6 miljoen aan fiscus ontwrongen ten bate van erfgenamen Wij ziging successiewet wacht nog op de eindstemming Hebt u vandaag uw Davitamon IO Jhr Mark van Weede als „ambas- sadeur in speciale missie' de St.-Pieter Chefarine 4 I Spaanse modellen in hel Victoria-hotel Politie van Vinkeveen kreeg geen geld Enschedese politie arresteerde acht personen af gehad 4-voudige bestrijding van pijnen en griep! IOOI in Jubileumshow van Offermans Karl Böhm neemt ontslag mogelijkheden Ongewoon geval bij garantiewet K.N.I.L.-militairen Nederlandse toeristen aan de kop in West- Duitsland Wachtmeester op z'n tenen getrapt De officiële viering van het Paasfeest Brand in glasfabriek Leerdam Verklaring van de proeureur-generiial mk ■Pil mmm Voor duizenden guldens gestolen WOENSDAG 7 MAART 1956 PAGINA 3 Garantiewet K.N.I.L.- mïlitairen Ons land hoog genoteerd op Europese gastenlijsten Melkhandelaar en dochter in het offensief Een 10 voor gezondheid! .1 „MISS HOLLAND 1956ZAL JAARBEURS OPENEN Kantoren gedeeltelijk in de as gelegd Geen toegangskaarten meer Gejoel inplaats van applaus - Telegram van Eisenhoiver 's-GRAVENHAGE, 6 maart 1956. De behandeling van de successiewet in de Tweede Kamer is vandaag maar moeizaam voortgegaan. Men was verleden week gekomen tot artikel 24 maar toen vandaag de middagvergadering voorbij was, was men nóg aan artikel 24. Het amendement-Lucas (K.V.P.), dat een verlaging beoogde van de tarieven in rechte lijn had namelijk nogal moeilijkheden te voorschijn geroepen. Staatssecretaris Van den Berge was begonnen met de bestrijding van dit amendement. Hij zette nog eens het standpunt van de regering uiteen, welke als richtlijn had uitgestippeld om na de laatste belastingverlagingen geen enkele verlaging van enige betekenis meer te zullen bevorderen. Bovendien zo betoogde spr., was er ten aanzien van de successie in rechte lijn al veel verbeterd ten opzichte van het oorspronkelijke ontwerp van prof. Licftinck. Maar er dient dan ook gezegd, dat dit een ontwerp was, dat alleen maar verhoging van de opbrengst had beoogd en dat wel niemand in de Kamer het zou hebben willen aannemen. In plaats van in tariefsverlaging zocht de staatssecretaris het nu in vrijstellingen voor weduwen en wezen en hij wilde ook de bepaling schrappen, dat de vrijstellingen niet zouden mogen doorwerken in de hogere regionen. Dr. A. LUCAS Met cijfers betoogde de heer Van den Berge, dat de tarieven, zo als de heer Lucas d'ie wenste, vooral gunstig zou den werken in de hogere re gionen. Bo vendien zou het amende ment de staat 15 miljoen per iaar kosten, tenslotte toch overwinnaar Jwaarvan dri<; miljoen ten goede zou komen aan de klei ne vermogens en 12 miljoen ergens an ders. Er mocht-hier bovendien geen spra ke zijn van tariefsverlaging, maar alleen van een wegnemen van knelpunten en dat zou beter worden bereikt door het. verlenen van vrijstellingen dan door ta riefsverlaging. De heer Lucas was over dit betoog zeer gebelgd. Hij vond een der gelijke bestrijding unfair en liet zich zelfs het woord „onhebbelijk" ontvallen, dat hi;, natuurlijk terstond introk. Hij argu menteerde, dat men deze zaak met m cijfers moest bezien maar in percentages en dan zou men tot de conclusie komen, dat aan de voet de verlaging 1/3 was en in de hoogste regionen slechts 1/6. Ms er aan de voet bijvoorbeeld 10 belasting moet worden betaald en deze valt weg. terwijl in dc top 100 wegvalt, dan kan men deze cijfers met zo maar met elkaar vergelijken zonder onrecht vaardig te vergelijken, want aan de voet is er dan een verlaging van 100 pet en aan de top veel minder. Men mocht dus niet zeggen, dat deze tariefsverlaging al leen aan de grotere vermogens ten goed^, kwam. De heer Lucas betoogde bovendien, dat de vrijstellingen van de staatssecretaris geheel lagen in de verzorgingssfeer en dat de kleine middenstanders daarmee niet waren gebaat. Aldus brokkelen de kleine vermogens af en werkt men de bezits- spreiding tegen. Het werd allemaal nogal moeilijk, voor at daar inmiddels dc minister van Finan cien nog kwam verklaren, dat het de re gering met mogeHtk was een tariefsver laging, 7oais de heer Lucas voorstelde in overweging te nemen. De regering heeft reeds méér gedaan dan in haar voornemen lag en indien er enige ruimte komt, dan zou dit in andere sectoren moeten wor den aangewend zoals bijvoorbeeld voor verlaging vftn de belasting voor de onge- huwden. Daar kwam nog bij, dat. minister Van de Kieft de kosten van dit amendement berekende op 30 miljoen, omdat, indien het werd aangenomen, straks de vermin dering bij art. 32 ook nog erns 15 miljoen zou kosten. Op dit artikel kon men dan beter met vrijstellingen werken. Het be tere, zo zeide minister Van de Kieft, is vaak de vijand van het goede en zo vervolgde hij veelbetekenend men kon beter het goede binnenhalen ,als het be tere op een ogenblik toch niet te verwe zenlijken was. ook grotendeels langs de weg van de vrijstellingen. Het eigenlijke resultaat was, dat in de lagere regionen nu meer werd verlaagd dan in de hogere, maar in beginsel in ieder geval over de hele linie, wat de heer Lucas oorspronke lijk ook had gewild. Verder waren er nog verscheidene on betekenende amendementen, die bijna alle warden ingetrokken, uitgezonderd en kele, waarover men nog eens wilde na denken of waarover morgen zal worden gestemd. Ook het wetsontwerp zal mor gen in stemming komen. Tijdens de pauze in de behandeling van de successiebelasting, gedurende welke de vaste commissie voor de belastingen met minister en staatssecretaris in beraad gin gen, behandelde de Kamer een wijziging van de Garantiewet voor K.N.I.L.-mili- tairen. Deze wijziging hield in: a. het verval len van de eis van het bezit van de Ne derlandse nationaliteit op 26 december 1949; b. bet verlenen van overtochtsrech ten naar Nederland aan zonder recht op pensioen afgevloeide beroepsmilitairen en hun gezinsleden; c. het openstellen van de mogelijkheid voor zonder recht op pen sioen afgevloeide beroepsmilitairen om voor hun weduwen en wezen pensioen rechten te verkrijgen en d. het invoeren van de verzachting van de anti-cumu- lstieregeling, overeenkomstig de Garantie wet Burgerlijk Overheidspersoneel Indo nesië. Er deed zich bij dit ontwerp een merk waardig geval voor. De heer Hazenbosch (A.R.) had namelijk een amendement ingediend om een bepaald gedeelte van artikel 2 niet volgens het voorstel van de regering te wijzigen, maar de oor spronkelijke tekst te handhaven, omdat op basis van dat artikel een rechtsvorde ring tegen de Staat der Nederlanden aan hangig was gemaakt en hij meende, dat de wet niet mocht worden gewijzigd, zo lang er geen rechterlijke uitspraak is ge daan. De meeste sprekers sloten zich hierbij aan behalve de heer De Graaf namens een gedeelte van de K.VP.-fractie en de heer Stufkens namens de P- v. d. A, Dezen meenden o.a.. dat dit artikel, indien het ongewijzigd bleef, een grove onrechtvaar digheid tegenover andere groepen zou be tekenen. Minister Luns betoogde uitvoerig, dat de nieuwe redactie slechts een verduide lijking betekent van de oude en dat in de nieuwe redactie geen enkele beperking besloten lag. Tenslotte verklaarde hij het amendement Hazenbosch onaanvaardbaar met de mededeling, dat hij schorsing van de beraadslagingen zou vragen om dan het wetsontwerp in te trekken. Dit was voor de heer Hazenbosch aanleiding om de minister erop te wij zen. dat in dat geval zou geschieden, wat hij met zijn amendement beoogde, namelijk, dat dan de bestaande tekst zou worden gehandhaafd, zodat hij dan praktisch zijn amendement aange nomen zou zien. Maar bovendien zou den dan wegens een amendement, dat de minister niet wenste en dat prak tisch toch zou worden verwezenlijkt, cok de andete verbeteringen, welke het ontwerp beoogde, komen te vervallen. Daar was niet veel tegen in te bren gen en de minister deed dat dan ook niet. Hij handhaafde het standpunt: alles of niets. Morgen zal over dit wetsontwerp wor den gestemd. Het zal ervan afhangen hoe veel leden van de K.V.R vóór het amen dement zullen stemmen, want eir tegen is alleen een deel van de K.V.P., zoals de heer De Graaf mededeelde, en de P. v. d. A. F. S. West-Duitsland beleefde in 1955 eer on gekend goed vakantieseizoen. De toeloop van buitenlandse bezoekers had een enor me omvang, waarbij de Nederlanders ver uit aan de kop stonden. In het seizoen 1955 werden in hotels en pensions 826.906 overnachtingen van Nederlanders geboekt tegen 808.096 overnachtingen van Ameri kaanse toeristen- Dat zi.in ten opzichte van 1954 stijgingen van 31.6 en 30.3 pet. Ruim 3.3 miljoen grenspassages van Ne derlandse auto's werden door de Duitse douane geteld tegen 3.1 miljoen Zwitserse passages. Het toerisme van Nederlanders in Euro pa nam in 1955 zodanige vormen aan, dat Nederland in Oostenrijk, Frankrijk, Italië, Zwitserland en België-Luxemburg zo niet het hoogst, dan toch wel zeer hoog op de gastenlijsten genoteerd staat. De reislust der Westduitsers blijkt in 1955 ook aanzienlijk gestegen te zijn. De Duitse toeristen gaven in het vorige va kantieseizoen DM 603 miljoen buiten eigen grenzen uit tegen DM 442 miljoen in 1954. een stijging van 36.2 pet. In ons land werd 36 miljoen besteed. Vergelijkt men het aantal overnachtin gen door Duitse toeristen in Nederland met dat der Nederlandse overnachtingen in Duitsland, dan blijkt, dat de trek der Nederlanders naar West-Duitsland groter is, dan omgekeerd. De cijfers zijn nl- 515.900 tegen 826.906. Verwacht kan worden, dat door het stij gen van de vakantietoeslagen de trek der Nederlanders naar het buitenland, dus ook naar Duitsland, in 1956 nog zal toenemen. Tegen de 60-jarige melkhandelaar A. V. uit Krimpen aan de IJssel is gisteren voor de rechtbank te Rotterdam vier maanden gevangenisstraf geëist wegens mishandeling van een ambtenaar in functie. Op 12 januari j.l. was verdachte in Krimpen met zijn dochter melk aan het rondbrengen. Hij stond met zijn paard en wagen op het voetpad en de wacht meester C. A. de V. maakte hem op deze fout attent. „Ja, ik zal er af gaan" verklaarde de melkhandelaar te hebben gezegd; ondertussen was zijn dochter er bij gekomen. Zij trapte, al dan niet pér ongeluk, op de tenen van de wachtmees ter. men was aan het bakkeleien ge raakt en tenslotte zou de dochter hem ook een klap in het gezicht hebben gegeven, Daarvoor is zij inmiddels door de po litierechter veroordeeld tot een week ge vangenisstraf. De wachtmeester had ook geslagen, maar over het „wie eerst" lie pen de meningen uiteen. In ieder geval had hij haar gesommeerd mee te gaan naar het bureau, maar toen ontvlamde de vader in woede, hij sprong op de wacht meester af en stak hem met een scherp voorwerp in de hals. waardoor een bloe dende wond ontstond. Het slachtoffer meende een mes te hebben gezien, maar V. zei, dat dit beslist niet waar was. Het was volgens hem wel mogelijk, dat hij een pen. waarmee zijn pony vast stond en die hij aan het losmaken was. nog in zijn hand had. Er bleek later geen mes te zijn gevonden. De officier noemde V. een mannetje vol vitaliteit, dat gauw warm loopt. Hij was i al tweemaal eerder wegens mishandeling veroordeeld en eenmaal wegens beledi ging van een ambtenaar. De officier noemde het voorval in hoge mate laak baar. Uitspraak over veertien dagen. Eén enkele dragée Davitamon-10 (met de hoge vitaminewaarde) heft vitaminetekorten radicaal op. Verhoog uw weerstand en die van uw gezin met dagelijks één dragée Davitamon.1 O per persoon Flacons a 50 en 100 dragées ORGANON-OSS V Van onze Romeinse correspondent) ROME, dinsdag Naar wij vernemen zal H. M. de Koningin zicli aanstaande zondag in de Sint Pieter officieel laten vertegenwoordigen door Jlir. Mark van Weede, die voor deze gelegenheid is benoemd tot „ambassadeur in bijzon dere missie". De ambassadeur zal vergezeld zijn door Z. D. H. mgr. Jos. Damen, gezantschapsraad hij de Nederlandse vertegenwoordiging bij het Vaticaan. Het «temt tot buitengew-.me voldoening, dat de scheidende gezant aan bet einde van zijn twaalfjarig verblijf aan het Vaticaan bij de grandioze viering van het feest van de Heilige Vader nog een keer als buitengewoon ambassadeur zal kunnen optreden- Overigens is thans reeds bekend, dat niet minder dan veertig buitengewone missies in de Sint Pieter aanwezig zul len zijn. Zelfs vier regeringen, die geen diplomatieke betrekkingen met de Heili ge Stoel onderhouden, zullen een bijzon dere missie zenden, namelijk de regerin gen van de Verenigde Staten, Zwitser- i a ci verten ue) De Alkmaarse mannequin Rita Schmidt die verleden week in Amsterdam is uit geroepen tot „Miss Holland 1956", zal op 13 maart in Utrecht de voorjaarsbeurs openen. Voor de aanvang van de 14 maart te Dusseldorp te spelen voetbalwedstrijd Duitsland—Nederland zal zij aan de aan voerders van beide elftallen bloemen aan bieden. Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar endoen wonderen1 Chefarine „4" bestrijdt Uw klachten met 4 middelen tegelijk. Deze gecombineer de werking brengt baat, vaak ook dan wanneer andere middelen falen I o» tt van 11 maart aanwezig te zfjn en U per soonlijk mijn gelukwensen aan te bie den". John Maccone is een bekende industri eel uit Los Angelos. Hfj is voormalig on derstaatssecretaris van defensie van da V S. en een intiem vriend van Eisenho wer. Hij wordt vrijdag te Rome verwacht en zal een plaats krijgen op de tribune van de speciale missies. Gisteren zijn door bemiddeling van de internuntiatuur te Den Haag. op het Staatssecretariaat drie grote kisten gear riveerd, die meer dan 200 kg wegen. Deze kisten bevatten ruim 50.000 brieven met gelukwensen, die Nederlandse kinderen geschreven hebben ter gelegenheid van de 80ste verjaardag van de H. Vader. Vijftig van de best gestelden zijn reeds in het Italiaans vertaald, gebundeld en aan de H. "Vader aangeboden. BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET T«g«n pljntfi «ft grfep.Gaschlktvoor de gevoeligste meeg. «ent diewerdt beschermd door het bestanddeel Cheteroa Jhr. mr. M. W. van Weede, buitengewoon gezant bij de Heilige Stoel, biedt Z.H. de Paus zijn gelukwensen aan tijdens de re ceptie in het Vaticaan ter* gelegenheid Beraad bracht oplossing j van de 80ste verjaardag van de Paus. Het draaide tenslotte uit op beraad. En in die tijd werd dan de Garantiewet K.N.I.L.-mfrlitaren behandeld. Eerst des avonds kon weer, met de behandeling van de Successiebelasting worden voortge gaan. Toen bleek al spoedig, dat het „Komt tijd, komt raad" succes had opgeleverd en dat men tot overeenstemming was geko men. De staatssecretaris deelde namelijk in de avondvergadering mede. dat er al weer een nota van wijziging was inge diend volgens welke de verhoging van de vrijstelling voor weduwen en wezen zou Worden opgevoerd van 13.000 tot 20.000. De jaaraftrek voor minderjarige kinderen zou worden gebracht van 500 op 750 en de kapitaalsvrijstelling voor weduwnaars van 3000 op 10.000. De verhoging van de bedongen pensioenen en lijfrenten zou worden gebracht van 3000 op 4000 en voor de kinderen van 700 op f 1000 en van f 1400 op 2000. Het bleek al spoedig, dat hiermee alle bezwaren waren vervallen. Alle amende menten op artikel 24 werden achtereen volgens door de indieners, zelfs door de communisten, ingetrokken. Ruw berekend betekent dit intus sen, dat de 3 miljoen, welke de rege ring door de verbetering der vrijstel lingen alsnog had willen toestaan, nu gebracht waren op rond 9 miljoen Altijd nog belangrijk mmder dan de heer Lucas had gewenst, maar men dient hierbij te bedenken, dat aan het beginsel van eigendom belangrijk "Werd tegemoet gekomen, zij het dan Gisternacht heeft een brand een groot deel van de kantoren van de N.V. Ko ninklijke Nederlandsche Glasfabriek .Leerdam" in de as gelegd. I)e vlammen verwoestten onder andere de ponskaar- tcninstallatie, en de bestel- en verkoop afdeling. De boekhouding en de tekeningen ble ven gespaard. De produktie en afleve ring zullen weinig hinder van de sen van de brand ondervinden. Behalve de branweer van Leerdam en °e öe" drijfsbrandweer namén de brandweer korpsen van Gorinchem, Meerkerk Asperen aan de bestrijding van het vuur deel. De brand kon hierdoor met circa 30 stralen worden bestreden. De water schade die werd aangericht is eveneens zeer aanzienlijk. De brand ontstond in een van de glas magazijnen en werd daar door de be drijfsbrandweer bestreden. Later bleek, dat het vuur was overgeslagen naar de kantoorruimten. Daarop werden de plaatselijke brandweer en de korpsen uit de omliggende gemeenten gealarmeerd, die tot circa zeven uur gistermorgen bezig waren met de bestrijding. Het ging er maandag nogal Spaans toe ln het Amsterdamse Victoria-hotel. Fer ry Offermans toonde lente- en zomer- modcllen en had ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van zijn zaak tevens enkele modellen van dc bekende Spaan se Ontwerper Rodriguez, uit Spanje la ten komen. Tegelijkertijd was Felicinc, een bekende Spaanse mannequin, over gekomen. Zij toonde de creaties van haar beroemde landgenoot met een onnavolg bare gratie en eharmc, en voegde zich daarbij geheel naar defaard van het toi let dat zij droeg. Nu eens schreed zij statig voorbij, dan weer liep zij vlugger en licht, zich aan passend aan de fleugige bloemmotieven op haar droomjapon. Schitterend waren de avondtoiletten die zij toonde, prach tig van stof en tint en vaak versierd met kleurige steentjes en geborduurde slingers en ranken. De Spaanse modellen (acht in totaal) werden afwisselend met Offermans' eigen ontwerpen en andere creaties uit zijn zaak geshowd- Er waren heel leuke modelletjes bij, voor het grootste deel vlot en jeugdig van lijn. We zagen aller aardigste japonnetjes met het zo char mante en 'vlotte korte nauw aansluiten- land, Canada en Quebec, dat een der grootste provincies van Canada is. De Paus ontving zondagochtend het voltallige corps diplomatique, dat bij de Heilige Stoel is geaccrediteerd en Hij zal aanstaande maandag, dus daags na de of ficiële viering van Zijn tachtigste verjaar dag en van Zijn zeventiende kroningdag, tijdens een plechtige audiëntie de veertig bijzondere missies ontvangen. Voor de curiositeit melden we nog, dat er nog nooit in de historie Zulke hoeveel heden post hij het Vaticaan zijn binnen gekomen als in deze dagen. Alleen op 2 maart, dus op de verjaardag van de Paus, arriveerden er 14.000 tele grammen en ruim 27.000 brieven. D Va ticaanse posterijen hebben recordcijfers geboekt. Er waren nïleen op vrijdag al 90 kg brieven en 150 kg. visitekaartjes Voorts moeten we nog melden, dat de Paus persoonlijk de telegrafische geluk wensen behandeld heeft, daar verreweg de meeste hiervan onmiddellijk dienden te worden beantwoord, met name die van de staatshoofden, kardinalen, aartsbisschop pen en bisschoppen, universiteiten e.d. De prelaten van het staatssecretariaat zijn op enkele uitzonderingen na de gehele dag en een goed deel va-n de nacht bezig geweest om deze enorme correspondentie te verwerken. Bovendien beginnen nu de bijzondere missies uit het buitenland te arriveren. die elk officieel moeten worden begroet, hetzij op het vliegveld hetzij op het station. Ditzelfde geldt voor de vele kar dinalen, die hun komst hebben gemeld, zoals Kardinaal Spellman ep de primaat van Spanje. Men verwecht dat niet minder dan 30 kardinalen ln de Sint Pieter aanwezig zullen zijn. Reeds gisteren werd bekend gemaakt, dat aanvragen om toegangs kaarten voor de plechtigheid van zondag niet meer in behandeling kunnen worden genomen en de prelaten van het protocol en van do Maestro di Camera staan voor het probleem om het uitzonderlijke aantal officiële persoonlijkhedep en delegaties een plaats te geven op de vele tribunes, (Eigen correspondent). Dr. Karl Böhm. de dirigent en directeur van de Wcense Staatsopera, heeft zfjn functie als directeur van dit instituut per 31 augustus neergelegd. Dit werd gisteren officieel medegedeeld. Het contract, dat Böhm verbond met het ministerie van opvoeding (dat de Staatsopera subsidieert) is daarmee ontbonden. Men heeft Böhm echter verzocht zfjn diensten als dirigent ter beschikking van de Opera te blijven stellen. Dr. Böhms besluit is gevallen na een zeer rumoerige week, waarin een ware campagne tegen deze overal ter wereld beroemde dirigent is gevoerd. Oorzaak van een en ander was, dat men Böhm verweet te veel aandacht te besteden aan zijn buitenlandse contracten ten koste van zijn werk aan de Weense Opera. Inderdaad was dr. Karl Böhm steeds op pad. Er is bijna geen festival in Europa, dat hem niet onder de gastdirigenten heeft genodigd. Zulk een zwervende dirigent, zo meende men in Wenen, kan niet meer met volle kracht de leidende figuur zijn van een zo gecompliceerde instelling als een modern operagezelschap. Vandaar een verwoede perscampagne, pijnlijke inciden ten toen Böhm vorige week donderdag achter de lessenaar van de Weense Opera verscheen en er gejoel inplaats van applaus klonk, vandaar boze persconfe renties van Böhm, en vandaar tenslotte zijn besluit, dat gisteren werd genomen en voorlopig een eind maakt aan deze historie. de bolerootje er overheen, en tailleurs, waarvan er één geheel geïnspireerd was op de nieuwe lijn van Dior, die wij overigens niet erg kunnen bewonderen: een zeer hoge taille, aangegeven door een smal ceintuurtje. Enkele gekledere japonnen waren in Spanje van prach tig borduurwerk voorzien. De hoedjes die bij de getoonde model len gedragen werden, waren over hel algemeen modieus; de grappige kleine die dit keer totaal onvoldoende 'blijken toques waren vertegenwoordigd evenals de grote hoeden. Deze show gaf ons een, zij het be knopt, beeld van de Spaanse mode op het ogenblik, maar ook van wat er in Nederland op dit gebied gepresenteerd wordt. DIET VAN DUIN Tijdens de behandeling van de zaak t«" gen de wachtmeester der Rijkspolitie P. H. uit Vinkeveen door het gerechtshof te Amsterdam, had onlangs een aantal in woners van genoemde plaats een brief aan de president van het hof gezonden, waarin stond, dat de Rijkspolitie voor de bewaking van de aldaar in 1952 gehouden tentoonstelling f 200 had ontvangen en voor de bewaking van de „Viteto-tentoon- stelling" in de zomer van_1954 f 250 had bedongen. Tenslotte aldus de brief zou het aannemen van een burger voor de bewaking van de tentoonstelling de wrevel van de politie hebben opgewekt. Terzake van deze feiten beeft de pro- cureur-generaal een onderzoekmgesteld. Daarbij is, zo deelt hij nu mede komen vast te staan: 1. dat door de Rijkspolitie doch ln 1952* ttooh ta 1953 «wge yejSgoe- weeai. ding in welke vorm dan ook is ont vangen voor het toezicht op de tentoon stellingstent. Noch het bestuur der „Vi- veto" noch de toenmalige organisator der tentoonstelling, de heer Van O-, heeft enig geld daarvoor betaald. 2. dat medio 1954 een der leden van het tentoonstellingsbes tuur de postcom- mandant te Vinkeveen heeft gevraagd of de Rijkspolitie tegen betaling extra-be waking van de tentoonstellingstent op zich wilde nemen. Deze postcommandant heeft zich hieromtrent tot zijn onmiddellijke chef gewend, aangezien voor de aanvaar ding van betaling voor extra-diensten uit eindelijk de instemming van de minister van Justitie zou zijn vereist, welke in dit geval zeker niet gegeven zou zijn. 3. dat van wrevel bij de leden der Rijkspolitie geen moment sprake is ge- m - w te zi] n. Tot slot geven we nog de tekst van het telegram van president Eisenhower aan de Paus: „Uw langdurige zending, geheel gewijd aan de dienst van God en van de mensheid heeft U de hoogachting en de diepe genegenheid van de gehele wereld bezorgd. Ter gelegenheid van Uw tach tigste verjaardag verenig ik mij met de mannen en vrouwen van elk geloof om de beste wensen te formuleren voor nog vele andere jaren, gewijd aan de zaak van de vrijheid en van de vrede onder de mensen. Ik heb mijn goede vriend John Maccone verzocht om bij de plechtigheid Stuur een briefkaart met naam en adres aan Rath Doodeheefver, Prinsengr. 730-736, A'dam (en met naam en adres van Uw behanger) .U ontvangt dan zonder enige verplichting onze fraai verzorgde pros pectus met Instructieve behangsuggestles, die U een Inzicht geven ln de 1001 mogelijk heden, die RAD be hangsels U bieden. BEHANGSELS L. RATH ft DOODEHEEFVER De Spaanse mannequin Fclicine toont hier een prachtig avondtoilet van haar beroemde land genoot Rodriguez. Deze japon was van lichtgele stof en geborduurd met artistieke, groene figuren. (Van onze correspondent). De Enschedese recherche heeft een achttal personen gearresteerd in verband met een groot aantal diefstalllen cn enkele inbraken, die gepleegd zijn in Enschede cn omgeving. Aangenomen wordt, dat de gestolen goederen tezamen een totale waarde vertegenwoordigen van duizen den guldens. Enkele maanden geleden werden aange houden de 38-jarige chauffeur G. van V- en de 28-jarige textielarbeider F. E. R. Deze Enschedeërs bleken zich te hebben schuldig gemaakt aan diefstallen van bromfietsen, fietsen, kledingstukken en andere goederen: voorts werden zij ver dacht van inbraken in twee villa's. Bij een nader onderzoek kwam aan het licht, dat het tweetal elk afzonderlijk nog een serie diefstallen had gepleegd met anderen. Vastgesteld kon worden, dat G. van V. samen met de 50-Jarlge chauf feur C. S. en de 24-jarige chauffeur G. J. T-, beiden eveneens uit Enschede, die samen werkzaam waren bij een expedi tiebedrijf, een grote partij zogenaamde ijzerbroodjes en enige loodkabels had ont vreemd. De ijzerbroodjes, afkomstig van de hoogovens, moesten door ben yeu het stationsemplacement naar de verscheide ne Enschedese metaalbedrijven worden vervoerd. De chauffeurs verkochten hier van herhaaldelijk kleine partijtjes aan de Enschedese opkoper van oude metalen, R. S. Zij werden op het laatst zo brutaal, dat zij op een keer zelfs een partij ijzer van anderhalve ton, die zij uit een spoor wagon hadden gelost, rechtstreeks naar de opkoper brachten. Behalve de chauf feurs, is thans ook de opkoper aangehou den. De laatste als verdacht van heling. De textielarbeider F. E. R. bleek verder een jaar of zes geleden ook reeds een serie kleine diefstallen te hebben ge pleegd. Hij was toen met de 25-jarige T- G. uit Utrecht en de 25-jarige C. O. uit Zutfen, als voogdij-pupil geplaatst te Lon- neker. In gezelschap van de thans 22-ja- rlge Enschedeër J. W. O. S. maakte het drietal indertijd strooptochten door Twen- the. Zij ontvreemden geld, sigaretten en snuisterijen uit eafé's, meestal na de café houder te hebben weg gelokt. In Olden- zaal beroofden zij op straat zelfs dronken personen. Thans zijn de jongelui door de recherche aangehouden en met de andere arrestanten in deze affaire, ter beschik king gesteld van de officier van Justitie te Almelo-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 3