il» Piet vaii der Meer (33.333 Lloyd- emigrant) naar Australië I I I I I I I I OPENT HEUS VLOEMANS I I I I I I I I „U komt als geroepen, Mijnheer Zakenman!" KAMPIOENEN HONIGs aanbieding HONIG'* Nieuwe Voorjaarscollecfie '56 r FLINKE KANTOORBEDIENDE (vr) Speciale zakjes De krant kunt U niet missen - geen dag! Avonturen van prof. Créghel geurige Groentesoep Burgemeester van Rijswijk: „Onze industrie kan hen node missen" Allemaal cadeaus Tankvloot wordt met 160.000 ton uitgebreid Wapens uit Ede teruggevonden Bruidegom werd in de steek gelaten A.S. VRIJDAG SCHOENMAGAZIJN verkoopsters leerl. verkoopsters voor WOENSDAG 14 MAART 1936 NSC PAGINA 6 Aflevering „Caltex Rotterdam' in jnni DODELIJK ONGELUK OP DE SPOORBAAN Mannequin-bruidje moest toen zijn trouwpak betalen ANTWERPSE DIAMANTHAN DELAREN IN MOEILIJK HEDEN MODERNE INDEXKOSTEN VAN LEVENSONDERHOUD Engeland gaat rekening houden niet televisietoestellen en wasmachines NIEUWE INDUSTRIE TE ETTEN ZESDE LANDDAG VOOR ECONOMEN BRITSE STRIJD TEGEN ONNODIGE UITGAVEN CONSTANT E. M. H. SADéE ROTTERDAMSEDIJK 258 Wij brengen gelijktijdig onze f 25-JARIG ZAKENJUBILEUM de gehele dag gesloten X en daarom: Een jubileum-verrassing bij Uw kleermaker! Stap eens gauw bij hem binnen: Hij heeft Pejeha's Jubileum-collectie met verrassing op verrassing! Met stoffen uit Frankrijk.... Duitsland.... Engeland.... Schotland.... Nederland. Stoffen die maatwerk méésterwerk maken door de weergaloze kwaliteit in elke prijsklasse! 75 jaar kwaliteitstraditie Best fabrics only Alléén bij de kleermaker kunt U Pejelia herenstoffen kopen. Let op de garantie/abel. Illlllllllllllll KANTOOR TE ROTTERDAM-C. V rersoneei gevraagq van g 30 tot 2 uur Van Beur Gevraagd: leerling of aank. den, St.-Liduinastraat 55. tel. Kampioen Goederen gevraagd „Ik heb vannacht lekker geslapen. Ik maak me er geen moment tlik over zei de 18-jange Piet van der Meer uit Rijswijk, toen hij gisteren aan boord van het even mooie als gezellige emigrantenschip Sibajak het middelpunt vormde van een kring persvertegenwoordigers. Maar een half uurtje later kon Piet geen woord meer zeggen; het afscheid was hem te machtig geworden Het was wel een zeer feestelijke ont vangst die Pet aan boord verkreeg, want hij was welgeteld de 33.333ste emigrant die per boot van de Kon. Rott. Lloyd vanuit Rotterdam vertrok. De burgemees ter en de gemeentesecretaris van zijn ge boorteplaats deden hem uitgeleide als mede tal van prominenten van instanties, betrokken bij de emigranten-verscheping. Burgemeester drs. A. Th. Bogaardt, die eens burgemeester was van Batavia was met vreemd op de Sibajak en hij herin nerde daaraan, toen hij een toespraak hield. Hoe gunstig de voorwaarden van de reis ook zijn, zei de burgemeester, altijd betekent emigratie een stap vol onzeker heden. Een nieuw bestaan moet worden opgebouwd in een geheel vreemde omge ving en de emigrant die meent dat men in den vreemde op hem zit te wachten mislukt bijna altijd. Maar jij. Piet, zei de burgemeester, ver- keert in zoverre in een bevoorrechte po sitie, dat je op zeer jeugdige leeftijd de emigratiestap kunt doen en dat je in Australië in het gastvrije auis .-an je oom en tante een pied a terre zult vinden. Een schaduwzijde van deze emigratie in grote omvang is echter, dat grote aan tallen veelbelovende jonge mensen emi greren, die in ons eigen land en ook in onze gemeente Rijswijk in de snel groeien de industrieën eigenlijk niet kunnen wor den gemist". Na namens het gemeentebestuur een behouden reis en een goede toekomst te hebben gewenst, bood de burgemeester Piet twee boeken aan: een handleiding voor lassers en machinebankwerker en een typisch emigranten werk: „Australië nieuw vaderland". Bij deze geschenken bleef het niet, want de heer L. C. baron van der Feltz, direc teur van het hoofdkantoor van Lissone- Lindeman te Den Haag, waar Piets pas sage was geboekt (als 54.002de emigrant) bood 'n elektrisch scheerapparaat aan en de heer Th. A. W. Ruys, directeur van de Rott. Lloyd, overhandigde na een sympa thiek en aanmoedigend woord, een foto toestel in fraai leren draagtas. Kapitein J. Roos van de Sibajak lief zich evenmin onbetuigd tn schonk Piet een geelfilter en rolfilms en ten slotte was Piet zelf aan het woord om voor al die goede gaven te danken. Toen hij tot zijn ouders een dankwoord sprak voor al het goede, wat zij hem had den gegeven, werd het hem echter te machtig en moest hij snel zijn hoekje weer opzoeken om weer op verhaal te komen. Vader van der Meer, die vertegenwoor diger is van een firma in metaalwerken op bouwgebied. nam de taak van zijn jon gen over en zei tot kapitein Roos: „En nu hoop ik, kapitein, dat u Piet niet zozeer als gast zult willen beschouwen, maar als een soort pleegzoon" en met een ferme zeemanshand werd de belofte graag ge geven. Een feestelijke lunch besloot het onver getelijke afscheid. De 32.000 ton deadweight turbine tanker „Caltex Rotterdam" zal, naar verwacht wordt, omstreek juni 1956 aan de N.V. Ne- derlandsche Pacific Tankvaart Maat schappij, de tot de Caltex groep behoren de Nederlandsche rederij, worden afge leverd. Het schip wordt gebouw^ door de Dok en Werf Maatschappij Wilton-Fijenoord en liep, zoals bekend, 23 januari j.l. van sta pel. De directie van de maatschappij heeft voorts in japan orders geplaats voor twee 32.000 ton deadweight tankers voor leve ring in 1958. Nog twee 32.000 ton dead weight tankers zullen ten gebruike van de Nederlandsche Pacific Tankvaart Mij. worden gebouwd door Wilton-Fijenoord voor levering in eind 1959 en 1960. Deze vier laatste schepen zullen met de „Caltex Rotterdam'' ongeveer 160 000 ton dead weight toevoegen aan de Nederlansche koopvaardij, daar de schepen zullen va ren onder Nederlandse vlag, met Neder landse bemanning en voorts gebruikt zui len worden voor aanvoer van ruwa olie naar Nederland. De bouw van al deze tankers wordt ver gemakkelijkt door financiële regelingen, welke met vooraanstaande bankinstellin gen werden getroffen. De wapens, die zoals men weet, verle den week uit een kazerne te Ede werden gestolen, zijn gisteren door de politie opgevist uit de Haarlemmer Trekvaart te Leiden. De politie blijft thans nog dreggen naar een radiotoestel en een koffer siga retten die zich daar eveneens moeten be vinden Gisteren om kwart voor vijf is tus sen Noordwijkerhout en Voorhout de monteur Braammeyer van het Spoorweg bouwbedrijf met ernstige verwondingen aan het hoofd langs de spoorbaan gevon den. Dg man was tijdens werkzaamheden met een werktrein vermist. Vermoedelijk is hij In aanraking gekomen met een pas serende postgoederentrein. Nadat hij door een arts was verbonden, is B. in zorgwekkende toestand naar het stads- en academisch ziekenhuis te Lei den overgebracht. Kort na aankomst is hij daar overleden. Enige kennisgeving Verloofd: JEANNE RUIJGROK en GERRIT BLOEM Z.-O. Beemster-Monnikendam. Zondag 18 maart a.s. Geen ontvangdag. De Heer en Mevrouw WENSING—OOSTERWAAL geven met vreugde kennis van de geboorte van hun zoon ROBERT FRANS MICHEL Rotterdam. 12 maart 1956. Schieweg 44c. Enige en algemene kennisgeving Heden overleed in de ouderdom van 82 jaar. onze Vader, Behuwdvader en Grootvader Dr. JACOBUS WILHELMUS DE WAAL Oud-Inspecteur van de Volksgezondheid. Utrecht: A. DE WAAL Kopenhagen: D. DE WAAL A. L. DE WAAL- du Celliée Muller en kinderen Lochem, 12 maart 1956 Parkhotel „de Luchte" De begrafenis zal plaats vinden donderdag 15 maart 1956 te 15 uur op de al gemene begraafplaats te Wageningen. Van onze correspondent Twee dagen na de ondertrouw, in juli 1953, verklaarde een Haarlemse manne quin, dat zij het huwelijk niet aandurfde. De ex-bruidegom was toen tegen haar gaan procederen en eiste een schadever goeding van f 4000, o.a. omdat hij terwille van haar als „best geklede man van Haarlem" naar het stadhuis had willen gaan en daarvoor de nodige kosten had gemaakt. Toen het meisje f 100 had afbe taald van de f 600 „werkelijk gemaakte kosten", zoals door de rechtbank was be paald, verklaarde de ex-verloofde, dat zij in verband met het „slechte Seizoen" voorlopig niet meer kon betalen. De jongeman liet toen beslag leggen op haar garderobe. Deze dagvaardde op haar beurt de jongeman in kort geding, toen deze de kledingstuk'-en onder de hamer wilde brengen. Dit kort geding vond verleden week vrijdag, in verband met de urgent'e van de zaak, plaats in de huiskamer van de president van de Haarlemse recht bank, mr. A. M. baron van Tuyl van Serooskerken. Omdat de partijen gister morgen op het laatste ogenblik tot een vergelijk kwamen, werd het beslag op de garderobe op last van haar ex-bruidegom opgeheven. Het Belgische blad „Het Volk", wijdt een artikel aan de bevoorrading van de Antwerpse diamantmarkt en wijst er op, dat als gevolg van de moeilijkheden die ontstaan zijn inzake de voorziening in ruwe diamant het aantal Vlaamse dia mantbewerkers van 24.000 arbeiders in 1938 is teruggelopen tot ruim 7.000 ar beiders. Een Antwerpse diamanthandèlaar de heer Armand Cossaer, heeft aan de eerste minister een open brief gericht, waarin hij bevestigt, dat een groot aantal Antwerpse diamanthandelaars hun be drijf zal moeten sluiten, indien de rege ring niet snel tussenbeide komt ten voor dele van de diamantfabrikanten, die niet rechtstreeks door Londen worden bevoor raad. De Britse regering heeft een nieuw in dexcijfer voor kosten van levensonder houd ingevoerd, waarbij voor de eerste maal ook rekening wordt gehouden met artikelen zoals televisietoestellen en was machines. Onder het oude indexcijfer ge baseerd op de koopgewoonten van 1938 en tijdelijk herzien in 1947, werden deze zaken als luxe beschouwd en niet in aan merking genomen. Op heit industrie-terrein te Etten wordt een nieuwe industrie gevestigd, de N. V. Groenewegen Aanhangwagenfabriek. Het bedrijf zal een oppervlakte van duizend vierkante meter beslaan. Inmiddels is men op het terrein begon nen met de bouw van de Nedaf-fabriek, die radiatoren en verwarmingsketels zal vervaardigen. Het bedrijf gaat behoren tot de grotere ondernemingen, die op het industrieterrein van Etten staan. Zaterdag 24 maart a.s. zal in Nijmegen onder auspiciën van de Contact-Commissie van academisch gevormde economen de 6e Landdag voor economen worden ge houden. Dr. P. Rijkens zal spreken over „Theorie en praktijk van de winstdeling". Als officiële debaters zullen de heren drs. J. W. de Pous. lector aan de Vrije Universiteit te Amsterdam en drs. D. Roemers, secretaris-redacteur van het Ned. Verbond van Vakverenigingen en lid van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal het woord voeren. De discussies staan onder leiding van prof. dr. A. H. M. Al- bregts. buitengewoon hoogleraar aan de Katholieke Economische Hogeschool te Tilburg. In de voormiddag zijn er excursies naar A.S.W. Apparatenfabriek n.v., n.v. Uit gevers Maatschappij „De Gelderlander", n.v. Hyster Europe, Kunstzijdespinnerij Nyma n.v., Prov. Gelderse Electr. Mij. n.v. en Swift-Schoenfabriek c.v. Als onderdeel van haar politiek niet- noodzakelijke uitgaven tegen te gaan. heeft de Britse regering thans de controle op het aantrekken van geld door parti culiere ondernemingen verscherpt. Harold Macmillan, de Britse minister van financiën, heeft bekend gemaakt, dat met ingang van 14 maart, alle plannen, tot het aantrekken van meer dan 10.000 hetzij door uitgifte van aan delen, hetzij door het aangaan van een. lening de goedkeuring zullen moeten hebben van de regering. Tot nu toe was slechts goedkeuring vereist bij bedragen van 50.000 of meer. Heden overleed, na e'en langdurig, geduldig gedra gen lijden, gesterkt dooi de Genademiddelen der H. Kerk, mijn goede en zorgzame Vader, de heer rETRl'S JOHANNES BEUMERS Weduwnaar van Elisabeth Hendrika Christina Rebers Eerder weduwnaar van Dorothea Johanna Rebers Lid van het zangkoor „Lof en Stichting" (Havenkerk) op de leeftijd van 75 jaar. Reuver (L.): Zr. SAMUELA O.P. Schiedam, 13 maart' 1956. Huize St.-Liduina. Condoleance-adres: Zr. Samtuela O.P., Klooster v.h. H. Hart, Reuver (L.). Rozenkransgebed woens dagavond te 7.39 uur, in de kapel van Huize St.- Liduina. De H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden op donderdag 15 maart a.s.. in de kerk van de H. Joannes de Doper. De gelezen H.H. Missen te 6 45 en 8.15 uur en de ge zongen H. Mis van Re'qui- em te 9 uur, waarna de begrafenis vanuit de kerk op de r.-k. begraafplaats te Schiedam.- Tot onze diepe droefheid overleed heden na een lang durig lijden in het St.-Antonius Ziekenhuis te Utrecht, onze goede Broer, Zwager en Oom, de heer in de ouderdom van 65 jaar. L. SADéE J. SADéELambert Nichten en Neven Bilthoven, 9 maart 1956 haar geheel gemoderniseerde zaak aan de Welke U in onze keurig verzorgde etalages kunt bewonderen A.s. DONDERDAG ter gelegenheid van ons Receptie van 35 uur PEJEHA vraagt voor enige filialen te Rotterdam actieve en Wij bieden aan jonge verkoopsters reeds een aantrekkelijk salaris. Aanmelden donderdag 15 maart in de onderstaande filialen: Groene Hilledijk 217 Nieuwe Binnenwe'g 91 West Kruiskade 45 Zwartjanstraat 2 Mathenesserplein 43 Rotterd. Dijk 417 (Schiedam) van 9.0010.00 uur van 10.30—11.30 uur van 12.00— 1.30 uur van 2.003.00 uur van 3.304.30 uur van 5.006.00 uur Tevens aanmelden op deze dag van 79 uur, Hoge- banweg 82 b, Rotterdam. „Leuk, dat U er nti bent We vroegen ons juist ai waai wij voor onze nieuwe iampekap terecht zouüen kunnenen daai bent U reedsU heeft daar een mooie collectie Dit gesprek heeft niet echt plaatsgevonden. Wat er werkelijk gebeurde? De familie Uitkijk zat een nieuwe lamp verlegen. Na weken zei vader: .Deze maand Kan net er af! l'oen zag moeder die advertentie in de Krant een iele lijst traaie lampen... om te snoepen ze konden zó uitkiezen. Dat dècen ze En spoedig werd die ,amp gekocht! Als U lampen verkoopt, ot lingerie, of schoenen, of fietsen, of tapijten, of wat niet ai, dan zoudt w&t graag de families oezocken, die Uw artikel nodig hebben De meest doeltreffende mamei om hen te tere.ken ts: adverteren in de dagbiauenl Dan treel, U ai die huizen oinnen, waai U, zakenman, „ais ge roepen komt! Laat wets aan het toeval over, laat van U horen! Adverteer in de dagbladen, dan bereikt U duizenden! vraagt een r.-k„ leeftijd 1617 jaar. Brieven onder no. 78634 bureau van dit blad Personeel nevmafffl Gevraagd een net r.-k. meisje verkoopster bij B. v. Doorn. 6'61J- Broersveid 156. Aanmelden 's avonds na 8 uur. Wij betalen v.a. 30 et. per kg. voor uw lompen en de hoogste prijzen voor couranten, oud ijzer en andere soorten meta len. W, Janssen, Noordvest t o. 117, Damlaan 50, tel. 68134.' Handel en Bedryf De wandelsportvereniging voor r.-k. „St.-Benedietus" vraagt juniorleden van 12 tot' 15 jaar Inlichtingen bij de heer H j' Veelbehr, Gaffelstraat 23a, R'dam en bij de heer J. v. d. Hoek, Tollensstr. 18a Schiedam Grammofoonplaten op condi tie 15 stuks f 1- per week; 30 stuks f 2.- per week naar ke'uze. Zeer uitgebreide col lectie populaire nummers. Ook langspeelplaten, klassiek en opera. Wij zenden u gaarne geheel gratis onze catalogus sen. Kroon Radio, S'chiedam- seweg 117, Rotterdam, telef. 55669-32717. Bij tramhalte. Lente Straks weer zaaien en poten, maar dan alleen met gekeurde zaaim-odukten Wij hebben voor U nootaardanpe- len, groentenzaden, graszaad en een pracht collectie bloem zaden. Voorts kunstmest, ka- merolantenmcst, potaarde, m. comnost. raffia en ins»cten- nneder. Vraagt onze prijscou rant met gratis "aai-kalendnr. Vaadhandel 't Westland, Fa. VerVpdPi Groenelaan 81 Tel. 69947. Kousen-reis ratle. vakkundig, vlug. voordelig SchoonmaT- »iin Schillings. f.o. Huize T.i- duinn Ct.-Liduinastraat 27. Tel. 65808. 31. Met een plof belandde Kitsch op een hoop zand en keek in het jolige snuitwerk van een gek beest dat bezig was uit de kuil te klimmen. „Wat moet dat, ben jij altijd zo lollig?" snauwde Kitsch kwaad. „Wat is dat voor een gedrag tegenover een arme eerlijke boef?" „Grrr... Knauw... Sniffel..." zei het beest, zwaaide vrolijk met zijn staart en blies een paar rookwolkjes uit. „Vooruit, in de kuil... hola, ik stik... Uche... Uche, hou die rook bij je... Uche".. Het beest deed een stap naderbij. Ho stop...!" brulde Kitsch radeloos, „hela-ho-uche dacht je dat ik bang was?" Ln hij sprong vlug op om weg te hollen. Dat was net naar de zin van het beest. Het zette zijn tanden in de broek van de bandiet en gooide hem de lucht in om hem even later weer op te vangen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 6