Na dramatische laatste pogingen „Genève" toch mislukt bleek Nu is het tijd voor de ijsbrekers Middelhuis: Aanbod van werk geverszijde was minimaal Twee kinderen op slag gedood Het weer over Europa Paul cle Groot naar Moskou Nog een hoop kou in de luchtGenève en het sociaal verkeer Geschillenregeling moest het struikelblok worden Het conflict in de Stichting van den Arbeid Huidige loonpeil en welvaartspeil uitgangspunt voor nieuwe loon maatregelen Elfstedentocht gaat (nog) door Maandag' 13 februari 1956 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN rp-Q i iib-j Gevecht om waterwegen begaanbaar te maken affaire Louis Renault ^wï\o!S™i,dr E™"s In zuidwest Friesland rijden geen bussen Bij autobotsing in St.-Willebrorcl Chauffeur en twee andere kinderen ernstig gewond Nu per vliegtuig WEERBERICHT GENèVE, zondagavond De Nederlands-Indonesische conferentie is mis lukt. Na een dag van werkelijk dramatische onderhandelingen werd het de Nederlandse dele gatie tenslotte duidelijk, dat de Indonesiërs niet hereid waren een juridisch sluitende arbitrage regeling te aanvaarden. In de loop van zater dag kwam vast te staan dat niet werd onder handeld met een volwaardige delegatie, maar met politieke schimmen, ten tonele gevoerd door een machtig Djakarta. Niet in Genève, maar in de Indonesische hoofdstad is de conferentie mislukt. De besprekingen zijn afgesprongen, maar de delegatieleden zijn niet uit elkander gegaan met verbitterde gezichten of harde woorden. Wat zich in Genève heeft voltrokken, is een stuk tragiek, waarvoor men de Indonesische delegatieleden niet alleen verantwoordelijk kan stellen. Dramatisch waren de besprekingen op deze laatste dag. Op het meest beslissende moment van deze conferentie spraken de kinderen van de Indonesische zaakgelastigde in Den Haag, de heer Kwee Djie Hoo, een gebed uit, dat er toch nog overeenstemming bereikt mocht worden. De heer Kwee zelf wandelde door het hotel als e*m gebroken man. Minister Leimena, de lijsttrekker, van de prot. chr. partij in Indonesië, schaamde zich niet om te verklaren, dat hij geen oog dicht heeft gedaan. En de Nederlandse ministers spraken van een tragische ontwikkeling, die hen zeer verdroot. Zo is men ook uit elkaar gegaan. De persoonlijke verhoudingen zijn niet geschokt. Maar wat de politieke gevolgen van deze mislukking zullen zijn is bij benadering niet te voorspellen. Ë3 - fc yé - yy Nieuw-Guinc.it Verkiezingen brachten de moeilijkheden Zondag leek het er even op, dat aan de vorst een eind zou komen, doordat een de pressie met zachtere lucht over de Noord zee in de richting van ons land trok. In de afgelopen nacht passeerde deze depressie maar zij kwam niet verder dan juist ten westen van ons land, zodat alleen in de kustprovincies korte tijd lichte dooi voor kwam. Toen vanmorgen de depressie met sneeuwval was gepasseerd begon de lucht druk weer te stijgen en draaide de wind naar het noord-oosten. Overal, maar spe ciaal in het noorden en midden van ons land, viel een flink pak sneeuw. In Den Helder werd vanmorgen 12 cm, in Leeu warden 10 cm, in De Bilt 18 en ook in Eind hoven 18 cm sneeuw gemeten. De meeste sneemv viel in het zuiden van Friesland waar een laag van ongeveer 30 cm sneeuw lag. De vorst nam in de morgenuren snel toe en deed het kwik in Leeuwarden, Eelde en Twente alweer tot 10 C. dalen. Met de noord-oostelijke wind wordt de komende dagen weer verse kou uit Scandinavië aan gevoerd, waar zelfs in Denemarken van morgen al meer dan 15 gr. vorst voor kwam. Het ziet er naar uit, dat deze nieuwe koude-aanval het grootste deel van de week zal aanhouden. Zeer koud was het gisteren ook in Spanje, waar de tem peratuur in Madrid 's nachts tot 10 gr. C. daalde en ook overdag maar nauwelijks hoven het vriespunt kwam. Wtmm v-ft Auto op wrak Trein vernielde auto Het rekenen duurt veel te lang Er kan nog iets goeds uit voortkomen Telefoontje naar Stockholm Carnavalspret op vele plaatsen verstoord Voor het JJscomité Talloze veerdiensten gestaakt Ongewenst De vveerve'rwachting van het1 K.N.M.I., geldig van maandagavond tot dinsdagavond, luidt: Opklaringen maar ook enkele sneeuwbuien. Matige tot strenge vorst. Matige en vooral langs de Waddenkust tijdelijk krachtige noord-ooste lijke wind. Dinsdag 14 februari: zon op 8.01, onder 1/.52 uur; maan op 8.26, onder 21.17 uur. V NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT (Van onze speciale verslaggever) Dat de conferentie is mislukt, kan moeilijk aan de Nederlandse delegatie worden verweten. Zij heeft tot het laatste toe een begrijpende houding aan genomen en concessies gedaan, maar de Indonesiërs waren machteloos. Zij kon den, noch mochten een sluitende arbi trageregeling aanvaarden. Zij vreesden, dat deze zou worden uitgelegd als een inbreuk op hun soevereiniteit en als een nieuwe bevoogding van Nederland. Deze vrees is onbegrijpelijk. Zij kon slechts voortvloeien uit de politieke on macht van het kabinet-Harahap. De Nederlandse delegatie is ver ge gaan. Zij was bereid het Indonesische voorstel te aanvaarden, dat de geschil lenregeling niet alleen op de financieel- economische overeenkomst zou slaan. Zij was ook bereid de wens te laten va ren, dat de president van het Interna tionaal Gerechtshof eventueel de leden van de tijdelijke arbitragecommissie kon benoemen, voor het geval, dat een der partijen zou weigeren deze benoe mingen te doen. De Indonesische dele gatie vond het een gebrek aan goed vertrouwen .van Nederlandse kant om die mogelijkheid te openen. Maar de Nederlandse delegatie was niet bereid te treden in 't Indonesische voorstel dat door de president van het Internationa le gerechtshof geen zevende man aan- gewezen kon worden. De arbitragecom missie ad hoe zou volgens de Indone siërs moeten bestaan uit drie Neder landers en drie Indonesiërs. En verder niets. Zelfs de bepalingen van het Uniehof voorzien in de moge lijkheid, dat er een zevende arbiter kan worden aangewezen. Daar kon Neder land geen afstand van doen. De com missie ad hoc was reeds een concessie, maar om nu elke mogelijkheid uit te sluiten, dat deze commissie ook inder daad zou kunnen werken, ging waarlijk iets te ver. Vermoedelijk door onachtzaamheid van een loodgieter, die een waterlei dingsbuis ontdooide is zondagmiddag een felle brand ontstaan in de Amster damse diamantbeurs aan het Weesper- plein, welk gebouw zeer zwaar werd beschadigd. Foto links: een overzicht van het brandende gebouw, met de brandweer aan het werk onder het oog van vele toeschouwers. Foto rechts: Brandweerlieden hullen het vlammen de gebouw in een gordijn van fijn ver stoven water. - De conferentie is dan ook hoofdza kelijk gestruikeld op „de zevende man". De financiële overeenkomsten waren klaar, het uitleveringsverdrag voor de arrestanten lag in het verschiet; de Nicuw-Guineakwestie was moeilijk, maar leek niet onoplosbaar. En nu is het de geschillenregeling, die de gehele conferentie doet mislukken. Minister Anak Agocng deed vlak voor de slotzitting nog een poging om een Nederlands antwoord te ontfutselen op de Indonesische Nieuw-Guinearesolu- tie. Maar minister Luns verklaarde daarop geen antwoord te willen geven, omdat deze kwestie nog niet officieel is besproken. Ongetwijfeld was het minderf raai van de Indonesische mi nister van Buitenlandse Zaken, dat hij in zijn slotrede er van gewaagde, dat Nederland geweigerd heeft dit voorstel te bespreken en dat het de deur heeft gesloten voor verder overleg en ge sprek. „Het komt mij voor, dat deze Nederlandse houding niet alleen in strijd is met de aanbevelingen van de Verenigde Naties (waarin wordt ge zegd met belangstelling naar het re- sulfaat van deze conferentie uit te zien), maar ook niet overeenstemt met de beginselen vervat in het charter van de soevereiniteitsoverdracht, die beide partijen verplichten het politiek geschil over Nieuw-Guinea door middel van onderhandelingen tot oplossing te bren- gen - Deze verklaring snijdt geen hout. Zij was in strijd met de geest van deze conferentie. En in plaats van een slot- speech was zij veel meer een begin- speech, geschikt voor Indonesisch bin nenlands gebruik. De conferentie in Genève is mislukt. Dat bewijst niet, dat Nederland fout gedaan heeft om te gaan praten, want toen daarover in September overeen stemming werd bereikt, zat het kabi net-Harahap vast in het zadel. Met deze constructieve regering mocht het gesprek niet geweigerd worden. De moeilijkheden zijn eerst begonnen na de verkiezingen in Indonesië, waarbij de Masjoemi de nederlaag leed. Het eens begonnen gesprek moest worden voortgezet. Maar nu is wel gebleken, dat de binnenlandse situatie in Indo nesië dermate labiel is geworden, dat naar het oordeel vtn het kabinet-Ha rahap de eenzijdig! opheffing van de Unie beter is dan het slagen van de conferentie in Genève. De Indonesi sche delegatieleden nu twee maan den van huis konden daar niet meer tegen opboksen. Weer een week met strenge vorst Als is er dan gisteren enige mildering in de strenge vorst van de laatste dagen te constateren geweest, een mildering die vermoedelijk ook vandaag nog wel zal aanhouden, toch beginnen de echte ijsmoeilijkheden eerst nu los te komen. Op verschillende rivieren zijn de ijsbrekers in actie geweest om er voor te zorgen, da» gedurende dit weekeinde belangrijke waterweger, niet onbevaarbaar zouden raken door ijsdannhen, die zich vormden. En dat bet nodig was om tcu. actie over te gaan, is wel gebleken. >xï -kvi :Uv.Vv.'av/&; Wat koven: Dit is wat er nog boven P er stak van de Engelse sleepboot i'nrfTna7^a"> die zonk op een zandbank de Noordzee, toen zij uitvoer om het ,laziliaanse schip „Loide Honduras", ra' op dezelfde zandbank vastzat te jUlp te snellen. Foto onder: De „Loide onduras" vast op de zandbank een 17 niJl van de Engelse havenstad Felix stowe. Van onze correspondent). In een rede, gehouden voor dc leden van de K.A.B. in zijn geboorteplaat- Haaksbergen, beeft de beer J. A. Middelbuis, Verbondsvoorzitter van dc K.A.B., zaterdagavond onder meer gesproken over het loonconflict in de Stichting van den Arbeid. Hij noemde bet aanbod van werkgeverszijde minimaal en zeirle, dat bet voorstel van de werkgevers, om de twee voor stellen tot loonsverhoging aan de regering voor te leggen, voor de ver tegenwoordigers van de vakcentralen der werknemers, een grote verrassing betekende. In plaats van eigen verantwoording te nemen en door onder handelingen te trachten tot overeenstemming te komen, werd liet gesprek afgebroken. Dit was voor de werknemers beledigend en voor de werk gevers een blamage. 19?5eLertedenn'pL0UiS Renault' de in zaterdag te w anse automagnaat. diC door do PollKrellV™0™™" oanklajhf SSS-ta S ™- een noot indertijd overleden^ echtge- handelingen tijdens geVanïaa" mis" afwachting van zijn berechting wegens samenwerking met de Duitsers vrouw Renault verklaart, dat een foto" die destijds met X-stralen van de dood kist gemaakt is, een schedelbasis-frac tuur heeft aangetoond. Tengevolge van de hevige sneeuwval van gisteravond en vannacht, die gepaard ging met wind, is het verkeer in vrijwel de gehele zuidwest-hoek van Friesland gestremd. De sneeuw is op verschei- dene plaatsen hoog opgewaaid. De trei- inloop was vanmorgGn normaal, de bus- ssq, reden echter helemaal niet. Twee kinderen vonden zaterdag avond de dood en drie personen wer den ernstig gewond, toen op de rijks weg BredaRoosendaal ter hoogte van bet dorp St.-Willebrord een personenauto, bestuurd door de heer L. II. uit Leur, met waarschijnlijk flinke snelheid opbotste tegen een stilstaande trailer. De beer H. kwam van Huybergen af, waar bij, in ge zelschap van zijn 15-jarig doch- terje, zijn zoontje ging ophalen, die daar op kostschool is. Twee dorps- genootjes, die eveneens in Huyber gen op kostschool zijn, mochten meerijden. In de totaal verwrongen resten van de auto troffen te hulp gesnelde buurtbewo- iriliJ stoffelijk overschot aan van twee eewpmT'J?'®!.0? slag dood moeten 'Ain h het dochtertje van de heer V, c" ee" "-jarig zoontje van de familie "•J'/ Leur- Slechts met veel moeite slaagde men er in, de heer H„ diens fJS?e,005M.e en een zoont.ie Van de ïamihe L Uit hun benarde positie te be vrijden. Allen bleken ernstige kwetsuren te hebben opgelopen en moesten worden overgebracht naar het ziekenhuis Chari- tas te Roosendaal. Een half uur nadat het ongeluk was gebeurd, toen de verkeerspolitie volop bezig was met het verrichten van de nodige opmetingen, botste een andere personenwagen op het wrakstuk van de auto van de heer H. De inzittenden van deze wagen, een echtpaar uit Dordrecht, werden slechts licht gewond. Hun auto kon de reis echter niet op eigen kracht vooi tzetten. Zondagmiddag even na twaalf uur is op een onbewaakte overweg onder de ge meente Zevenbergen een personenauto door de trein Lage Zwaluwe—Breda ge grepen. De auto werd een twintigtal me ters meegesleurd en geheel vernield. De beide inzittenden werden licht gewond. De auto werd bestuurd door de chauffeur J. R. uit Prinsenbeek, die met een pas sagier op weg was naar die gemeente. Van de trein raakte de automatische Kop peling defect, tengevolge waarvan hij moest worden teruggesleept naar Lage Zwaluwe. De reizigers hadden enige uren vertraging. Om half drie was het verkeer weer normaal. Het loonpeil was jarenlang gebaseerd op het distributiepakket van 1946. Er kwamen verscheidene loonronden, doch deze betekenden meestal geen verbete ring, maar hoogstens een correctie in verband met de stijging van prijzen. „Samenwerking tussen werkgevers en werknemers bleek in het verleden moge lijk. waarom zou dat nu niet meer gaan?" zo vroeg de heer Middelhuis zich af. Hij constateerde, dat de sociale gezindheid is afgenomen, naarmate de welvaart is toegenomen en noemde dat vreemd. Nu de winsten groter worden, gaat men de toekomst, donkerder inzien. Enkele jaren geleden brachten ook de arbeiders het offer van de versobering. Zouden zij dan thans niet de vruchten mogen plukken van de toegenomen welvaart? De 6 pet. loonsverhoging van 1954 was, volgens de heer Middelhuis, inderdaad een loonsverhoging. „Het vorig jaar meenden wij, dat de welvaart opnieuw een loonsverhoging toeliet. Daarop is men aan bet rekenen gegaan. Er kan tegen woordig niets meer gebeuren, of het moet door allerlei deskundigen op weten schappelijke wijze worden berekend en dat duurt allemaal veel te lang. Alles wordt hierdoor maar nodeloos ingewikkeld gemaakt. Wij stellen ons op het standpunt, dat het huidige loonpeil en het huidige wel vaartspeil het uitgangspunt moeten zijn bij het nemen van nieuwe loonmaatregelen". De heer Middelhuis zeide het te be treuren, dat de werkgevers vrijdag j.l. niet bereid waren om over de beide voor stellen te praten, doch voorstelden de standpunten der partijen aan de regering voor te leggen. „Dit hebben wij enkele jaren terug ook niet gedaan, toen het ging om een loonsverlaging", aldus de Ver bondsvoorzitter. „Als er achteraf ge suggereerd wordt, dat er aan onze zijde een misverstand zou zijn geweest, dan wil ik de vraag stellen, waarom men ons dat vrijdag dan niet. heeft gezegd". „Mis schien", zo vervolgde hij, „kan uit dit conflict nog iets goeds voortkomen, ais men inziet, dat het zo niet verder kan. Als er samenwerking mogelijk was in slechte tijden, dan moet deze ook in goede tijden mogelijk zijn. Wat de toekomst brengt is moeilijk te voorspellen, doch zekev is", zo besloot de heer Middelhuis „dat de K.A.B voort zal gaan met de strijd om een rechtvaardig aandeel van de arbeiders in de toegenomen welvaart". De sleepdienst Piet Smit uit Rotterdam had zondagochtend plotseling een hele boel werk. Niet alleen, dat enkele ijsbre kers op weg waren om de Lek open te houden, maar uit Dordrecht kwam er een verontrust telefoontje, dat een Zweeds zeeschip, de „Barbara" een boot van 3500 ton, die zondagochtend om acht uur uit de Zeehaven-Dordrecht was vertrokken, in het ijs was vastgeraakt. En of Piet Smit nu maar even helpen wilde? Wel, het was een kwestie van een tele foontje naar de Stockholmse rederij van de „Barbara" en korte tijd later kolkten uit de pijp van de „Siberië" zwarte rook wolken en koerste deze sleper-ijsbreker met volle kracht naar Puttershoek. Want daar zat de „Barbara" in een ijsdam muurvast. Een kleine sleper van Piet Smit, de „Gouwe", was daar ook in de buurt, want deze boot had de „Barbara" uit de Dordtse haven gesleept, daarna los gelaten en zou de Zweed later weer op vangen, wanneer hij de Vulcaanhaven te Rotterdam zou moeten worden binnen getrokken. De „Siberië" trok snel in de richting van de „Barbara" en via de westgeul ploegde de „Siberië" spoedig door de Oude Maas. Bij wijze van aanloop stootte men daar eerst in het begin van de Oude Maas een ijsdam aan brokken en onge veer twee uur in de middag arriveerden de mannen van Piet Smit bij de „Barbara". Spoedig daarna waren zowel de „Barbara" als de „Gouwe" uit de ijswal bevrijd en met assistentie van de „Siberië" kwamen Sneeuwstormen hebben in het afgelo pen weekeinde huis gehouden in de Franse Rivièra. Talrijke dorpen werden geïsoleerd en er kwam een ontijdig ein de aan de carnavalspret. Maar niet alleen de Rivièra, heel Europa bleef in de greep van de winter, die aan het weg-, trein en luchtverkeer grote hinder veroor zaakte. Zo strandden op het station van Bou logne zaterdag vijfhonderd toeristen, die van de Rivièra naar Engeland onderweg waren, toen de bootverbinding tussen Ca lais en Dover werd stilgelegd. In Oostenrijk is gisteren zoveel sneeuw gevallen, dat ook daar het verkeer goed deels lam is gelegd. Er waren treinen, die vijftien uren vertraging hadden. En in Italië was het al niet veel beter. In Rome moesten de late carnavalvierders enkel-diep door de sneeuw waden op'weg naar huis. Aan de Adriatische kust liepen verschillende treinen vast in een sneeuw laag van drie meter dik. In Zuid-Italië zijn sinds tien dagen reeds een driehon derd dorpen volkomen afgesneden. Dicht bij Castellana ontdekte daar gisteren een sneeuwploeg de lichamen van twee vrou wen. die doodgevroren onder twee me ter sneeuw bedolven lagen. Hiermede is het aantal slachtoffers van de koude in Italië tot 42 gestegen. Tussen Joegoslavië en Roemenië zit de Donau dichtgevroren waardoor gevaar voor overstromingen bestaat Joegosla vische legereenheden zijn thans met springstof onderweg om de drie meter dikke ijslaag op te blazen, om het over stromingsgevaar te keren In Keulen moesten de duizenden car navalvierders het zaterdagavond zonder muziek stellen, omdat de muzikanten door de felle kou niet in staat waren hun instrumenten te bespelen. In Grevena in West-Macedomdë is het dak van een school ingestort door het gewicht van de sneeuw. Daarbij kwamen drie kinderen om het leven en liepen vijftien andere verwondingen op. Alleen in Groot-Brittannië is het gis teren gaan dooien. Daar stegen de tem peraturen tot boven het vriespunt en vol gens de meteorologen is het einde van de koude in zicht. Intussen moesten de sneeuwploegen uitrukken om verschei dene dorpen in Kent uit hun isolement te verlossen. zowel de „Gouwe" als de „Barbara" keu rig netjes in de Vulcaanhaven terecht. Er was nog veel meer werk aan de win kel op de zondag. Drie ijsbrekers trokken naar de Lek, voor het „IJscomité", zeggen de mannen van de brekers, het Comité IJsbestrijding op de grote rivieren te Rot terdam. Het waren de „Luxemburg" de „Haringvliet" en de „Noord". Ze voeren met elkaar, elk ijsdammetje vermorzelend op tot Vreeswijk. In de gauwigheid z'agen ze nog kans de Esso II, een 1200-tonner, geladen met ongeveer anderhalf miljoen liter petroleum, uit een benarde positie te bevrijden en naar Vreeswijk te assiste ren. Twee andere ijsbrekers, de „Duitsland" en de „Turkije" hebbgn korte metten ge maakt met ijsopeenstapelingen boven de Rotterdamse bruggen en ze hebben ver der de Noord in de richting Dordrecht afgespeurd naar ijselijke ongerechtighe den. Vanochtend om zes uur is een viertal ijsbrekers van Piet Smit al weer vertrok ken met een andere opdracht van het „IJscomité" namelijk hei bevaarbaar ma ken en houden van de Oude Maas. Men verwacht, dat ook van de zijde van rijks waterstaat vandaag wel opdrachten zul len komen om het ijsgevaar op de rivieren en grote waterwegen te gaan bevechten met de felle ijsbrekers Van alle zijden komen berichte., over het staken van diensten van pontveren, zoals Berg aan de Maas (Ned.)Stokkem (België), de motorboot tussen Renkum en de Betuwe, pont AmerongenEek en Wiel,, Kats (Noord-Beveland)- Katse- veer (Zuid-Beveland), de pontveren in de Bergse Maas te Bern, Capelle en Dronge- len. OltgensplaatDintelsas, IJsselmonde Kralingen, terwijl bij alle bootverbin dingen op de Zeeuwse wateren wegens ijsgang met grote vertraging rekening moet worden gehouden. (Van onze correspondent). Wie zich door de voor onze begrippen zeer zware sneeuwval zou laten brengen tot de gedachte dat de Elfstedentocht wel weer voor een jaar kan worden afge schreven, kent de Friezen niet. Er mag dan speciaal bij hen een ongewoon dikke sneeuwlaag zijn gevallen, zij gaven vanmorgen althans de moed nog hele maal niet op. In de eerste plaats werd natuurlijk voor het wegverkeer gezorgd. Daarvoor werd vannacht al met sneeuwploegen uit getrokken en vanmorgen ging dat onver droten verder Maar als men ergens met een stuk weg klaar was. werd de ploeg onvervaard op het ijs gezet om ook dat vrij te maken Vanmorgen was het comité van de tocht dan ook nog vol goede moed, dat het spel morgen zal kunnen doorgaan. Met de aanmelding voor deelneming loopt het uitstekend. Er heeft zich ook een groep van 125 militairen opgegeven. Zondag omstreeks twaalf uur zijn Paul de Groot, algemeen-secretaris van de Communistische Partij Nederland en H Hoekstra, lid van het partijbestuur, van de luchthaven Schiphol vertrokken naar Moskou via Kopenhagen, in een lijntoe- stel van de Scandinavische luchtvaart maatschappij. Zoals we reeds berichtten, werd de heer De Groot donderdag j.l., toen hij met de Skandinavië-express op weg was naar Moskou, aan het grensstation Oldenzaal- Bentheim door de Duitse politie de toe gang tot West-Duitsland ontzegd. Hij is toen tezamen met de heer Hoekstra terug gekeerd. Beide communisten zullen in Moskou het 20ste .congres van de commu nistische partij in de Sovjet-Unie bijwo nen. Dit congres begint dinsdag a.s. Naar wij van bevoegde Duitse zijde ver nemen is de weigering gebaseerd op grond van. een der paragrafen van de paswet, waarbij het binnenreizen in Duitsland of het vertrek uit Duitsland kan worden verboden op grond van overwegingen van openbare veiligheid of bescherming van de democratische orde. De Duitse grens- autoriteiten beschikken over een lijst yan personen, wier aanwezigheid op Duits grondgebied als ongewenst wordt be schouwd, daarop komt ook de naam van de heer De Groot voor.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 1