VRA en HBS bedreigen Hermes Tour de France Hassenforder won in Montlu^on raadselachtige solo-race jvln w u sieit naar eisen aan kandidaten voor Wereldtitel Volmaakt passief en daarom eigen lijk niets te melden DE NEDERLANDSE EQUIPE Franse nationalen deden gisteren geen vast- r besloten greep naar Walkowiak's gele trui Beknopt programma van vijf wedstrijden Russinnen sprintten nieuw Wereldrecord PAGINA 11 ZATERDAG 28 JULI 1956 MOORE WON VAN PARKER RAPIiAëL, GEMINIANI Maak vrienden van uw vijanden. snapt en waarin een eenzaam Oranje, shirt, toebehoren^ aan Gerrit Voorting, helaas niet kon verhinderen, dat Nino Defilippis nog net genoe0" winstseconden op Wout Wagtmans boekte om de kleine man uit Princemhage die zich ook van daag passief gedroeg naar de zesde plaats in het algemeen klassement te verwijzen. Nu is Roger Hassenforder, vooral als hij in vreemde krijgsdienst is. altijd een nuttig man geweest verleden jaar heeft hii zich bijzonder verdienstelijk gemaakt voor Louison Bobet en wat hij vandaag deed was uitermate knap. Met een van die verschrikkelijke demarrages, waarvan hü het patent heeft, maakte hij een gat van wel vijftig meter. Roger Walkowiak sprong er in nam 25 meter terug, bleef toen hangen en zag tot zijn verbazing, dat Hassenforder in staat bleek om nóg eens te demarreren. Op dat, ogenblik kwamen eindelijk de tricolores in actie. Bauvin en Darrigade sprongen naar het achterwiel van Walkowiaik, bliezen daar even uit en maakten zich vervolgens op om Hassen forder te achterhalen De zaak leek hel der: vervolgens zou Hassenforder zich dan nog vijf kilometer leeg rijden en in tussen zouden Bauvin en diens vrienden genoeg voorsprong veroverd hebben. En Walikowiak zou opnieuw praktisch al leen staan in een zware, wellicht voor hem catastrofale jacht. Doch Walkowiak heeft zijn gele trui in deze Tour niet bepaald cadeau ge kregen. Hij heeft hem verdiend door zijn uitstekend rijden en ook vandaag bleek hij met geen mogelijkheid klein te krijgen. Terwijl nu ook Bahamontes, Adriaenssens en Defilippis zich bij de twee Fransen voegden, heet Walko wiak nog éénmaal op zijn kiezen en de heren raakten hem niet kwijt. ROGER HASSENFORDER .Enfant terrible" maar tóch vier etappes Toen dat eenmaal duidelijk was begroef men ijlings de strijdbijlen, mocht Has senforder zijn gang gaan en zat Hassen forder ongeduldig omkijkend naar de tricolores, die maar niet kwamen opda gen met die voorsprong min of meer te houden. Het peloton hielp hem een handje. Het kuierde traag en zonder geestdrift. Het liet op de laatste col van deze Tour. de Col de Beaulouis, Bahamontes en Gaul in een sprintje beslissen over de berg prijs. die ook dit, jaar door .de Luxem burger veroverd werd en het gaf Hassen forder intussen net zoveel voorsprong cadeau als hij maar hebben wilde. Een Russische damesploeg liep te Kiev de 4 x 100 meter in de nieuwe Wereld recordtijd van 45,2 sec. De ploeg bestond uit Vera Krepkina, Olga Kosheleva, Ma ria Itldna en Irma Bochkareva. Het oude record stond eveneens op naam van Rusland. Op 20 september 1953 brachten Vera Kaleshnikova Zineida Sfronova. Nadesha Dvalisjvili en Tuvero- va het Wereldrecord op 45,6 sec. te Boe dapest, waarna op 11 september 1955 te Moskou een andere Russische ploeg, be staande uit de dames Vinogradova. Itki- na, bafranova en Polinichenko, dezelfde recordtijd noteerde. Woensdagavond heeft de Wereldkam pioen halfzwaargewieht Archie Moore zijn partij tegen de Canadese zwaarge wicht James J. Parker gewonnen door een technische k.o. in de negende ronde. Moore was zijn tegenstander in stoot kracht en ringkunde verre de baas Door de organisatoren was aangekon digd. dat de wedstrijd in het Maple Leaf Stadion te Toronto, die 20.000 toeschou wers trok, een record voor Canada, zou gelden voor de vacante Wereldtitel in het zwaargewicht. De grote internationale boksfederaties beschouwen de ontmoe ting echter als een voorgevecht voor het Wereldkampioenschap. De winnaar van het treffen tussen Moore en Floyd Patterson, dat in sep tember plaats moet vinden, zal zeer waarschijnlijk wel door alle federaties als Wereldkampioen worden erkend- De sportcommissie van de K.N.W.U. eventueel onder opgave van gegronde re- heeft dezer dagen aan een dertigtal be- denen zal afmelden bij de chef d'equipe" roepsrenners en onafhankelijken een cir- In geval van een zich niet houden aan eulaire gezonden, waarin de voorwaar- deze richtlijnen loopt de betrokkene het den zjjn vermeld voor een uitzending risico dat de kostenvergoeding geheel of naar de Wereldkampioenschappen op de gedeeltelijk zal worden ingehouden. Wie weg in Denemarken. voor de 4e augustus niets van zich Iaat horen, wordt geacht piet voor uitzen- Wie voor de ploeg in aanmerking wil ding in aanmerking te willen komen komen, moet bereid zijn zich volledig te Op deze wijze wil de K.N.W.U. zich houden aan de door de K.N.W.U. ont- vrijwaren voor een herhaling van de on- worpen richtlijnen. Hij moet er onder aangename ervaringen, die zich bij het meer mee akkoord gaan, dat de, reis ge- vorige Wereldkampioenschap op de weg zamenlijk gemaakt wordt onder leiding voor profs hebben voorgedaan. Over de van een official van de K.N.W.U., die ook samenstelling van de ploeg en of er in- tijdens het verblijf in Denemarken de derdaad een ploeg zal worden afgevaar- leiding heeft, voorts verklaren, dat hij niet *fc;d, zal de sportcommissie van de zonder meer tijdens de wedstrijd zal op- K.N.W.U. zich beraden na genoemde da geven en vertrekken, maar dat hij zichtum. LEO VAN DER PLUYIV Laatste lekke band? dron alles behalve koek en ei ls tussen Adriaenssens en diens vrienden Pn Ockerf en diens trouwe vrienden- Het schijnt bo vendien, dat er een nieuwe maagkwaal epidemie in het Belgische kamp o-> kom is: vandaag zat Jean Brankart héél d lange dag bij dr. Dumas om maagmiddel tjes te smeken! z° lijkt het er dus op. dat deze Tour zaterdag niet het sensationele slot za gaan krijgen, dat deze zonderlinge, doe' ongemeen zware Ronde van Frank.iji 1956 had kunnen bekronen. Wat men wèl verwacht is, dat de Italia nen, die vandaag in een handige en ver rassende manoeuvre Nino Defilippis. ir koste van Wagtmans weer een plaats na- voren hebben geschoven in het" algeme klassement, zaterdag, in de allerlaat* etappe zullen trachten om ook Fedet: Bahamontes diens vierde plaats te ont futselen. Waar dan weer tegenover slaat, da' Kees Pellcnaars vanavond zijn troepen nog eenmaal verzamelde en dat het ge zelschap ter vergadering met algemene stemmen besloot, dat Nino Defilippis zijn vijfde plaats weer kwijt zal zijn, vóór we zaterdag in het Pare des Princes gaan arriveren

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 11