die waar schuwden dat deze weldaden gevaren met zich mee zouden brengen De Kerk die verreweg de machtigste factor op het eiland is. waarschuwde eveneens. Want hoe arm Malta ook in materieel opzicht is, geestelijk is het rijk, en aartsbisschop Sir Michael Gonzi. waarschuwde met klem dat deze orde van waarden wel eens omgekeerd zou kunnen worden Des te meer schenen waarschuwingen op hun plaats gezien de reputatie en de alom bekende opvattingen van de heer Mintoff Met hoofd en schouders steekt Mintoff uit boven zijn collega's in het partijbestuur Hij is een alumnus van Ox ford en een man van grote intelligentie en een krachtige persoonlijkheid Men heeft het gevoel, dat hij weet waar hij heen wil en, bovendien, hoe hij er moet komen. Doch dit zijn gedachten, die hij niet per se in het openbaar uitspreekt. Ongeveer honderd procent van de Mal- officiële „rangorde" komt de naam van aartsbisschop Sir Michael Gonzi voor die van de premier. En-de bevolking accep teert dit als een vanzelfsprekend iets. Zij hebben er alleen bezwaar tegen, dat de naam van de aartsbisschop slechts op de tweede plaats in de lijst voorkomt, na melijk na die van de Britse gouverneur. De gehele atmosfeer op het eiland ademt een katholieke geest en de positie van de Kerk ten opzichte van de staat is sterker dan waar ook ter wereld. De heer Mintoff en sommigen van zijn getrouwen passen niet eTS goed in dit beeld. De premier noemt zich nog katho liek en hy kan dat best zijn doch zijn politiek is dezelfde als die van de agnostisch-socialistische intellectuelen in Groot-Brittannië, vermengd met een scheut marxisme en, zoals zyn tegenstan ders zetgen, een behoorlijke dosis anti klerikalisme ontbreekt al evenmin. Toen Mintoff de verkiezingsstrijd inging met zyn voorstel om Malta volledig in Groot- Brittannië te doen integreren, verklaarde hij, dat dit spoedig zou leiden tot het op voeren van Malta's levensstandaard tot hetzelfde niveau als Groot-Brittannië. Eveneens zou Malta dan een welvaarts staat worden. Doch daartegenover gaf het episcopaat uiting aan de vrees, dat zulk een volledige integratie onherroepelijk zou leiden tot het aanvaarden van niet- katholieke Britse opvattingen. Gevreesd werd, dat bijv. echtscheiding en officieel gepropageerde geboortebeperking hun in trede zouden doen en aldus zouden leiden tot ontwrichting van het katholieke ge zinsleven. Op die manier zou de positie van de Kerk en uiteindelijk ook het essentieel katholieke karakter van het eiland zelf ondermijnd kunnen worden. In politiek opzicht zou integratie ver der tot gevolg kunnen hebben, dat de communistische partij, die op het ogen blik in Malta verboden is, openijk propa ganda kan voeren en net als in Groot- Brittannië, kandidaten kan stellen voor het Lagerhuis. De besprekingen, die in juni van het vorige jaar hebben plaats gevonden tus sen de politieke leiders van Malta en de Britse regering werden gevolgd door een rondetafelconferentie m Malta waaraan door Britse Lagerhuis-vertegenwoordigers van verschillende partijen werd deelge nomen. Hun rapport, dat ir november werd gepubliceerd, was ondertekend door de leden van alle drie de Britse partijen, waaronder ook de heer Aneurin Bevan, Sedert de Nederlandsche Bank op 20 januari overging tot het accepteren van biedingen op vijf-jarige schatkistbiljetten tegen een disconto van 2 is er door de diverse gegadigden vrü gretig toege hapt. In de afgelopen week bliikt er na melijk nog voor een bedrag van f 54.5 miljoen van dit papier te zijn afgenomen, zodat de 15 miljoen van de voorgaan de week meegerekend thans in totaal 69.5 miljoen door de Bank is geplaatst. De vraag welke mot'even de Bank voor ogen hebben gestaan bij haar besluit om het disconto op 2 te stellen (de afgifte door de Agent van het Ministerie van Financiën geschiedde naar men weet op 1% rentebasis, hetgeen overeenkomt met ongeveer 131 discontobasis) heeft nog steeds geen officieel antwoord ge vonden, en zal dit vermoedelijk ook wel niet vinden aangezien men op de Oude Turfmarkt niet gauw het achterste van zijn tong laat zien. Of het nieuwe hogeretarief een meer duurzaam karakter zal krijgen, in dier voege dat ook de Agent bij een eventuele volgende afgifte van schat kistpapier met een hogere rente voor de dag zal komen? Een mogelijke aan wijzing voor overeenstemming op dit punt tussen de Ned. Bank en het mi nisterie van Financiën zou men mis schien kunnen zien in het feit. dat het 5-jaars papier dat door de Bank wordt afgegeven van 1 febr. af niet langer 1% coupons zal di agen, maar 2 coupons. Zoals bekend is, heeft de Ned. Bank in haar portefeuille slechts schatkistpromes sen ter beschikking. Zij kan dit papier echter bii de Agent omwisselen in biljet ten, gelijk thans ten behoeve van de hui dige afgifte geschiedt. Tot dusverre droeg dit papier het oude rentepercentage van de Agent ad 116 De mededeling dat thans papier met 2 coupons zal worden verstrekt zou eT dus op kunnen wijzen dat hiertoe nieuw materiaal is aange maakt. Al met al blijft men op de geldmarkt min of meer in het onzekere verkeren en alle veronderstellingen die omtrent de verdere afgiftepolitiek worden gemaakt zijn dan ook evenzovele slagen in de lucht. Ook uit anderen hoofde blijft de situa tie op de geldmarkt moeilijk. Callgeld is nog steeds tamelijk schaars, gelijk wel blijkt uit de notering die op 1 is ge handhaafd. De grote driemaandelijkse uit kering van het Rijk aan de gemeenten, waarmede ditmaal naar schatting 240 miljoen was gemoeid, heeft in de afge lopen week dan ook maar weinig ver lichting gebracht. Uiteindelijk zijn de saldo's van de banken met slechts 37.3 miljoen toegenomen. Bij de beoordeling van dit cijfer dient echter wel in aanmerking te worden ge nomen dat de banken in de afgelopen week voor de financiering stonden van de nltimo-uitzetting van de bankbiljetten- circulatie, die "16.3 miljoen bedroeg (zelfde week vorig jaar 89.7 miljoen). Bovendien is van de bestaande gelegen heid haastig gebruik gemaakt om de nog resterende beleningen alt de dec./,jan.- periode af te wikkelen. De post voor schotten daalde deze week met 26.2 mil joen tot het normale cyfer van 32.2 mil joen. zodat het eerder opgenomen bedrag in totaal 276 miljoen thans praktisch geheel is afgelost. De banken beschikken thans over een renteloos tegoed bij de Ned. Bank van 525 4 miljoen. Voor het moment zijn er dus geen zorgen meer m.b.t. de verplichte kasreserve. Het saldo van het Rijk is met f 217.3 miljoen gedaald tot f 333.8 mil joen. Belastingontvangsten hebben ken nelijk voor een gedeelteliik tegen^ewicht Bloemenmeisjes als goodwill- ambassadrices Haarlems Bloei is thans weer druk bezig met het maken van plannen en het tref fen van voorbereidingen om Haarlem in de komende bollen- en zomermaanden weer te maken tot één der aantrekkelijk ste vreemdelingencentra in den lande Attractief voor een deel van de Haar lemse gemeenteraad zal het ongetwijfeld ook zijn, dat het door Haarlems Bloei ge vraagde krediet ad f 15.000 belangrijk lager ligt dan dat van vorig jaar. toen de gemeenteraad na zeer ampel beraad f 25 000 voteerde. Een monument op het Houtplein zal er dit jaar na de door velen als een débScle beschouwde obelisk van 1955 niet meer komen. Men wil nu het Houtplein evenals verleden jaar het Stationsplein transformeren in een vlaggenzee. Ook enkele andere punten van de stad zullen aldus worden gepavoi- seerd. De charmante bloemenmeisjes zul len weer terug komen. Er bestaan zelfs plannen enkelen als goodwill-ambassa- drices reizen te laten ondernemen naar Brussel, Bonn. Keulen, Düsseldorf en Maastricht, waar zij In haar aan vele bezoekers en alle inwoners van de Bloe menstad welbekende, fleurige rood-witte jurkjes door de autoriteiten zullen wor- gezorgd tegenover de door het Rijk ver richte betalingen. wiens opvattingen veel overeenstemming vertonen met die van de heer Mintoff. In het rapport wordt aangedrongen om, indien de bevolking van Malta de wens daartoe zou te kennen geven en het Britse parlement hieraan zijn goed keuring zou hechten, het eiland in po litiek opzicht deel van het Verenigd Koninkrijk te laten worden in het La gerhuis vertegenwoordigd door drie permanente afgevaardigden. Overigens zou Malta, evenals Noord-Ierland, zijn eigen parlement hebben, dat beslist over de meeste interne aangelegenheden, doch niet over defensie, financiën en buitenlandse zaken. Het parlement van Malta alléén zou de beslissing hebben over zaken de Kerk betreffende. Deze aanbevelingen verschillen heel wat van de oorspronkelijke integratie plannen van de heer Mintoff. Het rap port, dat uit de rondetafelconferentie re sulteerde, kan het beste als een typisch Engels compromis worden gekenschetst. Dit heeft de heer Mintoff evenwel niet verhipderd om het rapport als een grote overwinning te begroeten. Men kan slechts aannemen, dat hij hierin een eer ste logische stap ziet naar volledige po litieke, culturele en geestelijke integra tie. Hij maakt daarom op het ogenblik grote haast met het referendum, dat door zijn politieke tegenstanders wordt ge- bo.vcott. De aartsbisschop cn zijn collega, bis schop Pace van Gozo, hebben uiteraard geen bezwaar tejen de voorgestelde con stitutionele wijzigingen als zodanig, doch in een herderiyk chrijven, dat op 22 ja nuari jl. in alle kerken werd voorgelezen, gaven zij uiting aan de vrees, dat een toe komstige Britse regering (wellicht een links-socialistische -cgering, die dezelfde opvattingen als de heer Mintoff is toe gedaan) misschien rebruik zal maken van haar bevoegdheden om een einde te ma ken aan de rechten byv. betreffende echtscheiding en huwelijk die nu onder de uitsluitende bevoegdheid van het par lement van Malta vallen. Slechts de tijd za] leren of deze vrees al dan niet gegrond is. Intussen zullen er wel^ spoedig drie afgevaardigden uit Malta in het Lagerhuis zitting hebben (die wellicht in bepaalde omstandigheden de doorslag zouden kunnen geven bij een stemming over de zaken van puur-intern Engels belang) en Malta zal bijna onver mijdelijk komen bloot te staan aan die invloeden van buitenaf, ten goede of ten kwade, waarvan het eiland zich geduren de 2000 jaar van katholiek leven zo verre heeft gehouden. Het vooronderzoek inzake de diefstal der Oppenheimer-juweien, ter waarde van ongeveer twee en een kwart miljoen gul den, is beëindigd. Donald Miles, particu lier detective te Johannesburg en de Australiër, William Pearson, zijn er van beschuldigd dat zij de juwelen op 5 decem ber van het vorig jaar uit het huis van mevrouw Oppenheimer hebben gestolen. Zij zullen op grond hiervan voor de rech ter verschijnen. PRIJSKLASSE 1 Hooggebouwde modellen Krefft f 185,— Ega f 193, Dordrecht f 195,— Juno f 208,— Senking f 2X0,— PRIJSKLASSE 2 Diepgebouwde modellen Pelgrim f 220,— Etna f 220,— Junk. Ruh f 236.— Haller f241.75 Juno f 248,— Etna f 260,— Senking f 269,— Junk. Ruh f 292.— PRIJSKLASSE 3 Luxe blokmodellen Juno f 344,— Kuppersbusch Homann f 351,— f 410.— Junk. Ruh f 394 Juno f 420.— Erkend installateur. Oranjestraat 13 Telefoon 65673 Broersveld 137-139 Telefoon 67736 SCHIEDAM De beroemde air-wick vloeistof nu in vaste vormDe groene stick in de elegante modern-interieur-houder werkt net zo krachtig als de vloei stof uit de fles-met-de-wick: de stick verdampt langzaam en laat zijn 125 „luchtjesdoders" los - maakt uw kamer „lentefris". Zuinig: u bepaalt zelf de verdampingssnelheid met de regelsleuven in de stijlvolle houder. Practisch: overal neer te zetten (directie-bureau!); op te hangen (kinderkamer). Vulling: 2.40. Prijs compleet (houder vulling) 3,40 air-wick De Tunesische regering heeft gisteren bekendgemaakt, dat Salah Ben Joessef, cle nationalistische leider die op het ogen blik voortvluchtig is, een samenzwering had gesmeed om 149 politieke tegenstan- De samenzwering was in december aan ders uit de weg te ruimen. het licht gekomen, toen de politie twee koffers met wapens en documenten vond. Deze ontdekking leidde tot de arrestatie van een veertigtal personen. Uit onder vraging van de verdachten bleek, dat Ben Joessef achter de samenzwering stak. Zoals bekend heeft de politie zaterdag jl. de woningen en kantoren van aanhan gers van Ben Joessef, die onmiddellijke al gehele onafhankelijkheid voor Tunesië wenst, doorzocht. Ben Joessef bleek ech ter te zijn verdwenen. In verband met ziekte van de minister van Justitie, mr. Donker, zal het zoals gemeld, niet mogelijk zijn. het wetsont werp tot opheffing van de handelings onbekwaamheid der gehuwde vrouw in de Tweede Kamer vooreerst te behande len. De kleinere ontwerpen welke onder het departement van justitie ressorteren, zullen door minister Beel worden verde digd. Het wetsontwerp administratieve rechtspraak in belastingzaken zou oor spronkelijk worden verdedigd door de ministers Van de Kieft en Donker. Aangezien minister Van de Kieft nog niet terug is uit Suriname zal nu de staatssecretaris van Financiën, dr. Van den Berge, de verdediging op zich nemen. De Hee'r en Mevrouw VAN TIIIEL—GOOSSENS geven met grote vreugde ken nis van de geboorte van hun zoon RUUD die bij het H. Doopsel de name'n ontving van RUDOLPHUS JACOBUS ALEXANDER Beek en Donk, 30 jan. 1956. Bosscheweg 26. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een ge duldig gedragen lijden en vol overgave aan Gods Wil, voorzien van de H.H. Sacramenten der Sterven den, onze lieve Man en Vader NICOLAAS LOBé Echtgenoot van Gerarda de Kok in de ouderdom van 54 j. Zwijndrecht, 30 jan. 1956 Lindelaan 95 G. LOBé-de Kok ANTOON W1M LEEN HENNY MARTIEN WILLY IEKE Gé Rozenkrans bidden woens dagavond 7 30 uur in de parochiekerk van Zwijn drecht. De plechtige H. Mis van Requiem zal worden opge dragen in de parochiekerk van het H. Hart van Jesus te Zwijndrecht op Donder dag 2 februari te 10 uur, waarna de begrafenis van uit de kerk. OOGARTS Nassaulaati 43 - Schiedam VAN 2—21 FEBRUARI De praktijk van Tuinlaan 74, Schiedam zal met ingang van 2 februari a.s. worde'n waargenomen door Wij betalen v.a. 30 ct per kg. voor uw lompen en de hoogste prijzen voor couranten, oud ijzer en alle' soorten metalen. W. Janssen, Noordve'st t.o. 117 Damlaan 50, tel. 68134. Hoge prijzen voor couranten, tijdschriften, metalen, ijzer en zolderopruimingen. Lompen 30 ct. per kg. Adres: W. Netten, Kamperfoelielaan 10. Kethel of aan het pakhuis Grofbaan 36, Schiedam Geopend dagelijks van 1-5 uur en de's zaterdags van 9-1 uur. Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op 2 februari 1956 voor eerste oefening onder de wapenen komen, worden en kele extn-trelner ingelegd Genoemde dienstplichtigen moeten van deze extra-treiner gebruik maken en daartoe op een zo danig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op hei betreffende station aansluiting hebben op de voor hen be stemde trein De dienstplichtigen, die, in verband met hun nlaats van bestemming, geer gebruik kunnen maken van een der hierna genoemde extra-treinen, moeten Ingevolge hun lastgeving reizen met de eerste reisgelegenheid na 06.59 uur. Er moet als volgt worden gereisd: 1. Van N -Holland en 's-Gravenhage en omgeving, met be stemming Bergen op Zoom en Ossendrecht met de extra-trein: Amsterdam CS v 09.07 - Haarlem v. 09.22 - Den Haag HS v- 09.57 - Roosendaal v 11.40 - Bergen op Zoom a. 11.55 2. Van i.elden en omgevtng en Rotterdam en omgeving met bestemming Bergen op Zoom en Ossendrecht met de extra- trein: Lelden v. 09 00 - Rotterdam CS v. 09.33 - Rotterdam-z v. 09.43 - Dordrecht v. 10.00 - Roosendaal v. 10.38 - Bergen op Zoom a. 10.55. 3. Van Rotterdam en Dordrecht en omgeving met bestem ming Breda, Tilburg, Venlo, Roermond, Maastricht en Vught met de extra-trein: Rotterdam CS v 08.45 - Rotterdam-z v 08.55 - Dordrecht v 09.30 - Lage Zwaluwe v 09 44 - Breda a 09.55 - Gtlze-Rljen v 10.08 - Tilburg a. 10.17 - Boxtel a 10.37 - Eindhoven a. 10.55 De dienstplichtigen met bestemming Vught moeten te Box tel overstappen op de trein van de normale dienstregeling. De hun verstrekte vervoerbewtjzen zijn geldig via deze route. Dr dienstplichtigen met bestemming Venlo. Roermond en Maas tricht moeten van Eindhoven af doorreizen met treinen van de normale dienstregeling. 4. Van het noorden en centrum des lands met bestemmtno Bergen op Zoom Breda. Amsterdam. Apeldoorn, Ede. Tilburg Amersfoort, Venlo. Roermond, Maastricht. Schoonhoven Vught cn Ossendrecht met de volgende extra-treinen: a Leeuwarden v 08.40 Heerenveen v 09.03 - Steenwtjk v 09.23 - Meppel v 09.35 - Zwolle v 10 15 - Amersfoort v. 11.18 - Utrecht CS v. 11.47 - -s-Hertogenbosch v 12.29 - Vught a. 12.3.->: b. Groninger v 0842 - Assen v. 09 04 - Zwolle v. '0.02 - Amersfoort v 10.57 - Utrecht CS v. 11.26 -s-Hertogcnboseh IV ai? 23 T,Ihur3 a 12 45 - Breda a 13 08 - Roosendaal a 1332 - Bergen op Zoom a. 1351: e. Zwolle v 10.08 - Devente-r v. 10.33 Zutpheu V. 10 49 Dleren-D v. 11 02 - Arnhem v. 11 20 - Nijmegen v. 11.45 - Blerlck a 12 32 - Venlo a. 12.38 - Tege- len v 12.46 - Roermond a. 13 03. Van de richting Leeuwarden met bestemming Tilburg. Breda, Bergen op Zoom en Ossendrecht te Zwolle overstappen op de extra-trein uit Groningen- Zwolle v. 10 02 en met be stemming Ede, Venlo. Roermond en Maastricht op de extra- trein: Zwolle v. 10.08. Van de richting Groningen met bestem ming Vught te Zwolle overstappen op de extra-tretn uit Leeuwarden: Zwolle v 10.15 en met bestemming Ede. Venlo Roermond en Maastricht op de extra-trein: Zwolle v 10.08 met bestemming Amsterdam te Amersfoort overstappen op de treinen van de normale dienstregeling. 5. Van net oos'en des lands met bestemming Vught. Tilburg Breda, Bergen op Zuom en Ossendrecht met de extra-trein: Nijmegen v 09 53 's-Hertogenbosch v. 10 38 - Tilburg a 11.04 - Breda a. 11 24 - Roosendaal v. 11 51 - Bergen op Zoom a. 12.06 en met bestemming Venlo, Roermond en Maastnch: met de extra-trein: Nijmegen v 11 44. De dienstplichtigen uit Enschede moeten via Deventer reizen: Enschede v 07.04. De vervoerbewtjzen van deze dienstplichtigen zijn geldig over deze langere route. Industrieel bedrijf te Schiedam vraagt Brieven onder no. S' 786 Nieuwe Schiedamsche Courant Dam 18, Schiedam. Sollicitaties onder no. S. 987 Nieuwe Schiedamsche Courant, Dam 18, Schiedam. Gramofoonplaten op conditie, 15 stuks f 1.- per week; 30 st. f 2.- per week naar keuze. Zeer uitgebreide collectie po pulaire nummers. Ook lang speelplaten klassiek en opera. Wij zenden u gaarne geheel gratis onze catalogussen. Kroon Radio, Schiedamseweg 117. Rotterdam, Tel. 55669 32717. Bij tramhalte. Nooit stilstaan! Breng het verder in uw vak door te stu deren bij de Verenigde I er gangen voor Schriftelijk On derwijs, Schiedam. Vraagt prospectus. O zulke lekkere erwtensoep, moedert Erwtensoep? Die eet U nogal vaak hè? i Ansje balen we gaan boterham Mevrouw. mam vanavond minuten hoorl En wèi graag, want bet is Royco Erwtensoep Die is anders.. lichterI Heerlijk, hè. die Royco Erwtensoep En straks krijg je nog iets lekkers I Mooi zot Wat mij betreft morgen weer zo'n maall A tN/UMkUrfN roos 4 mswc» slechts cent!

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 6