Nieuws uit STAD en OMTREK Dulles en Pineau wensen een ontwapeningsakkoord binnen V.N. MANNEN VAN HERMANDAD ZWEMVAARDIG OUDE TIJD •hulp DE MAASTOCHT Expoge houdt jaarlijks congres in Dordrecht EEN KLACHT EN EEN BEDE Frans-Amerikaans communiqué goede Uit die m De St.-Liduinaramen V.S. koel t.o.v. Frans hulpverleningsplan 31 diploma's uitgereikt Grote parade in Cairo Burgerlijke Stand ROTTERDAM Tractors gevraagd voor Bloemencorso Gem. Bekendmaking DONDERDAG 21 JUNI 1956 NSC PAGINA 2 Over enkele weken worden de laatste vijf geplaatst DE BLAUWE DOFFER ZILVEREN O. NASSAU VOOR J. v. BRANDWIJK HET PROCES VAN DE KAARSENFABRIEK t. b«"~' VLAG GEHESEN DE WERKZAAMHEDEN AAN KOEMARKTBRUG ETC. NED. VRACH I ENMARKT CHUNG-HING - PRIMA KEUREN MEER DAN 1250 DEEL NEMERS NIEUWE SCHIEDAMSCHE C0URAN1 VEILING Onze medewerker, de heer Abma, trof in een exemplaar van onze krant, d.d. 19 mei 1900 de volgende ontboezeming aan; Ik sta hier nu pas ruim een jaar Na 't zoo genoeg'lijk feest Dat mij, een ieder weet het nog Ten oorsprong is geweest. Toen werd ik onder veel gejuich Door 't stadsbestuur aanvaard, En men beloofde dat aan mij Geen zorg ooit werd gespaard Maar zie mij nu zoo kaal hier staan, Door bloem noch plant gesierd. 'T is zelfs of nóg de Noordewind Mij door de leden giert. Die leden werden niet verfraaid Door 'n streekje nieuw vernis, En 't blijkt hier wel of onze stad Géén bloemenkweekster is! Aanhoor mijn klacht en stille bee, Gij. die mij goed moet zijn, En maak mij rijk aan bloementooi, Ten sier van 't Emmaplein? Laat het niet zijn alsóf de Vaas Eens toch zo blij begroet Als stiefkind onzer goede stad, Uw zorgen derven mget. Geef bloemen mij fnet milde hand, In kleuren bont en rijk, En geef mij glans en schoonheid weer, Tot vreugd van héél de wijk! Meer praalwagens dan ooit ROTIhlWtU VERKEERSOMLEGGING BIJ BOTLEKBRUG KNVB AFD. ROTTERDAM DE VAAS OP HET EMMAPLEIN Schiedam, Mei 1900. Benoeming lid van de Gemeenteraad JEUGD-JOLIJT Route gekostumeerde optocht Vreugde over vijf miljoen De zaak-Schokking Nederland-1 ndonesië Positieve houding Naar wij vernemen zal over 14 dagen wederom in de Frankenlandse kerk een grote stelling worden opgericht, ditmaal voor het plaatsen van de vijf resterende St.-Liduinaramen. Hiermede zullen de glazeniers de gebr. Henderickx het tien tal compleet maken en de laatste hand aan hun indrukwekkend oeuvre leggen. Op de nieuw te plaatsen ramen komen voorstellingen van heiligen uit de tijd van St.-Liduina o.a. Jeanne d'Arc, Catharina van Sienna, de H. Franciscus en de H. Brigitta van Zweden. Voorts een aparte groep van Hollandse heiligen uit haar tijd, o.a. St.-Willibrordus en een groep martelaren van Gorinchem. De onderste gedeelten worden gevuld met de symbo len van de Evangelisten. Men vertrouwt, dat het gehele werk in ongeveer vier weken tijd gereed zal zijn. Momenteel leggen de gebroeders de laatste hand aan het vierde raam en als de stelling staat, vertrouwen zij ook het vijfde raam tijdig gereed te hebben. De gebroeders Henderickx hebben de officiële opdracht gekregen van het de partement van O.K. en W. voor de glas ramen en een muurschildering in de in aanbouw zijnde nieuwe St.-Liduinahuis- houdschool, welke onder meer een ver- H. Liduina zullen De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, John Foster Dulles, en zijn Franse ambtgenoot, Christian Pineau, hebben in een communiqué, dat zij giste ren na afloop van hun driedaagse be sprekingen hebben uitgegeven, de nadruk gelegd op de noodzaak om binnen het raam der V. N. deen akkoord tot stand te brengen over een ontwapeningsprogram, dat dp veiligheid van alle deelnemende staten verzekert door middel van een doeltreffend controlestelsel. Alleen een program, dat tevens voorziet in een re geling ten aanzien van de atoomwapens, 1 kan de wereld werkelijke veiligheid ver heerlijking van de voorstellen. Zij hebben verder een op dracht gekregen van pastoor de B?y:e ai vermindering Het sportfondsenbad bood gistermiddag een enigszins ongewone aanblik, want een gedeelte van het politiekorps in zwembroekjes, nam daar uit handen va.n commissaris K. Rjjpma de begeerde di ploma's van de „zwem.nroef" en „geoe fend zwemmer" onder auspiciën van de de K.N.Z.B. in ontvangst. In januari begon de chef-instructeur van het sportfondsenbad, de heer J. J. A. Gamaat met de training van het politie korps, waarvoor grote belangstelling be stond, getuige de getrouwe opkomst in weer en wind van een 40 man per les. Mej. M. de Bruin en de heren H. A. Bloem en A. Verlinde assisteerden be reidwillig en menige politieman aan de hengel verwierf de kunst het hoofd boven waterite houden. Vorige week werden er van de 22 slechts 2 afgewezen, terwijl gisteren alle 11 slaagden. Brigadier L.G. Hollemans presteerde het zelfs beide di ploma's op één dag te behalen. Commissaris K. Rijpman vond het bui tengewoon prettig, dat het politiekorps zich in het water zo goed geweerd had De situatie op de Koemarktbrug en in de Gerrit Verboonstraat begint zich allengs af te tekenen. Hieronder volgen de namen van de ge slaagden: J. P. van Biezen, L. W. Both, K. C. Broek, M. J. Fransen, C. Gosens, W. F. de Haan, W. Hagestein J. H. v. d. Heu vel, L. G. Hollemans, A. Janse, S. Kind, B. Kroon, T. H. J. Kuypers, M. Slaven burg, D. v. d. Voorden, J. Voorend, P. A. A. v. d. Voort, J. C. de Vos, J. H. v. Wely, J. F. H. Terwiel. Voor diploma 2 geslaagd: J. W. Frijters, G. Gros, C. A. J. Naters, B. Nouwt, P. Plooij, C. v. Vendeloo, A. G. de Vette, A. Wiekenkamp, E. Zijtveld, L. G. Hol lemans (1 en 2), J. F. H.,Terwiel. Vlaardingen voor het ontwerp van kruisweg in zijn nieuwe St.-Willibror- duskerk. Na het slechte weer zijn de duiven van De Blauwe Doffer losgelaten op dinsdag 19 juni uit Chimaij, afstand 196 km. De eerste duif kwam om 8.35.32 en de laatste 9.34.40. 1, 17 M. Putters en Zn; 2 A. v. Limborg; 3, 5, 14 P. Ilmer; 4, 39 S. Breohts; 6, 34 W. v d. Sloot en Co; 7 Gebr. Lems; 8 T. J. v. Wijk; 9, 20 v. Leeuwen en Co; 10, 23, 37, 38 K. v.' Loopik en Zn; 11, 27, 41 v. Gogh en Co; 12 v. d. Heiden; 13, 28 mevr. Domenie; 15 Vermeulen; 16 M. Bakker; 18 M. J. Kouwenberg; 19, 25, 26 C. Paar- denkoper; 21 J W. Kazcnbroot; 22 J. Broeders; 24 A. v. Put; 29, 32 Duivenbode; 30, 40 Kerkhof; 31 J Lips en Co; 33 C. H. Gisteren werd bij de Maatschappij Van Hersbach; 35 J. v. Opijnen; 36 P. Morra; Berkeps Patent n.v. te Rotterdam hét feit van de conventionele bewapening haar waarde Voorts vereist de uitvoering van een uitgebreide vermindering der strijd krachten de daarmee parallel gaande op lossing van belangrijke problemen zoals de hereniging van Duitsland. Het communiqué verwijst naar de brief van de Sovjet-premier, Boelganin, aan president Eisenhower, van 14 mei j.l., waarin eerstgenoemde verklaart, dat de Sovjet-Unie voornemens is haar strijd krachten verder te beperken en waarin dipl. P. Ilmer. Een eigenaardig feit, hoe men zich in personen kan vergissen, is hier op te merken. Sedert een paar jaar is onze gemeente in proces met de naamlooze vennoot schap de kaarsenfabriek „Apollo", over een belastingkwestie, waarbij naar allen schijn het goed recht is aan de zijde van „Apollo". De kwestie is deze. Volgens onze ge meentelijke verordening op de plaatselij ke belasting moeten daarin ook worden aangeslagen de naamlooze vennootschap pen. Door een kleine omstandigheid kwam „Apollo" te weten, dat volgens art. 245 der Gemeentewet naamlooze vennootschappen niet mogen worden aan geslagen in de gemeentebelasting. „Apol lo" wendde zich eerst tot Gedeputeerde Staten, doch dezen verwezen haar naai den rechter. „Apollo" bracht daarop de zaak voor de rechtbank. Het eerst voor de arrondissementsrechtbank te Rotter dam, tot welker ressort onze gemeente behoort; deze rechtbank verklaarde zich incompetent. Tegen dit vonnis kwam „Apollo" in appèl bij het gerechtshof te 's-Gravenhage. De gemeente Schiedam liet zich bij dit proces verdedigen door den heer Mr E. E. van Raalte, te Rotterdam. In zijn plei dooi verdedigde de heer Van Raalte het goed recht der Gemeentebesturen om naamlooze vennootschappen aan te slaan. Maar zonderling, twee dagen voordat de heer Van Raalte te 's-Gravenhage zijn pleidooi hield, bestreed diezelfde heer, als wethouder van Financiën, in den Rot- terdamschen Gemeenteraad den Gemeen tebesturen het recht om naamloze ven nootschappen aan te slaan. Hij wees daar bij op de geschiedenis onzer belasting kwestie met „Apollo". Men vraagt zich af, hoe ons Gemeentebestuur ertoe ko men kon, de verdediging van een zaak op te dragen aan een advocaat, die zelf overtuigd schijnt te zijn van het goed recht zijner tegenpartij. In elk geval heeft ,ons Gemeentebestuur zich deerlijk in zijn verdediger vergist. Het schijnt dat een verdedigende advocaat een geheel andere meening is toegedaan dan een wethou der, al worden beide functiën ook door eenzelfden persoon waargenomen. Nwe Schiedamsche Courant van 10 november 1892). en wenste alle geslaagden hiermede van harte geluk. De geest van vriendschap onder elkaar is er zelfs door bevorderd en de stemming was prima. Als antwoord op de zwemmoeilijkheden in Vlaardingen. aldus spreker, kon Schie dam nu het aantal geslaagden tonen on ontbeerlijk in een waterrijke stad als de ze, waar nogal eens een drenkeling te redden valt. Er wordt dan altijd op de onbaatzuchtige hulp van de agent gere kend, men kan dat nu ook in het volste vertrouwen doen, dank zij de medewerking van het gemeentebestuur. Spreker dankte de directeur van het sportfondsenbad, de heer F. A. Putto voor de genoten gastvrijheid en bood hem als herinnering hieraan een ingelijste foto van het politiekorps in badtenue aan. Hij huldigde de heer Garnaat voor diens voorbeeldige opleiding met behulp van zijn assistenten en bood hem een verrassing aan, die dezer dagen wel in rook zal opgaan. De heer Putto dankte voor deze aar dige geste en hoopte het politiekorps nog menigmaal terug te zien. De voorzitter van de sportcommissie, inspecteur H. Willems van Beveren, dank te ook voor de goede opkomst en was zeer tevreden over het behaalde resultaat. „Verbeter uw slag", aldus spreker, „schaamt u niet- hiervoor advies te vra gen. Als u in staat bent een halve lengte te zwemmen kan u het een hele lengte wens' komt. Vandaag is de vlag gehesen op het hoogste gedeelte van het nieuwe gebouw van de raanoimeterfabriek op het indus trieterrein bewesten de Schie. De werkzaamheden aan de Koemarkt- brug en de Gerrit VerboonstraatOran jestraat naderen hun einde. Hard is er de laatste dagen gewerkt aan deze slag ader van het verkeer, zodat er een ge gronde hoop bestaat, dat aanstaande za terdag het verkeer in beide richtingen kan worden vrijgegeven zowel over de brug als over <je Gerrit Verboonstraat. Hoewel het werk dan nog niet vol ledig voltooid is. komt er dan toch een einde aan de verkeersmisère. veroor zaakt door het éénrichtingverkeer ter plaatse, dat nu al geruime tijd omleg ging van het verkeer noodzakelijk maakt. Voor de omgeving van de Plantage is dit van des te meer belang, aangezien hier ook aan de zijde van de Gorzen een af sluiting is door de werkzaamheden aan de Hoofdbrug. Een zware drijvende bok heeft -vanmorgen reeds de stallen bo venbouw van de oude brug gelicht. Aan de Gerrit Verboonstraat zal men nog het nodige nawerk hebben met de fietspaden. de verkeerslichten en de vaste ROTTERDAM, 20 juni 1956, 19 juni n.m.: 2 x 85 ton haver Veghel. 375 ton granen Leeuwarden, 575 ton gerst Wortner- ■veer, 90 en 80 ton gerst Doesburg, 152 ton rogge Leeuwarden. 1800 ton kolen Sluiskil, 105 ton veevoer Zwolle, 80 ton veevoer Hengelo, 84 ton kali Aarle-Rtxtel, 250 ton rijst Zwijn- drecht. 100 ton vismeel Beverwijk, 525 ton tarwe Leiden. 677 ton tarwe Wormerveer. 45 st hout Kampen 35 st. hout Utrecht. Totaal 56 reizen. 9 Vietreizen. 20 juni v.m.: 100 ton gerst Helmond, 225 ton gerst Delft, 110 en 90 ton gerst Boxmeer. 203 ton gerst 1/vareri. 132 ton tarwe Utrecht. 430 ton tarwe Leiden, 321 ton lijnzaad Knollendam. gevierd, dat de heer J. van Brandwijk veertig jaren in dienst van genoemde n.v. was. De jubilaris, die aan de Mesdaglaan te Schiedam woont, werd 's morgens met zijn echtgenote feestelijk ingehaald in de kantine van het bedrijf aan de Keileweg. Tijdens een toespraak van de heer C. F. M. H. Rijke, directeur der n.v., deelde déze mede, dat het de koningin had be haagd, de jubilaris toe te kennen de ere medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. In het vervolg van zijn toespraak richtte de directeur woorden van waardering en dank tot de jubilaris voor de toewijding en plichtsbe trachting gedurende zijn lange tijd van dienst. Deze gelukwensen van de direc teur gingen vergezeld van de aanbieding van een Delfts-blauw herinneringsbord en een cadeau onder couvert. Ook afgevaardigden van het personeel gaven uitdrukking aan hun .waardering en dank en ook zij boden enkele geschen ken aan. wordt aangedrongen op verdere inkrim ping van de Amerikaanse strijdkrachten. Dulles en Pineau herhalen, dat een ver dere versterking van de Noordatlantische verdragsorganisatie, die het bolwerk der westelijke veiligheid bltjft, no !e is. De samenwerking op niet-militair terrein moet worden uitgebreid. Pineau. aldus het communiqué, deelde Eisenhower tijdens een kort bezoek aan het Walter Reed Ziekenhuis mee, dat Frankrijk een „liberale en rechtvaardige oplossing" in Algerije wenst, waardoor de Europese en de Mohammedaanse be volking in vrede en harmonie kunnen samenleven De Amerikaanse regering hoopt, dat deze politiek succes zal hebben Frankrijk en Amerika zullen blijven zoeken naar een vreedzame oplossing 'van de problemen in het Midden-Oosten via de V. N. Het communiqué weerspiegelt de neu trale houding, die de V. S. innemen ten opzichte van Pineau's suggestie, dat de hulp aan economisch minder ontwikkel de landen moet worden gegeven via de V N. in plaats van op bilaterale basis, zoals tot nog toe het geval is. De minis ters bevestigen, dat beide landen groot belang hechten aan het bijdragen tot het welzijn en de economische ontwikkeling van bedoelde gebieden. Dulles nam met belangstelling kennis van de uiteenzetting van Pineau over zijn reis naar Moskou. Pineau sprak over het belang, dat Frankrijk hecht aan de Europese een making, welke „een der voornaamste doelen van de Franse politiek is". Eerder op de dag had de Franse mi nister in een rede voor de „Nationale persclub" te Washington verklaard, dat Frankrijk aan zijn bondgenootschappen trouw wenst te blijven, maar aan de an" dere kant de contacten met de landen van het Oosten wil hervatten. Pineau was van oordeel, dat de Sovjet- Unie en de met haar verbonden staten op het ogenblik een „zeer belangrijke evolutie" doormaken. Daarom mogen de Westelijke mogendheden z.i. van haar kant niet weigeren „een stap in de door de Sovjet-leiders gewenste richting" te doen. De Franse minister achtte het noodza kelijk de nadruk te leggen op de econo mische en culturele uitwisseling met de Sov.iet-Unie „teneinde het essentiële van de Westelijke denkbeelden in dit land en in die van zijn bondgenoten te laten doordringen". „Een dergelijke politiek, die een uitweg uit de huidige impasse tracht te vinden, staat tegenover een schadelijke interna tionale onbeweeglijkheid Als zij mislukt, kan het Westen altijd nog zonder gevaar het vraagstuk opnieuw bezien", aldus de Franse minister van buitenlandse zaken. Frankrijk zal volgens de met V. S. ge sloten overeenkomst inzake samerwerking voor vreedzaam gebruik van atoomener gie veertig kilo verrijkt uranium U-235 ontvangen aldus is gisteren te Parijs meegedeeld. Deze hoeveelheid is aanzien lijk groter dan in overeenkomsten tussen de V. S. en andere landen is vastgesteld. (Advertentie) Als hoogtepunt der feestelijkheden ter gelegenheid van de ontruiming van de Suez-kanaalzone door de Britten, is giste ren te Cairo een grote militaire parade ge houden, die werd afgenomen door de Egyp tische premier, luitenant-kolonel Nasser. Straaljagers en bommenwerpers van Rus sische makelij vlogen boven de defilerende troepen, waaronder zich contingenten be vonden uit Jordanië, Soedan, Syrië, Liba non en Saoedi-Arabië. Ook Britse, Franse en Tsjechische tanks namen aan de parade deel. De president van de Wereldbank, F.ugen Black, heeft gisteren met de Egyptische minister van financiën, dr. Abdei Moneim Kaissuny, besprekingen gevoerd over de financiering van de bouw van een stuwdam in de Nijl bij Assoean. Na afloop van de conferentie verklaarde Black tegenover de pers. dat er nog steeds in hoofdzaken over eenstemming bestaat over de verstrekking van een lening van 200 miljoen dollar dooi de Wereldbank voor de financiering van het project. Het bezoek van Black aan Egypte valt samen met pogingen, die de Sovjet-Unie naar men beweert in het werk stelt, om Egypte te bewegen van haar financiële hulp voor de bouw van de dam te aanvaar den. Zoals bekend is. bedragen de bouw kosten in totaal 400.000.000 dollar. CHINEES - INDISCH RESTAURANT Chinees - Indisch Hollands Menu Diners Lunch Soupers Dagschotels en a ia carte - OOK rHUUsHEZtIKGKN RUBEN'S PLEIN 4 TELEFOON «5R27 O»1 de Julianalaan! Voor de 5 km is dat onge veer 4.30 uur. Voor de 12 km 5.15 uur, voor de 18 km. 6 uur en voor de 30 km ongeveer 9 uur. De toeschouwers wordt verzocht in de Warande op het. trottoir te blijven, daal de opstelling van de wandelgroepen plaats vindt op het wegdek en .op het stuk tus sen de bomen! Hier volgt dan het laatste nieuws over de Maastocht, die zaterdag a.s. gehouden wordt. Het aantal deelnemers stijgt nog voortdurend en is nu ongeveer 1250, waar van de schoolgroepen het leeuwenaandeel vormen. Bij de start ontvangt iedere deelnemer of deelneemster een proefrolle tje perpermunt. De politie verleent haar volle medewerking, zodat het verkeer op de startplaats geen belemmering zal gaan vormen! Een hele 81 de ouders, wier kleinere 5 km meelopen. Van deze eerste Maas- tocht zal een film worden opgenomen. Het ligt in de bedoeling deze film later voor de deelnemers te vertonen. Schitte rende prijzen zijn er binnengekomen en het prettigste is deze keer wel, dat ook de prijzen voor de jeugd dit keer niet on derdoen voor die der senioren! Alle man nelijke deelnemers van de St.-Jozef- en de St.-Thomasschool en van hen die niet bij een groep zijn aangesloten, lopende op 1 Schiedam het perceel Valeriusstraat_ 110 j km. moeten zorgen dat t.„ Vlaardingen verkocht voor 10. V5. oGEBOREN: Antonia, d. v. A. Klaasse en geruststelling dus voor W. S. F. Hommel; Jan H., z. v. L. M. Nij* .einere kinderen op de en H. v. Manen; Pieter, z. v. P. Verboon en N. Ritman; Elma, d. v. J. Roovers en A. A. Donkersloot; Hendrica M„ d. v. M. Kuperus en C. Brandt. OVERLEDEN: L. Elenbaas, 47 j., vr. v. P. v. d. Vlies. D4G914D VOO* SCNItOAM Itt 78ste Jaargang No. 23101 DAM 18 SCHIEDAM TELE FOON 66 152 POSTREKENING NR. 5 9 0 8 4 3 ADVERTENTIES f 0.15 per m.m.-hoogte. Bij con tract speciale tarieven. INGEZONDEN MEDEDELINGEN f 0.30 per m.m.-hoogte. By con tract speciale tarieven. KAMPIOENEN tot 20 woorden f 0.50 bq vooruit betaling. Elk woord meer 3 ct. Maximum 60 woorden. Alle advertentie-orders worden gesloten en geplaatst overeen komstig ae Regelen voor het Advertentiewezen. de afstand van 5 km, moeten zorgen ze om 2.30 uur bij de St.-Jozefschool zijn, waar dan groepsvorming zal plaats vin den. De. St.-Jozefschool is gelegen in de Nassaulaan. Nog is inschrijving mogelijk, de inso'arijfibureaus zijn zaterdag geopend vanaf 2 uur. De prijsuitreiking heeft plaats om 8 uur precies. Ze vindt plaats vanaf het bordes van het klooster in de Wa rande. Voor muzikale opluistering wordt zorg gedragen door: de Harmonie St.-Ambro- sius, de drumband van Excelsior en de drumband van de Oranje Garde. Komt naar de finish en laat het deze keer een. nog grotere bloemenhulde wor den dan bij de finish van de Avondvier daagse! Men kan deze bloemenhulde bren gen bij de intocht in Schiedam en wel bq Gisteren is door notaris Schaberg uit -jhiedam het perceel Valeriusst te Vlaardingen verkocht voor 1 ABONNEMENTEN f 8.25 per kwartaal, f 2.15 maand en f 0.50 per week. per De bruid kwam per boot. Natuurlijk was ook de bruidegom er 'bij, maar die kwam net niet op het plaatje omdat hij haar in de Maaskruiser aan boord hielp, na del het huwelijk j ten stadhuize gesloten was. De heer jj en mevrouw NieuwenburgSchaap volbrachten hun eerste huwelijks reiswel op originele wijze. HEDEN: Passage Theater- Sissi (alle leeftijden) Op werkdagen 2 en 8 15. zaterdag en zon dag 2. 4 15. 7 en 9 15 uur Donderdagavond gern voorstelling Monopole Theater: Richard Leeuwen hart (14 jaar). <Ct/,a„lHl, <vo,<?pt»rn- elke dar van 25 o Tentoonstelling, werken van Corneille t/m 15 juli. C,C C„ Lange Kerkstraat: expositie werken Frits Klein. R -K. OPENBARE LEESZAAL Openingsuren: Hoofdgebouw Dam 8: Volwasse nen: maandag: 7—8 30; dinsdag: 10—12 25 en 78 30; woensdag- 25 en 7—8 30: donderdag: 10—12 en 2—5: vrijdag' 25 en 7-8 30; zaterdag' 10—12 en 2-5. Jeued: woensdag: 2—4; donderdag 4—5; zaterdag: 1—3. Boven 14 laar: woensdag van fi—7 30 Filiaal Emmastrant 3. donderdag 7—8.„U. zaterdag 3 30—5 uur, zondag 11—11.30 uur Filiaal Rijnstraat 1: dinsdag: 6.30—8: vrijdag 7—8. Filiaal Kethel, Kerkweg 46, zondag 11.30—12.30 uur APOTHEKEN De nachtdienst voor apotheken wordt deze week waargenomen door apotheek Rembrandt, Rembrandtlaan 5. Naar men ons mededeelt zijn de voor bereidingen voor het Rotterdamse Bloe mencorso, dat dit jaar zal worden gehou den op zaterdag 18 augustus, in volle gang en als de voortekenen niet bedrie gen zal het dit jaar weer beter worden dan voorheen. Was men vroeger tevreden met een auto met enige toeven bloemen; meer en meer groeit de versiering uit tot steeds meer artistieke produkten. Ook de praalwagens komen in de belangstelling bij het parti culiere bedrijfsleven; enige bekende kun stenaars in de wereld van de bloünsier- kunst hebben van Rotterdamse firma's opdrachten ontvangen om praalwagens te ontwerpen en zo zullen er dit jaar weer meer praalwagens mederijden dan voor heen. Het is zelfs zo dat het comité vreest vast te lopen omdat het moeilijk zal zijn de beschikking te krijgen over voldoende tractors om alle praalwagens te trekken. Zijn er stad- of landgenoten die het c°- mité uit deze moeilijkheden kunnen hel pen?. Inlichtingen worden gaarne ingewacht bij de secr.-penn. van het comité de heer C. Baksteen, Stadhoudersplein 19b, tele foon 48041 en 47073, alwaar ook nog gele genheid bestaat tot inschrijving tot uiter lijk 23 juli 1956. BIOSCOPEN Programma's van 22 t/m 28 juni Arena: The desperate hours (18 j.Capitol: Comanche <14 j.). Cineac en Colosseum: Botsende jeugd (18 j.). Harmonie: Eén keerde niet terug <14 j.). Lumière: Sincerely yours (a.l.t. - Lutusca: Gevaarlijke ontmoetingen i strikt volw Luxor: Op de drempel der on eindigheid (14 J.). Metro: Het moederhart spreekt (14 j.). Passage (Schiedam): Engelen zonder vleugels (14 j.u Prinses: Puberteit (ontoelaatbaarRex: Bloedvlag boven Quin to (14 j 't Venster. toria: Botsende jeugd (18 j.). In verband met herstelwerkzaamheden zal het verkeer binnenkort niet van de Botlek-brug gebruik kunnen maken. Deze werkzaamheden zullen op 24 juni a.s. be ginnen en vermoedelijk tot de 28e van dezelfde maand duren. Gedurende die tijd zal het verkeer over de Spijkenisse- brug worden geleid. De route zal met borden worden aangegeven. In de competitie-restanten van de KNVB afd. Rotterdam wordt de wedstrijd om het Afdelingskampioenschap tussen Thalift: De prairie verdwijnt (a.l.t. i L.M.O. en Martinit a.s. zaterdag om 7 u. ik hou van belasting (a.l.). - Vic- Jd De voorzitter van het centraal stem bureau voor de verkiezing van de leden van de Gemeenteraad van Schiedam maakt bekend, dat ter Secretarie der Ge meente (afd. Alg. Zaken, stadhuis) voor 1 een ieder ter inzage is gelegd zijn besluit ter benoeming van de heêr M. van Har- j melen tot lid van de Gemeenteraad m dz opengevallen plaats van de heer J. Weer gang. Vanavond wordt de eerste bijeenkomst gehouden van Tafeltje dek je. ezeltje strek je, knuppel uit de zak. De kinderen moe ten verkleed om 7 uur op het Doeleplein zijn voor het clubhuis. Daar wordt in kringen gespeeld en daarna om ongeveer kwart voor 8 uur vertrekt de groep. Met de harmonie voorop is de route: Doele plein— Noordvest—Spoelingbrug—Boter- straatKreupelstraatLange Kerkstraat Nieuwstraat—Laan—Lange Achterweg— Hoogstlaat—(langs Monopole)Lange Ha ven (rechts)Beursbrug—Nieuwe Sluis straat—Oude SluisPrinsensteegAchter de Teerstoof—Verbrande Erven—Raam (slot). De ouders wordt verzocht hun kinderen van 8 tot 13 jaar te laten deelnemen. Al- j leen kinderen mogen mee in de gekostu. meerde optocht. Gisteren is in Dordrecht in de grote schouwburgzaal van Kunstmin hel jaarlljk se driedaagse landelijke congres begonnen van de Nederlandse Vereniging van Ex- r-olitieke Gevangenen uit de bc">ttingstli'l 's Morgens was het in Hotel Ponsen al een geweldige drukte. Daar immers wer den de honderden congressisten door de congrescommissie ontvangen. Onder hen bevonden zich de buitenlandse afgevaar digden van het Congres van de Fédératmn Internationale I.ihre des Déportési et In- ternés de la Resistance, dat tegelqkertqd in Rotterdam wordt gehouden. De congresgangers werden In Kunstmin begroet door de voorzitter van de congres commissie de heer P. Vermaat en door te burgemeester van Dordrecht, mr J. var- der Dussen- waarna mr J Klaassesz. com missaris der Koningin In de provincie Zuid-Holland, het congres officieel opende „Met vreugde en dankbaarheid", aldus mr G Ch. Aaldcrs, voorzitter van het hoofdbestuur van Expoge In zijn openings rede, ..hebben wij mogen constateren da: de laatste inzamelingsactie van de Stich t.ng 1940 -1945 volledig geslaagd is en dat het beoogde doel: f 5 099 000 ts bereikt" Volgens spreker kon dit resultaat wor den behaald, omdat ook de Expoge-leden zich met groot enthousiasme achter deze actiê hebben geschaard Ook in andere voorkomende gevallen op sociaal terrein heeft de vereniging haar taak verstaan waarvoor in het bijzonder aan het secreta riaat dank werd gebracht. Met nadruk betoogde mr Aalders. dat het hoofdbestuur de vijfde mei onvoor waardelijk als nationale feestdag wenst vastgesteld te zien. In het bijzonder zal de jeugd bij de viering hiervan moeten worden betrokken. Voorts uitte spreker ernstige kritiek op het verloop van de zaak Schokking, waar bij hij releveerde, dat ook de vereniging heeft toegegeven, dat er bil de bijzondere rechtspleging ernstige fouten zijn ge maakt- mogelijk ook in de zaak Schokking, maar dat deze fouten met gewroken mogen worden op hem, die bij de zuivering de toets der kritiek kon doorstaan en zijn toe komstplannen op de uitspraak van de rech ters heeft gebaseerd Blijken achteraf deze uitspraken niet iuist geweest te zijn. zodat t a v burgemeester Schokking het recht zijn loop niet heeft gehad, dan zal de zaak voor de thans bevoegde rechter moeten komen in het belang van de rechtszeker heid, niet m het minst voor de heer Schok king zelve, Felle kritiek uitte hij ook op de gang van zaken bij het proces-Jungschlager tn Indo nesië, in wiens persoon ook de rechtsposi tie van alle In Indonesië woonachtige Ne derlanders gevaar loopt Grote waardering uitte hij aan het adres van de verdedigster mevrouw Bonman, die met volledige zelf' ipoffering gestreden heeft en nog strijdt voor het belang van haar landgenoten. Ten aanzien van de politieke toestand >n Rusland merkte hij op. dat indien het de Russische machtshebbers ernst is met de hervormingen die op het ogenblik plaats vinden zij een objectief onderzoek door een internationale commissie moeten toe' staan. „Er wordt Iets positiefs van ons ver wacht", aldus beslooi mr Aalders zijn openingsrede. „Een daad, een handelen Daartoe zijn wij Expoge-ers bereid Om onf nu voor een nieuw verenigingsjaar weef te beraden over de wijze, waarop het weg moet worden gedaan, zijn wij hier ln Dor^ drecht bijeen Moge ook van dit congre- weer de bezieling en de bemoediging o' gaan. die zo noodzakelijk zijn. om het wefn in getrouwheid te volbrengen. Het blij., mensenwerk, afhankelijk van Gods zegen Na afloop van deze eerste bijeenkom-5^ waarop ook nog verscheidene buitenland'^ afgevaardigden en autoriteiten het woo" hebben gevoerd, volgden een herdenku"- van de gevallenen op het Sumatraplec waarbij pastoor J Kossen en ds S Smild_ het woord hebben gevoerd, en de officie ontvangst van de deelnemers door B W. op het stadhuis.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 2