W.E.U.-parlement klaagt over terughoudendheid van ministers Overzicht Tweede Kamer T ijdschriftenrevue Stofzuigen tijdens televisie Boerderij bij Enschede uil gebrand Het kleurenpalet van de mode Lagere winst Hero Buurman mag doorgaan De vlam in de pan BELASTING VERLA GING IN BONDSREPUBLIEK ,,'t Moeilijke met 'm is, hij blijft een struisvogel" brengt telkens weer nieuwe verrassingen, die grote veranderingen brengen in Uw garderobe, ook in Uw modieuse schoentjes. Tana heeft een even rijk kleurenpalet als de mode, daarom heeft Tana altijd voor elke modekleur het juiste onderhoudsmiddel. Omzetten ontwikkelen zich alleszins bevredigend MARKTBERICHTEN In Haarlem heeft een heel merkwaardig kort geding gediend voor de president van de rechtbank. Een meneer, die op het Klein Heilig Land aldaar woont, vroeg de rechter, dat hij zijn buurman zou ver bieden de stofzuiger te gebruiken in de uren waarop er televisie-uitzendingen zijn. Het was begonnen met een burenruzie. De eigenaar van het televisietoestel meen de, dat de elektrische apparaten van zijn buurman de ontvangst stoorden en hij vroeg hem daarom die niet te gebruiken tijdens de uitzendingen. Wat de buurman vertikte. De televisieminnaar toog daarop naar de president van de rechtbank en vroeg deze een verbod op te leggen van het gebruik van storende elektrische apparaten met een dwangsom van hon derd gulden per dag. Namens de gedaagde werd evenwel opgemerkt, dat allereerst niet viel uit te maken wiens apparaten storend hebben gewerkt en voorts dat men dan in de toekomst geen stofzuiger of welk ander apparaat ook meer zou kunnen gebruiken als er de gehele dag televisie-uitzendin gen zouden zijn. De president van de rechtbank heeft gisteren in zijn vonnis de eiser niet- ontvankelijk verklaard. Ook al zouden de apparaten storend werken, aldus de presi dent, dan is er nog geen sprake van een onhoudbare toestand, noch van onverwijl de spoed tot beëindiging daarvan, zoals in de eis was gesteld. De apparaten van de gedaagde buur man vormen een deel van diens huis houden en worden daarom veel gebruikt. Ook was de president van mening, dat de eiser niet aannemelijk had gemaakt dat er sprake was van storende uitstralingen. Gistermiddag is brand uitgebroken in de boerderij van de heer H G Buur- sink te Usselo. gemeente Enschedé Het vuur breidde zich snel uit. De brand weer. die met drie tankwagens tei plaatse verscheen, kon niet verhinderen dat de gehele boerderij uitbrzaudde. De levende have kon in veiligheid worden gebracht- Behalve enig meubilair is ook nog ongeveer 10.000 kg. hooi verbrand Zowel de boerderij als de inboedel waren tegen brandschade verzekerd. De vrouw van de landbouwer was bezig spek uit te braden voor de panne koeken Plotseling sloeg de vlam In de pan. waarna de boerin naar buiten liep om hulp te halen. Zij rende direct daar op weer naar binnen en gooide water op het vuur. dat zich echter al zodanig had verspreid dat aan blussen niet meer viel te denken. De Westduitse minister van financiën. Sehaffer, heeft gisteren medegedeeld, dat hij de volgende week, toegevend aan de groeiende nolitieke druk van parlemenl en bedrijfsleven, voorstellen tot belasting verlaging zal indienen. Tot dusverre had minister Sehïffer zich vastberaden ver zet tegen iedere belastingverlaging, die verder gaat dan de verlagingen op kleine schaal, waarin ziin begrotingsvoorstellen voor 1956 voorzagen. Op 3 mei zal minister Sehaffer het ka binet een plan voor belastingverlagin gen voorstellen, die gaan tot wat hij al6 de uiterste grens beschouwt. In de afgelopen 3 jaren is de inkom stenbelasting in West-Duitsland reeds 2 maai in aanzienlijke mate verlaagd. ^GR^Gï./y tot uitverkoop in te trekken wees de staatssecretaris van de hand, daar hij met het oog op de rechtszekerheid een admini stratieve sanctie op een onjuiste handel wijze niet kon accepteren. Het wetsontwerp werd z.h.st. aangeno men. Voorts werden z.h.st. aangenomen de wetsontwerpen tot instelling van een pro- duktschap voor vis en visprodukten en de opheffing van het bedrijfschap voor Vis- serijprodukten. Alleen de heer Van der Ploeg (K.V-P-) maakte hierbij enkele op merkingen, waarop minister De Bruijn antwoordde, dat men het aan het bestuur van het produktschap zou moeten overla ten of er behoefte zou bestaan aan een minimumprijzenregeling- Mocht dit blijken dan zou de regering niet tegenwerken. Tenslotte was er nog een aantal wijzigingen van pensioenwetten voor de land- en zeemacht, voor burgerlijke en mi litaire oorlogsslachtsoffers en voor zeelie denoorlogsslachtoffers. De .N.V. Hero Conserven Breda heeft over 1955 een bruto winst behaald van 11.431.576 (v.J. 10.006.670). Na aftrek van onkosten, reclame, interest, belastin gen enz. ad 10.626.348 (9.140.892) en af schrijvingen ad 418.312 (357.891) res teert een winst van 386.914 (507.886). Voorgesteld wordt een dividend van 6 (onv.) pet uit te keren. De nieuwe aan delen zullen 3 pet. ontvangen. Naar het extra reservefonds graat 50.000 (150.000) In de belangrijkste sectoren van het be drijf Is aanzienlijk meer gefabriceerd dan in enig voorafgaand jaar, hetgeen, dank zij de uitbreiding van de produktie-ap- paratuur, kon worden verwezenlijkt. Al® gevolg van deze produktieverhoging ver toont het voorraadcijfer aan het einde van het boekjaar een aanmerkelijke toe neming tot 12,4 miljoen, vergeleken met 9.2 miljoen uit. 1954. De conserva tieve waardering van de voorraden, wel ke nu zoveel groter zijn, heeft het winst cijfer beïnvloed. Opgemerkt wordt, dat door de uitbrei ding van het aandelenkapitaal met 1.875.000 een agioreserve is ontstaan van 163.595. De omzetten in de groente- en fruit- eonserven zijn niet veel afgeweken van die van het jaar tevoren. De afzet van Hero-dranken heeft een belangrijke toe neming te zien gegeven. Over 't algemeen genomen hebben de verkoopprijzen een kleinere marge gelaten tussen opbrengst en kostprijs. Wat de vooruitzichten voor het lopen de jaar betreft, wordt gezegd, dat de om zetcijfers een alleszins bevredigende ont wikkeling te zien geven en dat, met na me in de sector blikgroente, de afzet een levendig karakter draagt. Tana is uitsluitend verkrijgbaar bij de vakman. Uw schoenleverancier of -hersteller. hoogwater te DORDRECHT 26 april ie tij 6.35 uur; 2e tij 18.43 VENLO, 24 april. Coöp. Venlose Veilingver. G.A. Prei A 125, B 98—1, radRs 19—23. raapstelen 38—42, sla kas A 15—17.80, B 11—14, V 79, spinazie I 82, tomaten A 360, B 350. witlof A I 69, A II 61. B I 73, B I 6567, alles per 100 kg., stuks of bos. WOERDEN, 26 april. Kaasmarkt. Aanvoer: 5 partijen. Prijzen 2e kw. 2.052.07. Handel Halm, j

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 4