Ons ijshockey zit in het slop Den Haag, door Amsterdam en Tilburg verlaten, wacht vergeefs op Rotterdam en Eindhoven Maand van de Bouwnijverheid officieel afgesloten HET OUDE DELHI: FASCINEREND EEN ERVAREN CHAUFFEUR melaaldraaier De positie der moslims in India INDISCH REISDAGBOEK (II) Bonn en Parijs eens over Saar BUREAUS KASTEN STOELEN Kampioenen Avonturen van irof. Créghel ,S> STALEN BRUNOTT KANTOOR MEUBELEN TIMMERMANS a. b. EEN BANKWERKER ELEKTRICIEN ENIGE ARBEIDERS N.V. STEROVITA^ Coöperatie „D.E.S." - SCHIEDAM CASSIERE voor snel bed ieni ngswi nkel EEN BROODBEZORGER EEN BANKETBAKKERSLEERLING EEN NET MEISJE voor inpakwerk FLINKE JONGEN 16-18 jr.v.beslelwerk SCNMEINK NIEUWS TREKT ALTIJD IEDERE DAG MAANDAG 5 MAART 1956 NSC PAGINA A Onmisbare Canadese trekpleisters houden de Nederlandse jongens buiten de deur Medaille met keerzijde Bloeiend verleden Ineens die terugval Nieuwe centra nodig Van denken tot doen Standaardisatie Plan voor actie GAS IN MAASTRICHT GOEDKOPER \7AN Bombay naar Nieuw-Delhi van de westkust naar het hart des lands brengt het vliegtuig ons in ongeveer drie en een half uur. De luchtverbindingen zijn in India talrijk en goed. Van de lan dingsplaats naar Nieuw-Delhi rijdende krijgt men de eerste in druk van de jonge hoofdstad. T)E grootste moskee van India, de Jama Masjid, kroont de hoogste heuvel van de oude stad. Rode zandsteen en wit marmer, twee slanke minaretten, een ruim plein, door galerijen omringd, en een vijver om de voeten te was sen wekken bewondering. De moskee is een druk bezocht mid- de moslims van delpunt voor Delhi en uit de omgeving. A LS men boven op de hoge en brede trap staat, die naar de moskee leidt, heeft men een uniek gezicht op het oude Delhi. Koeien en buffels lopen in drommen door de smalle straten, en verschei dene er van liggen midden op de weg, zonder zich te storen aan het verkeer van oude autootjes, lichte karren met kleine magere paarden en door kamelen getrok ken wagens. Langs de open win kels krioelen de menigten. Soms vragen kinderen „baksjisj". CHEQUEBOEKJE VAN DE BAAS GEBRUIKT Boekhoudster verduisterde twaalf mille Tevens overleg over Moezel kanalisatie De grootste collectie bij STALEN STALEN STALEN 44. ESSO NEDERLAND N.V. V I i iliiüi Dienstaanbiedingen Goederen gevraagd uit voorraad. HOEK VAN KNAP BOTTEBDAM óók advertentie- jneuws rr.-.t,r.v. W.V.V.V.V. .-Oi.:. WINKELCENTRUM-BINNENWEG TELEF. 116615 ROTTERDAM Onze schaatsers hebben het bij de Olympische Winterspelen goed gedaan, onze kunstrijdsters hebben gepresteerd wat in haar vermogen lag, voor skiën en bob ben is ons land nu eenmaal ongeschikt, maar wat wij in Cortina d'Ampezzo gemist hebben, was een ijshockeyploeg. Node gemist, want het is nog maar heel kort geleden, dat de Nederlandse ijshockeyers met succes de strijd tegen de Belgen, Oostenrijkers, Fransen, Italianen, Joegoslaven enz. konden opnemen. Kórt gele den, maar desniettemin voorbij. Het Nederlandse ijsbockey is in verval. En als men vraagt, wat het naast in 't verschiet schijnt te liggen: een herstel en nieuwe opbloei, ofwel een kansloze ondergang, dan is het stellig het laatste uitbrei ding van die éne nog bestaande Nederlandse ijshockeybaan, ofwel ook haar ver dwijning, dan wederom het laatste. Nóg kan men in Nederland een ijshockeywedstrijd zien, nóg kunnen jonge mannen die deze sport ambiëren de gelegenheid daartoe vinden. Nóg kan de IJs Hockey Club „Den Haag" zich staande houden Maar als er niet een paar potige Canadese profs waren, die zich steeds weer op de H.O.K.IJ. onder de arm laten nemen, dan was ook de IJ.H.C. „Den Haag" al lang op haar eigen gladde ijs in volle lengte onderuit gegaan. als Van Rhede cn Dietz worden door Gelukkig zijn de Canadezen er wèl en dank zij deze trekpleister blijft het publiek de H.O.K.IJ. trouw. Maar een gevolg van de toenemende Canadese over heersing (er zijn er nu reeds vijf in Den Haag) is ook, dat de eigen Nederlandse spelers nog slechts een ondergeschikt bij rolletje vervullen, een enkeling als Ane Klein uitgezonderd, maar die is dan ook de enige. Er zijn eenvoudig geen Neder landse ijshockeyers van formaat meer, althans niet genoeg om een officieel Nederlands team te kunnen opstellen voo? toernooien om Olympische en/of wereld en Europese titels, waarin immers uit sluitend spelers van eigen nationaliteit mogen uitkomen. Nederland beschikt op het ogenblik zelfs niet eens over een keeper, welke functie dan ook sedert ver leden jaar door de Canadees Lyndon wordt waargenomen Zelfs beschikt op.s ijshockey op het ogenblik niet over vol doende éigen spelers om deel te kunnen nemen aan de competitie om de West- Europa-beker. verscheidene malen door Den Haag gewonnen, maar waarin slechts twee Canadezen per ploeg mogen mee doen Er zijn niét voldoende Nederlandse spelers om rond die twee Canadezen te groeperen, teneinde tot de negen man te komen die voor een zestal met twee ver schillende voorhoeden nodig zijn. In het nog bloeiende verleden kon Den Haag alléén ook niet waar het een Nederlands team betrof, de spelers leveren (wel voor de West-Europa-beker). maar toen waren er altijd nog Amsterdam (de geduchte Ijsvogels) en Tilburg, uit welker arsenaal men kon putten. Nü is Den Haag eenzaam overgebleven en dat is de kern van het verval. Inderdaad, wij mogen spreken van een bloeiend verleden. Het was in 1929, dat men in ons land met ijshockey kennis maakte, toen ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de IJsclub Haarlem door twee Belgische ploegen een demon stratiewedstrijd werd gespeeld. Het duur de nog vijf jaren, alvorens in 1934 de training van aspirant-ijshockeyers op een open baan aan de Linnaeusstraat in Am sterdam begon en waaraan niet alleen uit de hoofdstad maar ook uit Den Haag en Haarlem liefhebbers deelnamen. Am bitie zal er toen al meteen wel in Want reeds in 1935 werd deelgenomen aan de wereldkampioenschappen te Davos. waar onze landgenoten weliswaar al hun wed strijden met verpletterende cijfers ver loren. maar vanwaar zij. behalve de beker voor fair play óók een grote dosis waarde volle routine mee terug namen. De kampioenschappen van 1939 in Bazel- Zürich leverden eveneens een doelsaldo op van nul voor en een hele lawine tegen maar de animo was intussen eerder toe genomen dan verflauwd en de opening van de Haagse Overdekte Kunst Ijs baan was een belangrijke stimulans ge bleken. Een stimulans die zelfs in de oorlog dóórwerkte. En toen ook in Am sterdam en Tilburg een overdekte ijsbaan werd geopend, na de bevrijding nieuwe sportjongens zich tot dit harde mannelijke spel voelden aangetrokken en het tech nische peil steeg, begonnen de successen voor het Nederlandse zestal, uit spelers van drie clubs samengesteld, te komen, konden deze drie clubs afzonderlijk ook in de competitie om de West-Europa beker een woordje meespreken. Helaas echter niet lang.... De successen van het Nederlandse zes tal: b|j de wereldkampioenschappen 1950 In Londen slaagde Oranje erin om Frank rijk te passeren, b|j die van 1951 in Parijs moesten zelfs drie landen: België, Oos tenrijk en Joegoslavië beleefd „na u" tegen onze ploeg zeggen, in 1955 in Düs- seldorf-Krefeld zag men nog altijd kans om België en Joego-Slavië achter zich te houden. En dat alles hoewel Amsterdam cn Tilburg reeds in 1951-52 alweer van het ijshockey-toneel waren verdwenen en Den Haag er alléén voorstond En nu in één jaar tijd ineens die ver schrikkelijke terugval. Zeker, ook in 1948 was onze ploeg niet in het Olympische toernooi en er zijn zowel vóór 1950 als nó 1951 jaren geweest waarin Nederland ook niet naar de wereldkampioenschap pen ging. Maar na de nog redelijke prestaties van 1955 had er in een ver- vertegenwoordiiging naar de Olympus van Cortina nog wel perspectief gezeten. Als niet de ene speler na de andere zijn stick in de kast had gezet. Amsterdamse cracks als een Loek kunnen bij Den Haag geen „asyl" meer krijgen, populaire H.O.K.IJ.-favorieten de Canadezen eenvoudig „weggedrukt". En de H.O.K.IJ. heeft die Canadezen nodig om publiek te blijven trekken en recettes te blijven maken. En met alle respect voor Andreola. Carry, Zukiwsky, Galineas, Laliberté, Lyndon en hun landslieden in feite houden z|j de Nederlandse Ijshockeyers tégen. Overigens heeft de directie van de H O K.IJ het al moeilijk genoeg, want sedert in 1951-52 zowel de kunstijsbanen van Amsterdam als van Tilburg hun poorten sloten, staat de H O K.IJ. er alléén voor, ook voor de kosten van een tournee door een buitenlandse ploeg, voor alle kosten waarmee ijshockey in ons land op de been kan worden gehouden Zonder haar Canadezen zou ook de H.O K IJ de deur wel dicht kunnen doen, wat niet wegneemt, dat de huidige situatie uit nationaal oogpunt al even onbevredi gend is. Wat nodig is? Dat de H.O.K IJ. op nieuw, zoals voorheen van Amsterdam en Tilburg, „concurrentie" in casu samen werking krijgt. Nodig zijn nieuwe centra, waar de Nederlandse jongens de stick kunnen hanteren en waar een nieuwe generatie van Nederlandse Ijshockeyers kan worden opgeleid. Men had in dit opzicht vooral grote verwachtingen van Rotterdam, want zou niet deze „Stad van Energie" na enkele geslaagde experimenten op de IJsclub Kralingen en na de manifestatie E 55 de beschikking krijgen over een grote Sport hal compleet met ijshockeybaan? Inder daad, dat zou. Maar n.a.v een opmerking hierover van de Haagse journalist Frans Bersch in het weekblad „Sportief" heb ben wij ons tot de bevoegde Rotterdamse instanties gewend en vernomen dat inderdaad helaas die ijshockeybaan (kos ten van de installatie: 600 000 gulden) in do grote Sport- voorheen Energie-hal voorlopig een nog verre toekomstdroom zal blijven. Rotterdam kan men dus wel afschrijven. En de plannen van Amster dam en Eindhoven blijven ook slechts plannen, waarvan de uitvoering nog lang niet aan de orde is. En daarmee zakt het Nederlandse ijs hockey helaas dieper in verval. Want zonder overdekte banen in drie-vier-vijf grote steden, niet alleen in het westen m^ar ook in zuid en oost en noord, zal nimmer nog een Nederlandse ploeg van eigen kweek gevormd kunnen worden die temidden van de drukke wereld-kermis van ijshockeylanden nog eens het knal effect van een Oranje-voetzoeker kan brengen. Ambitie is er onder de Nederlandse jeugd genoeg en zoals van deze stu denten van het St.-Antonius College te Gouda zijn er overal elders in ons land gedurende de winter tien tallen foto's te maken. De maand van de Bouwnijverheid, die, zoals bekend, in het Bouw centrum te Rotterdam is ge houden, is in aanwezigheid vau o.a. de minister voor publiek rechtelijke bedrijfsorganisatie, de heer A. C. de Bruijn, gesloten. Even als op de openingsbijeenkomst heelt ook deze keer de minister van wederopbouw en volkshuisvesting, it. H. B. J. Witte, het woord gevoerd. Hij merkte o.m. op, dat duizenden de bijeenkomsten hebben bijgewoond, van wie een aantal een bijdrage heeft gele verd aan de formulering van verscheidene onderwerpen- De resultaten van deze grootste wapenschouw kunnen nog niet in aantallen woningen worden uitgedrukt, aldus de minister. Hij stelde vervolgens de vraag: en hoe nu verder? Het antwoord is reeds door de deelne mers gegeven, omdat reeds een innige samenwerking is verkregen en zich teams hebben gevormd Verder hebben zij bijge dragen tot de verwezenlijking1 de gedach- ten uit de sfeer van denken naar de sfeer van doen te brengen Hij zegde nogmaais de medewerking van zijn departement toe aan uitwerking van gedachten die deze maand te Rotterdam tot uiting zijn ge bracht. doch de minister ging in op en kele onderdelen, die van overheidswege niet kunnen worden gestimuleerd. Als taak van de overheid ziet hij een regu lerende stimulerende en onder bepaalde omstandigheden, subsidiërende taak. Bij goed speurwerk is de gehele bouw nijverheid betrokken en moet ieder zijn steentje bijdragen. De minister zeide op dracht te hebben gegeven de gedachten van dr. Neher nader te ontwikkelen, waar bij hem samenwerking met het bedrijfs leven voor ogen staat. Daarna bracht de minister nog ter sprake de standaardisatie en hij vroeg zich af of de geest misschien rijp is ge worden gestandaardiseerde produkten te maken en af te nemen. Hij hoopte, dat fa brikanten grond onder de voeten zouden voelen om het eens te proberen. Bij eigen bouwers is misschien een snellere bereid heid standaardprodukten in de woning op te nemen. De minister zag een taak voor Maar wat ontbreekt zijn de moge lijkheden om op de kunstijsbanen deze ijshockeyers-in-de-dop te trainer, van een spelletje naar de volwaar dige sport zoals die op deze foto wordt bedreven. Een opname van een ivedstrijd NederlandBelgië, zoals die een jaar geleden nog mogelijk was de federatie van woningbouwverenigin gen om bij het ontwerp het gebruik van standaardonderdelen te bevorderen, aldus de minister in het slot van zijn betoog. Hierna heeft de directeur van het Bouw centrum. ir. J. van Ettinger. een plan ontvouwd voor actie op korte en langere termijn ter verhoging van de produktivi- teit en ter verkrijging van een meer be wuste kwaliteit bij het bouwen. Ir. Van Ettinger was van oordeel, dat in de komende tien jaar veel meer ge presteerd zal moeten worden dan tien maal datgene, dat w|j gemiddeld in de laatste jaren hebben gebouwd en dit betekent, met inbegrip van onderhoud, veel meer dan 25 miljard gulden voor burgerlijke en utiliteitsbouw en de grond-, wegen- en waterbouw- In de komende tien jaar moeten gemiddeld veel meer won-'ngen worden gebouwd dan de laatste twee jaar het geval was „Willen wjj nu in tien jaar veel meer dan 650.000 woningen bouwen, dan zul len wij de traditionele sector nieuw le ven moeten inblazen maar, ook een zeer bewuste politiek ten aanzien van de systeembouw moeten voeren. Bezien w|j de dringende behoefte voor de eerste tien jaar en ook daarna en daartegen over de beperkte, beschikbare midde len, dan wordt het duidelijk, dat het uiterste aan activiteit gevraagd zal worden om zoveel als maar enigszins mogelijk is te bereiken" De wijziging van de wet op de omzet belasting, waardoor geen omzetbelasting meer vèrschuldigd is op de levering van gas voor huishoudelijke doeleinden, heeft het gemeentelijk gasbedrijf van Maas tricht sedert september 1955 over dat iaar een voordeel bezorgd van rond f 73.000 De verlaging van de omzetbelasting is bedoeld a!s onderdeel van de compensa tie van de jongste algemene huurverho ging. Daarom wil het gemeentebestuur de voordelen er van ook ten goede laten komen aan de verbruikers. Voor het gas voor huishoudelijk gebruik wordt het ta rief daarom met een halve cent per m3 verlaagd- Er wordt tevens een verlaging van tarieven voor de groot-verbruikers, van 5000 m3 en meer, ingevoerd. (Van een speciale correspondent) Brede met bomen beplante lanen, zeer ruime parken, monumenten, fon teinen, villa's, ambassades, regeringsge bouwen. Het winkelcentrum bestaat uit twee cirkels van zuilengalerijen. Indruk wekkend is het parlementsgebouw met zijn colonnes. Hooggelegen is het gouver- nements-bastion, waarvan de witte bo venverdiepingen, met koepels en torens, rusten op een rode onderbouw. De se cretaris-generaal van buitenlandse za ken ontving ons in het weelderige Hy- derabad-huis, het paleis waar voorheen de nizam van genoemde staat placht te verblijven als hij in Delhi vertoefde. In de nieuwe stad, is het oorlogsmonument, gewijd aan de gesneuvelden sinds de eerste wereldoorlog (een ruim veertig meter hoge poort) het centrum van een park, waar bij nationale plechtigheden tienduizenden tesamen komen. Men vindt ook de Birla-Hindoe-tempei met zijn 5 torens, tuinen, vijvers, en grootse beelden van olifanten in de moderne me tropolis. Toch, hoe imponerend ook Nieuw-De1- hi is, schilderachtiger is de oude stad, met haar zware monumenten uit de tijd van de overheersing der Mogoel-keizers. In het begin van de zeventiende eeuw bouwde Sjahjahan het „Rode Fort", waarvan de wallen van rode zandsteen hoog en breed oprijzen. Daarbinnen lig gen uitgestrekte tuinen, stallen, vijvers; de hal waar het openbare gehoor plaats vond; de troonzaal: de vele particuliere vertrekken, ook die der vrouwen en der prinsessen; de bad- en slaapkamers. In het Perzisch staat ergens: „Als er een paradijs is op aarde, dan is het hier. hier, hier". Bij de bouw, die slechts negen jaar duurde, is veel ge bruik gemaakt van marmer waarin bloe men. vruchten, vogels, dieren enz. ziin ingelegd als tere mozaïeken van jade, agaat, smaragd. Voortdurend worden onderdelen van dit schone complex ge restaureerd. Een moskee met lichte koe peltorens ligt binnen de muren. Toen verleden jaar de koning van Saoedisch Arabië een bezoek bracht aan India, zegde hij hier zijn gebeden en leid de de dienst. Het hoofd der strenge wa- habieten geldt als de geestelijke leiders der moslims, en zijn komst was van gror te betekenis. Hij vereerde hier de vermaar de reiikwieën: een haar van de baard van de profeet; één van ziin sandalen: een afdruk van zijn voet in steen; en een op perkament geschreven hoofdstuk van de Koraan, door Mohammed gedic teerd Deze koning van Arabië verklaarde openlijk, dat hij door zijn ontmoeting met de leiders der veertig mil.ioen moslims in India tot de overtuiging was gekomen, dat in dit overwegend Hindoese land aan de moslims volle vrijheid werd gegeven voor de uit oefening van hun eredienst. Grafmonument van Humayun (Mogoel-architectuur in Delhi). De drukste handelsstraat is wel de Chandni Chowk, schaduwrijk door de bomenrijen. Men vindt er niet alleen banken, zetels van maatschappijen, ju welierszaken en bioscopen, maar ook kleine hallen waar alles te koop is. en op straat zitten de kleine venters. Een voorhistorisch trammetje baant zich met moeite een weg door de menigten, en er schijnen evenveel passagiers aan te hangen als er binnen in zitten. Dit is het hart van Azië. Men treft in de oude stad Hindoetempels met go denbeelden van zwart en wit marmer. De eigenaar van een textielzaak aan de Leliegracht te Amsterdam heeft enige da gen geleden bij de politie aangifte ge daan, dat hi; in zijn kas een tekort van f 12.000 had geconstateerd. Naar aanlei ding hiervan zijn toen aangehouden de 30-jarige boekhoudster van deze zaak en haar vriend, een 51-jarige leraar. In een jaar tijds heeft de vrouw kans gezien, gebruik makende van het onder haar be heer berustende chequeboekje van haar baas, tientallen postcheques uit te schrij ven en deze over te maken op de reke ning van haar vriend, die in financiële moeilijkheden verkeerde. Beiden zijn a's gesierd met goud en zilver; kleine mos keeën en paleizenverscheidene prachti ge grafmonumenten en pilaren. Van het Christendom vindt men veel minder blijken dan in Bombay, waar 280.000 katholieken en 270.000 protestanten wo nen. Naast de oude. bedrijven (kant, bor duurwerk, goud en zilversmeedkunst, ce ramiek enz.) verrijzen in Delhi steeds meer fabrieken (textiel, ijzer, levens middelen) maar de antieke monumen ten en het schilderachtige volksleven prenten zich nu eenmaal dieper in de herinnering dan de moderne, „Europe se" wijken en bedrijven. Frankrijk en West-Duitsland hebben za terdag, volgens deelnemers aan de Frans- Duitse besprekingen te Bonn, „een aan zienlijke mate van overeenstemming" be reikt over de toekomst van het Saarge- bied. De overeenstemming zou in hoofd zaak behelzen, dat West-Duitsland goed gevonden heeft, de kwestie van de door de Fransen begeerde kanahsatie van de Moezel met de oplossing van de Saar- kwestie te verbinden. De ministers van buitenlandse zaken, Pineau en Von Brentano, zijn het eens geworden over instructies voor hun des kundigen, die op 17 maart in Parijs bij een zullen komen om te trachten de over gebleven kwesties op te lossen. Een van die kwesties is de vraag, hoelang de over gangsperiode voor de terugkeer van de Saar zal moeten duren. De Duitsers heb ben een periode van twee, de Fransen een van tien jaren voorgesteld. De deskundigen moeten, volgens de in structies, tevens de tekst uitwerken van een overeenkomst aangaande het volgen de: 1. Omschrijving van Frankrijks rech ten op expk>itaties van de steenkool van het gebied van Warndt. 2. Maatregelen ter verzekering van le veranties aan Frankrijk van cokes "uit het Saargebied. 3- Maatregelen voor de overgangsperio de, waarin de economie van het Saarge bied wordt voorbereid op het losmaken uit de Franse economie en aansluiting bij de Duitse. 4. De economische status van de Saar aan het eind van de overgangsperiode. 5. Het project van de kanalisatie van de Moezel. Hubert Ney, de christen-democratische premier van het Saargebied, is zaterdag na afloop van de besprekingen door de verdacht van valsheid in geschrifte, c.q. oplichting, verduistering en heling, voor twee ministers, Pineau en Von Brentano, de officier van Justitie geleid. ontvangen. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, in de leef lijd van 52 Jaar, na een langdurig geduldig lijden voorzien van de Genade middelen der H. Kerk, mijn innlggelleirie Echtgenote en der kinderen zorgzame Moeder, mevrouw MARIA WII.HELMINA NABUURS Echtgenote van de heer Johannes Amutdus de Louw Rotterdam, 4 maart 1956. G. J Mulderstraat 73 a. J. A. DE LOUW Eindhoven: MAKTIEN Rotterdam: NELLY en verloofde JOSê en verloofde MARIJKE ANS De overledene ligt opge baard tn het Slnt-Francis rus Gasthuis, Rotterdam. Rozenkrans ln de kapel iedere avond om 7 uur. De gezongen H. Mts van Requiem wordt gehouden in de kapel van het Slnt- Franciscus Gasthuis op woensdag 7 maart a.s. om 9 uur, waarna begrafenis op het r.-k kerkhof Croos- wijk. AERT VAN NESSTRAAT 25 ROTTERDAM - TEL. 11.18.50 -j-^sWeet wat U koopt Koop een eerste klas A precisiehorloge. Wij brengen U een onge- 22 -Jy** evenaarde collectie waarbij t MERCEDES ANKER Reeds vanaf idem waterdicht schokvrij En andere eerste klas merken als OLMA, PONTIAC, OMEGA. ZENITH. MOVADA enz. in prijzen van 47.^ 900.- Alle mei schriftelijke garantie en 2 jaar verzekerd. heeft op haar Taiikinstallatie tc Rotterdam (Pernis) nog plaats voor: Voor het personeelsvervoer Rotterdam-Tankinstallatie v.v. zijn autobussen beschikbaar, Sollicitanten tot 45 jaar oud kunnen schrijven aan Esso Nederland. N.V., Postbus 62 te Vlaardingen. MELKPRODIJKTEN BOVENSTRAAT 250 te IJSSELMONDE vraagt met voll. rijbev.heid. Goed georiënteerd in Schiedam en Rotterdam-west. Loonklasse I plus toeslag. Sollicitaties aan bovengenoemd adres. Gevraagd in een kleine ma chinefabriek een (of gepensioneerde). Brieven onder no. S 1001 Nw Schied. Courant, Dam 18, Schiedam. en een Gevraagd voor: afd. Kmidenierswaren afd. Broo<lbakker|j afd. Banketbakkerij afd. Banketmagazijn Aanmelden: dagelijks Kethelstraat 10. MEENT 116 ROTTERDAM !_l Invalide vrouw zoekt licht thuiswerk voor hele dagen. - Brieven onder no. 2187 Nwe Schied. Crt., Dam 18. Te koop gevraagd een in goe de staat zijnde tweeling-kin derwagen. Brieven onder no. SK 66 Nwe Schied. Courant. Dam 18, Schiedam. de de zak in het schuitje, toen klom hij er zelf ook bij en stak van wal. Even later ver dween hij in de grot en Het de twee schur ken alleen achter. Kitsch sprong op. „Ha-ha, Crégheltje, daar hebben we je vies bij de neus!! Komaan Knots, het ogenblik is gekomen om je vette handjes uit de mouwen te steken", en met deze woorden rende hij hard weg. „Hé-hé, wacht eens eventjes, waar moet dat heen, laat me niet alleen, toe nou. hé, Kitsch". „Kom dan toch!!" gilde Kitsch. Het duurde nog wel eventjes, voordat de trage Knots op gang kwam, doch toen het eenmaal zover was, holden de beide schurken verder het eiland op. Handel en Bedrijf Gorzenbewoners. Breng voor 1® klas chemisch reinigen en voor verven uw goederen naar Ver speek, Hoofdstraat 143. Begin van de week gebracht, vrijdag klaar. In vuurvaste theepotten heb ben wij een ruime sortering, reeds vanaf 98 ct. Bokhorst. Groenelaan 36, Hoogstraat 34' Gelakte beuken kleerhangerS met broeklat. Alleen dez® week 5 stuks f l.—. Bokhorst. Hoogstraat 34, Groenelaan 3°' Pick_ups en platenwisselaafs vanaf f 68.50, Reeds voor f per week zonder vooruitbeta' ling. Desgewenst met 50 platen naar keuze, ruime sor tering van merken als: P'r'- lips, Telefunken. Callaro, DU' Garrard. Joboton, Thor®14-' enz. Uitgebreide collectie v® de nieuwste modellen sal0In kasten voor wisselaars. Kr<?,T Radio, Schiedamseweg ,1 Rotterdam, tel. 55669-32717. Pu tramhalte. 23. Intussen had professor Créghel de zak bijna vol met botjes. „Nu..ahum, dat lijkt me toch wel voldoen de", meende hij, „laat ik nu maar hande len alsof ik naar huis ga". Hij pakte de zak en omdat deze nogal zwaar was, sleepte hij hem maar naar zijn boot. „Een-twee-drie-hup..!!" zei Créghel en til-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 10