Koperen feest damescongregatie Frankeland Onderzeeboot]ager „Overijssel te water gelaten GROTE AANVOER VROEGE AARDAPPELEN Klanken op een interlokaal jazz-concours OUDE TIJD Mastreechter Staar in Delft was en hoe leuk warm waar Reclame Uit die goede Voor alle muziekinstrumenten RALEIGH-RIJWIELSHöW Maakt MAANDAG 9 JULI 1956 PACfNA 2 IN ROTTERDAM EN „BREDERODE' VIERDE ET MEE! Gem. Bekendmaking Brug Buitensluis (Koninginnebrug) GECOMPLICEERD BRANDJE organiseren wij voor onze lezers een trip naar Amsterdam. Te Amsterdam zal een bezoek worden gebracht aan de bekende Rembrandt-tentoonstelling in het Rijksmuseum. Verder zal een rondvaart door de Amsterdamse grachten wor den gemaakt, terwijl er na deze rondvaart nog gelegenheid zal worden gegeven om een uurtje te winkelen. Vertrek vanaf ons bureau Kortenaerstraat 1 te Rotterdam om 9.00 precies en weer terug om ongeveer 18.00 uur. DE PRIJS VAN DEZE TRIP BEDRAAGT f 7.50 (inclusief toegang Rijksmuseum-rondvaart) Deelnemerskaarten van heden af verkrijgbaar aan ons bureau Dam 18 te Schiedam. AFD. PROPAGANDA Aanvoer en prijsverloop op de markten Van leerling-graficus tot jonggezel LUCHTSCHIP BOVEN ONZE STAD JAARVERGADERING EXCELSIOR Burgerlijke Stand BEZOEK VAN OOM PAUL AAN SCHIEDAM IN 1883? MET HET DELFTS MADRIGAALKOOR Drijvend ontspanningscentrum *-■ H v De „Erasmus" gevangen in de sluis van Vianen. Het beloofde land is in zicht! Maasbode Pers ter kersenvaart naar V'mien VERKEERSONGEVALLEN VAT ONTPLOFT voor Uw zaak Onderstaande leerlingen ontvangen het 'bedrijfsdiploma: Zetters: A. Berkouwer, J. Blaak, F H. Borghouts D.P. Bijl. G. v Dijk, M.W. Hey- koop G.T.W. Horn A. Immerzeel. A. v Katwijk, H. Koster. U.J Londema. F. v.d. Meyde W.J, de Pater, W. Pieterse J. Pranger, J.J. Prein J. Slooter. F. v.d. Sluis J.H. Stolk. G. Ph. Timmermans. G.C.M Vermünicht, H.T.J. Zuidwijk. Drukkers: A. Boers, Th. Burghouwt C. Christen, P. Elderkamp. Ch. H-uyskens J.C. Meyer J. v Noortwijk J.M Schilt. B.J. Sport. L.M. Struik. W. Willemsteyn C. v Yperen. W. Zuidgeest. De volgende leerlingen ontvangen het schooldiploma: Zetters: D.P. Borghuis. A. Berkouwer, A.C.v. Beukelen, J. Blaak. H. Booy. F.A. Borffhouts. D.P. Bijl A. Feynenbuik. M. W. Heykoop A. Immerzeel. A. v. Katwijk U.J. Londema. J. Mangert. F. v.d. Meyde. W.J. de Pater J. Pranger. J.J.Prein. J. Slooter. Fr. v.d. Sluis. Fr. A. Velthoven G.C.M. Vermünicht, P.J. Fr. Voskuil, A. P. Zandbergen, H. F. J. Zuydwijk. Drukkers: Th. Burghouwt, P. Elder kamp. P.J. v Gijn, J.Z.de Jong, J.C. Mey er. P.J.M. Meyer, A.P. Mosmans L. den Ouden. C.J. Post. H. Quak, J.M. Schilt. B.J. Spork L.M. Struik H.G.v Trigt, L. Visser. C. v Yperen W. Zuidgeest. Binders: J. de Groot. E. v.d. Heuvel R. de Jong. L.H. Menke. Offsetdrukkers: R. Olman, H.G. Olsder. A.C. Groen. L. den Ouden. De volgende leerlingen kwamen door hun prestaties in aanmerking voor een prijs: Drukkers: H.v, Trigt 1ste pr., L. Visser 2e pr.. B.J. Spork 2e pr., Zetters: J. Slooter 1ste pr., G. Vermü nicht ls-te pr. A. Immerzeel 2e pr. A. Ber kouwer 3e pr. Offsetdrukkers: L. den Ouden 1ste Pr- HEDEN: Passage Theater: Man with the golden arm (volw.) Monopole Theater: Heersers der vallei (14 j.) Stedelijk Museum: elke dag van 29 u Tentoonstelling, werken van CorneilJe t/m 15 juli. R.-K. OPENBARE LEESZAAL Opcningsu ren: Hoofdgebouw Dam 8: Volwasse nen: maandag: 7—8 30; dinsdag: 10—12. 25 en 78 30; woensdag: 25 en 7—8 30; donderdag: 1012 en 2—5; vrijdag: 25 en 7—8 30; zaterdag: 1012 en 2—5. Jeugd: woensdag: 24: donderdag 45; zaterdag: 1—3 Boven 14 jaar: woensdag van 67 30. Filiaal Emmastraat 3. donderdag 7—8 30 zaterdag 3 30—5 uur zondag 11 11.30 uur Filiaal Rijnstraat 1: dinsdag: 6 30—8; vrijdag 7—8. Filiaal Kethel, Kerkweg 48 zondag 11.30—12 30 uur NACHTDIENST APOTHEKEN De nachtdienst voor de apotheken wordt deze week waargenomen door apotheek Nieuwland, Wibautplein 17 en apotheek Jansen, Swammerdamsingel 41. In verband met herstelwerkzaamheden zal bovengenoemde brug in de nacht van dinsdag- op woensdag (10—11 juli) van 's avonds 10 uur tot 's morgens 6 uur voor alle rijverkeer zijn afgesloten. Zaterdagmiddag is er in Nieuwland een compiiceerd brandje geweest. Mevr. R. uit de Talmalaan had wasgoed aan een rekje buiten aan het balcon hangen. Ver moedelijk door een achteloos weggewor pen sigaret (maar dit staat niet vast) is er brand gekomen in dit wasgoed, Een benedenbewoner de heer D. v.d. H. zag het brandje maar daar mevr. R. niet thuis was moest hii door een raam bij de buren bij het balcon komen, waar hij met een paar emmers water he-t brandje bluste. Later bleek, dat bij mevrouw M. v.d. H die beneden met R. woont ook brand was ontstaan in wasgoed, dat aan het balcon te drogen hing. Deze is kennelük ont staan door brandenden stukken stof. die van boven zijn gevallen. De schade be draagt resp. f 60.- en f. 25- Na de pauze leidde conferencier N. van Seters op de hem eigen wijze een 4 tal leden van „Brederode" in, die met korte schetsjes het publiek wel wisten te ver maken. Vooral „de houten gelieven". „Het spoorkaartje" (je zal zo'n Hoze- laars elke dag aan je loket hebben!) en het gewichtig doende hoofd der schooi, meester Potter, al even verliefd als schooljuffrouw Anna Prillewits.die het tot zijn ontzetting niet toegeeft, na al zijn zwaarwichtige vragen, waarom hij dan maar aan haar voeten neervalt, waren kostelijk. Onnodig te zeggen, dat het wel zeer actuele drama „Inwoning", waarbij de mannelijke inwoning zijn huilende vrouw troost met de belofte van die sijs- ieslijmer Jansen even een .krotenprakje" te maken, werkte danig op de lachspie ren, vooral omdat de inwoning na vee) tumult, zwaar in het verband terugkeert met de mededeling: „Ze waren niet thuis.I" Kapelaan Oudshoorn dankte voor aller opkomst en riep allen een tot weerziens in het nieuwe verenigingsjaar toe. De damescongregatie in de Franke- landkerk door kapelaan De Ruyter in november 1943 in het leven geroepen, heeft haar koperen feest waardig gevierd. Vrijdagavond vond in een stampvolle Bij kerk een plechtige congregatie-oefening plaats, waarbij pater Tobias Piron, O.E.S A. sprak, terwijl op zondag om half 10 de speciale Mis met algemene communie werd opgedragen door de directeur der congregatie, kapelaan Oudshoorn. Om half 7 wcrtl in de Bijkerk een plechtig Lof ge celebreerd, waarbij pater Piron de feest predikatie hield. In een bijna uitverkocht gebouw Arcade begroette kapelaan Oudshoorn gisteravond in de eerste plaats de hoogweerw. deken R. Rijnen (enigszins verlaat door de ■wijdingen in Middelharnis en Vlaardin- gen). het bestuur van de dames- en he rencongregaties, terwijl het spr. een bui tengewoon genoegen deed een oud-lid sinds de oprichting, mevr. S. Ligthart- Geerdink welkom te heten, thans woon achtig in Lutjebroek, maar die het kope ren feest der congregatie in Schiedam toch wilde meemaken. Gaarne had spr. ook mevr. De Jager begroet, maar deze is al geruime tijd ziek. Vanzelfsprekend gold dit welkom ook alle leden met hun introducés. Dankbaar was spr. allen die gezorgd hebben, dat dit feest tot stand kwam, t.w. de actieve dames, het koor met de orga nist en de dirigente. Het congregatieleven in Frankeland heeft de- leden veel zege ningen geschonken en vooral bij ziekte en overlijden leeft de vereniging ten volle mee. Met de wens. dat men steeds weer zou terugzien op dit feest en dat het dan als een stimulans zou mogen zijn, om steeds weer te beginnen, besloot kapelaan Oudshoorn zijn toespraak. Mevr. J. Willemsen, bestuurslid, bood deken Reijnen een prachtige stola aan met het verzoek deze voor de woens dagavonden te reserveren. Kapelaan Oudshoorn kreeg een prachtige aktentas aangeboden met de woorden; „Als regel spreekt u tot ons. U heeft altijd met de gezinnen meegeleefd, al die jaren voor het congregatieleven op de bres gestaan. Moge de nieuwe bisschop in Rotterdam u voorlopig vergeten met een overplaat sing!" De hoogeerwaarde deken R. Reijnen bleef natuurlijk niet achter met zijn ge lukwens. Deze gold in de eerste plaats kapelaan Oudsh'oorn aan wie het te dan ken is, dat het congregatieleven bloeiend is gebleven door inzet van zijn gehele persoon en hart voor dit werk. Hartelijk dankte de eerw. spr. voor de stola. Dit was niet het eerste cadeau der dames congregatie, maar een afsluiting van vele goede gaven. Met de wens, dat onder Gods zegen en voorspraak van Maria de congregatie in staat zal blijven de grote idealen te bereiken in gezin en onder neming, besloot de deken. Het dameskoor, dirigente mej. C. van Dael. zong daarna 3 Duitse liederen, Waldandacht, Das Kaferlein en Guten Morgen van Frans Abt, aan de piano be geleid door de heer J. Spring in 't Veld. De heer J. Schoof, als bestuurslid van de herencongregatie, memoreerde in een geestig speechje, dat op 85 jarige leeftijd de mannencongfegatie in 1943 er een „zus je" bij kreeg. Met dat „zusje" hebben zi] het altijd goed kunnen vinden. DINSDAG: Luxor, Kruiskade, One-Man-Show door Toon Hermans, 8 uur. Groote Schouwburg, Zuid plein: De (v)lach in top; Radio-revue-ensemble van R-ens van Dorth. 8 uur. Bioscopen programma's 6 t/m 13 juli Arena: Blond gevaar (a.l.l; Capitol: Karavaan der verdoemden (14 J.)Cineac, Victoria: Eiland der Verdoemden (14 j.); Colosseum: Ri goletto (18J.1; Harmonie: Balke helpt een hand- ie (18 Lumiëre: Gedoemd te zwijgen (a.l.-; Lutusca: Lucy's carrière (a 1.Metro: De vrolijke vagebond (a.l.l; Passage: The man with the golden arm (volw.i; Prinses; Het zwaard en het kruis (14 j.i; Rex: Drie mannen van Texas (14 j.l; Thalia: The trouble with narry (14 j.); Venster: Hoffmanns vertellingen '18 J.)Centraal: Het grote spel (strikt volw.) Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de Flevo-zaal werden zaterdagmiddag aan (je leerlingen van de Nijverheids school voor Grafische vakken de diplo ma's uitgereikt. De nieuwe inspecteur, de heer Kol, sprak namens de wethou der de geslaagde leerlingen toe. Hij hield hun voor, dat zij nu als jonge- zel een eigen verantwoordelijkheid krij gen. Voorts gaf hij hun de raad verder te studeren. De nieuwe vindingen -op grafisch gebied zijn talrijk en het is zaak daarvan op de hoogte te blijven. Voorts compimenteerde de heer Rol de voorzit ter van de school, de heer N. van der Heijden, die thans 25 jaar deze functie bekleedt. De voorzitter vroeg de medewerking van de heer Rol voor de stichting van een dagschool die voor Rotterdam hard no dig is. Hoewel de resultaten in Rotterdam buitengewoon goed waren. Geen der kan didaten hoefde te worden afgewezen en dat is niet alleen een compliment voor de leerlingen. maar ook voor de leraren die aan de school zijn verbonden. Het centraal bureau van de tuinbouw veilingen in Nederland deelt over het verloop van de groente- en fruit markt >n de periode van 28 juni tot en mei 4 juli het volgende mede: Bjj de to maten is in de Prijs, vergeleken met die van een week geleden, niet zo erg veel verandering gekomen. Toch heeft het prijspeil een duidelijke prijsbeweging gevolgd. In het begin van de weck waren de orijzen gedaald. maar daar na zijn deze weer betekenend gestes gen. Op dit gestegen prijspeil werd ver handeld tot en met dinsdag jl. hoewel de daling toen reeds weer merkbaar en onderdelen naar PHILIPS VAN BOURGONDIESTR. 15, waar is gevestigd de muziekschool van TELEFOON 66394 gen waren, die nog slechts een half jaar les hadden, terwijl anderen de lessen reed enkele jaren volgen, heeft de jury, die be stond uit de heren J. Etman, E. P. Mee- der, A. van Roon, W. v. d. Steen en W. Uyttenwilligen. zeker geen gemakke- prijzen. Twee maal per jaar wordt een leerlingenavond gehouden bestaande uit een gewone uitvoering en een concours. Aan het begin van het concours heette de heer P. Volkers de aanwezigen harteijk welkom en releveerde dat de directeur van de school, door ziekte niet aanwezig kon zijn. Tussen de verschillende nummers door verzorgden mej. Jopie Meeder en Henny Goovaart, de entre acte muziek. De prijzen werden als volgt behaald: Zang: Fyrio's, 2 Sinsing Girls, 3 Eljo s, 4 Gitarita's en 5 Willy en Rita, alle uit Schiedam. Cowboy ensembles: 1. Gerto's, 2 Prai rie helden, bieden uit Schiedam Hawaiin ensembles: 1. Kua Ina Minstrels. Schie dam, 2 Mahuna Hawaiians Rotterdam 3 R gantimor, R otterdam, 4 Samoa Minstrels, Naaldwijk, 5 Manueila Hawaiinas, Schie dam, 6 Royal Hawaiian Serenades, Naald wijk en 7 Hawaiian Minstrels uit Naald wijk. Leerlingen van de muziekschool van de heer J M. J. Meeder, gevestigd aan de Filips van Bourgondiëstraat te Schiedam, storten zaterdagmiddag een stroom van klanken uit het Stille Zuidzeegebied en het Wilde westen uit. over de tarlijke jeugdige aanwezigen tijdens het concours, dat nu voor de vierde achtereenvolgende maal in de bovenzaal van Tlvoli aan de Nieuwe Haven werd gehouden. Deze school voor het bespelen van snaar instrumenten vindt zijn leerlingen behal ve in Schiedam, ook in de wijde omstrek van de stad. Zo kon het dus gebeuren, dat door haar gevormde groepjes uit Schiedam, Rotterdam en Naaldwijk elkaar tijdens dit concours bekampten. Dat die ieder voor zich het de tegen standers niet gemakkelijk gemaakt heb ben, mag blijken o.a. uit de kostuums, die zij voor deze gelegenheid hadden aan getrokken. Cowboys met echt knallende pistolen waren 't, die in de cowboy-num mers aan het guitaarspel iets van echt heid gaven. Drs. Tijn Pangalila, de leraar van de school die de algehele leiding van deze avond had, kan dan ook op een geslaagde uitvoering terugzien. Hoewel er leeiTin- (Advertentie) Hedenmorgen is het kleine luchtschip dat voor reclame-doeleinden „vaart" ook boven onze stad geweest. Het heeft uiter aard veel belangstelling vooral toen het zich boven het Koemarktplein vertoonde. Morgenavond vindt in Hotel Beijers- bengen de alg. jaarvergadering plaats van de R. K. S. V. „Excelsior" Om 8 uur. GEBOREN: Antje, dr van G. Jonkman en M. A. van Pelt; Wilhelmus A., zn van W. A. van Gelderen en M. H. Mieloo; Enrico L. M., zn van J. van der Waart van Gulik en C. Loef. OVERLEDEN: H. G. Heijerman 77 j.; M. C. Verbokkem, wed. Bras 94 j. VANAF HEDEN Zooals velen reeds zullen begrepen hebben, is er, nu president Kruger via Arnhem en Utrecht zich naar Den Haag begeeft, geen sprake van, dat hij morgen 6 dec. 1900) onze gemeente voorbij gaat. Naar wij vernemen, is echter de moge lijkheid niet uitgesloten, dat de President later onze gemeente met een bezoek ver eert. Het zal dan niet de eerste maal zijn, dat Oom Paul onze gemeente bezocht; immers reeds bij een vorig verblijf in Europa herinneren wij ons wel, in 1883 heeft de gevierde Staatspresident onze gemeente bezocht. President Kruger, en de heeren Smit en Dutoit. door wijlen den heer J. Vrijland begeleid, namen toen ook een kijkje op den windkorenmolen „De Hoop", bij den heer P. Juffermans, die de eer had de Zuid-Afrikaanscne hee ren rond te leiden. De herinnering aan dit bezoek zal wel licht den President er toe leiden, Schie dam nog eens met een bezoek te ver eeren. (Nwe Schiedamsche Courant van 6 december 1900). Noot: Dat president Kruger in 1883 een bezoek aan ons land heeft gebracht, staat onomstotelijk vast. Ook is bekend, dat hij in genoemd jaar te 's-Gravenhage met veel onderscheiding is ontvangen. Of toen ook onze stad Oom Paul binnen haar veste heeft gehad, hebben wij tot nog toe niet kunnen ontdekken. O bone Jesu van Palestrlna en het Hsec Dies van Jacob Gallus een positieve ho- mofonie, toch is de klankverzadiging, die de Mastreechter Staar bij de uitvoe ring hiervan ontplooide per se tegenge steld aan de verheven gedacfttenwereld van deze werken. De bewerking voir mannenkoor doet reeds met het verlies van de hogere stemmen afstand van een zpkere sereniteit, door de overbelasting van de bassen verwijdert het geheel zich oog meer van zijn oorspronkelijk klimaat. Daarbij kwam nog, dat de dirigent Pier re van Hauwe de tempi beslist te traag heeft gekozen, waardoor op de uitvoe ring een druk kwam te liggen. Dit neemt niet weg, dat de diverse reproducties toch wel de zeer geacheveerde en ont wikkelde koortechniek van dit ensemble hebben ten toon gespreid. Ons bezwaar geldt vooral de mentaliteit en wat een zijdige affectuering, die dit zingen schraagt en die voortkomt uit een artis tieke gesteltenis, die uitgesproken ver ouderd is en die zich nog slechts met een zeer kleine repertoire uit de muziek literatuur in een natuurlijke verbinding laat brengen. De bijdragen van het Delfts Madrigaal koor vielen te loven om hun fijne tech nische afwerking, de beschaafde koor- klank en de grote beweeglijkheid van zin gen. Een enkele maal zou men de sopra nen nog wat meer kleur en warmte kun nen toewensen, maar daartegenover stond de bewonderenswaardige toonzuiverheid, die aan de verschillende reproducties die Jrofe puurheid verleende, die aan het per fecte vrouwenkoor eigen ls. Het was vooral de groep volksliederen, lie meer nog dan de ietwat gestyleerda voordrachtskunst uit de polyfone wer ken een onbelemmerde spontaniteit deed opklinken en waarin de levendigheid van uitdrukking zich over de dwang van de technische beheersing heen kon medede len. In zijn 'tiding ove. de belde ensem bles heeft de dirigent Pierre van Hauwe zich als een competent koordirecteur doen kennen. Een bezwaar is. dat ht.1 de opslag van iedere frase zozeer van onderaf ophaalt, dat hij daarbij steeds door de knieën gaat. Uiterlijk werkt dit zeer ver moeiend, ziln zangers en zangeressen brengt hij daarmede soms tot een wat ge forceerde aanzet. Het talrijke publiek betoonde voor het, gebodene veel waardering, tegen het slot nam het enthousiasme zelfs uitbundige vormen aan. waarop de Mastreechter Staar reageerde met verschillende toe giften. Zaterdagavond had het koor reeds een concert gegeven waarna een krans werd gelegd oo het graf van prins Wil lem van Oranje. Naar wij vernemen heeft men de heer Pierre van Hauwe verzocht de leiding van de Staar op zich te nemen zolang de dirigent Martin Koekelkoren door ziekte verhinderd is het koor te lelden. B. G. belast was, dan een all-round mensenken ner ons aanvankelijk had voorspeld. De buit werd zorgvuldig op elk be schermd plekje, dat maar aan boord te vinden was, opgeborgen. De beste en koel ste plekjes waren onder de banken. Daar drong de warmte van de middag niet zo snel door. Die terugtocht was overigens allergezelligst. Traditiegetrouw! Het trio K. G. B. o. 1. v. Jac. Greeve speelde op het bovenste dek dansmuziek en de Kle ma's zorgden voor een afwisselend Pr0" gramma. De letterwedstrijd kwam er he lemaal uit en de gelukkigen ontvingen een aardige prijs uit de handen van de propa gandaleiders. De jonge lui, die op het sloepemdek zich uitstekend vermaakte luisterde aandachtig tussen schoonhoven en Kinderdijk, naar de 81-jarlge mevr. Egcrman, de oudste kersenvaarster, die haar tevredenheid in een hooggestemde toespraak de wereld inzond. Overal was beweging, muziek, vrolijkheid en als een statig drijvend vermaak-centrum dreef de „Erasmus" richting Rotterdam. Om zes uur gingen gan de Oosterkade de laatste reizigers van boord. Kapitein Wagenaar stak een sigaret op en peinsde, dat zijn schip zonder al die vrolijk* mensen toch eigenlijk aan schoonheid en sfeer voor de helft haar waarde verloor. Van de loze vissertjes was niemand meer te zien Dat was het einde van een volmaakte dag. In de Stads Doelen te Delft hebben za terdagavond en zondagmiddag de Mas treechter Staar cn het Delfts Madrigaal koor elkaa- ontmoet In een concert, dat onder auspiciën stond van de Stichtinn „Delfesta" en waarvan wli het tweede samentreffen, n.l. dat van zondagmiddag tnceeemaakt hebben. De voortreffelijke kwaliteiten van de Mastreechter Staar moeen ondanks het feit, dat men dit en semble In onze streken weinig hoort op treden, als zodanig bekend vcrond-r steld worden, dat wij hier niet zo dier op in behoeven te gaan Toch menen wij aan de hand van dit optreden op een gevaar moeten wijzen, dat niet denkbeel dig geacht moet worden, nl. dat de Mas treechter Staar aan de „defauts de ses qualités" gaat lijden. Da massale bezetting van net koor van over de honderd zangers opent wa' betreft klankvolumen en klankverzadlglnr zeer speciale mogelijkheden, die ander zijds weer tot een beperking tot speciale stijlen noopt De polyfonie van de oude meesters kan in deze massieve stemgroe peringen niet tot die beweeglijkheid ge raken welke deze stijl in zich besloten heeft en nok al vertonen de motet'nr Zaterdagmiddag omstreeks vier uur is mevrouw C.K. - L. in de West-Franken- landsestraaj. tegen een kleine jongen op gereden. die bij hef spelen plotseling de straat overstak. Zij kwam lelijik te val len en werd door de G.G. en G.D. naai de dr. Noletstiehting gebracht, waar een hersenschudding werd geconstateerd. Ook mevrouw E.R.M. - A. liep een lichte hersenschudding op en bovendien nog een verwonding boven het linker oog toen zij zondagavond op de Rotterdamse ter hoogdijk werd aangereden door de motorrijder F. v L. Pratend met een vriendin was zij onvoorzichtig de straat overgestoken met bovengemeld gevolg. Door de G.G. en G.D. is zij naar het ge meenteziekenhuis gebracht en vandaar naar huis. OtaHAlVOO» tCH/CDAM f* OUSTAtAH 78ste Jaargang- No. 23116 DAM 18 SCHIEDAM TELEFOON 66152 POSTREKENING NR. 59ÜB4 3 ADVERTENTIES f 0.15 per m.m.-hoogte. Bjj con tract speciale tarieven. INGEZONDEN MEDEDELINGEN f 0.30 per m.m.-hoogte. Bjj con tract speciale tarieven. KAMPIOEN EN tot 20 woorden t 0.50 br| vooruit betaling. Elk woord meer 3 ct. Maximum 60 woorden. Hedenochtend werden omwonenden van de Raamstraat opgeschrikt door een zware knal. Er was bij Van G. 's Metaal- handel aldaar in de werkplaats door on bekende oorzaak een ledig vat ontploft. Er vonden geen persoonlijke ongelukken plaats en er werd geen noemenswaardige sohade aangericht. Aiie advertentie-orders worden gesloten en geplaatst overeen komstig de Regelen voor het Advertentiewezen. ABONNEMENTEN t 1.26 per kwartaal, f 2.15 per maand en t 0.50 per week.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 2