Ongewone aanval op Nederland Nederlandse advocaten doen een beroep op Indonesische regering Zweedse ijshockeyers redden Nederlands gezin Maas bereikte vannacht hoogste stand K.R.O. VIERDE PAUSELIJKE VERJAARDAG DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Treffend meeleven niet verjaardag van PausDoor u ook? „HET DOEL HEILIGT DE MIDDELEN Sovjet-leiders naar Zweden? Watersnood in Zuid- Duitsland en Oostenrijk Vakcentralen verstoord op werk gevers Overstromingen in Zuid-Limburg Verjaardags recepties ten Vaticane Maandag 5 maart 1956 V. Nederlandse nota overhandigd De bierprijzen „Publieke hartstocht heeft zich van de zaak Jungschlager meester gemaakt" Westerling wil ophel dering geven Auto sloeg over de kop diepe sloot in Abbé Pierre ziek Meisje vrij ernstig gewond MAN BIJ BRAND OMGEKOMEN Scandinavië-express greep auto op onbe waakte WEERBERICHT De Indonesische ambassade te Moskou heeft zaterdag een persconferentie gehou den teneinde een uiteenzetting te geven van de Indonesische positie na de opzeg ging van de R.T.C.-akkoorden met Neder land. Aan de aanwezige journalisten werd een verklaring ter hand gesteld, welke volgens een woordvoerder van de ambas sade bedoeld was vooruit te lopen op de reacties van Nederlandse zijde op het uit treden van Indonesië uit de Nederlands- Indonesische Unie. Tevens wordt er in gezegd, dat Indonesië na het opzeggen van de economische en financiële overeenkom sten met Nederland gaarne bereid is finan ciële en economische hulp van de Sovjet- Unie te aanvaarden. Uitnodiging van Lrlander Telegram Utrechtse studenten Maar geen rekening en verantwoording Wonderbaarlijke vitaliteit „happy birthday to You' Brieven van Nederlandse kinderen Drama in Amsterdam Wilde zijn twee (reeds geredde) kinderen redden Bestuurder - tijdig uit de voeten - tussen rails geraakt De weerverwachting van het KNMI, geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Wisselend bewolkt met enkele verspreid optre dende buten. Matige tot krachtige wind in hoofdzaak tussen noord-west en west. Vannacht temperatuur om het vriespunt', morgen overdag ongeveer dezelfde temperatuur als vandaag. Dinsdag 6 maart: zon op 7.17, onder 18.31 uur. Maan op 4.04, onder 12.18 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Indonesië zoekt hulp bij de Sovjet-Unie Nou sal het wel winter blijven, het lijkt wel of we aan de Pool wonen, ioat een snertweer, weet u nog wat we allemaal mopperden, nu alweer dik een week ge ledenf Ja, weet u het nog f En kijkt u dan nu eens naar deze foto van de ter rasjes in S cheveningen van zondag h maart, nouGelooft u nog dat het geen lente worden gaatf Nederland wordt er in de verklaring van beschuldigd, hardnekkig te pogen de „zeer impopulaire" unie met Indonesië te handhaven. Tevens wordj. er in gespro ken van Ruslands „voortdurende steun aan onze zaak". Bij voorbaat, aldus de verklaring verder, verwachten wij, dat Nederland op Indonesië aanvallen zal richten uit hoofde van onze onbuigzame houding tijdens de onderhandelingen te Genève. De Indonesische chargé d'affaires te Moskou, Darmanto, die de verklaring aan de pers verstrekte, zeide ter toelichting nog dat naar Indonesische verwachting, Nederland bij de Verenigde Naties een protest zal indienen over het uittreden van Indonesië uit de unie en de opzeg ging van economische en financiële over eenkomsten. Wij hebben, aldus Darmanto, met onze verklaring de bedoeling, aldus vooruit te lopen op commentaren, b.v. in Nederland of in andere lan den, die Moskou zouden kunnen bereiken. Hij voegde hieraan toe, dat deze handelwijze „ongewoon" was, maar „dat het doel de middelen heiligt". Naar wij vernemen is zaterdag op het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag aan de Indonesische zaakge lastigde, de heer Kweedjiehoo. een nota overhandigd. Zij zou een antwoord in houden op de Indonesische nota van de vorige maand, waarin aan de Nederlandse regering werd medegedeeld, dat Indonesië had besloten uit de Nederlands-Indone sische unie te treden en zich dientenge volge niet .neer gebonden achtte aan de daaraan verbonden overeenkomsten. Over de inhoud van de nota konden nog geen nadere inlichtingen worden verkre gen. De Zweedse premier, Tage Erlander, is van plan tijdens zijn komende bezoek aan Moskou maarschalk Boelganin, de aovje premier, en Kroesjtsjef, de secretaris der communistische party, uit te nodigen een bezoek aan Zweden. Dit heeft het Russische partijorgaan, de „Pravda" zon dag bekendgemaakt. Op dit ogenblik vertoeft de Deense pre mier, Hansen, in Moskou. Zaterdag voer de deze gedurende ruim twee uur bespre kingen met Boelganin. Kroesjtsjef, Mo'o- tof en Mikojan. Daarbij kwamen het lot van honderd Denen in Russische gevan genschap, handelsaangelegenheden en Oostzee-kwesties aan de orde. Hansen zou zo wordt in Deense kringen te Moskou vernomen weigeren een verklaring te ondertekenen, waarbij bevestigd wordt, dat Denemarken de vestiging van buiten landse militaire bases niet zal toestp.an. Het land wi1 vrijheid van handelen hou den, ook al zijn er op het ogenblik geen buitenlandse bases in Denemarken- In verband met het streven van de minister van Economische Zaken om Prijsverstarring te doorbreken, welk stre ven de Nederlandse brouwerijen gaarne steunen, deelt het Centraal Brouwerij Kantoor mede. dat het uit de naoorlogse jaren daterende complex van desbetref fende afspraken is beëindigd. Aangezien de bierprijzen sinds 1 april 1951 niet zijn verhoogd, is het niet waarschijnlijk, dat dit besluit tot wijziging der prijzen zal leiden, aldus het C.B.K. De Algemene Raad van de Nederlandse Orde van Advocaten heeft zich Inzake het proces-Jungschlager met een schry- ven tot de zaakgelastigde van Indonesië gewend. „Met grote bezorgdheid heeft de Neder landse Orde van Advocaten de procedure te Djakarta tegen de verdachte Jung schlager gevolgd. Hoe moedig en volhar dend de verdediging van de verdachte door zijn tegenwoordige raadsvrouwe ook is gevoerd, de Nederlandse baUe is des ondanks diep geschokt door het feit dat aan de verdachte niet is vergund zich te doen bijstaan door een raadsman die. deze verdediging had kunnen voeren niet slechts onbelemmerd door enige afhan kelijkheid of onkwetsbaarheid van zijn persoon, doch tevens met alle scholing van een ervaren advocaat. Nu de procedure door het requisitoir van het openbaar ministerie een dramati sche climax heeft bereikt" ziet de orde het ais haar plicht een dringend beroep te doen op de zaakgelastigde en diens regering. „De zaak JungsctJager is ver getreden buiten het kader van een gewo ne, zij het ernstige strafzaak", aldus het schrijven. „Onmiskenbaar heeft een pu blieke hartstocht zich van de zaak mees ter gemaakt. Openlijk wordt in het bij zijn van de rechter het hoofd van de ver dachte geëist door een publiek dat onmo gelijk van de merites der zaak en van het uitvoerige feitenmateriaal kennis kan dragen en wordt de verdedigster door dat zelfde publiek bespuwd Een afschuwelijke druk wordt aldus uitgeoefend op de rech ter, die als unus in deze zaak zijn von nis zal moeten vellen". De Nederlandse Orde van Advocaten doet tenslotte „in dit hoogst ernstige uur" een dringend beroep op de Indonesische regering om alle maatregelen te treffen „waardoor het verwijt wordt vermeden dat aan de verdachte Jungschlager zelfs in de pleidooien een onbelemmerde ver dediging door een ervaren en geheel on afhankelijke advocaat niet zou worden vergund en om al haar macht en gezag in de weegschaal te werpen, opdat deze strafzaak een einde moge vinden waar van nooit kan worden gezegd dat het door hartstochten of politiek is beïnvloed"- Met het oog op de zeer spoedeisende aard van deze aangelegenheid, verzoeken de advocaten de Indonesische zaakgelas tigde zijn regering telegrafisch van de in houd van het schrijven in kennis te stel len. De heer Westerling heeft verklaard, be reid te zijn. voor een ereraad onder lei ding van de voorzitter van de „Neder landse Conservatieve Partij', de heer P- J. Galliard. te verschijnen, echter „niet voor het afleggen van rekening en verant woording, maar om de voorzitter van de N.C.P. opheldering te vragen over enkele punten, die nog steeds duister zijn ge bleven". Westerling ontkent, ooit enige gelde lijke bijdragen van de N-C.P. te hebben ontvangen. Hij zegt het initiatief van de N.C.P- te zien „als een poging, politieke munt te slaan uit een eventuele zakelijke overeenkomst". Dr. Drees ontving een telegram van de vijf studentenorganisaties, het Utrechts Studenten Corps, de "Utrechtse Vrouwelijke Studenten Vereniging", Uni- tas Studiosorum Rheno Trajectina. het Collegium Studiosorum Veritas en de So- cietas Studiosorum Reformatorum, afde ling Utrecht, waarin deze hun bezorgd heid uitspreken over het huidige en toe komstige welzijn van hun landgenoten, die door de Indonesische overheid reeds geruime tijd gevangen worden gehouden. Zij dringen met kracht bij de Nederland se regering er op aan, dat zij haar inten sieve bemoeienissen in deze tot bevorde ring van een met de beginselen van de rechtsstaat overeenkomende rechtsbede ling onverminderd zal voortzetten. De p'otselinge dooi, die vergezeld gaat van zware regenval, heeft thans de reeds lang gevreesde overstromingen veroor zaakt. De Donau heeft delen van Zuid- Duitsland en Oostenrijk Onder water ge zet In Passau staan meer dan vierhonderd woningen blank. Vijftienduizend mensen zijn daardoor tijdelijk dakloos geworden- Op verschillende plaatsen in Oostenrijk was de waterstand van de Donau meer dan vijf meter boven het normale peil. Bijna overal zjjn <3e bruggen over de Donau en de andere rivieren voor het wegverkeer gesloten, omdat men bang is, dat de ijsschotsen de peilers zullen on dermijnen. In Stiermarken zijn b.v. al vier bruggen weggeslagen. Bij Linz in Opper-Oostenrijk was het peil van de Donau zes meter boven het normale. Vier dorpen zijn daar geëva cueerd. In het zuiden van Oostenrijk, in Siermarken, zijn veel lawines gemeld, terwijl de hoofdweg naar Triëst onder water staat. De toestand langs de Rijn wordt beter, omdat de ijsdam bij de Lorelei is doorge broken, zodat het water, dat daarachter werd opgehouden, nu een vrije doorgang heeft naar zee. De weg aan de oostzijde van de rivier is echter nog steeds ge blokkeerd vanwege het ijs, dat door de hoge waterstand op de weg is geworpen. In de Elzas zijn de rivieren wassende. Men verwachtte, dat daar vannacht de toestand kritiek zou worden. Abbé Pierre zal zijn voorgenomen be zoek aan ons land niet kunnen afleggen, omdat hij ziek is. De besturen der drie vakcentralen, het N.V. V., de K.A.B. en het C.N.V. zeggen in een officiële mededeling dat zil met grote verwondering hebben kennis geno men van het vrijdag door de centrale werkgeversorganisaties uitgegeven com muniqué. Door de wijze, waarop in dit communi que het probleem wordt gesteld en de cij fers worden gehanteerd, wordt er, aldus de besturen der drie vakcentralen, een volkomen verkeerde indruk gewekt van de onderhandelingen. In een vandaag te voeren overleg zullen de vakcentralen ook ten aanzien van deze gedragslijn der werkgevers hun houding bepalen. Het water van de Maas bereikte van nacht zijn hoogste stand. Deze was na genoeg even hoog als die van 1952. Gis teravond om acht uur was de stand m de hoofdsluis 45.60 meter plus N.A.P. doch vannacht steeg het water nog een paar decimeter hoger. In de komende nacht zal het evenwel weer gaan zakken De snelle was van de Maas gisteren met 6*i cm per uur had tot gevolg, dat de rivier te Heugem en te Itteren bij Maastricht buiten de oevers trad. Het Paus ontving 10.000 pelgrims Onder de ontelbaar velen, die Z.H. Paus Pius XII met zijn tachtigste verjaardag kwamen feliciteren, bevonden zich na tuurlijk ook een aantal leden van het Heilig College van kardinalen, die we hier samen met de H. Vader op de foto zien. V Inr de kardinalen: Valerio Va- leri, Celso Costantini, Pietro Biondi Fu- masoni, Benedetto Aloisi Masella, Cle mente Micara, James Charles McGuigan, uit Toronto in Canada, de H. Vader, en verder de kardinalen Adeodato Giovan ni Piazza, Giuseppe Pizzardo, Frederico Tedeschini, Ignazio Gabriele Tappouni, Gregorio Tietro XV Agagianian en Jo seph Frings. De laatste kerkprins rechts is niet genoemd. water liep op drie plaatsen over de weg Borgharenitteren. Het dorp was van nacht geïsoleerd, daar het water op de weg aan de andere zijde van dit dorp steeg tot 1.20 meter. In de Daalstraat van Borgharen moesten gisteravond twee ge zinnen worden geëvacueerd naar het schoolgebouw, aangezien het water in hun huizen was binnengedrongen. De stuwen op de Maas. waarop, even als op het Julianakanaa] de scheepvaart stil lag. waren inmiddels al gestreken. Bij Berg a.d. Maas werden vier veer ponten door het water meegesleurd. Twee werden er teruggevonden bij Gre- venbicht; de twee andere zonken. Ook van de buiten de oevers tredende Geul heeft Itteren overlast. De weg tus sen Bunden en Itteren is nl. over een lengte van ongeveer 300 meter over stroomd. waardoor de oude dorpskern van Itteren gescheiden is van Geneide. De mensen worden per boot overgezet, Bij Meerssen en tussen Wylre en Schin op Geul trad het riviertje eveneens bui ten de oevers. Leden van het Zweedse ijshockey team, T.A.I.F. dat gisternavond op de Hokij te Den Haag tegen IJ.I1.C. heeft ge speeld, hebben gistermorgen het Arn hemse gezin Visser, dat bq het verkeers plein Oudenrijn onder Utrecht met een a«to te water reed, gered. De Zweden reisden met een bus van Duitsland naar Den Haag. Op de rond weg bij Utrecht suisde hen een Neder landse wagen voorbij die kort nadien s'ipte, enige malen over de kop sloeg en Tet de wielen naar boven in een diepe sloot terecht kwam. De Duitse reisleider Hinrichs en de Ploegleden Kjell Olsun, Sanfordssen en Eroderikson sprongen uit de bus en bega- ven zich te water. De heer W. F. Visser had zich reeds uit de auto geworsteld en was bezig zijn vrouw naar buiten te trekken De vier mannen slaagden er in de snel water makende wagen op te tillen en te draaien, waardoor het mogelijk werd de drie inzittende kinderen naar buiten te brengen. Een van deze, het 12-jarige meis je Marianne was reeds bewusteloos. Zij had water binnen gekregen. Na kunstma tige ademhaling kwam zij bij; het meisje was vrij ernstig gewond: zij had een her senschudding opgelopen en modder in de longen gekregen, zoals later bleek. De beide andere kinderen werden in de auto bus der Zweden zo warm en zo droog mo gelijk gehouden. Ruim een half uur na het ongeval arri veerde een ambulance met een arts. De gehele familie werd naar het Utrechtse Stads- en Academisch Ziekenhuis ver voerd waar het meisje ter verpleging werd opgenomen. De Zweedse IJshockey- ploeg vervolgde de reis naar Den Haag, waar de vier druipnatte redders zich kon den baden en'verkleden in het Kurhaus' hotel. Meer dan tienduizend mensen hebben zaterdag de Paus geluk kunnen wen sen tijdens een „monster-receptie", wel ke in de drie grootste zalen van het Va- ticaan werd gehouden. Omdat de Paus aan een ernstige verkoudheid lijdt, werd de audiëntie niet, zoals oorspronkelijk was opgezet, in de Sint-Pieter gehouden. Daardoor moesten bijna vijftigduizend mensen teleurgesteld worden. Twintig minuten lang sprak de Paus de pel- I grims toe in zes talen. Hij was daarbij I gezeten op zijn troon, waarnaast een tafeltje stond met daarop enkele van de geschenken die de Paus ter gelegen heid van zijn verjaardag had ontvan gen. Daaronder was een reusachtig cho colade paasei, een televisietoestel en een witte wollen toga. Eerder op die dag had de Paus de aarts bisschop van Milaan, mgr. Montini. die iarenlang op het staatssecretariaat één van zijn meest vertrouwde medewerkers was. in een privé-audiëntie ontvangen. Gisteren heeft de Paus de 42 diploma tieke vertegenwoordigers bü de H. Stoel ontvangen Zij boden de H. Vader 49 boe ken aan. waarin het werk van hun rege ringen voor de vrede werd beschreven De Franse ambassadeur bij de H- Stoel graaf Wladimir d' Ormesson. dankte de Paus voor zijn onvermoeide pogingen om de vrede in de wereld te handhaven en te bestendigen. D„- Paus. die in het Frans atnwoordde zeide. dat vrede alleen kan worden bereikt op basis van volstrekte eerbied voor het individu en zijn natuur lijke rechten. Inmiddels zijn de „Sampietrini". de werklieden, die de zorg hebben voor de Sint-Pieter en de Vaticaanse paleizen, druk bezig met de versiering vw de Sint- Pieter voor de plechtige H. Mis. die vol gende week zondag door de deken van het college van kardinalen kardinaal Tisse- rant. aan het Pausaltaar zal worden op gedragen. Men verwacht dat minstens 50.000 mensen in staat zullen zijn een plaats in de Sint-Pieter te veroveren- Tot de genodigde gasten behoren alle diplo matieke vertegenwoordigers en de ver schillende speciale legaties, zoals die van de V. S., die geen diplomatieke vertegen woordiging bij de H Stoel hebben. Alle Italiaanse en verschillende buitenlandse kardinalen, o.w. kardinaal Spelmann van New York. kardinaal Copello van Buenos Aires, kardinaal McGuigan van Toronto en kardinaal Frings van Keulen, zullen deze plechtigheid bijwonen. Op het Vaticaanse postkantoor waren zondag al 15.000 gelukstelegrammen en 500 kilogram post aangekomen. (Van onze redacteur) DE JUICHENDE STEMMEN van Ro me's klokken en Rome's volk waar bij zich de klankrijke woorden van Gabriël Smit's lofdicht voegden, leidden zaterdagavond het klankbeeld in, dat door Tom Bouws onder de titel „Alle volke ren heeft Hij in hem gezegend", bij gele genheid van de 80ste verjaardag van Z.H. Paus Pius XII voor de K.R.O. was sa mengesteld. Een klankbeeld, waarin men dank zij de discotheek van de K.R.O. de afwisselend door Herman Fickert en Willy Bril in de herinnering terugge roepen hoogtepunten uit het leven van de ze grote Paus onnieuw kon meebeleven: zijn uitverkiezing tot plaatsbekleder van Christus op aarde, zijn eerste pauselijke zegen en de machtige bijeenkomst op 20 februari 1949, toen een kwart miljoen le den van de K.A. protesteerden tegen de veroordeling van kardinaal Mindszenty. Mgr. dr. J. B. Alfrink, aartsbisschop van Utrecht, hield een toespraak, waarin hij allereerst wees op de wonderlijke vitali teit van Z.H. de Paus. die met de last van Zijn jaren geenszins de indruk maakt van een oude man. „Rondom Zijn tach tigste verjaardag, aldus de aartsbisschop verrast Hij ons nog bijna iedere week door een lange redevoering, sprankelend van geest en doorzicht, over ingewikkel de vraagstukken van het menselijk en christelijk bestaan, waarin Hij leiding geeft aan de mensheid door voor haar problemen wegen ter oplossing te geven". „Hoezeer de Kerk èn de wereld zich verheugt over de zeldzame gaven, die God aan Paus Pius XII heeft geschon ken hoezeer wij ook dankbaar zijn voor de persoonlijke toewijding waarmede de Paus, Zijn heilig ambt vervult de eer bied, die wij hem toedragen, aldus mgr. Alfrink, is toch allereerst gefundeerd op de verhevenheid en heiligheid van het ambt dat God Hem heeft opgedragen. Daarna zette de aartsbisschop uiteen, waarom wij aan de Paus de eretitel van Zijne Heiligheid geven: niet om zijn per soonlijke heiligheid, maar om de persoon van Christus, die op aarde in de Paus zichtbaar wil worden voor Zijn gelovigen. Mgr. Alfrink besloot zijn toespraak met te zeggen: „Het pausschap in de Kerk en in de wereld staat vast als de rots; maar de Paus zelf is een broze merrs, die ieder ogenblik v„n Zijn bestaan Gods Hand van node heeft. Wij willen met alle aandrang God vragen dat Zijn hand zege nend en beschermend op Hem moge rus ten tot heil van de Kerk en daarom tot ons aller welzijn". Na de toespraak bracht Ben Brans ver slag uit van de ontroerende hulde, die de H. Vader door 150 kinderen van de Ro meinse lagere scholen en door 50 kinde ren uit alle delen van de wereld werd ge bracht. Daarbij vertellend, hoe zij hun Vader een jubelend Hosanna toezongen, hoe deze kleinen ieder in hun taal en op hun eigen wijze hun gelukwensen aanbo den, hoe de Engelsen de Paus een har telijk „Happy birthday to You" toezongen en hoe zij uitbundig sprongen en dansten rond de reusachtige taart met tachtig brandende kaarsjes, die door een grote jongen en meisje was aangeboden en hoe de Paus hun en hun families ontroerd en blij zijn zegen schonk. Tot slot volgde nog een ooggetuigever- slag van de plechtigheid in de zaal der zegeningen, waarbij ook de vertegenwoor diger van de K.R.O. namens de Neder landse luisteraars zijn gelukwensen aan bood. Mgr. Damen. rector van het Pauselijk College, heeft de H. Vader een album doen aanbieden met de vijftig beste er- jaarsbrieven, die door de lezertjes van twee Nederlandse katholieke jeugdbladen rijn geschreven. Tegelijk hiermede had de overhandiging plaats van een vlag 'n de Pauselijke kleuren van drie bij vier meter, die door de katholieken in Fries land werd aangeboden. Een betrekkelijk kleine brand heeeft za terdag tegen het middaguur in Amsterdam het leven gekost aan een 60-jarige nacht portier, toen hij zijn twee kinderen van drie en vijf jaar die reeds waren gered, in veiligheid wilde brengen. De brand brak tegen half twaalf door tot uu toe onbekende oorzaak uit in het benedenhuis van een perceel in de Eerste Jan Steenstraat 67 in de Pijp" een volksbuurt. Het vuur verwoestte vrij spoe dig de tussenkamer, de achterkamer en de keuken van deze verdieping en sloeg toen over naar de eerste etage waar een ach terkamer aangetast werd. De nachtpor tier de 60-jarige G. Dragt lag te slapen in de tussen kamer. Hij werd gewekt door de rook en vlammen en wist via de ach terzijde van het huis te vluchten. Buiten realiseerde hij zich, dat zijn twee kinde ren nog binnen waren, waarop hij rade loos het brandende perceel weer binnen drong. Inmiddels was echter de brandweer van de Honthorststraat geariveerd en deze had de door de rook bedwelmde kin deren al gered uit de voorkamer, welke alleen niet uitbrandde. De vader heeft geen kans meer gezien de woning te ver- later is. De brandweerlieden troffen hem rin een van de kamers dood aan. De kinderen de 3 jarige Harm en de 5 jarige Chris hadden brandwonden opgelopen. Ze zijn naar het Wilhelmina Gasthuis ver voerd. waarheen ook het stoffelijk over schot van hun vader werd gebracht. Mevr. Dragt was zaterdagmorgen aan het werk in een café aan de Nieuwendijk. Het derde zoontje van het gezin, de 7- jarige Gerrie, was op school, toen de brand woedde. Gisternacht omstreeks 12 uur is op de onbewaakte overweg aan de Deldense- straat te Almelo een personenauto door de Scandinavië-express gegrepen. De be stuurder van de wagen, de 20-jarige mili tair B. Houtink uit Wierden, had het ge vaar tijdig zien aankomen en wist zich in veiligheid te brengen. Hij die ter plaat se niet bekend was, vertelde door mist en regen misleid te zijn. Hij was geslipt juist midden op de over weg en tussen de rails terecht gekomen. De auto, die hierbij op zijn kant kwam te Staan, werd kort daarop door de interna tionale trein gegrepen. Het voorste deel werd ongeveer 400 meter meegesleurd. De treinreizigers konden pas na twee uur hun reis voortzetten.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 1