Lezers over voetbal-problemen RADIO PROGRAMMA DUINDIGT viert 50ste jaardag met een klinkend programma Rond de streep in de Eerste klassen Onze ■Hl 1. Toto, amateursport en clubpools 2. Verruwing in de voetbalsport Geen Ned. ruiters naar Stockholm De bijna-laatste en zware loodjes voor Xerxes, Helmond, 1 ubantia en For tuna Kimbria-revanche zou TSC uitschakelen In eerste instantie Springer verloor eerste partij tegen Rus Hoad had moeite met taaie Abdessalam Jonge tennisspelers werden gestraft Robinson sloeg Olson in 4e ronde k.o. ZATERDAG 19 MEI 19"6 PAGINA 13 me13, Wie bevordert jn Nederland de voetbalsportbelangen? De lachende derde met de 9 miljoen! Is voetbal nog graadmeter van technisch kunnen? OM DE DAYIS-BEKER B. M. R- S. TELEVISIE tijd tot Pinkstermaandag om zich voor te bereiden op wedstrijden waarin zonder meer de promotie en degradatie op het spel staan. Overigens zijn dat maar een paar wedstrijden. Maar die zijn dan ook extra belangrijk. Blauw Wil achter RFC's hans ligt hijGouda Op Vlissingen s molen DRIKUS VEER IN TUBBERGEN EN ZANDVOORT 1 Dain-loernooi te Moskou PIET VAN RHUN TERUG NAAR VALENCIENNES Pppj v i MILITAIRE HOCKEY-ZEGE Tenniskampioenschap van Parijs ZWALUWEN IN ROOSENDAAL B. M. R. S B. M. R. S. 25'20-Act' 136 Dat ook onder onze lezers in tijdsbesteding in het sportverband met al zijn culturele facetten van gemeenschaps- brede kringen een levendige be langstelling bestaat voor diverse actuele sport-problemen be langstelling die wij in onze artikelen doelbewust trachten aan te wakkeren blijkt ons uit bun reacties meer dan eens Veelal blijft deze reactie beperkt tot een correspondentie tussen abonné en sportredacteur maar soms ook ge- ven de lezers er de voorkeur aan oni bun mening openbaar te ma- ken in een ingezonden stuk. Twee specifieke voetbalproblemen van deze dagen: 1. de toto en de daarmee samenhangende belangen van de amateursport en clubpools, en 2. de verruwing in de voetbal sport, hebben onze lezers zo'n in gezonden stuk ingegeven. Over het eerste onderwerp schrijft mr. J. J. Al, van Breukelen, advocaat en pro cureur te Woerden en voorzitter van de r. k. vierde-klasser VEP aldaar: „ver het tweede de heer P. v. d. Bosch, supporter van de eerste klasser (semi-profclub) Wilhelmina te Den Bosch, die zijn bijdrage oor spronkelijk plaatste in het clubblad ,,De Wilhelminiaan" en waaraan wij kaar "P zijn verzoek (en op enkele punten ingekort) hebben overgeno- Ofschoon wij het niet in alle zinsneden met de beide inzenders eens rijn: beiden gaan op enkele punten, waar zij generaliseren, juist iets te ver, waardoor vele nuances grijs in de. afschildering van wit en zwart over het hoofd worden ge zien menen wij er goed aan te doen, beide inzendingen te plaatsen, als een weerspiegeling van de pu blieke opinie en een bijdrage tot de vorming daarvan, D'c overheid? Integendeel! pe revolutie in de voetbalwereld, die zich vorig jaar heeft voltrokken, heeft als alle revoluties een lange nawerking- Het duurt ®fr!iln3f tiW eer de nieuwe gedach ten rich dp'delijke lijnen overal heb ben gekr!stamseerd De s'rli vo°r betaald voetbal had den en e€n aanzienlijke voor- ,Di-ong degenen, die wel met de voetbalsP0".te maken hebben, maar die niet ia „e A!Sl<?nen verkeren, waar het voetballen betaald kan worden. Deze aan zienlij1^ ^?°rsProng is gelegen in de sportPer?" 5v,e nu eenmaal meer belang stelling neen voor en meer aandacht be steedt ?an de hoogste voetbalprestatie. nat is 1!T1I?lers. wat de grote massa van het puW"* leest Er bestaat echter een nogal grote gaping t,,sse° wat men graag leest en wat men ;fet en zelf doet 'jjet betaalde voetbal trok met 78 clubs zpndag 23 april 230,000 toeschouwers, pesondanks schonk de dagbladpers ge- ]tliddeld t van haar voetbalaandacht aan deze wedstrijden. Desondanks, want met jnipder aan een miljoen Nederlanders be- zOC-U datzelfde weekend de wedstrij den van laten we zeggen ongeveer 1500 ^nateurv?renigingen. W®ar nu 1:163 ecbte voetbalbelang? de 78 semi-profclubs of bij de 1500 andere,v€renigingen? Een do°rgefourneerde amateur zou met deze gl°? 6 cijfers in de hand snel zijn antwna weten. 3 Toch ls antwoord niet zo eenvoudig. Gaat net ooi de hoogste voetbalpresta tie da*1 gaat het semiprofvoetbal voor. Gaat ,nel *®hter om gemeenschapszin, veren1?!, i'"®- sportieve vrije-tijds- bested'ns- zowel van amateurs als van toescb0". f a §aat het om het grote aan tal sP°y,„ 4,,£.-te voeden en ordelijk bezig te voor Si0rit5bof PuPlllen dan kie zen Vu°rHfe 1500 amateurvoetbalclubs. Ma8r „prht s®miprofs en amateurs, hebben reent van bestaan. Er schijnt ech- +0,. iU'~ zlin« die beide belangen ordelÜ tegenover elkaar weet af te we gen ?'e dus de duhbele taak zift om de spnrtieve Prestaties zo hoog mogelijk d® tf voeren en tegelijk de masla™ vrfje- zin, clubliefde, persoonlijkheidsvorming en. ieugdleiding te beschermen en te stimu leren. De K.N.V.B. doet misschien veel, maar uiteindelijk toch veel te weinig. En met name heeft hij al te weinig weten te be reiken, dat de overheidsinstanties van hoog tot laag medewerken aan dit aller- massaalste stuk vrijetijdsbesteding in de sportsector. die zo'n groot maatschappelijk nut bezit ten en die zo enorm groot in aantal zijn en die zij het versnipperd zo'n grote schare toeschouwers in de sfeer van de plaatselijke gemeenschap rondom zich wisten te verzamelen en die vooral zo'n grote massa junioren bezig houden. Beseft dan niemand de combinatie van al deze belangen, en moeten heffingen en belastingen alleen maar dienen om dit werk. dit bij uitstek mooie en nuttige werk, nog meer te bemoeilijken? De voorstellen van de toto-commissie om tot invoering van een landelijke voet balpool te geraken, zijn zeker toe te jui chen, maar honderden grote en kleine amateursclubs zien daarmee hun eigen pooltjes en daarmee een door de om Fm,t „r>L- 1.;: ,„,pstandigheden schiernoodzakelijke bron ook lJij de amateurs zeil. van jnk0rnsten plots weer opdrogen. De amateurs zelf. zowel bij het zater dag. als het zondagvoetbal, maken zelf, misschien dankzij de revolutie, een kar dinale fout- Zij willen in alles het be taald voetbal imiteren. Zij imiteren zelfs interlands, waarvan zij toch wat voet balprestatie aangaat kunnen weten, dat ze niet bij die der semi-profs in de schaduw kunnen staan. Zoals bij alle sporten ligt ook hier alles tussen twee uitersten. Het ene uiterste is de meest volmaakte sportprestatie. Het andere is de geestelijk gezonde sport beoefening in het vlak der vrijetijdsbeste ding. Bii het eerste is de voetballer hoofd zaak, bij het tweede de mens. Zou het amateurcohort zich ook enkel en uitsluitend op de voetbalprestatie gaan toeleggen, dan zou het zijn taak verzaken. In alles namelijk kan de amateursport trachten de semi-profs te imiteren-, na te bootsen, op te volgen of wat dan ook, ten aanzien van voetibaiprestaties en fi nanciële armslag zal zij onder deze om standigheden altijd ver ten achter liggen. De amateurs zullen onder de huidige om standigheden aangewezen zijn op een financiering met uiterst gebrekkige mid delen. Er zullen ook we] semi-profs zijn, die het financieel buitenmate moeilijk hebben, maar dat is een gevolg van de overgang en een onvoldoende voorberei ding en beoordeling van de gevolgen van dien. Maar van die 1500 amateurclubs zijn er honderden en nog eens honderden, die ondanks hun vaak wanhopige accomoda te. week in week uit de grootste toer hebben de eindjes aan elkaar te knopen, zeer tot Onheil van training, accomodate, ieugdleiding enz, enz. Maar wie let hierop? De K-N.V.B. vraagt van de recettes èn van semi-profs en van alle amateurs zijn procenten. De gemeenten vragen èn van semi-profs èn van de pure vrijetijdstoeste. ders hun 15 tot 25 pet. vermakelijkheids belasting- Toch Is in honderden gemeen ten een hobbelig terrein met een oud schuurtje het enige, gehuurde, bezit. Kortom de zorg, die èn overheid èn organisatie voor het grote goed der voet- balsportbeoefening, met zijn enorme aan trekkingskracht op de massa van ons volk. heeft, is bedroevend. Vele amateursclubs hebben met beide handen gegrepen naar hun kleine voet balpooltjes, test-acties enz., die op semi- legale wijze hun schamele inkomsten kun nen versterken, zodat zij de sportbeoefe ning in eigen sfeer tenminste in een schamel hemdje kunnen kleden. Niemand hielp hen; alleen het oogluikende gebaar dei- justitionele apparaten. De voetbalpooltjes vormen voor hon derden amateursverenigingen een finan ciële herademing, maar daaraan gaat, dankzij Bond en overheid, nu ook een einde komen. Niemand schijnt zich echter te bekom meren om de belangen der verenigingen, En weer verschijnt hier de overheid als lachende derde. Alleen in de grotere steden worden er bedragen aan velden en verenigingen be steed. Daar kost het de overheid dus mis schien iets om de sportbeoefening te be vorderen. Maar de landelijke voetbalpool zou vol gens de huidige plannen en suggesties de regering bij een verwachte jaaromzet van 75 miljoen gulden een voordeeltje van 9 miljoen aan belastingen brengen. Zouden deze negen miljoen de staat niet toevallen, maar jaarlijks toekomen aan de vele armetierige voetbalverenigingen, die ons land telt, dan zou aan accomodatie en training meer in het belang van het jonge deel van ons volk gedaan kunnen worden dan door die negen miljoen in de schatkist te laten vallen. Of is het misschien zo te doen, dat de verdeling der poolbil.ietten via de vereni gingen plaats zou grijpen waarvoor die clubs inplaats "an het Rijk de negen mil jopn zouden kunnen verdienen? In ons land wordt het wezenlijk belang der vele voetbalverenigingen in het kadei van een sportieve en gezonde vrijetijds besteding nergens gezien. Strijders vooi deze gedachte hoort men nimmer in hei openbaar. Wèl worden de meestal magere inkom sten van diverse zijden afgeroomd- Is dan de amateurvoetbalwereld een vijand van de overheid dat. men niet helpt maar be laagt en als lachende derde met negen miljoen wegstapt. Er moet in Nederland op het gebied cfer sport nog veel gebeuren. Allereerst moet de overheid. Staat, Pro vincie èn gemeente, leren beseffen, dat hier een aanvullende taak te verrichten valt. En de amateurs zullen moeten Ieren dit de overheid aan het verstand te brengen Mr. J. J. M. VAN BREUKELEN Men behoeft waarlijk geen insider te zijn om deze vraag te kunnen beantwoor den. Het is niet zozeer meer de techniek, die bepalend is voor de uitslag van een voetbalwedstrijd, maar veel meer de hardheid en de daarmee gepaard gaande intimidatie. Heel erg is, dat er vee] voetbaltrainers zijn, die dit harde spel als norngaal en te vens als middel tot succes zijn gaan be schouwen. De z.g. „mental training" is vaak niet meer bedoeld om de spelers te concentre ren op de komende wedstrijd, maar veel meer om een mentaliteit van „over m'n stoffelijk ovërschot" aan te kweken. Vel-e spelers beginnen de wedstrijd met het voornemen om het eerste contact met de tegenspelers zodanig hard te doen zijn, dat dezen voor de rest van de wedstrijd zijn afgeschrikt. De leiders, die belast zijn met de sa menstelling van een elftal, ook van het nationale elftal; nemen bij voorbaat spe lers, die beschikken over een grote fysieke kracht en die bereid zijn, met voorbijzien van lichamelijk letsel, zich volledig in de strijd te werpen. De commissie waar zulke leiders deel van uitmaken, heet „technische commis sie". Erg in trek zijn tegenwoordig spelers, die over een perfecte sliding beschikken- Wanneer men dan vraagt, waar die per fectie van een sliding in bestaat, dan krijgt men ten antwoord, dat dit een kwestie van timen is. Maar men kan bij een sliding niet ver keerd timen: heeft men niet de bal, dan heeft men de man. Of man en bal tegelijk over de lijn- Het ergste van alles is. dat spelers met een uitgesproken technische aanleg, die u en ik toch graag aan het werk zien, maar die doorgaans niet opgewassen zijn tegen ruw spel. reeds op zeer jeugdige leeftijd de voetbalsport vaarwel zeggen, met als gevolg dat op den duur alleen nog de stampers de dravers en de hollers over blijven en mischien nog enkele spelers die aan hun techniek een zekere hardheid weten te paren. Elke maatregel, die aan deze toestan den, waaronder het mogelijk is, dat de patser als een nationale held. wordt ver eerd, terwijl de man die werkelijk voet ballen kan, zich onder de .toeschouwers bevindt, een einde maakt, is welkom, zelfs al zou deze maatregel aanvankelijk vreemd aandoen. Ik begrijp dan ook niet, dat de tech nische commissie van de K-N.V.B., die haar mond wel vol heeft over spelpeil- verbetering, niet aandringt op zodanige maatregelen, die de hardheid zoveel mo gelijk uitsluiten en het technische voetbai stimuleren. P. v. d. BOSCH. Het Ned. Olympisch Comité cn de Ned. Hippische Sportbond hebben in overleg besloten, dat er, ofschoon daar toe voor 30.000 gulden paarden in het buitenland waren gekocht, géén Neder landse equipe zal worden uitgezonden naar de Olympische Kuiterspelen die in juni a.s. te Stockholm zuilen worden gehouden. De reden hiervan is, dat de prestaties van de Nederlandse ruiters in enige re cent gehouden buitenlandse wedstrijden van dien aard zijn, dat een eervolle ver tegenwoordiging in Stockholm niet te verwachten is. Zoals bekend had de Ned. Hippische Sportbond van bevriende zijde een be drag van 30.000 gulden ten geschenke gekregen om Olympische paarden te ko pen. Achteraf blijken niet alleen de ca paciteiten van de ruiters maar ook de kwaliteiten van deze paarden tegen te vallen. In verhand met onenigheid over deze kwestie was de heer Pasman enkele da gen geleden reeds als voorzitter van de Ned. Hippische Sportbond afgetreden. In de Aziatische zone is het bereiken en winnen van de eindstrijd heel wat simpeler (wat spelen, niet wat reizen be treft) dan in de Europese en in de Ame rikaanse. Er zijn slechts drie deelnemers'. India won ruim een maand geleden van het zwakke Ceylon met 5—0. Japan loot te voor die eerste ronde vrij en was dus zonder spelen in de finale. Daarmee had Japan, met name Tokio, voor het eerst een Davis Cup-wedstrijd in eigen land, een z'one-eindstriid zelfs. De eerste dag gaf een gelijke stand, 1—1. Myagi verloer van de sterke Indiër Krish- nan met 36 06 36: Karno versloeg Kuntar 62 46 62 64. Uitzending- vanuit Engels Transit Camp te Hoek van Holland. Golflengte 25 meter. Zaterdag 19 mei 22.00 Verzoekplaten 23.00 Bing Crosby Show 23.30 Hersengymnastiek 24.00 Vervolg verzoekplaten 01.00 Sluiting ZONDAG 20 MEI HILVERSUM I. f402 m.) 8.00 KRO. 9.30 NCRV, 12.15 KRO. 17.00 IKOR. 19.00 NCRV. 19.4524.00 KRO. 8.00 Nws. 8.15 Gramm. 8-25 Hoogmis 9.30 Nws. en waterst. 9.45 Gewijde muz. 10.00 Geref. kerkd. 11.30 Pinksterliederen. 11.46 Pinksterconc. 12.15 Gramm. 12.20 Cgui. 12.40 Lichte muz. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nwj en kath nws. 13.10 Dansclub. 13.40 Boekbespr. 13.55 Gramm. 14.00 Brabants ork. 14.20 Gramm. 14.30 Piano- 14.55 Brabants halfuur. 15.25 Viool en piano. 15.55 Gramm. 16.05 Lichte mui- 16.30 Vespers. 17.00 Kerkdienst. 18.00 Caus. 18.15 Filmrubriek. 18,30 Overpeinzingen van een dorpsdominee. 18.40 Kerklied. 18.45 Even na praten op de studeerkamer van ds. P. J. de Geeter. 19.00 Boekbeapr. 19.10 Samenzang, 19.30 Caus, 19.45 Nws. 20.00 Vene Creator Spiritus. 20.30 Gramm. 20,40 Piano en gramm, 21.05 Hoorsp. 22.10 Promenade ork, en sol. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gramm. HILVERSUM II. (298 m.) 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 17.00 VARA 1840 VPRO- 19.00 IKOR. 20.00—24.00 AVRO. 8.00 Nws. 8.15 Viool en cello. 8-40 Voordr. 9.15 V. d. kind. 9.45 Lichte muz. 10.15 Klankb. 1100 Pinksterklanken. 12.00 Mil. ork. 12.30 Sport. 12.35 Even afrekenen, Heren! 12.45 Orgel. 13.00 Nws. 13.05 Meded. of gramm, 13.10 V. d. strijdkrachten. 1.4.00 Boekbespr. 14.20 Omr. ork. en groot koor. 15.10 Discussie. 15.40 Amui. muz. 15.55 Dansmuz. 16.30 Sport. 17.00 Gramm. 17.35 Voordr. 17.50 Nws. 18.05 Lichte muz. 18.30 Kerfkdienst. 19,00 Kerkdienst V. d. jeugd. 19.30 Voorwerk voor de komende ker- kedagen. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. muz. 20.45 Voordr. 20.55 Gramm. 21.35 Hersengym. 22.00 Lichte muz. 22.00 Journ. 22,30 Gramm. 23.00 Nws 23.13 Act. of gramm. 23.25—24.00 Lichte muz. NTS: 10.30'11.15 Kerkdienst. (Van onze paardensportmedewerlser) Voor Duindigt is het a.s. zondag een bijzondere dag. Het is dan 50 jaar gele den, dat, dank zij het initiatief van wijlen de heer W. J- Jochems op diens landgoed te Wassenaar, op 19 mei de renbaan tot stand kwam. Toentertijd was dit een grote gebeurtenis. Zeer veel heeft de baan in de afgelopen jaren meegemaakt. Vooral in de tweede Wereldoorlog werd veel ver nietigd, doch al spoedig na afloop hiervan hebben wederopbouw en vernieuwingen niet lang oP zich laten wachten. En al blijft er nog veel te wensen tn het bijzonder wat de accomodatie be treft voor het publiek, welke voor de tegenwoordige toeloop zeker niet meer toereikend is ons land mag er trots op zijn, dat de hippische sport in *ulk een prachtige omgeving kan worden bedre ven. Dat vertelden ons zeer kort geleden amateur-deelnemers uit het buitenland, die wij „toevallig" ontmoetten. Waint he laas is het zo, dat bij bijzondere gebeur- tenisssen, waarbij buitenlanders onze gas ten zijn, de „eigen" pers verre wordt ge houden! Natuurlijk gaat dit Gouden Juhileum niet onopgemerkt voorbij, al wordt het, naar onze gevoelens, op te bescheiden Terwijl de Hoofdklassers van-j Zo'n wedstrijd gaat in afd. a tussen Xerxes en DWS, waarin de Zebra's hun avond reeds m het strijdperk moe- plaats in de kopgroep veilig moeten stel I len. En dat zal niet meevallen. Zü won- ten, hebben de fcerste-klassers de i nen destijds in Amsterdam nogal royaal, maar op het ogenblik komt DWS heel wat sterkei* voor de dag en het zal Xerxés niet meevallen om een revanche van de gasten te voorkomen. Lukt dat de Rotterdammers niet, dan worden zij onmiddellijk in de rug ge sprongen door Veendam, dat in de Gro ningse stad-provincie-dqrbv bij Velocitas zonder mankeren zijn thuisnederlaag re vancheert.. En dan blijft ook het kleine en voornameiijk nog theoretische kansje van NEC bestaan (de Nijmegers zijn in tussen vrij). VSV kan zich veilig stellen door ook in tweede instantie van RBC te winnen. 1 reemd genoeg loopt Blauw Wit in afd. B weer een wedstrijd-achterstand op. En i 1 de Amsterdammers opnieuw de plaats boven de streep kosten. Want het 1? w,el aan te nemen, dat Helmond bij de Zwolse Boys de volle buit weghaalt, zelts zit er voor Rheden nog een kansje 'i dan moeten de Geldersmannen ook thuis het wispelturige ONA onder de duim houden. Haarlem handhaaft zich tegen t Gooi, terwijl Wageningen tegen Hermes-Dvs een héél zware nederlaag 3,6 maken (maar ook als dat niet lukt, blijft de 3e plaats wel safe). De twee clubs die in afd. C met 1 punt verschil de finale om de 4c plaats gaan uitvechten (mei nog 3 wedstrijden voor de boeg), hebben maandag beiden een zéér moeilijke opgave. Tubantia moet óp bezoek bii Helmondia, waartegen het al eens een heel zware nederlaag heeft ge leden; Fortuna VI. verleent gastvrijheid aan Volendam, dat destijds op eigen veld... nauwelijks een draw kon bereiken. Voor beide rivalen dus tegenstanders, die reeds zeker van de promotie zijn. Maar dat behoeft niet van invloed te blij ken. De vraag is, wat sterker zal blijken: Tubantia's revanche-drift of Förtuna's kans op een nieuwe draw. En daar hangt dan de 4e plaats in deze groep van af. Voor de overige wedstrijden verwijzen wij naar het programma, waarin Heeren veen— Enschedese Boys is afgelast en Leeuwarden—Longa is omgezet in Be QuickLonga RFC's kans om maandag de eerste kampioen van het Amateurvoetbal te worden, hangt af van de mate van suc ces waarmee Gouda in de thuiswedstrijd tegen CVV zich aan het degradatie-ge vaar zal weten te onttrekken. Als de Gouwenaars ook maar een gelijk spel veroveren, betekent eeti thuis-revanche van RFC op DWV inderdaad voor de Rot terdamse groen-witten het kampioen schap Velox is door de woensdag-neder laag tegen OVV al" uitgeschakeld. In de staart zal West-Frisia wel mèt De Spartaan het slachtoffer worden, vooral wanneer een succesie van Gouda gecombineerd wordt met een zege van Quick, dat na zijn woensdag-overwin ning op VCS nu met een revanche op Rapiditas zijn veldtocht voor veiligheid kan bekronen. De opgaven waarvoor de titel-preten- denten in afd. B zijn gesteld, zijtl wel ongeveer even moeilijk. Hengelo, 1 punt vóór, krijgt bezoek van WAVV, terwijl concurrent WVC naar Achilles moet, In eerste instantie waren er weinig of geen krachtsverschillen en ook nu zouden verliespunten voor een of beide rivalen ons niet verrassen. In Zuid een Ietwat zonderling schii- nend programma, waarin Kimbria en TSC (resp. 23 en 24 punten) reeds hun één- na-laatste wedstrijd spelen, terwijl Vlis singen en Maurjts (24 resp. 22 punten) dan nog twéé wedstrijden voor de boeg houden. Wie tussen Kimbria en TSC de sterk ste zal blijken? In eerste instantie won nen de Oosterhouters nogal fors, maar wij zijn geneigd om Kimbria in eigen Maastricht een heel goede revanche kans toe te kennen. Wat vooral koren op de molen van Vlissingen zou zijn, te meer daar de Zeeuwen hun twee wed strijden beide thuis spelen, wat maximale winst betekent! Van de beide hekkensluiters moet Schijndel zich verweren bij WH '16, dat bij een nederlaag nog gevaar zou lopen. Almania ontvangt Sportclub Emma, dat al veilig is. Bij nederlagen van de beide hekkensluiters is hun degradatie-vonnis definitief. wijze gevierd. Sympathiek is het evenwel, dat drie prominente figuren bij de drave rijen naar voren worden gebracht: de heren J. J. Remmerswaal. J. H. H. Bo- denstab en C. F. Ockhorst, de nestor on zer pikeurs, thans nog steeds in functie als jurylid. Drie getrouwen, die al het we] en wee in de 50 jaren hebben mee gemaakt. De Jubileum- en de Grote Duindigtprijs zijn. wat betreft de draverijen, de voor naamste nummers. Bij de rennen is de heer A- van Hoboken van Hoedekenskerke (alom gezien en bemind), ondanks zijn hoge leeftijd nog steeds vitaal in functie bij het wegen der jockey's, niet vergeten. Bovendien is er nog de Grote Sprinters handicap over 1350 meter, belangrijk voor de driejarige en oudere volbloeds, terwijl de amateurs elkaar het „Zilveren Schild" zullen betwisten. Al bij al een jubileumprogramma, dat klinkt als een klok en waarin we de vol gende favorieten aangeven: J. J. RemmerswaalDrijs, 2040 meter, 10 in schrijvingen: Ultra, Uranie. Taky Erebus. J. J. Bodenstabprijs, 2100 meter, 12 inschrij vingen: Uncle Sam Truely Hollandia. Sammy Mars. Prijs der Veelbelovenden, 2000 meter. 8 in schrijvingen: Théo Messidor. Tiende van Zora, Tira. C. F. oakhorstori.is, 2500 meter. 11 inschrij vingen: Sirona, Quibus, Roi de Cinq Mille. Jubileumprijs, 2100 meter. 10 inschrijvingen: Radbout, Sorento. Paul B Duindigtprijs. 2100 meter. 10 inschrijvingen: O Marijke, Olga Pluto, Hyde Park. A. van Hoboken van Hoedekenskerkeprijs, ren 1000 m., 6 inschrijvingen: Cornet, Monpti, Colbay. Het Zilveren Schild (amateurs), ren 2600 me ter. 7 inschrijvingen: Sagita, Sans Culotte. By Accident. Grote Sprinters Handicap, ren 1350 meter: Sans Valeur, Makarit, Grettello. De voor Pinkstermaandag in de Eer ste klasse-competitie van het Betaald en Amateur-voetbal vastgestelde wed strijden betreffen de returns van de ontmoetingen, waarbij de punten in eer. ste instantie als volgt vielen: Betaald voetbal A: DWSXerxes 1—3 Go AheadRCH 0—1, VeendamVeloci ty 1—4, VSV—RBC 3—2, De Valk—RBC 42, B: ONARheden 1—3, Helmond Zwolse Boys 3—0, LongaBe Quick niet gesp., Longa —Leeuwarden 3—0, 't GooiHaarlem I4 Hermes Dvs— Wageningen 70; C: TOPHilversum 7—0. ZFCUVS 2—0, Tubantia—Helmon dia 1—7, OldenzaelKFC 1—2. DHC— Oosterpajrkers 23. VolendamFortuna VI. 1—1. Amateurs: A: DWV—RFC 4—2, De SpartaanVCS 13, RapiditasQuick 3—1. CWGouda n.g.; B: Muntendam —Arnhemse Boys 2—3, WAVVHengelo 11, WW—Quick '20 2—2, Zwaagwest- einde—Sneek 1—1 WVC—Achilles 1—0; C: TSC—Kimbria 41, Sportclub Emma —Almania 0—1, Schijndel—WH '16 1—2. HORIZONTAAL.: 1. zonder inhoud, 3. leger, 5. geleedpotig dier, 7- opstootje nieuw (lat), 11. voorzetsel, 13. tevergce s. 16. zijn, 17. kleur. 19. wapen. 21. jongens naam, 23. beroemd bouwwerk in Parus. 27. gevangenis 28. leesteken, 32, kinder- Sroet. 33. inhoudsmaat. 35 kledingstuk, 36. voorzetsel, 37, deel van een motor, 3 kreet, 39. afstandsmaat (afk). 41. kern. 43. loterijbriefje. 45. maanstand (afk), 47. vo gel, 49. etenbereider,'5l. nevel, 53. reptiel, 54. niet dicht, 57. gemanierde vrouw, 60. klaar. 61. smalle strook. 63. stel, 65. het zelfde (afk), 67. speelgoed, 68. meisjes naam, 69. gelegenheid, 70. metaal, 71. ge bogen, VERTICAAL: 1. jongensnaam, 2. kleur, 3. eng. bier, 4. nauw, 5. enkelspel, 6. hol te m de muur, 8. pi. in Gelderland, 10. gelofte, 12. titel (afk), 14. weg met bomen 15. zwijn, 16. pers voornaamwoord, 18, Uitroep. 20. jong dier 22. kledingstuk. 23, jongensnaam. 24. dierengeluid, 25. maan- stand (afk). 26. onzin, 28. gevaarte, 29. fr onbep. vnw., 30. zangnoot 31. meisjes naam, 34. keurig, 35. geneesmiddel, 39. jongensnaam, 40. pers. vnw. 41. rivier in Italië, 42. reptiel, 44. geheel de uwe (lat. afk), 45. anno (afk)., 46. lengtemaat, (afk) 43. beet. 49. mep, 50 geleerd, 52 familie lid. 54^ voegwoerd. 55. delfstof, 56. nieuw (lat). 57. jn dat geval, 58. strijdbrandewijn 59. vogelprodukt. 60. zeevogel, 62. ieder, 64. houding, 66. onverstandig. Oplossing van gisteren HORIZONTAAL: 1. bal, 4. vod, 7. oker, 9. rage, 10. kegel. 12. dadel, 13. re, 14, ara, 16. en, 17. r.k„ 19. ir, 20. al, 21. ad, 22. af,' 24. at. 26. do. 27. ork, 29, ra. 31, koren, 33. arena, 36. rots. 37, mina, 38. opa. 39. nor, VERTICAAL 1. bok, 2. aker, 3. leger, 4. vader, 5. ogen, 6. del, 8. re, 9. ra, 11. la, 12. da 15. rij. 18.kaf, 19. ida, 22. aorta, 23. uur, 25. trein, 26. doop, 27. on, 28. ka, 30. anno, 31. kro, 32, es, 34. r.m„ 35 aar. Na alle ac tiviteiten in de crosses gaat nu ook het weg-sei- zoen der mo torrenners weer begin nen. Tubber- gen houdt op Pinkster maandag zijn bekende races, waar na op zon dag 27 mei in Zandvoort de races van de K.N.M.V. worden ge houden. Kanspaard onder de Ne derlandse cracks in de zware klas sen is in bei de evene- ,1 menten de Twentse coureur Drikus Veer, reeds jaren lang een van de besten en in de laatste jaren wel zonder concurrentie in eigen land. j Veer is hier in actie op een Jawa-fabrieksmachine. Te Moskou is het internationale dam- toernooi begonnen Waaraan o.m. deelne men de Nederlandse oud-wereldkam pioen B, Springer, de kampioen van Pa rijs P. Perrault, de kampioen van Rus land I- Kuperman en nog een Bantal an dere prominente Russische dammers bij wie A. Verete, V. Gilyarov en I. Kozlov. De Russische dambond heeft Springer en Perrault uitgenodigd omdat deze tak van sport in hun landen veel beoefend wordt. Dammen is de laatste jaren zeer populair geworden 'in Rusland waar jonge meesters het spel van de oude Russische school in tal van opzichten hebben ver rijkt. Hun vorderingen zijn ook wel geble ken in de eerste ronde van het toernooi, waarin Kogan tegen Springer en Kaplan tegen Perrault uitkwam. De Parijzenaar stond al iets zwakker toen hij een listige combinatie van zijn tegenstander niet doorzag met het gevolg dat hij na 40 zet ten moest opgeven. Ook Springer leed een nederlaag. Ko gan speelde tegen hem een pittige en le vendige partij en won in 66 zetten. Rusland zal deelnemen aan het toer nooi om het Wereldkampioenschap dat van 5 november—2 december van dit jaar tn Nederland wordt gehouden. Piet van Rhijn, ex-speler van de Was- senaarse voetbalvereniging Blauw Zwart, en dit seizoen linksbuiten van Valencien nes, tot voor kort topscorer van de Franse tweede divisie, is dezer dagen naar Frankrijk teruggekeerd. Van Rhijn vertoefde in Nederland voor herstel van gezondheid. Hij hoopt binnenkort zijn plaats in de ploeg weer te kunnen in nemen. s, V - t ALTHÉA GIBSON, het Amerikaanse ne gerinnetje, dat op haar eerste Europese tennis-trip vjif Italiaanse toernooien won en dat favoriet is om de Amerikaanse suprematie in het damesspel op IVimbledon voort te zetten. In aanwezigheid van een aantal Belgi sche en Nederlandse militaire autoritei ten heeft het Nederlands militair hockey. elftal vrijdagmiddag in Utrecht een wed strijd gespeeld tegen Belgische collega's. Nederland won deze, voor rust zeer ma tige wedstrijd, verdiend met 20. nadat de eerste helft met O—Q was geëindigd. De derde ronde van het heren-enkel spel is gisteren geheel afgespeeld. De verrassing daarvan was dat twee spelers, bekend om hun aanvallend spel, grote moeite haöd enom te winnen van spelers die bekend rijn om hun taai baseiine- spel. Hoad kwam zelfs ingevaar om twee sets achter te staan, tegen de taaie Franse Algerijn Abdessalam. Na 16 45 maakte hij echter tien games ach tereen, kwam 10 in de vierde set. Ver loor die f°ch en eindigde met 60! Hij won met 16 75 60 4—6 6—0. Nielsen had het moeilijk tegen de ruim veertig jarige Hongaarse kampioen Asboth, kwam 13 in de vijfde set doch won met 57 61 64 0—6 64. De trage banen te Parijs zijn waarlijk niet in het voordeel van de aanvallende speler. Van de overige uitslagen van de derde ronde (die tot de „laatste zestien" leidde) waren: Patty versl. Javorski (Tsj.) 63 62 6—3, ondanks een pijnlijke arm: Drobny versl. Wilson (Eng.) 60 6 86; Davidsson (Zw.) versl. Darmon (Fr.) 6—8 7—5 6—2 8—6: Cooper i'Austr.) versl. Davies fEng.) 62 64 61: Mer- lo (It.) versl. Haillet (Er.) 64 62 64; Ayala (Chili) versl. Schmidt (Zweden) 6—4 64 63. Brichant (B.) versl. Ple- cevic (Zuid SI.) 62 60 6—4; Perry (Am.) versl. Mezzi (B.) 36 6—1 61 6—2. Uit het dames-enkelspel is de neder laag te memoreren van d.e Belgische kam pioene mej. Mercelis j^gen de Duits-Ar gentijnse mej. E. Budig 4—6 79. De ge_- Dlaatste speelsters, mej. Gibson, mej. Mortimer, mej. Hard, mej. Bloomer e.a. handhaafden zich. (Van onze tennismedewerker) Vorig jaar zijn hier en daar klachten opgedoken over minder gewenste gedra gingen van enkele jonge tennisspelers. In het begin van dit jaar hebben deze klach ten zich ten aanzien van een tweetal spe lers (die beide profiteerden van de bonds- training) herhaald. In het jeugdtoernooi te Beverwijk hebben zij zich bedenkelijk uitgelaten en qua spel ook niet sportief gedragen. Ook buiten de baan liet het ge drag een en ander te wensen over. Het bestuur van de K.N.L.T.B- heeft naar een en ander een grondig onderzoek ingesteld en uit de overweging dat die gedragingen een slechte invloed hadden op de tennisjeugd in het algemeen, om dat bedoelde spelers tot de top van deze jeugd behoren, heeft zij een strenge straf bepaald. Zij worden uitgesloten van de bondstraining, voorts van alle wedstrijden welke door de bond worden georganiseerd, zoals van kampioenschappen oudere jeugd, van afvaardiging naar het. buitenland, van de ploeg voor de GaleaJbeker enz. Op eigen gelegenheid kunnen zij aan toernooien deelnemen, waarin zij even tueel een beter gedrag kunnen bewijzen. Een en ander wordt gepubliceerd in de officiële mededelingen van de K.N.L.T.B. in „Lawn Tennis". Sugar Ray Robinson behield zfln titel ran wereldkampioen in het middenge wicht door in de 4e ronde van een ge vecht, dat op 15 ronden was bepaald, z^n tegenstander „Bobo" Olson k.o. te slaan. Het Zwaluwen-elftal, dat hedenavond te Roosendaal tegen de Engelse combi natie Middlesex Wanderers speelt, is als volgt samengesteld: Doel. Van der Land (HBS); achter: Stoker (Brabantia) en Ruisch (VUC); midden: Roos (VCS), Bec kers (Sp. Cl. Emma) en Sonneveld (Sparta); voor Van der Horst (Velox), Uyttenbosch (Velox), Heymans (LFC), Luyten (Neptunus) en De Kleermaeker (Blauw Zwart). Engeland, BBC Home service, 330 m. 12.15 Hoorspel. 12.25 Caus. 12.55 Weer. 13.00 Nws. 13.10 De kust. 13.40 Gramm. 14.00 Wenken v. d. tuin. 14.30 Filmkron. 15.00 Ork.conc. 16.15 Onbekend. 16.45 Caus, 17.00 V. d. kind. 17.55 Weer. 18.00 Nws. 18.15 Lichte, muz. 19.00 Critie- ken. 19.45 Avon-ddienst. 20.25 Liefdadigh.oproep. 20.30 Hoorspel. 21.00 Nws. 21.15 Caus. 21.30 Re cital. 22.20 Caus. 22.50 Epiloog. 23.00—23.08 Nws. Engeland, BBC Light progr., 1500 en 247 m. 12.00 Ber. 12.05 Gevar. muz. 13.15 Ork.muz. 13.43 Hoorspel. 14.00 Hoorspel. 14.30 Gevar. muz. 15.30 Gevar- progr. 16.00 Gevar. muz. 16.30 Hoorspel. 17.00 Caps. 18.00 Hoorspel. 19.00 Nws. 19.30 Lichte muz. 20.30 Samenzang. 21.00 Gevar. muz. 22.00 Nws. 22.15 Muz. caus. 22.30 Orgel. 23.00 Gevar. muz. 23.50 Progr.-overz. 23.55— 24.00 Nws. NDR/WDR, 309 m. 12.00 Omr.ork. 13.00 Nws. 15.00 Kamertrio. 15.30 Amus.muz. 16.15 Dansmuz. 18.00 Symf.- ork, 18.30 Bas en piano. 19.00 Nws. 20.00 Ope rette. 21.45 Nws. 21.55 Dansmuz. 22.30 Lichte muz. 22.45 Idem. 23.00 Amus.muz. 24.00 Nws. 0.05 Symf.ork. 1.15—5.30 Gevar. muz. Frankrijk, Nationaal programma. 347 12.00 Ork.conc. 13.00 Nws, 13.20 Hoorspel. 15.30 Les Brigands, opera-buffa. 17.15 Gramm. 20.05 Symf.ork. 23.45 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 12.00 Amus.muz. 12.30 Weer. 12.34 Gramm. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Opera. 1J.00 Sport. 16.43 Mozart-Feestweek 1956. 1(.20 Gramm, 17.30 Sport. 17.35 Gramm. 17.45 Sport. 18.0'5 Volkszang. 18.20 Gramm, 18.30 Godsd. halfuur- 19.00 Nws. 19.45 Gramm. 20.00 Gevar. progr. 21,30 Gramm. 22.00 Nws. 22.15 Gramm 23.00 Nws. 23.05—24.00 Gramm. - 12400TO Gramm. 13.00 Nws. 13.10 Verz.progr. 14.30 Gramm. 15.00 Ork.conc. 15.50 en 16.4a Gramm. .17.00 Nws. 17.05 Gramm. 19,00 Godsd. halfuur. 19.30 Nws.' 20.00 Gevar. progr. 21.00 Gramm. 21.15 Ork.conc. 22.00 Nws. 22.15 Gramm. 32.55 Nws. 23.00 Lichte muz. 23 55 Nws. Uitzending vanuit Engels Transit Camp te Hoek van Holland- Golflengte 25 meter. Zondag 20 mei 22.00 Eens iets anders 22.45 Tijd voor Bernard 23.15 Make mine music 00.30 Sluiting MAANDAG 21 MFA ^on Hilversum i. (402 m.i. 8.00 ncrv. &.30 IKOR. 9.30 KRO. 12.15—24.00 NCRV. 8 00 Nws. en weerber. 8.15 Gramm. ö.^u Vroegdienst. 9.30 Nws. 9.45 Gramm 9.55 Hoog mis. 11.30 Gramm. 11.40 Concertgebouwork. 12.15 Negro-spirituals. 12.35 Gramm. 13.00 Nws. 13.05 Lichte muz. 13.30 Gramm. 14.00 Jubileum- Uitz. 15.00 Gramm. 15.45 Toogdag v. d. Vrije Evangelische Jeugd-Organisatie. 16.30 Vocaal kwart 17-00 V. d. .jeugd. 17.15 Pinkster dienst. 17.35 Gramm. lf.45 Regeringsuitz. 18.00 Meisjes koor. 18.20 Sport. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Orgel. 19.30 Caus. 19.45 Gramm. 20.00 Radio krant 20.20 Zendingsgetuigenis. 21.30 Gramm. 2145 Lichte muz. 22.15 Kamerkoor en orgel. 22*45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Gramm 23.40—24.00 Evangelisatie-uitz. HILVERSUM II (298 m.) 8.00 VARA. 10.00 VPRO- 12.00 VARA. 14.30 VPRO. 17.00— 24.00 VARA. 8.00 Nws. 8,15 Grgmm. 8.50 Klankb. 9.20 Klassieke muz. 9.45 Caus. 10.00 Caus, 10,15 Kerkdienst. 11.30 Carillon, muz. en Rotterdam Ahoy 12.00 Metropole-ork. en instr. kwintet. 13.00 Nws 13.15 Lichte muz. 13.35 Rep. 13.50 Piano. 14.30 Jubileum-bijeenkomst. 17.00 Sport. 17.30 V. d. kind. 17,50 Nwj. 18.05 Strijkens. 18.30 Pinksterfeest v. d. A.J.C. 18.50 Zang. 19,15 Toespraak. 19.35 Strijkkwartet 20.00 Nws. 20.05 Zangspel. 21.35 Koor en ork. 32,15 Door snee in Doorsnee. 22.45 Dansmuz. 23.16 Nws. 23.3024.00 Gramm, Engeland, BBC Home service, 380 m. 12.00 Gramm. 12.20 Gevar. progr. 12.55 Weer 13.00 Nws. 13,10 Grarpny 13.40 Gridketuitsl. 13.45 Insecten als musici. 14.00 Lichte muz- 14.35 Sport. 14.50 Caus. 15.35 Intermezzo. 15.40 Sport. 15.55 Caus. 16.10 Ork.conc. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weer. 18.00 Nws. 18.15 Sport, 18.30 Lichte muz. 19.00 Gevar. progr. 19.30 Ork.conc. 20.30 Gevar. progr. 21.00 Nws. 21.15 Hoorspel. 22.45 G^var. muz. 23.0023.08 Nws. Engeland, BBC Light progr., 1500 en 247 m. 11.30 Orka.conc. 12.15 Lichte mu*. 13.00 Cric- ketrep. 13.35 Lichte muz. 13,45 V. d. kind. 14.00 Sport- 18.45 Hoorspel. 19.00 Nws. 19.30 Gevar. muz. 20.30 Hersengym. 21.00 Groeten V.. militai ren. 21.45 Lichte muz. 22.00 Nws. 22.15 Dans muz. 23.00 Voordr. 23.15 Gevar. muiz. 23.50 Progr.-overz. 23.55 Nws. 24.00 Nws. NDR/WDR, 809 m. 12.00 Omr.ork. "18.00 Nws. 13.10 Omr^'rk. 16.00 Dansmuz. 18.00 Symf.ork. 19.00 Nws. 19.30 Amus.muz. 21.45 Nws. 22.15 Koorzang. 23.00 Lichte muz, 24.00 Nws. 0.05 SymLprk. 1.15 4.30 Amus.muz. Frankrijk, Nationaal programma, 347 n* 12.00 Ork.conc. 13.00 Nws. 13-40 Gramm. 14.00 Nws. 14.22 Gramm. 16.40 Idem. 16.50 Kamer- muz. 17.50 en 18.23 Gramm. 18.30 Amerik. uitz. 19.30 Gramm. 20.00 Idem. 20.05 Ork.conc. 23.20 Gramm. 23.43—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 11.45 Gramm. 12.30 Weer. 12.34 ,V, d. landb. 12.42 Gramm. 13.00 Nws. 13.15 V, d. sold. 14.00 Symf.ork. 15.15 Gramm. 15-30 Symf.ork. 16.00 Koersen. 16.02 V. d. zieken. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 17.45 Kinderkoor. 18.00 Gramm. 19.00 Nws. 19.40 Fjlmmuz. 20.00 V. d. vrouw. 21.00 Kunstkaleidoscoop. 21.15 Omr.ork. 22.00 Nws. 22.15 Gramm. 23.00 Nws. 23.0524.00 Gramm. 484 m. 12.00 Gramm, 13.00 Nws. 13.15 en 13.45 Gramm. 14.00 Hoorspel. 15.30 Ork.conc. 16.00 Dansmuz. 17.00 Nws. 17.05, 17.45 en 18.00 Gramm. 19.30 Nws. 20.00 Opera. 22.00 NWs. 22.15 Dansmuz. 22.55 Nws. 23.00 Dansmuz. 23.55 Nieuws. Programma voor maandag 21 met (2e Pinksterdag) 22 uur Pinksterbloem; 23 uur' Muziek voor Jong en Oud; 24 uur Gevraagde pla ten; 1 uur Sluiting. DINSDAG 82 MEI HILVERSUM I (402 m.L 7.0D—24.00 KRO. 7.00 Nws. 7.10 Gramm. 7.45 Morgengebed. 8.00 Nws. en wéerber. 8.15 Gramm. 9.00 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Caus. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gramm. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Studentenork. en sol. 11.50 Cauj. 12.00 Angelus. 12.03 Gramm. 12,30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 Instr.-octet. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Amus. muz. 13.50 Gevar. progr. 15.00 Omr. ork. en soliste. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. jeugd. 17.40 Koersen. 17.45 Regeringsuitz. 18.00 Caus. 18.15 Gramm. 18.20 Sport. 18.30 Metropole ork. 19.00 Nws. 19.10 Gramm. 19.15 Uit het Boek der Boeken. 19.30 Gramm. 20.20 Act. 20.35 De gewone man. 20.40 Hoorsp. 22.45 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nws. 23.15— 24.00 Gramm. HILVERSUM II. (298 m-). 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gramm. 7 50 Dag opening 8.00 Nws. 8.15 Gramm. 9.00 Gym. 910 V. d. vrouw. 9.15 Gramm. 9.40 Morgen wijding. 10.00 Gramm. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Amus muz 11.30 Sopr. en piano. 11.50 Gramm. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land en tuinb.- meded. 12.35 Twee piano's. 13-00 Nws. 13.15 Meded. of gramm. 13.20 Promenadc-ork. 13.55 Beursber .14.00 Caus. 14.20 Gramm. 15-00 V. d. vrouw. 15.30 Piapo. 16.00 Gramm. 16.30 V. d. jeugd. 17.20 Caus. 17.30 Jazzmuz. 17.55 Gramm. 18.00 Nws. 13.15 Piano 18.30 Fototips. 18.40 Gramm. 18.55 Paris vo'us parle. 19.00 V. d. find. 19.05 Amateurprogr. 19.45 Filmpraatje. 20.00 Nws. 20.05 Thegterork. en èoliste, 20.35 Cabaret. 21.20 Fanfare-ork. 21.50 De Antwoord- man. 22.05 Zang. 22.20 Jaurn. 22.30 Viool en piano. 22.55 Ik geloof, dat.... 23.00 Nws 23.15 Engeland, BBC Home service, 339 m. Mvl2,00ioGina,?AT- 12-25 V.-d. arb, 12.55 "Weer. 13.00 Nws. 13.10 Discussie. 13.55 Cricket. 14.00 Caus. 14.15 Gevar. muz. 15.00 Kritieken.' 15.45 Cello en Piano 16.00 Klankb. 17.00 V. d. kind. 17.35 Weer 18.00 Nws. 18.15 Buitenl. överz. 18.25 ,J8'30 Lichte mme- 19-00 Gevar. progr. i?'xS Sramm- 20.15 Cans. 20.3Q Gevar. progr. viWS'n ,21-15 Buitenl. overz. 21.45 Piano. 22^0 Klankb. 23.00 Nws. 23.08—23.13 Koersen. Engeland. BBC Light progr., 1500 en 247 m. 12.00 Cricket. 12.15 Ork.conc. 13.00 Cricket. 13.35 Lichte muz. 13.45 V. d. kind. 14.00 V d. vrouw. 15.00 Cricket. 15.30 Piano. 15.45 Mil. ork. 16.15 Mrs. Dale's Dagboek. 16.30 Orgel. 16.45 Cricket. 17.00 Dansmuz. 17.30 Vragen- beantw. 18.00 Elektr. orgel. 18.15 Gevar. muz. 18.45 Hoorspel. 19.00 Nws. 19.25 Soort. 19.30 J4uizprogr. 20.00 Gevar. progr. 20.30 Voordr. 21.00 Gevar. muz. 22.00 Nws. 22.15 Act. caus. 22.20 Gevar. muz. 23.00 Voordr. 23,15 Orgel. 23.50 Progr.overz. 23.5524.00 Nws. NDR/WDR, 309 m. 12.00 Omr. ork. 13.00 Nws. 13.15 Lichte mu*. 14.15 Gramm. 16.00 Mozartprogr: 17.00 Nwj». 17.45 Lichte muz. 19.00 Nws. 21.00 Gramm. 21.43 Nws. 23.30 Mod. muz. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. Frankrijk, Nationaal programma, 347 m. 12.30 Ork.conc. 13.00 Nws. 13.55 Gramm. 14.00 Nws. 14.05 Fluit en piano. 18.30 Am. uitz. 19.29 Gramm. 20.05 Kamermuzi 23.4524.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 11.45 Gramm. 12;00 Idem, 12.15 Piano. 12.30 Weer. 12.34 Pia.no. 12.50 Gramm. 12.55 Koersen. 13.0 Nws. 13.15 Gramm. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gramm. 16.00 Koersen. 16.Q2 Elektr. orgel, 16.30 Symf.ork. 17.00 Nws. 17.10 Gramm. 17.15 Alt viool en piano. 17.45 Boekbespr. 18.00 V. d. jeugd. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gramm. 19.50 Caus. 20.00 Interv. 20.30 ang. 21.00 Omr. ork. 22.00 Nws. 22.15 Fluit en piano. 22.55 23.00 Nws. 12.00 Gramm. 13.00 Nws. 13.15 en 14.45 Gramm. 15.00 Ork.conc. 15.50 Gramm. 16.05 Lichte muz. 17.00 Nws, 19.30 Idem. 20.30 Instr. ens. 22.45 Gramm. 22.55 Nws. BBC. Uit*, voor Nederland. 17.4513.15 Nws., Londens Radiodagboek en: Vraaggespr. met onze luisteraars. Boeken en schrijvers (op 224 en 41 m.).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 13