Vlaams toneel in Rotterdam Clouzot zorgde te Cannes voor een sensatie EXTRA VOORDELIG Kijk 'eshoe appetijtelijk a KAMPIOENEN k I rnmmm mm van irof. Créghel \vonturen Salacrou en Pirandello in één programma Tarief conferentie te Genève geëindigd Drie doden op Cyprus Joegoslaven mogen Sovjet-Unie verlaten „Le ballon rouge", vertederend sprookje van Lamorisse Landbouwsteun in V.S. Levensverzekering op basis van aandelen belegging Flotlmis' Rondo Festoso bij liet Holland Festival NET MEISJE DE GRUYTER 'c*-4 V LA GROENTESOEP R.-K. HULP IN DE HUISHOUDING WOENSDAG 23 MEI 1956 N C Schijn en waarheid Groter deel van de wereldhandel wordt bestreken NIEUWE WERELDBANK- LENING VOOR FINLAND „ENGEL VAN DIEN BIEN PHOE" GAAT TROUWEN PAGINA 6 „ELECTORA" VAN WOUTER PAAP AUSTRALIË OVERWEEGT INVOERING DECIMAAL MUNTSTELSEL KASDEKKING VOOR DE BANKEN Voor de lopende periode 9 pel. Oprichting van nieuwe maatschappij „U bent zijn 2000ste blinde darm; 't zal een lollige boel worden" TJVEEDE JAARGANG „ARTIS" FOTO NIESTADT 2 pakken tafelrijst extra an 108 cent voor 90 cent 2 pakken havermout extra van 92 cent voor 78 cent 2 pakken zelfr. bakmeel extra van 80 cent voor 68 2 pakken tarwegriesmeel extra van 84 cent voor 70 Geen wonder dat Maggi's GROENTESOEP oog en tong verrukt. 1 Ze bevat het puikje uit Neerlands groentetuinenBloemkooi, worteltjes, prei, selderij, lof, peterselie ...alles even vers en fris. Echt een soep die altijd lekker smaakt, ongeacht welk menu er op volgt. Begin Uw maaltijd met Maggi's GROENTESOEP, t Is zo'n gezond eten... èn... in 10 minuten klaar! mm tt f m Personeel gevraagd Handel en Bedrijf Het gezelschap van de Koninklijke Nederlandse Schouwburg te Antwer pen, dat al enkele jaren tot de trouwe gasten behoort van de Rotterdamse Schouwburg, heeft zich hier een repu tatie verworven van hartig toneelspel, van ongekunsteld acteren waarbij het gemoed onvoorwaardelijk betrokken is. Deze kwaliteit in het spel van onze zuidelijke toneelvrienden bleek wel eens niet zonder gevaar in stukken waarin fijnheid van toets meer telt dan emotionele kracht. Daardoor ont staan die op het eerste gezicht eigen aardige verschillen in gehalte, die bij dit gezelschap meer aan de dag treden dan bij enig Nederlands gezelschap van dit formaat. Niveau-verschil viel ook gisteravond te bespeuren in de twee vertoningen die de Zuidnederlanders in hun gastvoorstelling te zien geven. Kon de groteske éénakter van Armand Salacrou „Verboden rich ting" weinig bevrediging schenken, om dat de Antwerpse speeltrant wel het on-reële van Salacrous troebele vondst: het leven in omgekeerde volgorde, maar niet de speelsheid van.de Franse esprit wist vorm te geven, in Pirandello's „Spel van de eer" revancheerden de Antwerpe naren zich met een verzorgde vertoning, die op vele punten uitstekend mocht heten. Pirandello is in dit stuk zeker niet op zijn best, maar zijn steeds in al zijn stuk ken terugkerend motief van de schijn die ontmaskerd wordt, krijgt hier toch weer een boeiende gestalte. Althans in de laatste twee bedrijven, nadat het eer ste bedrijf op een wat opzichtige wijze het exposé door middel van louter woor den over het voetlicht heeft gebracht. De Italiaanse satiricus heeft zijn thema in een zonderlinge fabel neergelegd. Om een amoureuze misstap van markies Fabio voor de roddelende gemeenschap verborgen te houden heeft men de singu liere wijsgeer Angelo Baldovino bereid gevonden de rol te spelen van Agatha's echtgenoot en vader van haar kind. Baldovino aanvaardt zijn taak met precies omschreven voorwaarden en met de vaste wil de eerlijkheid die in zijn vroeger bohemien-leven geweld had ge leden, uiterst strikt te handhaven. Reeds bij het eerste gesprek tussen de formele echtgenoot en de minnaar, een gesprek dat Pirandello gelegenheid geeft zijn visie te geven op de hachelijke grenzen tussen schijn en waarheid, blijkt Baldovino's oprechtheid-zonder-compromis de bron te zullen worden van conflicten. Met aan bezetenheid grenzende consequentie houdt de echtgenoot zich echter aan de uitge stippelde gedragslijn, totdat zijn logica verstrikt raakt in de tedere gevoelens die zijn hart zijns ondanks doen rebel leren tegen zijn verstandelijke opzet. Wat hij voor onwrikbare eerlijkheid had gehouden wordt zodoende een schijn, en de werkelijkheid van het leven overwint de kunstmatigheid van een boekhoud kundig berekend bestaan. Het is vooral de hoofdfiguur Baldovino geweest (Julien Schoenaerts) die de voor stelling indrukwekkende momenten gaf. Met zijn voorkomen van Frans bohemien uit de jaren 90 een soort Joris Karl Huysmans vond hij aanstonds de hou ding en de toon die dit eigenzinnige personage geloofwaardig maakten. De soberheid van zijn gebarentaal imponeer de voortdurend en deed de volle zaal geboeid luisteren naar zijn woorden, die in dit stuk verreweg het belangrijkst zijn. De andere figuren bewegen zich om hem heen en zijn geen van alle zo com pleet getekend als Baldovino. Markies Fabio vond in Dom de Gruyter een be kwame vertolker; Agatha Renni werd door Stella Blanchart al te pathetisch gespeeld; de Maurice van Willy Vander- meulen was niet zonder pose, de moeder van Gella Allaert rustig en overtuigend. Aardig getypeerd was de onnozele pastoor van Maurits Goossens. Regisseur Fred Engelen, die in Sala- crou's uitsmijter een tekort aan beweeg lijkheid in het toneelbeeld niet wist te vermijden, vond in Pirandello's spel meermalen een voortreffelijke mise-en- scène. Terecht klonk na deze laatste ver toning een warm applaus, waarin de regisseur deelde. P. Naar van betrouwbare zijde wordt ver nomen zijn de invoerrechten betrekking hebbende op minstens 2 miljard aan waarde van de wereldhandel verlaagd door de 25 landen, welke hebben deelge nomen aan de conferentie van de Algeme ne Overeenkomst inzake Tarieven en Handel te Genève. Deze conferentie, welke 18 januari van dit jaar is begon nen zal vandaag officieel eindigen met het voor tekening openstellen van een protocol inzake aanvaarding van de nieu we invoerrechten. Het belang van deze jongste conferen tie ligt. aldus Reuter, in het zeer uitge breide assortiment van goederen, waar over op deze conferentie besprekingen werden gevoerd, welke thans automatisch worden gebracht onder de tariefschema's zoals die door de Algemene Overeenkomst inzake Tarieven en Handel zijn vastge steld. Hoewel de nieuwe invoerrechten waarover onderhandeld werd alsmede de lijst van hierbij betrokken artikelen niet voor 7 juni a.s. zullen worden gepubli ceerd. wordt in hetrouwbare kringen ge raamd. dat na aanvulling van deze nieu we lijst niet minder dan van de we reldhandel onder het bereik van de Al gemene Overeenkomst inzake Tarieven en Handel valt- De werkelijk toegestane tariefsverla gingen worden in welingelichte kringen gering genoemd, doch hieraan wordt toe gevoegd, dat ten volle profijt werd ge trokken van de bevoegdheid van de Ame rikaanse president tot verlaging der Amerikaanse invoerrechten met 15 pet in de eerstkomende drie jaar. De eerste verlaging met 5 pet wordt 30 juni a.s. van kracht. De Wereldbank heeft Finland een lening van 15 miljoen ten behoeve van de elektriciteitsvoorziening van dit land ver strekt. Dit is de zesde lening, die Finland van de Wereldbank heeft ontvangen. In totaal heeft de wereldbank 65-3 miljoen aan Finland geleend. De nieuwe lening heeft een looptijd van 20 jaar en draagt een rente van 4% pet. Meer dan de helft van de lening wordt be schikbaar gesteld in valuta van Europese landen, t.w. sterling, Zwitserse franken en Westduitse marken. De 31-jarige Geneviève de Galard, de „engel van Dien Bien Phoe", zal binnen kort in het huwelijk treden met de 33- jarige kapitein Jean de Heaum de Beutsocq, die als parachutist in Indo- China heeft gevochten en die zij twee jaar geleden in Hanoi voor het eerst ontmoet heeft, aldus meldt „France-Soir". Op Cyprus zjjn gisteren drie personen tengevolge van aanslagen om het leven gekomen, terwijl er een en twintig wer den gewond. Een Britse burger werd gisteren in een bar te Limassol door een gemaskerde ter rorist doodgeschoten, twee andere perso nen kwamen om het leven in hinderlagen, die door terroristen waren gelegd. Er vonden verschillende bomaanslagen plaats, die een groot aantal Britse solda ten, die patrouillediensten verrichtten, verwondden. Er werd ook een aanval ge daan op de residentie van de gouverneur van Cyprus, sir John Harding. Vijf en twintig personen werden gearresteerd. Volgens de „New York Daily News" zijn twee Cyprioten Engeland binnengeko men met de opdracht de hertog van Edin burgh, de echtgenoot van koningin Eliza beth. te vermoorden. De lijfwacht van de hertog zou verdrievoudigd zijn. De hertog - vroeger prins Philip van Griekenland zou als een „verrader van zijn vader land" worden beschouwd. Op dinsdag 29 mei wordt het nieuwe hoofdkantoor van de N.V. Provinciale Noordbrabrantse electriciteitsmaat; chappij aan het Willemsplein te Den Bosch offi cieel in gebruik genomen. 's Avonds Wordt in het Casino een feestconcert ge houden door het Brabants Orkest onder leiding van Hein Jordans. Op het pro gramma staat -b.m. een nieuw Nederlands orkestwerk, dat in opdracht van de di rectie van de PNEM voor deze gelegen heid werd gecomponeerd: de ouverture Electora van Wouter Paap. Volgens een gisteren in Moskou onder tekende Russisch-Joegoslavische overeen komst zijn bewoners van beide landen, die aanspraak maken op zowel het Rus sische als het Joegoslavische staatsbur gerschap. v'rij om te beslissen welke nati onaliteit zij wensen te behouden Aldus heeft het officiële Sovjet-persbureau Tass gisteren verklaard. De betrokkenen moe ten binnen een jaar na de totstandkoming van de overeenkomst hun beslissing ne men. De overeenkomst heeft voorname lijk betrekking op Joegoslavische staats burgers, die in de Sovjet-Unie verble ven op het ogenblik dat hun land uit de Kominform werd gestoten. Zoals bekend heeft Joegoslavië zich voortdurend be klaagd over het feit, dat haar onderda nen niet naar hun land mochten terug keren. Volgens inlichtingen uit onofficiële bron overweegt Australië dat op het ogenblik een soortgelijk munstelse] als Engeland heeft, over te gaan op het decimale munt stelsel. Men meent dat Australië sterk beïnvloed is door het besluit van India in april yan het volgende jaar het decimale muntstelsel in te voeren. (Van een bijzondere medewerker). CANNES, mei 1956. Ilct Internationale Filmfestival van Cannes loopt ten einde en men kan wel zeggen, dat de interessantste gebeurtenis sen die waren, welke zijdelings er mee waren verbonden, zoals de overzichtsten toonstelling over de tekenfilm en een herdenking van Sir Alexander Korda, van wiens voor-oorlogse werken excerpten werden vertoond. Clouzot zorgde voor een kortstondige sensatie met zjjn film „Le mystère Pi casso", die een hevig omstreden film is geworden, bijna even omstreden als het werk van de oude meester zelf. De film registreert het ontstaan van enige schil derijen en als deze te groot worden voor het doek, gaat men over op het Cine- maScopc-procedé. waarbij Georges Auric's muziek plotseling stereofonisch wordt. Men heeft zonder twijfel een document willen maken van „één van 's werelds grootste kunstenaars" aan het werk. Dat houdt niet in, dat Picasso zijn beste werk heeft zitten maken in de Nicois-filmstu- dio's. Hij kon dat ook niet doen. wegens de druk, waaronder hij moest werken. Het schilderij moest n.l. voltooid zijn als de film in de camera op was. Wat duide lijk wordt in „Le mystère Picasso", die werd opgezet als een documentaire van een kwartier, maar uitgroeide tot een film van plm. zevenentachtig minuten, is dat Picaso op een moment, dat zijn schepping voltooid is, simpel en zuiver van vorm en kleur, dóór blijft schilderen en onder de ogen van het publiek zijn schepping gaat verknoeien met een veelheid van stippels, lijnen en kruisjes. „Le Mystère Picasso" is zeker film. maar dan een soort primitieve tekenfilm, waarmee noch Picasso noch Clouzot veel eer inleggen, hoe interessant zij ook moge zijn. De Russen presenteerden twee nieuwe films, die merkwaardig genoeg nieuwe versies bleken te zijn van klassieke films. „Pedagogisch gedicht" heette vroeger „De weg naar het leven", en handelt over de reclassering van boef jes; het verwatert in een zelden boeiende beelden- en woordenstroom die in fon- dantkleuren de lof van de revolutiege dachte moet bezingen. In Donskoi's „De Moeder" mist men het vuur, dat Poedovkin indertijd beziel de bij de verfilming van Gorki's boek. Het panorama is verbreed, het familie leven van Nilovna, de moeder, wordt uit gesponnen en waar men naar kijkt is een lange wurm, die, na een scherpe, sprekende inzet over de toestand van de fabrieksarbeiders omstreeks 1900 en een montage van kermistaferelen, zelden de belangstelling kan vasthouden. De Engelsen hebben, na de Amerika nen vorig jaar, plotseling de publiciteits- waarde van Europese Festivals ingezien en het concurrentieterrein van Londen verplaatst naar Cannes, resulterend in sterrenkonvooien onder leiding van agen ten en reclamechefs van Associated Bri tish en Arthur Rank. „A Town called Alice", die verboden werd omdat de Japanners er als gevan- genenbeulen in worden geportretteerd (en dat mag niet) viel tegen, omdat de opzet verviel in gezoete romantiek. „Yield to the night", de laatste weken uit het leven van een ter dood veroordeeld meisje, viel op door een kundige regie (van Lee Thompson), die een psychologisch aan vaardbaar beeld gaf van de gemoedstoe stand van een ter dood veroordeelde. De bondigheid en de geladenheid van Cayat- te's „Nous sommes tous des assassins" ontbeerde „Yield to the night" echter. Dieren en kinderen vond men in „Kati en de wilde kat" en ..Hét spookpaard" (Maboroshi no uma). De eerste is een Hongaarse studie in dieren, met voortref felijke fotografie en observatie. De Ja panse speelfilm „Het spookpaard" maakt een zeer Europese indruk; geen „wild" verhaal, maar een innige vertelling van de vriendschap tussen een dertien-jarig jongetje en een veulen dat renpaard wordt. Wat men veelal miste bij de grote speelfilms vond men in een nieuwe film van Lamorisse. „Le ballon rouge". Op weg naar school vindt een jongetje in een lantaarnpaal een rode ballon. Of schoon de volwassenen hem willen schei den van zijn „vriend", komt hij tot de ontdekking dat. al laat hij de ballon los. deze hem steeds volgt. Het is een verte derend sprookje in zachte pasteltinten gefilmd in Montmartre. Albert Lamorisse weet zijn kleine anekdote op te vullen met eindeloze details, humoristisch, tra gisch weemoedig. Als in ziir> andere f"ms „Bim" en „Crimblanc" Iheeft deze film een tamelijk geforceerd gelukkig einde als de ballon door toedoen van andere knapen, is verschrompeld, komen alle ballonnen van Parijs naar de kleine ver drietige jongen toe. en, gedragen door wel honderd ballonnen drijft hij boven Pa rijs weg, waarschijnlijk naar „een land waar alle jongetjes hun eigen ballon mo gen hebben", naar analogie van „Crin- blanc". „Ballon rouge" maakt zeker aanspraak op de „Palme d'Or" die uitgereikt zal worden aan de beste korte film vertoond op het Festival. (Deze onderscheiding is haar, zoals gemeld, inderdaad ten deel gevallen. - Red.) Bij de lange speelfilms is het moeilij ker een voorspelling te doen. De Rus sische „Othello" en de Marokkaanse „Le Medecin maigré lui" waren interessant, zoals „Picasso" in enige mate belangwek kend en waardevol kan zijn. Ook het Griekse „Het meisje in het zwart" had zijn goede punten, hoewel de totale uit werking onvoldoende bleek. Uit veertig hoofdfilms waren de be langrijkste produkten de Amerikaanse „The harder they fall" en de Italiaanse „II ferroviere". waarvan in vorige arti kelen reeds sprake was. Vittorio de Sica's nieuwe film „II Tetto" (Het dak) zal echter het Festival afslui ten. Wie weet. is lest hier ook best en gaat deze film, die op het allerlaatste ogenblik gereed is gekomen en ingeschre ven, met de Gouden Palmtak strijken. De Amerikaanse Senaat heeft een her zien wetsvoorstel inzake de steunverle ning aan de landbouwers in de Ver. Sta ten goedgekeurd en doorgezonden naar het Huis van Afgevaardigden, dat het voorstel waarschijnlijk woensdag behan delt. Overeenkomstig de wensen van presi dent Eisenhower voorziet het voorstel in betalingen van ten hoogste I 1,2 miljard aan landbouwers, die een gedeelte van hun grond braak laten liggen. De meeste bepalingen inzake het steunen van de prijzen van landbouwprodukten volgens een stelsel van vaste garantieprijzen, die voor president Eisenhower reden waren zijn veto over het oorspronkelijke voorstel uit te spreken, zijn geschrapt. De Nederlandsche Bank heeft de ver plichte kasdekking van de bij het gentle- ment's agreement aangesloten banken voor de periode van 22 mei t.m. 21 juni bepaald op 9 pet. In verband met de stor ting op de jongste Staatslening welke op 1 mei j.l. moest plaatsvinden was het percentage van de verplichte kasreserve voor de afgelopen periode van '0 pet. op 8 pet. teruggebracht. Daarbij moest er echter rekenine mee worden gehouden dat deze tijdelijke verlaging met ingang van de nieuwe bindingsperiode weer on gedaan zou worden gemaakt. Intussen is de situatie op de geldmarkt evenwel dermate moeilijk gebleven (on der meer door de bijzondere loonui(kerin gen welke een extra hoeveelheid bank papier in omloop houden) dat de Neder landsche Bank het wenselijk heeft ge oordeeld aan deze moeilijkheden gedeel telijk tegemoet te komen door de ver plichte kasdekking voor de thans inge gane maandelijkse periode op 9 pet te stellen. Binnenkort is de oprichting te verwach ten van „De Waerdije" N.V., Mij. van Le vensverzekering op basis van Belegging in Aandelen. Het initiatief van deze op richting is uitgegaan van het concern Van Marle te Rotterdam. Het geplaatste kapitaal van de maat schappij zal 1 miljoen bedragen. Hier van zal vermoedelijk 65 pet. worden ge stort. Naast he» concern Van Marle. dat de grootste -.andeelhouder zal worden, zullen het Rotterdamsch Beleggingscon sortium, Teixeira de Mattos, Amsterdam en D. Hudig Co., Rotterdam in het ka pitaal deelnemen. Do hoofdgedachte van de nieuwe ver zekering in guldens neemt, doch een ver zekering in aandelen. D<> aandelen, welke als basis voor de polis zullen worden ge bruikt, zullen aandelen Rotterdamsch Beleggingsconsortium ziin. De polis zal komen te luiden in „Waerdije"-fracties. Het Rotterdamsch Beleggingsconsor tium zal tegen betaling zijn aandelen aan de nieuwe N.V. afgeven, teneinde deze de vereiste onderliggende waarden te ver schaffen. Het bijzondere interessante en typogra fisch ook uitstekend verzorgde tijdschrift „Artis" is met het thans verschenen „mei-nummer" zijn tweede jaargang in gegaan. Het eerste jaar is voor dit aan trekkelijke en vooral voor dierenvrienden buitengewoon goede had zeer gunstig geweest; het telt a] meer dan 60 000 abon- nee's en verwacht wordt dat er dit jaar nog enige duizenden bijkomen. Daarvoor heeft men een aardige folder met mooie dierenfoto's in een oplaag van 60.000 exemplaren verspreid. Het tijdschrift is niet lucratief van opzet; de makers „jongens" die het vak terdege kennen willen het graag zien als een „verleng stuk van de dierentuin in huis". De nummers van de tweede jaargang zijn met acht pagina's uitgebreid tot 36 stuks. Het meinummer bevat o-a- een aar dig verhaal over de geboorte van 10 meter slane een artikel over een nieuwe vis uit de Congo, die de bijnaam „klomp schoen" kreeg, terwijl dr. Portielje over maraboes. mej. Pelt over agoeti's en de heer L. de Jong over een hyenamoeder die een deel van haar kroost verstootte, vertellen. Dr. C. J. Folmer vervolgt zijn geschiedenis over „dokterspraktijk in Artis" en in de rubriek „dieren en hun oppassers" wordt de heer A. L. Helm van het „kamelenveld" voor het voetlicht ge bracht. De talrijke foto's zijn. zoals ge bruikelijk, weer van voortreffelijk ge halte. „Artis" verschaft zijn lezers een paar heerlijke uurtjes. Het Radio-Philharmonisch Orkest zal in het Amsterdamse Concertgebouw op 7 juli a.s. in het programma van het Holland Festival o.a. de eerste uitvoering geven van Marius Flothuis' „Rondo festoso". Ook wordt uitgevoerd „Ite angeli veloces" van Hindemith, in de Nederlandse ver taling van Gabriel Smit. Ondertrouwd: FRANSJE JOOSTEN en A. J. M. STOOP Arts Huwelijksinzegening zal plaats hebben op zaterdag 2 juni a.s. om 10.00 uur in de kerk van de H. Martinus te Weert. Weert, Beekstraat 76 Rotterdam, Statensingel 181 Receptie van 1—3 uur: Beekstraat 76, Weert Getrouwd: ALBERT ENGELMAN en BEP KENGEN De Heer en Mevrouw ENGELMAN—KENGEN danken, mede namens weder zijdse familie, voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Arnhem, mei 1956 Getrouwd: JACQUES ROLLFS OF ROELOFS en INEKE KENGEN De Heer en Mevrouw ROLLFS OF ROELOFS— KENGEN danken, mede namens weder zijdse familie, voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Alphen a. d. Rijn, mei 1956 De Heer en Mevrouw VAN BENTHEM—TERWINDT geven met vreugde kennis van de geboorte van hun dochter, die bij het H. Doopsel de namen ontving SIMONE JEANNE CAROLINE MARIE Tilburg, 20 mei 1956. Edisonlaan 262. Sint-Elisabeth ziekenhuis. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een lang durig geduldig gedragen lijden, zacht en kalm, ge heel overgegeven aan Gods H. Wil, voorzien van de Genademiddelen der H. Kerk, onze geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Zuster, Behuwd zuster en Tante HENDRICA JACOBA LIDUINA ROST Echtgenote van Cornells Swartjes Op de leeftijd van 52* jaar. Uit aller naam: C. SWARTJES Schiedam, 22 mei 1956 Eerste Tuinsingel 29 Rozenkransgebed woens dag- en donderdagavond 7 uur t^n sterfhuize. De H.H. Uitvaartdiensten, waarbij U beleefd wordt uitgenodigd, zullen gehou den worden in de Parochie kerk van O.L. Vr. v. d. Allerh. Rozenkrans, op vrijdag 25 mei a.s. De stille H.H. Missen te 7 en 8.30 uur en de gezongen H. Mis van Requiem te 9 uur, waarna de begrafenis van uit de kerk op de r.-k. be graafplaats te Schiedam. GEVRAAGD: beslist als leerling-verkoopster. Rotterdamsedijk 413 Schiedam Tel. 69606 Geldig van 23 t/m 29 mei 1956 voor 4 1 Ct diepe borden Maggi's soepen zijn échte soepen VERmiCELli CRÈME DE IOMATES KIPPENBOUILLON CRÈME D-aSPERGES CRÈME DE CHAMPIGNONS ERWTEN KALFSBOUILLON Mevrouw Kappelhof vraagt: (wegens huwelijk van de vorige). Beslist lief voor kinderen. Meisje voor de gehele dag aanwezig. Stadhouderslaan 40 Schiedam Tel. K 1800-67163 Werkster gevraagd voor 2 da gen per week (f 1.- per uur). Japonnenhuis, Hoogstraat Gevraagd een leerling-verkoop ster. Hoog loon. Prettige werk kring. Japonnenhuis, Hoogstr. Gevraagd vrouwelijk personeel voor alle afdelingen. Aanm.: Stoom- en Chem. Wasserij Nico Nijman, Voorhaven 37-41, Rotterdam-west, Goederen gevraagd Te koop gevraagd: goed onder- houden opklapbed met goede spiraal. Br. onder no. 2413 Nwe Schied. Crt, Dam 18, Schiedam Wij betalen v.a. 30 ets. per kg. lompen en de hoogste prijzen voor couranten, oud ijzer en alle soorten metalen. W. Jans sen, Noordvest t.o. 117, Dam- laan 50, Tel. 68134. Plaatst bi) voorkomende gelegenheden uw fam. bericht ia dit blad Glasspiegels 120 x 30 cm. f 12.75 120 X 36 cm f 14.75, 80 cm. rond f 17.-, compl. geplaatst. Geslepen ruiten voor suite deuren, glasplaten enz. Van Loopik's Glasindustrie, Boter- straat 39, teL 68943, Schellings, specialist in steun en gemakschoenen. Moderne voetverzorging. Pedicure-in richting: St.-Liduinastraat 27, Tel. 65808. Bontwerken! Laat uw bont mantel vakkundig en motvrij bewaren en tevens nazien, dat bespaart u onnodig lang wach ten in het seizoen. Bewaar- mantels worden afgehaald. K. de Leeuw, bontwerker, Pas sage 4, Tel. 67323. 87. Ontdaan keerde Krelis zich om. .Blik slagers''. riep hij uit. „wie bevindt zich hier in dit gewelf?" Toen bemerkte de vorst onze. professor. Hij had hem nog nooit eerder ge zien en daarom begrijpt ge welk een ontzet ting zich van hem meester maakte. „Alle mensen, m'n andere ik!! Daar zie ik de mop niet van in!! Héla. zeg eens wat!!" „Ja, als U wellicht even wilt zwijgen?" sprak Créghel. „dan zal ik tussen de bedrij ven door het een en ander bekend maken. Ten eerste ben ik Uw andere ik niet, ik ben mijn eigen ik: professor Créghel, aange naam, Ten tweede kom ik even met U pra ten over de koningskwestie". ..Dat kan", antwoordde Krelis de Kale, „kom maar mee naar beneden". Ze verlieten het vertrek en kwamen bij een trap. „Ga je gang'', zei koning Krelis, die er mets om gaf of hij het eerst of het laatst be neden was. „Welnee" hoor". antwoordde Créghel, „na U ,.Kom nou," sprak de ander weer „wees nou niet flauw. Ga gerust voor". Een tijdlang putten de twee zich uit in beleefdheden en stonden een half uur later nog steeds boven. Het was onze professor, die de knoop door hakte en daarmee blijk gaf een heldere kijk op het probleem te bezitten. „Zie", zei hij tot de koning, „de trap is breed genoeg voor ons tweeën. We gaan tegelijk naar beneden. Beleefdheid is heel mooi. maar er zijn grenzen".. De koning stond versteld van zoveel vin dingrijkheid en ging onmiddellijk akkoord Crf met het plan van ze de trap af. Jréghel. Samen daalde®

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 6