Düsseldorfs helden brengen in de competitie hun aureool mee Oranje-hockeyers in jaarlijks bezoek aan de Vivier cTOie Van de Pol blijft in kopgroep van Europees 71/2 toernooi •ensatie-in-drievoud kan in 1C nieuwe kansen scheppen Natuurfrisse adem met PEPKA DE VIJFDE COLONNE V.V.V. met Klaassens en Koopal voor een moeilijke taak bij Eindhoven >>InfraphlI« Honkballers starten met centrale training Schol te versloeg de favoriet Vervest Alleen le klas hockev in noord en oost erxes en Go Ahead mogen niets missen Saterdag 17 maart 1956 PAGINA 11 socks o! standing Wegwedstrijd Parijs-N ice DE BRUYNE NAM LEIDING VAN DERIJCKE OVER Sterk Frans team Spierrheumatiekl EVAN JOHN Pijnen verdwijnen Oorspr. titel The Network Vertaling H. de Graaff met Philips „Infraphil PHILIPS Mi-lockl De eerste halve etappe van de wegwed strijd Parijs—Nice op vrijdag, die de 83 overgebleven renners van Nimes naar Apt voerde, is gewonnen door de Fransman Camille Huyghe, die de 90 km. aflegde in 2 uur 17 min. 55 sec. Germain Derijcke behield na deze eerste afstand de leiding, maar in de tijdrit van 52 km. van Apt naar Manosque, die door zijn landgenoot De Bruyne werd gewonnen in 1 uur 27 min. 18 sec., werd hij achttiende- De Belg verloor daardoor zijn leiders plaats aan De Bruyne, die nu eerste is in het algemeen klassement voor Barbotin (Fr.), Elliot (Ierland), Mahé (Fr.), Meunier (Fr.), Huyghe (Fr.), Verhelst (B.), Derijcke (B.), Van Looy (B.) en Ferlenghi (It.). 31 maart a.s. zijn contract met Heracles beëindigen, terwijl o.a. de contractspeler Teerink, voor wie geen woning door het gemeentebestuur ter beschikking kon worden gesteld, op de transferlijst zal worden geplaatst. Het ligt in de bedoeling een adviescollege te benoemen voor de semi-prof afdeling en het bestuur van deze afdeling te doen bestaan uit vier le den, waarvan twee leden van dit advies college, waarin de fabrikantenkring en wellicht ook het gemeentebestuur verte genwoordigd zullen zijn. Een uitgeschreven obligatielening voor de burgerij sorteerde tot dusver weinig effect, terwijl uit de club voetbalpool we kelijks rond 500 gulden in de kas van de vereniging vloeit. Wegens vertrek naar Amsterdam zal de huidige voorzitter, de heer H. J. van Ingen 2Üjn functie ter be schikking stellen in de algemene jaarver gadering. Voor deze vacature wordt als kandidaat gesteld de oud-eerste elftalspe ler en huidige vice-voorzitter L. van de Eist. Voor de centrale training van de kandi daten voor het Nederlandse team, dat in juli zal deelnemen aan de Europese honk- balkampioenschappen, zijn de volgende spelers uitgenodigd: H. Kok (Ajax) Heemskerk en Jacobs (EHS), Van Drie! Krol (HCK), Hoogenbos, Jole en Smidt (HHC). Meijer. J. H. Urbanus, C. P. Urba- nus en Rozendaal (OVVO) Geurts en Luk- kien (Schoten), Kempen en Van Lieshout (TIW), Brands. Boersma, Koene, R. Rok en Nijhuis (VVGA). Wijziging of aanvul ling is mogelijk. De training wordt gehouden in het Ajax- stadion op woensdagavond, deze week voor de eerste maal. De Zwitserse wielerkampioen Hugo Ko- blet, die van Armin von Buren zijn kop- pelgenoot van de laatste jaren zal schei den, heeft aangekondigd, dat hij wil pro beren voor de komende zesdaagse van Zurich (van 12 tot 18 maart) een kop pel te vormen met zijn oude -ivaal Ferdi Kübler. Koblet had van zijn arts de raad ge kregen, zijn activiteiten op de baan te beperken en dit is de reden, waarom het tot een scheiding komt tussen hem en Von Buren, die vrijwel uitsluitend op wieler banen fietst. Als het eert eervolle ouverture wordt, zal dat dus vermoedelijk wel vooral aan de verdediging te danken zijn. De Fransen hebben een sterk team opgesteld. Zij heb ben zich niet tot een elftal van spelers uit noordelijke clubs beperkt, zoals de ge ruchten aanvankelijk wilden. Ook uit het zuiden (St.-Etienne en Draguignan) en uit het uiterste westen (Cherbourg en An- necy) zijn de spelers naar Maubeuge op getrommeld. En zelfs hebben óók de Fran sen twee amateurs, die in een profclub spelen, gekozenback Schollhammer (Reims) en kanthalf Ferrer (St.-Etienne) waartegenover bijv. de Reims-keeper Dantheny en de twee andere spelers van St.-Etienne inderdaad in het amateur elftal van hun (prof) club uitkomen. Het wordt stellig voor de Nederlandse amateurs een heel zware wedstrijd, maar wij wensen ook hun een „goede start" in het nieuwe voetbaltijdperk! j V - - (Advertentie) Deze tandpasta alléén b() Apothe kers en Drogisten Haar opwinding bracht haar vrees en twijfel van daarstraks goeddeels tot zwij gen. Maar ze stond toch wel een beetje verbaasd van zich zelf toen ze goed en wel begreep, dat ze eigenlijk op zoek was naar een gelegenheid, waar ze de tijd kon zoek- brengen alvorens naar huis terug te keren. Ze had gezegd, dat het wel laat zou wor den en 't zou dus gek zijn, misschien zelfs min of meer verdacht, als ze veel vroeger dan haar vriendin terug was. Er was haar duidelijk genoeg te verstaan gegeven dat het voortaan haar plicht was de men sen om de tuin te leiden, maar het was geen prettig idee, dat ze daarbij moest be ginnen met het meisje waarmee ze sa menwoonde. Zij ging een bioscoop binnen. De tijd vloog werkelijk om en het was gelukkig al ruim half elf toen ze haar huissleutel in het slot van de flatwoning stak. Een lichtstreep langs de drempel van de an dere slaapkamer gaf te kennen dat haar vriendin al thuis was: ze bleek zelfs reeds in bed te liggen, blozend als altijd, ver diept in een spannend detectiveverhaal. En was het een prettige avond? Mar- jorie stond in de deuropening en even gle den alle zorgen en teleurstellingen van haar af. Heerlijk! Ik geloof, dat hij ook ge noten heeft, die lieve jongen. Hoe ging het op de economie-les? Best. Het was dit keer erg interes sant. Ik heb een massaehgeleerd. Geweldig. Ik ben toch zo blij, Marjo- rie. Wat lees je daar?. geois collega's aannemen en voorgeven, dat ze van gedachten was veranderd en zich voortaan uitsluitend zou concentre ren op letterkunde muziek of iets derge lijks onschuldigs. Ze moest zich onnozel houden en in elk geval de schijn aanne men een zieltje zonder zorg te zijn. Het was mijnheer Jenkinson, die haar deze raad gaf, nadat hij eerst de leeslamp nog eens extra op haar gericht had. Had hij haar helder beschenen gezicht wat nauwkeuriger bestudeerd, dan zou hij ras begrepen hebben, dat zij zich onmogelijk onnozel kan voordoen en dat zorgeloos heid van nu af een onbekend begrip voor haar zou zijn! Deman met de baard kwam snel tussenbeide, Ja, zei hij, ze zou haar levenswijze natuurlijk enigszins moeten veranderen, maar ze kon het bes te zelf bepalen hoe. Aan partij leden van haar stand werd een grote mate van vrij heid gelaten. Hij twijfelde er niet aan dat zij goed werk zou leveren. Overigens deed zij vanavond beter regelrecht naar huis te gaan. Terwijl ze naar buiten stapte, de don kerte in, gaf hij haar een laatste, bemoe digende glimlach, waarna hij terugleerde in het kleine gezelschap, oprecht ingeno men met deze pas gepromoveerde begin neling. Die promotie, dat nieuwe vergezicht van werk ten behoeve van de partij, ver leende veerkracht aan Majorie Stevens' tred. terwijl zij de straat doorliep de hoek omsloeg en afdaalde In de donkere diep ten van de aarde onder Hampstead Hill O, een detective. Een erg goede. Op iedere bladzijde houdt je minstens drie maal je hart vast. En het brengt je aan het nadenken ook. Die bende, die ze op de hielen zitten, dat zijn werkelijk heel gewone mensen, net als jü en ik. Hoe ko men ze er toe? Waarom beginnen ze zo'n hoog spel? Ik bedoel in het werkelijk leven. Hoog spel? Waar heb je het over? Marjorieekeek glimlachend naar het aar dige gezichtje op het kussen. Nu, ik wil zeggen: waarom worden ze eigenlijk spion? Dat begrijp ik niet. Marjorle reageerde niet overvlug, maar daarom niet minder onverwacht Een ogen blik stond ze doodsti, een roerloze sil houet in de deuropening naar de zitka mer. Toen deed ze eensklaps twee grote passen naar voren en rukte het boek uit de handen van het meisje. Wat lees je daar in vredesnaam? Maar Marjorie! O, dat.. Sorry Marjorie, je bent toch niet ziek? Neen, alleen maar moe, geloof ik. De bijeenkomst heeft nogal veel van me gevergd O., eigenlijk begrijp ik het toch niet goed, zie je. Maar ik vind het echt verve lend voor je dat je zo moe bent. Je had veel verstandiger gedaan door mee naar de schouwburg te gaan. Je had me immers niet uitgenodigd? Maar ik heb me toch goed geamuseerd. Laten we er maar niet verder over pra ten. Welterusten, kind. Welterusten. I De deur ging dicht. Het boek werd weer ter hand genomen. Nog tien bladzij den leien, en de aanvoerder-spion werd door de gerechtigheid achterhaald. Twee vragen bleven onbeantwoord. Hoe kwa men doodgewone mensen er toe plotseling spion te worden? En waarom vraag nummer twee had Marjorie zo zonder ling gereageerd op^vraag nummer één? Het duurde niet ldng of het lampje bo ven het bed ging uit en het stuiversro mannetje werd vergeten. Een diepe, droomloze slaap benam de slaapster de ge legenheid dingen te horen die niet voor haar bestemd waren, bracht haar niet in de verleiding te luisteren, naar wat, achter een dunne muur, het oudere meisje mompelde: Neen, neel dat is het immers niet! Het zijn inlichtingen; in lichtingen waarop ze recht hebben. Iemand met een sterke ontwikkelde opmerkb gsgaveh ad de volgende mo yen wellicht het antwoord op de beide vragen gelezen op het bleke gelaat van Marjorie, terwijl ze aan de ontbijttafel zat, had het antwoord misschien afgeleid uit het beven van de hand, die de theepot opnam. De volle waarheid zou nog wel aan het licht komen, ook voor het jongere, onbezorgde meisje. Maar eerst móeten er nog véle maanden voorbijgaan en vele vreemde di gen gebeuren. Het liefst was ze teruggekeerd, stilletjes weer op haar plaats geglipt om het laat ste gedeelte van de lezing aan te horen en deel te nemen aan de debatten na af loop. Ze kreeg te horen, dat ze daarvan beter kon afzien. Ze zou wijs doen door zich in de eerstvolgende weken geleidelijk en onopvallend terug te trekken uit het gewone partijleven. Ze moest wel beden ken, dat ze in dienst stond van een kapi talistische regering en van nu af alle maatregelen moest nemen om ook maar de geringste argwaan onder haar colle ga's en superieuren te voorkomen. Men sen, die openbare bijeenkomsten bijwoon den, of zelfs maar lichtelijk als „rood" bekend stonden, waren aldus betrekkelijk waardeloos als het op werkelijk gewich tig werk aankwam. Ze moest van lieverle de de uiterlijke gewoonten van haar bour- ook bij: verstuikingen, verwon dingen, steenpuisten;, verkond- beid, winterhanden en winter voeten. (wordt vervolgd)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 11