Zwaar faillissement van het Oostnederlandse voetbal In kansloze 0 6 nederlaag tegen WesuDuitsland Engelse zege in Tulpen Rally Vijf Britse equipes op de eerste plaatsen Renners en programma moto-cross in Scliijndel Zó vielen de punten Bert Trautmann werd ernstig gewond Mahn klopte Rol na zware rit in sprint Tennis-clown niet meer in interlands PAGINA 11 VRIJDAG 11 MEI 1956 Drie doelpunten Tijdens de Cup-finale VOETBAL IN FRANKRIJK COPPI ANNULEERDE ZIJN CONTRACT MET BIANCHI NEDERLANDSE PLOEG IN RONDE VAN EUROPA K.N.W.U. in principe akkoord Ronde van N.W. Nederland Voor de internationale Grand Prix Moto- cross van Nederland, die. meetellend voor het klassement voor het Europees kam pioenschap, op zondag 20 mèi a.s. te Schijn- del wordt verreden, komt Engeland met Draper (B.S.A.), de kampioen van het vo rig jaar en voorts Stonebridge (B.S.A.', Ward (B.S.A.), Archer (Norton), Cheney '(Norton) en Martin (B.S.A.'. De Belgen schreven in met Mingels (F.N.). de kam pioen in de jaren '54 en '55, Baeten (F.N.). Somja (F.N.i, Jansen (Matchless), Rom- 'bouts (B.S.A.) en Néri (Gilera). Zweden wordt vertegenwoordigd door Lundin (B.S.A.), Nilsson (B.S.A.), Gustafsson (B.S.A.' en Sigvardson (Ariel), Denemarken door Hansen (Matchless), Rasbro (BSA) en Nielsen (Triumph) en Duitsland door Wüs- tenhagen (Matchless'. De volgende Nederlanders schreven voor deze moto-cross in: Baudoin (Match- léss, Clynk (B.S.A.), L. M. J. Dirks (B.S.A.), M. Dirks (B.S.A.', Van den Elzen (B.S.A.), Heukelom (Matchless). Jansen (B.B.A.), Mei (Matchless), Van den Oever (B.S.A.), Rietman (F.N.), Selling (Ariël' en Witberg (Ariël). Het startschot voor de eerste serie Inter nationalen (12 ronden van 30 km.) valt om 2.10 uur, de tweede serie wordt onmiddel lijk na de eerste verreden. Daarna volgen: Eerste manche junioren boven 150 cc: her kansing voor de internationalen (aantal ronden nader vast te stellen); tweede man che voor junioren boven 150 cc; finale der internationalen. De races zullen vermoe delijk om ongeveer zes uur afgelopen zijn De uitslagen van de wedstrijden, die werden gespeeld in de compe titie van het Betaald- en Amateur voetbal luiden: Hoofdklasse A: EBOH Vitesse 0-0. Eerste klasse C: KFC Zwarte- meer 31; HelmondiaOldenzaal 6-1. Amateur voetbal. Eerste klasse C: Schijndel Almania 2-1; West I: Tweede klasse A: De Kennemers —Helder 3-0; Zuid H: Derde klasse A: GeleenMinor 1-1; Maastricht se BoysWW 2-2; Derde klasse B: VTV—RKHBS 3-3; Zwart-Wit— Heerlen 5-2; Derde klasse C: Has- louFC Ria 4-2; Derde klasse D Sevenum—FCEB 0-5. De uitslagen van de wedstrijden, gespeeld in de kampioens-compe- titie van de hockey-heren luiden: LarenMeppel 3-0; HTCCDKS 3-1.' De uitslag van de districtswedstrijd korfbal: Dames: ZuidNoord 15-1 Heren: ZuidNoord 7-2. meteen al hun vuurkracht hadden ge demonstreerd (de Duitsers schoten meer en beter dan men van hen gewend is). Het bambardement ging door, Rahn, Der- wall en Seeman knalden er vrolijk op los en eenmaal ging een kogel van Rahn slechts via de paal naast. De Neder landse tegenaanvallen waren eerder: onbe nullig: één goede schuiver van Hanskamp, in de hoek gestopt, één fraai schot van Meijers, met de vuist over de lat gebokst, maar verder van Hanskamp en Meijers alleen maar losse flodders in de geks.te richtingen. Zelfs toen Voges en Van der Wel samen met Meijers op de rechter- wing (Bosveld op links was inderdaad te verwaarlozen) een goede combinatie had den opgezet, schoot Hanskamp de vrije kans nog hoog over. Toch kon de steeds beter op toeren komende Voges geleidelijk wat meer aan vallen, samen met Moddejonge en Meijers, door het centrum lanceren. Toen hij op een 'goede pass van Meijers vrij op het Diiitse doel afstormde, leek de gelijkmaker reeds geboren; maar keeper Sawitzki dacht er anders over en stortte zich met ware doodsverachting op Voges' schoen. Dat was dan ook het laatste wat hij op het veld deed; invaller-doelman Broden moest hem komen vervangen en ook Voges' enkel zwol zodanig op, dat hij na de rust niet terugkwam. Inmiddels was de fatale 28e minuut ge naderd. Busschers' uitvallen betekenden een aanzienlijke verzwakking. In de 34e minuut ging linksbuiten Rahn het eerst door de bres, toen hij uit een door Fröïich en Weyand half opgevangen voorzet de bal meepikte en keihard inkogelde. In de 35e minuut tik-takten Seemann en Ger ritsen elkaar binnen ons doelgebied de bal zo lang toe, tot een van beiden vrij stond: Seemann, die vervolgens beheerst het door Van der Wint verlaten doel trof. En in de 37e minuut liet Van der Wint een corner van links uit zijn handen vallen, zodat linkshalf Harpers een niet te missen kans ook prompt benutte. In de tweede helft hebben de Duitsers met een inmiddels sterk gewijzigd Oost nederlands elftal een spelletje van kat en muis gespeeld; en hoe krampachtiger het verweer van de wit-zwarten, des te pijnlijker de superioriteit van de groen- hemden. Van der Wel miste op aangeven van Feldman (nu rechtsbinnen) de kans op het enige tegenpunt en verdween daar na in de catacomben, zijn makkers met 10 man achter latend. Van der Wint mocht in steeds terugkerende bombar dementen heel veel wegstompen en van gen, in de 12e en 37e minuut moest hij toch voor Gerritsen resp- Rahn zwichten: 0fi. En dat het geen 07 en 08 werd, dankten wij alleen maar aan scheids rechter Leafe, die bij beide voltreffers van Gerritsen het randje van buitenspel in ons vöórdeel zag. Verre van een revanche dus voor de 62 nederlaag, vorig jaar in Hagen ge ledenMaar een nóg zwaardere debacle. En bij het kwaliteits-faillissc- ment, zo als het vanavond over het Oost nederlandse voetbal werd uitgesproken, zien wjj voorlopig helemaal geen énkele revanche-kans meer Bij een röntgenonderzoek is gebleken, dat Bert Trautmann bij de Cupfinale tus sen Manchester City en Birmingham City zijn nekwervels ernstig heeft geblesseerd. De vroegere Duitse krijgsgevangene, die als doelverdediger van Manchester City 'n be langrijk aandeel in de Cup-zege had, heeft zich woensdag in het ziekenhuis te Man chestor laten onderzoeken. Tijdens de wedstrijd had hij een trap tegen zijn nek gekregen, toen hij in het vuur van de strijd voor de voeten van een tegenspeler de bal wegpakte. En een botsing, even later met een andere speler verergerde de blessure nog. De laatste 15 minuten van de wedstrijd hield Traut mann zich met moeite op de been en bij de uitreiking van de Cup-medaille door de Koningin wreef hij steeds in zijn nek Dinsdag zag het er nog naar uit dat een massagebehandeling hem goed deed en Engelands „voetballer van het jaar" hoop te zijn clubgenoten, die voor een tournee naar Duitsland vertrokken, vrijdag na te kunnen reizen. Daar hij echter zware hoofdpijnen bleef houden, heeft hij ten slotte onwillig eerst het advies op gevolgd om zich in het ziekenhuis te laten onderzoeken. Hij za] voorlopig volledig rust moeten houden. Men hoopt dat hij het volgend seizoen weer geheel fit zal zijn, om weer voor zijn club te spelen. De uitslagen van de wedstrijden ge speeld voor de Franse eerste divisie lui den: Lens Nice 4-0; Nancy Lyon 2-0; Reims Sedan 1-1; Sochaux Toulouse 0-0; R.C. Paris Strassbourg 2-2 St. Etienne Metz 5-0; Monaco Troyes 1—1; MarseilleBordeaux 3—0; Nimes— Lille 2-0. Nice en Lens delen de eerste plaats met 37 punten, gevolgd door St. Etienne. Troyes sluit de rij met 17 punten. Het contract, dat Fausto Coppi ook dit jaar had met de firma „Bianchi", is op verz'oek van de Italiaanse renner gean nuleerd. Hij heeft verklaard, dat het hem dit seizoen nog praktisch onmogelijk is geweest te rijden en dat hij niet weet, wanneer hij daartoe weer in staat zal zijn. Zijn contract met „Bianchi" was op 15 maart van dit 3aar vernieuwd. Voor de Ronde van Europa voor ama teurs en onafhankelijken, die van 8 tot 19 augustus wordt georganiseerd door 'n aan tal bekende Italiaanse, Franse en Belgi sche sportbladen en die zal beginnen in Zagreb en eindigen in Rotterdam, heeft de K.N W.U. in principe de deelneming van een Nederlandse ploeg onafhankelijken toegezegd. Er zullen veertien ploegen worden toe gelaten van zeven renners, die niet ouder mogen zijn dan 27 jaar. Aanmeldingen zijn verder binnen gekomen uit Oost- en West' Duitsland, Bèlgie, Denemarken, Spanje, Finland, Frankrijk, Italië, Polen, Zweden en 'Zuid-Slavië. Tri totaal is een bedrag van 50.000 gul den voor de prijzen beschikbaar. De beste ploeg in het eindklassement ontvangt 10.000 gulden. De tweede ploeg 4000 gulden De winnaars van het dagploegenklassement krijgen telkens 500 gulden. De indiviuele winnaar van de Ronde krijgt 2.500 gulden nummer twee 1.500 gulden enz. Voor deze Ronden van Europa zal het rollend mate rieel van de Tour de France ter beschik king worden gesteld. 2. Oeke 3.—, C. 3.70; 3. Roland Spencer; kop pel: 27.50. Zwedenprijs, 2140 m, 11 deelnemers: 1. Tom my Mars (Wagenaar) 1.25,8; 16,— 2.20: 2. Spencer Nora 1.50, C. 3.80; 3. Sir Hény 2.10; koppel: 16.50. Cup Eur. Fed. Amateurs 1950, 2200 m, 11 deelnemers-: 1. Hawar (H. Reisinger) 1,25,6; 2,30, 1.40; 2. Fabien <L. Richard) 1.30. C. 3.90; 3. Quicksilver S (L. J. van Harlingen) 2.20; 4. Katterap (W. Vermeulen)) kop pel: 4.80. Oostenrijkprijs, 2240 m, 9 deelnemers: 1. O Marijke iKnijnenburg) 1.25,6; 1.80, 1.30; 2. Romeo Spencer 1.30, C. 4.90; 3. P. Louis II 1.80; koppel: 4.10. Denemarkenprijs, 2620 m, 4 deelnemers: 1. Pearl Spencer (Geersen) 1.26,7; 3.40, 1.20; 2. Narciso van Zora 1.10, C. 3.40; 3. Olga Axworthy; koppel; 6.20. Belglë-priis, 2240 m, 13 deelnemers: 1. Ria Olivier (Tesselaar) 1.26.2; 3.60, 1.70; 2. Sorento 2.60, C. 7.30: 3. Sirona 1.60; koppel: 9.80. Toto-omzet: 130.809. De achtste Ronde van Noord-West-Ne derland voor amateurs, de klassieker, ge organiseerd door de wielervereniging AIcmaria Vitrjx uit Alkmaar, is in een sprintzege voor de Amsterdammer Frans Mahn geëindigd, die daarmee de plaatse lijke favoriet Jan Rol naar de tweede plaats verwees. Zij waren de renners, die zich uit een groepje van vijf. gevormd na Uitgeest, vlak voor eindstreep wisten los te maken. In Uitgeest waren dertig renners weer bij elkaar gekomen ten gevolge van een gesloten spoorwegovergang. Ook vlak daarvoor, bij Zaandam, had een spoor wegovergang de uitlopers tegengehou den. Zij bleken echter voldoende kracht over te hebben nog een laatste en defini tieve poging te ondernemen, om deze zware 220 km. lange rit door het vlakke Noordhollandse polderlandschap, die hun aangemoedigd door zeer veel publiek over Den Helder. Enkhuizen, Zaandam en Be verwijk had gevoerd, zegevierend te be sluiten. De uitslag luidt 1. Mahn (Amsterdam) 5 uur 13 min. 24 sec., 2. Rol (Alkmaar) zelfde tijd, 3 Van Houwelingen (Sassen- heim) op 4 sec., 4. Niesten (Beverwijk) zelfde tijd, 5. Van Wetten (Noordwijker- hout) zelfde tijd, 6. Blauw (Arnhem) op 24 sec., Stoete (Amsterdam) 8. Van Selm (Den Haag) 9. Geldermans (Beverwijk), 10. Groot (Beverwijk). De Oostenrijkse tennisspeler Alfred Huber, bekend als de „Danny Kaye van Wimbledon" heeft van het bestuur van de Oostenrijkse tennisbond het verbod ge kregen om in de toekomst in internatio nale of Davis-Cup wedstrijden te spelen. Deze straf is Huber opgelegd, wegens de incidenten die in de Davis-Cup wedstrijd Polen-Oostenrijk te Warschau zijn voor gekomen. Het geldt niet voor deelneming aan toernooien. Huber zou zich in de partij tegen Licis „schandelijk" hebben gedragen, waardoor Oostenrijk de wedstrijd tegen Polen zou hebben verloren Op de tweede dag had de Oostenrijkse ploeg namelijk de leiding met 2-1. maar de strijd werd tenslotte verloren met 2-3.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 11