RADIO PROGRAMMA verstopping DE VIJFDE COLONNE PATER H. A. STERNEBERG SJ OVERLEDEN PUZZEL 'moon up zoek naar net lijk van Mussolini Onze dagelijkse Wereldrecord 1500 m. vrije slag gebroken Drie gewonden bij brand in woonwagen PAGINA 9 DINSDAG 3 APRIL 1956 Kwajongensstreek BORNÊ HAD DIT JAAR GEEN PAASVUUR COPPI HEEFT WEER KOORTS SMIT NAAR ALKMAAR Petroleum in plaats van water... Kitidje gered DA'S TE VER OP DE FIETS sen LIJK VAN VERMIST BROERTJE GEVONDEN MET SPORTWAGEN TEGEN LICHTMAST GEVLOGEN Amerikaanse sergeant zwaar gewond Inbraak in het Monte Paolo-klooster SECUNDAIRE ARBEIDSVOOR WAARDEN BIJ K.L.M. DUITSE PADVINDER UIT BOOM GEVALLEN L -zege Geef de strijd niet op tegen Oplossing van zaterdag FRITZ LEHMANN t Oorspr. titel The I\etivork. Vertaling Hde Graaf f (Van onze correspondent) Elk jaar loopt op de avond van de Eerste Paasdag vrijwel heel Borne uit om getuige te zijn van een oud folkloris tisch festijn: het hoog oplaaiende Paas vuur. Dit jaar hebben de Borners dit tra ditionele gebeuren moeten missen. Zon dagmorgen kwam men nl. tot de zeer te leurstellende ontdekking, dat kwaadwilli gen die nacht de veertien meter hoge brandstapel aan de Weerseloseweg in brand hadden gestoken. De daders van deze laffe en unfaire kwajongensstreek heeft men nog niet kunnen vinden. De Italiaanse wielrenner FaustO Coppi, die onlangs geruime tijd ziek is geweest (hij leed aan tyfeuze koortsen), heeft wederom een koortsaanval gehad. Hij is daarom niet gestart voor de Ronde van Campanie, waarvoor tachtig renners don derdag het vertreksein hebben gekregen en die door de Italiaan Conterno in de eindsprint werd gewonnen. Voor de 246,7 km had Conterno 7 uur 14 min. 53 sec. nodig. Zijn landgenoten Astrua, Nencini, Bartalozzi en Coletto volgden hem onmiddellijk. Zesde werd Filippi (It.) op 3 min. 20 sec. In de achterhoede Clerici, Magni (It.), Louison Bo'bet 20e z.t., Andre Rosseel, De Bruyne. Kübler, Gaul. Van de 88 renners die gestart wa ren, hebben er 39 de strijd gestaakt, bij wie de Belg Stan Oockers. Het bestuur van de beroepsvoetbal club ..Alkmaar" heeft de oud-internatio nal Kick Smit uit Haarlem aangesteld als trainer van haar Vereniging. Zodra de toestemming van de K.N.V.B., welke op korte termijn kan worden tegemoet gezien, binnen is, zal het contract wor den getekend. Smit, oud-speler van Haar lem, heeft deze club z'es jaar getraind: op eigen verzoek gaat hij bij de Rood- broeken weg. Tijdens nationale indoor universitaire zwemkampioenschappen in het 50 meter bad van New Haven heeft de 20-jarige Amerikaan George Breen van de univer siteit van Cortland het Wereldrecord op de 1500 meter vrije slag verbeterd en gebracht op 18 min 5.9 sec. Het officiële record staat sedert 16 augustus 1949 op naam van de Japanner Horisnishin Furuhasi, die in Los Angeles een tijd van 18 min. 19 sec. liet afdrukken. In een woonwagen van het woonwagen kamp te Pernis brak op tweede Paasdaag omstreeks 12 uur brand uit, toen de 60- jarige bewoonster, die voor het gezin eie ren wilde koken, een pannetje petroleum inplaats van water opzette. De petroleum vatte vlam en in een oogwenk had het vuur zich medegedeeld aan het houtwerk van de wagen en aan een gedeelte van de inboedel. In de wagen sliep een kindje van nog geen jaar in een ledikantje, dat reeds in brand stond toen de vader, de 24-jarige W. Gielen. een schoonzoon van de bewoon ster, er op het laatste ogenblik nog in slaagde het kind te redden. Hij, zowel als de kleine en diens grootmoeder, die het vuur poogde te doven, liepen brandwon den op. Per auto van de G.G.D.. van Rotterdam werden ze alle drie naar het Zuiderzie kenhuis overgebracht, waar de vrouw en haar kleinkind ter behandeling werden opgenomen. De brand kon door de omwonenden worden geblust;, de wagen was zwaar, be schadigd. De afdeling Scheepvaart van het arbeidsbureau te Groningen is elke dag een brandpunt van bemidde lingsactiviteit. Door ratelende, tele foons stromen voortdurend nieuwe verzoeken binnen van kapiteins en reders, die een matroos, een kok, een machinist enz. nodig hebben. Aan de andere kant is er een ge regelde aanloop van allerhande zeelui, die zich komen melden voor een betrekking, Vaak zijn het zee lui, die al vele zeeën hebben be varen en vele landen bezocht. Maar er melden zich ook wel eens min der bereisde lieden Zo was er on langs een aspirant-zeeman uit Uit huizen, die wilde gaan varen. De scheepvaartbemiddelaar bood hem een plaats aan op een kustvaar der, die weldra uit Maassluis naar Engeland zou vertrekken, „Maas sluis?" zo antwoordde de „Uit- huizenaar", „da's te ver op de fiets!" ïderlands leid van te Bloe- tie speel- volgende nd tegen p 8 april De andere gasten nemen geen notitie van de nieuw aangekomenen. Ze zitten immers in hetzelfde bootje en 't was het zelfde motief, waarom ze naar het Ho neymoon Hotel togen: geen geginnegap, geen gegluur, geen gewild geestige op merkingen net doen alsof het heel gewoon is, je niet verlegen behoeven te voelen, niet doen. alsof je., niet pas getrouwd bent. Het enige, wat aan de trouwplechtigheid herinnert, is in de kamer op een een fles champagne en twee glazen. Bruid en bruidegom kunnen elkaar ongezien toedrinken. Ze behoeven niet meer met anderen aan te stoten en niet. geestig en ad rem te zijn. In het Honeymoon Hotel zijn ze gewoon een pas getrouwd paartje, dat zich in niets van andere onderscheidt. Ze kunnen rustig alleen blijven in hun kamer, of langs het strand gaan wande len. Doch ze kunnen ook ongedwongen kennis maken niet gasten, die hun sym pathiek lijken. De hoteldirectie zorgt ver der voor de nodige afwisseling: dansen, films, spelletjes etc. etc. Het is beslist niet goedkoop het Honey moon Hotel van Brighton. Velen, die het als het begin en het einde van hun huwe lijksreis, beschouwen, zouden gerust naar Parijs of Nice kunnen gaan of naar Lon den of een ander grote stad. in Engeland. Ze zjjn niet allemaal zo als het paartje dat per se niet naar Frankrijk wilde om dat de jongeman daar door zün firma voor een jaar gestationeerd was. Maar voor de meesten is het toch het voornaam ste, dat ze een pas getrouwd paartje, zon der meer kunnen zijn. wat na al de soesa aan huwelijksvoorbereidingen verbonden, niet eens zo gek is. Er zullen vooral bruidjes zijn, die niets voor het Honeymoon Hotel voelen. Ten slotte, trouwen is toch ook wel heel be langrijk en in het centrum van belang stelling te staan, kan heus leuk zijn.. HET STAAT IN BRIGHTON, de be kende Engelse badplaats, het Ho neymoon Hotel. Vierhonderd pas getrouwde paartjes kunnen er een comfortabel onderdak vin den. Niet elke dag is het Honeymoon Ho tel volledig bezet, maar er zijn dagen, dat er geen paartje meer bij kan Ze komen uit alle delen van Engeland, de jonge paartjes. Indien het hotel zo bekend was als de befaamde smidse van Gretna Green in schotland, waar de be ruchte snelhuwelijken worden geslo ten dan zou het velen moeten afwijzen. Tussen twee haakjes dat. Gretna Green gaat vermoedelijk verdwijnen. Men begint er in het dorp zelf genoeg van te krijgen. De mensen vinden, dat het ten slotte maar een dubieuze faam is. waarop eigenlijk alleen buiten Gretna Green ge stoft wordt. In het Honeymoon Hotel te Brighton komen niet het .soort paartjes, die zich omhangen met de twijfelachtige roman tiek van Gretna Green. Het zijn allemaal ordentelijke lieden, die graag een huwelijksreisje maken, doch er niets voor voelen, in elk hotel van top tot teen bekeken te worden als pasgetrouw den. Het paartje dat met eigen auto of met de hotelbus aankomt, stapt reeds buiten over een soort tapijt van confetti. Die con fetti is voornamelijk afkomstig van andere paartjes. Ze werd 20 goed mogelijk afge schud. voordat men naar binnen ging Als er enkele honderden paartjes zich van de kleurige papiertjes ontdaan hebben ligt de grond buiten er meer bezaaid. Ook binnen kleurt overal confetti. Maar de chef de reception begroet zijn gasten niet met de welwillend-wijze glimlach van de ervaren hotelman, die met één oogopslag ziet, dat hij een tweetal men senkinderen voor zich heeft hetwelk pas in het huwelijksbootje is gestapt. ter: Son- .aren) en len: Tilly Be Fair) m); vóór: ij ke Tep- 1 Nierop (Kievi- Reserves: van der In het Leekstermeer, is het lijkje ge vonden van de 11-jarige Geesienus Smit, die sinds 2 februari werd vermist. Het werd aan de Leekster kant gevonden, door de oudere broer Reinder die met een andere broer, toen de dooi was ingetre den, telkens opnieuw in bootjes het meer opging om naar Geesienus te zoeken. ld tevens lie in de ationalen ndse da- :er. maar s aanval- ■dedigden g, terwijl te kansen ;stond in r Nannie (Amster- Kieviten) noké) en 1). Deze ontmoe- 5rwijl Els oor Ma ten. Inge ële Ierse „Bifoer- het grote raan ook 1 ge com- al len uit chotland, imen als rthamp-, elnemen ïeerd ge- et opge- was toch inen van ijden ge- leslissing Worcester eindigde loos. Bij Engelse :keyclub, Women Met een geweldige klap vloog zaterdag kort na het middaguur, een Engelse sportcoupé tegen een hoge lichtmast aan de Bezuidenhoutseweg achter Marlot te 's-Gravenhage. De sportwagen kwam met grote snelheid door de bij Marlot aanwe zige s-bocht, waardoor de bestuurder de macht over de auto verloor. De wagen maakte een slip- en remspoor van ruim vijftig meter en slingerde zodanig, dat hij omsloeg en met de linkerzijkant precies ter hoogte van de bestuurdersplaats tegen de lichtmast vloog. De wagen werd totaal vernield. De 21-jarige Amerikaanse marine-ser geant P.j.H., werkzaam bij de ambassade der V.S. in Den Haag, die de wagen be stuurde, kreeg een gecompliceerde been breuk en ernstige inwendige kneuzingen; hij is naar een ziekenhuis vervoerd. Naast hem zat een employé van een service station, die de wagen zou demonstreren. Hij is er in geslaagd tijdig uit de open au te springen, waardoor hij met enige schrammen en ontvellingen aan de uit eindelijke botsing ontsnapte. 1 er 39!), in deze :cge, die waardoor chreden. it zowel ivenaren in span- zetel te Onbekenden hebben dezer dagen inge broken in de kapel van het Franciscaner- klooster van Mnnte p-»"'"» nabM ï- Noord-Italië. Waarschynlyk hebben ztj zich getracht wat meer te weten te ko men over het geheime graf van Musso lini. Dit vermoedt althans de plaatselijke politic. Dc indringers braken o.m. de vloer open aan de voet van het altaar. Zij kunnen echter niets hebben gevonden. De kwestie van het graf van de Itali aanse fascistische dictator is dezer da gen weer opgerakeld door de onthullingen van een Romeins blad. Zoals bekend werd de Duce in de laatste dagen van de oorlog door verzetsstrijders opgehangen. Zijn stoffelijk overschot werd later begra ven op een kerkhof in Milaan. Toen een jaar na de oorlog een groep fascisten pogingen in het werk stelde om het lijk van de Duce op te graven, heeft de rege ring het elders op een geheime plaats herbegraven. Vérleden week onthulde het Romeinse zeer rechtse blad „II Tempo", dat deze plaats de crypte van het Monte Paolo-klooster was. Het blad zei dit ver nomen te hebben van een vriend van de familie van Mussolini. Indertijd deelde de Italiaanse regering mede, dat Mussoioni's lijk verborgen zou worden gehouden, zolang dit in het be lang van de publieke orde zou zijn ver eist, doch dat het in ieder geval in 1956 voor een herbegrafenis aan de familie zou worden overgedragen. Na de onthul lingen van „II Tempo" bevestigde de Ita liaanse minister van binnenlandse zaken. Tambroni, dat een desbetreffend ver zoek van de familie thans inderdaad door de regering zou worden bestudeerd. Istrijden door de [wars te in De- aar het De directie van de K.L.M. heeft in overleg met de erkende werknemersor ganisaties besloten aan leden van het grond- en vliegend personeel met stand plaats Nederland, die op 1 april 1956 bij de K.L.M. in Nederland in actieve diénst zijn een vakantietoeslag toe te kennen van vier pet van het vaste jaarloon. Er is nog geen volledige overeenstem ming bereikt inzake de uitbreiding van de verlofrechten. Ook zijn de discussies nog niet beëindigd over de vergoedings regeling voor arbeid op afwijkende uren en de vergoeding voor arbeid op zon- en feestdagen. Nader overleg zal hierover volgen. Horizontaal: 1 verpakkingsmiddel, 4 doorzichtige stof, 7 volk, 8 hijswerktuig,. 10 inwendig orgaan, 13 grote kamer, 15 verstand, 16 metaal, 18 ijzerhoudende aar de, 19 troefkaart, 20 steeds weer, 21 vlakte maat 23 onbep. vnw., 24 thee (duits), 27 vers, 29 hoofd (fr>, 30 schildersgerei, 32 heilig boek, 33 pi. in Utrecht, 34 stuk grond 35 gebruik in kleding. Verticaal: 1 prachtig, 2 vlug, 3 onbep. telwoord, 4 kreet, 5 gelooide huid, 6 win- tervoertuig, 8 te zijner tijd (afk.), 9 deel v.e. kasteel, 11 raam, 12 opstootje, 14 sein, 17 boom, 18 deel v- h. kippenhok, 21 berg, 22 ruim, 25 verdieping, 26 lidwoord, 28 deel v. Sumatra, 29 ind. winkel, 31 inhouds maat, 32 schimmel. Toen een groepje padvinders uit Dort mund tijdens een tochtje door ons land op Eerste Paasdag te Delden uitrustte, klom een van hen, de 19-jarige T.J. Zunft, in een boom. De jongeman viel er uit en werd zo zwaar gewond, dat hij tijdens het vervoer naar het r.-k. ziekenhuis van Del den overleed. idhoven punt te eslaagd. >ms met zij uit- n ener- gebrs. or tijd ng van K.T.C.C. het vaderland terug en volgde zijn be noeming tot kapelaan van de Westzeedijk- parochie in Rotterdam, maar nadat deze in november 1947 was overgedragen aan de seculiere geestelijkheid, werd hij ver bonden aan het Katholiek Sociaal Cen trum, dat zijn apostolaatswerk aanvanke lijk aanving in een huis aan de Heem raadssingel om het na enkele jaren over te brengen naar het voor Katholiek Rot terdam zo bekende en gezochte huis aan de Eendrachtsweg 10. Pater Sterneberg heeft in zijn Rotter damse jaren een veelzijdige activiteit ont plooid. waarvoor hem bij de viering van zijn gouden jubilee als Jezuiet, slechts en kele jaren terug, van vele zijden erken telijkheid werd betuigd. ft.T.C.C. aar ge wonnen de dag. 3.00 Nws 8.1'5 Graimm. 9.00 Voor de zieken 9 25 Voor de vrouw 9.35 Wa>terst. 9.40 Koorzang 10.05 Gramm, 10,30 Morgend. KL00 Grarrnn. 11.20 Ra-dio Philh. ork. en sol. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gramm. of actual. 13.00 Nws 13.15 Lichte ïmiz.. 13.40 Gramm. 15.40 Meisjeskoor 16.00 Voor de jeugd 17.20 Report. 17 40 Beursber. 17.45 Orgel 18.15 Spectrum van het chr. organisatie .en verenigingsleven. 18.30 Oostenrijkse Protestanten vragen onze aandacht 19.00 Nws 19.10 Jaarver gadering v. d. C.H.U. 20.00 Radiokrant. 20 20 Kamerork. en sol. 21.20 Buitenl. overz. .21.40 Geest, liederen. 22 10 Intern. Evang. comm. 22.20 Volksmuz. 22.45 Avondoverd. 23.00 Nws 23.15 Sport. 23.2024.00 Gramm. HILVERSUM II (298 m.). 7.00 VARA 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nws 7.10 Gymn. 7.20 Gramm. 8.00 Nws 8.18 Gramm. 8.50 Voor de huisvr. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Gramm. 9.35 Idem. lfl 00 Boekbespr. 10.05 Morgenw. 10.20 Voor de vrouw l'l.OO Gramm. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded 12.33 Voor het platteland 12.38 Gramm. 13.00 Nws 13.15 Tentoonstellingsagenda 13.18 Da-nsmuz. 13.45 Med. kix>n. 13.55 Filmmuz. 14.30 Voor de jeugd 16.00 Voor de zieken 16.30 Gramm. 17 00 Orgel 17.20 Accord.ork. en -sol. 17.50 Regeringsuitz. 18.00 Nws en coram 48.20 Gramm. 1-8.30 Actual. 18.40 Lichte muz. 49.00 Voor de jeugd 19.10 oespr. 19 25 VARA-Varia 19.30 Voor de jeugd 20.00 Nws 20.05 Tussen de regels door 20.15 Klainkb. 20.40 Hoorsp. 21.45 Operettemuz. 22.40 Caus. 22.55 Schaken 23.00 Nws 23 15 Social, nws in Esperanto. 23.2024.00 Gramm. Lugdunum H.V.V. h.b.s. Neptunus L.F.C H.O.V. Uitzending vanuit Engels Transit Camp te Hoek van Holland. Golflengte 25 meter. Dinsdag 3 april 22.00 Bij invitation 22.30 Quo Vadis 22.45 Tijd voor Bernard 23.15 Verzoekplaten. 00.30 Sluiting WOENSDAG 4 APRIL HILVERSUM I (402 m.). 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nws 7.16 Gew. muz. 7.45 Een woord voor 14-12 14-12 14-11 14- 7 jpel de iet een Veen- totaal doelge- ong op ningen, zondag tonen, e kam- Unitas Leerdam Sliedrecht D.CV. S.V.W. De Musschen Vios Celeritas Postduiven Archipel Voorburg D.H.L. Op hoeveel titels kon pater Sterneberg al niet aanspraak maken op die dank baarheid! Een zichzelf vergetende man, die een grote en daadwerkelijke liefde had voor de arme evenmens. Wat deed hij niet voor de vader-avonden van de St.-Vincen- tiusvereniging en het St.-Franciscus-Lief- dewerk. Welk een inspirerende activiteit ontwikkelde hij voor de jongens en jon gemannen van Huize Padua aan de Rotte- kade en voor de jongelui in het destijds (Advertentie) DIT IS de manier om verstopping te over winnen: Drink 'a morgens vroeg en 's avonds voor het naar bed gaan een glas water en ga op een vast uur van de dag naar het toilet. Neem eerst een week elke avond twee Carters pilletjes - 2e week: elke avond één -3e week: om de andere avond één. Daarna niets meer. Want Carters Leverpilletjes zorgen voor de galtoevoer die nodig is om het voedsel beter te verteren en de darmen te ontlastenze maken bovendien dat de ingewanden daarna op eigen kracht regelmatig blijven werken. Zó nelpen Carters Leverpilletjes u helemaal van hardlijvigheid af, u is een ander mens. En mocht u later door zorgen, door te veel eten. oververmoeidheid of gebrek aan beweging toch nog eens verstopt raken, dan zijn een paar Carters pilletjes voldoende om u vlug weer op gang te helpen. Vraag naar CARTERS LKVERPILLETJES f 1.20 per flacon. Horizontaal: 1 slap, 4 adolf, 8 spijs, 11 to, 12 arme, 14 arts, 16 si, 17 ui, 18 er, 19 pi, 21 vier, 23 eter, 25 kr, 26 slot, 28 ode, 30 soda, 32 kano, 33 storm, 35 talk, 37 r.r., 38 rel, 40 els, 42 kl, 43 sap, 44 age, 45 is, 47 sta, 49 eik, 51 a.m., 52 neel, 54 peter, 57 lamp, 59 leek, 61 pen, 62 gade. 63 ra. 64 mare, 66 grap, 68 n.n., 70 r.o., 71 ia, 72 n.t., 74 sneb 76 aera 78 er, 79 koel, 80 teint 81 lens. Verticaal: 1 stop, 2 l.o., 3 pa, 4 amie, 5 de, 6 la, 7 fret, 8 s.s., 9 ijs, 10 sier, 13 ruit, 15 tres, 20 isar, 21 voor, 22 rot, 23 eer, 24 rots, 25 kalk, 27 l.n., 29 den, 31 da. 32 kruin, 33 slaap, 34 neger, 36 klomp, 39 est, 41 lei, 46 sela, 47 slem, 48 ate, 50 klap, 51 amen, 53 ee, 55 epe, 56 eng, 58 ad, 60 karn, 62 gaar, 63 rank, 65 roet, 67 riet, 69 nors, 73 to, 74 s.l-, 75 be, 76 an, 77 al, 78 en. Roodenburg V.V.P R.V.C. G.D.A. Ripperda Laakkw. V.D.L. V.O.C. Alphia Lekkerkerk Dindua Overmaaa In de pauze tussen deel een en twee van Bachs Johannespassie is vrijdag in München overleden de dirigent prof. Fritz Lehmann. De opvoering werd voort- gezét met de koorleider als dirigent. Voor de handel: r N.V. LEVERT CO. AMSTERDAM-C. -Mariar. 3-2 leen 0-0 0-2 se B B. 2-0 'RKHBS 1-4 2-5 4-1 se C 2-0 '36 3-1 1-5 3-4 Als dit telegram klaar is, majoor. Nee, nee, dat bedoel ik niet! Ik be doel naar huis. Ik heb gehoord, dat je een van de gelukkigen bent. Niets op Kerdels gelaat gaf te kennen, dat hij zichzelf tot de gelukkigen rekende. Thuis, dat betekende voor hem een kleine flatwoning in Battersea, een jonge vrouw en een zoontje, een oase van geluk in de noga] grauwe woestenij van het leven. Daar is mij niets van bekend, zei hij. Ik ben voor drie jaren te Londen aan gesteld. Ik ben er nog geen twee. Ze heb ben me verteld, dat ik misschien weer te ruggeroepen word. Maar wanneer dat zal zijn, weet ik niet. Hij stond op en nam de houding aan. Is dit alles, ma joor? vroeg hij. Ik zal zorgen, dat het bericht in code gezet wordt, zodat het mee kan met de post van vanavond. Dat zal thuis een aangename verras sing geven. Banko glimlachte tegen Ker del, als hoopte hij een vleiend woord uit diens mond te horen. Er kwam niets van die aard. Kerdel boog stijfjes en ver trok zwijgend. Achter hem sloot de deur zich zacht. De duivel hale die vent! mompelde Banko, zelf niet goed wetend, waarom hij zich ergerde aan een uiterlijk zo onberispelijke en correcte onderge schikte. Misschien kwam het, doordat hij zich nog steeds vergeefs afvroeg, wat er achter die donkere, trieste ogen omging. Banko keek op zijn polshorloge. Het was dicht bij twaalven, tijd voor het mid dagmaal in de eetzaal van de ambassade. Eigenlijk moest hij eerst nog poolshoog te nemen in zijn andere kamer, het ver trek, dat uitkeek op Holland Park, waar Delft Olympia Te Werve Hillegersberg Rava De majoor keek op zijn beurt de beamb te aan met een lichtelijk verwonderde glimlach. Het aprilzonlicht viel door de getraliede vensters van het sousterrain en trok strepen over het gelaat van de jon geman. Niet het type van een klerk, die kerel. Hij had meer weg van een soldaat. Luitenant Kerdel had inderdaad aan het front gestaan, een vol en vreselijk jaar tegen de Duitse fascisten in de Oekrai- ne. Hij had een. kranig figuur en het eni ge nietsoldateske in hem waren misschien zFin vreemde melancholiek-brandende ogen. Dat konden de ogen zijn van een artist of van een ander soort fanaticus. Maar zo te zien niet het soort fanaticus, dvft wa.rm IieP voor de Marxistische or thodoxie, zoals er zovelen in de partij waren. Misschien was het wel verstandig van het hoofdkwartier, dat ze hem van de Londense ambassade wilden verwijde ren. Wanneer ga je naar huis? Oudewater Boskoop Unio Stolwijk V.E.P. Bodegraven 6-4 est B 1-0 st A irit 1-0 lieviten 1-2 5S 0-3 >ost 2-0 d.r.z. Schiedam Rockanje Flakkee Belvédère o.v.v. W.R.W. Dirksland Nieuwenhoorn H.W.D S.M.V. Strijen Zuiderster D.E.H. Aeolus S.V.D.P.W. R.C.D. P.F.C. Poortugaal D.R.L. D.H.S. 's-Gravendeel KLAS H 20 Dilettant 18 A.S.W. 18 Siod 18 Merwede 18 D.Z.B 17 Geluksvogels Heukelum I.F.C. Hion Hardinxveld D.D.C. kSSE

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 9