Gastheer Tee gelaar aan de kop Metz sloeg de titelhouder Van Oosterhout k.o. Voetbal komt weer op toeren Profs-competitie wordt na vier weken stilstand hervat coors Tas Postzegels fes s ax£^.gs%s- ■- De strijd om de eerste 5 (resp. 4) plaatsen in de eerste klassen Een veelbewogen tweede bandstoten-dag Saterdag 3 maart i956 Sweering in carotte remise met Metz en geklopt door nestor Eichelsheim Teegelaar kreeg liet ineens „dubbel-op EVEN AANDACHT VOOR Leerli lii] gen weer in één koers met ,rB"-pikenrs Iu eerste instantie Niet Luty maar Leafe leidt in Dusseldorf Bep van Klaveren bokst zijn afscheidsmatch Mermans leidt België's aanval tegen Zwitsers PAGINA 13 Sterktegenover „fijn" Sweering van slag na Jammerlijk incident Broeierige finish „Gastheer" greep kans Een „carotte''-oorlog De uitslagen Metz schoot uit Rotterdamse derby De vier top-ploegen P.S.V. boekte winst Géén controverse Draverijen te Hilversum Nieuwe uitgiften fml Tegen de Duitse crack Handtke Zoals reeds in het kort gemeld, zal Bep van Klaveren nog één officiële afscheids- wedstrijd boksen, die op maandag 19 maart in de Ahoy'-hal te Rotterdam zal worden gehouden. Tegenstander in deze „finale" van het „Nederlands bokswon- der" zal zijn de Duitse weltergewicht Werner Handtke,, ,die als de morele" kampioen van West-Dultsland wordt be schouwd. DE GRAAFF OP TOURNEE gr (Van onze speciale verslaggever). ROTTERDAM, vrijdag ..Gastheer" Bert Teegelaar, „chef de billard" van het Groothandelsgebouw, gastheer van de piepjonge vereniging G.H.B., die in haar tweede bestaansjaar dit kampioenstoernooi bandstoten organiseert: Bert Teegelaar, die daardoor ook „gastheer" en in zijn „eigen" zaal mede-organisator is van dit toernooi (waardoor hij op de eerste middag in zijn spel wat moeilijk op dreef kwam, maar waardoor hij ook vanavond, bij de stormloop van 250300 toeschouwers op de tribunes, in twéé opzichten meer dan tevreden was Bert Teegelaar, de „eeuwige tweede" in legio nationale toernooien, nü de lijstaanvoerder en favoriet in zijn „eigen" Nederlandse kampioenschap hoofdklasse handstoten. Na de tweede dag met 8 matchpuntcn als enige nog ongeslagen, plukt deze Leidse Rotterdammer, helemaal in de Maasstad ingeburgerd, van alle hier verzamelde biljarters wellicht de veelzijdigste hoofdklasser-in-zes-spelsoorten nu de vruchten van de ernstige training die hij zich de laatste weken had opgelegd om dit moeilijke bandspel in serie te spelen, ïn moyenne doet hij nog onder voor Van Oosterhout, wiens algemeen gemid delde ook na deze tweede dag en ondanks alles met 5,46 nog ruim boven zijn eigen Ned. record-niveau van 5,02 lag. Ondanks alles? Jawel, want in matchpunten staat Teegelaar (4,61) op Van Oosterhout met 8 tegen 6 vèör Van Oosterhout was 's middags verrassend door een plotseling losbrandende Metz verslagen en helaas had de Rotterdam-zuiderling zich tot een jammer lijk incident met arbiter Sengers laten verleiden. Hij was de enige verliezer niet, want ex-kampioen Jan Sweering werd even verrassend door de toernooi- nestor Eichelsheim verslagen. En bovendien moest Sweering later, in het derde hoogtepunt van deze veelbewogen dag, na een verwoede carotte-partij een remise aan Henk Metz toestaan. Toen de kruitdampen waren opgetrokken, hield men toch nog maar drie kandidaten over: Teegelaar 8 punten, Van Oosterhout (de titelverdediger) 6 punten, Sweering 5 punten. rechte ènvolkomen zinloos reclame maken jegens arbiter Nout Sengers, die in de 19e beurt een serie van Cees op 5 „vast" had gegeven en waarna de vol gende stoot was mislukt en terwijl vol gens Cees de ballen niét „vast" hadden gelegen. Het had geen zin, deze reclame na afloop. Het was ook volkomen in strijd met de sportiviteit en zelfbeheersing, waarin Van Oosterhout pleegt uit te blin ken. Jammer; maar ook de correctste sportman laat zich weieens door zijn temprament meeslepen Mol Tn de laatste twee avondpartijen waren de twee grootste favorieten aan bod: Teegelaar. die plotseling een kans had ?ien groeien, Van Oosterhout die iets goed te maken had. Niemand in dit toernooi demonstreert het bandspel zó „klein" en zó gevoelig als Van Oosterhout met zijn zuivere en secuur-bestudeerde series. Maar het spel van Teegelaar is „sterker" meer constant; élk probleem is bij Tem reeds in training opgelost. Tegenover 2 poedels van Teegelaar (le en 2e beurt) had Van Oosterhout 6 nullen. Gastheer Bert trof in de brave dezelfde volkomen „open" tegenstander tegen wie Van Ooster hout gistermiddag zijn nieuwe record-partij van 18 beurten had genoteerd. Geen zweempje ca rotte bij deze Mol, die gemoedereerd de mooi ste aanvangsstoten achter kan laten. Ook Teegelaar profiteerde daarvan, nam met 22 en 12 een voorsprong van 51—25 ne 6 beur ten, ging solide door znet knappe serie van 8- 6. 3 16, 2, 3. 9 en TEEGELAAR, gastheer werd favoriet 13.. kwam beurten aldus op 11145, stopte in zijn I6e beurt op 19 om Van Oosterhout op de ®ndere tafel ongehinderd de 150 vol te 'baken, ging door tot 26, toen hp een vast" liggende positie van de twee witte "alien kreeg, koos de acquitstoot, miste (wederom), nam echter in de 17e "eiirt de draad met 26 weer op, kwam toen heel dicht in de buurt van.Van posv&rhout'is nieuwe Nederlandse 18-beur- ten-record, had echter nog tweemaal 2 nodig om met een 9 de 150 te bereiken, In 20 beurten (en terwijl Mol met al zijn eerlijkheid op 47 bleef staan). Even kansloos als Mol was ook tegen Van Oosterhout de bovendien slecht op dreef zijnde Popeijus. die in 22 beurten 35 caramboles vergaarde en daarmee net een moyenne van anderhalf haalde. Van Oosterhout kwam intussen pas na twee maal 11 in de 8e-9e beurt los en had vooral een sterke tweede helft van 18.. 0, H 6, 1_ 13, 13, 7, 24, 1 en 15, waarmee hij een serie van zeer fraai klein spel een dikke en demonstratief daverende eind- stoot gaf. Voordien hadden wij de middag der Verrassende nederlagen gehad: oude Jan Sweering murw gespeeld door Eichels- hcims eindrush: 11-5-6-14, titelverdediger Cees van Oosterhout verrast en nock-out kesiagen door een kapitale serie van Henk Metz van 45 in de 31e beurt van een Partij die daardoor onverwacht >n 33 beurten meteen haar beslag kreeg. Twee nederlagen die er aanvankelijk helemaal biet in zaten. Jammer, dat Van Ooster- i hout deze tegenslag niet kon verdragen. a afloop ging hij publiekelijk en ten on- Noemt men Jan Sweering: de oude. stellig heeft de Rotterdamse zakenman Eichelsheim al méér jaren achter zich. Eichelsheim trof het, dat zijn tegenstan der niets meer over had van de briljante klasse die hij daags tevoren had ge demonstreerd. Aanvankelijk ging de strijd, met wederzijds slecht spel, gelijk op, bleven de concurrenten dicht bij elkaar. En men mompelde al: „Sweering staat zijn gemiddelde te verknoeien". Het werd intussen érger Sweering ging twee kost bare matchpunten verliezen De grijze Eichelsheim vóélde die kans al na 27 beurten, liep toen met een eerie van 15, door 10 en 11 voorbereid, uit tot 55—78. Maar onmiddellijk was Sweering wakker, trok met 18-1-7-6 de balans opnieuw in evenwicht, nam met 107—97 een voor sprong, moest in de 43e beurt echter o'eze prijs geven voor een 112114 achter stand en was toen nergens meer. Terwijl de melancholieke Amsterdammer met de minuut somberder werd en geen stoot meer „zag", holde Eichelsheim. die nü zijn kans met beide handen greep, met een eindspurt van 11-5-6-14 naar een ver rassende 116150 zege, overigens in 47 beurten met een bar slecht moyenne. 107107 na 33 beurten. Het bleef carotte: grote knoersten waarvan niets bleef lig gen. Om beurten demonstreerden beiden een klasse-stoot van fantastische bereke-, ning maar steeds incidenteel en nóóit een serie METZ, uitschieter en remise 7e beurt, een serie van zeer knap en artistiek 9pel, bijna zo klein als in een libre-partii aan de band, gestrand op een misschien onnodige los-bander had „de gentleman van Rotterdam-zuid" (die zich later helaas vergaloppeerde) een voor sprong van 5619 genomen. En al raakte hij daarop in een inzinking waar hij nóóit meer uit kwam, óók Metz liep nog altijd met hetzelfde gebrek aan maatgevoel rond dat hem ook gis teren parten had ge speeld en na 30 beurten leidde Cees alti.id nog. royaal met 12192. „Al leen staat hij niet mper boven het record- moyenne van 5.02", zei men. Ook bij hém werd het erger. Want ook Oosterhout verloor 2 kostbare matchpunten. Want in die 31e beurt kwam over Henk Metz inééns de inspiratie De Hagenaar kreeg een gedroomde serie positie cadeau en buitte dat ook aan aile kanten uit. Het werd aan.de kop van de tafel een serie van ragfijne prikstoot.jes in de hoek. mét prachtige piqué's als het ivoor té dicht bijeen lag, een serie van giaszuiver en „écht" bandspel, op 45 ge strand op een iets té voorzichtige stoot. En met die 45 caramboles werd het in eens van 12492 totaal anders: 124137. Het was voor Van Oosterhout een knock out 1 En de nu geïnspireerde Metz maakte met 4 en 9 de partij uit: 124—150 in 33 beurten. Eerder op de middag had „gastheer" Bert Teegelaar een ruime zege op Popeijus behaald. Met driemaal 10 in de 10e t/m 12e beurt kwam Teegelaar op 5834. maar Popeijns antwoordde met 21 en bleef daarna goed bij: 98—75 na 21 beurten. Maar op den duur won Teegelaar's zui verder bandspel het toch van Popeijus' „driebanders": 124--80 na 25 en tenslotte 15094 in 33 beurten. Ook op de andere tafel had Kruythof aanvankelijk veel moeite met Mol: met een serie van 23 liep de Amsterdammer na 9 beurten in tot 40—39, liep zelfs uit tot 40—45, tot 58 —60, in de 18e beurt (10) nog tot 70—74 en zowaar in de 23e beurt (serie van 21) tot de sensationele stand 8198, maar daarna gaf Kruytbof's grotere vastheid de doorslag: 44 punten in 10 beurten (2Se t.m. 38e) en een 129—127-balans. waarna het via 146—129 tenslotte in 50 beurten 150—(poedel) 137 werd. Door die onverwachte nederlagen van Van Oosterhodt en Sweering liepen er bij de aanvang van de avondpartijen nog wel vijf-zes spelers rond die, in de gedul dige theorie nog in een kampioens kans mochten geloven. En vandaar dat de twee oude rotten, beiden in hun beste dagen internationals van faam: Henk Metz en Jan Sweering, blakend van oor logszucht naar de tafel kwamen. Metz ging onvervaard, zijn griep radi caal uitgekuurd, dóór in dezelfde grote vorm die hij 's middags in zijn serie van 45 tegen Van Oosterhout had gevonden. Maar op zijn beurt vond Sweering, 's mid dags falend, zijn glans terug. Het duurde echter niet lang. Spoedig verloren de oude Amsterdamse vechtjas en de be proefde Haagse leeuw elkaar in een ver woede zenuwenoorlog, een grimmige de fensie-slag met knetterende karotte-sto- ten. Zo bleven zij lange tijd dicht bij el kaar. al nam Metz kleine marges: 4433 na 15 beurten, 7350 na 20 en zelfs na 25 beurten ruim 9569. Sweeting bleef Zo ging men zjj aan zjj op de finish af en het werd broeierig van de spanning en de zenuwen: van 111107 en 113119 (kets) via 120129 en 130130 naar 137 131 en in 50 beurten 110 geljjk! In hun krampachtig pogen om nu een eindstoot te plaatsen en daarbjj zelf „over te hou den" zonder iets „te laten liggen" namen beiden nu ongehoorde risico's. Het werd 144—140, 147—141, 148—141, 148—142, 148— 148 en tenslotte 150 om 150 gelijk na 56 beurten en het slechtste moyenne van het toernooi. Remise!; en dat was voor deze partij ook de beste uitslag. Eichelsheim tenslotte nam in zijn partij tegen Kruythof zo'n solide aanloop: 6—32 na 5 en 3352 na 10 beurten, dat de over winnaar van Sweering ook tegen de ro buuste Barendrechter via 62—99, 90—120 en 105—125 naar 114—150 in 52 beurten buiten schot bleef. En de toernooi-nestor hees zich daarmee aan de kop van de nrddenmoot, met het uitzicht dat hij wel licht Sweering nog van de derde plaats kan verdringen, om een Rotterdams trio aan de kop compleet te maken. De uitslagen van de middagpartijen luiden: Teegelaar 150 35 17 4.54 Popeijus 94 33 21 2.84 Kruythof 150 49 13 3.06 Mol 127 49 23 2-53 Sweering 116 47 18 2.4.6 Eichelsheim 150 47 15 3.19 Van Oosterhout124 33 31 3.75 Metz150 33 45 4.54 De uitslagen van de avondpartijen: Kruythof 114 53 17 2.15 Eichelsheim 150 53 18 2.83 Metz150 56 22 2-67 Sweering 150 56 16 2.67 Van Oosterhout 150 22 24 6.81 Popeijus 33 22 8 1.50 Teegelaar 150 20 26 7.50 Mol 49 20 14 2.45 De stand na de tweede dag luidt: Teegelaar 8 600 130 26 4.61 Van Oosterhout6 574 105 55 5.49 Sweering 5 566 U9 21 3-16 Kruythof 4 540 190 20 2.84 Eichelsheim 4 492 178 18 2.76 Metz 3 527 165 45 3.19 Poneijus 2 407 145 21 2-83 Mol 0 316 120 23 2.63 En daar gaan wij dan maar weer zoals ook Francis al zei. Ofschoon liet een week geleden nog vroor (maar die zondag was dan ook echt de laatste dag) en de grond omstreeks een halve meter diep met vorst zat, hebben de over vloedige regenbuien van de laatste dagen en de bolle wind zowel het hal eruit gejaagd als het water weggeblazen. Althans in zo veel gevallen, dat het ver antwoord is om weer een voetbal-programma vast te stellen. Naar ons gevoel zal het nog mécvallen, hoeveel wedstrijden er kunnen doorgaan. Gisteren zag het er in dit opzicht nog niet zo gunstig uit, maar vandaag werken de weers omstandigheden zodanig mee dat het perspectief met het uur vrolijker wordt. Het is juist en rechtvaardig, dat morgen het in meerderheid gesneuvelde pro gramma van die nare 5e februari opnieuw aan de orde komt. Daardoor spelen de clubs, wier wedstrijden toén werden afgelast, onder omstandigheden die het dichtst de omstandigheden, waaronder andere clubs op 5 februari wél speelden, nabij komen. Bovendien is er een klein kansje dat er hier en daar nog een inhaal-wedstrijd kan worden binnen gesleept. hoofdcompetitieleider en hoofdconsul juist als „team" samenwerken en een ge lijkluidend advies plegen uit te brengen, dat het wél kan voorkomen (en ook voor gekomen is) dat vandaag de éne helft van dit duo een advies A geeft en morgen de andere helft eveneens als deel van het duo een door gewijzigde omstandigheden te gengesteld advies B uitbrengt en dat dit dan niét op controverse duidt maar wel een wijziging van een gezamenlijk advies betekent. Waarvan gaarne akte! Op dat moment bouwde Henk Metz op biljart II aan een serie van 45 glaszuivcre caramboles, waarmee hij Van Oosterhout k.o. sloeg. Ook al zo onverwacht, want met een fantastische serie van 31 in de terugvechten: 10799 na 32 beurten en... 59 (Van onze speciale verslaggever) ROTTERDAM, vrijdag. „Bert is veel te gemoedelijk om kampioen te kunnen zijn", zei ons vanmiddag een huisvriend van de biljartzaal van Rotterdam's Groot handelsgebouw, toen daar plotseling „gastheer" en mede-organisator Bert Teegelaar plotseling als énige ongeslagen speler aan het hoofd van de ranglijst in het Nederlands kam pioenschap bandstoten stond. „Veel te gemoedelijk. Geen vechter. Hij biljart altijd nog voornamelijk om het spel''- Bovendien, zo meende een ander, vindt hij het belangrijker dat de organisatie van dit toernooi in „zijn" zaal en waarvoor hij zich enorm heeft ingespannen, goed loopt en daar let hij méér op dan op zijn eigen kampioenskansen. Maar een organisatorisch volko men tevreden Teegelaar liet van avond lachend horen: ,,'t Is dubbel op! Nou maak ik zowaar nog kans op het kampioenschap óók Een wedstrijd die stellig doorgaat, is de Rotterdamse derby Sparta—Excelsior, waarin de gastheren, in eerste instantie reeds winnaars, hun plaats in de kop groep-, de bezoekers hun kans op een grensplaats verdedigen. D.O.S.—Limburgia gaat juist boven en onder de streep, Am sterdam en Roda Sport staan er beide ónder, Vitesse en A-D.O. dito, terwijl H.V.C. er té ver onder staat om de Storm vogels er óók onder te kunnen trekken. wat ook voor E.B.O.H.—.Aiax van kracht is. N.A.C. heeft tegen Eindhoven iets goed te maken: de verpletterende en altiid nog onbegrijpelijke 82 nederlaag in de uit wedstrijd geleden, temeer onbegrijpelijk omdat de Bredanaars, nu gastheren, thans als nr- 2 nog gunstiger op de ranglijst dan Eindhoven (nr. 4) staan. Een ingelaste inhaal-wedstrijd is Emma Scheveningcn, twee clubs die achter wa ren maar op 5 februari tot de acht hoofd klasse-clubs waren welke wél speelden. Het is echter de vraag, of déze Inhaal wedstrijd öök zal doorgaan. Aantrekkelijke wedstrijden worden in deze afdeling B.V.V.Enschede en Rapid JCElinkwijk, in welke ontmoetingen de vier hoogst ge plaatste clubs tegen elkaar aan het front komen. Spectaculair kan ook M.V.V. Fcijenoord worden: de Maastrichters op de kritieke 9e plaats, de Rotterdammers slechts twee treetjes hoger. En van hetzelfde kapitale belang is p-S.V.D.F.C., waarin de Philips-rnannen een zware stormloop op de 8e plaats van de Dordtse roodliemden gaan ondernemen. P.S.V. heeft in de afgelopen winterpauze twee belangrijke winstpunten geboekt: de Engelse trainer Wandsworth keerde van Brabantia bij de Philips-haard terug en bovendien mag de Oostenrijkse ex-inter nationaal van Zuidslavische oorsprong Nikolic op het ogenblik voor de Eindho- vense roodwitten in competitie-verband uitkomen! G.V.A.V. en S.V.V. zaten vóór de pauze beide in een zware inzinking en de verliezer van morgen krijgt door zijn grensplaats-illusies opnieuw een lelijke streep. De Volewijckers zullen niet in staat zijn om Alkmaar ten val te brengen, Sit- tardia en E-D.O. spelen diep in de staart- groep. Op het Bondsbureau van de K.N.V.B. hoopt men voor het programma van mor gen het beste. En daarna denkt men de competitie toch verder weer zonder ern stige klimatologische storingen te kun nen afwerken. Wij zijn van de week op dat Bondsbureau eens wezen praten, waarbij men ons duidelijk pnaakte dat van een controverse GoorseBremerkamp geen sprake is en ook niet kan zijn, dat deze installaliën verbouwingen VOORHAVEN 101 TEL 34971 ROTTERDAM Mm Hran onze paardensporlmedewerker) Het programma van de Hilversumse "aan voor a.s. zondag geeft acht dra- ^'erijeri met een totaal van 88 inschrijvin gen. Een bepaald hoofdnummer is dit maal niet aan te wijzen of het zou de p orgervaartprys moeten zijn, al is het ''Sermate vreemd, dat van de klasse "'n een winsom van min. 10.000 slechts V®ut aangiften voor deze prijs binnen kwamen. Op. papier Haat Nico the Saint zeer sunstig geplaatst. Doch op gelijke afstand "let Oscar, zouden we deze de voorkeur ^even. ware het niet, dat Morning Star en Peterhof wel 40. resp. 20 meter voor- aan beide koplopers kunnen geven. Een enkel woord in het algemeen over koersen voor leerlingpikeurs en rijders met B-vergunning. Ook ditmaal staat een dergelijk nummer op het Programma Dat 'deze beide categorieën tezamen in' een koers worden ondergebracht, heeft niet °nze instemming. Men kan toch bijv Wagenaar Jr. hieronder niet meer rang schikken. hij is een volleerd „pikeur Daarom was de vorige week een dergelijk nummer waardeloos, tenminste voor 'de eerste plaats. De Oranje-kanaalprijs is bij voorbaat reeds gesplitst. Overigens moet men er rekening mee houden, dat de betere Weersomstandigheden ook de toestand Van de baan zullen hebben gewijzigd. Waardoor verrassingen zeker verwacht hunnen worden. In het programma noemen we als de beste kanspaarden: Noord Willemskanaalprijs 1980 m. 11 inschrijvingen Tiritomba. Troubadour Red Star. .Oranjekanaalprijs I 1960 m. 10 inschrij vingen Ronny Zora. Sietze, Rêve d'Or B. Oranjekanaalprijs II 1960 m. 10 in schrijvingen, Sally Guy, Scita Donum, Reni Spencer. Beilervaartprijs I960 m. 14 inschrijvin gen Redloff W.B., Quer Spencer, Patrijs S Smildervaartprijs 2340 nv 18 inschrij vingen. Queenly Bertha, Prince Maire, Rosa B Eelde'rdiepprijs (leerlingen) 2340 m, 10 inschrijvingen, Rethy Hollandia. O Mc. Oregor. Oscar Major Norgervaartprijs 2360 m. 7 inschrijvin gen Morning Star Peterhof. Nico the Saint. Stadskanaalprijs (onder de man) 1940 ,,8 inschrijvingen Rina Gay, Oiseau, Rolls Royce, A7 DE LANDEN, welke bij de Raad van Europa zijn aangesloten, bestaat er naast samenwerking op velerlei gebied ook reeds geruime tijd een streven om te komen tot een Europese Postunie. Verscheidene moeilijk heden staan het verwezenlijken van deze plannen nog in de teeg, doch binnenkort hoopt men weer een stap verder te komen nu door de posterijen zes landen een Europese postzegel zal worden uitgegeven. van Frankrijk, Italië, West-Duitsland BelglJA Luxemburg en Nederland. TWe si overeengekomen verdere Yfll?e aan te brengen op het gebied van onderlinge postverkeer, de telecommu catie en het postwïsselverkeer. Het ligt in de bedoeling, dat de afbeel ding, die een propaganda voor de Euro pese gedachte zal vormen, voor alle ze gels der zes landen dezelfde zal zijn, met uitzondering van de waarde-aanduiding en de naam van de staat van uitgifte. De frankeerwaarde zal zodanig moeten zijn, dat de postzegel kan worden gebruikt voor verzending van een normale brief in het internationale verkeer. De poste rijen zullen echter vrij zijn ook een serie uit te geven, mits een der zegels van bo vengenoemde waarde is. De nieuwe uit gifte is aangekondigd tegen september a.s. Zoals bekend heeft het secretariaat- generaal van de Raad van Europa reeds in vroegere jaren de emissie van postze gels, welke de Europese gedachte propa geren, aangemoedigd. De posterijen van diverse landen hebben dan ook aan dit verzoek gehoor gegeven. Wij wijzen in dit verband op een uitgifte in het Saar- gebied in 1950 en van Turkije in 1954, waarbij het toetreden tot de Raad in her innering wordt gebracht; op een Belgi sche reeks in 1951 met een toeslag ten bate van de Belgische actie voor de Europese beweging; op een Franse post zegel van 1952, waarbij de aandacht wordt gevestigd op Straatsburg, waar de Raad zijn zetel heeft. Tenslottedeed Luxemburg in 1951 een serie van zes ze gels het licht zien, welke een propaganda voor de Europese Unie betekenden. Wat dit laatste land betreft, in augus tus a.s. verwacht, men hier ook een reeks, waarbij' de vierde verjaardag wordt ge memoreerd van do vestiging van de zetel van de Europese Gemeenschap voor Ko len en Staal. Dezer dagen is de uitslag bekend geworden van een prijsvraag voor het ontwerpen van deze zegels; hier toe waren kunstenaars van de zes bij deze organisatie aangesloten landen uit genodigd. Aan de Nederlander P. Wet- selaar te Haarlem werd hierbij de derde prijs toegekend. Denemarken. Op 8 maart a.s. zul len de Posterijen van Groenland een 60 Ore in omloop brengen door de bestaan de 40 Ore (bruin) en de 1 Kr. (geel bruin) met de bekende ijsbeer erop van een opdruk te voorzien. Tevens is de Deense 25 Ore (rood) van het type Frederik IX overdrukt met 30 Ore. Duitsland (Bondsrepubliek). Het feit, dat Heinrich Heine een eeuw gele den overleed, Finland. Het honderdjarig bestaan van de posterijen, dat dit jaar wordt ge vierd, zal ons een serie van drie zegels brengen, die echter op verschillende data zullen verschijnen. Op 4 rnaart komt de eerste in omloop nl. een 30 Mk met de kerk van Lammi erop; een 35 Mk en een 40 Mk zullen later in koers komen. Voorts wordt gemeld dat het eeuwfeest van de Finse postzegel herdacht zal wor den met een tentoonstelling van 7 tot 15 juli a.s. te Helsinki. Een speciaal herin neringszegel van 25 Mk zal alleen op die expositie verkrijgbaar zijn. Griekenland. Binnenkort zal hier een serie komen met portretten van Griekse koningen en koninginnen. Voor lopig werden aangekondigd: 30 1. (sepia) George I, die van 18631913 koning was; 50 1. (bruin) diens gemalin Koningin Ol- ga van Rusland; 70 1. (lichtblauw) Othon X, koning van 18321862; 1.50 D. (blauw grijs) Constantiin I, koning van 1913 1917 en 1920—1922; 3,50 D. (rood) diens gemalin Sophie van Hohenzollern, Ten- slote een 4 D. (groen) met koningin Fre- dericia Louise van Brunswijk. echtgenote van Paul I. i Wimw pttsftti'tt «tl** 5 pyim i'V M'l'l'l was aanleiding tot het in om loop brengen van een 10 Pf waarop tegen een groene achtergrond het witte sil houet van de dichter voor komt. De oplage bedraagt stuks. 1W9. De nieuwe reeks VATI- CAAN: Aarts engel Gabriël is deze week ver schenen. Hier naast de 5 L. en aan de kop van deze rubriek de 50 Lire uit deze Luchtpostserie van negen waarden. 10 miljoen Monaco. Natuurlijk zal het huwelijk van prins Rainier III met Grace Kelly in april a.s. ook postaal worden gememo reerd. Een reeks van acht waarden, waar van drie voor luchtpost, zal worden uit gegeven, waarop o.m. in een tweetal me daillons portretten van het vorstelijk paar zullen voorkomen. De serie bestaande uit 1, 2, 3, 5 en 15 frs. benevens 100, 200 en 500 frs. luchtpost, zal alleen op de huwe lijksdag 17 april voor het publiek ver krijgbaar zijn. De OOSTENRIJKSE 2.1,0 S. bij het toe treden tot de Verenigde Naties (links) en de nieuwe FRANSE 15 fr. met het Bel- [ort mu Domi (jesh&j, (Democratische Republiek). Bij de opening van het passagiersverkeer door de Duitse Lufthansa kwamen vier zegels I in omloop. Op drie ervan nl. de 10 Pf. (groep), 15 Pf. (blauw) en 20 Pf. (rood bruin) komt een vliegtuig van deze lucht vaartmaatschappij voor, terwijl de 5 Pf. (zwart, rood en geel) een vlag met het embleem van de Lufthansa te zien geeft Van deze reeks was laatstgenoemd zegel weer „gebunden". Noorwegen. Eind vorige maand kwamen hier een nieuWe 25 Ore (groen) en een 70 Ore (grijsgroen) in omloop, waarvan de laatste ook met de opdruk „Off. Sak" verscheen. Saargebied. Volgens een publika- tie der posterijen zullen dit jaar de vol gende bijzondere uitgiften plaats vinden: Saarmesse, Rode Kruis, Dag van de Post zegel, Olympische Spelen en Volkshilfe. Ver. Staten. Nadere bijzonderhe den zijn bekend geworden omtrent de uit giften bij gelegenheid van de vijfde in ternationale p ostzegelten toonstelling, welke van 28 april tot 6 mei a.s. te N. York gehouden zal worden. Op de openingsdag wordt een herinneringsvelle tje uitgegeven met een 3 ct (paars) en een 8 ct (rood en blauw) erop, beide met de bekende afbeelding van het vrijheids beeld, voorts voorzien van een rand schrift en de handtekening van de Post master General. Het gebouw New York Coliseum, Waai de expositie plaats vindt, komt op een 3 et voor, terwijl een gestyleerde vogel wordt afgebeeld op de 6 ct luchtpost, die ter herinnering aan deze FIPEX in om, loop komt. Een briefkaart, waarop een driehoekige 2 ct is gedrukt, besluit de reeks speciale uitgiften. OP DE JAARBEURS te UTRECHT van 13 22 maart. a.s. zul len de aan het aldaar geves tigde tijdelijke i postkantoor bezorgde stukken van nevenstaand stempel wor- den voorzien. s >V'T X- - Stóvii MÊÈ&SiÈÊwm Drie fait de donderdag 2.1. in ZWITSERLAND verschenen propagandazegcls: v.l.n.rlfia jaar, fiaatagtg, 60. jgfp: «l» »4£$! mekeer'. - T De voor morgen in de voetbal competitie vastgestelde wedstrij den betreffen de returns van de ontmoetingen, waarbij de punten in eerste instantie als volgt vielen: Hoofdklasse: A: Limburgia DOS 2—2, Roda SportAmsterdam 21, EindhovenNAC 82, Excel siorSparta 02, ADO—Vitesse 2—1, AjaxEBOH 2—2, Stormvo gels—HVC 1—1. B: Alkmaar—De Volewijckers 1—0, Spel. Enschede BW 24, FeijenoordMW 1—S, DFCPSV 3—1, EDO—§ittar- dia 1—3, Elinkwijk—Rapid J. C. 2—0, SVV—GVAV 3—3, Scheve- ningenEmma n. g- Eerste klasse: A; Velocitas 03, NECEnschedese Boys 50, RCH—VSV 1—1, DWS—Veendam 51, HeerenveenPEC 13, RBC Go Ahead 14. B: Be Quick Leeuwarden 10, Zwolse Boys Haarlem 00, Rh eden't Gooi 12, Baronie—Longa 21, ONA Helmond 11, Blauw Wit—Wage- ningen n. C: DOSKOUVS n. g., ZwartemeerVolendam 37, Hil versumDHC 3—0, TOPOlden- zaal 2—3, Wilhelmina—ZFC 1—0. De Engelse scheidsrechter A. W. Luty, die uitgenodigd was voor de leiding van de wedstrijd DuitslandNederland op 14 maart te Düsseldorf, is wegens beroeps bezigheden die dag verhinderd. Op voordracht van de Engelse voetbal bond zal hij, indien de K-N.V.B. en de Duitse voetbalbond hiermee accoord gaan, vervangen worden door R. F, Leafe, die evenals Luty, Ellis, Ling en Griffiths tot de topklasse van de Britse scheidsrechters wordt gerekend. Hij zal worden bijgestaan door twee En gelse grensrechters. Het duo Schouten en Cor van der Gijp in de Féijenoord-aanval aan de Maastrichtse Bospoort. Zes weken geleden verdedigde Handtke zijn Duitse titel tegen de uitdager Gunter Hase de formele, Handtke de „morele" klaard welke uitspraak echter in de ge hele Duitse bokswereld zo'n storm van profest opriep, dat de Duitse boksbond, mede op grond van het officiële protest, van Handtke zelf, onmiddellijk besloot om te bepalen dat op korte termijn (bin nen vijf maanden) een revanche van dit titelgevecht moet worden gehouden. Hase de formele, Dandtke de „morele" kampioen van Duitsland en als zodanig na de Europese kampioen Marconi (Ita lië) en de ex-kampioen Dione (Frankrijk) ook de sterkste weltergewicht-bokser van het continent; een waardige „finale"- partner voor Van Klaveren. Inmiddels zijn ook de bijpartijen van dit internationale profs-programma op 19 maart bekend gemaakt. Bep's halfbroer Piet van Klaveren, kampioen van Neder land lichtgewicht, komt tegen de Duitser Albert Müller in de ring, de Nederlandse welter-kampioen Fri ts van Kempen bokst tegen de Duitse „grijnzer" Horst Graz die eervol van Bep van Klaveren verloor maar van Theun Brommer duidelijk won, de Nederlandse bantam-kampioen Hein van der Zee ontmoet de Belg. Sjef Pee mans. En tenslotte wordt een „halve finale" gebokst tussen Baby de Voogd en de door Wim Snoek als Nederlands kam pioen halfzwaargewicht onttroonde Willy Sohagen, welke „halve finale" geldt voor het Nederlands kampioen schap zwaargewicht waarvoor ook Pe dro Klijssen kandidaat is. Het Belgische elftal, dat zondag 11 maart te Brussel tegen Jwitserland speelt, is als volgt samengesteld: doel: Dresen (Lierse S.K.); achter: Dries (Berchem Sp.) en Van Brandt (Lierse S.K.); mid den: Huijsmans (Beerschot), Carré (F.C, Luik) en Mees (Antwerp F.C.); voor: Jn- rion (Anderlecht)P. van den Bosch (An- derlecht), Mermans (Anderlecht), Straet- mans (White Star) en Janssens (Union St. Gilloise); reserves: Gemaey (A.S. Oostende), Matthys (Anderlecht), Van Kerkhoven (Darinir C.B.) en Orlans (La Gantoise). Voor de wedstrijd tegen Zwitserland B die op dezelfde dag te Freiburg wordt gespeeld, brengen de Belgen de volgende B-ploeg in het veld: doel: Bruggeman (Union St. Gilloise); achter; Storme (La Gantoise) en Culot (Anderlecht); midden: Close (Union St. Gilloise), De Coster (Lu Gantoise) en Van Herpe (La Gantoise) voor: Verlinden (F.C. Boom) Longfils (Daring C.B.)„ Willems (La Gantoise), Beerens (Charleroise) en Sanders (AS. Oostende); reserves: Leysen (Berchem Sp.), Wouters (Antwerp F.C.), Van der Wilt (Anderlecht) en Hautoen (Uccle Sport) Rik Coppens, die al geruime tijd last heeft van een blessuur, is in geen van ds beide elftallen opgesteld. Intussen heeft hij dezer dagen de training hervat en men hoopt op een algeheel herstel binnen enkele weken. Wim de Graaff zal deelnemen aan een tournee, door een aantal bekende hard rijders te houden door Noord-Noorwegen, volgens traditie dat na dé belangrijke in ternationale wedstrijden van het seizoen enkele bekende cracks onder auspiciën van de Noorse schaatsenrijdersbond zogenaam de propaganda-wedstrijden in het hoge Noorden van Noorwegen gaan rijden. Kees Broekman heeft in verband met zijn werk zaamheden de uitnodiging voor deze tour nee afgeslagen. Wim de Graaff heeft zich bereid verklaard tezamen met de Noren Knut Johannesen, Roald Aas, Sverre Haugli, de Engelsman Johnny Cronshey en de Australiër Hickey in de komende we ken aan enkele wedstrijden te Bodo, Tromsoe en Narvik deel te nemen. De wedstrijden te Bodo, dat onder de Pool cirkel ligt, worden op 17 en 18 maart ge organiseerd. Weet u het nög? Wij zijn er vier weken uit geweest en misschien is het goed om het geheugen weer eens even op te frissen. In de hoofdklassen promoveren de nrs 1 t.m. 8 naar de ere-divisie, spelen de heide nrs 9 een promotie-de gra datie-competitie tegen de drie nrs 1 van de eerste klassen om twee plaatsen in de ere-divisie. In de eerste klassen hebben deze drie nrs 1 dus een kans op promotie naar de ere-divisie; slagen zij in deze promotie niet, dan komen zij tnet twee groepen van nrs 2 t.m. 5 en een groep van 2 t.m. 4 in de nieuwe eerste klassen, samen met de nrs 10 t.m. 18 van de beide hoofdklassen en de degra derende nrs 9). De rest van de eerste-klassers, t.w. de nrs 6 t.m. 14 in twee groepen en de nrs 5 t.m. 16 in één groep komen in de nieuwe tweede klassen. Leeuwarden krijgt het in de Noordelijke Het gaat dus in eerste plaats om die bovenste 5 resp. 4 plaatsen. In afd. A. gaat de semi-derby V.S.V. - R.C.H. om de kon !D W.S verdedigt bij Veendam zijn 3e A G.O.V.V. tegen Velocitas zijn 4e en N.E.C. bii Enschedese Boys zijn 5e plaats, terwijl Go Ahead en R.B.C. elkaar de aansluiting bij deze kopgroep betwisten waarbij de winnaar een goede kans be houdt. Daarentegen zijn P.E.C. en Heeren veen te ver achter om nog serieus mee te tellen. De Ingelaste inhaalwedstrijd Wagenin- gen-Blauw Wit is In B wellicht de inte ressantste, waar deze ploegen op de 4e resp. 5e plaats binnen het bereik liggen van Longa en de Baronie, die in een Til- burgs-Bredase scmi-derby elkaar dc 6e plaats betwisten en waarvan ae_ winnaar In één ruk voorbij Wageningen öf Blauw WH 4e kvpfrosp fyWh big match tegen Be Quick intussen ook niet cadeau, Haarlem hoede zich voor de Zwolse Boys, voor Hermes is op de vrije dag géén gevaar dat de leidersplaats ver loren gaat. Helmond wint van O.N.A. en tenslotte doet 't Gooi een poging om tegen Rheden zijn inzinking te boven te komen. Om 4 plaatsen gaat het in C; en door de opmars van Tubantia, gevoegd hij de af takeling van Wilhelmina, is ook in deze afdeling weer wat muziek gekomen. Wjl- helmina's kans om voorlopig nog maar gelijk met Tubantia te komen, ligt in de uitwedstrijd tegen Z.F.C. tamelijk moei lijk. Volendam heeft het thuis tegen Zwartemeer wel comfortabeler, K.F.C. en Helmondia zijn vrij, Dosko en Hilversum doen ten koste van U.V.S. resp. D.H.C. een poging om dicht in Tubantia's spoor te komen. 01denzaal-T.O.P. speelt in de 5W en

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 13