m mtm Feestelijke benoemingsdrukte op de Zoeterwo udse Singel EEN BISSCHOP THUIS U HEBT MIJ MET OPEN ARMEN ONTVANGEN" Rotterdam's nieuwe bisschop bij ouders op bezoek Comité s ter verwelkoming van Rotterdam's Bisschop dagen had Mgr. Jansen zijn1 geheim alleen te dragen Tien mm x Mgr.Jansen sprak tot zijn Leidse parochianen MAANDAG 12 MAART 1956 PAGINA 3 Z. H. EXC. MGR. M. A. JANSEN V) Initiatief-Comité ontvangst nieuw benoemde Bisschop van Rotterdam (Van onze verslaggever) LEIDEN, zaterdag. T) ECTOR L. P. M. VESTER nodigde ons uit h-era eerst naar zijn kamer te volgen. Wij stapten moeilijk over allerlei kabels en snoeren en be reikten door bet gedrang in de kleine hall de trap naar boven. „Het is een chaotische dag", zuchtte de rector. Hij moest eigenlijk bel bed houden, maar op een dag als vandaag, als men plotseling verneemt een nieuwbenoemde bisschop als huisgenoot te hebben, gelden er sterker wetten dan een doktersregicm. 's Morgens, even na negen uur, was deken .lansen bij rector Vcster, met wie bij jarenlang bet buis aan de Lebbe Zoeterwoudsesingel in vriendschap gedeeld bad, binnengestapt om liem bet nieuws te vertellen. Het was een ogenblik van grote bewogenheid ge veest. Tien dagen lang bad de nieuwbenoemde bisschop bet geheim alléén te dragen gehad. En hoew-I naar thans bleek bet vooruitzicht op liet hoge ambt zwaar op hem liad gedrukt, was bij er in geslaagd zich voor te doen als was er niets aan de band. De nieuwste opname van de zaterdag door Z. H. de Paus benoemde eerste Bisschop van Rotterdam. Op deze foto draagt mgr. Jansen voor het eerst de paarse bisschopsbonnet. GISTEREN NOG, zei rector Vester, waren wij hier met enige geestelijken bijeen, en natuurlijk kwam het ge- sbt,9k op d« te verwachten benoemingen. Mgr. Jansen was er bij, maar niemand kerkte iets bijzonders aan hem. Eerst gis- teravond toen van het Haarlemse bisdom bit telefonisch dringend verzocht werd, d'at de deken, die op dat ogenblik niet th>uis was, nog om tien uur mgr. Huibers terug zou bellen, kreeg ik een ernstig ver moeden." Huis vol beweging HET HUIS was intussen vol beweging. Vóór de deur stond een geluidswagen van de K.R.O. en trok nieuwsgierigen naderbij. Er stonden enige auto's van be zoekers en persfotografen. Jongens van de P.T.T. leverden telegrammen af. Bloem stukken werden binnengedragen. Terwijl de radiomensen met onverstoorbare --aimte hun apparatuur tussen de verza melde felicitanten binnen in gereedheid brachten legde mgr. Jansen in zijn kamer e aatste hand aan zijn radio-toespraak. „De opname kan nu zó beginnen", zei ,ecor ester, weer bovenkomend. Hij legde een gloednieuwe paarse bonnet, die achteloos in een fauteuil had gelegen, op tafel bij het kleine bisschopskapje. „Nee, dié moet bovenkomen!" roep hij toen bij wijze van uitzondering naar de deuri waar een vriendelijke juffrouw vroeg of een bezoeker, die zich op dat ogenblik meldde, maar voorlopig moest worden af gewezen. Even later betrad een heer het vertrek met een tas, welke het midden hield tussen een aktentas en een kof fertje. Hij had dat ondefinieerbare meng sel van waardigheid en bescheidenheid in houding en gelaat, dat de leverancier van geestelijke kledij zo onderscheidt èn siert. Hij kwam de bisschoppelijke sjerp bren gen. „Ik heb daarvoor gezorgd", legt rector Vester ons uit. En hij vertelt hoe hij „de regie" voor deze dag maar in handen had genomen, 's Morgens, kort na de officiële publikatie, had hij mgr. Jansen „het huis uit gestuurd", voor deze bedolven kon worden onder de bezoekers en onder de problemen, die hem nu terstond zouden worden voorgelegd. Mgr. Jansen was ge gaan en was naar Haarlem en Amsterdam gereisd. Naar Haarlem om met zijn oude bisschop en thans medebroeder in het bis schopsambt te spreken, naar Amsterdam om zijn ouders t6 bezoeken. Ondertussen arrangeerde de rector de komst van de radio, trad ln voorlopig overleg met het Leidse afscheidscomlté, nam contact op met de leverancier van de bisschoppelijke ambtskledij, beantwoordde een groot aan tal telefoongesprekken, sprak de ontmoe ting af met goede vrienden van de bis schop. Enzovoorts, enzovoorts.. Een nieuw leven begint WIJ ZIJN TENSLOTTE juist in een gesprek over de grote ervaring, welke de nieuwe bisschop als semi narie-professor, bouwpastoor en deken meebrengt voor de vervulling van zijn uitermate gecompliceerde taak, als de mededeling komt dat de radio gereed is met de opname en dat de bisschop ons verwacht. Mgr. Jansen, in zijn gewone zwarte toog, tussen de bloemstukken in de gezellige kamer, waar hij zijn Leidse tijd heeft doorgebracht. Velé dingen herinne ren aan de werkzaamheden die hij tot dusver heeft verricht. Er staat de boeken verzameling van de seminarie-professor, er hangt aan de wand een fraaie oude prent van het Lodewijkskerkje, dat hij bezig is te restaureren, er zijn een ikoon en" enkele op de ikoon-stijl geïnspireerde schilderijen te zien, die herinneren aan de arbeid voor het apostolaat der hereniging. In de kamer zijn enige oude vrienden, rector Vester, eerst zijn leerling, later zijn huisgenoot, en rector Sondaal, die hier kennelijk al evenzeer „thuis" is. Maar deze vertrouwde omgeving is plot seling vervuld van de grote veranderin gen. Mgr. Jansen staat op de grens naar een geheel nieuw leven. Iedereen is in een feestelijke stemming, maar bij alle onge dwongen vertrouwelijkheid, zijn er toch voor 4e nieuwe bisschop ook de eerste momenten van vereenzaming en is hij plotseling in gedachten. Er zijn de proble men, die hij nog niet overzien kan, maar die zwaar zullen zijn en waar hij alléén de uiteindelijke verantwoordelijkheid voor draagt. Het is zijn hoge uitverkiezing, die alles, ook de vriendschapsbanden, anders maakt. Als enige persfotografen komen vragen om een paar opnamen te mogen maken dringen de vrienden er op aan dat mgr. Jansen de paarse sjerp aandoet; en het lijkt als willen zij de afstand die hen van nu af scheidt accentueren. Rotterdam NZE AANWEZIGHEID bracht het ge sprek onvermijdelijk op Rotterdam. Mgr. Jansen kent zijn nieuwe woon plaats goed. Hij speelde er als jongetje, wanneer hij bij zijn grootouders logeerde. Hij herinnert zich de tijd, dat er nog tui nen en een werf langs Rotte en het Zwaanshals waren. Hij is sindsdien nog vaak in Rotterdam geweest en verlangt er spoedig te gaan resideren. Een dezer da gen hoopt hij er een eerste bezoek te brengen. Mgr. Jansen staat voor de uitzonderlijke taak een geheel nieuw bisdom te organise ren. Hjj heeft geen bestuursapparaat, geen seminaries. Vandaag wilde hU aan deze moeilUkhedcn nog niet te zeer denken. Maar hij verklaarde zo spoedig mogelijk, nog vóór zUn wgding, de organisatie van het bisdom in grote lynen te willen rege len. „Dus de huur is hier al opgezegd?", werd er gevraagd. „Ja, zei mgr. Jansen lachend tot rector Vester, de huurders banden moeten maar snel verscheurd wor den". Het ogenblik was er niet naar om nader over toekomstplannen te spreken. Er werd gebeld en enige oud-collega's uit War mond, mgr. Willebrands en prof. Rijk, kwamen de bisschop met enthousiasme gelukwensen. Mgr. Jansen vertelde over zijn ontmoeting met mgr. Huibers, die hem, zoals hij zei, met wijze raadgevingen had gesteund, vaderlijk en toch ook weer als gelijke. En hoe zal het geestelijk ka rakter van het Rotterdamse diocees zijn?" vroeg mgr. Willebrands al direct. Een interessante vraag, waarop van avond nog niet diep kon worden inge gaan, maar die mettertijd, door de dyna miek van de zetelstad zowel als van de eerste bisschop, vermoedelijk een even intereacante beantwoording krijgt. Teneinde tot- een coördinatie te geraken van de initiatieven, welke zijn genomen of worden voorbereid, wordt alle ver enigingen en corporaties, die de nieuwe Bisschop van Rotter dam willen huldigen of die een bijdrage willen leveren om hem de inrichting van het nieuwe bisdom te vergemakkelijken, verzocht zich in verbinding te stellen met het secretariaat van het Diocesane Huldigings comité, Kortenaerstraat 1, Rotterdam telefoon 25270). Naar wij vernemen bestaan er ook in de kringen van de geestelijkheid van het nieuwe bisdom plannen tot huldiging van mgr. Jansen. Als centrale instantie fungeert hierbij rector H. L. Sondaal, „Huize Duin zicht', Oegstgeest. Tel. K 1710 26968. Een kort ogenblik in de familiekring, zaterdagmiddag in Amsterdam. Het was een drukte van belang toen mgr. Jansen een uurtje thuis kwam, die op zijn benoemingsdag toch even de vertrouwde gezichten wilde zien, van de baby van het nichtje tot zijn 85-jarige vader In zijn werkkamer te Leiden, waar zaterdag de eerste bloemenhulde reeds was binnengekomen, poseerde Rotterdams bisschop voor de fotograaf. (Van onze correspondent) Mgr. Jansen, pastoor van de Sl.-Lode- wijksparochie in de Sleutelstad heeft zon dag in al de H.H, Missen een toespraak gehouden tot zijn parochianen. Via de dagbladen, zo begon mgr. Jansen, hebt u reeds vernomen, dat ik benoemd ben tot bisschop van Rotterdam. U zult begrijpen, dat deze benoeming mij veel heeft ge daan. Op de eerste plaats heeft het mij een gevoel van verlegenheid gegeven om geroepen te worden tot een zo hoge, ver antwoordelijke functie. Daarnaast en daar bent u nauwer bij betrokken is het ook zwaar voor mij om afscheid te moeten nemen van Leiden, waaraan ik, ondanks het feit, dat ik hier Pas drie jaar ben, zoveel prettige herinne ringen heb. U hebt mij hier met open armen ontvangen. Van de eerste dag af heb ik u aller medewerking gekregen en daardoor was het mogelijk de vage restauratieplannen voor de Lodewijks- kerk om te zetten in definitieve plannen, welke gedeeltelijk reeds in uitvoering zijn. Als bouwpastoor had ik de niet altijd even prettige plicht om ook zware finan ciële offers van u te vragen en ik ben u zeer erkentelijk, dat u voor die noodzaak altijd begrip hebt getoond. Ik ben er steeds van overtuigd geweest, dat in het centrum van Leiden een mooie pa rochiekerk z'al groeien. Halverwege het werk ben ik weggeroepen om het bisdom Rotterdam te gaan opbouwen. Ik vind het echter een prettige gedachte om de laatste akte van de restauratie mee te maken, want als bisschop van Rotterdam zal ik die Lodewijkskerk mogen consacreren. Mgr. Jansen besloot zijn toespraak als volgt: Juist in deze dagen spreekt sterk tot mij de zegswijze: de mens wikt, God beschikt. Wij werken in een bepaalde richting, maar als God iets anders met ons voor heeft, dan doet het er weinig toe wat wij meenden. Ik heb dit reeds dik wijls ervaren en daarom hoop ik, dat u steeds op God zult vertrouwen ook bij moeilijkheden, want als wij op Zijn hulp vertrouwen, zal Hij ons bijstaan. (Van onze Amsterdamse redactie). hangen. terwUI ook van de toren van de AMSTERDAM, zaterdag kerk het geel-wit wapperde. De Frederlk Hendrikstraat in Amster dam-west, een drukke brede straat met veel winkels, vertoonde zaterdagmiddag het geükte beeld van flanerende mensen en van veel passerend verkeer. Maar op nummer 48, ten huize van de ouders van de nieuwbenoemde bisschop van Rotter dam, was deze middag wel een heel bij zondere. Mgr. Jansen had namelUk die ochtend, toen hü zUn moeder telefonisch van de hoge uitverkiezing op de hoogte stelde, medegedeeld, dat hU om een uur of drie even hoopte langs te komen. In de loop van de morgen en middag waren verdere familieleden, zijn oudste broer en zijn halfbroer Ton, beiden met hun gezinnen, bü hun ouders gearriveerd. Pastoor Van der Lugt van de parochie van „De Liefde" had samen met broer Jan er voor gezorgd, dat uit het zolderraam de officiële pauseiUke vlag met twee sleutels", in dit geval nog symbolisch voor een oud-deken van Leiden kwam te In het bisdom Rotterdam zijn twee comité's opgericht in verband met de benoeming van de nieuwe Bisschop van Rotterdam. Er is een „Diocesaan Comité tot inhuldiging van de Bis schop van Rotterdam" en een „Initia tiefcomité voor de ontvangst van de nieuwbenoemde Bisschop van Rotter dam". ERE-COMITé In het lire-Comité van het Diocesaan Comité hebben zitting genomen: Prof. dr L. J. M. Be-el, vice-minister- president en minister van Binnenlandse Z£Mr.n J. M. A. H. Luns, minister zonder portefeuille. Mr. J. M. L. Th. Cals. minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Ir. H. b' J- Witte, minister van Weder opbouw en Volkshuis vesting. A. C. de Bruijn, minister van Publiek rechtelijke Bedrijfsorganisatie. Vicc-admiraal b.d. H. C. W. Moorman, staatssecretaris van Marine. Dr. L. G. Kortenhorst, voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Mr. J- R. M- van Angeren, lid van de Raad van State. Mr. dr. L. N. Deckers, lid van de Raad van State, Command-ore van de Comman- deriie Nederland der Orde van het H. Graf te Jerusalem. H. F. M. baron van Voorst tot Voorst, lid van de Raad van State. Mr. R. J. E. M. van Zinnicq Bergmann, hofmaarschalk van H. M. de Koningin. DIOCESAAN COMITé Voorzitter: mr. J. R. H. van Schaik, minister van Staat en lid van de Raad van State, 's-Gravenhage. Leden: mr. H. P. A. Achterbergh, rech ter in de arrondissementsrechtbank, Rot terdam- prof. H. Andriessen, buitengewoon hoogleraar aan de r.-k. Universiteit te Nijmegen, 's-Gravenhage; J. Bakker, voor zitter van de Diocesane Raad van Over leg in het bisdom Haarlem, 's-Gravenhage; J. Barendse, ere-voorzitter van de Bond Westland, Poeldijk; drs. E. A. Bartel, voorzitter van de Al-g. Kath. Werkgevers vereniging in het bisdom Haarlem, 's-Gra venhage; mr. Th. L. van Berckel, presi dent van het gerechtshof, 's-Gravenhage; m-r. P. A. Blaisse, lid van de Tweede Kamer, 's-Gravenhage; prof. mr. A. L. de Block, griffier van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, 's-Gravenha-gedr. Jos de Boer, vice-voorzitter van de r.-k. Bond voor het Gezin en voorzitter van de Gezinsraad, 's-Gravenhage; drs. A. Th. Bogaairdt, burgemeester, Rijswijk; ir. E. Bonga-erts, voorzitter van de Kath. Jeugd raad Zuid-Holland, 's-Gravenhage; R. Brenninkmeijer, Rotterdam;H. E. van den Brule, wethouder, Rotterdam; dr. W. Bur gers, voorzitter van de Diocesane Jeugd raad in het bisdom Haarlem, Wassen-aar; prof. dr. E. A. D. E. Carp, hoogleraar te Leiden; prof. dr. A. M. J. Chorus, hoog leraar te Leiden. A. L. G. Col-lée, voorzitter van de r.-k. Studentenvereniging St.-Augustinus, Lei den; W. Croon Jr., ere-kamerheer met degen en kap van Z. H. de Paus, Wasse naar; C. M. Deerenberg, wethouder, Alphen; J. A. Dessing, vice-voorzitter Ned. Kath. Aannemers- en Patroonsbond, Rotterdam; prof. dr. ir. G. Diepen, hoog leraar aan de Technische Hogeschool, Wassenaar; prof. dr. ir. M. J. L. Dols, voorzitter }£ath. Ingenieursvereniging, Wassenaar; mr. H. W. van Doorn, voor zitter Katholieke Volkspartij, Rotterdam; W. J. R. Dreesmann, 's-Gravenhage; E. Driebeek, lid Kamer van Koophandel, Rotterdam; H. B. M. Drost, secretaris r.-k. Onderwijzersvereniging bisdom Haar lem, 's-Gravenhage; mevr. E. Duynstee- Verheyen, secretaresse Katholiek Vrou wengilde, Voorburg; dr. W. Dijsselbl-oem, directeur Bureau der Algemene r.-k. Ambtenaren-vereniging, Oegstgeest; mr. L. van Eijck, advocaat en procureur te Rotterdam; Jac. Frehe, voorzitter Kat'ho- Gande, Rotterdam. Prof. ir. J. H. Froger, hoogleraar Tech nische Hogeschool, Delft; mr. Th. de Graaf, lid Tweede Kamer, Lisse; J. van Heij-st, Voorburg; dr. A. Hoogeveen, voor zitter r.-k. Raad van Overleg, Delft; F. C. de Hossen, voorzitter Dioc. Katholieke Middenstandsbond bisdom Haarlem, Lei den; prof. ir. L. Huydts, hoogleraar aan de Technische Hogeschool, Delft; m-r. H. van Iterson, voorzitter Katholieke Garde, 's-Gravenhage; drs. H. Jansen, secretaris generaal Sociaal-Economische Ra-ad, Den Haag; H. Janssen, voorzitter Katholieke Studentenvereniging St.-Virgilius, Delft; ir. R. Jas. Dordrecht; R. G. Jurgens, lid Raad van Bestuur Unilever, Wassenaar. G. W. Kampschöer, voorzitter L.T.B. Wassenaar; d-r. C. Kleipool, arts, Rotter dam; majoor mr. M. Koeken, secretaris Alg. r.-k. Officieren Vereniging, 's-Gra venhage; J-oh. Kortink, voorzitter K.A.B. bisdom Haarlem, 's-Gravenhage; drs. E. Koster, vic'e-voorzitter Katholieke Lera ren-Vereniging „St.-Bonaventura", Den Haag; ir. E. H. Kraaijvanger. lid Eerste Kamer. Rotterdam; J. H. Kuijpers, vice- voorzitter Katholieke Nederlandse Dag bladpers. Rotterdam; N. Kuijpers, voor zitter r.-k. Studentenvereniging Sint- Laurentius (Rotterdam) te Leiden. C. van Led-e, Wassenaar; G. van Leeu wen, bestuurslid L.T.B.Zoeterwoude; J. W. A. Lefeber, wethouder, Lisse; ir. J. Lips, Dordrecht; mr. J. Loeff, curator -universiteit te Leiden, Rotterdam; mr. L. Loeff, advocaat-generaal Hoge Raad, Den Haag; dr. A. Lucas, lid Tweede Kamer, Rotterdam; J. Margry. voorzitter r.-k. Parochieel Armbestuur te Rotterdam. Rot terdam. Th. Mathon, generaal-majoor der cava lerie, 's-Gravenhage; dr. M. Meissen, burgemeester van Wateringen; S, Men ken, wethouder Leiden; m-r. L. E. A. Minderop, 's-Gravenhage; F. J. J. Moerel, notaris, Goud-a., mr. H. G. J. Morshuis, president hoofdraad St.-Vincentius-Ver- eniging, Voorburg; jhr. mr. dr. O. van Nispen tot Pannerden, burgemeester van Hillegom; mr. J. W. Peek, burgemeester te Schiedam. Mr. dr. A. van Praag, gemeente-secre taris. 's-Gravenhage; ir. A. Roebroek, lid Eerste Kamer, 's-Gravenhage; mr. K. van Rijckevorsel, lid Tweede Kamer, 's-Gra venhage; mr. C. Schelfhout, adjunct-direc teur r.-k. Centraal Bureau voor Onderwijs en Opvoeding, 's-Gravenhage; W. A. Schrandt. Leiden; mej. D. Segboe-r. secre taresse Ned. Katholieke Vrouwenbewe ging K.A.V., Rijswijk; mr. H. Smulders, Schiedam; P. J. Spoorenberg, ere-kamer heer met de-gen en kap van Z. H. de Paus, Rotterdam. F. H. M. van Stra-elen, schout-bij-na-cht, Wassenaar; mr. G. J. M. Stulemeijer, voorzitter Wit-Gel-e Kruis Zuid-Holland, Voorburg; dr. L. B. J. Stuyt, 's-Graven hage; ir. J. A. C. Tillema, directeur ge meentewerken, Rotterdam; J. A. M. van der Ven, Rotterdam; prof. dr. ir. C. Ver hagen, hoogleraar aan de Techn. Hoge school, Delft.' dr. J. A. A. Verlinden, voor zitter Comité Kathol-iek 's-Gravenhage, 's-Gravenhag-e; C. H. F. Verweij. voorzit ter Kath. Werknemende Middenstand, afd. ''s-Gravenhage, 's-Gravenhage. E. A. J. M. baron van Voorst tot Voorst, 's-Gravenhage; mr. F. J. G. baron van Voorst tot Vc-o-rst, algemeen voorzitter St.- Adelbertvereniging, Wassenaar; prof. P. A. Vos. hoogleraar aan de r.-k. Universi teit te Nijmegen, Rotterdam; mej. mr. M H, Walhain, directrice r.-k. School Maat schappelijk Werk, 's-Gravenhage; Ch. J. I. M. Welter, lid Tweede Kamer, 's-Gra venhage; M. P. v. d. Weijden, lid Twee de Kamer, Nieuwkoop; dr. S. baron van Wijnbergen, burgemeester te Wassenaar; prof. G. H. L. Zeegers, directeur-generaal van het K.A.S.K.I., Wassenaar; H. P. Z'iel- stra., Commodore der Kon. Luchtmacht, Voorburg. UITVOEREND COMITé Voorzitter: mr. J. R. H. van Schaik; vice-voorzitter: P. J. Spoorenberg; secre taris: J. H. Kuijpers.. penningmeester: m-r. L. E. A. Minderop. Leden: prof. ir. J. H. Froger, F. C. de Hosson, Joh. Kortink, mej. mr. M. H. Walhain. Ere-voorzitter; mgr. J. H. Nickel, Deken van Rotterdam. Voorzitter: P. J. Spoorenberg. Leden; mr H. P. A. Achterbergh, rech ter in de rechtbank te Rotterdam; mevr. C. Bellin'i-Lutz, presidente Bond van Eer herstel; L. A. van den Bosch, voorzitter Bond voor het Gezin; J. van Bree, voor zitter van de Ver. van r.-k. Onderwijzers St.-Augustinus-Vereniging afd. Rotter dam; H. E. van den Brule, wethouder der gemeente Rotterdam; H. A. Bruna, voor zitter van de Katholieke Lerarenvereni ging St.-Bonaventura; mevr. C. de Bruyn- Hocgeweegen, presidente van de Vereni ging van Eeuwigdurende Aanbidding en het Liefdewerk voor Arme Kerken; C. Buys, voorzitter van het St.-Ignatiusgilde; mevr. L. Coomans-Van Munster, wnd. voorzitter v. h. Katholieke Vrouwengilde afd. Rotterdam: J. A. Dessing, lid v. h. kerkbestuur van de parochie van de H.H. Laurentius en Ignatius; mr. H. D. M. Dolk, voorzitter van de r.-k. Reclasserings- vereniging; mevr. A. van Dongen-Komme- ren, voorzitster van de K.A.V.; mr. H. W. van Doorn, voorzitter K.V.P.; L. J. A. van Doorn, voorzitter van de r.-k. Mid- denstandsvereniging Rotterdam; A. A. M. Driebeek, voorzitter van het Apostolaat ter Zee; dr. Th. Exler, voorzitter van de Claira-Sticbting; C. H. C. van Eijck, voor zitter van de Katholieke Kring; Jac. Frehe. algemeen voorzitter van de Katho lieke Garde; Th. J. G. Geert», voorzitter van de Kring Rotterdam van de Nederl. Katholieke Sportbond; mej. J. de Groot, vice-presidente van het St.-Antonius- gesticht; mr. R. Hoogeweegen. voorzitter van Katholieke Kinderbescherming; F. Keesen, voorzitter van de r.-k. Bond v. Bejaarden; A. Keraseboom, voorzitter van de Katholieke Vereniging van Directies en Leerkrachten b.h. Nijverheids Onderwijs St.-Bernardus; mevr. C. Knüppe-Sluis, secretaresse van de r.-k. Maatschappelijke Gezinszorg; J. P. A. Koks, voorzitter van de Dekenale Jeugdraad; ir. E. H. Kraaij vanger, lid Eerste Kamer; A. Kuijpers, voorzitter van de A.K.W.V. kring Rotter dam/Schiedam; J. Kuijpers, directeur van De Maasbode n.v.; B. C. Lap, voorzitter van het Centraal r.-k. Armbestuur; Th. van Leeuwen, secretaris van het Werk verband Katholiek Amateur-Toneel; mr. J. A. L. M. Loeff, voorz. van de K.V.P.- fractie in de gemeenteraad van Rotter dam; dr. A. M. Lucas, lid van de Tweede Om half één vanmiddag was m®r. Jan sen in het bisschoppelijk Paleis op de Nieuwe Gracht in Haarlem ontvangen. Om kwaft over drie reed hij vervolgens in een auto de Frederik Hendrikstraat in Amsterdam binnen. Na bereidwillig dn de deuropening geposeerd te hebben voor onze fotograaf, stapte hij de kamer binnen waar de verzamelde familie hem het „Aan U, o Koning der Eeuwen" toezong. De nieuwe bisschop omhelsde zijn diep ontroerde ouders, waarna zijn broer Jan een korte toespraak hield, waarin zijn heerbroeT namens de familie ge luk wenste met zijn uitverkiezing, die echter veel zorgen met zich zal mee brengen. „Wij zijn natuurlijk allen erg blij, dat wij en in het bijzonder vader dit mogen beleven. Veel sterkte zo besloot hij. Na ongeveer een uur in de familiekring vertoefd te hebben, vertrok mgr. Jansen weer naar Leiden. Natuurlijk ia* katholiek Amsterdam bijzonder 'ingenomen met het feit, dat een van zijn zonen op de bisschoppe lijke zetel in Rotterdam is geroepen en hoewel nog niets definitief vaststaat, zal de hoofdstad met grote vreugde de uitverkiezing vieren. Met name de parochie van „De Liefde" zal iets bij zonders willen doen. In deder geval hoopt zij de nieuwe bisschop eens spoedig in haar midden te mogen hebben. Kamer; W. H. J. van Mansum, lid hoofd bestuur van de Ned. Katholieke Midden standsbond; J. C. F. Margry. voorzitter van het r.-k. Parochieel Armbestuur; H. J. A. Middendorf, voorzitter van de Bij zondere Raad van de Vereniging van de H. Vincentius van Paulo; C. A. A. Min derop, arts, voorzitter van het Wit-Geic Kruis; G. J. M. Moussauit, vice-voorzitte) v. h. College van Regenten van het St.- Franc iscu s -gasthu is; J. Nlieuwefthuis voorzitter van de St.-Adelbertver. Rotter dam; mr. F. J. M. Nivard, voorzitter van het Interparochieel Centrum; mevr. mr C. M. Oomen-Küller. presidente van de r.-k. Vereniging tot Bescherming van Meisjes; J. A. de Ries, voorzitter van de r.-k. Werknemende Middenstands-Vereni ging; mej. H. S. Rogier, namens de r.-k Bond v. kleuteronderwijzeressen; L. J. S. Rogier, directeur Regionaal Bureau Rot terdam v. h. Katholiek Soc. Kerkelijk In stituut; mej. M. van Rijckevorsel, opper ste stichtsvrouwe van de M. C. van Doorenstichting; H. A. C. Schaaf, erts, namens de Medische Missie-Actie „Me- misa"; P. J. Spoorenberg, ere-kamerheer met degen en kap van Z. H. de Paus; J. J. C. Starkenburg, voorzitter van de r.-k. Schoolraad te Rotterdam; W. P. Susijn. voorzitter van de r.-k. Studenten- Ver. St.-Laurentius; Th. H. Toby, voor zitter van de Katholieke Actie te Rotter dam; prof. P. A. Vos. hoogleraar aan de r.-k. Universiteit te Nijmegen; G. Z. de Vos, voorzitter van de K.A.B. te Rotter dam; H. Wennekes, plaatselijk voorzitter van de Katholieke Bond voor E.H.B.O.; H. Werner, voorzitter van de Vriendenkrinr ter Ere van het Allerheiligst Sacrament mej. M. J. J. van Winkel, presidente van de Vereniging van de H. Elisabeth. UITVOEREND COMITé Voorzitter; P. J. Spoorenberg. Leden: H. E. van den Brule, mevr. L. Coomans-Van Munster, Jac. Frehe, J. P. A. Koks, Th. H. Toby, G. Z. de Vos. Secretaris: J. Kuijpers, Kortenaerstraat I, Rotterdam. St.-Lidwinahuis van de arme zusters van het Goddelijk Kind aan de Zoeterwoudsesingel te Leiden, waar mgr. Jensen toen hij bouwpastoor werd, zijn intrek nam.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 3