Mgr. Alfrink dankte geestelijken religieuzen en gelovigen van het bisdom Groningen Laatste abonnementsconcert niet het beste Kapitaalsverhoging grote West- duitse banken CONTROLEUR Geheugen-hulp Deze 2 blaadjes zijn beide eyen belangrijk ENKELE CONSTRUCTEURS K.N.V.B. Afdeling Rotterdam Bij het Residentie-Orkest OISTRAKH SPEELDE MOZART In het Concertgebouw Malenkof vandaag bij Eden r KAMPIOENEN Avonturen van prof. Créghel .j „Elke scheiding doet ergens pijn" Wijziging liuisarbeids- en werktijdenbesluit voor fabrieken en kantoren Wet toezicht krediet- Treilervissers blijven staken wezen Toenemende zaken eisen meer eigen middelen MAANDAG 19 MAART 1956 NSC PAGINA 3 Lief gekregen In welverzorgde staat Dank Regering vraagt advies aan S. E. R. Geen ploegenarheid voor jeugdige iverkers E.V.C.-bestuur de zaal uit gezet EXAMENS DE EERSTE SCHIEDAMSE BEWAKINGS DIENST ll\ ROTTERDAM Met lekkere shag alléén rolt U nog geen lekkere sigaret. Daar is méér voor nodig: goed vloei! Vloei is even belangrijk als de shag zelf. Besteed die paar centen, die U voor Uw vloei betaalt, dan ook alléén aan kwaliteit. Besteed ze aan Mascotte I I Aan elk blaadje Mascotte is minstens zoveel zorg besteed als aan elk draadje van Uw shag. Weet dus wat U doet als U shag gaat halen: neem er Mascotte bij De N.V. WERF GUSTO v h Fa. A. F. SMULDERS Goederen gevraagd Handel en Bedrijf Reads 7 van da IQ-shaRcakan wilton alléén Mascotte ik mant ai I«te ha-hal1' Ns Ma Z.H. EXC. MGR. DR. b. J, ALFRINK, aartsbisschop van Ütrecht cn apostolisch administrator van Groningen, heeft zich gisteren met een herderlijk schrijven gewend tot de geestelijkheid en de gelovigen van het bisdom Groningen. Mgr. Alfrink sprak allereerst de over tuiging uit dat de benoeming van mgr P. A. Nierman tot de eerste bisschop van het nieuwe bisdom Groningen iedereen met grote vreugde heeft vervuld. ,,Uw nieuwe bisschop" aldus mgr., „is door zijn werkzaamheid in Groningen met de no den en behoeften van de katholieke ge meenschap van het noorden zeer goed be kend." ,,Gij zult hem gaarne behulpzaam zijn bij de opbouw van dit nieuwe bis dom. En gij zult hem de zware verant woordelijkheid die dit ambt hem op de schouders legt, tot een lichte last willen majcen door allen er naar t.e streven in eensgezindheid en christelijke saamho righeid hem te steunen bij zijn moeilijk werk." Mgr. Alfrink vroeg ook gebed voor mgr. Nierman. Tot aan zijn bisschopswijding zal daarom op alle zon- en feestdagen na alle H.H. Missen het volgende gebed wor den gebeden: „Heer, Herder en Bestuurder van alle gelovigen, zie genadig neer op uw dienaar Petrus die Gij tot herder van de kerk van Groningen hebt aan gesteld: wij bidden U, verleen hem dat hij door woord en voorbeeld tot heil moge strekken van zijn gelovigen, opdat hij samen met de hem toever trouwde kudde het eeuwige leven moge bereiken. (Door onze Heer Jesus Christus, uw Zoon, die met U leeft en heerst in de eeuwen der eeuwen, Amen"). „Hoe verheugend het ook is dat door de oprichting van het bisdom Groningen de drie noordelijke provincies van het aartsbisdom met de Noord-Oost-Polder een eigen kerkelijke zelfstandigheid ver werven, elke scheiding doet ergens pijn, aldus mgr. Alfrink. „Wij hadden dat deel van onze kudde lief gekregen. Wij houden van dat open en wijdse land van Friesland met zijn wa ter en zijn prachtige luchten met zijn stoere boerderijen en zijn vriendelijke dorpen. Wij houden van de nijvere stad van Groningen en van het vruchtbare land rondom en van de levendige nijver heid die er bloeit. Wij houdei. van de Drentse hei met zijn prachtige oude dop pen en van het nieuwe leven dat in de oude veengebieden bezig is zich te ont wikkelen tot een sterke katholieke ge meenschap. En wij houden van dat jonge land, de nieuwe polder, waar met jeug dige levenskracht en vaart gewerkt wordt aan de opbouw van nieuwe levensmoge lijkheden." „De aartsbisschop van Utrecht, van wie onze beide onmiddellijke voorgangers door hun afkomst zich zeer eng met het noorden verbonden voelden, hebben steeds met alle zorg getracht uw godsdienstige en maatschappelijke belangen naar best vermogen te behartigen. Alle nodige ker ken werden er op tijd gebouwd. Persoon lijk hebben wij in deze laatste jaren er drie mogen consacreren; een vierde werd gebenediceerd. Op het ogenblik zijn er zes nieuwe kerken in aanbouw. Waar het ook maar enigszins mogelijk is. bezit iede re parochie, hoe klein ze ook mag zijn, haar eigen katholieke school. De ver schillende vormen van het voortgezette onderwijs bezitten er eigen instituten of aan de oprichting er van wordt met alle ijver gewerkt. Katholieke ziekenhuizen liggen over het gehele gebied verspreid. Het sociaal-charitatieve werk, het katho lieke werk voor de volksgezondheid en zo vele andere kerkelijke of katholieke maatschappelijke arbeid zijn er naar om standigheden sterk ontwikkeld. Kloosters en zusterhuizen bezit het nieuwe bisdom niet minder dan andere streken van het vroegere aartsbisdom. „Het verheugt ons. aldus de aartsbis schop, het bisdom te kunnen overdragen in een welverzorgde staat. Door de sprei ding van een klein aantal gelovigen over een uitgebreid gebied zal het nieuwe bis dom geheel eigen moeilijkheden hebben te overwinnen. Maar het is van allerlei hulpmiddelen voorzien, die een zegen rijke toekomst doen verhopen." „De gods dienstzin die gij altijd aan de dag "hebt gelegd, het meeleven met de Kerk dat gij altijd hebt getoond, de trouw aan het ge loof, die U altijd heeft bezield, geven de beste hoop, dat gij onder de leiding van uw nieuwe bisschop eendrachtig zult sa menwerken aan de opbouw van de Kerk. Bij dit afscheid danken wij tenslotte alle priesters die zoveel jaren in het aartsbisdom hebben gewerkt. Vij zijn hun dankbaar voor de welwillendheid, de aanhankelijkheid en de trouw die zij ons altijd hebben betoond. Het is ons bekend hoe voor velen van hen de blijvende ge bondenheid aan het noorden een offer be tekent. Wij willen hen gaarne danken voor de voorbeeldige priesterlijke geest, waarin zij dit offer hebben aanvaard. Wij zijn er van overtuigd, dat zij zich met volle be reidwilligheid rondom hun nieuwe bis schop scharen. „Alle religieuzen priesters, broeders of zusters danken wij oprecht voor hun apostolische arbeid ten dienste van het aartsbisdom. Het nieuwe bisdom Gronin gen zal aan hun arbeid zeer grote be hoefte hebben." „Even zo danken Wij van ganser harte alle gelovigen voor hun trouw en volgzaamheid. Uw godsdienst zin is ons bekend. Het bisdom Groningen telt naar verhouding weinig mensen die hun godsdienstplichten erwaarlozen. Wilt er voor zorgen dat gij uw trouw aan het geloof en uw liefde voor de Kerk als uw kostbaarste pand bewaart, ook al zou dat offers van U vragen. Duizenden oren waren gespitst om de Russische violist David Oistrach thans Mozart's Vioolconcert in A te horen ver tolken, en zó groot was de toeloop, dat het met honderden luisteraars bevolkte podium de indruk wekte dat hier een uit voering van orkest met koor zou moeten plaats vinden. Na Beethoven's Egmont-Ouverture als waardige introductie geschiedde het dan dat Oistrakh het podium betrad met de zelfde eenvoud en ongekunsteldheid die ook een vorige maal zijn optreden bege leidde. Inderdaad heeft deze artiest geen enkele kunstgreep, conventioneel gebaar of gelegenheidsmimiek van node om zich ten volle als herscheppend kunstenaar te doen gelden. Oistrakh. zo hebben wij beter dan de vorige week in Prokofieff's bloedarm Vioolconcert kunnen constateren, geeft zich onomwonden zoals hij zich presen teert: een even eerlijk muzikant als mens die hartstochtelijk zijn vak moet liefheb ben om niet in de sleur van een routine techniek gelijk zoveel virtuozen ten onder te gaan die hun spelen tot een louter vak matige aangelegenheid degraderen. Het is overigens geen sinecure om een Vioolconcert van Mozart tot klinken te brengen; vooreerst wegens het bijna on grijpbaar mysterie van eenvoud en raffi nement dat achter Mozart's muziek ver scholen ligt, en vervolgens wegens de al gemene bekendheid. Velen waren dan ook gespannen om deze Rus te horen in de Rococo-verfijning van de Salzburgse meester. Maar deze span ning was reeds in de eerste maten ge broken. Men wist onmiddellijk in welke even subtiele als viriele geest Oistrakh zich Mozart heeft eigen gemaakt. De klank zijner Stradivarius zong bij de minste aanraking en men viel van de ene verbazing in de andere in het verder ver loop. Men kan niet zeggen wat hier het meest frappeerde: de kristalklare zuiver heid of de vederlichte sfeer; de exactheid of de doorleefde voordracht. Deze kristal len fonkelingen benaderen van zeer nabij de sfeer van dit Concerto dat kennelijk nog onder invloed der Franse meesters van die tijd geschreven is (met uitzonde ring van de Hongaarse inslag in de Fi nale). Zij spruiten voort uit de zeer man nelijke visie van Oistrakh op Mozart's muziek, mannelijk in de zin van een grote klankadel. exactheid, concentratie en verheven, a-sentimentele lyriek. Dit vioolspel is een natuurgeluid dat om geen enkele verklaring vraagt; het is iets wezenlijks, en men voelt het natrillen in zijn binnenste als een regenererende kracht. M. M. De staatssecretaris van Sociale Zaken heeft aan de Sociaal-Economische Raad een drietal ontwerp-besluiten ter advise ring voorgelegd in het Huisarbeidsbesluit van 1936. het Werktijdenbesluit voor kan toren 1937 en het Werktijdenbesluit voor fah-i'ekeri .of werkplaatsen. Met de wijziging van het Huisarbeids besluit wordt o.a. beoogd huisarbeiders, die aardewerk en biscuit vervaardigen en afwerken, tegen de voor hun gezondheid radoiige vpvnlgen van deze werkzaam heden (stoflongzjekte) te beschermen. Voorts worden voorzieningen voorgesteld ten behoeve van personen, die zich in huisarbeid bezighouden met de verpak king van ontplofbare stoffen of met de bewerking en verpakking van bepaalde geneesmiddelen en middelen ter bestrij ding van ongedierte of plantenziekten. De wijziging van het Werktijdenbesluit voor kantoren, waardoor tevens een wij ziging van de arbeidswet 1919 noodzake lijk wordt, heeft betrekking op de werktij den in kantoren van ondernemingen, wel ke de zeevaart uitoefenen Rf daarmee sa menhangen (rederijen. stuwadoors, car gadoors, expediteurs, vemen) alsmede van enkele exportbedrijven (zeevis, groen ten, fruit en aardappelen). De strekking van het ontwerp tot wij ziging van het werktijdenbesluit voor fa brieken of werkplaatsen is in hoofdzaak de werktijden van jeugdige arbeiders te begrenzen tussen 7 en 18 uur. waardoor de mogelijkheid om deze arbeiders in ploegen te doen werken vervalt, terwijl daarnaast in de daarvoor in aanmerking komende gevallen het geven van verlof aan jeugdigen, die op zaterdagmiddagen arbeid verrichten, op een andere middag of op de maandagmorgen verplicht wordt gesteld. De raad heeft deze adviesaanvragen in handen gesteld van zijn sociale commis sie. die bij eenstemmigheid gemachtigd is namens hem rechtstreeks aan de staats secretaris advies uit te brengen. Tegen veler verwachting in, heeft een vergadering van stakende treilcrvissers zaterdagavond te IJmuiden gehouden waarop stakers uit de kustplaatsen, voor zover zij op de sleepnetvloot waren, aan wezig waren besloten de nu ruim twee maanden durende staking voort te zetten. Deze vergadering begon uitermate ru moerig, doordat het stakingscomité rpet instemming van de aanwezigen besloot het E.V.C.-bestuur en de verslaggever van het dagblad ,,De Waarheid" uit de zaal te zetten. Men grondde dit besluit, zo werd gezegd, op een recent communique van communistische zijde, dat behelsde, dat de staking reeds zou zijn gewonnen, zodat verder staken nutteloos werd ge acht. De vergaderende treilervissers hebben voorts een resolutie aangenomen, waaruit blijkt, dat <#e situatie niet zo zeer Is ver anderd. dat er een einde aan de actie zou kunnen komen. Volgens deze resolutie die met zitten en opstaan werd aangeno men, is er van de kant van de werkge vers de IJmuidense reders dus geen duidelijkere toelichting gekomen op hun verklaring van 10 maart, waarin zij mee- deelden niet stringent vast te willen hou den aan het afschaffen van de vaste ga ges Dit is nl. het wrijfpunt in deze lang durige actie. Als gevolg van het uitblij ven ener duidelijker toelichting blijven de stakers vasthouden aan hun directe reac tie op het redersstandpunt, die doorsta ken inhield. Nadat er een grote meerderheid voor de resolutie was gevonden, hebben di verse sprekers uit het varend personeel, nogmaals de wil tot doorstaken onder streept. Het laatste abonnementsconcert van het 'oncertgebouworkest te Amsterdam, zon dagmiddag, was zeker niet hef beste. Het programma was heterogeen samengesteld. Bfiiings met een nieuwe ..Ouverture" stond tussen Caplet's „De Miroir de Jé- sus" en ..Ibèria" van Debussy. Chronolo gisch noch stylistisch zat er lijn in deze opvolging. „Le Miroir de Jesus" geconcipieerd voor sopraan-solo vrouwenkoor, strijkorkest en harp is in de zuiver orkestrale gedeelten enigszins monotoon. Melodievorm is niet de sterkste zijde va>n Caplet- Hij illustreert de celeste_ poëzie van Henri Ghéon deels op primitieve, d'/els op moderne manier. Uit alles blijkt 'dat Debussy zijn grote voorbeeld was. De mezzo-sopraan Irma Kolassi benaderde in de vele solistische episodes de geest van de „geheimen van de Rozenkrans" met raffinement, ziels adel en glanzende stemmiddelen. Vocaal is het idioom van Caplet visionnair en my stiek Het vrouwenkoor van het Collegium Musieum Amsteldamense ('dir. Toon Vran- ken) produceerde een zeer sonore en soe pele koorklank, die in hoge mate sfeervol ROTTERDAM. Semi-arts: H, Meijer. Schie dam. Arts: J. Oostlander. Schiedam; H. Rein- hold. Heemstede; J. Sandkuyl, Den Haag; C. v. Woerden, Akkrum; A. Brumsen, Delft; P. v. d. Linde, Berkel (Z.H.); J. Eykman, Rot terdam; A. v. Wijngaarden, Dordrecht; J. Bak. ker, Gouda; G. Bakker. Leidsendam, en W. Smit Rotterdam. ROTTERDAM. Doet. econ. wet.: H. Korpo raal, Den Haag; J. Vegt Delft, en C. Korsten, Rotterdam. Vandaag zou de Britse premier, sir An thony Eden, Malenkof, die als leider van een groep Russische ingenieurs een be zoek aan Groot-Brittannië brengt, ont vangen op zijn officiële residentie no 10 Downing Street. Malenkof die tot dat ogenblik zijn reis door Groot-Brittannië had afgelegd met een brede glimlach op z"ijn gezicht keek minder vrolijk toen op de muur van de elektrische centrale met letters van der tig centimeter „Weg met Kroesjtsjef" bleek te staan geschreven. was. Het strijkorkest en de harp gaven onder de innig bewogen leiding van Eduard van Beinum veel relief aan het geheel. Daarna ging in eerste uitvoering de ..Ouverture" van Henk Badlngs. gecom poneerd in 1954. i-n opdracht van het Min'- sterie van O K- en W Wij hadden van deze zeer vruchtbare en uitermate knappe toondichter een werk met meer inhoud en karakter verwacht. Wij kregen sterk de indruk met handig routine-werk gecon fronteerd te worden. Het is geen repre sentatief opus van Badings geworden. Met Iberia Images" voor orkest van Claude Debussy ontstond onmiddellijk een oittig en onbezorgd musiceren vol kleur en rit me. De genialiteit van Debussy kondigt zich aan in de ongevenaarde fantasie, orgina- liteit en fantastische orkestratie. „Par les rues et par les chemins" nu reeds een halve eeuw geleden gecomponeerd klink of het gisteren ontstond. „Les parfums de Ia nuit' met rijn exquise charme en „Le matin d'un jour de fête", fris en vrolijk met zijn uitgelaten guitaar-effecten trans poneerde ons in een sprookjeswereld van dansritmen en het rijkste coloriet. Het werd zials Debussy schreef: „rêver mag- nifiquement". Het Concertgebouworkest onder Eduard van Beinum gaf in Iberia geen topprestatie. O- v. H- Blijkens het voorlopige verslag van de commissie van rapporteurs uit de Twee de Kamer over het wetsontwerp tot ge wijzigde vaststelling van de Wet Toezicht Kredietwezen bleek men zich met de voorgestelde wijzigingen algemeen te kun nen verenigen, Vele leden vroegen zich echter at of men zich wel moet beperken tot het overleg tussen de centrale bank en de kredietinstellingen en of niet op de een of andere wijze het bedrijfsleven daar bij betrokken moet worden. Dat de Postcheque- en Girodienst wel ke naar de mening van verschillende an dere leden als een geldscheppende in stelling moet worden aangemerkt bulten het bereik van de wet is geplaatst en dus ook buiten de regelingen, die op grond van overleg door de Bank worden getrof fen. hesehouwden deze l»8pn als een e»n- stige lacune in de wet. Zij drongen er dan joen. waarvan bij de RheinischWestfa ook op aan, dat de wet ook op deze dienst Iische 60 miljoen, bij de Süddeutsche van toepassing zal zijn, voor zover het eveneens 60 miljoen en bij de Norddeut- het sociaal-economisch toezicht betreft.) sche 30 miljoen. Na verhoging in de ver- Op het ogenblik worden door de drie grote bankconcerns in West-Duitsland plannen voorbereid tot verhoging van het kapitaal, aangezien de toenerr'ng van za ken ecu versterking van de eigen midde len nodig maakt. De verhogingen zullen nog dit jaar worden doorgevoerd. Jijdens de bijeenkomst van de raden van bestuur van de opvolgingsmaatschap pijen van de Deutsche Bank op 17 maart a.s. zal de kwestie van de kapitaalsverho ging behandeld worden en op de komen de algemene aandeelhoudersvergaderin gen zal een voorstel worden gedaan tot verhoging van de kapitalen in de verhou ding drie tegen een. Het geplaatste kapitaal van de Deutsche Bank groep bedraagt thans DM 150 mil kan in ziin wijkdienst plaatsen een Loon 62.35. vrij uniform, rij wiel vergoeding. Na 5 nachtdiensten een vrije nacht. Vereist wordt een valide en betrouwbaar persoon. Leeftijd 3355 jaar. Persoonlijk aanmelden: Korte Singelstr. 16, Schiedam. Ook 's avonds tussen 1921 uur. houding drie tegen één worden de ge plaatste kapitalen resp. DM 80, 80 en 40 miljoen, of een gezamenlijk kapitaal van DM 200 miljoen. Wat de Dresdner Bankgroep betreft, ook hier zal een kapitaalverhoging in de verhouding drie tegen één worden doorge voerd, Het geplaatste kapitaal van DM 93 miljoen stijgt dan met DM 31 miljoen. Dat van de RheinRuhr Bank zal der halve worden verhoogd met DM 12 mil joen tot DM 48 miljoen. Hetzelfde geldt voor de RheinMain Bank, terwijl het kapitaal van de Hamburger Kreditbank met DM 7 miljoen tot DM 28 miljoen zal stijgen. Ook in de groep van de Commerzbank wordt een verdere kapitaalverhoging voorbereid. Na de verhogingen bij de Com- merz- und Credit-Bank en bij de Bank- verein Westdeutschland zal ook het ge plaatste kapitaal van de Commerz- und Disconto-Bank. dat DM 20 miljoen be draagt, verhoogd worden. De mate van HEDEN: Arcade: St.-Josephschool ouderavond Spr. pater Dirkse over: Jeugd en film, 20 uur. Passage Theater: Doctor at sea (ai.)' Monopole Theater: Het laatste schot. (14 jaar) Stedelijk Museum: dagelijks van 2 tot 5 uur Tent kunstnijverheid uit eigen bezit. Sted. Museum: aula concert Vrienden museum 20 uur. R-K. OPENBARE LEESZAAL Openingsuren Hoofdgebouw Dam 8: Volwasse nen: maandag: 7—8 30, dinsdag: 10—12. 25 en 7—8.30. woensdag: 25 en 7—830 donderdag: 10—12 en 2—S. vrijdag: 25 en 7—8.30, zaterdag: 10—12 eo 25. Jeugd: woensdag: 24, donderdag: 45. zaterdag: 1—3. Boven 14 laar: woensdag van 6—7.30. Filiaal Rijnstraat 1: dinsdag: 6.30—8. vrijdag: 7—8. Filiaal Emmastraat 3: donderdag: 78.30 zaterdag: 3.30—5. zondag: 11—12.30. Filiaal Kerkweg 46, Kethel: zondag: 11.30-12 30. NACHTDIENST APOTHEKEN De nachtdienst voor de apotheken wordt deze week waargenomen door Aphoth. Jansen, Swammerdamsingel 41 en Dr. Wibautplein 17. TONEEL EN MUZIEK Dinsdag: 30 maart Schouwburg 8 uur, ,,Hör mein Lied, Violetta' 'Hoofdstadoperette)Luxor 8 uur, Snip en Snap revue, Koniniginnekerk 8 uur, Mat- thaeus Passie Toonkunst, Aula Boymams, 8 uur, Quartetto Italiano. BIOSCOPEN Programma's van 16 t/m 23 maart Arena: De privé-oorlog van majoor Bensofl (a. 1.); Capitol: Mam with the gun <14 jaar»; Centraal: Le defroqué (18 j); Cineac: £tarm in de Pacific (14 jaar): Colosseum: Het recht om geboren te worden (18 j Harmonie: De man zonder noodlot (ontoelaatbaar); Lumiêre: Het verloren continent (al); Lutusca: Mam 'selle Nitouche (18 j Metro: Het meisje van de rivier (strikt volw.); Passage (Schiedam': Doctor a<t sea (a.L): Prinses: Meisje tn slecht verhoging is nog niet vastgesteld. De nmvan? van zaken van de laatste i Sozelschap (18 j Rex: Hoog in het zadel '14 jje omvang van zaKen van ae laatste j1 Tha,lia; Paris canaille (volw); 't Venster: groep is in hot afgelopen .laar het sterkst Doctor in the house (14 j); Victoria: De on- van alle grote banken gestegen. sterfelijke wals (14 j.) te SCHIEDAM vraagt voor haar Tekenkamer Machinebouw met ervaring op het gebied van pijpleidingen aan boord van schepen. Voor goede krachten kan zo nodig binnen kort een woning beschikbaar worden gesteld. Sollicitaties met vermelding van leeftijd, opleiding en praktijkervaring worden gaarne ingewacht bij de afd. Personeelszaken, Maasdijk 5 te Schiedam. Hoge prijzen voor couranten, tijdschriften, metalen, ijzer en zolderopruimingen. Lompen 30 et. per kg. Adres: W. Net ten, Kamperfoelielaan 10, Ke thel of aan het pakhuis Grof- baan 36, Schiedam. Geopend dagelijks van 1-5 uur en des zaterdags. Gelakte beuken kleerhangers met dwarslat alleen deze week 5 stuks voor een gulden. Bok horst, Groenelaan 36, Hoog straat 34. Gorzenbewoners. Breng voor le klas chemisch reinigen en voor verven uw goederen naar Verspeek, Hoofdstraat 143. Be gin van de week gebracht, vrijdag klaar. Pick-ups en platenwisselaars vanaf f 68.50. Reeds voor f 1.- per week zonder vooruitbeta ling. Desgewenst met 10-30 platen naar keuze, ruime sor tering van merken als: Phi lips, Telefunken. Callaro. Dual Garrard, Joboton, Thorens, enz. Uitgebreide collectie van de nieuwste modeleen salon- kasten voor wisselaars. Kroon Radio, Schiedamseweg 117, Rotterdam, telef. 55669-32717. Bij tramhalte. le klas A: Oud BeyerlandNoorderkwartier 4-0, DOKUrusu 2-1, HurricanesMartinit 1-0. TediroSportvogels 3-0, BloemhofAVO/ZVC 1-1. B. AVSWF 3-2, CrooswijkHellevoetsluis 0-3, NestoroGLZ 1-0. Progress—RCR/DKS 1-1, SatumusRVVB 6-1. C: RogaTOGB 0-1, Ger minalDemos 4-3, HekelingenSFC 1-1, Eure kaDJS 5-3, LMONoorden 4-3. 2e klas A: LunoVoorwaarts 4-3, Sin'gelkwar- tierOns Huis 6-4, DOZPantserboys 4-2. Ac- tivitasVierpolders 3-0. DPBSSAVR 5-4. B: St Lode wijkZwart Wit 3-0, BlijdorpRadio 4-0, SoagRET 3-1. WCRGroen Witten 3-4, Spor- tiefia—VND 0-3 C: ASBKortenaer 3-0, NRC— Onit 2-1, SVDP—Pechvogels 5-2, Puttershoek Wico 3-0. 3e klas A: Boulevard Boys—SVO 2-5. USC— Oldi 5-0, VOB—Varkenoord 3-3. B: OML-HWS 5-0, Fios—GEM 4-0, DESV—NHS 7-3. C: Smeets- landHBB 7-3, PostefRJB 0-2, West End- Steeds Hooger 8-0 Res. le kl. A: Spart. 20/3—RFC 5 3-3, CW 5— Exc. R 5 4-3, Mussen 3Sparta 5 3-4, Feijen. 5 VFC 3 2-3. B: Coal 4—Feijen. 6 3-6, Exc. R 6 Snarta 6 6-1. Leon 2R Hope 2 1-2, Nept. 5 HOV 4 2-1. C: Exc R 7—VOC 3* 3-0, Feijen. 7 Nado V 2 4-0, ODI 2—Dindua 2 3-3, Sparta 7 —RDM 3 3-2. C: DCL 3—Mussen 4 2-1, DHZ 4 —Exc. 20/4 3-0. Dindua 3—CKC 3 6-4, VOC 4 OVV 2 2-7, Exc. R 8Overm. 4 2-1. E: Belv. 2--St. Volh. 2 0-3. Schiedam 2Zuiderster 2 1-2, SMV 2DC 2 1-0. F: Hermand 2Overm. 5 1-0. DRL 2—DHS 4 7-3, RKWIK 2—St. Volh. 3 8-2 G: TOGB 2—Bloemhof 2 7-1, Tediro 2—DOK 2 1-2, Noorden 2Roga 2 3-2. H: Ursus 2 WF 2 2-7, Hurric. 2—DJS 3 4-0, Sportv. 2 DJS 3 4-0, Sportv. 2—Noorden 3 5-3. I: TOGB voor het einde bracht Van der Aa da eindstand op 40. 3-Futtersh. 2 0-4, VND 2—RET 2 1-4 LMO 3 —SVDP 2 4-3. Res. 2e kl. A: Feijen 8—SW 6 0-1, Fort. 4— CVV 6 4-1, HDVS 6—RFC 6 4-3, Sparta 8—VFC 4 14-1. B: DCV 4—Sparta 9 6-2, HOV 5—Spart. 20/4 5-0. Xerxes 6—SVV 7 10-3, Nept. 6—Feijen. 9 2-2. C: Leon. 3—SVV 8 3-0, FSV Pret. 3— Slikkerv. 3 1-2, R. Hope 3—Feijen. 10 1-5, Tranv. 3—Sparta 10 2-7 D: De Holl 4Siod 2 7-4, Nado V. 3—Leon. 4 9-3, Sparta 11—Nieu- wenh. 2 5-3. E: FSV Pret. 4—Dilettant 2 2-3. Dindua 4—Mussen 5 2-4. F: Aeolus 3—DEH 3 6-2. G; Progress 2—SVDPW 3 4-0. Germ. 2—Zui derster 3 0-2. H: Eureka 2—Tediro 3 5-1. J: Peohv. 2Smeetsland 2 2-2, WCR 2—Gr Wit ten 2 1-5. NRC 2—DOZ 2 3-0: K: Act 2—Noor den 4 3-4, Florr/OBR 2—SFC 4 12-3, Wico 2— Tediro 4 1-2. USC 2—Varken. 2 1-6. Res. 3e kl. A: SW 9—Sparta 12 5-0, Coal 5 —Feijen. 12 1-6, B: Spart 20/6—VDL 3 3-5. Spar ta 13—ODI 3 0-6. SVV 10—Bolnes 3 6-0. C: RFC 9-DCL 4 8-2. HOV 6—Dirksl. 2 1-2, Feijen. 14— Snart. 20/7 0-2. D: Spart 20/8—Hillesl. 5 9-1. Mussen 6—OVV 3 5-3, DHZ 7—Overm. 7 4-0. E: Exc. 20/5—Poortug. 3 1-3, Hillesl. 6—DHZ 8 2-3, VOC 5—DCL 3 4-8. WRW 3—DRL 3 1-3. F: Flak- kee 4Hion 3 2-1. G: Schied. 4—Aeolus 4 3-1, GLZ 2—DHS 5 0-12, St. Volh. 4—SMV 5 7-0. H: ASB 2—Roga 3 sch. n.o., AVS 3—Nestoro 3 3-5. I: DJS 4— TOGB 4 2-14, Soag 2—LMO 4 1-3, Zw. Wit 2 Voorw. 2 2-1, Ons Huis 2—Blijdorp 2 4-1. J: Gr. Witten 3—DOK 3 2-4, St. Hooger 2—NRC 3 9-0. K. SVO 2OM!L 2 8-1, Boulevard Boys 2— RJB 2 5-2. L: DJS 5—Noorden 5 9-5. Res. 4e kl. A: RFC 10—Nept 8 3-4. Exc. R 10 —VDL 4 2-0 B: Exc. 20/6—Nept. 9 6-1, Leon. 5 —VDL 5 13-0. CVV 9—Slikkerv 4 0-5. C: PFC 3—DCV 6 2-2, ODI 4—FSV Pret 5 8-0, Xerxes 10 —Leon. 6 1-1, VOC 6—Exc. 20/7 5-2. De Holl. 5 Dindua 6 13-2. D: H'berg 4Overm 8 2-4. Leon. 7Dilettant 3 3-2, Spart. 20/9Bolnes 4 6-4. E: Exc. 20/—DHS 7 1-1, SVDPW 4—Feiien. 16 2-4, RKWIK 4—Siod 4 1-3 F: Aeolus 5—EDS 5 8-3, SMV 6—H'berg 5 13-1 G: Schied, 5—Eureka 4 0-3, GLZ 3—Bloemh. 3 0-3, Roga 4—Germ. 5 1-4, ODI 5—Hurric, 4 5-3. H: Noorderkwartier 4—TOGB 5 4-3, Zw. Wit 3—Pechv. 3 7-0. Sportv. 4—AVS 4 2-11. Zui derster 3—Act. 3 3-3. I: DOZ 3—WCR 3 1-1. Gr. Witten 4Smeetsl. 3 5-1, Noorden 6 -Voorw* 3 1-3. Wico 4—Mart. 5 2-4, DESV 4—Nestoro S 4-4 J: DPB 2—Flor./OBR 3 5-3, Gr. Witten 5 Abbenbr. 2 5-1. Oldi 2—NRC 4 1-5 K: Flor/OBR 4—OML 3 6-1, DPB 3—SVO 3 2-1, TOGZ 3—Afr. Boys 4-0. L: VND 4—VFC 5 Martini-t Hurricanes Tediro O. Beijerland Ursus Saturnus Hellevoetsluis Progress W.F. AVS LMO TOGB Hekelingen Noorden SFC DOZ SSAVR Voorwaarts Luno Singelkw. Vierpolders VND St Lodewijk Soag Zw. Wit Radio Puttershoek ASB NRC Pechvogels Florissant le KLAS A 11 20 DOK 10 10 11 17 Sportvogels 11 9 10 13 Noorderkwart. 11 8 11 13 AVO/ZVC 11 3 10 11 Bloemhof 10 2 le KLAS B 10 11 17 Nestoro 10 11 14 RCR/DKS 11 9 11 13 RWB 12 8 8 12 13 Crooswijk 11 n 11 GLZ 10 6 le KLAS C 10 11 20 Germinal 11 10 16 Eureka 12 10 11 16 Roga 11 7 12 13 Demos 11 6 10 10 DJS 11 2 2e KLAS A 11 17 P.Boy* 12 9 10 14 Ons Huls 10 7* 10 13 DPB 10 7* 11 13 Activita» 11 4 11 10 Ons Huis 2 verL p. 12 10 DPB 2 verl. p. 2e KLAS B F. 10 17 Gr. Witten U 9 15 RET 8 10 11 WCR 10 10 10 Blijdorp 11 10 9 Sportiefia 9 2e KLAS C 10 18 Wico 11 11 17 GVMD 9 11 14 SVDP 11 11 10 Kortenaer 10 9 9 Onit U 33. Misschien, dat het dier het verzoek van Kitsch verkeerd begreep, maar met een vriendelijke grijns op het gelaat, gaf het Kitsch zo'n harde trap, dat deze met een vaart terugvloog in de richting vanwaar hij net gekomen was. Deze keer niet door het water, maar door de lucht. Juist op het ogenblik echter, dat hij weer met het wateroppervlak in aanraking zou kooien, en. zün ogen ai dicht deed, koorde hij een stem: „Hela - pfff, Iet op waar je - pff - valt...!'' Op dat ogenblik voelde Kitsch een schok en toen hij zijn ogen opende, zat hij tot zijn grote verbazing in de schuit van de oude visser, dip aan de oever van het meer woon de. „Hm - pff - voortaan meteen aan de wal instappen - pff", zei de visser, aan zijn pijp lurkend. „Ik moet van dat gegooi en gessjpt niets hebben - je mast Is overboord voor if het weet - pff - en wie geef je een nieuwe... Kitsch moest echter eerst wat op adem komen en schonk weinig aandacht aan de verhalen van de visser. „Sjonge" dacht hij. „ik moet hier var die schuit af zien te komen - ik moet naai Créghel om hem alles betaald te zetten en om de botten weer in mijn bezit te k rij gen- Ma ar hoe speel ik dat klaar?.™,. Wacht» te i Mn Uit het Se], Di sioe, het He de

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 8