Frankrijk ten achter in sociale maatschappij-opbonw Economisclie expansie dienen J bereiken. 'in voor midden Maas wordt hogerop bevaarbaar gemaakt Kardinaal Griffin over staat en maatschappelijk werk Sociale Week te Marseille gesloten Chefarine „4 loet wonderei Bouw van drie hulpsluizen bij ontgrinding VAGINA 3 1 f 2-90 en I Conclusie on hevorn Pl'Pn Wanneer men de verschillende stad- Honderd jaar geleden is Bernard Shaw geboren DE VOLKSAARD Ondanks regen opgewekte stemming minste 1 f2.55' f9.20 Bus vooi ten 35 koppen en yoot 1^0 J Coffeïne-vrij aan te bieden voor de belediging van de Almachtige God. Ondanks het boek heb ik zulk een vertrouwen in de grootheid van uw geest, dat ik u in staat acht om te doen wat ik aan iemand die niet van uw geestesformaat is, nooit zou durven vragen, n.l. het boek uit de circulatie te nemen en de godslasteringen in te trek kenIn zekere zin voel ik mij ver antwoordelijk voor uw ziel en ik vind het erg te moeten zien hoe lichtvaardig u met uw ziel omspringt. U hebt er geen idee van hoe diep u de gevoelens hebt gekwetst van hen, die evenals ik geloven in God. Indien u beledigend had ge schreven over mijn vader en moeder zoudt u geen vergeving hebben kunnen verwachten voordat u het weer had goed gemaakt." Twee jaar lang duurde de ruzie, die Shaw zich zelf ook erg aantrok, zodat hij later schreef: ,Ik kan Stanbrook nooit voorbijgaan, of ik vond het verschrikke- 100% KOFFIE 100% KOFFIE >00% KOFFIB 100% KOFFIE 100% KOFFIE 1 1 rechte middelen om samenwerking tus- vfl LIL-1 Cll punten van waaruit men het vraagstuk lijk vervelend haar niet meer zoals voe ger te bezoeken" en hij blijft om de gebe den vragen van Dame Laurentia en de communiteit, ofschoon hij toegeeft het niet verdiend te hebben. Toen de vriend schap weer hersteld was, bleef Shaw ge regeld in contact met de abdis, en op zijn laatste verjaardag, de 94ste, bedankte hij haar nog voor de gebeden in de commu niteit en voegde er in typische Shaw-stiji aan.toe: „God moet al die gebeden voor die man Shaw, die Hij helemaal niet mag, wel moe zijn". De publikatie van deze correspon dentie vlak voor de herdenking van de dag waarop Shaw 100 jaar ge leden in Upper Synge Street 3 (nu no. 33) in Dublin geboren werd, heeft 'n nieuw aspect van deze merk waardige literaire figuur van deze eeuw naar voren gebracht, dat een verrassend contrast vormt met de dominerend negatieve levenshouding van deze literaire spotter. DRS. TH. ZWARTKRUIS pr. gronden gekocht in het winterbed van de rivier voor ontgrinding, terwijl over aan grenzende gronden onderhandeld wordt. Ter plaatse bevindt zich in de Maas een ondiepte. Door handhaving van deze on diepte, die dus als een natuurlijke stuw werkt na ontgrinding bovenstrooms in nog sterkere mate en bouw van een tij delijke hulpsluis in het winterbed er naast wil Rijkswaterstaat ook hef bovenliggende riviergedeele bevaarbaar maken, zodat men ook daar gemakkelijker tot ontgrin ding kan overgaan, In de verdere toekomst zal hetzelfde kun nen gebeuren boven de brug bij Maaseyck Roosteren, waar zich een soortgelijke drempel in de Maas bevindt, terwijl in een no-g verdere toekomst hetzelfde kan ge schieden een stuk ten zuiden van Maas -eyck. Op de duur komen er dus drie hulpsluizen, waardoor de grensmaas be vaarbaar kan worden tot in de buurt van Grevenbicht. In verband met de plannen tot verdere ontgrinding van de Maasvallei op het grensscheidend gedeelte van de Maas in Limburg heeft de Rijkswaterstaat beslo ten, een deel van de rivier bevaarbaar te maken voor schepen tot een bepaalde diepgang. Men is n.l. van plan bij verder gaande ontgrinding van de Maas door handhaving van enige drempels in de ri vier en bouw van tijdelijke hulpsluizen daarnaast, speciaal ten behoeve van de grindschepen, hier scheepvaart mogelijk te maken. Zoals bekend levert de Maas verreweg het grootste deel van het tn ons land be nodigde grind. Dit grind wordt gewonnen in de rivier zelf en in het winterbed Dit geschiedt vooral tussen Belfeld en Stevensweert De opstuwing van het wa ter door de stuw bij Linne werkt tot voor bij laatstgenoemde plaats zodat schepen kunnen opvaren tot bij Ohé en Laak. Ten zuiden van Ohé zijn nu door hej Nijmeegs Bagger- cn Aannemingsbedrijf (NIBA) zo goed mogelijk te voldoen aan de stan daard, welke door de staat wordt geeist. V^n zijn kant echter moet de staat zich er voortdurend voor hoeden om de par ticuliere charitas niet te verstikken. Het is derhalve uw taak ervoor te zor gen, dat er geen conflict ontstaat en dat die gelukkige samenwerking wordt be reikt, die wij alle wensen. Met zijn enor me mogelijkheden en hulpbronnen heeft de moderne staat een duidelijke taak ook op het gebied van het maatschappelijke werk. De kerk heeft echter een onver vangbare bijdrage te leveren, zowel bij de vorming van de geest, waarin het maatschappelijke werk wordt uitgevoerd, als ook in het bewaren van de waardig heid van de menselijke persoon en in de apostolische benadering van de problemen van de dag.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 3