Ernstige demonstraties Rakosi Destalinisatie te vrijmoedig geïnterpreteerd en Credo Pugno: antwoord aan een ontkerstende wereld AMERIKA biedt Polen Brits rapport bevestigt: orde troepen gaven wapens hongerend voedsel aan Twee vliegtuigen stortten neer in Arizona: 128 doden Slecht weer oorzaak van botsing? Bespreking huurkwestie zal de beslissing moeten brengen DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Bisschop vroeg om edelmoedig te zijn voor nieuwe kerken Storm op til in Hongarije? NA POZNAN De Kabinetsformatie Maandg 2 juli 1956 Lugubere vondst in Leeuwarden Middelhuis op zomerfeest: NEON-KRUIS IN MENSENPAKHUIS Russische marine attaché moet Argentinië verlaten Ike vierde 40-jarig huwelijksfeest Ernstigste ramp in geschiedenis van burgerluchtvaart o Te koud en weinig zon... Juli heeft een goed begin Straaljager verongelukt „Vruchtbare" bespre kingen in Athene Staking in Amerikaanse staalindustrie WEERBERICHT Doodshoofd dooi- jongens opgegraven Politie greep niet in Christen naar hoofd, en hart Credo Pugno heeft bestaans recht Realistisch blijven Stroom van reacties Vloog superconslellation te hoog? Communistische pers Weest waakzaam," Een junimaand om snel te vergeten <u Piloot kivam om het leven 650.000 man leggen werk neer De weer ver wacht ins van het K.N.M.I., geldig tot dinsdagavond, luidt: Zonnige perioden, maar ook plaatselijk enkele buien. Overwegend matige wind tussen west en zuid. Weinig verandering in temperatuur. Dinsdag 3 juli: zon op 4.28, onder 21.04 uur; maan op 0.31, onder 15.31 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Enkele jongens, die zaterdagmiddag op een terrein tussen de Schapenstraat en de 'Ramstraat te Leeuwarden aan het spelen waren, haalden toen zij een'gat van zestig centimeter diep hadden gegraven, tot hun verbazing een doodshoofd en enkele ge deelten van een geraamte te voorschijn Door een der omwonende werd onmiddel lijk de politie gewaarschuwd, die het spe len verder op <ait terrein verbood en van daag zal trachten het volledige geraamte op te graven. Het wordt niet onmogelijk geacht, dat men te doen heeft met een of ander drama uit de bezettingstijd. Men veronderstelt, dat het doodshoofd afkom stig is vau een bejaard persoon. Enkele beschadigingen aan de schedel zouden op geweldpleging kunnen wijzen. Een voor lopig onderzoek heeft reeds uitgewezen, dat het geraamte ongeveer vijftien jaar in de grond moet hebben gelegen. is, waarin het gevaar toegenomen is, dat de vijand van Hongarije onlusten provoceert. De provocatie van Poznan bewijst voor alle Hongaarse arbeiders, dat zij de plicht hebben om zich reso luut te verzetten tegen alle pogingen om onlusten te verwekken", zo besluit de resolutie. O Het officiële Hongaarse persbureau heeft gisteren de tekst bekend ge maakt van een resolutie, die het centrale coniité van de Hongaarse com. monistische partij heeft aangenomen en waarin stelling genomen wordt tegen „demagogische manifestaties, die tegen de Partij en tegen de volks democratie gericht worden De resolutie zegt, dat een der voornaamste eentra van deze manifestaties de „Petoefi-kring" is, een instelling van de „Unie van de arbeidersjeugd". Aanvankelijk hadden de avonden, die door deze kring georganiseerd worden, een behoorlijk verloop, doch de laatste tijd ziet men meer en meer, dat hier elementen optreden, die de politiek van onze partij vijandig gezind zijn, zo zegt de resolutie- Het partijcomité zegt, flat de redenaars, die op de bijeenkomsten van de Petoeti- kring het woord nemen, op handige wflze gebruik maken van de „buiten!tewone Po pulariteit van de gedachten die op het 20ste Sovjet-partijcongres ontwikkeld zjjn» Deze redenaars dienen zicl1 voor de Ion- gaarse massa's aan als de gekwalificeer de vertolkers van het twintigste congres cn van de marxistisch-lenïnistische ideeën „Deze mensen bedrogen eerlijke arbeiders en partijleden, die er zich niet van be wust waren, dat het hier een verwerpe lijke, tegen de parti- gerichte activiteit betrof. Deze redevoeringen tegen de par tij cu tegen de democratie komen voor al voort uit de groep, die zich rond Imre Nagy heeft gevormd", zo zegt de reso lutie. Het partijcomité verwijt vervolgens aan de pers, dat zij deze partij-vijandige ten dentie niet aan de kaak gesteld heeft, doch dat integendeel sommige bladen zelfs leu genachtige verslagen en lofprijzingen heb ben gepubliceerd. De resolutie veroordeelt vervolgens formeel de manifestaties, zo als die zich in de Petoefi-kring hebben voorgedaan. Vervolgens verklarend, dat de partij de democratisering in de staat verder zal doorvoeren en de gelegenheid zal geven tot kritiek overeenkomstig de geest van de partij", doet het centrale comité een beroep op de militanten van de partij om „waakzaam" te zijn. ,,Het centrale comité doet deze oproep omdat door de invloed van demagogi sche opvattingen een situatie geschapen Ongeveer tegelijk met het bekend wor den van deze officiële resolutie, werd van reizigers die vanuit Budapest in Wenen aankwamen vernomen, dat in de Hongaar se hoofdstad inderdaad een aantal pro testbetogingen zijn gehouden tegen de hui dige communistische leiders. Deze reizi gers bevestigden, dat een zo'n demon stratie plaats vond in de Petoefi-kring in de nacht van 27 op 28 juni. Zij beschouw den deze demonstratie als de meest be langrijke, die ooit tegen Rakosi is op touw gezet. Op deze demonstratie zou een der redacteuren van „Szabad Nep" on der groot applaus hebben geëist, dat over de toepassing op Hongarije van de poli tiek van het twintigste_ Sovjet-congre dient te worden beslist in Budapest en niet in Moskou (f in Belgrado. Deze vergadering zou gezamenlijk geor ganiseerd zijn door de Petoefi-kring, de journalisten-federatie en door een aantal officieren. De vergadering was officieel belegd ter gelegenheid van de rehabilita tie van een aantal journalisten, doch ont wikkelde zich snel lot een aanval op veel van wat in Hongarije sinds 1947 was ge beurd. De politie zou niet de minste po ging hebben gedaan om tussen beide te komen. Op deze vergadering zou mevrouw Rajk de weduwe van de vroegere minister van buitenlandse zaken, die in 1948 als een Titoïst geëxecuteerd werd, het woord ge voerd hebben en felle kritiek geleverd hebben op het terreur-regime van Rakosi. Minister Beei heeft zaterdag in naam van H. M. de Koningin de huidige zit ting van da stateri-Generaal gesloten. Na afloop nan ae plechtigheid begeeft dr. Beel zich naar jf (van onze Haagse Redactie) Ongeveer vijfhonderd Credo Pugno-le- den uit de bisdommen Haarlem en «ot terdam hebben gisteren de minder gun stige weerverwaehting getrotseerd om in het Haagse Zuiderpark het zomerfeest te gaan vieren. Enerzijds zetten de beide sprekers, pater dr. Alfred O.F.M. Cap en K.A.B.-voorzitter S. A. Middelhuis, nog eens extra de puntjes op de i van dit instituut voor lekenapostolaat binnen de vakbond; anderzijds werd de toeschou wers in de middaguren een vrolijk en kleurig toneelstuk - Turandot door „De Spelewaghe" - voorgeschoteld, dat de af wezigheid van de zon en de aanwezig heid van een enkele regendrop volkomen deed vergeten. De heer Middelhuis schetste in zijn re de met enkele rake beelden, de huidige toestand van het Christendom in de rand stad Holland. Weliswaar prijken de kerktorens van de grote steden met neon- verlichte kruisen, maar in diezelfde men senpakhuizen met hun woninggebrek, so ciale misstanden en zedenverwildering, dreigt het Christendom te verstikken. In bromfietstempo, aldus de Verbondsvoor zitter, drijft men van de oude Christelijke waarden af. Juist in deze ontkerstende omgeving moet de katholieke arbeider en lekenapostel het vertrouwen van zijn col lega winnen. Hij spreekt zijn taal en hij kent bij ondervinding zijn moeilijkheden. De heer Middelhuis rekende af met het fabeltje, dat de K.A.B. geheel door de stoffelijke belangen van de arbeiders in beslag zou worden genomen en dat zij voor de hogere waarden geen oog heeft. Doch de K.A.B. is van mening dat juist door de welvaart van de arbeiders, het Christen-zijn naar hoofd en hart bevor derd wordt. Eigenlijk is niet Credo Pug no alleen, maar de gehele K.A.B. een we zen van apostolaat. Spr. vond apostolaats- werk een groot woord, maar in verband De Argentijnse regering heeft de ma rine-attaché van de Sovjet-Russische am bassade, Alexander Morosof, zaterdag avond tot „persona non grata" verklaard en geëist, dat hij binnen 24 uur het land zou verlaten. Er werd geen reden voor het besluit opgegeven. De maatregel zou in verband staan met het vertrek van meer dan twee duizend personen naar de Sowjet-Unie, se dert maart 1956. De meeste repatrianten waren Russen, die sedert twee generaties in Argentinië woonden of Argentijnen van Russische afkomst. Morosof zou aan de organisatie van deze uittocht actief heb ben meegewerkt. President Eisenhower en zijn echtgenote hebben gisteren op hun boerderij te Get- rysburg in Pennsylvania hun veertigjaris huwelijksfeest gevierd. De president gaf ziin vrouw een gouden hartvormig me daillon met de inscriptie: ,,Ike aan Ma- mie 19161956". Mevrouw Eisenhower gaf haar man een foto van haarzelf in een gouden lijst. De gehele dag werden bloemen, geluk wensen en cadeaux op de boerderij, waar de president voor verder herstel twee we ken zal verblijven, binnengebracht. met Credo Pugno volkomen terecht. Hij besloot met te zeggen dat Credo Pugno, geloof en strijd, het antwoord is op de uitdaging van een ontkerstende wereld. De leider van dc diocesane Credo Pug no, pater dr. Alfred, betoogde dat bij het binnenlands apostolaat nog meer een bun deling van krachten moet plaatsvinden. Niet samen aan dezelfde jas trekken, vond hij. Met klem onderstreepte hij de nood zaak van dit werk binnen de K.A.B. De stemmen, welke zo nu en dan opgaan, al dus spr om Credo Pugno, op tc heffen, of te laten overgaan in bv. hét Maria Legioen, moest pater Alfred ten zeerste tegenspreken. Met waardering voor ande re acties op het gebied van de herker stening, de Credo Pugno-ers geloven in de nuttigheid van hun werk. Pater Alfred zag juist daar voor de arbeidersapostelen een taak. waar de deur voor een geestelijke gesloten blijft. U werkt temidden van het ongeloof, zo stelde spr. vast, U kunt een Christenprediker zijn. Hoeveel kritiek het instituut ook mag ondervinden, wij zijn in elk geval be gonnen. Maar, waarschuwde pater Alfred wij moeten een klare kijk op de zaken behouden en wij moeten verlangend zijn naar de komst van Christus. God en de Kerk rekenen op U, eindigde pater Al fred. In de morgen celebreerde pater Alfred de plechtige Heilige Mis in de openlucht, waarbij bondsadviseur rector J. Kraak man en bedrijfshoofdaalmoezenier C.F.A. Geraets, assisteerden. De dekenale schola onder leiding van Henri van der Burcht, verzorgde de Gregoriaanse zang. De dag werd besloten met het open luchtspel „Prinses Turandot", dat door „De Spelewaghe" met verve en vaart op de betonnen planken werd gezet En waarbij het Harmonieorkest „St Gr'ego- rius de Grote" voor de muzikale omlijs ting zorgdroeg. Het verhaal van de beeldschone Chine se prinses, die al haar minnaars de dood injaagt, door hen drie vragen te stellen, bij foute beantwoording op straffe van onthoofding dateert al op z'n minst uit de zestiende eeuw. Carlo Gozzi is een Ita liaans edelman uit die tijd en naar zijn toneelstuk heeft Jan Engelman een Ne derlandse versie gemaakt. Regisseur Fr. Somers, die tevens de mannelijke hoofd rol vertolkte, verdient 'n bijzonder woord van lof, over wat hij met zijn amateur- groep wist te bereiken. Het spel beteken- m;iar.en geslaagd slot van een winderig, maar aantrekkelijk zomerfeest. De Amerikaanse regering heeft aangeboden om aan de Poolse bevolking voedsel te verstrekken via het internationale Rode Kruis. Op een haastig belegde persconferentie werd zaterdagavond in Washington dc tekst bekend gemaakt van een brief van de plaatsvervangende minister van bui tenlandse zaken, Herbert Hoover, aan het bestuur van liet Amerikaanse Rode Kruis, waarin hij verklaart, dat de berichten omtrent ernstige onge. regeldheden in Vpznan „gedomineerd schijnen te worden door eisen de bevolking om brood" „De regering van dc V.S is bereid om, namens het Amerikaanse volk voor raden tarwe, bloem en andere voedingsmiddelen ter beschikking te stellen van het internationale Rode Kruis om door deze organisatie te worden gedistribueerd onder de bevolking van Polen en in het bijzonder om de kritieke situatie in het gebied van Poznan te verlichten", zo schrijft Hoover. De V.S. zouden dit voedsel geheel kosteloos afleveren in een nader aan te wijzen haven in Polen. Na de opstand in Oost-Berlijn, op 17 juni 1953, deed de Amerikaanse regering een soortgelijk aanbod, doch dat werd toen door de communis tische autoriteiten verworpen. Gisteravond was in geheel Polen, al thans uiterlijk, de rust teruggekeerd. Het merendeel van de troepen, die tijdens de ongeregeldheden naar Poznan gedirigeerd waren, zijn weer vertrokken. Er zijn be richten over ongeregeldheden in andere delen van het land. De Poolse geheime politie ging giste ren door met het ondervragen van grote aantallen gevangenen, die na de opstand in Poznan gearresteerd zijn. Men schat, dat 300 a 600 arrestaties zijn verricht. Van de zijde van de communistische Poolse regering is meegedeeld, dat het aantal doden ten gevolge van de opstand tot 48 is gestegen. Het Westduitsi nieuws agentschap D.P.A. daarentegen verklaart, dat het onofficiële dodencijfer 70 is. An dere bronnen noemen nog hogere cijfers Over de gebeurtenissen in Poznan is de Britse regering ingelicht door haar am bassade in Warschau. Twee leden van het personeel van deze ambassade bevonden zich op het ogenblik van de opstand In Poznan en z(j hebben een verslag van hun bevindingen uitgebracht. Naar A.F P. uit gezaghebbende bron te Londen verneemt, zou in dit officiële verslag o.a bevestigd zijn, dat de Poolse soldaten, die helpen moesten de orde te herstellen, wapens aan de betogers hebben gegeven Volgens A.F.P zouden de beide diplo maten evenwel van mening verschillen over de oorzaak van de opstand: volgens de een zou de opstand spontaan geweest zjjn, volgens de ander georganiseerd. In het afgelopen weekeinde is uit alle delen van de wereld een nieuwe stroom van commentaren op de gebeurtenissen in Poznan losgekomen. Dr. Adenauer verklaarde, dat de opstand duidelijk aan toont hoezeer de volkeren van Oost-Euro pa het Sovjet-regime haten. De Ameri kaanse vice-president Nixon noemde de opstand een uitvloeisel van het modern kolonialisme, dat de Sovjets aan Polen hebben opgelegd". Averell Harriman, de gouverneur van de staat New York. zond via Radio Vrij Europa een boodschap uit, waarin hij zijn medeleven betuigde met de opstandelingen in Poznan. Een aantal Amerikaanse vakbondsleiders bracht even eens hulde aan het verzet van de Poolse arbeiders. Ook Westelijke socialistische partijen gaven uiting aan hun solidariteit met de arbeiders van Poznan. De Belgische so cialisten onderbraken te dien einde za terdag een congres over de koloniale po litiek. De Westduitse socialisten hebben in een telegram aan de Poolse regering geprotesteerd tegen de represailles, die jegens de demonstranten in Poznan zijn genomen. De Italiaanse socialistenleider. Saragat, gaf eveneens uiting aan zijn solidariteit met de arbeiders van Poznan De ernstigste ramp in de geschiedenis van de burgerluchtvaart tot dusver heefl zich zaterdag voorgedaan, toen twee vliegtuigen, waarschijnlijk na een botsing, boven de Grand Canyon in Arizona neerstortten. Alle 128 passagiers en bemanningsleden werden gedood Er is geen enkele over levende. Op een bergtop, die men van de grond af niet bereiken kan, werd bet eerste wrak, een Super.Constellation van de Iransworld Airlines, aan getroffen door een reddingsexpeditie, die er met een helikopter op uit was getrokken. Een arts verklaarde, dat de lichamen van de zeventig passagiers dermate waren verbrand, dat zij onherkenbaar waren. Het tweede vliegtuig, een DC7 van de United Airlines, kwam terecht op een andere bergtop, 450 meter hoger. Na veel moeite wist een helikopter zich door ruk winden en sterke luchtstromingen heen te werken en slaagde er in naast dit wrak te landen. Ook deze reddingsploeg kon slechts bevestigen, dat er geen overle venden waren. „Het is een verschrikke lijke aanblik, ik hoop zo iets nooit meer te zien", verklaarde dr. Hunter, een van nbe™ann_in.Ssleden van de helikopter. De DC—-7 is nog zwaarder vernield en Uiteengerukt dan. de Super-Constellation. Geen van de vier motoren van de DC7 is no£ teruggevonden. Van de Super-Con- stellation werden drie van de vier moto ren ontdekt. Het schijnt praktisch ondoenlijk te zijn de lijken te bergen. Minstens elf van de slachtoffers zijn kinderen. De ergste vliegramp, die tot nu toe is voorgekomen, vond plaats met een militair vliegtuig, namelijk in juni 1953 toen een Amerikaanse Air Force Globe- master boven Japan neerstortte. Daar bij verloren 129 mensen dus een meer dan bij deze civiele ramp het leven. Op 29 juni jl vond. zoals bekend, een verschrikkelijke vliegramp plaats bij New York, toen daar een Venezolaanse Super Constellation in zee stortte, waarbij 74 mensen het leven verloren. De beide verongelukte vliegtuigen wa- De Zwitserse secretaris-generaal van de internationale federatie van metaalbe werkers, Arnold Graedel, bracht in een communique hulde aan „de helden van de vrijheid, die door communistische kogels zijn gevallen". Ook de communistische partijen in de verschillende landen hebben nu commen taar uitgebracht op de gebeurtenissen in Polen. Radio Moskou wist niet vegl beter te doen dan een cliché te geven van de interpretat'e van de Poolse regering en sprak over de „provocatie van agenten van hei Imperialisme en van de reactio naire Poolse ondergrondse, die. profite rend van bepaalde economische moeilijk heden, ernstige ongeregeldheden uitlokte". Communistische leiders en dagbladen in Hongarije en Oost-Duitsland noemden de gebeurtenissen in Polen „een waar schuwing" om waakzaam te zijn voor or deverstoorders. Het centrale comité van de Hongaarse partij deed een beroep op alle partijleden om waakzaam te zijn en zich' krachtig te verzetten tegen demago gen en partijvijanden. Het Italiaanse communistenblad „Uni- ta" schreef gisteren, dat de gebeurtenis sen in Poznan wijzen op de noodzaak van correcties, snelle veranderingen en meer democratie, doch voegde daar on middellijk aan toe; „Iedere poging om deze nieuwe en moeilijke fase van socia listische constructie te verstoren, dient te worden verworpen". De leider van de Italiaanse linkse so cialisten. Nenni,- verklaarde daarentegen, dat de opstand van de arbeiders in Poz nan op tragische wijze demonstreert hoe lang de behoefte aan een democratische ontwikkeling is uitgesteld en hij onder streept de noodzaak om deze ontwikkeling snel tot een einde te brengen zonder zich te laten verleiden tot repressieve maat. regelen. De koninklijke gasten worden door het gemeentebestuur in het Stedelijk Mu seum ontvangen. Tijdens de toespraak van burgemeester d'Ailly v. I. n. r.: Prinses Wilhelmina, Koningin Juliana, Prinses Beatrix en Prins Bernhard. Het K.N.M.I. deelt mede: De afgelopen maand juni is de koudste juni, die sedert 1923 is voorgekomen. De gemiddelde temperatuur bedroeg te De Bilt 12.8 graden, dat is slechts weinig war mer dan een normale maand mei. De nor male waarde bedraagt 15,2 graden. In De Bilt bedroeg de hoogste temperatuur slechts 21 graden. In de laatste honderd jaar was het nooit voorgekomen, dat de temperatuur tn juni niet hoger kwam. Zo merse dagen waren er dus niet, we] is in enkele nachten nog nachtvorst voorgeko men. Van de dertig dagen, die de maand telt, waren er 25 aan de koude kant. Het aan tal uren zonneschijn bedroeg te De Bilt slechts 148 tegen 218 normaal. De hoeveelheid neerslag was vooral in Noord Brabant en Limburg boven nor maal, in Zuid-Holland is daarentegen hier en daar minder dan de helft van de nor male maandsom gevallen, elders was de hoeveelheid neerslag ongeveer normaal. (Van onze weerkundige medewerker). Vergeleken met de bijzonder koude junimaand had juli een goed begin, want zondag steeg de temperatuur in het ge hele land tot boven de 20 gr. C. Een kleine warmtestoring, uit Frankrijk af komstig, veroorzaakte echter nogal wat regen (op sommige plaatsen viel 10 mm!) maar overigens was het een vrij zomers weekeinde. De depressie bij Ierland, die voor deze neerslag en verspreide buien verantwoordelijk is, beweegt zich over Zuid-Engelan<] en de Golf van Biscaye naar een gebied van hoge luchtdruk, waarin flinke opklaringen voorkomen. Het blijft er daarom voor d~ eerste da gen van deze week gunsti" uitzien. Veel warmer zal het niet worden, maar wel is er kans op meer zon. Boven de Oceaan komt intussen alweer een depressie tot ontwikkeling, zodat het weer, op iets langere termijn bezien, nog een wisselvallig karakter za] houden. (Van onze parlementaire redacteur) De formateur dr- Drees heeft ondanks het feit, dat hij op een desbetreffende vraag geen antwoord wenste te geven toch nog vóór het einde van de week het schriftelijke rapport van minister Witte aangaande de huurkwestie aan de fractievoorzitters kunnen toezenden. De fractievoorzitters zouden bij een nieuwe bespreking op hedenavond, toch enigszins beslagen ten ijs moe ten komen, wilde men op enig resultaat kunnen hopen. Het rapport van de minister van We deropbouw en Volkshuisvesting is dus nog zo tijdig binnengekomen, dat de fractievoorzitters dit nog in het week einde konden bestuderen. Dit rapport zal nu vanavond in de bijeenkomst van de formateur met de fractievoorzitters ter sprake komen en wellicht zal daar van het verdere verloop.... of bet af breken van de kabinetsformatie door dr. Drees afhangen. Het ziet er namelijk naar uit, dat het vooral de huurkwestie zal zijn welke hierin een beslissende rol zal spelen, niet alleen cmdat de defensiekwestie veel meer een materieel dan een prin cipieel vraagstuk is, maar ook omdat, in tegenstelling tot de huurkwestie, over het defensievraagstuk de fractie voorzitters geen rapport van de forma teur heeft bereikt. ren vrijdag kort na elkaar opgestegen van de voorbereiding voor de jan- het vliegveld van Los Angeles, de Super din§ °P de vliegbasis Volke] is zaterdag- 1 1 i m lrfirf"! a O ATY» 1 h 9(1 11111» r\r\v\ ;b" 4 Constellation was met 64 passagiers en een bemanning van zes koppen op weg naar Kansas City. De DC—7 zou met 53 passagiers en vijf bemanningsleden naar Chicago vliegen. Op de route, die de toe stellen volgden was het weer slecht. Er hingen zware onweersbuien. Naar men aanneemt hebben de vliegtuigen beide als gevolg van de zware bewolking op 7000 meter hoogte gevlogen bij het passeren van Desert Point nabij de Irand Canyon. Dit was de hoogte, die de DC7 aange wezen had gekregen, doch de Super-Con- stellation moest lager vliegen. Op de lage re hoogte hingen echter de onweersbuien, zo verklaarde gisteren kapitein Byrd Ry- land, die de reddingsoperaties leidt. Men neemt aan. dat beide toestellen tijdens hun vlucht met elkaar in botsing zijn ge komen. middag om 15.20 uur, een mijl' ten noord westen van Mil], een F 84 Thunderstreak van de Kon. Luchtmacht neergestort. De bestuurder, de 25-jarige ongehuwde re serve tweede luitenantvlieger J. H. Benck- huysen uit Waalwijk, kwam om het leven. Het vliegtuig, dat in het vrije veld terecht kwam, werd geheel vernietigd. Dc Sovjet-minister van Buitenlandse Zaken, Sjepilof, is gisteren uit Athene, naar Bulgarije vertrokken. Hü heeft, naar hij op een persconferentie meedeelde, „openhartige en vruchtbare" besprekin gen met de Griekse regering gevoerd, De onderhandelingen tot afwending van een staking van 650.000 man in dc Ame rikaanse staalindustrie zijn zaterdagavond op niets uitgelopen. De arbeiders zijn ais gevolg hiervan te middernacht in het gehele land In sta king gegaan. De staalindustrie, een der belangrijkste van dc Amerikaanse economie, is hier door stilgelegd. Het verenigde Vakverbond van de ar beiders in de staalindustrie had een aan zienlijke loonsverhoging geëist, alsmede verbetering van andere arbeidsvoorwaar den. De voorstellen van de industrie gin gen de vakbondsleiders niet ver genoeg. Zelfs een spoedig einde van de staking zou nog een geweldig produktieverlies van honderdduizenden tonnen staal, ter waarde van miljoenen dollar, betekenen, aldus verklaren deskurtdigen. Een lange staking zou een ernstige invloed op de werkgelegenheid in andere industrieën hebben en de nationale economie in dit jaar van de presidentsverkiezingen grote schade berokkenen. 'De regering heeft zich gisteren bereid verklaard haar bemiddeling te verlenen om een einde aan de staking te maken. Joseph Finnegan. directeur van het fede rale bemiddelingsbureau heeft aangekon digd. dat hij zal trachten contact op te ne men met de directies en de vertegen woordigers der vakbonden ten einde de si tuatie te bespreken.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 1