Nieuws uit STAD en OUDE TIJD Westland - Druivenland van 4 t/m 8 september Missa „Duc in AltunT' van Jan Mul De toneelwedstrijd van MEUBEL-OPRUIMING! Fred Timmermans voor het laatst op stadhuisearillon HET PRIESTERFEEST van DEKEN REIJNEN INGEZET Vlaardingse vakantieweken Uit die goede HI ATE ®ro'e Msrkt "*21 rLAIE SCHIEDAM De rechtbank deed uitspraak Opvoering van de operette „Perlefine" belooft een hoogtepunt te worden Burgerlijke Stand PAGINA 2 DINSDAG 17 JULI 1956 WANDELEN IN ROTTERDAM T.O.P. behaalde prijzen EERSTE PAAL VOOR NIEUW- BOUW IMCO OUDERS. LET OP VERDWAALD 60-JARIG ZAKENJUBILEE H. G. C. VLEK GESLAAGD WIELERCLUBS IN ACTIE OPRICHTING BESTUURDERS- BOND DAMES FAUTEUILS v.a. 27.50 in beige, groene en terra bekleding. U begrijpt wel dat ze voor deze prijs snel weg zijn. Dus Haast u Conform de eis veroordeelde de Rot. terdamse rechtbank vanmorgen de 49- jarige machinist J. A. R. tot zes maanden gevangenisstraf met aftrek van voorar rest. nl de nacht van 19 op 20 april had R. tijdens e cnruzie in een bar-bodega in de Witte de Withstraat een bezoeker met een glas in het gezicht geslagen waar door deze zeer ernstig aan het linker oog werd gewond. Vier maanden en terbeschikkingstel ling van de regering was de straf voor de 52-jarige winkelier A. P. R. uit Rotter dam, die in zün winkel op Katendrecht vier en een halve kilogram Indische hennep voorradig had. De officier eiste twee weken geleden een gevangenisstraf van zes maanden en voorwaardelijke ter beschikkingstelling van de regering. De 47_jarige cantorleur bij een melk inrichting J. H. K.. die een bedrag van bijna 6500 aan geïnde kwitanties niet aan zijn werkgeefster afdroeg, kreeg een gevangenisstraf van acht maanden met aftrek waarvan vier maanden voorwaar delijk met een proeftijd vn drie jaar. Eis negen maanden met aftrek waarvan vier maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Voor de diefstal van een radio, een schrijfmachine en een elektrisch echeer- apparaat veroordeelde de rechtbank van morgen de 35-jarige los werkman F. J- A. T. tot, een gevangenistraf van twaalf maanden met aftrek, waarvan twee maanden met aftrek, waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. De eis tegen hem was veertien maanden. De kachelsmid C. v. d. L„ die ws beschuldigd van schuld- heling in deze zaak en tegen wie een boete van ƒ40 was geëist, werd vrijge sproken. De 25-jarige opkoper J. A. K. en zijn 38-jarige collega J. H. A. L. wer den wegens heling veroordeeld tot res- pectivelijk zes maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan twee maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar plus een boete van 20 of tien dagen hechtenis en een gevangenisstraf van acht maanden met aftrek waarvan d"e maan den voorwaardelijk met e enproeftijd van drie jaar. De officier van justitie eiste twee weken geleden tegen J..A. K, zes maanden met aftrek, waarvan twee maanden voorwaardelijk en tegen J. H. A. L. negen maanden met aftrek waarvan drie maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Men één slag veroverde de contactgroep van de Nederlandse Wandelsportbond te Rotterdam de harten van alle deel nemers op haar propaganda-wandeltocht over afstanden van 5, 10, 15, 25 en 40 km. De 375 wandelaars gekomen uit Rotter dam, Schiedam, Gorkum, Utrecht, Haar lem e.a. plaatsen, waren eenvoudig over weldigd niet alleen door de perfecte or ganisatie, de prachtige herinnering in de vorm van een medaille met een afbeel ding van Zadkine, de extra prijzen, maar vooral door het prachtige parcours dat leidde langs de Kralingse plassen, en door het Kralingse bos: Onder de deelnemers bevonden zich de voorzitter en de secre taris van de N. W. B. van de afdeling Zuid-Holland. Een teleurstelling voor de organisatoren was dat ruim 100 deel nemers uit Apeldoorn verstek moesten laten gaan wegens de aldaar heersende kinderverlamming. De St.-Bernardus- school uit Schiedam behaalde s zaterdags twee eerste prijzen n.l. op de 10 en op de 15 km. T.O.P., dat op de 10 en op de 15 km. met vijf groepen deelnam, behaalde een tweede en derde prijs. De derde ver eniging uit Schiedam, w.s.v. Wandellust, behaalde 's zondags op de 25 km. een eer ste prijs. Vandaag is de eerste paal geslagen voor de nieuwbouw van de Imco aan de Noordvest-Doelcnplein. Het bestaande pand. wordt gedeeltelijk afgebroken en vervolgens uitgebreid. Het zal een hoogte krijgen van 18 meter. Gisteravond tegen acht uur is de 13-jarige Schiedamse schooljongen G. V met zijn bromfiets, waar hij dus gezien zijn leeftijd niet op rijden mocht, op het kruispunt .Van OstadelaanJan Steen straat tegen een bestelauto gereden, die hij geen voorrang gaf. Met een hersen schudding en een gebroken schouder heeft hij dit rijtoert.ie moeten betalen. Hij is in de Dr. Noletstichting opgenomen. De politie heeft gisteren twee geiten en een koe van de spoorbaan tussen Schiedam en Delft verwijderd, die daar los rondliepen. Gistermiddag was ten huize van de heer H. G. C. Vlek aan de Lange Kerk straat 29 de receptie ter gelegenheid van diens 60-jarig herdenkingsfeest, dat hij de zaken van zijn vader overnam. Een en ander is door ons eerder breedvoerig om schreven. Een schat van bloemen en geschenken, gaf aan de woning van de jubilaris een bijzonder aanzien. Temidden van fami lie en vrienden bewoog zich de 80-jarige heer Vlek als een in het volle leven staand zakenman met sportieve inslag. Zo tussen door vernamen we, hoe over vier dagen Schiedams oudste bergbeklim mer aan zijn reis naar het bergland van Pontresina gaat beginnen. Vertegenwoordigers van alle mogelijke bedrijven uit de farmacie- en drogisterij- handel uit stad en land vertolkten hun gevoelens. Een vertegenwoordiger van de Kamer van Koophandel en Fabrieken uit Vlaardingen, alsmede de heren Bertels en Willems. namens de Middenstandsver de Hanze, gaven in schone woorden hun gedachten weer bij dit zeldzaam zaken- jubilee. Een vreugdevolle en gedenkwaar dige dag is het gisteren voor de heer Vlek en zijn familie zeker geweest. Geslaagd voor het examen praktijk leraar Spaanse handelscorrespondentie afgelegd voor de Ver. voor Taalk. Han delsonderwijs te 's-Gravenhage, me]. A, M. de Veld, Schiedam. De wielervereniging de Rotterdamse Leeuw reed een clubontmoeting tegen de Vlaardingse Courere en noteerde de vol gende uitslagen: A klasse 70 km in 1.54.15, 1. T. Dan- german C, 2. P. Heijster C, 3. C. Bakker S, 4. W. van Hoeven C, 5. K. Bakker C, 6. A. Stevens L. B-klasse z- t. 1. H. v. d. Graaf L, 2. F. v. d. Heerik L, 3. G Meeldijk C, 4. J. van Oorschot L, 5. W. van Wijk L, 6. J. Terstege C, 7. J. van Galen L, 8. J. Koe vermans C. Junioren: 36 km in 1.04. 1. G. de Hoog, 2. G. Valk, 3. T. van Dam, 4. J. Zoute- welle, 5. J. den Outer, 6. J. Swam, 7. K Zwildens, 8. S. van Loon (allen L.). GEBOREN: Anna, dochter van J. van der Velden en H. G. van den Berg; Jan G„ zoon van B. van Westrenen en M. Kok; Petronella M., dochter van C. M. Koppenhagen en C. A. van Rijn; Cor nells, zoon van A. A. J. M. van der Heij den en J. van 't Zelfde; Manja H., doch ter van J. S. Vermeulen en T. W. Hen driks; Cornells, zoon van W. Kruithof 'en J. M. Huigen; Henricus B. M., zoon van J. J. Alberts en G. van Strien; Petrus J., zoon van J. Profijt en W. J. M. Lourens. OVERLEDEN: J. G. Bevelander 66 jaar; A. Kwakernaat, 75 jaar, wed. van N. Kruithof. Zooals wij reeds vroeger mededeelden, zouden pogingen worden in het werk ge steld tot vorming van een combinatie der besturen, van de verschillende werklie- denvereenigingen te dezer stede, in den geest als de bestuurdersbonden zijn inge richt. Het initiatief daartoe werd genomen door de S.D.A.P. en gisteren-avond (4 jan 1901) had in het Volkshuis de eerste vergadering plaats van bestuursleden der verschillende vereenigingen. Uitvoerig werd het doel der bijeen komst besproken en al dreigde ook een ogenblik het plan in duigen te vallen, tenslotte werd toch in zooverre overeen stemming bereikt, dat besloten werd een voorloopig comité te vormen, bestaande uit èèn bestuurslid van elk der deelne mende vereenigingen. Dit comité zal de door de S.D.A.P. ontworpen statuten voor de eventueel op te richten bestuurders- bond bespreken en de overige werkzaam heden verrichten. Hierna zal een tweede vergadering van bestuursleden worden belegd, waartoe ook die vereenigingsbesturen zullen worden uitgenodigd, die thans nog niet ter ver gadering tegenwoordig waren, om een be slissing te nemen over de al of niet tot standkoming der combinatie. (Nwe Schiedamsche Courant van 6 januari 1901). Een scène uit de operette „Perlefine ivelke ter gelegenheid van liet pries lerfeest van deken Reijnen een reeks opvoeringen zal beleven. de kinderen der parochie tot de viering van zijn feest zeer op prijs zal hebben gesteld. De deken droeg zelf de H. Mis op; zyn Prefatie was van een wellicht wat plech tiger tonus dan de eenvoudige gezongen mis gedoogde, maat- zette als gewoonlijk niet weinig luister bij aan de viering van het H. Offer. Het Gregoriaans werd op zeer behoorlijke wijze gezongen door een klein koor van eerw. broeders en leken- onderwijzers. eveneens onder leiding van Br. Edmundus. (Van onze muziekmedewerker) Hedenmorgen werd als inzet van het I priesterfeest van de Hoog Eerw. deken Reijnen door de leerlingen der lagere scholen in de parochie van St.-Liduina gedurende de mis van 7.45 uur in de pa rochiekerk de mis ,,Duc in Altum" van Jan Mul gezongen. De leiding berustte bij de eerw. Br. Edmundus en wij geloven, dat hij hier aan de handen vol heeft gehad. Mul is een componist van Utrechtse stam, die met redelijk eenvoudige mid delen in zijn missen een merkwaardige frisheid weet te leggen. Zijn melodiek munt niet uit door grote uitdrukkings kracht; het zwaartepunt van zijn muzi kale conceptie ligt althans bij deze compositie in de begeleiding. Het ligt voor de hand, dat dit opzettelijk zo is gedaan, daar de melodie voor weinig ge oefende koren of voor kinderen zing baar dient te blijven. Hij is hierin uitstekend geslaagd. Zon der al te opvallende reminiscenties aan het. Gregoriaans bewaart hij een sobere sfeer die door een aantrekkelijke ritmiek itoch een opgewekt levendig karakter be- i houdt. Zoals we zeiden, zal Br. Edmundus zijn handen (ook in letterlijke zin) vol ge had hebben met de studie van deze mis. De melodische en ritmische wendingen uiteraard ook.de in de begeleiding ver vatte harmoniek wijken nogal drastisch af van wat kinderen doorgaans op hun muzikale repertoire hebben, maar er was niettemin geen spoor van twijfel te be speuren. Het noodzakelijke de-toneren kwam natuurlijk ook bij deze uitvoering wel voor. Dat is onvermijdbaar als men met een grote massa kinderen zingt, wier stem nu eenmaal niet gevormd is en waarbij er altijd we] zijn. die behalve de goede wil niet veel andere muzikale mid delen hebben meegekregen, zolang ons onderwijs inzake muziek niet op een ge- i heel andere leest geschoeid wordt, zal Br. Edmundus moeten roeien met de rie men die hij heeft. Het resultaat mag er niettemin zijn en we zijn er zeker van dat de hoogeerw. deken deze bijdrage van 78ste Jaargang No. 23123 DAM 18 SCHiEDAM TELEFOON 66 152 POSTREKENING NR. 590943 Op initiatief van de sectie toneel van de Schiedamse Gemeenschap zal in de komende wintermaanden een toneelwed strijd worden gehouden voor Schiedamse amateurgezelschappen. Er is reeds enige tijd aan de voorbe reidingen voor dit gebeuren gewerkt en gisteravond bleek, dat tijdens een verga dering die de sectie met de deelnemende verenigingen hield, van de 32 in scnie- dam bestaande verenigingen, zes aan ae wedstrijd zullen meedoen. De voorzitter van de sectie ir. w. a. Hoek was dankbaar dat deze verenigin gen over de financiële bezwaren, die aan een dergelijke wedstrijd zijn verbonden, waren heengestapt, en zodoende de kern vormden van waaruit in de toekomst mis schien iets groots kan groeien. Omdat het slechts zes verenigingen zijn, zal de sectie zelf in financieel opzicht, het diepst in de zak moeten tasten. Dat heeft men er echter graag voor over, omdat, de mo gelijkheid met deze wedstrijd wordt ge schapen, op den duur het spelpeil in het algemeen te verbeteren. In de komende wintermaanden, te be ginnen in oktober zal eens per maand, op een vrijdagavond, een van de deelnemen de verenigingen in Musis Sacrum een op voering geven van een door die vereni ging gekozen stuk, dat dan beoordeeld zal ADVERTENTIES f 0,15 per m.m.-hoogte. Bij con tract speciale tarieven. INGEZONDEN MEDEDELINGEN t 0.30 per mm-hoogte. B(j con tract speciale tarieven. KAMPIOENEN tot 20 woorden f 0.50 b(j vooruit betaling. Elk woord meer 3 ct. Maximum 80 woorden. i worden overeen- voor het ABONNEMENTEN f 0.26 per kwartaal, f 2.15 per maand en 0.50 per week.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 2