Israël het Incident aan en Egypte beloofden vuren te staken Jordaanse grens Ook verhoging van de sociale uitkeringen? Gaat minister Schaeffer heen? Kerk in Zuid-Afrika contra rapport commissie Tomlinson Stoffelijk overschot van Jungschlager naar Nederland? WONINGTELLERS op pad „MAASTRICHT ROUWT OM EEN MEDEBURGER DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Doorwerken van loonsverhoging in sociale uitkering Succes voor Hammarskjoeld „Blimlenrente" voor 18- t.m. 64-jarigen Melk waarschijnlijk één cent duurder Ambonezen moeten voor zichzelf gaan zorgen Begrotingszorgen in W.Duitsland Drie vakcentrales zijn liet eens Drie auto's vernield bij Oegstgeest Poujadisten zongen MARSEILLEISE IN DE KAMER Op 1 mei a.s. j Aartsbisschop van Kaapstad waardeert goede bedoeling, maar kraakt resultaat Koningin betuigde deelneming Het blijft vrij koud Overzicht van de te stellen vragen telegram aan mevrouw Jungschlager: Zaterdagavond massale bidweg »r> - \rijclag 20 april 1956 WEERBERICHT r Weer incident Landelijke regeling ter bevorde ring maatschappelijke zelfstandigheid Belg, die botsing veroorzaakte, nam de benen Naar aanleiding van het rapport der connnissie-Tomlinson van de Zuidafrikaanse regering over totale scheiding der negers en blanken, heeft de aartsbisschop van Kaapstad, Mgr. Owen Mc. Cann, een verklaring uitgegeven, waarin hij zijn waardering uit voor de goede bedoelingen van de commissie maar tevens haar rapport kraakt. Principieel stelt Mgr. Mc. Cann, dat de rechten van de negers als mens niet ondergeschikt mogen wordei? gemaakt aan die der blanken, omdat erkenning hunner rechten een situatie zou scheppen, die niet strookt met de bevooroordeelde opvattingen der blanken. „Wanneer de commissie het algemeen welzijn van het land tot maatstaf neemt dan mag dat niet bete kenen, dat het welzijn van de negers het sluitstuk is in de begroting van het welzijn der blanken", aldus de aartsbisschop. „Rechtschapen en goed man „Onzegbaar leed berokkend'' Vlaggen halfstok Mgr. Lemmens bod met kinderen Gedenkteken Dc- weerverwachting van het K.N.M.I., geldig van vanavond tot morgenavond, luidt: bew°lking en overwegend droog eer. Vannacht plaatselijk lichte nachtvorst, 0rSenjmdcJag dezelfde temperaturen als van- aaag of iets hogere. Aanvankelijk zwakke tot matige wind tussen noorwest en noord, later zwakke veranderlijke wind. Zaterdag 2]^april: zon op 5.33 uur, onder 19.50 uur; maan op 15.58 uur, onder 3.42 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Zoals wij gisteren reeds in een deel onzer edities meldden, hebben Jsraël en Egypte op voorstel van Da* Hammarskjoeld die ziclt met een vredesmissie van de Veiligheidsraad in het Midden-Oosten bevindt, er in toegestemd het vuren aan de ge meenschappelijke grens te staken. 'anden beloofden de secretaris- tikel' hand te houden aan het ar- Wa Van bestandsovereenkomst, f: ?-r-ln ket „cease fire" langs de demarca- mtoil wPr<lt geregeld. Hammarskjoeld lana Justeren het besluit van de beide naa n pKPnc' t" een communiqué, dat Ven aar!'e'dins hiervan werd uitgege- sj/{_ werd gezegd dat het bevel tot het tere n, van bet vuren geldt voor zowel Selde als ongeregelde strijdkrachten. schonW^Shington werd de toezeggins be de hei als he» bereiken van een van kioeldtanSr-i-'kste nunten van Hammars- toe nilssie. Maar. zo werd er aan omdat°ud dit was slechts een begin, draek btammarskioeld volgens zijn op- m 7 van de Veiligheidsraad een serie ainire?elen diende te treffen voor ver- PpVj ®rinS van de spanning in het gehele trevu Deze maatregelen zouden terug- .reSKina van rtn irnnnnn aan beide kan- nft van de troepen aan beide kan- van de grens omvatten volledige be- n.®nssvrijheid voor de militaire waar- mers van de V.N. en bovendien nog - atregelen tot vermijding van inciden ten en onmiddellijke ontdekking van ^bendingen van de wapenstilstandsover- tnkornsten. f. De woordvoerder van het Foreign Of- ce te Londen verklaarde naar aanleiding j an Hammarskjoelds bekendmaking: ..Dit 0 werkelijk bemoedigend nieuws". De .p^eenkomst wordt in Londen be- enouwd als een persoonlijke overwin- nH van Hammarskjoeld. Hef bereiken rvan valt toevallig samen met de be zoekingen die Eden en de Sovjetleiders p'e op het ogenblik een bezoek aan •ffOot-Brittannië brengen over het Mid- aeb-Oosten voeren. Volgens Britse waar- bphiers vormt een en ander een goed be- gln van de besprekingen. ïnmiddels liecft zich gisteren in het jpbjed van Hebron aan de Jordaans da^aË'isc''P evens een incident voorge- P" waarbij één Jordaanse grenswacht i ged°°d en één gewond, aldus maakte een Jordaanse woordvoerder be- ®e ministerraad heeft zich verenigd ™,f de invoering van een landelijke re- gr.:}nS ter tegemoetkoming in de finan- .',e moeilijkheden van blinden van 18 e*| met 64 jaar, die niet of nog in staat t„Jn door arbeid in hun levensonderhoud voorzien. Deze regeling welke de b2rnu.-.z?? hrijgen van een gezamenlijke eschikking van de staatssecretaris van Sociale Zaken en de minister van Maat- chappelijk Werk. zal de gemeentebestu ren in staat stellen om van 14 mei a.s. af een rijkssubsidie van 60 pet. te ont vangen in uitgaven, welke, met inachtne ming van de bepalingen dezer beschik- aing, zijn gericht op de bevordering van de maatschappelijke zelfstandigheid van de bedoelde blinden. De stichting „Het Nederlandse Blin denwezen", heeft naar aanleiding van de invoering van de z.g. blindenrente. tele- Siammen van dankbetuiging gezonder aan de ministers van Sociale Zaken en volksgezondheid. Maatschappelijk Werk eri de staatssecretaris van Sociale Zaken kk^'dp'T Israplische woordvoerder ver- klaarde later dat één Jordaniër en één Israëlische militair gedood waren. Een Israëlische patrouille zou. volgens de Israëlische woordvoerder, onder vuur zijn genomen van Jordaans grondgebied af. De Jordaniërs zouden de grens heb ben overschreden en'een auto hebben ge stolen waarmee zij terug gingen naar Jordfcnië. Volgens de Jordaanse lezing van het incident, waren de Israëliërs in Jordaans grondgebied. Luitenant-generaal sir Geoffrey Bourne die in de afgelopen twee jaar op Ma- lakka de strijd tegen de communistische rebellen heeft geleid is benoemd tot op perbevelhebber der Britse strijdkrachten in het Midden-Oosten, aldus is gisteren te Koeala Loempoer, in Malakka, bekend gemaakt. De generaal, die nog slechts één arm heeft heeft zich doen kennen als een zeer krachtig bestrijder der communisten het aantal opstandelingen op Malakka is gedurende zijn bevelhebberschap der veiligheidstroepen van ongeveer vijfdui zend tot minder dan drieduizend ge daald doch ook heeft hij het streven van Malakka. om onafhankelijkheid te verkrijgen, gesteund. (Van onze Utrechtse redacteur) De drie vakcentrales, de KAB, het CNV en het NVV, zijn het eens geworden over een aan de Stichting van den Ar beid uit te brengen advies inzake het doorwerken van de loonsverhoging in de sociale uitkeringen. Het zou hierop neer komen dat men met ingang van 1 oktober a.s. de ouderdomsuitkeringen in gevolge de wet-Drees voor gehuwden wil verho gen met 100 en voor ongehuwden met 60. Voor de uitkeringen ingevolge de Gistermiddag omstreeks half vijf zijn op de rijksweg nabij Oegstgeest drie auto's met elkaar in botsing gekomen. Een Belgische personenauto, welke uit de richting Amsterdam kwam. trachtte met zeer grote snelheid enige voor hem rij dende auto's te passeren Hierbij kwam hij echter in botsing met twee tegenlig gers. Helpers, die terstond toesnelden, vonden alle drie de auto's haast vernield op de weg. Tot hun stomme verbazing echter, bevond zich niemand in de Bel gische Wagen. Het bleek, dat de bestuur der de schrik zo te pakken had gekregen, dat hij ijlings de benen had genomen en spoor.oos was verdwenen. Mogelijk was het ook niet alles zuivere koffie met hem. want in zijn auto werd een partij boter aangetroffen. De bestuurders van de beide aange reden Nederlandse auto's waren zo ernstig gewond, dat zij naar het Academisch ziekenhuis in Leiden moesten worden overgebracht. Een van hen, de heer G. Vinckemöller uit Amsterdam nad een knie, een pols, °en kaak en een schou der gebroken; de ander, de 40-jarige heer Huizebosch uit Hillegom had een her senschudding. De Franse Nat. Vergadering heeft we derom een ex poujadist, Maurice Guichard van zijn zetel vervallen verklaard wegens onregelmatigheden bij zijn verkiezing. Zijn zetel is toegewezen aan de socialist JeThans1hebbên vijf poujadisten hun zetel verloren. De gehele poujad.stische frac tie verliet de Marseillaise zingend de zaal, tezamen met Guichard, die wegge- voerd moest worden. Gistermorgen om elf uur werd de mijnenveger v. Ommen officieel overgedragen aan de Koninklijke Marine. Eet schip is gebouwd op de werf V en K. Smit te Krimpen aan de Lek. invaliditeits. en ongevallenwet wordt ge dacht aan een verhoging van 10 pet. Verder staat een belangrijke verhoging van de kinderbijslag op stapel, die, wan neer de regering, nadat de zaak in de Stichting van de Arbeid is besproken, ermee akkoord gaat, voor het eerste kind 5 cent meer zou worden, voor het tweede en derde kind 6 cent, voor het vierde en vijfde kind 8 cent en voor het zesde en volgende kinderen 9 cent. Op de kinder bijslag voor rentetrekkers en kleine zelf standigen zou naar het oordeel van de drie vakcentralen een verhoging van 10 pet moeten worden gegeven. Voorge steld wordt, de dagloongrens waarnaar de uitkeringen worden berekend, te brengen van 16 op 18. Voorlopig wil men de loongrens van 6.000 onveranderd laten, omdat deze met betrekking tot de algemene ouder- domsverzekering toch nog nader moet worden bekeken. Dc prijs van de consumptiemelk zal naar alle waarschijnlijkheid met ingang van 1 mei over het gehele land met één cent per liter moeten worden verhoogd. Door dc loonsverhoging van februari j.l. en de zeer waarschijnlijke drie pro cent per 1 mei, zai namelijk de verre- kenprijs voor melk, die voor consumptie doeleinden wordt geleverd, moeten stijgen De verhoging van februari zou die prijs reeds op 25,65 cent per kg. van 3.7 per cent vet moeten brengen, terwijl de drie procent van 1 mei deze verrekenprijs op afgerond 26 cent zou brengen. Prijsverhoging voor de consumptiemelk is dan nodig om te vermijden, dat een te zwaar beroep op het Landbouw-egalisatie- fonds zou moeten worden gedaan ter sub sidiëring van de dan te lage consumen tenprijs in verhouding tot de verrekenprijs Ook worden verhoogde garantieprijzen voor de aan de industrie te leveren melk verwacht. De overheid heeft besloten, met ingang van 13 mei over te gaan tot de invoering van zelfzorg voor de Ambonezen die verblijf houden in woonoorden. Dit be tekent, dat de Ambonezen zelf de kost moeten gaan verdienen voor hun gezin en dat de Ambonezp vrouwen zelf die kost zullen moeten bereiden in de ge zinskeukens die haar ter beschikking ge steld zyn. Huisvesting, licht- en water verbruik en brandstoffenvoorziening blij ven echter voorlopig n0g vrij. Dit heeft de minister van maatschappelijk werk de Ambonezen in een schrijven meegedeeld. Diegenen onder de Ambonezen, die er nog niet in slaagden om werk te vinden, zaï een uitkering worden «egeven, zodat zij toch in eigen onderhoud kunnen voorzien. Naar gisteren te Bonn bekend is ge worden, heeft de West-Duitse minister van financien, F. Schaeffer, uit »ri» gen van de Bank Deutscher Lander en van de ministers van financiën dei Duit se landen „de vriendschappelijke raad" gekregen om af te treden. Men neemt aan, dat de minister deze mogelijkheid zorgvuldig zal onderzoeken daar het niet uitgesloten wordt geacht dat hij de mening is toegedaan, dat hii -ijn politiek van „maathouden" niet meer kan voortzetten. Deze overwegingen zijn na de grote be- laslingdebatten in de Bondsdag naar vo ren gekomen. De coalitiepartijen, de S.P.D. en de F.D.P., hebben voorstellen tot verlaging van de belastingen gedaan die, wanneer zij alle worden verwezen lijkt, de belastingopbrengst van de Bonds republiek jaarlijks met ongeveer 3.34 mil jard D M. zullen doen daien. Bovendien is er een uitgavenstijging van 4,308 mil jard D.M te verwachten, die o.m. het re sultaat is van het landbouwprogramma de steun voor de mijnbouw, de verzorging van oorlogsslachtoffers en het invoeren van nieuwe sociale voorzieningen. Gezien de ze inkomstendaling en uitgavenstijging is men van oordeel, dat de begroting yan de Bondsrepubliek in. het financiële jaar 1956-57 slechts moeilijk in evenwicht le brengen zal zijn. terwijl men een sluiten de begroting voor het jaar 1957-'58 als on mogelijk beschouwt. Een golf van verslagenheid om het minuten na zijn heengaan om voor zijn Plotselinge heengaan van Leon Jung schlager en van deelneming met zijn echtgenote gaat door ons land. Van vele zflden ontvingen mevrouw Jungschlager en de verdere familie van de overledene feeds teleerammen van rouwbeklag. Ook M de Koningin heeft mevrouw Jung schlager telegrafisch haar deelneming betuigd. De 24-jarige zoon van de heër •'""Ssehlager, John Jung* die in Alaska in Amerikaanse militaire dienst is, ontving va" het Witte Huis een condoleance- schrijven. De officier van Justitie in Dja karta, Soenarjo, verklaarde gister avond, dat hij alle medewerking zou verlenen, opdat het stoffelijk overschot van de heer Jungschlager naar Nederland wordt vervoerd. Dit ïs door zijn echtgenote ver zocht, zo zei hij. Het Comité van het Jungschlager-fonds heeft in middels een beroep op de regering gedaan medewerking te verlenen tot deze overbrenging. De kosten zouden door het comité worden ge dragen. Ook het Nationaal Con- tactcomité-Jungschlager heeft aan de regering een telegram gezonden, waarin wordt verzocht te bevor deren, dat het stoffelijk overschot van de heer Jungschlager zo spoe dig mogelijk per vliegtuig naar Ne derland zal worden overgebracht. Soenarjo zejde voorts o.m.. dat de dood van Jungschlager „zeker zeer onaange naam is. Hij koesterde gevoelens van het diepste medeleven jegens diens echt genote Aan rechter Maengkom was nu ae beslissing of een vonnis zou worden uitgesproken, nu beklaagde was overle den, aldus de officier. Hij had de rechter telefonisch in Soekaboemi van het over lijden op de hoogte gesteld. Ook had hij de procureur-generaal Soeprapto inge licht. De officier zei tenslotte, dat Jung schlager de beste medische verzorging was verleend. Pater C. Droog, de geestelijke van de ijipinang-gevangenis. waar Jungschlager de laatste twee jaar doorbracht, zeide dat de overledene, in het bijzonder de laatste tijd. opgewekt bleek. „Zichtbaar' gesterkt door de kracht van zijn Geloof, had hij een houding van rustig afwachten aange nomen". Pater Droog bezocht Ju-igschlëcar gis teren kort voor zijn dood en ook enige zielerust te bidden Hij had Jungschlager eens per week be zocht in de gevangenis. Hem was ruim gelegenheid gegeven, zo voegde hij hier aan toe, om daar contact met hem op te nemen. Hij had hem leren kennen als een rechtschapen en goed man. De Nederlandse radio had gisteren, naar aanleiding van het overlijden van Jung schlager, haar programma's gewijzigd Voor de AVRO sprak prof. j. m. van Bemmelen, terwijl de NCRV een vraagge sprek had met mr. H. Mulderije, óud- minister van Justitie-.. waarin deze zeide, dat de zaak-Jungsch!3ger, indien hij we! was ingelicht, toch nog doorgang kan vin den, en we] in geval van revisie. De ambassadeur der Ver. Staten in Den Haag, Z. E. H. Freeman Matthews, heeft aan minister Luns een brief doen toeko men, waarin hij de bewindsman verzoekt aan de familie van de heer Jungschlager zi.in bijzondere medeleven en rouwbetui ging over te brengen met het door haar geleden verlies Minister Luns heeft tijdens een bijzon dere bijeenkomst van de Ver. van Inter nationale Rechtsorde, afdeling Den Bosch, ook enige woorden gewijd aan de nage dachtenis van de heer Jungschlager. „Deze man", aldus de minister, ,,is on- Ten teken van rouw over de dood van Leon Jungschlager hangt in Maastricht op het stadhuis de vlag met de stedelijke kleuren halfstok. zegbaar leed berbkkend door het vervol gingsapparaat van Indonesië. De Neder landse regering is diep overtuigd van zjjn onschuld. Indonesië heeft thans geen mo gelijkheid meer het aangedane ongedaan te maken''. In een gisteravond te Utrecht gehouden vergadering heeft het Nationaal Contact- c mité-Jungschlager besloten een klem mend beroep te doen 'op het Nederlandse volk zaterdag, 21 april, de vlaggen van zonsopgang tot zonsondergang halfstok te hangen. In dit rapport ontwerpt de commis- sie-Tomlinson een plan, om met mede werking en steun van de kerken streng afgescheiden reservaten voor de Bantoe negers aan te wijzen. De commissie stelt voor, dat de protestantse kerken daartoe overleg zouden plegen met de autoriteiten der katholieke Kerk. De commissie-Tomlinson is namelijk na vijf jaar studie tot de conclusie gekomen, dat alleen totale integratie of totale schei ding van negers en blanken mogelijk zijn. Een derde weg acht zij onmogelijk. De commissie heeft de totale scheiding ge kozen en stelt nu voor, dat de zwarte bevolking van Zuid-Afrika wordt terug gebracht naar speciale gebieden, waar zij dan met technische en financiële hulp der blanken tot hogere ontwikkeling gebracht moet worden. Het missie- en zendings werk, dat het Tomlinson-rapport van zeer groot belang voor de kerstening der ne gers noemt, zou met steun en onder toezicht van de staat voortgezet moeten worden. Hierover merkt de aartsbisschop op, dat de commissie blijk geeft van een soms naïeve opvatting van de kerk. „Controle van staatswege op haar apos- Donderdagochtend werd het kerkelijk huwelijk gesloten tussen Prins Rainier en Grace Kelly in de kathedraal van Mo naco. Op de foto ziet men de bruid en bruidegom zitten en op de achtergrond een aantal bruidsmeisjes. tolische arbeid accepteert de Kerk nim mer". zegt Mgr. Mc Cann; de commissie moest weten, dat de Kerk haar onaf hankelijkheid als fundamenteel beschouw De voorgestelde subsidie-regeling acht de Zuidafrikaanse prelaat voorts onbillijk, onredelijk en in tegenstelling met haar eigen lovende woorden het voorstel der commissie om geen buitenlandse mis sionarissen meer toe te laten. De oproep der commissie tot welge meende steun vafi de kerken aan de staatsscholen voor de Bantoe-negers, wijst de aartsbisschop vierkant af. Hij herin nert in zijn verklaring aan het feit. dat de Kerk in Zuid-Afrika zich steeds tegen staatsbemoeiing met het onderwijs heeft verzet en aan de actie, die de katholieke Kerk vorig jaar heeft gevoerd voor het behoud van haar eigen scholen onder de Bantoes. Deze actie werd ingezet, toen de regering verdere subsidie aan de bij zondere negerscholen weigerde. Zij bracht ruim 25 miljoen gulden op. Ernstig bezwaar maakte Mgr. Mc Cann ten slotte tegen de bedoeling der com missie om de missionerende instanties voor praktische doeleinden te beschouwen als uitvoersters van de staat. Dit acht de aartsbisschop een ernstige vergissing, om dat het een totaal verkeerde opvatting over'de plaats van de godsdienst in het onderwijs openbaart. Het K.N.M.I. deelt mee; Boven de Duitse bocht ontwikkelde zich vannacht een kleine storing in de lucht- drukverdeling, onder invloed waarvan vanmorgen de bewolking in ons land weer toenam. Hier en daar viel wat re gen, in hoofdzaak in de noordelijke pro vincies. Gedurende de afgelopen nacht was het in het grootste deel van het land helder weer, waardoor opnieuw nacht vorst optrad In de komende nacht zul len weer flinke opklaringen voorkomen, zodat de kans op nachtvorst blijft be staan Het hogedrukgebied boven de Britse eilanden neemt thans in betekenis af, maar boven Zuid-Scandinavië ontwikkelt zitch een nieuw hogedrukgebied, dat zich later naar onze omgeving zal verplaat sen. De aanvoer van warmere lucht blijft daardoor geblokkeerd. De wet, waarbij de woningtelling wordt geregeld, is gisteren in het Staatsblad afgekondigd. Tevens is in het Staatsblad een algemene maatregel van bestuur ver schenen, waarin is bepaald, dat de woningtelling geschiedt naar de toestand op 30 juni 1956. Het verzamelen van de gegevens geschiedt in het tijdvak 1 mei— 30 juni, doch het kan, na ve-kregen toe stemming ook vroeger beginnen. Zoals wij reeds eerder hebben gemeld, hebben de met de telling belaste personen tussen 8 uur v.m. en 21 uur toegang tot alle plaatsen voorzover dit voor de juiste vervulling van hun taak nodig is. Zonodig kunnen zij zich toegang verschaffen met behulp van „de sterke arm". Bij de telling worden per gemeente; a. betreffende de omvang en de samen stelling van de woningvoorraad gegevens verzameld omtrent- het aantal de ligging. j (adres, wijk, buurt), de aard, de bouw- De wet verstaat onder woning ook elke wijze. dc eigendom; de huu'verh0u<ling andere bewoonde ruimte. MAASTRICHT, donderdagavond (Van onze verslaggever). Maastricht rouwt om de tragische dood van Léon Jungschlager. Van vele huizen en openbare gebouwen hangen de vlag gen halfstok en de plaatselijke afdeling van het actie-comité Jungschlager heeft verzocht deze stedelijke rouw drie dagen te laten voortduren. Ook heeft dit comité de bevolking van Maastricht verzocht in haar geheel deel te nemen aan de massale bidweg, welke zaterdaga\ orid om half acht uit de Basiliek van O. T. Vrouw zal worden gehouden. De plechtige uit- vaartdienst voor de zielerust van de heer Jungschlajer zal die dag 's morgens om half elf plaats vinden in de Sint-Ser- vaaskerk. Vanmorgen zond het gemeentebestuur van Maastricht een telegram naar me vrouw Jungschlager Geuskens te Dja karta, dat luidde: „Het gemeentebestuur van Maastricht, diep geschokt door het bericht van het overlijden van Uw echt genoot, betuigt U zijn oprecht medeleven Maastricht rou—t om het verlies van zijn medehurger. Moge Gods hulp U sterken in deze droeve uren". Zullen in alle katholieke kerken van Maastricht H.H. Miasen voor Jung schlager worden opgedragen, er wordt naar gestreefd ook in de kerken van an dere gezindten rouwdiensten te doen plaats vinden. Verder wordt overwogen een algemene gebedsactie van katholiek Maastricht en omgeving te houden. Hoezeer men in het zuiden wel is ge grepen door de dood van Jungschlager moge overigens ook worden geïl lustreerd door het gebaar van de bis schop van Roermond mg Lemmens, die, het bericht vernemend terwij] hij in de O. L. Vrouwekerk te Maastricht kinderen het H. Vormsel toediende, de plechtigheid nnderbrak om de gelovi gen te verzoeken mèt hem te bidden voor de zielerust van Jungschlager. Het „Comité Oprichting Limburgs Oor logsmonument" (Colom), waarin inder tijd werd op&enomen het „Comité Ge denkteken Gesneuvelde Maastrichtse Mi litairen" heeft het initiati-f genomen om de nagedachtenis te eren van de heer Jungschlager door het oprichten van een hem waardig gedenkteken op een repre sentatieve plaats in zijn geboorteplaats Maastricht. en de huur of huurwaarde der weningen, de ligging, de aard en het iantal der ver trekken en ;ndere ruimten in elk der woningen; de oppervlakte en de hoogte van het hoofdwoonvertrek, onderscheiden lijk van de woonkeuken; de toegang Ht de woning, de toetreding van lucht (door- spuibaarheid). de aansluiting o-> gas, water en elektriciteit, de privaten, de badruimte en de tuin; het tijdvak, waarin de woning is gereedgekomen en de van overheids wege verleende steun bij de bouw! b betreffende het gebruik en de be zetting van de woningen gegevens verza meld omtrent- het aantal inwoners, huis houdens en alleenstaanden per woning; de grootte en de samenstelling van de huishoudens: de wijze van huisvesting en de duur van de bewoning door de huidige bewoners: het geslacht, de burgerlijke staat, leeft" i. het beroep en het foren sisme van de hoofden van de huishoudens en van de alleenstaanden alsmede hun inkomen, voor zover betreft de vraag, of dit meer of minder dan f "000.— per jaar bedraagt: het geslacht, de leeftijd, 'het beroep en het forensisme van de overige leden van de huishoudens alsmede de relatie tussen die leden en he' hoofd van het huishouden: de aard en de duur van de inwoning en "'e familierelatie tussen het hoofd van het inwonende huishouden of de inwonende alleenstaande en de hoofdbewoner. ,4

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 1