Shankar Dass Varma is een welgesteld arbeider KUNSTOGEN a ten/a p KOUS WINT HET VAN POLITIEKE REDE SIEBEL KANTOORBEDIENDE w.) Gunstige ontwikkeling van de betalingsbalans VS. en Engeland bezitten 90 pet der televisietoestellen vermoeidheid Kampioenen Kijk eens wat ik héb: omatenxap Beschaafde EERSTE VERKOOPSTERS R U Y S HANDEL SVtREENIGlN'G Avonturen van orof. Créghel INDISCH REISDAGBOEK (V) zo gezond! De krant kunt U niet missen - geen dag! Welke M.U.L.O. of H.B.S. scholier beëindigt zijn studie! V..J ELECTRISCHE UURWERKEN BRUNOII MAANDAG 12 MAART 1956 NSC PAGINA 10 Baarden en tulbanden: kenmerken der Sikhs T\E weg van Nangal naar de nieuwe hoofdstad van de In dische Punsjaab, Chandigarh, is verbeterd. Doch voordat onze auto Nangal verliet, brachten wij een bezoek aan Shankar Dass Varma, een voorman, die goed lezen en schrijven kan en ons vol trots drie diploma's vertoonde, hem uitgereikt wegens zijn pres taties. Onze gastheer, die ons koekjes aanbiedt welke pleiten voor de kookkunst van zijn vrouw, is een welgesteld arbeider. Hij bezit een eigen buffel, die het gezin van melk voorziet en vier kippen, waarvan hij ons niet zonder trots een ei toont. Gemiddeld bestaan de families uit zes personen. Er is nu een school, waar de kinderen, met leien'en boekjes op de grond zit tend, eenvoudig onderricht krij gen. Een kliniek ligt vijf kilome ter verder, een andere op iets grotere afstand. Er is wel eens een verpleegster op bezoek ge weest, om de vrouwen te onder richten, doch deze bevonden, dat de jongedame onvoldoende op de hoogte was: zij vroegen meer, dan de verpleegster wist! Zaak uit bezettingstijd niet doorgezet Internationale tarwe- conferentie Vraag naar tarwe blijft aan zienlijk beneden bet aanbod „STADHOUDERSLAAN" 8 (7) PCT. Minister Van de Kieft ziet geen reden tot aansluiting bij sterlingblok „NATIONALE" VERWERFT BELGISCHE VERZEKERING MAATSCHAPPIJ LENING BANK VOOR NED. GEMEENTEN Aanmerkelijke reductie bij toewijzingen De Verenigde Naties in cijfers Meeste Europese landen hebben één dokter per 1000 inwoners Recordproductie Benelux op de derde plaats 66,7 miljoen personenauto's SCHRöDER LIJNBAAN 91 ROTTERDAM Lezen, schrijven en rekenen Gelukkig is er de Elektrische Olivetti-Schrijfinachine, die wij zonder extra kosten leveren niet een deeimaal-tabulator Schakel vermoeidheid uitSchakel stroom in VAN NIEUWENHUYZE'S AUTO'S ZONDER CHAUFFEUR STELLEN NOOIT TELEUR afe igeut&ife co€&ec&e d (Van een speciale correspondent) Hij woont in één der arbeiderswonin gen van Nangal. Zij zijn klein: twee kamers van ongeveer 3'A bij 3% meter, een' keukentje, een waranda, een bad ruimte in de open lucht, een stal en een tuin. Maar afgezien van de regen tijd wonen het echtpaar en de kinderen (het zijn er zes) in de open lucht. De twee vertrekken en de waranda zijn in feite slaapkamertjes. De vrouw van Dass Varma zit gehurkt bij een houts kool-kacheltje, waarop zij water kookt Twee donkerkleurige meisjes spelen in de tuin; niets aardigers om te zien dan de Indische kinderen. Hen mogen wij fotograferen, niet de moeder, dat zou onbeleefd zijn. De andere kinderen zijn op school. De oudste geniet middelbaar onderwijs, zijn (Engelse) studieboeken liggen in het rek, waarin ook wat tijdschriften zijn bewaard. Aan de gekalkte wanden han gen enige platen van religieuse leiders der Sikhs, die in de Punsjaab ver in de meerderheid zijn. Dass Varma is een Hindoe, en één prent is dan ook gewijd aan een der legendarische Hindoe-hel den. Maar hij is verdraagzaam. En ten slotte zijn de Sikhs uit het Hindoeïsme voortgekomen, al hebben zij vanouds het kastenstelsel afgewezen. Wat hij eet? Des morgens pannekoek en pap, waarbij hij thee drinkt. Des mid dags eigengebakken brood (in de vorm van ronde koeken) pap en groenten. Des avonds hetzelfde, met melk erbij. Vlees? Zelden, en zeker geen rundvlees: 95 pet. der Indische vrouwen zijn vegetariërs, zo zegt onze gids- Dass Varma leest geen dagblad, maar wel een geïllustreerd weekblad en hij heeft een klein radiotoestel. En zijn huis is aangesloten op de waterleiding en het elektriciteitsnet! Goed, zo leeft een voorman in een nieuwgebouwd dorp, dat zich voorneemt een stad te worden. Maar wij willen gaarne ook een ouderwetse plattelands gemeenschap zien. En onderweg stop pen wij bij Suryaval, een gehucht van zestien huizen. Aan de andere kant lig" gen er nog een aantal. De bewoners zijn allen Sikhs: baarden en tulbands ken merken hen. Prachtige, gebronsde kerels in grauwe werkkledij. Maar er is een vriend op bezoek in een schitterend ge kleurde omslagdoek. Elk huis heeft een omheind erf, waar binnen zich het leven afspeelt. De mu ren zijn dik en van in de zon gebakken leem, dat de hitte goed buitensluit. Van bakstenen hebben de dorpelingen een klein gemeenschapshuis gebouwd: zij hebben immers ook een gemeenteraad en een burgemeester. Gemiddeld heeft elke boer vier koeien of buffels en tien geiten. Het land is par ticulier bezit, doch de weide is van de gemeente- Wat zij verbouwen? Koren en suikerriet, wat veevoer en groenten. En vruchten zijn er voldoende: bananen en sinaasappelen bijvoorbeeld. Hoe groot de akkers zijn? Van 4 tot 8 hectaren. De belastingen betalen zij ten dele in na- tura. Er is niet veel geld in het dorp. Bij de gebaarde mannen, het gelaat gegroefd, hebben zich enige vrouwen ge voegd. En een baardeloze jongeman, ge kleed in wat wij een korte jurk zouden noemen, met een haartoet op het hoofd. Hij amuseert zich kostelijk met onze vragen en als hij lacht glinsteren zijn witte tanden. Het afscheid is hartelijk: ons bezoek is kennelijk een gebeurtenis geweest. Voor de bijzondere kamer van de rechtbank te Rotterdam heeft terecht gestaan de 62-jarige koopman P. H. uit Den Haag. Hem was ten laste ge legd. dat hij in november 1944. in iedeT geval gedurende de Duitse bezettingstijd, aan leden van de Deutsche Sieherheits- polizei had meegedeeld, dat A. S. J. S. en H. V. in oktober 1944 aan de Bergweg in Rotterdam een overval hadden gepleegd, waarbij geld en sigaretten waren ont vreemd. Deze mensen zouden aldus de tenlastelegging dientengevolge gearres teerd zijn en op 27 januari 1945 door de Duitsers gefusilleerd. Voordat de zaak begon vroeg de verde diger, mr. L. de Haan, aan de rechtbank om de officier van justitie, mr. J. Louet Feisser. niet ontvankelijk te verklaren. Naar hij zei was deze zaak in 1946 al eens voorgelegd aan de procureur-fiscaal bij het bijzonder gerechtshof in Den Haag, die H. voorwaardelijk buiten ver-volging had gesteld, oo voorwaarde, dat hij zich als een goed Nederlander zou gedragen en een som gelds zou storten. Volgens de verdediger zou zijn cliënt hieraan hebben voldaan en de voorwaardelijke buiten- vervolgingstelling zou nooit zijn ingetrok ken. Ondertussen, aldus mr. De Haan verder, zijn geen andere feiten aan het licht gekomen; de verbalen in het dossier komen overeen met die van vroeger. De officier zei zich wel ontvankelijk te achten, omdat feiten, die bij het onderzoek sinds 1954 aan het licht zijn gekomen, anders zouden zijn dan die van 1946 en 1947. De rechtbank overwoog na raadkamer, dat de voorwaardelijke buitenvervolging- st.elling van H. inderdaad nooit is inge- justitie niet ontvankelijk op grond van trokken, en verklaarde de officier van artikel 18 en 19 van het buitengewoon strafrecht. De internationale tarweconferentie heeft haar werkzaamheden tijdelijk stopgezet, in afwachting van de bestudering door de exportlanden van de hoeveelheid tar we, welke door de verbruikslanden werd opgegeven als hun gezamenlijke behoefte onder een' nieuwe internationale tarwe- overeenkomst. Naar van betrouwbare zij de wordt vernomen bestaat er nog geen onmiddellijke hoop, dat tussen export- en import landen overeenstemming zal wor den bereikt. Argentinië, dat geen lid is van de huidi ge overeenkomst, welke èinde juli a.s. afloopt, heeft medegedeeld dat het voor nemens is lid te worden van een nieuwe overeenkomst. Dit heeft tot gevolg dat de hoeveelheid tarwe, welke voor export beschikbaar komt veel groter zal zijn dan de vraag naar tarwe en het door import- landen genoemde cijfer voor de af te ne men hoeveelheid tarwe blijft, naar aange nomen wordt, aanzienlijk beneden de hoe veelheid, waarmede exporteurs genoegen zouden kunnen nemen. Het cijfer der importlanden wordt streng geheim gehouden, doch de hoeveelheid on- Her de huidige overeenkomst bedraagt on geveer 10 miljoen ton, zodat kan wor den aangènomen dat exporteurs aandrin gen op vaststelling van een exportvolume van minstens 10 miljoen ton plus een aan zienlijke verhoging teneinde rekening te houden met de enorme hoeveelheden tar we, welke door Argentinië beschikbaar zullen worden gesteld. Commissarissen van de N.V. „Stadhou derslaan", Mij tot Exploitatie van Onroe rende Goederen hebben besloten aan de in april a.s. te houden jaarlijkse vergade ring van aandeelhouders voor te stellen het dividend voor 1955 te bepalen op 8 (v.j. 7) pet. In een exclusief vraaggesprek met het weekblad De Zakenwereld heeft de mi" nister van Financiën, de heer J. van de Kieft, vooropgesteld, dat dc recente ver hoging van het disconto door de Neder- landsche Bank vooral een sein en een waarschuwing is geweest tegen een te grote kredietexpansie. Niemand heeft ge dacht, dat hierdoor terstond een belang rijke invloed op de rentestand zou wor den uitgeoefend. Dit is een kwestie van langer zicht. De minister kon nog niet beoordelen of de in oktober genomen fiscale maat regelen (de beperking der vervroegde af schrijving en de vervroegde betaling der vennootschapsbelasting) al invloed op de investeringen hebben uitgeoefend. De in vesteringen in 1955 zijn zeer hoog ge weest: vermoedelijk rond de 2250 mil joen of circa 25 pet meer dan de doel stelling van 1.800 miljoen voor dat jaar De kaspositie van het Rijk loopt vrijwel parallel met de oorspronkelijke prognose voor 1955, toen de minister een tekort van 500 a 600 miljoen had voorzien. De raming voor 1956 is een tekort van 550 a 650 miljoen. De minister hoopt in staat te zijn ook hier de werkelijkheid aan de raming te kunnen aanpassen. De ontwikkeling van de betalingsbalans achtte de heer Van de Kieft gunstig. Hij neemt aan dat zij over 1955 een klein overschot, ruwweg in de orde van grootte van 200 miljoen op Kasbasis op lopende rekening, zal hebben opgeleverd. „Men moet echter geen angst hebben als er eens een jaar komt waarin de lopende re kening mogelijk een tekort zal tonen, ten minste indien zo'n tekort slechts aan tij delijke factoren valt toe te schrijven". De minister verzekerde, onvoorwaarde lijk voorstander van en strever naar con vertibiliteit te blijven. „Convertibiliteit kan voor ons, met onze sterk internatio naal georiënteerde handelsbetrekkingen, alleen maar voordelen opleveren, geen enkel nadeel." Op de vraag of het de bedoeling is de Nederlandse markt weer gedeeltelijk open te stellen voor buitenlandse emissies antwoordde de minister nog op hetzelfde standpunt te staan als in 1955: „Als er op de kapitaalmarkt ruimte is, dan ben ik zonder twijfel voorstander van de toe lating van buitenlandse leningen. Echter, de monetaire autoriteiten moeten t.a.v. buitenlandse leningen een voorzichtig be leid voeren, omdat tenslotte de Neder landse belangen voor gaan. De minister meende, dat er geen enkele aanleiding voor Nederland is zich bij het sterlingblok aan te sluiten, zoals wel eens van Engelse zijde wordt gesugge- seerd. ,Ik hoop, in de paar maanden, dat ik nog op de Kneuterdijk zal zitten, mij in te spannen voor verlenging der Europese Betalingsunie op no? steviger basis, ten behoeve van de crediteurlanden en voor vrije convertibiliteit. De beste conjunctuurreserve acht de minister een behoorlijke reserve aan goud en deviezen. Wat het bedrijfsleven aan gaat, ziet hij nog niet de minste aanwij zing van een baisse. Wat de overeenkomst tussen de Staat en de Nederlandsche Bank (van 1947) be treft inzake het oude rijksmarkbezit der bank, merkte minister Van de Kieft op, dat reeds een enorme liquidatie heeft plaatsgevonden t.a.v. het schatkistpapier hetwelk de Nederlandsche Bank van de Staat ingevolge die overeenkomst heelt overgenomen. Immers, van 2.100 miljoen in 1946 is dit schatkistpapier ingezakt tot 217 miljoen, terwijl de boekvorde- ring op de Staat, ingevolge diezelfde overeenkomst, van 1.500 miljoen tot 200 miljoen is verminderd. De thans nog bestaande boekschuld zal zo gauw mogelijk verdwijnen, zo verzekerde mi nister Van de Kieft. De „Nationale" en de „Eerste Rotter- damsche" hebben dezer dagen alle aande len verworven van de in Antwerpen ge vestigde naamloze vennootschap „Om nium", Maatschappij voor Verzekeringen en Herverzekeringen. Door middel van deze maatschappij, die uitsluitend het schadeverzekeringsbedrijf uitoefent, zal de Eerste Rotterdamsche haar werkterrein eveneens tot België uit breiden. In verband met in België geldende voorschriften zal het Belgische bedrijf werken onder de naam „Nationale Le vensverzekering-Maatschappij N. V. Compagnie Nationale d'Assurances sur la Vie S.A." Naar ons wordt medegedeeld is de in schrijving op de 3% pet obligatielening van de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten groot 30 miljoen van zodanige omvang geweest, dat bij de toewijzing een aan merkelijke reductie moeten worden toe gepast. De omyang van de wereldhandel, het aantal radio's in Amerika, het energiever bruik in Oceanie. hoeveel kamers gemid deld een woning in Canada telt, dit alles staat te lezen in het zojuist verschenen Statistisch Jaarboek 1955 van de Ver. Naties, waarin over deze en nog vele an dere onderwerpen cijfers zijn verzameld. Zo lezen wij o.a., dat in de Ver, Staten het aantal televisie-toestellen dat naar schatting in gebruik was. van 12.5 miljoen in 1951 tot 25.1 miljoen m 1953 en 36.2 miljoen in april 1955 steeg. In het Ver. Kon. nam het aantal uitge reikte vergunningen voor televisietoe stellen toe van 1 miljoen in 1951 tot 2.8 miljoen in 1953 en 4.6 miljoen in mei 1955. Naar het schijnt namen deze beide landen in het begin van 1955 ongeveer 90 pet. van alle in de wereld in gebruik zijnde televisietoestellen voor hun re kening. Volgens ramingen, waren er in 1954 ongeveer 260 miljoen radiotoestellen in de wereld in gebruik. Daarvan bevond zich bijna de helft in de Ver. Staten en nog geen derde, 75 miljoen in Europa. In 1954 produceerden de fabrieken en mijnen van de wereld (het Sovjetblok niet inbegrepen) bijna twee maal'zoveel als het hoogste jaartotaal, dat voor de tweede wereldoorlog werd bereikt. De spoorwegen vervoerden bijna twee maai zo veel vracht, de koopvaardijvloten ver voerden ongeveer de helft meer goederen en er waren in 1954 twee maal zoveel mo torvoertuigen in gebruik als in 1938. De wereldproduktie van industriegoe deren bleef in 1954 ongeveer op hetzelfde peil als in 1953 en steeg in de eerste drie maanden van 1955 met ongeveer 7 pet. en tn het tweede kwartaal met ongeveer 11 pet boven dat peil. In vergelijking met het vooroorlogse topjaar 1937 produceer de de wereld in 1954 151 pet. meer ruwe olie. 194 pet. meer elektrische energie. 53 pet. meer staal. 123 pet. meer cement, 58 pet. meer motorvoertuigen en 99 pet. meer scheepsruimte. De wereldbevolking telde medio 1954 ongeveer 2.652 miljoen zielen tegen 2.250 miljoen in 1940 en 2.013 in 1930. Het aantal, inwoners per medicus in de meer ontwikkelde landen beliep in 1953 of 1954 slechts 650 in Oostenrijk, 710 in Zwitserland. 770 in de Ver. Staten en ongeveer 1.000 in de meeste Europese landen (Nederland 1.200 in 1953). In de economisch minder ontwikkelde landen had men slechts 1 medicus op 86.000 in woners in de Soedan, op 71.000 inwoners in Indonesië, op 56.000 in Nigeria. Uitgedrukt in Amerikaanse dollars was de waarde van de wereldhandel in 1954 ongeveer 3Va pet. groter dan in 1953 en 3 maal zo groot als in 1937. Het volume van de wereldhandel was in 1954 groter dan ooit te voren. Het overtrof dat van 1953 met ongeveer 5 pet. en dat van 1937 met 50 pet. De wereldhandelsprijzen wa ren in 1954 echter lager dan sedert 1950 het geval was geweest. Zij waren 1 pet. lager dan in 1953. maar meer dan 2 maal zo hoog als in 1937. indien uitgedrukt in Amerikaanse dollars, terwijl de sterling- prijzen bijna vier maal zo hoog waren. Wat zijn buitenlandse hadel betreft kwam de Benelux in 1954 op de derde plaats na de Ver. Staten en Engeland. De waarde van dc buitenlandse handel van de Benelux (cif-waarde invoer plus fob-waarde uitvoer), uitgedrukt in dol lars, bedroeg in 1954 10.105.7 miljoen. De waarde van de buitenlandse handel der Ver. Staten bedroeg 25.280.2 miljoen en die van Engeland 16.668.7 miljoen. Na de Benelux kwamen West-Duitsland ((5 9.818.4 miljoen),Frankrijk (S8.403.9 mi- joen) en Canada 8.259.9 miljoen). Aangaande het wereldverbruik van energie (de Sovjet-Unie en Korea ntet inbegrepen) wordt medegedeeld, dat dit in 1954 slechts ongeveer TS pet. groter was dan in 1953. Niettemin werd de m 1937 bereikte vooroorlogse top nog met 54 pet. overtroffen. Er waren in 1954 66.7 miljoen personen auto's in de wereld, uitgezonderd het Sovjetblok. Dit was 58 pet. meer dan in 1948 en 92 pet. meer dan in 1938. Het aan tal commerciële voertuigen bedroeg on geveer 18.5 miljoen of 47 pet. meer dan in 1948 en bijna 150 pet. meer dan in 1938. Niet minder dan 72 pet. van alle perso nenauto's en bijna 52 pet. van de commer ciële voertuigen bevonden zich in de Ver. Staten. Voor Europa waren de percen tages resp. 15 en 26. In Nederland be droeg het aantal personenauto's in 1954 219.400 tegen 187.600 in 1953 en 90.800 in 1937. In België waren einde 1953 368.000 personenauto's. Nederland behoort tot de weinige lan den, waar een groot gedeelte van de wo ningen 5 a 6 kamers heeft, nl. 44 pet. Ook in Engeland is dit pet. Andere landen in deze categorie zijn Australië (52 pet.) Nieuw-Zeeland (51 pet). Canada (39 pet.) en de V.S. (38 pet.) In de minder ontwik kelde landen bestaan de woningen me rendeels uit 1 of 2 kamers met inbegrip van de keuken. Hiermede vervullen wij de treurige plicht u kennis te geven, dat na een lang durig, geduldig gedragen lijden, toch nog geheel on verwacht, voorzien van de Genademiddelen der H. Kerk, is overleden, onze innig geliefde zorgzame Echtgenoot en Vader, Broeder, Behuwdbroeder en Oom CASPAR JOHANNES JACOBUS BRINKHAUS Echtgenoot van Johanna Adriana Quartel in de leeftijd van 55 jaar. J- J. BRINKHAUS- Quartel JAN ADRI LOEKIE Rotterdam, 11 maart 1956. Schiekadc 104 B. De overledene is opge baard in een der rouw kamers van de „Onder linge Rouwvereniglng", Zwaanshals 85, waar dins dag- en woensdagavond te 8 uur de rozenkrans voor zijn zielerust gebeden zal worden. De H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden in de parochiekerk van de H.H. Antonius en Rosalia, Hofdijk, donderdag a.s. De gelezen H.H. Missen zijn te 6.45 uur en 7.15 uur en te 10 uur de plechtig gezongen H. Mis van Re- ouiem, waarna de begra fenis zal plaats hebben vanuit de kerk in het fa miliegraf op het r.-k. kerk hof te Schiedam te circa 11.30 uur. Onbreekbaar, onbeperkte le vensduur, groot draaivermo- gen, natuurgetrouw. Haags Kunstogen Lab. Valkenboslaan 56a Telef. 334138 - Den Haag Pick-ups en platenwisselaars vanaf f 68.50. Reeds voor f 1.- per week zonder vooruitbeta ling. Desgewenst met 10-30 platen naar keuze, ruime sor tering van mérken als: Phi lips, Telefunken, Callaro, Dual Garrard, Joboton, Thorens, enz. Uitgebreide collectie van de nieuwste modellen salon- kasten voor wisselaars. Kroon Radio. Schiedamseweg 117, Rotterdam, tel. 55669-32717. Bij tramhalte. Gorzen bewoners. Breng voor le klas chemisch reinigen en voor verven uw goederen naar Verspeek, Hoofdstraat 143. Begin van dé week gebracht, vrijdag klaar. Te koop donkerbl. Engelse kinderwagen. Koopje. P.K.O. Laan 189 b. 2x b., Schiedam. GEVRAAGD; Ik vind HERÓ Tomatensap het lékkerste wat er bestaat Grote mensen drinken het óók, maar voor kinderen is het reuze-goed - daarom krijg ik het geregeldOom dokter zegtde zomer in een flesje, het héle jaar door I Met HERO TOMATENSAP be wijst U een weldaad aan het jonge, groeiende lichaam van Uw kind. HERO bereidt het zó, dat de volle rijkdom aan vitaminen C behouden blijft Een NIEUWE goede gewoonte óók voor Uw kind! In practische (lesjes van 0,2 I. Overal verkrijgbaar. V., 7- voor de afd. Lingerie en Nouveauté, beschikkende over de nodige vakkennis en gewend met beter publiek om te gaan. Soil, alleen schrift, met alle inl. en ref. té richten aan: achtervolgen ieder mens hetgeen betekent LANGE-VOORHOUT 17 'S-GRAVENHAGE - TELEFOON 184160 HOOFDKANTOOR Dit is het merkwaardige met een dagblad: leder vindt er iets var zijn gading tn. Vader orandt van vevlanger de laatste speech van president Olivier te lezen Zoonlief grijpt gretig naar het sportnieuws. Klentje wil de strip zien. En moeder? Die vlndl ên meneer Olivier én de sport èn de strip erg belangrijk Maar minstens zo belangrijk vtr.dt zp net, dat er bij Kopjes mans serviesgoed tegen speciale prijs ls te krtjgen. En de kousen waarmee men zo bijzon der smaakvol adverteert, winnen het bij haar van een politieke speech Als U op de hoogte wilt blijven, niet alleen van het nieuws van net wereld toneel, maar ook van „het andere nieuws'' dan leze (J de adverten ties m de dagbladen Die vertellen U over huis houdelijke zaken ovei technische vorderingen over nieuwe producten over allerlei, waarmet L dagelijks te maken nebi van scheerzeep tot auto's toe. Het loont uc moeite! STADHUISPLEIN 24-26 N. BINNENWEG 227 ROTTERDAM LANGE POTEN 11 OEN HAAG KALVERSTR. 123 - AMSTERDAM Wanneer u tussentijds van school wilt gaan, hebben wij op ons handelskantoor een aangename' en prettige werkkring voor u als JONGSTE- of AANKOMEND Een mooie gelegenheid om opgeleid te worden voor het kantoorleven, Goede salariëring. Brieven S 1002 Nieuwe Schied. Courant, Dam 18 Zoals steeds ons materiaal recommandeert zichzelf. Grote Amerikaanse auto's en OPELS REKORD 1956. v. Nieuwenhuyze's Autobedrijf. Aelhrechtskade 154, R'dam. Telefoon 5.6.9.9.0. (2 lijnen) KOPER 23.50 BRONS (iel! aparts) 26.50 NOTEN (op voet) 27.50 Passend bij Gotische en moderne ameuble menten. GOTISCH 36.25 OUDHOLLANDS 56- MARMER 83.50 Alle met schriftelijke garantie. WINKELCENTRUM-BINNENWEG 45 TELEF 116615 ROTTERDAM 29. „Zie je die wagen?" vroeg professor Créghel en wees op een boerenkar, die op het erf van de herberg stond. „Daar gooi je de botten op en rijdt ze naar de herberg, héél makkelijk, hoef je maar één keer te lopen vat je „Laat ik dat maar doen", zei Knots, „dan ben ik vlug klaar en kan ik gaaruslapen". Toen de kar vol was plaatste Knots zich tussen de disselbomen en speelde voor paard, terwfjl Créghel zo nu en dan een botje op raapte wat van de kar viel. „Ga maar naar bed", sprak professor Créghel, toen alle botten in de gelagkamer j V op een hoop lagen, „ga maar naar bed, zorg wel voor de rest". ,je Knots verdween tevreden. „Weg met jas", sprak Créghel in zichzelf, en S°ol^eson mantel van Kitsch van zich af. Toen "ep n hij vlug de botten naar de zolder te drag want hfj had nog een hoop te doen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 10