Britse maatregelen zetten groot deel Egyptische handel onder controle Nasser doet nieuwe felle aan val op Pineau Grevenbicht weer gastheer van 600 vrijgezellen Wereldraad van Kerken ver gadert in Hongarije Hogere belastingontvangsten in eerste halfj aar uliSo ink goed rond, mevrouw! Belevenissen van een jong gezin J. H. STAALMAN TH. PASCALES rm JONGEMAN Enkele MEISJES s Voor het eerst: twee exposities en een koningin Kampioenen de KRANT kunt U niet missengeen dag! Avonturen van prof. Créghel Moskou geeft olie concessie in Perzië op Nationaal imkers congres in Apeldoorn Zilveren priesterfeest pater Petrus Fens O.P. Voor het eerst in een communistisch land Stijging ook van het bedrag dei- opgelegde aanslagen '%L MAANDAG 30 JULI 1936 NSC PAGINA 8 Vervolg van pagina 1 „In het belang van goede nabuurschap" Nasser schreeuwt voort Geschenk voor H.M. de Koningin Sovjet-steun voor Cairo OP VOETBALVELD OVERLEDEN Het congres danst Kroontje voor vrijgezellen- koningin ROTTERDAMS INSTITUUT ORGANISEERT TENTOON STELLING IN LIMBURG Wat Wagtmans kon. TON EN PIET MAAKTEN ETAPPE LEEUWARDEN Advertentiën A F W E Z 1 G KüHN ZOON'S LITHOGRAFIE EN HANDELSDRUKKERIJ N.V- - R'DAM Voor TJ zich iets nieuws aanschaft, kijk goed rond. En begin dat rondkijken al op de advertentie-pagina's van Uw dagblad. Daar vindt U nieuws over allerlei produkten, die U nodig heeft. Zo blijft U op de hoogte, zo bespaart U zich veel gezoek en geloop door Jörgen Mogensen AUTO'S ZONDER CHAUFFEUR Qffd voor Uw examen tst cadeau, i/ooz f-,; 'n MERCEDES ANCRE HORLOGE' De door Groot-Brittannië tegen Egypte genomen maatregelen gaan nog verder dan die welke indertijd in 1951. tegen Perzië werden genomen. Toen trok Groot-Brittannië namelijk bepaalde fa ciliteiten voor Perzië in, zoals bv. het recht om bepaalde sterlingsaldi in dol lars om te zetten. Perzië kon toen wel zijn lopende handel in sterlings blijven ver richten. Aan Egypte wordt thans echter alle mogelijkheid ontnomen om zonder officiële Britse toestemimng sterling te gebruiken. Daar afgezien van een geringe handel op het westelijke halfrond tegen dollars en enkele ruiltransactles met com munistische en andere landen, de Egyp tische handel voornamelijk in sterling wordt gevoerd, betekent deze maatre gel, dat vrijwel de gehele Egyptische handel onder Brits toezicht is komen te staan. Te Cairo is zaterdagavond reeds offi cieel medegedeeld dat Egypte deze Britse maatregelen voor het Internatio nale Hof van Justitie te Den Haag zal aanvechten. Het Egyptische ministerie van finan- Radio-Moskou maakte zaterdag bekend, dat de Sovjet-regering heeft besloten de Sovjetrussische olieconcessie in Nrd.- Perzlë op te geven. In de bekendmaking wordt gezegd, dat de Sovjetrussische ministerraad had be sloten. dat de Sovjet.Vnie in het belang van goede nabuurbetrekkingen met Per zië haar rechten in de Russisch-Per- zische maatschappij, die de oliebronnen in het gebied van Kevir Choeruan ex ploiteert, opgeeft. De maatschappij werd in 1925 opge richt en zou voor een periode van zeven tig jaar de oliebronnen exploiteren. De Sovjet-regering stelde de sjah van Perzië tijdens diens jongste bezoek aan de Sovjet-Unie er van op de hoogte, dat zij haar rechten zonder vergoeding te ei sen opgaf, aldus Radio Moskou, die er aan toevoegt, dat de maatregel een ui ting is van de buitenlandse politiek der Sovjet-Unie jegens de landen van het Oosten „die de weg van een vrije en on afhankelijke ontwikkeling zijn opge gaan". De installaties van de gemengde Per- zisch-Russische oliemaatschappij waren reeds op zeven juni j.l., een halve maand voor het vertrek van de sjah van Perzië naar Moskou, door speciale Per zische politie bezet. De Sovjet-Unie had zich nimmer veel aan deze maatschappij gelegen laten lig gen. omdat proefboringen op haar terrei nen geen succes hadden gehad. Toen de gebouwen der maatschappij werden bezet bevond zich daarin slechts een Sovjet russische employé. iciën gaf zondagnacht een verklaring uit, waarin de Britse blokkering wordt ver oordeeld als „in strijd met het interna tionale recht"! Volgens de verklaring is het Britse besluit een schending van de monetaire overeenkomsten, die beide landen in 1951 hebben aangegaan en in 1955 hebben gewijzigd. President Nasser heeft zaterdag te Cairo bij zijn terugkeer uit Alexandrië, waar hij twee dagen eerder het nationa- lisatiebesluit proclameerde, opnieuw een grote rede gehouden voor opgewonden volksmenigten, die hun president storm achtig toejuichten. Nasser verklaarde o.a. dat hij gezien had hoe het Egyptische volk een „algemene mobilisatie tegen het imperialisme" heeft afgekondigd en hij verklaarde, dat Egypte besloten is geweld tegenover geweld te stellen. Nasser wierp op Frankrijk en Groot-Brittannië de ver antwoordelijkheid voor eventuele moei lijkheden voor de scheepvaart in het Suez-kanaal Met zijn vuisten op het spreekgestoelte hamerend verklaarde de president: „Het Suez-kanaal is een integrerend bestand deel van ons grondgebied en geen mens heeft het recht om onze nationalisatie maatregel te betwisten. De vrijheid van scheepvaart heeft niets te maken met de campagne, die de imperialisten tegen o.. hebben ontketend" Nasser beschuldigde Groot-Brittannië ervan 44 procent van de aandelen van het Suez-kanaal te hebben „geüsurpeerd". Over Frankrijk zei Nasser: „Op de on beschoftheid van Frankrijk en de Franse minister van buitenlandse zaken zal ik niet antwoorden. Ik zal het aan de Alge rijnen overlaten om te antwoorden op de (Van onze correspondent). Bijna duizend imkers, afkomstig uit alle windstreken, kwamen zaterdag jl. naar Apeldoorn om deel te nemen aan het 27e nationale imkerscongres van de Vereni ging tot Bevordering van de Bijenteelt in Nederland, dat gehouden werd in het na tuurpark „Berg en Bos". Na een kort wel komstwoord van de voorzitter van de af daling Apeldoorn, de heer C. W. F. Janso- nius, heeft de landelijk voorzitter, mr. L. R. J. Ridder van Rappard, burgemeester van Gorkum dit congres geopend. In zijn openingswoord merkte spreker o.m. op. dat de bijenhouderij niet op de eerste plaats van belang is om het economisch gewin, doch om de prachtige mogelijjheid- tot ontspanning, die de mens tevens door dringt van bet schoons van de schepping Gods. De burgemeester van Apeldoorn, mr. A. L. des Tombe, heeft de congres sisten vervolgens hartelijk in zijn gemeente welkom geheten, waarna de voormalig hofjager van H.M, de Koningin, de heer J. F. Vogel, een causerie hield over „Het grote wild van de Veluwe". Aan dit congres was tevens een natio nale honingtentoonstelling en bakwed- strijd verbonden De jury, die de inzendin gen moest beoordelen,.was enthousiast over de steeds beter wordende kwaliteit en stelde aan het eind van haar beoorde lingsrapport voor, dit op advies van het hoofdbestuur en het organisatiecomité. H.M. de Koningin een geschenk in de vorm van honing aan- te bieden. Een voor stel, dat met enthousiasme door de con gressisten werd begroet. Franse beledigingen en onbeschaamdheid. Ik zal het aan de Algerijnen overlaten de Franse minister van buitenlandse za ken eens een les in manieren te geven" Dr. Abdel Moneim Kaissoeny, de Egyp tische minister van financiën, heeft zon dag verklaard, dat een Egyptsch verbod tot uitvoer van goderen naar landen, be horende tot het sterling-gebied. is her roepen. Dit verbod was enkele uren te voren uitgevaardigd als represaille tegen de Britse economische maatregelen. Als gevolg van de intrekking van het verbod werden hedenmorgen zendingen Egyp tische katoen en rijst voor het Verenigd Koninkrijk, die men op het regerings- beve] zondag in Alexandrië had gelost, opnieuw ingeladen voor uitvoer naar de plaats van bestemming. Het orgaan van de comr.unistische partij in de Sovjet-Unie, de Pravda, schreef gisteren, dat Rusland bereid is aan alle „praktische" verzoeken van Egypte om economische steun tegemoet te komen. Dit werd gezegd in een commentaar op de naasting van de Suez-kanaalmaat- schappij, die door het blad „gewettigd" wordt genoemd en wordt voorgesteld als „het. afwerpen van het koloniale juk" door Egypte. Gisterenmorgen is in de parochie van de H. Albertus de Grote in Blijdorp de plechtige hoogmis opgedragen door pater Petrus Fens O.P. by gelegenheid van het zilveren priesterfeest van deze geboren Rotterdammer, die jaren lang werkzaam is in de Zweedse missie. Pater Fens werd geassisteerd door pas toor Rosarius van der Linden als pres byter assistens, pater A. Terwindt als diaken en pater P. Buijs als subdiaken. De pastoor hield tijdens de mis een pre dikatie, waarin hij de jubilaris gelukwens te en de parochianen wees op diens werk zaamheid in de missie, die ieders steun in gebed zo behoeft. Tijdens de mis ontving een dochtertje van een zuster van de jubilaris de eerste H. Communie. Na de plechtigheden ver enigden de jubilaris en zijn familie zich aan een ontbijt in de pastorie, waarna het feest in intieme kring werd voortge zet. Tijdens een veteranen-toernooi, ge organiseerd door de voetbalvereniging „Wilhelmina" te Weert, is de 41-jarige ongehuwde secretaris van de voetbalver eniging Sportclub Irene, de heer L. Geurts uit Tegelen, die een wedstrijd meespeelde aan de gevolgen van een hartverlamming overleden. De centrale commissie van de Wereld raad van kerken is zaterdag onder lei ding van dr. Franklin Clark Fry, de voor zitter van de verenigde lutherse kerk van Amerika, te Galyatétoe in Hongarye by- eengekomen. De conferentie zal een week duren. Het is de eerste maal, dat dit voor naamste orgaan van de Wereldraad, waar in meer dan 160 protestantse, anglicaan se en orthodoxe kerken met naar schat ting 170 miljoen volgelingen, in een com munistisch land vergadert. Na de opening door de voorzitter, bracht de secretaris-generaal van de Wereld raad, dr. W. A. Wisser 't Hooft van de Nederlands Hervormde kerk, zijn jaar verslag uit. Hierin zei hij, dat kerken, die werken in landen met uiteenlopende re geringsstelsels van elkaar kunnen en moe ten leren. „Als wij ons allen herinneren, dat wij wellicht een balk in ons eigen oog hebben, zullen wij met meer nederigheid vragen naar de splinter, die wij in het oog van onze broeder schijnen te zien". Verwijzend naar een van de hoofdonder werpen van de conferentie - de kerker en de opbouw van een verantwoordelijke internationale orde - verklaarde de alge mene secretaris, dat de Wereldraad steeds heeft gest 'd. dat d» i.-iaa'schacpii ten aan zien van het tvelzijn van haar leden een verantwoordelijkheid heeft en dat iedere persoon in de maatschappij het recht heeft om als verantwoorde'iik lid aan het werk van deze maatschappij deel te ne men. De maatschanpij is niet een doe! in zichzelf maar zij is verantwoordelijk tegenover God. „Wij willen trachten de ze overtuiging in het internationale leven toe te passen", aldus dr. Visser 't I"- ift Het feit, dat de commissie in Honga rije bijeen is, noemde hij in overeenstem ming met de wens van de Wereldraad op rechtstreekse persoonlijke betrekkingen te onderhouden met alle kerken, met slechts met haar leiders doch ook met haar afdelingen en lede - '"oen de Hon gaarse kerken in 1954 de Wereld raad uitnodigden om in Hon"arije te ko men vergaderen, „waren de betrekkingen tussen de kerken in dit deel van de we reld en die in andere delen nog zeer be perkt". Intussen was er echter een aan zienlijke verandering in de internationale atmosfeer opgetreden, waardoor de voor bereiding van de biieenkomst zekir ver gemakkelijkt was. Door de uitnodiging te aanvaarden had de Wereldraad opnieuw getoond, dat hii volVr>i~"--i onafmnkeliik is van elk bijzonder politiek of economisch stelsel, aldus de secretaris-generaal. De bijeenkomst wordt bij£ewoon<T door kerkelijke leidcia uit vele niet-commuhfst tiscbe landen, terwijl er ook uit commu nistische landen, met name uit China Hongarije. Tsjecho-rlmvakijé, Roemenie, en Polen vertegenwoordigers zijn geko- Bisschop Albert Bereczky, de voorzit ter van de Hongaarse oecumenische raad deed een beroep op de kerken om met hernieuwde krach* een standpunt in te nemen, voor een overeenkomst inzake ont- wapenin en hpt verbod van proeven met kernwapens teneinde te kc-"»u tot een verdere vermindering van de internatio nale spanning. gevoel voor humor getekend en daarom passend in de sfeer van dit congres. Dat congres intussen danste, na zater* dag, ook zondag met vreugde de vrijge zellen-zorgen weg, luisterde naar een vlotte lezing door Frans van Oldenburg- Ermke, aanschouwde een folkloristische optocht, vulde de 28 cafeetjes, weerstond het geschetter van de door een geluidsin stallatie versterkte grammofoonstem, die een duidelijke voorliefde scheen te koes teren voor vocale meesterwerken als:: „Dat kan alléén in Rotterdèaam", at patat frites met haring en verheugde zich, met de honderden dorpelingen uit de omge ving, die naar het circus waren komen kijken over het feit, dat dit allemaal nog twee volle dagen zal duren, vóórdat traditiegetrouw de twee poppen zullen worden verbrand en de zeshonderd weer, met het koffertje onder de arm, als, indi viduele vrijgezellen" de aftocht 'zullen blazen. jO REVENBICHT gonst weer van de vrijgezellen. Zeshonderd, door de Burgerlijke Stand zwart-op- wit gegarandeerd ongehuwden zijn als een zwerm bijen opnieuw neer gestreken over dit vriendelijke Zuid- Limburgse dorpje, dat zich voor deze invasie heeft gewapend met: 28, voor een groot deel geïmproviseerde estamineetjes, 2 enorme danstenten, een uitgebreid secretariaat, feestelijk geïllumineerde straten en een onver lichte Laan der Verliefden. Het valt moeilijk te ontkennen dat de bevol king van Grevenbicht na de drie voorafgaande congressen beslist „vrijgezel-minded" is geworden. DE SFEER in 't dorpje, waar het le gioen trouwringlozen zaterdag met bussen, auto's, fietsen en brommers hoopvol arriveerde, is opgewekter dan ooit en organisator Gèr Greyn, die ons het vorig jaar onder vele vuistslagen op een café-tafeltje nog verzekerde dat ze wat hem betreft, met alle vrijgezellencon- gressen naar de pomp konden lopen wan delt nu weer uitgebreid in jacket en glunderend door het Grevenbichtse feest gewoel. De plaatselijke pers nu weer een en al vriendelijkheid had hem en het con gres het vorig jaar nare dingen in de schoenen geschoven „zoals het doorbreken van de dorpsgemeenschap" en in de om liggende plaatsen had er afgunst geheerst en om dit alles had Gèr Greyn er na dat derde congres tabak van. Ze moesten het maar ergens anders gaan doen maar niet hier. Edoch! de tijd heelt vele wonden en toen de Grevenbichtse middenstand ten slotte met een paar opgewekte schouder klopjes de laatste greintjes boosheid wis ten te verdringen sloeg Greyn weer aan het organiseren. En zo zag Grevenbicht zaterdagmiddag dus tóch weer een in drukwekkende stoet vrijgezellen door de straten trekken voorafgegaan door de harmonie en elf vlaggendragers. Die vlaggen toonden de kleuren van de elf deelnemende landen (Nederland. België, Duitsland, Engeland, Frankrijk, Oost' Afrika, Tsjecho-Slowakije, Brazilië, De nemarken, Amerika en Luxemburg) en het feit dat men, bij voorlopige ontsten tenis van de betreffende vertegenwoor digers, het nationale textiel van Brazilië het dragen door Cor de Kluiver uit Rot terdam en de Stars and Stripes door een gezellige tante uit de Jordaan, deed aan het imposante van dit schouwspel weinig af Later op de middag zou Gèr Greyn in de grote congrestent de deelnemers toe spreken en gewagen van „de grote liefde, waarmee hij ook dit jaar weer deze oase in de woestijn der alledaagsheid had ver zorgd en 's avonds was het diezelfde Gèr Greyn die, in de grote congrestent, na een parade-der-lieftalligheden en een felle discussie tussen de jury-leden tenslotte de uitverkorene, mej. Els van Tiel uit Leiden als eerste vrijgezellen-koningin een kroontje op het charmante hoofd zette. Daarna volgden nog vele uren van ge zellig samenzijn enkunstgenot, want voor het eerst vindt men in Grevenbicht ter gelegenheid van het congres, twee ex posities. t lerfe van de Baarnse kapper H, J. Egtberts, die, vervuld van theologische id-alen, als tegenhanger van dit profane congres onder de titel: „vergeet geen dag dat gij stof zijt en tot stof zult weder keren" no ziin eigen kosten een enorme collctle zelfvervaardigde poppen en plas tieken naar Grevenbicht heeft laten bren gen. Onder de resultaten van zijn gecom bineerd denk- en handenwerk telt men vele artistiek-verantwoorde, boeiende creaties; het is'jammer dat hij gemeend heeft zijn expositie te moeten „omlijsten" met vele plakkaten top-zware en langdra dige tekst, die de tentoonstelling in haar geheel beslist schaden. De tweede expositie is van heel wat lichter genre: Ad Piek tekende onder het pseudoniem Aald van Gelre 28 koppen die nu, onder de titel „Vrij ge zeil en en vrrjgezelünnen kijken u aan turend langs de wand van de stadhuiszaal han gen. Een vrolijke collectie, scherp en met Op verzoek van een daartoe in Lim- g «gesteld comité zal het Instituut y°°f Scheepvaart en Luchtvaart te Rot- ?n het in het centrum van de e.k gelegen Brunssum een grote tentoonstelling verzorgen, welke gewijd aan de Nederlandse scheepsbouw S ii „,®5Va.art- Deze tentoonstelling zal *i* "gu?tuf a-s. haar poorten openen en tot en met 26 augustus duren. Door de grote medewerking van tal rijke rederijen en werven alsmede van de beide Nederlandse reddingmaatschap pijen en van organisaties zoals de Rotter damse Stichting Havenbelangen en de vereniging „De Amsterdamse Haven" zal "P ,eze expositie, die de naam „Kompas 1956" zal dragen, een duidelijk beeld worden gegeven van de zeer grote waar de van onze scheepsbouwindustrie en scheepvaart voor de nationale welvaart. De organisatoren verwachten niet alleen zeer vele bezoekers uit Limburg zelf, doch ook uit Noord-Brabant, België en Duitsland. (Van onze correspondent) Zaterdagavond omstreeks elf uur meld den zich bij de politie in Leeuwarden de 11-jange Tonny v. d. Akker en zijn 9- jarige broertje Piet uit Hengelo. De kna pen hadden op 'n paar rammelende fiet- ,ir? uur tijds een tocht van ruim 180 kilometer afgelegd. Ze wilden in Leeuwarden hun oom bezoeken, maar waren diens adres vergeten. De politie was er echter al spoedig achter en bracht de twee jongens bij oom op de brengeneek °m ar nacht door te Een telefoontje naar Hengelo deed daar veel ongerustheid bedaren. Het bleek namelijk dat de jongens met ver- lof van moeder van huis waren gegaan om naar Markelo te fietsen, maar toen ze eenmaal onderweg waren kwam plot seling een oud plan om naar de oom in Friesland te gaan naar boven en zo trokken ze verder. Tot grote ongerust heid van hun ouders, die niet begrepen waar- hot tweetal bleef en Ue politie in de arm namen. Die op haar beurt overal aan het speuren ging, tot het telefoontje uit Leeuwarden kwam. Herplaatst wegens misstelling De Heer en Mevrouw G. BRENNINKMEIJER BIERBAUM danken namens wederzijdse lamilie, hartelijk voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Borken (Westf.), 27 juli 1956 Toekomstig adres: 50 Ayre Court, Finchley Rd. London N.W. 8. Het uit hoofde van de gezameniyke kohierbelastingen opgelegde bedrag, dat in de eerste vyf maanden vry constant bleef op een niveau van 85 a 105 mil joen, steeg in juni tot 195,3 miljoen als gevolg van het op gang komen van het opleggen van voorlopige aanslagen in komstenbelasting over 1956. Onderstaande tabel geeft een overzicht van de in de eerste helft van dit jaar op kohier gebrachte bedragen per belasting, waarbij tevens de gegevens van de beide voorafgaande halve jaren zijn opgenomen: (milj. guldens) le halfj. 2e halfj.le halfj. f 1955 1955 1956 Inkomstenbelasting 230 1054 430 Vermogensbelasting 37 63 38 Vennootschapsbel. 180 985 25 144 Grondbel. (incl. opc.) 76 50 Pers. bel. (incl. opc.) 12 32 14 Overige kohierbei, 5 1 540 2159 677 In vergelijking tot het eerste halfjaar 1955 Is bij de inkomstenbelasting een vrij aanzienlijke stijging opgetreden. Behalve aan een hoger bedrag aan over voorgaan de jaren opgelegde definitieve aanslagen is deze ontwikkeling vooral toe te schrij ven aan de omstandigheid, dat in 1955 de voorlopige aanslagregeling moest worden uitgesteld tot na juli in verband met aan hangige wetswijzigingen. Thans is per ul timo juni uit dien hoofde reeds 133 mil joen opgelegd. De genoemde stijging wordt ten dele gecompenseerd door een teruggang bij de vennootschapsbelasting (als gevolg van een relatief groot bedrag aan tegenkohieren in de afgelopen zes maanden) en bij de grondbelasting (onder invloed van de recenite vermindering der opcenten). Evenals dit vorig jaar het geval was zal In 1956 het tweede halfjaar een aanzienlijke hogere opbrengst geven dan het eerste, met name wat betreft de inikosten- en de vennootschapsbelas ting. Het kohierbedrag van de inkomsten belasting. boekingstijdvak 1955-1956 nam in juni toe met f 30,3 tot f 970,0 miljoen. De toeneming betreft voornamelijk defi nitieve aanslagen 1954. Het reeds eerder genoemde bedrag van f 133 miljoen aan voorlopige aanslagen 1956 is verantwoord op het boekingstijdvak 1956-1957. Bij de vermogensbelasting nam het ko hierbedrag van het eerstgenoemde boe- kingstijdvak toe met f 5,1 tot f 77,2 mil joen uit hoofde van het verder voort schrijden van de definitieve aanslagre geling 1955. Het opleggen van voorlopige aanslagen over 1956 bevindt zich nog slechts in een beginstadium. De komende maanden zal nog worden voortgegaan met het opleggen van defi Op het boekingstijdvak 195Ö-ÜL6 van de vennootschapsbelasting waarvan het kohierbedrag in december 1955 een hoog ste stand bereikte van f 1.202,7 miljoen, is het afgelopen halfjaar f 63,3 miljoen aan tegenkohieren geboekt zodat het per ultimo juni j.l. werd afgesloten op een totaal van f 1.139,4 miljoen. Het kohierbedrag van het boekingstijd vak 1956-1957 van deze belasting bereik te na een toeneming in juni van f 34,0 miljoen een stand van f 207,7 miljoen. De komende maanden zullen allereerst na dere voorlopige aanslagen over 1955 en daarna vooral de voorlopige aanslagen over 1956 dit bedrag krachtig doen stijgen. In het bijzonder door het ten einde lopen van de betalingen wegens voor lopige aanslagen inkomstenbelasting 1955 liepen de ontvangsten uit hoofde van de kohierbelastingen verder terug en wel van f 163,1 miljoen in mei tot f 112,8 miljoen in juni. Voor het eerst sedert november 1955 overtrof daarmede het opgelegde bedrag de betalingen, zodat het nog in te vorderen bedrag, dat geleide lijk was gedaald van f 1.572,2 miljoen in november tot 512,9 miljoen in mei, weer toenam en wei tot f 594,4 miljoen. De ontvangsten per belasting in de af gelopen drie halve jaren zijn in het vol gende overzicht weergegeven. (In miljoenen gulden) le halfj 2e halfj le halfj OOGARTS AUGUSTUS HUIDARTS Vondellaan 8 Tot nader aankondiging spreek uur v. fonds en particulieren: dinsdag-, woensdag- en vrijdagmiddag van 1-2 uur üiiinu Personeel gevraagd Strijksters en persers gevraagd voor de chem. afdeling. Aan- melden: Stoom- en chem. was-j serij Nico Nijman, Voorhaven j 33—41, Rotterdam-west. Goederen aangeboden Te koop aangeboden: trouwja pon, maat 4254. Brieven no. S. 2547 bur. Nwe Schied. Crt. Dam 18 Schiedam. Handel en Bedrijf Hoge prijzen voor: couranten, tijdschriften, metalen, ijzer en zolderopruimingen. Lompen 30 ct per kilo.- Adres: W. Netten, Kamperfoelielaan 10, Kethel of aan het pakhuis: Grofbaan 86 Schiedam. Geopend dagelijks van 1-5 uur en des zaterdags van 9-1 uur. Mecano en Trix Metaal bouw dozen. Mobaco, jumbospelen: puzzels, fröbelartikelen, heeft Bokhorst Groenelaan 36, Hoog straat 34. 1955 1955 1956 inkomstenbel. 535 557 775 66 vermogensbel. 52 46 vennootschapbei 424 644 483 grondbel. (incl. opc.) 45 61 30 pers. bel. (incl. opc.) 32 13 33 overige kohierbel. 2 1 1090 1321 1388 De afgelopen zes maanden werd ca f 300 miljoen meer geïnd dan in de overeen komstige periode van het vorige jaar. De stijging bij de inkomsten- en de ver mogensbelasting hangt overwegend sa men met de vertraging in het opleggen van voorlopige aanslagen 1955. Een relatief groot deel dezer aanslagen werd daardoor eerst in 1956 voldaan. Bij de vennoot schapsbelasting heeft de invoering van de vervroegde inning een rol gespeeld. De niet-kohierbelastingen brachten in juni f 362 miljoen op tegen f 347 miljoen in maart j.l. De toeneming is toe te schry'ven aan relatief hoge opbrengsten aan dividendbelasting en accöns op ta bak (resp. f 14 en 36 miljoen tegen f 2 en 30 miljoen in maart). In de eerste zes maanden werd in to taal f 2.111 miljoen ontvangen. Dit Is f 85 miljoen meer dan de helft van de nitieve aanslagen inkomstenbelasting 1954 jaarraming, welke f 4.052 miljoen beliep. en vermogensbelasting 1955. Aan inkom stenbelasting over 1955 zullen in eerste instantie nadere voorlopige aanslagen op kohier worden gebracht. Het eerste halfjaar 1956 heeft per saldo f 58 miljoen meer opgebracht dan de overeenkomstige periode van het vorige jaar. GEVRAAGD voor spoedige indiensttreding voor het verrichten van diverse fabriekswerkzaamheden. Leeftijd 16—17 jaar. voor de INPAK-AFDELING. Leeftijd 15—17 jaar. Persoonlijke aanmelding dagelijks van 10—15 uur: SONNEMERESTRAAT 1 - SPAANSE POLDER (5 minuten van Station Schiedam) VAM NIEUW LM HLI VZE S STELLEN NOOIT TELEUR Zoals steeds ons materiaal recommandeert zichzelf. Grote Amerikaanse auto's en OPELS REKORD 1956. v. Nieuwenhuyze's Autobedrijf, Aelbrechtskade 154, Rotterdam Telefoon 5.6.9.9.0 (2 lijnen) Wij ontvingen de nieuwste modellen MERCEDES ancre 15 stenen anti magnetisch 38." idem waterdicht 44." alsmedePRISMA-OLMA-MIDO UERNA- ROIEX-ZENITH-MOVADO/ Alle 2 /aar garantie en verzekerd teg< yerlies-diefstal-i 24. Als jij je gezicht hebt gewassen... .Kijk je dan in de spiegel om te zien of je schoon bent? Natuurlijk niét, ik kijk alleen maar of de handdoek schoon is ''''l'nl'illlllllllllllllllllllflIIIIIIIIIIIIIIIPIIIlll'lllilllillillimillllllllllll V V vvvv- e twefi Indianen waren dus hun blokhut binnengegaan. De professor aarzel de even, doch vermande zich toen. „Ik mag toch jandorie wel weten hoe die Indianen aan mijn eigen sigaren komen", sprak hij en begaf zich geruisloos naar de ingang van de blokhut. Voorzichtig schoof Créghel het gordijn opzij en gluurde naar binnen. Ver baasd schudde hij het hoofd, schoof het gor dijn nog wat verder opzij en gluurde nog iets beter. „Wei-wel", sprak hij, en stapte na deze Uiting van verwondering zonder kloppen naar binnen. Ieder vraagt zich na tuurlijk af waar de professor deze brutali teit vandaan haalde, doch bekijkt men het plaatje goed. dan ziet men dat er zich in de kamer niemand maar dan ook niemand be vond. Ten hoogste verbaasd keek de profes sor om zich heen. Op de grond lag een berehuid en verder stonden er een paar In- iliiililliiiiliillli diaanse potten on pannen ln de kamer. „Ahum", mompelde Créghel, „door het ven ster kan het tweetal niet ontsnapt zijn, want daar is Grote Beer te dik voor. Ik mag een Indiaan worden als ik snap waar ze dan zijn." Voor allo zekerheid keek hij nog in de kruiken, doch die waren leeg. Even later stond de professor weer buiten en hij was vast van plan te blijven staan totdat hij het fijne van de zaak afwist.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 8