Wim van Est won onbedreigd Afvalrace en trieste balans bij Nederlands weg=kampioenschap Blauw Wit in de lB-kopgroep maar let ook op Be Quick! Hockey Nederland-Duitsland op dubbel B-niveau Onze tafeltennis-] eugd nog lang niet op internationaal peil n KERES martelde zich vergeefs LOCOMOTIEF De mooiste zomersport. HVC dwong draw af aan Amsterdam NEC, RBC en VSV boekten tegenslag Smyslov bij na-winnaar der Kandidaten League gesloten met promotie-degradatie Beker-finales hockey op Koninginnedag r~ K.C. wees 15 spelers tegen Portsmouth aan DWS vond veiligheid ten koste van NEC Basketball-titels voor DED en Blue Stars N. MAANDAG 30 APRIL 1956 PAGINA 6 Wim van Est's triomfantelijke finish. Vraagt inlichtingen op het park in Uw omgeving. (Wij adviseren vakkundig bij het aan schaffen van Uw TENNIS-UITRUSTING) loopt altijd lichter! O AMBTENAREN-VOETBAL Keresmarteling '~N AMATEURS WEST I WEST II NOORD OOST ZUID r c ZUID II HOCKEY J KORFBAL HANDBAL0 AMATEUR-VOETBAL TSC op rozen! RFC door Yelox geklopt WVC-Robur: draw (iva VALKENBURG, zondag (x). Terwijl men op de Oude Valkenburgerwcg, in de nog steeds neer- plenzende regen, Wim van Est, onherkenbaar bedolven onder een vette laag Limburgse klei, stond te huldigen als kampioen van Nederland op de weg; terwijl, bijna twee minuten later, een outsider, de jonge, doch nijdige Van der Pluym vóór Van 't Hof en Van Breenen de tweede plaats in de wacht sleepte, maakte men voor het eerst in dit seizoen balans in de Nederlandse wielersport- En de uitkomst van deze balans is waarlijk niet om te juichen. De strijd om het nationale kampioenschap rond de Valkenburgse Cauberg veertig kilometers korter ditmaal dan bij vorige gelegenheden en daardoor, de barre weersomstandigheden ten spijt, stellig minder zwaar toonde vandaag voor een toeschouwende schare, die óók al ver beneden de ver wachtingen bleef, dat de nationale wielrennerij zich midden in een volop naderende crisis bevindt. Men noemde het een afvalrace en het leek een afvalrace inderdaad. Van de bijna zestig renners, die door K.N.W.U.-voor- zitter dr. Van Dijk van start gezonden werden, haalden er tenslotte geen tien de finish en vier ronden voor het einde lagen er in feite nog slechts vier renners met enige kans op de titel in de race. Doch veel meer dan een afval race was het, vandaag in Valkenburg, een wedstrijd-der-onmachtigen. Iedere Cauberg sloeg, ook zonder dat men elkander met veel demarrages te lijf ging, nieuwe bressen in het snel dunnende peloton. Iedere ronde opnieuw verzamelde men, ontmoedigd en Ieeggereden, de uitvallers in het ravitail- leringskamp en lang voor deze nationale titelstrijd tenslotte het beslissende stadium bereikt had, was het duidelijk, dat de K.N.W U. vandaag in feite slechts een hanajevol renners aan de start had, dat tegen de moeilijkheden en de (naar internationale maatstaven veel te korte) afstand opgewassen zou blijken- AMERSFOORT, zondag (Van onze sport-correspondent) Bijna 6000 toeschouwers waren op sport park „Birkhoven" getuige van het wel spannende, doch qua voetbal op matig peil staande duel HVCAmsterdam; met het gelijke spel (11) mogen beide ploe gen tevreden zijn. In het laatste kwartier heeft het er nog wel naar uitgezien, dat de Amersfoorters met de winst zouden gaan strijken, doch toen demonstreerde de doelman Van Raalte van de „zwarte Schapen" een uitstekende vorm. Over het algemeen domineerden de verdedigingen. De Amsterdamse voorhoe de liet technisch wel aardig spel zien, doch het werd te kort gehouden en ook de stootkracht was verre te zoeken, zo dat de Amersfoortse defensie, waarin spil Van de Biezenbos weer uitblonk, steeds rustig kon ingrijpen. De HVC-aanvalslinie had weinig kans tegen de routiniers Mes man en Boskamp. Al vrij spoedig kwam het enige Amers foortse doelpunt tot stand. Nederhand schudde Boskamp van zich af, zette scherp voor, Heinen schoot ineens hard in, via het lichaam van Van Raalte sprong de bal het veld weer in en daar profiteerde de toegesnelde Van Eeden met een fel schot. Even voor rust redde Van de Biezenbos een zeker schijnend doelpunt, toen hij een door Geel ingeschoten bal uit het doel kopte. Doch Baselaar schoot ten tweeden male in en dat betekende de ge lijkmaker (11). Een vrij matige tweede helft werd be sloten met een Amersfoorts offensief. De thuisclub vond echter een sterke Am sterdamse verdediging tegenover zich, zodat doelpunten uitbleven en de stand 11 bleef. (Advertentie) TENNIS Blauw Wit boven de streep. Voortbordurend op de zege die zij verleden week op Leeuwarden behaalden en waarvan zij toen nog niet de volle vruchten plukten, hebben de Amsterdamse Zebra's nu, door een nieuwe overwinning op de Zwolse boys, toch de Friezen van de 5e plaats in de Eerste klasse B verdrongen. Onder deze omstandigheden deden Helmond en Haarlem wat het verstandigst was: een draw, waardoor beide ploegen zich handhaafden. En evenals Helmond bewandelde ook Wageningen tegen Rheden de veiligste weg van een halve revanche om zich veilig te stellen. Zo lang als dat tenminste duurt Want terwijl Longa wéér deelde met het zich herstellende team van 't Gooi (de derde „bril" van vandaag) en aldus zijn illusies weer een beetje zag afbrokkelen, wordt Be Quick een ploeg om in de gaten te houden- De Groningers wonnen opnieuw van De Baronie en in verliespunten staan zij zo ongemerkt nota bene met Leeuwarden gelijk! NIJMEGEN—DUESSELDORF, zaterdag De dubbele hockey-ontmoeting NederlandDuitsland op B-niveau, is bij de heren te Nijmegen in een 21 overwinning voor Nederland doch bij de dames te Duesseldorf in een 20 succes voor Duitsland geëindigd. Onze jonge B-dames bleken technisch niet sterk genoeg en moesten evenals verleden jaar te Venlo de Duitse meerderheid erkennen. Met vijf internationals van ex- of semi-formaat in de voorhoede waren de Nederlandse B-heren duidelijk ster ker dan de Duitse ploeg, maar toch kon het voorhoedespel de officials en 1.000 Nijmeegste toeschouwers niet bekoren. De jonge achterhoede weerde zich uitstekend, maar van de vijf aanvallers zou er op het ogenblik géén weer tot A-international zijn te promoveren Lange tijd leek het er nog op, dat Hein van Breenen, actief strijdend als steeds, en Woutje Wagtmans, stijlvol en listig als altijd, de beste kansen op de titel zouden maken. Tenslotte immers waren zij zon der veel strijdgewoel overgebleven met een kopgroepje, waarin Van 't Hof en Van der Pluym routine misten en waarin, in theorie, Wim van Est gehandicapt was door het feit, dat deze race slechts 160 kilometer telde. Wellicht zou Hein van Breenen inderdaad tot het laatste toe de St.-Willebrorder gezelschap hebben kun nen houden op diens weg naar de over winning, als hij drie ronden voor het einde r.iet door een bandje was gegaan, hetgeen hem een onverdiende achterstand be zorgde. Doch de rest van het gezelschap was stellig niet opgewassen tegen de man, die destijds voor het eerst in de geschie denis van de Tour de gele trui voor Ne derland veroverde. Zonder nog enige tegenstand te ontmoe ten schudde Van Est ruim tien kilometer voor de finish zijn laatste tegenstanders ook Woutje Wagtmans, die vervolgens •jlings het kamp der uitvallers opzocht van zich af, reed hij er nog 1 min. 57 sec. voorsprong uit en won hij aldus (ondanks eveneens drie lekke banden....) de titel, waarvoor hij (viermaal tweede in het ver leden) zo dikwijls vergeefs gestreden had. Hij bleek daarmee van alle Nederlandse renners op het ogenblik de enige, wiens vorm en strijdlust inderdaad reden tot juichen geven. De rest ging, op de jonge Van der Pluym en Van 't Hof en de moe dige Van Breenen na, onder in een kleur loze race, die zeker de minst boeiende was, welke men in de loop der jaren op de flanken van de Valkenburgse Cauberg verrijden liet. De uitslag: 1. en kampioen van Neder land: Wim van Est (St.-Willebrord) 160 km. in 4 uur 24 min. 5 sec.; 2. Leo van der Pluym (Dussen) op 1 min. 57 sec.; 3. Arend van 't Hof (Sassenheim) op 3 min. 33 sec.; 4. Hein van Breenen (Amsterdam) op 5 min. 8 sec.; 5. Jules Maenen (Valkens- waard) op 7 min. 24 sec.; 6. Albert Don ker (Amsterdam) op 8 min. 35 sec.; 7. Henk Smeets (Rothem) op 1 ronde; 8. Leo van de Brand (Schijndel) op 2 ronden; 9. Wim Kuypers (Den Haag) op 4 ronden. Acht minuten na de profs, en onafhan- kelijken startten de Limburgse amateurs voor de provinciale Limburgse amateur- titel. Het was een race over 100 km., even eens in de stromende regen. De uitslag hiervan luidde: 1. A. Ehlen (Broeksittard) 100 km. in 2 uur 35 min. 55 sec.; 2. G. Ver- goossen (Echt) zelfde tijd; 3. J. Niesken (Swalmen) z. t.; 4. H. Ehlen (Sittard) z. t.; 5. G. Korsten (Grapen) op 12 sec. NIJMEGEN, zaterdag-zondag. Opnieuw is, bij de 8e internationale tafeltennis-kampioenschappen van Neder land, gebleken hoe ver de Nederlandse top-spelcrs nog van de internationale cracks afstaan. Het Nijmeegse zusjes-paar Cobi en Nora van Megen bracht het nog het verst: halve finales dubbelspel, tot zij door de Duitse combinatie Grober-Klo- nisch werden verslagen. In het enkelspel liet Nora wegens een handblessure verstek gaan en lag Cobi er -ia de eerste ronde al uit. Precies eender verging het bij de he ren onze sterkste spelers als Onnes, Hoo- gendoorn, Gimbel, enzovoorts; deze jonge ren hebben nog 'nie* het peil van een Du Buy of een Van Zoelen bereik' en in de dubbelspelen kwamen zij weinig verder. Verrassend was het eerste optreden na de oorlog in een Westeuropees toernooi van de Polen, wier speelfcracht tot nu toe volkomen onbekend was. Zij bleken ge ducht mee te tellen en hun combinatie Arbach-Kusinski werd kampioen in het heren-dubbelspel. De Engelse tweeling zuster Diane Rowe werd enkel-kampioene en met de Schotse Helen Elliot ook dub- bel-kampioene; de Franse ex-Pool Alois Ehrlich klopte de Franse jeugdspeler Chegrui in de zeer teleurstellende finale heren-enkelspel en het Britse paar Helen Elliot met Venner won het mixed-dubbel. De voornaamste uitslagen: Heren-enkelspel halve Einales: Chegrui (Fr)— Harry Venner (G.B.) 2115 2116 1221 21—18. Ehrlich (Fr.)—Brian Kennedy (G.B.) 12—21 22—20 It—21 21—19 21—10. Finale: Ehrlich— Chegrui 21—13 21—17 21—15. Dames-enkelspel halve finales: Helen Elliot (Schotl.)M Klonisch (W.-Dld) 21—17 21—12 21—12, Diana Rowe (G.B.)—C. Rougagnou IFr.t 21—11 2115 1921 2112. Finale: Diane Rowe —Helen Elliot 21—3 22—20 23—21. Heren-dubbelspel halve finales: Ehrlich/Ca- fierro (Fr.)Tietmeyer/Wenninghof (W.-Dld) 21—13 21—17 21—15, Arbach/Kusinski (Polen)— Coumans/Houbt (Ned.-Did) 2117 2117 2111. Finale: Arbach/Kusinski—Ehrlioh/Cafierro 13— 21 21—13 21—16 21—18. Dames-dubbelspel halve finales: M. Grober/ Fie Klonisch iW.-Dld)—Cobi en Nora van Me gen (Ned.) 21—14 17—21 21—17 21—18: Diane Rowe/Helen Elliot (G.B -Schotl.)—Hanne Schlaf /Uschi Fiedler (W.-Dld) 14—21 22—20 21—8 2114. Finale: Rowe/Elliot—Grober/Klonisch 21—14 17—21 21—17 21—18. Gemengd-dubbelspel halve finales: P. Szmidt/ Kusinski (Polen)—M. de Tournay/Ehrlich (Belg. -Fr.) 21—15 21—14 21—11: Helen EUiot/Harry Venner (Schotl.-G B.)—Skurawitsz/Arbaeh (Po len) 21—15 21—16 21—5. Finale: Elliot/Venner— Szmidt/Kusinski 21—9 16—21 21—10 21—10. (Advertentie) Van Est kampioen, sterk als een beer. Op Locomotief iicht als een veer. Ook Van der Pluim vasthoudend en vief. Werd eervol tweede op Locomotief. Rijwielen voor sport, toerisme en dagelijks gebruik De Oranjeploeg der heren, met Van Erven Dorens, Zwier en Kristen in zijn gelederen, overrompelde de Duitsers in het eerste kwartier. Stug.maar uiterst fair verdedigden de gasten zich. Toch moes ten zij zwichten voor de Nederlandse aan vallers. Van Beaumont Kaf zijn ploeg de leiding, doch Nederland hield het spel te kort; de Duitsers kwamen langzamer hand wat beter los en linksbuiten Winter maakte de gelijkmaker. Ook na de her vatting hadden de onzen het, beste van het spel. De vleugels werden nu meer in het spel betrokken wat de Nederlandse aanvallen gevaarlijker maakte. Een goede combinatie gaf Van Erven Dorens een niet te missen kans (21). Twee maal redde keeper Deppe op fraaie wijze bij een strafcorner. Zwier moest zich wegens een blessure aan hef, hoofd door de DKS-er Koenderink laten vervangen. In de laatste fase van de strijd poogden de Duitsers de gelijkmaker te scoren Toen toonde echter de Nederlandse ver dediging haar kracht; in de stand kwam geen verandering meer. De Duitse meisjes demonstreerden te genover onze vrij krachtig en energiek spelende landgenoten, een fraaier en soepeler spel. De overwinning was voor de gastvrouwen volkomen verdiend, want reeds vóór de 00-rust viel de krachts verhouding ten gunste van de Duitse ploeg uit. Kort na de rust scoorde Helga Diegel (rechtsbuiten) en zes minuten la ter stelde linksbinnen Katrin Hartung de Duitse overwinning zeker met een tweede doelpunt. Hoezeer de Nederlandse meisjes zich ook inspanden om de eer te redden, het is haar niet gelukt want alle stormaanvallen liepen dood op de hechte Duitse verdediging. De Neder landse doelvrouwe mej. Van der Stadt heeft door haar standvastige verdediging de Nederlandse ploeg voor een grotere nederlaag gespaard terwijl voorts de da mes Boer (spil) en Teppema (rechtsbin nen) de uitblinksters in de Nederlandse ploeg waren. Andere hockey-interlands: Belgie— Engeland 1—3. Schotland—Wales 3—2, DuitslandSpanje 40 (alle drie heren wedstrijden.) LONDEN, zaterdag De laatste competitiedag van de Engel se League bracht Huddersfield Town een 31 zege op Bolton, maar ondanks dit fraaie resultaat zal Huddersfield het vol gend seizoen in de tweede divisie moe ten uitkomen. Wel bereikte de club het puntenaantai van Aston Villa deze de gradatiekandidaat klopte West Bromwich Albion met 30 doch het doelpunten- gcmiddelde van Huddersfield is ongunsti ger. Ook het lot van Sheffield United werd bezegeld; met 32 punten is de ploeg drager van de rode lantaarn gebleven. Met 35 punten delen Aston Villa en Hud dersfield Town de een-na-laatste plaats. Toch zal volgende seizoen Sheffield niet zonder eerste divisieclub zitten, want Sheffield Wednesday, kampioen van de tweede divisie, zal promoveren. Ook Leeds United zal, dank zij een 41 overwinning op nummer laatst, Huil City, liet volgend seizoen het voetbal-walhalla betreden. De laatst uitslagen luiden: Eerste divisie: Aston VillaWest Brom wich Albion 3—0, Cardiff City—Arsenal 1—2, Chelsea—Blackpool 21, Hudders field Town—Bolton Wanderers 3—1, Lu ton Town—Burnley 2—3, Portsmouth- Manchester City 2—4, Tottenham Hotspur —Sheffield United 3—1, Wolverhampton Wanderers—Sunderland 3—1. Tweede divisie: Bristol RoversLiver pool 1—2, Hull City—Leeds United 1—4, Leicester City—Doncaster Rovers 3—0, Nottingham Forest—Bllackburn Rovers 1i port ValeMiddlesborough 32, Ro- therham United—Stoke City 0—1, Shef field WednesdayLincoln City 5— Swansea Town—Barnsley 3—1, West Ham United—Bristol City 3—0. Te Amersfoort werd in. het weekeinde het vierde landelijke Voetbaltoernooi georganiseerd voor ambtenaren van gemeentelijke takken van dienst en bedrijven. In Poule A bracht het elftal van Rotterdam het tot de laatste vier. Van Arnhem werd echter met 2-0 verloren en dat schakelde de Rotterdammers uit. In Poule B deïd Schiedam het uitstekend. De gemeente- voetoïllera van Schiedam legden nl. beslag op de eerste plaats. Zij speelden gelijk tegen _Em- mcn. doch wonnen door de strafschoppen oeter C Douane-voetbal: Rotterdamse douaniers speel- (Speciale berichtgeving) AMSTERDAM, zaterdagavond Keres wilde niet verliezen. Zijn al lerlaatste kleine kans in de laatste ronde van het Kandidaten-toernooi lag in een remise tegen Filip, waardoor zijn ach terstand op Smyslov tot een half puntje beperkt zou blijven. Hij speculeerde ken nelijk op de vermoeidheid van Filip, rekte de partij 50 zetten lang, maar kon toch geen resultaat forceren. Weliswaar werd de partij na 91 zetten opnieuw af gebroken en ha<j Filip altijd nog geen kans gezien om zijn theoretische winst ook te realiseren, maar later in de avond deelde Keres toch mede dat hij de strijd opgaf. Keres dus toch verslagen. En Smyslov heeft nu in de laatste ronde met wit te gen hekkesluiter Pilnik aan remise vol doende om winnaar van het Kandidaten toernooi 1956 te zijn. Beiden dodelijk vermoeid hebben Keres en Filip hun partij de gehele zaterdag middag voortgezet. Een eindeloze marte ling. Vooral de Rus had moeite om zijn gedachten te concentreren en kwam dan ook driemaal in tijdnood. Overigens kon Filip zijn voordeel van een paard niet uitbuiten zo lang zijn koning niet veilig stond. Toen de Tsjech met vele her groeperingen dit euvel had verholpen, werd zijn aanval nog weinig overtuigend. En Keres rekte maar rekte, rekte de strijd eindeloos. Na 91 zetten opnieuw af gebroken, Maar.daarna capituleerde de Rus toch. De partij BronsteinPanno werd zeer snel na 51 zetten wederom remise, ter wijl Geiler ditmaal tegen Pilnik even eens ondanks een mooi behandeld toren eindspel met remise in 62 zetten genoe gen moest nemen. Met nog één ronde (maandagmiddag te spelen) luidt de stand: 1 Smyslov lO'i pnt-, 2 Keres 9% pnt., 3 Geiler 9% pnt., 4 5 6 Bronstein Spassky en Petrosjan 9 pnt.. 7 Sza,bo 8',i pnt.. 8. 9 Panno en Filip V/2 pnt., 10 Pilnik 5 pnt. Het vervolg van de partij KeresFilip: De stelling was: Wit: (Keres) Kh2, De6. Tb7, pionnen a4. f2. g2. h3. Zwart (Filip) Kg8. Df8, Tc4, Pf7. pi onnen a6. d5. g6 en h7. Er volgde: 41 g2g3. direct 41. Dxdo, Dd6 leidt tot dameruil waarna wit meteen kan opgeven. 41Tc4Xa4; 42 De6xd5 Ta4—b4; 43. Tb7—a7 Tb4—bö 44 Ddöa2 Tb5—f5; 45. Ta7Xa0 Df8—c5; 46. Ta6a8f Kg8—g7; 47. Da2—b2t Kg7— h6. Zwart gaat thans dameruil uit de weg. Het overblijvende eindspel zou nl. zeer moeilijk te winnen zijn. 48 Db2d2f Pf7—g5; 49 Ta8—a2 Kh6— g7; 50. Dd2—b2t Tf5—f6; 51. h3—h4 Pg5— f3t; 52. Kh2h3 Pf3—d4; 53. Kh3—h2 Pci^bS; 54. Db2d2 Pb5—d4; 55. I Dd2b2 Pd4—c6; 56. Kh2—gl Pc6- e5. Dreigt het paard via d3 of g4 uoimnc-vuciu'". j-vwi-uv.*-- KTftor tfü. LHCISI' ■"CT. \jvxav u ^"JiFeïïs SttBÏÏÏÏ?1»wSnSS met %-0. de aanval op f2 te versterken. 57. Dbl—b7t Tf6—f7; 58. Db7—b2 h7— h5; 59. Ta2a8 Kg7—h7. De onveilige stand van de koning speelt een beslissende rol in dit eindspel. Ook op h7 staat de zwarte vorst nog aan ge varen bloot. maar toch is dit nog de beste p' .ats. 60. Ta8—d3 Dc5—a5; 61. TdS—dl Da5— a4; 62. Tdld8 Da4e4. Dreigt door 63. Pf3t te winnen en dwingt daar door tot de volgende opmars. 63. f2f4 De4e3t; 64. Kgl—h2 Pe5—g4t; 65. Kh2— h2 Pg4f6. Dekt het dreigende mat op h8 en noodzaakt meteen de witte toren op de 8e rij te blijven daar anders 66. Pe4 beslist 55. Td8b8 De3e6i; 67 Kh3h2 De6—el; 68 Db2—g2. Zwart dreigde 68 Td7- 69. DXf6, Td2f, 70. Kh3. Dhl mat. >8 Tf7e769. Tb8—b7 P16—d7; 70. Tb7—b2 Del—e6; 71. Tb2—b7 De6—g4; 72. Tb7b2 Pd7—c5; 73. Dg2—d2 Dg4—e6; 74. Dd2g2 Pc5d7. Dezelfde stelling ontstond ook reeds na de 70e zet van zwart. 75. Tb2b7 Kh7—g8; 76. Tb7—c7 Kg8— f7; 77 Tc7—a7 De6—c4; 78. Kh2—h3. Na 78. Ta2, Pf6 heeft wit geen tegenspel meer. 78Dc4e6t; 79. Kh3h2 De6e2. Eindelijk eens iets aanders! 80. Ta7a2 De2Xg2t; 81. Kh2xg2 Te7— e3; 82. Ta2—a7 Kf7—e7; 83. Ta7—a6 Pd7 —f6; 84. Ta6a7f Ke7—e6; 85. Ta7—a6t Ke6—f7; 86. Ta6—a7t Te3—e7; 87. Ta7—a3 Te7c7; 88. Kg2—f3 Tc7—c5. 89 Ta3e3 Pf6—d5; 90. Te3—e2 Tc5— c3t; 81. Tf3—f2. Opnieuw afgebroken. De stelling is: Wit (Keres): Kf2, Te2, pionnen f4, g3 en h4. Zwart (Filip): Kf7, Tc3, Pd5. pi onnen: g6 en h5. Keres gaf later toch op. (Van onze hockey-medewerker). Op Koninginnedag (heden) wordt in het Wagner-stadion de slotdag van de be ker-competities gehouden- Zeer interes sant wordt daarop de dames-finale tussen B.D.H.C. en Kieviten, maar de clou van deze dag is de heren-eindstrijd om de H.T.C.C.-beker. T.O.G.O- komt voor het eerst weer met Han Drijver uit en ont moet in deze finale S.C.H.C., twee ploe gen, die zeker voor een pakkend slot van deze competitie zullen zorgdragen Voor de wedstrijd van het voorlopig Nederlands Elftal, dat op woensdagavond 2 mei, in het FeiJenoord-stadion te Rot terdam een oefenwedstrijd speelt tegen Portsmouth, heeft de Keuze Commissie van de KNVB vijftien spelers aangewe zen. In verband met blessures van enkele spelers kon het elftal nog niet definitief worden samengesteld. De kandidaten zijn: De Munck (Fortuna '54), Landman (Scheveningen-Holland Sport), Wiersma (PSV), Kerkum (Feijen- oord), Odenthal (SC Enschede), Klaassens (VVV), Van der Hart (Fortuna '54', Brooy- mans (Willem II), Notermans (Fortuna '54), Appel (Fortuna '54', Bosselaar (Feijenoord) Koopal (VVV), Lenstra (SC Enschede) Moulijn (Feijenoord1) en Schenkel (De Vo ile wijekers), Het gevecht in de Eerste klasse A duurt intussen onverminderd voort. Het gekke is, dat een ploeg als RBC, in weerwil van de nieuwe nederlaag tegen Go Ahead, nog altijd niet uitgeschakeld is! Anderzijds heeft DWS zich nu wel, door een fraaie revanche op NEC, aan het strijdgewoel onttrokken: de Amsterdammers delen nu met AGOVV de 2e en 3e plaats, overigens ver achter RCH. dat weer een stapje dich ter bij de titel kwam door thans bij Xer xes alle twee punten op te eisen. Tegen slagen voor de Nijmegers en de Rotter damse Zebra's dus. En dat terwijl Go Ahead en Veendam zo sterk in opmars zijn! Veendam klom zelfs naar de 6e plaats door een treffende revanche op VSV, dat zich nauwelijks als nr. 5 kon handhaven en moeilijke weken voor de boeg heeft. De kans die voor Fortuna-Vlaardmgcn bij nr. 4 Tuhantia-zclf lag, is in Hengelo blijven liggen, want de Twenters namen met een gelijk spel de veiligste weg en hielden de kopgroep in de Eerste klasse C aldus gesloten. In die kopgroep maak ten ook VVFC, Volendam en Hclmondia geen fout. En waar Fortuna voor de helft faalde, daar schoot Dosko, niet onverwachts in tussen, als revanche-slachtoffer van Ol- denzaal, helemaal tekort. Wilhelmina be vestigde zijn herstel en klom boven Zeist, dat zich tegen KFC prachtig maar zonder succes verweerde. Voor de niet genoem de wedstrijden verwijzen wij naar de uit slagen. DWS—NEC 2—0. Door een goede en verdiende revanche op NEC heeft een hard werkend DWS de veiligheid verwor ven. Het was tegen de trapvaste Nijmeeg se defensie een zwaar karwei, maar ge steund door de nog beter spelende eigen verdediging kon de Amsterdamse voor hoede naar hartelust aanvallen- De 4.000 toeschouwers juichten na 20 minuten voor Koot, die een voorzet van Doorneveld prachtig langs keeper Donkers werkte, maar daarna moesten zij tot 4 minuten voor het einde wachten alvorens van Lier uit een corner van Jan Braam 2—0 scoor de. VEENDAM—VSV 2—1. Twee geheel ver schillende speelhelften, maar aan het ein de de 9e zege in successie van de Veendammers, al scoorden zij de winnen de goal in de allerlaatste seconde VSV in de le helft voortdurend sterker, met backs op de middenlijn, doch slechts 1 doelpunt, door Belfroid in de 16e minuut prima ingekopt. De 2e helft bood een omgekeerd spelbeeld, maar Veendam speelde de bal te hoog en de uitstekende VSV-stopper Spaan stond als een rots Toch 4 minuten voor het einde 1—1, toen een lage pass van stopper Dekker ineens door midvoor K. v. d. Berg werd inge- knald. Een corner in de allerlaatste se conde: heel Veendam voor het VSV-doei en in het gedrang sloeg keeper Geerlof zelf de bal in het net: 2—1 GO AHEAD—RBC 1—0. Geen hoog' staande, eerder een rommelige wedstrijd Zenuwen beheersten de aanvalsopbouw, die aan onzuiver plaatsen mank ging. Het enige doelpunt viel in de 2e helft, toen Maatman in duidelijke buitenspel-positie een voorzet van Wessels benutte- RBC protesteerde en even later ook wegens het niet toekennen van een penalty we gens een Deventer overtreding in de laat ste minuten. De penalty werd alsnog ge nomen en raak, maar het protest moeten de Roosendalers eerst nog zien te win nen XERXES—RCH 0—1. Xerxes heeft voor al in de eerste helft op zijn record-verde diging gedreven en tegen 'n oppermachtig RCH toen de balans gelijk kunnen hou den. Na de rust kreeg de thuisclub de wind mee en ging de strijd gelijk op, maar Ravenstein miste twee kansen en bij de gevaarlijke RCHaanvallen beslechtte Brouwer de strijd met de enige goal. WAGENINGEN—RHEDEN 0—0. Over heersende verdedigingen aan beide zijden, Wageningen voor- Rheden na de rust meer in de aanval- Het enige doelpunt, van Rheden, terecht wegens buitenspel geannuleerd. Verder voor de 7.000 toe schouwers géén gèldige treffer. HELMOND—HAARLEM 0—0. Het bete re aanvalsspel van Haarlem had op de sterke Helmond-defensie geen succes en bovendien miste Kamperveen twee opge legde kansen. De Helmond-voorhoede zon der Spierings (militair) en Schwenke (blessure) had geen stootkracht. De 3.000 Helmondse toeschouwers echter met 00 ook tevreden. TUBANTIA—FORTUNA VL. 1—1. De Twenters speelden niet in topvorm en zagen bijna al hun aanvallen op Fortuna's stopper Van Berkel vastlopen. Zélf kon Tubantia dan ook niet scoren; dat moest een onfortuinlijke Vlaardingse verdediger op een voorzet van Albers in eigen doel doen! Fortuna's middenvoor Van den Berg maakte met een door Koster ver keerd beoordeeld schot de gelijkmaker- Daarna overheersten de verdedigingen, waarbij intussen die van Fortuna aan Jurissen en Albers het zwaarste werk had EERSTE KLASSE A XerxesRCH 01 DWS—NEC 2—0 Heerenv.Velocitas 20 PECEnschedese B. 53 VeendamVSV 21 Go Ahead—RBC 1—0 Eerste klasse A RCH AGOVV DWS Xerxes VSV Veendam NEC Go Ahead RBC De Valk PEC Velocitas Heerenveen Ensch. Boys 22 22 22 21 22 25 23 22 22 19 19 16 13 11 41—20 54—31 47—25 25—15 35—29 49—54 3840 37—34 45—34 34—50 45—57 24—37 30—46 30—62 EERSTE KLASSE B WageningenRheden 00 BI. WitZwolse Boys 20 HelmondHaarlem 00 Longa't Gooi 00 BaronieBe Quick 02 Eerste klasse B Herm. DVS 21 31 48—21 Haarlem 22 27 3426 Helmond 21 25 3624 Wageningen 21 25 3530 Blauw Wit 22 25 43—39 EERSTE KLASSE C Wilhelmina-Zw.meer 72 HilversumUVS 32 TOPHelmondia 04 Zeist—KFC 0—1 Tubantia-Fortuna VI. 1—1 OldenzaalDosko 42 DHCVolendam 03 ZFCOosterparkers 0—1 Eerste klasse C KFC 24 39 54—25 Volendam 25 37 65—27 Helmondia 24 35 76—32 Tubantia 25 30 5037 Te Haarlem zijn de wedstrijden om do Nederlandse basketball-titels gehouden. Bij de dames werden The Blue Stars we derom kampioen, terwijl bij de heren de titel naar DED ging na een spannende en opwindende strijd met SSD. De eindstand dames is: 1. The Blue Stars; 2. HOC' 3. Hudig; 4. KVH- De eindstand heren is: 1. DED; 2. SSD; 3. Zeemacht en 4. Exercitia. Fortuna VI. 25 Leeuwarden 22 Rheden Baronie Longa Be Quick 't Gooi Heracles Zwolse Boys 22 ONA 20 37—29 39—36 36—42 34—35 32—30 26-41 33-46 19—46 38—45 DOSKO Wilhelmina Zeist Hilversum ZFC Oldenzaal UVS O.parkers DHC Zwartemeer 23 TOP 24 27 27 26 25 24 23 22 19 18 18 12 12 54—55 45—54 46—44 38—43 47—64 38—48 44—46 48—50 35—47 44—59 38—6" 3156 Zó vielen de punten Eerste klasse A UVV-DWV 4-2 Rapiditas-De Spartaan 5-3 West Frisia-Quick 0-2 Velox-RFC 3-1 HRC-Gouda 0-1 VCS-CVV 0-0 Eerste klasse B Sneek-Hengelo 2-1 Achilles-Quick '20 0-2 Veelerv.-Arnh. B. 0-0 Zwaagw.-WAVV 2-1 WVC-Rob. et Vel. 2-2 WW-Muntendam 6-1 Eerste klasse C Alliance-Roermond 2-0 TSC-Almania 4-0 Sp Emma-Kimbria 5-2 VSV '34-Brabantia 1-2 Tweede klasse A Zandvoortmeeuwen- Hollandia 4-2 HBC-HFC 0-3 De Kennem.-WFC 2-5 DEM-Beverwijk 2-1 VVB-Zaandijk 1-2 Tweede' klasse B AFC-Baarn 1-3 VVA-HMS 1-0 DCG-OSV 5-0 Derde klasse A QSC-AssendeLft 1-1 Alw Forward-ZW 0-2 KW-Pur mersteij n 2->0 Zilverm.-GVo 1-0 Derde klasse B RKAFC-Wijk a. Z 0-5 Alcm. Victrix^Velsen 5-0 Kinheim-CSV 1-2 ADO '20-Vitesse '22 1-0 Terrasvogels-Alkm. B. 3-1 HSV-EHS 3-1 Derde klasse C DEC-ZSGO 1-1 KBV-Wilh. V. 3-3 JOS-RKAVV 2-2 Wilskracht-TOG 0-3 SDW-Aalsmeer 4-3 Derde klasse D Hercules-JSV 1-4 Maarssen-APWC 3-0 Patria-CDN 2-1 1 ADE-DWSV 2-2 Tweede klasse A HVV-HOV 3-4 Neptunus-Lugdun. 2-1 LFC-VUC 4-1 Wilhelrmis-Bl. Zwart 2-3 Wassenaar-VFC 6-2 Tweede klasse B Zwijndrecht-Coal 0-0 Leerdam-DCL 1-2 SVW-De Spart '20 4-0 D'CV-Unitas 1-1 ODS-De Musschen 0-1 Derde klasse A Exc. '20-Archipel 4-2 VIOS-De Postd 6-0 Westlandia-DHL 2-3 Celeritas-BEC 2-1 Cromvliet-De Holl. 4-3 Westerkw.-Voorb. 3-1 Derde klasse B VVSB-HPSV 3-0 GDA-Alphen 2-1 Hillegom-Laakkw. 0-4 TYBB-VVP 0-3 Roodenb.-Ripperda 4-1 Derde klasse C Waddinxv.-Overm. 0-2 Ammerst. SV-Lekker- kerk 1-1 VOC-CKC 2-1 Dindua-Alphia 2-2 Leonidas-ODI 3-2 Derde klasse D The Ris. H.-RDM 2-0 Papendr -Slikkerv. 0-3 Bolnes-Dubbeldam 3-0 Transvalia-NADO/V 1-2 Hillesl.-FSV Pret. 0-1 Vierde klasse A Tonegido-Teylingen Meerburg-DOCOS 2-2 ASC-DOSR 2-3 Vierde klasse B De Valkeniers-RKWTK 0-2 Verburch-Full Sp. 2-2 Hermandad-Concordia 2-2 's-Gravenz.-GDS 5-1 ADS-Hoek v. H. 2-0 Vierde klasse C Moordrecht-Te Werve 1-0 RAVA-Quick St. 0-3 Vierde klasse D PDK-Rijswijk 3-1 GSV-Spoonvijk 2-1 0-0 2-1 2-1 0-0 3-0 DUNO-VDS Vierde klasse Oudew.-Boskoop Schoonh.-Schiebr. Stolwijk-VEP Woerden-Haastr. Vierde klasse F Belvédère-Flakkee 1-2 DRZ-SMV 3-1 Schiedam-Nieuwenh. 1-1 Rockanje-Wit RW 0-2 OW-HWD 3-1 Vierde klasse G Zuiderster-RCD 1-3 Aeolus-Strijen 1-7 's-Gravendeel-DHS 3-2 DEH-SVDPW 0-3 DRL-Poortugaal 0-3 Vierde klasse H Geluksvogels-DDC 0-3 IFC-HLyN 5-0 SIOD-DZB 3-1 ASW-Hardinxveld 1-1 Merwede-Dilettant 3-3 Tweede klasse A Hunsingo-Haren 4-1 Rood Geel-Alcides 1-2 Helpman-Gruno 2-3 FVC-LSC 2-2 Frisia-GRC 0-3 Tweede klasse B Em men-Asser B 1-1 FW-HSC 1-1 BNC-Noordster 1-2 Stadska n.-VAKO 3-0 Appinged.-Hoogez. 1-0 Derde klasse A MSC-DOG 0-1 Black B.-GAVC 1-1 Harlingen-Jubbega 1-4 WZS-De Kooi 1-2 Bergum-RES 3-3 Olyphia-Steenwijk 7-0 Derde klasse B Stanfries-Harkem. O- 1-5 Forward-Gr. Boys 2-1 Gronitas-Zuidhorn 5-3 Derde klasse C Erica-Valthermond 6-3 NAB-STA 5-0 CEC-Titan 5-1 Beilen-Rolder B. 1-0 Germanic.-Ericase B. 3-3 Derde klasse D THOS-ZNC O-O Woltersum-Meedcn 1-2 Bellingw.-Eenrum 2-1 Noordp.-Westerbr. 3-5 PJC-Scheemda 1-2 BATO-N eptunia 2-3 Tweede klasse A Eilermark-ZAC 3-4 Wierden-DOS '19 1-1 Tweede klasse B SDOUC-Silvolde 2-3 Quick N.-Be Quick Z. 0-1 Dierense B-Theole 1-0 Veenendaal-ESCA 2-2 Derde klasse A Rietvogels-Vogido 4-2 Vosta-Rijssen V. 0-0 TAR-PW 2-2 Bonlf. B.-Almelo 3-2 Derde klasse B UD-Rohda 5-3 Vaassen-Activia 0-3 Dedemsv.-DAVO 3-2 GFC-Sallandia 2-1 Daventria-Apeld. Boys 1-3 Derde klasse C Zutphania-AZC 2-4 VVO-Doetinchem 2-3 Neede-Sp. Doesb. 2-0 Derde klasse D De Treffers-CHRC 1-1 AWC-SNL 5-3 TEC-BVC *12 6-2 Oosterb.-Z Arnh. 1-1 Tweede klasse A Veloc-JVC '31 4-1 Gemert-Baardwijk 8-1 SET-Uno Animo 2-2 Tweede klasse B R.AC-Dongen 3-1 Roosend.-Rood WW 3-2 Axel-Hulst 0-1 Goes-MOC '17 0-1 Derde klasse A Geldrop-Woensel 1-1 Mulo-Boxmeer 0-2 Sparta '25-Juliana M. 4-3 RPC-DVS 2-1 Derde klasse B RKTW-SCB 2-3 RKDVC-St. Michielsg. 3-2 Heusden-VOAB Reusel Sp.-Zwal. Hieronym.-Gonc. Derde klasse RWB-Hero DHV-Gudok Zierikzee-WSC Veer se B.-Virtua 3-2 VFC 2-1 SVD 1-0 2-2 0-1 0-7 4-0 Derde klasse D N. Borgvl.-RKFC 0-1 STEEN-Hontenisse 0-2 Biervliet-ODIO 2-0 Zeelandia-RCS 0-2 Tweede klasse A Waubaoh-Chèvdemont 6-2 Schuttersv -RKTSV 4-0 Groene Ster-KEV 0-1 RKBSV-Waub. B. 2-2 Tweede klasse B Wilh. '08-Venray 2-0 Heer-Wittenhorst 2-0 RKVVL-Reuver 1-4 RKDEV-Blerick 5-3 Derde klasse A Caesar-Ammelie 5-1 Leonidas W-Willem I 2-0 Schinnen-Minor 0-2 Derde klasse B Miranda-Hoensbr. 4-3 RK Kol.-Zw. Wit '19 2-2 Laura-Nw Einde 6-0 SVN-Heerlen 5-2 Derde klasse C Spaubeek-EW 2-2 GVCG-DVO 2-2 RIOS '31-PSV '35 7-1 Swift '36-Linne 2-2 Derde klasse D Belfeldia-FCV 2-0 VCH-Bieslo 4-2 Tiglia-Panningen 1-0 HEREN Eerste klasse Westen BMHC-Hilversum 0-2 Noorden Daring-GCHC 3-0 Promotie-West Van overgangs- naar eerste klasse Beslissingswedstrijd Be Fair-Kampong 1-0 Van Promotie- naar overgangsklasse Laren II-HIC 0-0 Van tweede klasse naar promotieklasse D. Stud. II-RBC 2-0 Hilversum III-FIT 5-1 Oosten Van tweede klasse naar promotieklasse EHV-Arahem H 2-0 EERSTE KLASSE Noord-Holland All. Weerb -Rohda 2-8 Landlust-SVK 6-7 Luto-Westerkw. 2-6 Zuid-Holland Het Zuiden-Fluks 12-4 Deetos-HSV 10-5 Spangen-HKV 1-9 Noord Vitesse-W. Kwiek 6-4 Rood Wit-LDO 4-9 Cl. Brothers-VKC 0-8 AKC-Sparta 1-1 Promotic eerste klasse Leeuwarden-NKC 6-2 Z ld DOT-Sportlust KCT-Eindhoven OEC-PSV Odilo-Deto 0-1 4-8 1-4 3-4 TENNIS HOOFDKLASS A Afdeling 1 Leimonias I-DDV I 1-8 NMC I-Thor RW I 1-7 HOOFDKLASSE B Afdeling 1 DDV II-Victoria I 6-5 Dash I-Sobri I 9-2 Afdelinr 2 Gr Wit I (A)-Ensch. LTC I 5-6 Hilv. LTC I-Leimonias HOOFDKLASSE Dames PSV-Athene 7-4 (PSV kamp.) ESCA-Sagitta 2-1 WLC-Hygiea 7-3 UDI-Vriendschap 3-3 HOOFDKLASSE Heren PSV-Eindhoven 10-6 Olympia-Aalsm. 10-11 DES-Hellas 7-19 UDI-Niloc 13-10 HONKBAL Eerste klasse A EHS-Ajax 1-11 OVVO-TYBB 13-1 RCH-HHC 1-9 Sparta-Kennemerl. 4-2 Eerste klasse B EDO-HFC Haarl. 8-1 SC Haarlem-ABC 12-3 Schoten-TIW 15-0 WGA-HCK 2-1 RFC zal zijn kampioensfeest in* derdaad op eigen veld moeten vie ren. De Rotterdammers moesten dit maal aan Velox zelfs de hele buit afstaan en hebben nu maar af te wachten wat de Utrechters in hun twee achterstallige wedstrijden zul len doen. Wel is nu duidelijk, dat RFC en Velox de enige overgeble ven kandidaten zijn. Want door hun herhalings-draw schakelden VCS en CVV elkaar uit cn DWV werd kansloos door de revanche van UVV als tweede Utrechtse stunt' Een stunt intussen op ander niveau; de staart, waar De Spartaan zich na de nederlaag tegen Rapiditas inderdaad op de degradatie mag voorbereiden; maar Gouda en Quick evenals UVV kost bare winst veroverden en wel als gasten bij HRC en West Frisia (en vooral laatstgenoemde loopt nu niet minder groot gevaar!'. WVC handhaafde zich in de le kl B van dit Amateur-walhalla aan de kop, waartoe de Winterswijkers aan een gelijk spel tegen Robur (slechts een „halve" revanche van de Apel- doorners) genoeg hadden, want Hengelo werd inderdaad het slacht offer van de wraak van Sneck, dat echter juist iets tekort zal komen om nog een kandidatuur te kunnen stellen. TSC in het zuiden op rozen! De Oosterhouters namen met hun nieu we meerderheid over Almania af" stand van Maurits dat vrij was, van VSV '34 dat op eigen veld een dui delijke revanche aan Brabantia moest toestaan, van Vlissingen (match tegen WH '16 afgelast) en tenslotte ook van Kimbria dat met een zware nederlaag slachtoffer werd in de veldtocht waarmee Sportclub Emma zich uit de geva ren van de staart heeft bevrijd. Vei ligheid ook voor Alliance, welks re vanche op Roermond de staartgroep nu lokaliseerde tot vier clubs: Roer mond, WH '16, Almania en Schun- del. Verder verwijzen wij naar de uitslagen. Eerste klasse A RFC 20 27 43—29 Velox 23 37—25 DWV 20 23 3834 CVV 18 21 2619 VCS 19 21 27—25 HRC 18 19 39—34 Rapiditas 17 18 2725 UVV 19 17 40—39 Quick 19 16 22—26 West Frisia 20 16 3146 Gouda 19 15 1730 De Spartaan 19 10 1934 Eerste klasse B WVC19 26 65—27 Robur et Vel19 25 5036 Hengelo 13 24 4424 Sneek 18 22 4321 Arnhemse Boys 19 21 29—32 Zwaag-Westeinde 19 20 49—58 WVV 16 19 40—33 WAVV18 18 36—34 Quick '20 17 17 38—38 Achilles 18 17 36—25 Muntendam 18 6 2453 Veelerveen 19 3 2497 Eerste klasse C TSC 19 24 23 Maurits 19 22 S2—24 Vlissingen 19 22 3941 VSV '34 20 22 33—31 Kimbria 19 21 47-43 Brabantia 19 20 3232 S.C- Emma 20 20 45—44 Alliance 17 17 3426 Roermond 18 15 27'29 WH '16 16 14 26—28 Almania 18 13 2441 Schijndel 18 12 3143

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 6